مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی

 مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی به ویژه در چند سال گذشته ، با توجه  به رشد  و پیشرفت سریع اقتصادی  ، مورد تحقیق و بررسی افرادی قرار گرفته است که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند . اولین تصویری که از  مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی در ذهن انسان نقش می بندد ، کشورهایی هستند ثروتمند و غنی با برجهای سر به فلک کشیده ، ساختمانهای مجلل و مراکز خرید مدرن که در طول سالیان اخیر ، این کشورها را از بیابانهای خشک و خاک تبدیل به کشورهایی توریستی و قدرتمند کرده که بسیاری از افراد را جهت  مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی ، ترغیب  و تشویق می کند . در این مقاله علمی ، به بررسی نحوه اخذ  مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی ، وهمچنین مزایا و معایب  مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی می پردازیم .

video مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی
audio مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی

روشهای مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی

بر خلاف سایر کشورها ، مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق ازدواج و خویشاوندی امکان پذیر نیست و در حقیقت شخصی که با یک اماراتی ازدواج می کند ، قانون انتقال تابعیت و اخذ اقامت فقط برای فرزند او از آن شخص اماراتی اجرا می شود و در مورد خود شخص این امکان وجود ندارد . به غیر از این مورد ، مهاجرت و اخذ امارات و کشورهای عربی مانند سایر کشورها به طریق زیر امکان پذیر است :

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق کار

کشور امارات با نرخ بیکاری حدود 1.72 درصد ، که در زمره کشورهایی با نرخ بیکاری پایین قرار می گیرد ، از شرایط مناسبی برای متقاضیان کار در این کشور برخوردار است . با توجه به مدرک تحصیلی ، سوابق و شرایط کاری ، وضعیت جسمانی ، سن ، وضعیت تاهل ، و سطح آشنایی با زبانهای عربی و انگلیسی ، میتوانید نسبت به مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق ویزای کار ، اقدام نمایید . یافتن فرصت شغلی در این کشور از طریق مراجعه به موسسات کاریابی مربوطه و یا تماس با شرکتهای متقاضی کارمند در این کشور با اخذ نامه دعوت به کار از سوی کارفرمای مربوطه در امارات و کشورهای عربی ، امکان پذیر است .

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق تحصیل

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق تحصیل  با توجه به طیف وسیعی از دانشگاههای بین المللی و سطح علمی و رنکینگ بالای بسیاری از آنها از شرایط مناسبی جهت مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی برخوردار است . .برای انجام این کار شرایطی مانند هزینه های تحصیلی ، امکانات دانشگاه مورد نظر ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی ،  معدل آخرین مقطع تحصیلی ، مدرک زبان و ارائه رزومه تحصیلی (CV) با توجه به دانشگاه مورد نظر ، نیازمند بررسی و تحقیق است .

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به روش های مختلفی امکان پذیر است . بهترین نوع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در امارات از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشد که افراد می توانند با ثبت شرکت خود فعالیت اقتصادی خود را آغاز کرده و نسبت به مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی ، اقدام کنند . از مزایای بزرگ سرمایه گذاری در این کشورها می توان به اقتصاد پویا و فعال ، استراتژیک بودن این کشورها از لحاظ موقعیت جغرافیایی ، و نرخ پایین مالیات در این کشورها اشاره کرد .

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق تولد 

با توجه به قوانین امارات و کشورهای عربی ، در صورت تولد نوزادی از یک پدر یا مادر اماراتی ، امکان انتقال این تابعیت ، به شخص متولد شده وجود دارد . برای این کار ، ثبت تولد  در کنسولگری دبی با فرمت تایین شده و حضور والدین همراه کودک جهت اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی الزامیست .

مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق پناهندگی 

به دلایل زیر ، مهاجرت و اخذ اقامت امارات و کشورهای عربی از طریق پناهندگی ، به افراد ، توصیه نمی گردد :

  • اشخاصی که درخواست پناهندگی می کنند مشمول کنوانسیون ژنو(کنواسیون پناهندگی) نمی گردند.
  • پناهندگی دارای شرایط مبهمی است.
  • پناهنده از رفاه اجتماعی خوبی برخوردار نیست.
  • امکان بازگشت به کشور خود را ندارید.
  • در بسیار از موارد مجبور به گفتن دروغ به کشور خود و کشور مقصد می باشد.

علیرغم در اختیار داشتن اطلاعات جامع و کامل خصوص کنوانسیون ژنو و بررسی پرونده های بسیاری را در امارات و کشورهای عربی  ، این روش را به افراد توصیه نمی کنیم  بنابراین قبل از اینکه از این طریق اقدام به مهاجرت نمایید خطرات و نکات مربوط به پناهندگی را در سایت ما مطالعه بفرمایید.

نکات مثبت و مزایای مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

ایمن بودن این کشورها از لحاظ آمار جرم و جنایت و مواد مخدر ، نسبت به کشورهایی مانند مالزی ، امتیازی برای مهاجرت به امارات و کشورهای عربی به شمار می رود . همچنین نرخ بسیار پایین مالیات بر درآمد که در این کشورها نسبت به سایر کشورها تقریبا صفر است ، از جنبه های مثبت مهاجرت به امارات و کشورهای عربی است .

نکات منفی و معایب مهاجرت به امارات و کشورهای عربی

یکی از بزرگترین جنبه های منفی مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، تبعیض نژادی و رفتار نژاد پرستانه مردم این کشور افراد خارجی است . به خصوص در مورد افراد ایرانی ، شدت این رفتار ناپسند ، به حدی است که تحمل آن ، برای بسیاری از افراد ، سخت و دشوار است . به عنوان مثال در ابوظبی ، دیدگاه مردم به افراد خارجی به صورتی است که گویا از سیاره دیگری وارد خاک این کشور شده اند .

از دیگر معایب بزرگ مهاجرت به امارات و کشورهای عربی می توان به عدم اقامت دائم اشاره کرد . به این معنی که شما تا زمانی که در حال انجام فعالیت و کار در این کشورها هستید ، اجازه اقامت دارید و به محض اطلاع از عدم کارآیی شما برای این کشورها ، مجبور به ترک این کشورها و بازگشت به کشور خود هستید . بنابراین همیشه این نگرانی برای افراد مهاجر به به امارات و کشورهای عربی وجود دارد که با اتمام اقامت موقت خود و یا یک رخداد سیاسی مانند اختلاف با قطر که منجر به اخراج قطریها از امارات شد ، مجبور به ترک این کشور شوید .

مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری نیز ، با مشکلاتی همراه است . فساد قضایی در این کشورها ، و رعایت نکردن اصل مطلوب ملتها که به معنی عدم وجود فرق و تبعیض بین ملیتهای گوناگون است ، در مبادلات بین المللی مشکلاتی در خصوص مهاجرت به امارات و کشورهای عربی از طریق سرمایه گذاری ایجاد می کند .

با توجه به نکات مثبت و منفی ذکر شده در خصوص مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، می توان مهاجرت  به این کشورها را به عنوان یک شروع اولیه و کسب سرمایه اولیه در نظر گرفت اما برای اخذ اقامت دائم ، این کشورها ، گزینه های مناسبی نخواهند بود . مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ممکن است در ابتدای راه دلچسب باشد اما پس از مدت کوتاهی از لحاظ روحی و روانی ، تاثیر منفی بر افراد مهاجر دارد . بنابراین توصیه می شود پیش از اقدام جهت مهاجرت به امارات و کشورهای عربی ، به طور کامل شرایط این کشورها را با سایر کشورها از لحاظ شرایط اقامتی و مهاجرتی به صورت کامل بررسی نمایید . قطعا برای مهاجرت و کار و تحصیل ، به کشورهایی با شرایط بسیار بهتر و مناسبتر برخورد خواهید کرد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.