مهاجرت به برزیل و بررسی روش های اخذ آن

مهاجرت به برزیل، شرایط مهاجرت به برزیل و راه های اخذ اقامت برزیل در این مقاله مورد ارزیابی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شاید برخی از افراد در کنار سایر کشورهای دنیا به مهاجرت به برزیل نیز فکر کرده باشند و با سوالاتی مواجه شده باشند از این قبیل اینکه راه های مهاجرت به برزیل کدام است؟ شرایط و قوانین مهاجرت به برزیل جهت اخذ اقامت و تابعیت چگونه است؟ آیا از راه تولد فرزند می توان مهاجرت به برزیل داشت و به اقامت و پاسپورت برزیل دست پیدا کرد؟ ما در این مقاله تمام راه های مهاجرت به برزیل از جمله مهاجرت از طریق تحصیل در برزیل، مهاجرت از طریق کار در برزیل، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در برزیل، مهاجرت از طریق ازدواج و تولد فرزند در برزیل را به صورت دقیق و علمی بیان می نماییم. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به برزیل و مهاجرت به سایر کشورهای دنیا به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

 • مهاجرت به برزیل و مقدمه ای بر آن
 • مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت برزیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق کار
 • مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل
 • مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج
 • مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به برزیل از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به برزیل و هزینه های زندگی در برزیل
 • مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت برزیل
مهاجرت به برزیل مهاجرت به برزیل

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به برزیل و مقدمه ای بر آن

از راه های مختلفی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد می توان مهاجرت قانونی به برزیل داشت، که از میان این راه ها مهاجرت از طریق تولد فرزند در برزیل به دلیل اینکه تابع نظام خاک می باشد همواره مورد تقاضای افراد بسیاری بوده است. با توجه به اینکه قوانین مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت در کشورها با یکدیگر متفاوت می باشد، افراد باید با تحقیق و مشورت با کارشناسان آن حوزه اقدام نمایند. مقالات متعددی در این وبسایت در رابطه با راه های مختلف مهاجرت به برزیل و سایر کشور های جهان وجود دارد که می توانند روشن گر راه شما باشند. همچنین ویدئو راهنمای گام به گام مسیر مهاجرت، توسط مؤسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است که تمامی روش های مهاجرت در کشورهای مختلف در آن شرح داده شده است. با مشاهده این ویدئو می توانید بی نیاز از وکیل برای مهاجرت اقدام نمایید. در ادامه به معرفی کشور برزیل و بررسی هر کدام از این راه ها می پردازیم.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

مهاجرت به برزیل و شرایط عمومی آن

مهاجرت به برزیل دارای یک سری شرایط اولیه و عمومی است که در این قسمت به توضیح آن می پردازیم. کشور برزیل از لحاظ مساحت و جمعیت، بزرگترین کشور آمریکای جنوبی و پنجمین کشور بزرگ دنیا قلمداد می شود. جمعیت کشور برزیل به صورت تقریبی حدود ۲۱۰٬۳۳۸٬۰۰۰ میلیون نفر بوده و دارای مساحتی حدود ۸٬۵۱۵٬۷۶۷ کیلومتر مربع می باشد. پایتخت این کشور، شهر برازیلیا بوده و بزرگ ترین شهر آن نیز شهر سائوپائولو می باشد. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی و واحد پول آن نیز رئال برزیل است. دین رسمی مردمان این کشور نیز مسیحیت می باشد. برزیل دارای 26 ایالت و یک منطقه فدرالی است. همچنین این کشور دارای جنگل های بسیار و زمین های کشاورزی وسیعی می باشد.

پاسپورت برزیل 2 مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق کار

مهاجرت به برزیل از طریق کار طبق شرایط خاصی ممکن است. برای دریافت ویزای کار به صورت موقت، پیش از اقدام برای هرکاری، باید حتما یک درخواست کار از سوی کارفرمای خود در کشور برزیل داشته باشید. کارفرمایی که به شما پیشنهاد کار می دهد، باید حتما شرکتی باشد که در کشور برزیل به ثبت رسیده باشد. طریقه انجام این پروسه به این صورت است که کارفرمای شما، جهت استخدام شما، درخواست کار خود را به وزارت کار در کشور برزیل ارائه می نماید. پس از دریافت تائیدیه از سوی وزارت کار، شما قادر خواهید بود که برای مهاجرت به برزیل از طریق ویزای کار اقدام کنید. افسران ویزا در روند اعطای ویزاهای کاری به افراد متقاضی مهاجرت از طریق کار در برزیل، با دقت بسیار بالایی پرونده ها را بررسی می کنند. در نتیجه، درستی مدارک در قراردادها و ارائه دلایل منطقی جهت استخدام اتباع غیر برزیلی و ارجعیت آنان به اتباع برزیلی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در امکان اخذ ویزا خواهد داشت. به طور معمول، ویزای کار برای متقاضیان به صورت دو ساله صادر می گردد که بعد از این دو سال به مدت دو سال دیگر قابل تمدید می باشد.

پس از چهار سال می توان برای ویزای کار دائمی درخواست داد. برای سال پنجم افراد می توانند اقامت دائم برزیل را به دست آورند و پس از آن درخواست شهروندی و تابعیت برزیل را ارائه نمایند.

برای دریافت ویزای کار به صورت موقت، کارفرما از شما مدارکی درخواست می کند. این مدارک به شرح زیر است.

 • CV
 • سابقه کار
 • گواهی تایید شده گذرنامه
 • دو قطعه عکس به اندازه عکس استاندارد پاسپورت
 • تکمیل دو عدد فرم موجود در سفارت
 • گزارش پلیس مبنی بر نداشتن سابقه کیفری که حداقل برای سه ماه قبل باشد
 • حداقل شش ماه اعتبار پاسپورت

لازم به ذکر است تمامی مدارک ارسالی باید به زبان پرتغالی ترجمه شده و توسط دادگستری تایید شده باشد.

شخص متقاضی مهاجرت به برزیل از طریق کار باید تمامی مدارک فوق را جمع آوری کند سپس آن را به کارفرمای خود ارائه کند تا کارفرما درخواست کار را به وزارت کار ارائه دهد و شخص برای اخذ ویزای کاری برزیل اقدام کند.

از مهم ترین عوامل تعیین کننده در تصمیم گیری افراد برای مهاجرت کاری به برزیل نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2017 حدود 13 درصد اعلام شد و بر طبق آخرین آمار در سال 2018 حدود 11 درصد اعلام گردید، که این نرخ نشان دهنده این است که شرایط کار در این کشور به نسبت کشورهای برتر دنیا مانند کانادا، استرالیا، آلمان، اتریش، هلند و دانمارک مناسب نمی باشد. در نموداری که در این قسمت ارائه شده است آمار نرخ  بیکاری در برزیل بیان شده است.

پاسپورت برزیل مهاجرت به برزیل

شرایط مهاجرت کاری به برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل

مهاجرت به برزیل از طریق تحصیل نیز امکانپذیر خواهد بود. افرادی که قصد دارند از طریق تحصیل به کشور برزیل مهاجرت کنند لازم است این نکته را بدانند که در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توان از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی گرفت.

 • تحصیل در مقطع لیسانس

  نکته مهم این است که در مقطع لیسانس افراد فقط می توانند به زبان پرتغالی برزیل که یک زبان سخت است تحصیل نمایند و همین امر سبب می شود که اکثر دانشجویان بین المللی از تحصیل در مقطع لیسانس در این کشور منصرف شوند.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس

  تحصیل در مقطع فوق لیسانس هم می تواند به زبان پرتغالی باشد و هم به زبان انگلیسی. دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برزیل در مقطع کارشناسی ارشد باید قادر به ارائه آیلتس 6 باشند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور نگارش شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  جهت تحصیل در مقطع دکترا نیز در صورت داشتن مدرک زبان آیلتس بالای 6.5 و داشتن یک سوپروایزر (استاد راهنما) و داشتن یک پوزیشن عالی و داشتن مقالات isi می توان پذیرش تحصیلی را به دست آورد.

در برزیل سه نوع دانشگاه وجود دارد: دانشگاه های ایالتی، دانشگاه های فدرال و دانشگاه های خصوصی، که در این میان، تحصیل در دانشگاه های خصوصی دارای هزینه می باشد و تحصیل در دانشگاه های فدرال و ایالتی نیز به صورت رایگان خواهد بود. اما با توجه به اینکه این کشور بر خلاف کشورهای برتر دنیا مانند کانادا، استرالیا و کشورهای برتر اروپایی از موقعیت کاری و کاریابی بالایی پس از فارغ التحصیلی برخوردار نمی باشد، توصیه این است که کشورهایی را برای تحصیل انتخاب نمایید که شانس کاریابی بالای پس از فارغ التحصیلی داشته باشید که امکان تضمین یک آینده روشن در آن وجود داشته باشد. دانشجویان اگر تا 12 ماه پس از فارغ التحصیلی از طرف یک کارفرما یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند می توانند اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کنند.

تحصیل و اعزام دانشجو به برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری شرایط خاصی دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. در این کشور افراد می توانند از طرق مختلف از جمله خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاران باید یک سری اسناد مالی ارائه دهند که نشان دهد می‌توانند به صورت تقریبی سرمایه‌ بالایی را به صورت مستقیم به برزیل وارد کنند. مبلغ دقیق میزان سرمایه‌گذاری توسط وزارت کار و شورای ملی مهاجرت این کشور تعیین می‌گردد. در این حالت، درخواست ویزای سرمایه گذاری برای مهاجرت به برزیل باید مستقیما توسط شرکت به وزارت کار برزیل اقامه گردد. در روش خرید ملک افراد باید حداقل تا 1 میلیون رئال برزیل (معادل حدود 350 هزار دلار) یک ملک تجاری را خریداری کنند. در روش ثبت شرکت نیز افراد باید تا حدود 50 الی 60 هزار دلار بتوانند به عنوان سرمایه شرکت در حساب خود داشته باشند. در روش کارآفرینی نیز افراد باید بتوانند تعدادی از بیکاران در کشور برزیل را در شرکت یا بیزینس خود استخدام نمایند. هر چقدر تعداد افراد استخدام شده توسط سرمایه گذاران بیشتر باشد شانس بالایی نیز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری خواهند داشت. در این روش ها متقاضیان در ابتدا یک اقامت یک ساله را دریافت می کنند و در صورتی که بتوانند سالیانه بیزنس خود را حفظ کنند و مالیات پرداخت کنند هر سال اقامت خود را تمدید کنند و پس از 5 سال اقامت دائم دریافت و پس از گذشت حدود 2 سال نیز درخواست تابعیت برزیل را نمایند.

چندین عامل در کنار هم در انتخاب کشور مقصد جهت سرمایه گذاری اهمیت دارد، از جمله این عوامل می توان به نرخ مصادره اموال، تولید ناخالص داخلی و… اشاره نمود. تولید ناخالص داخلی برزیل در نمودار زیر بررسی شده است که بنابر این نمودار این مبلغ در سال 2017 معادل 14.103 دلار آمریکا ذکر شده است که در مقابل تولیدات داخلی خیلی از کشورها میزان نسبتا پایینی محسوب می شود. همچنین نرخ مصادره اموال جهت بررسی امنیت سرمایه گذاری در برزیل بررسی شده است. این نرخ در بازه 1 تا امتیاز بندی می شود که عدد 1 بیان گر کمترین میزان خطر می باشد.

نمودار تولید ناخالص داخلی در برزیل

پاسپورت برزیل 2 مهاجرت به برزیل

نمودار خطر مصادره اموال در برزیل

پاسپورت برزیل 3 مهاجرت به برزیل

سرمایه گذاری در برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

مهاجرت به برزیل گاهی شاید از طریق ازدواج باشد. در یک زمانی در اکثر کشورها به این صورت بود که اگر یک فرد خارجی با یکی از اتباع آن کشور ازدواج می کرد به صورت مستقیم تابعیت آن کشور را به دست می آورد بدون اینکه خودش درخواست اخذ تابعیت نماید. در واقع می توان گفت که تابعیت آن کشور به او تحمیل می گردید. اما در حال حاضر این قانون اصلاح شده است و القای تابعیت اشخاص منوط به درخواست افراد شده است. در خصوص کشور برزیل نیز قانون القای تابعیت از طریق ازدواج به این صورت است که ازدواج افراد غیر برزیلی با اتباع برزیلی سبب اعطای تابعیت به صورت مستقیم نمی شود، بلکه افراد پس از اینکه ازدواج کردند باید یک سری مدارک لازمه را به اداره مهاجرت این کشور تسلیم نمایند و درخواست اقامت برزیل دهند. بنابراین کشور برزیل با سایر کشورها در خصوص اعطای تابعیت از طریق ازدواج متفاوت عمل می کند و به صورت اتوماتیک تابعیت را القا نمی کند. همچنین متقاضیان مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج جهت دریافت تابعیت این کشور ممکن است دو پروسه متفاوت را طی نمایند. به این صورت که اگر با یک تبعه برزیلی ازدواج کرده باشند پروسه اخذ اقامت آن ها ممکن است بین 3 تا 6 ماه برای آن ها طول بکشد اما اگر با یک مقیم برزیلی ازدواج کرده باشند پروسه اخذ اقامت برای آن ها حدود 4 سال به طول می انجامد. فرد خارجی که با شخص برزیلی ازدواج کرده است در ابتدا و پس از درخواست او اقامت 1 ساله و پس از آن اقامت 3 تا 5 ساله را دریافت می کند و پس از اتمام طول اقامت دائم در صورت درواست می تواند درخواست تابعیت برزیل را ارائه نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video مهاجرت به برزیل
مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت از طریق تولد

تمام کشورهای دنیا به صورت کلی از نظر اخذ تابعیت در دو دسته قرار می گیرند. کشور هایی که از طریق خون تابعیت را اعطا می نمایند و کشورهایی که از طریق خاک اعطای تابعیت می نمایند.

کشور هایی که از طریق خون اعطای تابعیت می کنند، دلیل و علت نوع تابعیت فرزند متولد شده، تابعیت پدر و مادر آن کودک خواهد بود. یعنی پدر و مادر تابعیت هر کشوری را داشته باشند همان تابعیت نیز به فرزند آن ها القا می گردد، صرف نظر از اینکه کودک در کدام کشور به دنیا آمده است. در اصل تولد فرزند در چنین کشور هایی تاثیری در تابعیت والدین نخواهد گذاشت. در حال حاضر اکثر کشورهای دنیا همچون کشور ایران، کشور اتریش، کشور سوئد، کشور انگلستان و… پیرو سیستم خون می باشند. بنابراین تولد فرزند کشورهای مذکور و اکثر کشورهای دنیا کمکی به تابعیت والدین نخواهند کرد. نکته جالب توجه این است که تابعیت کشور انگلستان مدت زمان کوتاهی است که تحت تابعیت نظام خون قرار گرفته است، اما قبل از آن پیرو نظام خاک بود. به علاوه کشور هایی که تحت تابعیت نظام خاک هستند، دلیل اعطای تابعیت را تولد فرزند در خاک سرزمین خود می دانند. در این روش به محض تولد کودک در خاک کشور خود تابعیت آن کشور به کودک اعطا خواهد شد. لازم به ذکر است که کشور هایی که تحت تابعیت نظام خاک هستند در شرایط استثنایی و خاص تابعیت خون را نیز پذیرفته اند یا برعکس این قضیه….

کشور برزیل در دسته کشورهایی قرار گرفته است که از تابعیت خاک پیروی می کند. این کشور پس از متولد شدن فرزند در خاک خود به او تابعیت و شهروندی برزیل اعطا می نماید و آن کودک مشمول شرایط اخذ شناسنامه و پاسپورت برزیلی خواهد شد. همچنین اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند برای پدر و مادر آن فرزند نیز قابلیت اجرا خواهد داشت و به آن ها نیز اقامت برزیل داده خواهد شد. از دیگر مزایای دیگر تولد فرزند در برزیل این کشور این می باشد که برادر و خواهر آن کودک نیز می توانند اقامت برزیل را به دست آورند. اخذ اقامت برزیل از طریق تولد فرزند یکی از مسائل پر طرفدار و جذاب برای افرادی است که قصد اخذ تابعیت سریع در کشوری را دارند می باشد.اگر کودک شما در برزیل به دنیا بیاید، این کودک برزیلی است و از روز اول برای اخذ پاسپورت برزیل واجد شرایط است. این پاسپورت بدون دسترسی به روادید و یا بدون اخذ ویزا امکان سفر به 146 کشور در سراسر جهان را امکان پذیر می کند که این امر به عنوان یک سند بسیار ارزشمند و کارآمد برای بسیاری از افراد محسوب می شود. پس از تولد فرزند به خانواده درجه یک کودک برزیلی (پدر و مادر و خواهر و برادر، گذشته و حال) اجازه اقامت داده می شود.

هنگام تولد یک کودک در برزیل، نوزاد از روز اول برزیلی است. این بدان معنی است که والدین و خواهران و برادران کودک حق زندگی و کار در برزیل را به عنوان ساکنان دائمی دارند. ساکنان دائم در برزیل تقریبا از همه حقوق و امتیازات مشابه به عنوان شهروندان برزیل برخوردار هستند به جز حق رای و شرکت در مسائل سیاسی آن کشور. همچنین افرادی که اقامت و تابعیت برزیل را داشته باشند می توانند بدون ویزا به کشور آمریکا سفر نمایند و در این کشور کار کنند. پس از 5 سال کار در کشور آمریکا نیز می توانند اقامت آمریکا را به دست آورند.

در بیشتر موارد، خانواده هایی که می خواهند اقامت دائمی برزیل را اخذ کنند باید حداقل یک سال به طور دائمی در این کشور کار کنند تا واجد شرایط تقاضا برای اخذ اقامت دائم و تبدیل شدن به شهروند برزیلی شوند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video مهاجرت به برزیل
اخذ اقامت برزیل از طریق تولد

مهاجرت به برزیل از طریق پناهندگی

 • برخی از افراد گاهی قصد دارند که از طریق پناهندگی مهاجرت به برزیل داشته باشند. موسسه حقوقی ملک به هیچ عنوان راه پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی کند و در این زمینه هیچ گونه خدماتی ارائه نمی نماید.

طبق آخرین گزارشات کشور برزیل، سهم قابل توجهی از پناهندگان از سال 2015 تا 2018 مربوط به کشورهای جنگ زده مانند سوریه و عراق می باشد که از راه دریایی وارد این کشور شده اند. در حال حاضر کشور برزیل با بحران پناهنده مواجه می باشد زیرا موقعیت جغرافیایی این کشور به صورتی است که اکثر کشورهای بحران زده نزدیک این کشور هستند و راه رسیدن به آن نیز آنچنان سخت نیست. بسیاری از پناهجویان رد پرونده می شوند. شرایط کمپ های این کشور بسیار بد و غیرقابل تحمل برای پناهجویان می باشد از طرفی نیز این کشور اقتصاد بسیار قوی ندارد لذا توانایی رسیدگی همانند کشورهای اروپایی، به پناهندگان را ندارد.

متقاضیان مهاجرت به برزیل از طریق پناهندگی لازم است بدانند که این راه بسیار خطرناک است و تعداد بسیار زیادی از افراد جان خود را در این راه از دست می دهند.در حال حاضر بسیاری از کشورها با بحران پناهنده مواجه هستند زیرا تعدا پناهجویان روز به روز در حال افزایش است و کشور نیز ظرفیت محدودی برای پذیرش آنها دارد که یکی از کشورهایی که دچار این بحران است، کشور برزیل می باشد. کمیته پناهندگان کشور برزیل بخش ویژه ای را برای رسیدگی به پرونده پناهندگان تشکیل داده است که اسم آن CONARE می باشد، این بخش مسئول بررسی تخصصی پرونده پناهجویان می باشد و در صورتی که فرد پناهنجو طبق قوانین سازمان ملل متحد، خطرناک باشند، به سرعت تشخیص داده و به کشور مبدا منتقل می کند. براساس گزارش CONARE، در حال حاضر برزیل 4689 پناهنده دارد که از 79 ملیت مختلف می باشند که %36 آن ها زن هستند.

مهاجرت به برزیل و هزینه های زندگی در برزیل

در خصوص مهاجرت به برزیل لازم است که از هزینه های زندگی در این کشور مطلع شویم. هزینه های زندگی در برزیل حدود 3.34 درصد از ایران کمتر می باشد. همچنین هزینه های اجاره مسکن نیز در تمام شهرهای برزیل حدود 36.72 درصد از اجاره مسکن در ایران پایین تر می باشد. در جدول زیر قیمت مهم ترین مایحتاج زندگی در کشور برزیل بر طبق آخرین آمار بیان شده است.

 قیمت ها

            مایحتاج زندگی 
5.19 دلار غذا در یک رستوران ارزان قیمت
25.96 دلار غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
0.70 دلار یک بطری آب 1 و نیم لیتری
0.82 دلار یک بطری شیر 1 لیتری
0.90 دلار 1 کیلو گرم برنج سفید
1.48 دلار تخم مرغ
6.47 دلار 1 کیلو گرم پنیرمحلی
6.37 دلار 1 کیلوگرم گوشت گاو
2.94 دلار 1 کیلو گرم گوشت مرغ
1.04 دلار بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
1.30 دلار تعرفه تاکسی عادی
626.00 دلار اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
447.82 دلار اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
1،906.94 دلار قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1،285.24 دلار قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

مهاجرت به برزیل و اخذ تابعیت برزیل

تمام راه های مهاجرت به برزیل که در مطالب فوق ذکر شد، مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد در صورت رعایت یک سری شرایط و طی مراحل خاصی می تواند به اخذ اقامت و تابعیت کشور برزیل ختم شود. اما از میان این راه ها، تولد فرزند مناسب ترین روش برای اخذ اقامت و تابعیت برزیل می باشد. در صورت کلی بر اساس قانون کشور برزیل افرادی که تا 5 سال از هر روشی مهاجرت کرده و در این کشور اقامت داشته باشند می توانند پس از آن برای اخذ شهروندی و پاسپورت برزیل درخواست نمایند. افرادی که بتوانند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور کار پیدا کنند و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کنند، پس از 5 سال به اقامت دائم برزیل و پس از آن نیز به اخذ تابعیت و پاسپورت برزیل دست خواهند یافت. افراد دیگری نیز که از طریق اخذ یک دعوتنامه کاری از یک کارفرما، ویزای کار کشور برزیل را دریافت می کنند پس از 5 سال کار در این کشور و اخذ اقامت دائم، می توانند درخواست شهروندی را نیز ارائه نمایند. اما شرایط اخذ اقامت و تابعیت برای افرادی که بخواهند از طریق ازدواج به هدف خود برسند کمی دشوار و سخت خواهد بود. در نهایت اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری نیز مستلزم داشتن توانایی مالی مناسبی است که شرایط آن در این مقاله به صورت مختصر ذکر شد. در نتیجه در حال حاضر بهترین روش برای مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت آن مهاجرت از طریق تولد فرزند خواهد بود.

مهاجرت به برزیل و سخن پایانی

مهاجرت به برزیل و انواع راه های آن را در این مقاله از تمام جوانب به صورت علمی مورد ارزیابی قرار دادیم. به عنوان نکته پایانی در خصوص مهاجرت به برزیل لازم به ذکر است که این کشور در قیاس با سایر کشور برتر دنیا از تقاضای پایینی برای مهاجرت برخوردار است، زیرا در سطح بین الملل در رتبه پایین تری از کشورهای برتری مانند کانادا، استرالیا، انگلستان، کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، هلند، دانمارک، سوئیس و… قرار گرفته است. بنابراین توصیه این است که افراد به جای مهاجرت به برزیل، کشورهای مذکور را از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و… که در حال حاضر بهترین شرایط را دارند انتخاب نموده که در نهایت نیز به اخذ اقامت و تابعیت این کشورهای مطرح در دنیا دست پیدا کنند. شما عزیزان همواره می توانید در خصوص شرایط مهاجرت به برزیل و شرایط مهاجرت به سایر کشورهای برتر با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و با کارشناسان و حقوقدانان این موسسه به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 پاسخ
 1. بهاره گفته:

  سلام روز بخیر لطفا شماره تماس خودتان رو بفرمایید تا بتوانیم با شما تماس برقرار کنیم
  برای پرسیدن چند سوال و رفع ابهامات

  پاسخ
 2. t.mo.t68 گفته:

  با عرض سلام خدمت شما و همکاران گرامی تان

  بنده فوق لیسانس شبکه کامپیوتری دارم، ولی مدرک زبان ندارم. متاهل هستم و دو سوال داشتم اینکه با گرفتن ویزای تحصیلی دوباره در مقطع ارشد، آیا همسرم اجازه کار پیدا می کند و یا اینکه می تواند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کند و یا اینکه اگر به صورت توریستی به برزیل برویم آیا می تواند به دنبال کار برود و با شرکتی قرار داد کاری ببند و سپس ویزای خود را به کاری تغییر دهد؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. وحید گفته:

  سلام ببخشید من 25 سال سن دارم با مدرک مهندسی لیزر اگه به صورت گردشگری از ایران خارج شم و تو برزیل با یک تبعه برزیل ازدواج کنم امکان گرفتن اقامت دائم است؟ یا بایدبه صورت پناهجو اقدام کنم ؟ و آیا شرایط شغلی به نحوی هستش که از دولت اونجا توقع ارائه شغل داشته باشیم؟

  پاسخ
 4. Reza گفته:

  با سلام من پژوهشگر برتر سال 91 در بین مقاله های ارائه شده در شهرداریهای استان تهران بودم . نویسنده کتاب در زمینه علوم مالی نیز هستم مدرک دانشگاهی خود را از American World University وبه صورت غیر حضوری در یافت کرده ام . با توجه به اینکه 52سال سن دارم ، لطفا بنده را راهنمائی فرمائید که چگونه می توانم به عنوان یک محقق و پژوهشگر تقاضای مهاجرت به برزیل را بدهم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. دانيال تركماني گفته:

  ٤٢ساله هستم وكيل دادگستري هستم فقط دفاع از بايان نامه ام مونده برا زندكي وادامه تحصيل ميخوام برم برزيل يا ارزانتين ميخوام با شما قرارداد ببندم٠٩١٢٧٧٤٢٧٤٣

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام . برای اخذ اطلاعات می توانید با دفتر مرکزی ما در وین (در بخش ارتباط با ما جستجو کنید) تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام لطفا شماره تماس دفتر مهاجرتی ایران برای گرفتن اطلاعات در مورد مهاجرت به برزیل مبذول فرمایید

  پاسخ