مهاجرت کاری به سنگاپور و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت کاری به سنگاپور و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و ویزای کار سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و بررسی ویزای همراه
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و مدارک مورد نیاز ویزای کار سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و نرخ بیکاری در سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و میزان حقوق در سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و مشاغل مورد نیاز 2019 سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و نحوه کاریابی در سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و مؤسسات کاریابی در سنگاپور
 • مهاجرت کاری به سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در سنگاپور
مهاجرت کاری به سنگاپور مهاجرت کاری به سنگاپور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت کاری به سنگاپور و مقدمه ای بر آن

مهاجرت کاری به سنگاپور و روش های اخذ اقامت و تابعیت از طریق آن و ویزای کاری سنگاپور طبق قوانین بین المللی، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. شرایط مهاجرت کاری به سنگاپور به چه صورتی است؟ آیا اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق مهاجرت کاری به سنگاپور میسر می شود؟ آیا اطلاعی در مورد موسسات کاریابی در این کشور دارید؟ در این مقاله به صورت ساده و خلاصه، مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان گرد آورده ایم. امید است مقاله ذیل که پیرامون بحث مهاجرت کاری به سنگاپور به رشته تقریر در آمده است، مثمر ثمر واقع شود. همچنین  می توانید با مشاورین و کارشناسان معتبر ما مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان ما بهره مند شوید.

مهاجرت کاری به سنگاپور و شرایط عمومی آن

تصمیم گیری در خصوص مهاجرت کاری به سنگاپور مستلزم آگاهی و شناخت کلی نسبت به این کشور است. کشور سنگاپور در جنوب شرقی آسیا  واقع است و در اطراف آن جزایر متفاوتی وجود دارد که توسط گذرگاهی به شبه جزیره مالایا مرتبط است. کشور سنگاپور در فرهنگ و نام مالایی به شهر شیر معروف می باشد. استاندارد بسیار بالای زندگی در این کشور، باعث شده تا مخارج زندگی در آن بالا باشد و قانون مندی این کشور زبانزد می باشد.

موقعیت استراتژیک کشور سنگاپور، نیروی کار ماهر آن، سرمایه گذاری های کشورهای خارجی، صادرات زیاد به کشورهای مختلف و فساد کم در بازارهای اقتصادی، آن را به یک رهبر قدرتمند در بخش های مختلف اقتصادی در سطح جهان بدل کرده است. کشور سنگاپور، کشوری بسیار رو به رشد می باشد، به طوری که از آن به عنوان یک کشور پیشرفته صنعتی که دارای رفاه اجتماعی بالا و سطح کیفی مناسب زندگی است یاد می شود. این کشور مهاجرپذیر، هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را از تمام نقاط دنیا به خود جذب می نماید.

مهاجرت کاری به سنگاپور مهاجرت کاری به سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و ویزای کار سنگاپور

برای کار در سنگاپور توسط افراد خارجی به یک ویزای کار معتبر در این کشور نیاز است. هزینه درخواست ویزای کار در این کشور 60 دلار آمریکا است که 30 دلار آن در ابتدا پرداخت شده و مابقی زمان صادر شدن ویزا توسط مقامات تصویه می گردد. انواع مختلفی از ویزاهای کار در این کشور بسته به نوع کار وجود دارد که توسط مقامات کشور سنگاپور اعطا می گردند.

در جدول زیر به بررسی انواع ویزا های مهاجرت کاری به سنگاپور می پردازیم:

انواع ویزای کار اشخاص واجد شرایط برای دریافت آن
پاسپورت استخدام شخصی متخصصان با درآمد بالا
پاسپورت S کارکنان متخصص در حد متوسط که ماهانه حداقل 2،200 دلار درآمد دارند.
پاسپورت اشتغال زایی متخصصین خارجی و مدیرانی که شرایط لازم را داشته و ماهانه 3،600 دلار درآمد داشته باشند.
اجازه کار ( کارگر داخلی ) کارگران خارجی که در سنگاپور کار می کنند.
Entrée Pas کارآفرینان خارجی که می خواهند یک کار جدید در سنگاپور ایجاد نمایند.
پاسپورت آموزش شغلی متخصصین خارجی تحت آموزش عملی قرار می گیرند و حداقل 3،000 دلار در ماه دریافت می نمایند.
ویزای کار تعطیلات دانشجویان استرالیایی و فارغ التحصیلان بین 18 تا 30 سال که تمایل دارند در کشور سنگاپور برای مدت یک سال کار کنند.
اجازه کار (هنرمندان) هنرمندان خارجی که در محل های سرگرمی عمومی مانند هتل ها و کلاب های شبانه کار می کنند.
برنامه تعطیلات کاری دانشجویان و فارغ التحصیلان بین 18 تا 25 سال که تمایل به کار حین تعطیلات به مدت 6 ماه در سنگاپور را دارند.
موافقت نامه از قبل تایید شده همسر و فرزندان واجد شرایط شهروندان سنگاپور که دارای گذرنامه طولانی مدت معتبر که توسط اداره مهاجرت صادر شده باشند.
پرونده های کار صادر شده توسط ICA خارجیانی که با یک شهروند سنگاپور ازدواج کرده باشند و یا پدر و مادر فرزندی که برای تحصیل به سنگاپور رفته باشد.
ویزای کار متفرقه خارجیانی که می خواهند یک کار کوتاه مدت در سنگاپور انجام دهند.
موافقت نامه همسران و فرزندان واجد شرایط که دارای گذرنامه طولانی مدت باشند و توسط اداره مهاجرت و بازرسی ICA صادر شده باشد.
ویزای طولانی مدت والدین، همسران قانونی، فرزندان خردسال یا معلول افرادی که واجد شرایط استخدام باشند.
ویزای همراه همسر و فرزندان افراد دارای مجوز استخدام یا دارای پاسپورت S

مهاجرت کاری به سنگاپور و بررسی ویزای همراه

از مهم ترین نگرانی های متقاضیان مهاجرت کاری به سنگاپور، مخصوصا در مورد افرادی که دارای همسر و فرزند می باشند، شرایط ویزای همراه در این کشور است. برای درخواست الحاق خانواده در این کشور، ملزومات زیر مورد نیاز است:

 • گذرنامه استخدامی یا گذزنامه نوع S
 • دارا بودن حداقل 6،000 دلار درآمد ثابت ماهانه
 • حمایت از طرف یک شرکت ثبت شده در سنگاپور (کارفرما)

دارندگان ویزاهای کار در سنگاپور، از تاریخ 1 ژانویه 2018 باید برای دسترسی به امتیازات درخواست الحاق خانواده، اثبات نمایند که ماهیانه 6،000 دلار درآمد ثابت دارند.

بطور کلی طبق قوانین کشور سنگاپور، برای اشخاص زیر می توان درخواست الحاق خانواده نمود:

 • همسر قانونی
 • کودکان زیر 21 سال که ازدواج نکرده باشند (شامل فرزندخوانده نیز می شود)

نکته قابل توجه اینکه چنانچه خانواده شخصی دارای شرایط لازم برای الحاق به وی نباشند، ممکن است واجد شرایط ویزای ملاقات طولانی مدت بوده و بتوانند برای آن درخواست نمایند. وابستگان افراد در سنگاپور، چنانچه کاری را در این کشور پیدا نمایند، می توانند نامه موافقت برای انجام کار در سنگاپور را دریافت نمایند و مدت مجوز کار آنان به مدت ویزای همراه آنان وابسته است.

مهاجرت کاری به سنگاپور و مدارک مورد نیاز ویزای کار سنگاپور

به منظور مهاجرت کاری به سنگاپور و اخذ ویزای کاری آن، مدارکی مورد نیاز است که به آن ها اشاره می نماییم:

 • نسخه های تکمیل شده فرم 8
 • گواهی تحصیلی (اصل و کپی)
 • دو قطعه عکس جدید رنگی در اندازه گذرنامه
 • یک نسخه از صفحه اصلی و شخصی پاسپورت
 • شرح مفصل از نوع کاری که متقاضی می خواهد انجام بدهد و مشخصات شرکت و کارفرما
 • هزینه اداری شامل 70 دلار سنگاپور
ویزای کاری سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و نرخ بیکاری در سنگاپور

برای مهاجرت کاری به سنگاپور و دریافت ویزای کاری این کشور، اولین فاکتور که باید مورد توجه و بررسی گیرد، نرخ بیکاری آن است. پر واضح است که هر چقدر این عدد کمتر باشد، بیکاری در این کشور کمتر بوده و در نتیجه شانس کاریابی بیشتر است. در حال حاضر و در سال 2019، نرخ بیکاری در سنگاپور، 2.2% گزارش شده است. این رقم نشان دهنده آن است که وضعیت مهاجرت کاری به سنگاپور، شرایط نسبتا ایده آلی داشته و افراد بیکار در این کشور بسیار کم می باشند. به طوری که می توان گفت، از هر صد نفر، حدوداً دو نفر بیکار می باشند.

مهاجرت کاری به سنگاپور 1 مهاجرت کاری به سنگاپور

کار در سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و میزان حقوق در سنگاپور

زمانی که صحبت از مهاجرت کاری به سنگاپور به میان می آید، از مهم ترین مسائلی که ذهن افراد جویای کار در سنگاپور را مشغول می نماید، میزان درآمد و سطح حقوق در این کشور است. متوسط درآمد در کشور سنگاپور 5،596 دلار در هر ماه گزارش شده است. بیشترین درآمد ها مربوط به بخش حسابداری، مالی و بانکی، بهداشت و درمان، علوم زیستی و فناوری اطلاعات است. در جدول زیر میزان درآمد و حقوق برخی از مشاغل در سنگاپور، برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان نمایش داده است:

موقعیت شغلی حداقل حقوق حداکثر حقوق
حسابدار 2،800 دلار سنگاپور 4،000 دلار سنگاپور
مامور بانک     2،500 دلار سنگاپور 3،500 دلار سنگاپور
مهندس پشتیبانی فنی 3،600 دلار سنگاپور 5،000 دلار سنگاپور
پرستار 5،000 دلار سنگاپور 7،000 دلار سنگاپور
داروساز 3،000 دلار سنگاپور 4،500 دلار سنگاپور
مهندس معمار 8،000 دلار سنگاپور 11،000 دلار سنگاپور
کارگر ساده 3،000 دلار سنگاپور 4،500 دلار سنگاپور
فیزیوتراپیست 3،000 دلار سنگاپور 4،000 دلار سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و مشاغل مورد نیاز 2019 سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور در بسیاری از جهات در حال پیشرفت و رو به رشد است. فناوری اطلاعات، فناوری مراقبت های بهداشتی، امور مالی، آموزش و پرورش به سرعت در حال پیشرفت و ترقی است. بررسی مشاغل مورد نیاز در این کشور، کمک می کند تا با مشغول شدن به آن ها بتوان درآمد وسیع تری را نیز به دست آورد. در قسمت زیر به بررسی برخی از بالاترین مشاغل مورد نیاز در این کشور می پردازیم:

 • مدیر کل و مدیرعامل بهداشت و درمان
 • مدیریت منابع انسانی و بانکداری و منابع مالی
 • مدیریت امور پزشکی و تحقیقات بالینی
 • مشاور حقوقی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت کیفیت، مهندسی و تولید
 • مدیریت بازاریابی
 • مدیریت اجرایی شرکت
 • فناوری اطلاعات

مهاجرت کاری به سنگاپور و نحوه کاریابی در سنگاپور

امروزه برای پیدا کردن کار در سنگاپور، با استفاده از تاکتیک های جدید صورت می گیرد. چراکه دیگر افراد تمایلی به تبلیغ و یا جستجوی مشاغل در روزنامه ها نشان نمی دهند و به استراتژی های جدید با فعالیت حرفه ای رو به جلو تمایل دارند. مراحل برای جستجو و یافتن کار در سنگاپور به این صورت است که باید شرایط خود را برای یافتن کار در سنگاپور ارزیابی نموده و واجد شرایط آن شوید. انتخاب یک صنعت پر رونق و روش های معمول و رایج شغلی در این مورد بسیار موثر می باشد. جستجو در اینترنت و تعامل با موسسات و آژانس های کاریابی باعث می شود تا افراد متقاضی مهاجرت کاری به سنگاپور با کارفرمایان ارتباط برقرار نمایند. کارفرمایان می توانند با آگهی در این موسسات، چند تن از افراد جویای کار در سنگاپور را کاندید نموده و برای مصاحبه دعوت نمایند و از میان آن ها شخص واجد شرایط خود را انتخاب و استخدام نمایند. متقاضیان نیز با ارسال رزومه خود به این موسسات و آژانس ها، از مشاغلی که به نیروی کار نیاز داشته و با سوابق کاری و تحصیلی آن ها نیز مرتبط باشند، آگاه شده و می توانند با آن ها حضوری و یا آنلاین مصاحبه نموده و در صورت پذیرش مشغول به کار شوند.

 

مؤسسات کاریابی در سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و مؤسسات کاریابی در سنگاپور

در مورد مهاجرت کاری به سنگاپور، موسسات کاریابی در این کشور، نقش بسیار مهمی را در مورد اتصال افراد جویای کار با کارفرمایان ایفا می نمایند. این کشور دارای یک بازار اقتصادی پر رونق می باشد. رقابت برای یافتن کار مناسب در بازار های محلی زیاد است و موسسات کاریابی می توانند با استفاده از تجربه و سابقه خود در این امر نقش بسیار مهمی را ایفا نمایند. برای این منظور، افراد جویای کار در سنگاپور، رزومه خود را برای این موسسات ارسال می نمایند تا کار مناسب با تجارب تحصیلی و کاری آن ها را بیابند. آژانس های محلی و بین المللی زیادی در این کشور وجود دارند که در قسمت زیر چند مورد از محبوب ترین آن ها را ذکر می نماییم:

 • American Association Career Resource Centre
 • Career Hub Consultants
 • Garner International
 • Energy Resourcing
 • Spencer Stuart
 • DP Search
 • 3C Synergy
 • Aegis Recruitment
 • Egon Zehnder

مهاجرت کاری به سنگاپور و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور و اخذ اقامت دائم سنگاپور، دومین درجه ممتاز برای مهاجرت در این کشور محسوب می گردد که دارای بیشترین امتیازات، تعهدات و مسئولیت های شهروندان می باشد. از جمله خدمات ملی و همچنین کمک های صندوق موسسه موقت سنگاپور در مورد این افراد اعمال می گردد. استثناهای مورد توجه و حقوقی که در مورد شهروندان اعمال می گردد اما در مورد افراد دارای اقامت دایم اعمال نمی شود، داشتن حق رای و اداره دولت سنگاپور است. اقامت دایم سنگاپور پس از پنج سال به افراد اعطا می گردد. افراد دارای اقامت دایم این کشور حق کار، تحصیل و بازنشستگی در سنگاپور را بدون هیچ محدودیت زمانی خواهند داشت. همچنین افراد می توانند پس از دو سال از زمان دریافت اقامت دایم خود در سنگاپور، برای دریافت پاسپورت و تابعیت سنگاپور درخواست نمایند.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

مهاجرت کاری به سنگاپور و سخن پایانی

مهاجرت کاری به سنگاپور با توجه به مطالبی که در بالا به آن ها پرداخته شد، دارای شرایط مطلوبی است. اما ممکن است که در مورد اخذ پاسپورت و ویزای این کشور مشکلاتی به وجود بیاید. به همین منظور کسانی که قصد کار در کشور های دیگر را داشته باشند، می توانند با انتخاب کشور های اروپایی و مهاجرت به آن ها، ضمن کار کردن در محیطی مطلوب، از آتیه خود برداشت روشنی داشته و بتوانند آینده اقامتی خود را نیز تضمین نمایند. چرا که فرآیند اخذ اقامت و پاسپورت کشورهای اروپایی بسیار روشن است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در مورد مهاجرت کاری به سنگاپور و داشتن مهاجرتی ایمن، با مشاورین و کارشناسان ارشد ما در این زمینه مشورت نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید. علاقه مندان مهاجرت کاری به سنگاپور می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.

law مهاجرت کاری به سنگاپور
10 پاسخ
 1. یاسر مداحی گفته:

  سلام بنده ارایشگر هستم چند سالی میشه که پیگیر مهاجرت هستم اما چون پشتوانه کلی ندارم ناموفق بوده ام ازتون خواهش میکنم کمکم کنید در کشور سنگاپور موفق به حرفه های که کار کردهام مهارت دارم مشغول شم بنده هم کار در قنادی و کلید سازی بطور کامل وحرفه ای و هنر اصلی ارایشگری میباشد خودم کلید سازی یا بیشتر ارایشگریو خیلی دوس دارم تو سنگاپور مشعول باشم در ضمن کار تاییسات برق هم بطور اینکه کارهای یه ساختمان و تو این ضمینه برق و تاسیسات انجام میدم 29 سال هم سنم هستش از بچگی به کار های فنی مشغول بودم مدرک دیپلم فنی برق هم دارم ازتون خواهش میکنم با داشتن مهارت های که گفتم کمکم کنید ازتون خواهش میکنم تورو خدا

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای کار در کشور سنگاپور شما ابتدا باید یک پیشنهاد کار از کارفرمایی در این کشور داشته باشید. شما می توانید از طریق موسسات کاریابی برای جستجوی کار اقدام کنید.

   پاسخ
 2. اردلان گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور
  من پرستار هستم با دوسال سابقه کار در یکی از بیمارستان های تهران و متقاضی مهاجرت به سنگاپور
  و حدود 500 میلیون هم سرمایه دارم ممنون میشوم اکر من رو در این را راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در سنگاپور باید ابتدا مدرک خود را معادل سازی کنید و به زبان رسمی این کشور تسلط داشته باشید. در حال حاضر یکی از فرصت های بسیار مناسبی که برای پرستاران وجود دارد ادامه تحصیل در کانادا می باشد و نیازی به معادل سازی مدرک نیز وجود ندارد.

   پاسخ
 3. sima akhavan گفته:

  با سلام..بنده دکترای داروسازی دارم و همسرم ارشد عمران هر دوازدانشگاه دولتی.بنده 27 ساله و همسرم 33 ساله هستند.برای ویزای کار آیا کشور سنگاپور بهتر است یا کشور های اروپایی؟اگر کشور های اروپایی بهترهستند لطف میفرمایید نام کشور های مطلوب را بفرمایید؟ترجیحمان کشور هایی است که بتوان با زبان انگلیسی کار کرد و نیازی به مدرک زبان آلمانی یا غیره نداشته باشند.با سپاس فراوان

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در سنگاپور داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای سنگاپوری الزامیست. صد البته که کار و زندگی در کشورهای اروپایی بهتر از کشورهای آسیاییست، چرا که منجر به اخذ اقامت و همچنینی زندگی با سطح رفاه بالا برای شما و خانواده محترمتان خواهد شد. عموماً دو راه برای کار پزشکان و رشته های مرتبط در اروپا وجود خواهد داشت که نیازمند معادلسازی و گذزاندن مراحلی می باشد که در نتیجه پیشنهاد اکید میکنیم که با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و از مشاوره رایگان و تخصصی ما در این زمینه بهره مند گردید تا بهترین راه برای مهاجرت کاری خود به بهترین نقاط جهان را برگزینید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. نگین. گفته:

  سلام ببخشید من هرچی تماس میگیرم نمیتونم با مشاورینتون صحبت کنم. میخواستم در مورد ویزای کاری سنگاپور بدونم. با توجه به شرایط متقاضی در صورت امکان شما درخواست کار برای ما از کارفرما فرم درخواست کار میگیرید؟ و خب چجوری هست شرایطش.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. جلال گفته:

  با سلام. جلال هستم. 26 سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی گرایش مهندسی محیط زیست هست و مدارک آموزشگاهی دیگری مانند کنترل پروژه، تعمیرات پمپ های سانتریفیوژ، HSE، بازرسی جوش VT، افسر ایمنی را دارا می باشم. به مدت یک سال معلم بودم و سپس به عنوان مشاور محیط زیست در پتروشیمی بندرامام مشغول بکار شدم و بعد از آن به مدت یکسال به عنوان کارشناس کنترل پروژه در پتروشیمی امیرکبیر و پتروشیمی مارون مشغول بکار بودم. لطفا مرا جهت گرفتن ویزای کاری به سنگاپور راهنمایی فرمایید. سپاس فراوان.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4