مهاجرت قاچاقی به فنلاند

مهاجرت قاچاقی به فنلاند

مهاجرت قاچاقی به فنلاند و قوانین ارائه کیس پناهندگی برای ایرانیان 2018 در این مقاله بررسی میگردد ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

مهاجرت قاچاقی از راه زمینی به فنلاند چه خطراتی دارد ، آیا مهاجرت قاچاقی به فنلاند امکان پذیر است ؟هزینه مهاجرت قاچاقی به فنلاند چقدر است ؟ خطرات مهاجرت قاچاقی به فنلاند برای مهاجران چیست ؟چگونه می توان برای پناهندگی فنلاند اقدام کرد ؟ شرایط پناهندگی فنلاند چیست ؟ آیا مهاجرت قاچاقی به فنلاند از راههای مهاجرت به فنلاند است ؟ راههای مهاجرت قاچاقی به فنلاند کدامها هستند ؟ شرایط اقامت غیرقانونی در فنلاند چیست ؟ آیا با تولد در فنلاند می توان به اقامت فنلاند رسید ؟این مقاله در باب مهاجرت قاچاقی به فنلاند نگارش شده است لکن راههای غیرقانونی و مهاجرت از طریق پناهندگی به هیچ عنوان از نظر موسسه حقوقی ملک پور تایید نمیگردد و پیشنهاد میکنیم جهت اطلاع از راههای قانونی مهاجرت همچون تحصیل و کار و … با ما تماس حاصل نمایید.

video مهاجرت قاچاقی به فنلاند
video مهاجرت قاچاقی به فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای اروپایی و حوزه اسکاندیناوی است که به دلیل امکانات  و رفاه  بسیار بالا مورد توجه بسیاری ازعلاقمندان مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای اروپایی  است .یکی از که بدترین و خطرناکترین راههای مهاجرت به فنلاند در واقع مهاجرت قاچاقی به فنلاند است .

اشخاصی که با تمام سختی ها و مسایل مهاجرت غیر قانونی به کمک قاچاقچیان از مرزهای زمینی یا دریایی  وارد اروپا می شوند . بعد از پشت سر گذاشتن مسیرهای بسیار دشوار درخواست پناهندگی می دهند و اعلام پناهندگی کنند .

این در واقع شروع ماجراست و بعد از طی کردن این مسیر دشوار وارد مسیر طولانی و پر از مشکل پناهندگی می شوند .

بسیاری از مهاجران غیرقانونی که به کمک قاچاقچیان از مرزهای  مختلف زمینی یا دریایی وارد خاک اروپا می شوند در این مسیر جان خود را از دست می دهند  چه بسیار خانواده هایی که عزیزانشان جلو چشمشان در دریا غرق شده و یا در مسیرهای سخت کوهستانی از بین رفته اند . قاچاقچیان انسان بی رحمانه جان و مال مهاجران را غارت می کنند چراکه می دانند آنها تنهایی اعتراض و یا شکایت به هیچ مرجع قانونی را ندارند . متاسفانه افرادی که تصمیم به اینگونه مهاجرتها می گیرند فکر می کنند ارزانترین و راحتترین راه مهاجرت را انتخاب کرده اند و نمی دانند که در این مسیر هزینه های هنگفتی را متحمل می شوند و این در حالی است که هیچ ضمانت اجرایی برای انجام شدن کار وجود ندارد .

مهاجرین غیرقانونی که از این اتفاقات جان سالم بسر میبرند و وارد اروپا می شوند درگیر مسایل دشوار و خسته کننده پناهندگی می شوند .

در این مقاله به بررسی مسایل و مشکلات پناهجویان فنلاند میپردازیم .

پس از ورود به خاک فنلاند پناهجو در خواست خود را به پلیس یا کارمندان مرزبان ارائه می دهد . باید بتواند علت درخواست پناهجویی خود را توضیح دهد .

در حال حاضر و با توجه به شرایط و اوضاع مردم در کشورهای جنگ زده و حجم بسیار بالای پناهجو قطعا اولویت با پناهجویان کشورهای جنگزده است . بنابراین مهاجرینی که غیر از تبعه این کشورها باشند بسیار راه سخت و طولانی را جهت اخذ اقامت از طریق پناهندگی خواهند داشت .

ممکن است سالهای بسیاری را در این کمپها سر کنند و بهترین روزهای زندگی خود را در بلاتکلیفی و عذاب به سر برند .

در این زمینه باید گفت کشوری که مهاجرین در ابتدا به آن وارد می شوند بسیار مهم است و در حوزه اتحادیه اروپا (و کشورهایی نظیر  سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین)، تقاضای پناهندگی باید حتمن در همان  کشوری که شخص در ابتدا به آن وارد شده است، صورت گیرد .

چنانچه متقاضی پناهندگی قبل از این که به کشور فنلاند بیایید، در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا (یا در کشور سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین) تقاضای پناهندگی کرده باشد و  تقاضای او در فنلاند مورد بررسی قرار نمی گیرد .و شخص به  همان کشوری که از آن به اتحادیه وارد شده بر خواهد گشت .

 

بررسی درخواست پناهندگی در فنلاند

بررسی درخواست پناهندگی چندین سال  طول بکشد. چنانچه  شخص در فنلاند درخواست پناهندگی داده باشد ، تا زمان بررسی درخواست وی، حق دارد که در فنلاند اقامت داشته باشد.و در واقع  در طول این زمان به هیچ عنوان اجازه خروج از فنلاند را ندارد . چنانچه از فنلاند خارج شود مقامات فنلاندی اجازه دارند درباره عدم اعتبار درخواست پناهندگی او تصمیم بگیرند.

در طول مدت بررسی درخواست پناهندگی شخص می تواند بطور رایگان در کمپهای پناهجویان اقامت داشته باشد. البته شخص اجازه دارد در خارج از کمپ نیزاقامت کند اما در این صورت مسئولیت پرداخت هزینه های مسکن بر عهده پناهجو است .

چنانچه شخص  به دلایل زیر در کشور خود مورد اذیت و آزار قرار گرفته باشد می تواند درخواست پناهندگی دهد :

  • قومیت
  • مذهب
  • ملیت
  • تعلق با گروه خاص اجتماعی یا سیاسی

در صورتی که شخص در معرض تهدیدهای زیر باشد نیز می تواند بر اساس حفاظت درجه دو اجازه اقامت در فتلاند بگیرد:

  • مجازات مرگ یا اعدام
  • شکنجه یا مجازاتهای غیر انسانی دیگر

.

چنانچه که شرایط موجود در کشور شخص چنان باشد که شخص  نیازی به پناهندگی یا حفاظت درجه دو نداشته باشد و دلایل دیگری هم برای دادن اجازه اقامت به وی وجود نداشته باشد، تقاضای او رد می شود از فنلاند اخراج می گردد.

 

در بسیاری مواقع پروسه بررسی کیس پناهجو بسیار طولانی می شود . شخص بهترین سالهای زندگی خود را در کمپهای عمومی تباه می سازد . شرایط زندگی از نقطه نظر سلامت بهداشتی به گونه ای است که بسیار آزاردهنده خواهد بود .

در این میان دید و تفکر عمومی نسبت به شخص پناهنده به گونه ای است که هرگز شهروند معمولی نخواهد بود .

امروزه راههای قانونی بسیاری برای ورود به کشورهای مختلف وجود دارد و متقاضیان اخذ اقامت اروپا (فنلاند ) می توانند از راههای بسیار مطمعن و امن و به شکل کاملا قانونی مهاجرت کنند .

ادامه تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی یکی از راههای بسیار آسان و سریع و منطقی جهت اخذ اقامت است . دانشجویان به شکل پاره وقت اجازه کار خواهند داشت و فرزندان آنها در مدارس درجه یک اروپایی تحصیل خواهند کرد .

در این مسیر وکلای کارآمد و قانونی راهنما ی شما خواهند بود و در همه مسیر با مشاوره درست و دقیق شما را یاری خواهند داد .

در این مقاله به بررسی مهاجرت قاچاقی به فنلاند پرداختیم . چنانچه ملاحظه فرمودید راههای غیرقانونی و مسیرهای پر خطر جهت ورود به کشورهای مختلف هرگز به شما توصیه نمی شود و مطمئن باشید که در این راه خطرهای متعددی شما و خانواده تان را تهدید خواهد کرد .

چنانچه قصد مهاجرت به فنلاند  و اقامت در فنلاند از راههای قانونی را دارید . قبل از هرگونه اقدام و پرداختهای یورویی و دلاری با کارشناسان مجرب و وکلای ارشد موسسات حقوقی تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان برخوردار شوید .

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبر ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع بهترین شهر دنیا و تمامی مسائل حقوقی و مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با مهاجرت به فنلاند و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در اروپا ، با دفتر موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان حقوقی و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .