مهاجرت کاری به آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان  در سال 2018 یکی از مسائلی است که می توان گفت مردم کشورهای آسیایی در اندیشه آن هستند به خصوصا اشخاصی که قصد مهاجرت به آذربایجان را دارند تمایل دارند تا بتوانند مهاجرت کاری به آذربایجان را اقدام نمایند و از این طریق به اقامت و سپس تابعیت آذربایجان دست یابند . با توجه به اینکه مهاجرت کاری به آذربایجان جز مواردی است که طرفداران بسیاری دارد به همین دلیل بر آن شدیم تا در این مقاله شرح کاملی از مهاجرت کاری به آذربایجان را برای شما خوانندگان گرامی عنوان نماییم تا بتوانید با اطلاعات کافی در مورد مهاجرت کاری به آذربایجان برای این روش مهاجرت اقدام نمایید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای mie اتریش در این مقاله به بررسی مهاجرت کاری به آذربایجان می پردازد .

به چه صورت می توان برای مهاجرت کاری به آذربایجان اقدام کرد ؟ آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت با مهاجرت کاری به آذربایجان وجود دارد ؟ چه قوانینی برای مهاجرت کاری به آذربایجان وجود دارد ؟

شرایط کار در آذربایجان :

اشخاصی که قصد کار در آذربایجان را دارند می توانند با دریافت یک دعوتنامه کاری از یک کارفرما در آذربایجان وارد این کشور شوند و به کار بپردازند . البته اجازه کار باید در مدت زمان معین شده باشد یعنی شخص کارفرما باید در دعوت نامه کاری خود مدت زمانی برای برای کار در آذربایجان تعیین نماید . بهتر است متقاضیان مهاجرت کاری به آذربایجان بدانند که مجوز یا اجازه کار در آذربایجان با توجه به نوع ملیت شخص متقاضی ، حقوق و دستمزدی که فرد متقاضی دریافت می نماید متفاوت است .

متقاضی مهاجرت کاری به آذربایجان در صورتی که قصد کار در این کشور را داشته باشد باید بتواند اجازه کار و کارت اقامت خود را اخذ نماید تا پس از ورود به آذربایجان امکان کار در این کشور را داشته باشد .

اشخاصی که مجوز کار در آذربایجان را دریافت می نمایند باید بدانند که در ابتدا یک کارت اقامت 1 ساله دریافت می نمایند که این کارت اقامت تا 5 سال قابل تمدید می باشد و شخص متقاضی می تواند در صورت تمایل تا 5 سال مجوز اقامت خود را تمدید نماید .

قانون کار آذربایجان در مورد مهاجرین خارجی که قصد اخذ مجوز کار در این کشور را دارند شرایط زیر را بیان می دارد:

1: اشخاصی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند می توانند مجوز کار در آذربایجان را دریافت نمایند.

2: اشخاصی که قصد کارآفرینی در آذربایجان را دارند اجازه کار در این کشور را خواهند داشت .

3: پرسنل سازمان های بین المللی نیز اجازه کار در این کشور را نیز خواهند داشت.

4: ملوانان نیز این امکان را دارند که اجازه کار در این کشور را اخذ نمایند.

5: ورزشکاران و کارگران هنری نیز می توانند اجازه کار را نیز دریافت نمایند.

6: نمایندگان شرکت هایی که ثبت شده اند می توانند اجازه کار در آذربایجان را اخذ نمایند.

چند نکته مهم در مورد مهاجرت کاری به آذربایجان:

1: شخص متقاضی کار در آذربایجان می تواند کارت اقامت خود را به مدت 5 سال تمدید نماید.

2: اشخاص خارجی که اجازه کار در آذربایجان را دریافت می نمایند در صورتی که قصد کار بیش از 5 سال در این کشور را داشته باشند باید بعد از سال پنجم به مدت 1 سال کشور آذربایجان را ترک نمایند.

3: اشخاصی که قصد مهاجرت کاری به آذربایجان را دارند و مجوز کار در این کشور را دریافت می نمایند می توانند خانواده خود همسر و فرزندان زیر 18 سال را نیز همراه داشته باشند.

4: شخص متقاضی کار در آذربایجان باید سند ازدواج و مدارک هویتی خود و خانواده خویش را همراه داشته باشد .

5: گذرنامه شخص متقاضی باید از اعتباری کافی برخوردار باشد .

انواع ویزای هایی که برای آذربایجان وجود دارد :

1: ویزای توریستی

2: ویزای تحصیلی

3: ویزای ترانزیت

4: ویزای کاری

5: ویزای مهمان

که شخص متقاضی می تواند هر کدام از این ویزاها را بر اساس تمایل خود اقدام نماید .

مدارک لازم برای مهاجرت کاری به آذربایجان :

1: ارائه مدرک لیسانس و ریز نمرات

2: ارائه مدرک دیپلم و ریز نمرات

3: ارائه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات

4: ارائه مجوز کار در آذربایجان

5: ارائه دعوت نامه کاری از شخص کارفرما در آذربایجان

6: ارائه پاسپورت شخص متقاضی

اشخاص زیر شامل مهاجرت کاری به آذربایجان نخواهند شد:

1: اشخاصی که دارای اقامت دائم کشور محل اشتغال خود هستند.

2: اشخاصی که در کشور آذربایجان پناهنده می شوند امکان کار در این کشور را نخواهند داشت.

3: اشخاصی که از طریق بیزینس و ثبت شرکت اقدام می نمایند امکان اخذ ویزای کار را نخواهند داشت.

4: کارمندان نمایندگان کنسولی در آذربایجان امکان اخذ ویزای کار را نخواهند داشت.

5: نمایندگان سازمان های بین المللی در آذربایجان نیز امکان کار در این کشور را نخواهد داشت.

6: اشخاصی که به عنوان مسافرت کاری به این کشور ورود می نمایند نیز امکان اخذ ویزای کار را نخواهند داشت.

7: اشخاصی که به صورت توریستی به این کشور وارد شده اند امکان دریافت اجازه کار را نخواهند داشت.

8: هنرمندان و بازیگران نیز امکان دریافت اجازه کار در آذربایجان را ندارند.

9: اساتید دانشگاه ، معلمان و . . . که برای سمینار و برنامه های کاری به این کشور دعوت می شوند امکان کار در آذربایجان را نخواهند داشت.

10 : اشخاصی که کارمند رسانه های معتبر و دولتی هستند نیز امکان کار در آذربایجان را ندارند.

در موارد زیر اجازه کار اشخاص متقاضی رد خواهد شد :

1 : در صورتی که مجوز کاری شخص متقاضی مفقود شود اجازه کار وی لغو خواهد شد .

2: در صورتی که فرد متقاضی مدارک اشتباه به سفارت و اداره کار ارائه نماید اجازه کار وی رد خواهد شد .

3: در صورتی که فرد متقاضی مدارک خود را ناقص ارائه نماید مجوز کار شخص متقاضی رد خواهد شد .

4: در صورتی که طبق دلایل خاص با ورود اشخاص به آذربایجان جلوگیری شود مجوز کار نیز صادر نخواهد شد.

در انتها و در مورد مهاجرت کاری به آذربایجان باید گفت که این روزها بسیاری از اشخاص قصد دارند تا در کشورهای آسیایی به کار بپردازند که برای این موضوع باید بدانید که باید اجازه و مجوز کار خود را از یک کارفرما در آذربایجان داشته باشید تا بتوانید مهاجرت کاری به آذربایجان داشته باشید و از این طریق اقدام نمایید که برای مهاجرت کاری به آذربایجان باید شرایط و قوانینی رعایت گردد تا فردا متقاضی بتواند مجوز کار را دریافت نماید که در این  صورت برای شخص متقاضی یک اقامت 1 ساله صادر خواهد شد،که این اقامت تا 5 سال قابلیت تمدید را خواهد داشت.

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در این مقاله به طور کامل به مهاجرت کاری به آذربایجان پرداخته است همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت کاری به آذربایجان با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای mie اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.
اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
16 پاسخ
 1. عیسی ابراهیمی گفته:

  سلام با عرض ادب واحترام بنده ترک زبانم متاهل هستم مهندسی برق دارم ۷سال سابقه در زمینه احداث خط فشارمتوسط پست هوایی فشار ضعیف وفشارمتوسط لطفا چطوری میتوانم در این زمینه در کشور آذربایجان کار پیدا کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در اروپا نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.

   پاسخ
 2. یاشا گفته:

  سلام.من و همسرم هردو یکماه پیش رفتیم آذربایجان و اونجا توی یه شرکت مشغول بودیم الان که یکماهمون تموم شده شرکت میگه من میخوام قانون رو دور بزنم و فقط برای من ویزا بگیره و خانمم رو به عنوان همراه بیاره چون ظاهرا 2000 منات برای تمدید ویزای کار میگیرن اینا میخوان 2000 تا صرفه جویی کنن.سوالم اینه اگه خانمم به عنوان همراه بیاد اونجا اجازه کار داره؟توی همون شرکت براش مشکل پیش نمیاد؟و اون ویزای همراه رو چجوری باید بگیرم؟ممنون

  پاسخ
 3. ملکی گفته:

  سلام.عبدالله ملکی هستم کارشناسی ارشد راه و ترابری.با ۷ سال سابقه کار.چطوری میتونین کمک کنین تا در آذربایجان کار کنم؟

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   با سلام برای کار در آذربایجان باید در ابتدا کارفرما داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. مجتبی گفته:

  سلام ارش فتح الهی هستم قهرمان کاراته کیوکوشین قهرمان آسیا هستم شرایط بدنی خوبی دارم چطوری میتونم برای اذربایجان بازی کنم چطوری باید برم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.