مهاجرت قاچاقی به لهستان

مهاجرت قاچاقی به لهستان از راه زمینی چه خطراتی دارد و قوانین مهاجرت از طیق پناهندگی به لهستان ۲۰۱۷ چیست ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا مهاجرت قاچاقی به لهستان راه درستی است ؟مراحل مهاجرت قاچاقی به لهستان در آب و خشکی خطرناک است ؟  چه مدت زمانی در پروسه مهاجرت قاچاقی به لهستان به طول می انجامد ؟ خطرات موجود در راه مهاجرت قاچاقی به لهستان چه می باشد ؟ما در این مقاله بر آن هستیم که در باب مهاجرت قاچاقی به لهستان ، راه های مهاجرت به لهستان ، روش های مهاجرت قاچاقی به لهستان ، مهاجرت قاچاقی به لهستان و اقدامات لازم در مهاجرت قاچاقی به لهستان را بررسی نماییم . فلذا برای کسب اطلاع از راه های قانونی مهاجرت و کسب مشاوره می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین تماس حاصل نمایید .

همان گونه که مستحضر هستید پر خطر ترین راه مهاجرت به کشور لهستان اقدامات از طریق مهاجرت قاچاقی به لهستان می باشد . در این راه بسیاری از افراد علاوه بر پول خود ، حیا و زندگی را نیز باخته اند . این راه ، در برترین گروه مهاجرتی قرار گرفته است . این راه توسط قاچاق چیان انجام می شود و در این راه هیچ نشانه از حضور تان و مکانتان مشخص نخواهد بود . در بهترین حالت مهاجرت قاچاقی به لهستان منجر به پناهندگی در لهستان خواهد شد که به شرح ذیل است :

پناهنده شخصی است که از نظر جان و مال در وطن خود در خطر است و ادله موجه برای ادعای خود ارائه نماید . حال در مواردی از قبیل گرایش به فرقه ها ، تبعیض نژادی ، قومیت ، ملیت ، عضویت در گروه های خاص و یا گروه های اجتماعی و احزاب سیاسی می تواند برای فرد موضوعیت داشته باشد . مفهوم این امر بدان معنا است که فرد مورد آزار و اذیت قرار بگیرد . و این آزار و اذیت باید در معنای نقض کامل حقوق بشر برای فرد باشد . که می تواند همانند رفتار توهین آمیز ، شکنجه های غیر عرف ، رفتار های غیر انسانی ، تجاوز ، برده داری و خشونت و امثاله می باشد .

در کشور لهستان ، سازمان ملل وجود ندارد . فلذا برای ارائه در خواست پناهندگی در کشور لهستان می بایست به مقامات لهستان رجوع کنید و در خواست را تسلیم نمایید . و پس از پذیرفته شدن در خواست شما می توانید در لهستان باقی بمانید .

یکی از این راه ها برای اخذ پناهندگی حفاظت جانبی می باشد ، این مسیر بدین شکل است که شما نشان دهید دارای رنج واقعی در امثال ذیل می باشید :

*مجازات به مرگ ، حال با اعدام ، سنگ سار و . . . که منجر به مرگ جسمی فرد شود .

* شنکجه های غیر اصولی و خلاف حقوق سازمان ملل ، مثل شکنجه های خارج عرف ، خشونت های تهین آمیز و مجازات ها .

* در خطر بودن جان افراد که نظامی نمی باشند . حال این مورد می تواند هرگونه برخورد و تنش مسلحانه در وطن فرد باشد . منتهی امر نباید در مباحث قومی و ملیتی ، اعتقادات سیاسی و فرقه ای باشد و شامل خود گروهک های اجتماعی خود گردان .

یکی دیگر از راه هایی که فرد برای اخذ پناهندگی می توان ورود نمود راه وضعیت تحمل شده می باشد . این مورد شامل حال افرادی خواهد شد که فرد تحت شرایط خفقان اقتصادی و زیست محیطی قرار گرفته است و در کشور وطن فرد متقاضی حمایتی برای وی صورت نگرفته است و او تحت خطر قرار گرفته است .

روند بررسی پرونده در اداره مهاجرت لهستان :

در این مرحله فرد پس از تسلیم نمودن در خواست پناهندگی خود ، پرونده شما توسط اداره کل اداره مهاجرت بررسی خواهد شد . این بررسی پرونده توسط تمامی مدارک و مستندات شما که بر مبنی ادله حاضر ارائه نموده اید انجام می پذیرد . و تمام تصمیم گیری بر ارائه پناهندگی و پذیرفته شدن شما توسط این نهاد انجام می پذیرد . شایان ذکر است که تمامی اطلاعات با کشور وطن فرد بررسی خواهد شد و موارد حقوق بشر در سازمان ملل نیز تأثیر پذیر است .  روند اجرایی بررسی پرونده فرد بر اساس بازه زمانی در خواست شما صورت می پذیرد . شایان ذکر است افرادی که به صورت خانوادگی اقدام می نمایند و یا دارای فرزند هستند در کنار افرادی که زیر سن قانونی می باشند و سرپرستی هم ندارند زودتر از سایرین بررسی خواهد شد .

در صورتی روشن شدن پرونده و مشخص شدن پاسخ پرونده ، نتیجه را برای اداره پلیس محل سکونت وی ارسال خواهند نمود . در صورتی که در تمام مراحل برای بر قراری ارتباط مشکلی داشته باشید می توانید از حضور مترجم بهره مند شوید .

نکته بسیار مهم

همان گونه که مستحضرید پناهندگی بد ترین راه در میان راه های مهاجرت است . عواقب بسیار بدی برای شخصی که درخواست داده است دارد . ولذا از شما تقاضا می کنیم با یک وکیل حرفه ای و یا یک مشاور حقوقی نسبت به تمام راه های قانونی مهاجرتی از قبیل  : تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و…. اطلاعات کسب نمایید . و این امکان را فراهم آورید تا وکلای حقوقی شرایط شما را بررسی کنند و سهل ترین مسیر ، تند ترین روش و  کم خرج ترین مسیر و از همه  واجب تر مسیری درست را به شما پیشنهاد کنند .

در صورتی که اطلاعات فوق برای تصمیم بر راه قانونی مکفی نبود با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید .

 

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا خطرات و ضررات مهاجرت قاچاقی به لهستان را به اطلاع شما عزیزان برسانیم . شما عزیزان می توانید برای داشتن اطلاعات بیشتردر مورد راههای مهاجرت به لهستان با کارشناسان حقوقی ملک پور در دفاتر وین تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.