مهاجرت کاری به دومینیکن

مهاجرت کاری به دومینیکن

مهاجرت کاری به دومینیکن در هنگام مهاجرت به دومینیکن در سال 2018 و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت چگونه می باشد؟ را های 2018 مهاجرت کاری به دومینیکن در کنار مهاجرت تحصیلی به دومینیکن چگونه است ؟ اخذ ویزای کار در دومینیکن و در نهایت اخذ اقامت دومینیکن چه مدت زمانی طول می کشد؟ در این مقاله تلاش  شده به طور خلاصه توضیحاتی راجع به مهاجرت کاری به دومینیکن داده شود . با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در سایت موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به اخذ اقامت از طریق مهاجرت کاری به دومینیکن را بدست بیاورید.

تیم مشاوران موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) اطلاعات کافی راجع به مهاجرت کاری به دومینیکن را در اختیار شما قرار میدهند.

 ویزای کاری چیست :

در نوع اول از ویزا های کار منظورمان  این می باشد که کار فرما مربوطه  باید یک دعوت نامه کاری برای فردی که در خارج از کشور در جستجوی کار می باشد، تهیه کند  ،  مشخص است که برای پیدا کردن و استخدام شدن در  یک موقعیت شغلی در هر کشور اولویت با متقاضیان و افرادی که داخل آن کشور سکونت دارند و همنچنین واجد شرایط آن شغل هستند ، می باشد  و زمانی این شغل به فرد خارجی خواهد رسید که کسی در داخل آن کشور واجد شرایط آن شغل یافت نشود .

به طور مثال در کشور های اروپایی این قانون به این صورت هست که کارفرما آن شغل مورد نظر را باید به مدت 3 ماه در داخل /ان کشور به صورت عمومی آگهی کند  ، اگر کسی پیدا نشد و خواستار آن شغل نبود سپس آن شغل به مدت 3 ماه در دیگر در کشوهای عضو اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر باز هم شخصی واجد شرایط آن شغل نبود کار فرما میتئاند از متغاضیان خارجی واجد شرایط دعت به همکاری کند .

با خواندن این مطلب شاید فکر کنید این که از متقاضی خارجی  واجد شرایط دعوت به همکاری شود غیر ممکن است اما این روش را حل هایی هم دا رد  ، به عنوان مثال گاهی دیده شده کارفرمایی خواستار این باشد از خانواده خودش را استخدام کند و یا کارفرمایی ایرانی است و خواستار این است که حتما نیروی کار ایرانی را استخدام کند در این موارد کارفرما شغل مورد نیاز خود را به طور بسیار سخت تعریف میکند  ، مثلا  فکر کنید کارفرمای ایرانی نیاز به آشپز ایرانی دارد که توانایی درست کردن غذاهای معروف تخصصی ایرانی را داشته باشد و به زبان فارسی هم تسلط داشته باشد از اینجا پیدا است که متقاضی برای این شغل در داخل کشور یا اتحادیه اروپا از حالت عادی خیلی کمتر میشود و ممکن است متقاضی خارجی در چنین صورتی راحت تر کار پیدا کند .

کشور دومینیکا برای افرادی که به دنبال سواحل دریای و آب و هوای جزیره ای  هستند مناسب می باشد زیرا که دومینیکا کشوری است جزیره ای در دریای کارائب این کشور معمولا دارای محیطی  بسیار مناسب  برای  گردشگر و همچنین افرادی که  به دنبال  ماجراجویی، و یا حتی برای کسانی که به دنبال یک زندگی آرام، بدون استرس هستند، می باشد . افرادی که قصد کار  در امارت مشترک دومینیکا را دارند ، برای این موضوع فرد نیازمند  به مجوز کار نیاز می باشد  و فرد  هم اکنون باید یک شغل داشته باشد.

مجوز کار در دومینیکن:

بر خلاف بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، دومینیکا یک ویزای کار منحصر به فرد را به تنهایی ارائه نمی دهد. آنچه که واقعا  فرد نیاز دارد مجوز کار می باشد . اگر این اجازه کار برای شغل که شش ماه یا بیشتر طول می کشد اعطا می شود، این مجوز می تواند اجازه اقامت دائم را نیز به فرد  بدهد.

 

مجوز کار برای یک سال کامل معتبر است و می تواند سالانه تمدید شود. با این حال، به یاد داشته باشید که در حال حاضر یک قانون وجود دارد که به موجب قانون مالکیت بیگانه، غیر شهروندان را از خرید یا ملک و  زمین در دومینیکا محدود می کند. داشتن مجوز کار هیچ کس را از این قانون معاف نخواهد کرد.

 

به منظور واجد شرایط بودن اجازه کار در خارج از کشور در دومینیکا، متقاضیان  باید موارد ذیل را ارائه دهند:

 

دو نسخه کامل از application

یک لایحه واضح از وضعیت سلامتی

پیشنهاد کار / نامه از کارفرما تایید موقعیت و پذیرش مسئولیت متقاضی

گزارشی از پلیس  از شهر و محل اقامت متقاضی

بلیط بازگشت یا اثبات بودجه برای پوشش یک بلیط بازگشت

دو عکس شبیه به  سبک گذرنامه

هزینه ها و دریافت هزینه های application

گواهی ازدواج در صورت لزوم

دو عدد رضایت نامه شغلی

سه نسخه کتبی از پست های کاری را برای موقعیت کاری جدید  ارسال نماید

گذرنامه که  حداقل شش ماه معتبر می باشد

تمدید مدت اقامت در ویزای توریستی برای پوشش دادن زمان انتظار

فتوکپی گذرنامه  و وضعیت بیوگرافی قرد

اگر خود کارمند: بیانیه بانک و گواهی ثبت نام

شروع کسب و کار:

اگر شما یک کارآفرین هستید که مایل است از طریق مالکیت و کسب و کار در دومینیکا راه خود را طی می کنند، در این صورت فرد می تواند درخواست مجوز کار را برای دریافت پروسه را  آغاز کنند. هنگام پیروی از این فرآیند، فرد  باید قبلا رد دومینیکا  ساکن باشد. فرد  می تواند برای اداره کار مناسب در Dominica از طریق وزارت کار درخواست دهد. این روند می تواند چندین ماه طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که در مدت زمان طولانی در کشور قرار دارید. این می تواند از هر دو هفته تا هفت ماه طول بکشد، پس بهتر است فرد خود را آماده کند.

پس از تقاضای اجازه کار در دومینیکا، فرد  به  ارائه لیست اسنادی که  در بالا مطرح گردیدف  نیاز خواهد داشت. به غیر از آن فرد  باید نام و نام خانوادگی کسب و کار خود را جستجو کند و فرد حتما باید  یک وکیل با داشته باشد تا نیازهای کاغذی بیشتری را برای کار بررسی نماید. این احتمالا شامل موارد ذیل و اطلاع مدیران خواهد بود..

فرد باید کسب و کار خود را با ثبت نام تجاری ثبت کند و برای شناسه کاری خود  شماره مالیاتی خود را  ثبت نماید. سپس به موسسه امنیت اجتماعی برود و به فردی که دعوتنامه از کارفرما دارد ثبت نام کنند. هنگامی که این مراحل تکمیل می شود، پس از این پروسه  در مسیر راه اندازی کسب و کار فرد می تواند  در کشور زیبا از دومینیکا کار کند و سکنی گزیند.  پس از دریافت مجوز کار ، بقیه مراحل  زمان بسیار کمی را نیاز دارد .

کسب و کار از طریق ویزای طلایی / سرمایه گذاری:

فرد می تواند یک کسب و کار در خارج از کشور را در دومینیکا خریداری کند تا خود فرد از این طریق شروع به کسب و کار نماید. اگر فرد بخواهد  املاک و مستغلات خریداری کند حداقل 100،000 دلار،  باعث می شود فرد مستقیما به شهروندی دومینیکا در بیاید. این از طریق برنامه سرمایه گذاری از طریق شهروندی است و ارزان ترین برنامه در جهان محسوب می شود . اگر هدف شما این است که از طریق مالکیت کسب و کار در دومینیکا کار کنید،  می تواند شانس  ارزش بررسی این برنامه را به خود بدهید .

 

چشم انداز کاری راهنمای مصرف منابع:

قتصاد دومینیکا در گذشته به شدت وابسته به کشاورزی بوده است – صادرات موز، در بخش کشاورزی به صورت چشمگیری انجام می شود. با این حال، در سال های اخیر، دولت تلاش می کند تا از این وابستگی به محصول جلوگیری کند و بیشتر به اکوتوریسم به عنوان یک نیروی محرک اقتصادی توجه کند. علاوه بر گردشگری، دومینیکا نیز در زمینه هایی نظیر آموزش پزشکی، صنعت مالی دریایی و منابع انرژی زمین گرمایی تمرکز فراوان دارد.

 

تجارت برای این کشور بسیار مهم می باشد. صادرات و واردات به ترتیب 81 درصد کل تولید ناخالص داخلی دومینیکا را تشکیل می دهند. بخش مالی در حال حاضر توسعه نیافته است، اما دومینیکا در حال پی  این است تا اقتصاد خود را رشد دهد. کشور در حال حاضر مشوق های مالیاتی فراوانی برای کسانی که مایل به انجام کسب و کار هستند، می باشد و  یا در غیر این صورت سرمایه گذاری در اقتصاد خود را در اختیار افراد قرار می دهد.

 

به عنوان مثال دومینیکا   در حال تلاش برای حرکت از یک اقتصاد متمرکز به کشاورزی به اقتصاد متمرکز بر خدمات است. در اینجا تقسیم جاری اقتصاد فعلی و چشم انداز کاری عبارت اند از:

نرخ بیکاری: 23٪

حداقل دستمزد: EC $ 4.05 ($ 1.50 USD) در هر ساعت یا EC $ 162.00 ($ 60 USD) در هفته

صنایع اصلی:

صابون، روغن نارگیل، گردشگری، کافرا، مبلمان، بلوک های سیمان، کفش

کشاورزی: ​​موز، مرکبات، انبه، محصولات ریشه ای ، نارگیل، کاکائو

نیروی کار:

کشاورزی 40٪

صنعت 32٪

خدمات 28٪

و در آخر می توان این گونه نتیجه گرفت که جزایر کارائب مانند دومینیکا هر روزه رو به سوی پیشرفته شدن قدم بر میدارد و با ایجاد فرصت های شغلی در بخش های صنعتی /کشاورزی/بازرگانی  ودادن مجوز کار به افراد و همچنین ایجاد فرصت های سرمایه گذاری فروان  نیل به هدف بهتر شدن در سود و پیشرفته شدن دارد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به دومینیکن و یا مهاجرت تحصیلی به دومینیکن و یا مهاجرت کاری به دومینیکن و در نهایت اخذ اقامت دومینیکن هستید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید . امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه  مهاجرت به دومینیکن کرده باشد .

2 پاسخ
 1. طاهر داور گفته:

  با سلام من جهت اقامت مزاحم شدم قهرمان جهان و اسیا میباشم راهنماییم کنید توسط کارشناس حرفه ای لطفا

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.