مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس در سال 2018 که همان مهاجرت غیرقانونی به سوئیس میباشد چه نتایجی برای ما دارد ، پناهندگی در سوئیس آیا به اخذ تابعیت سوئیس منجر میگردد ، آیا از نحوه مهاجرت قاچاقی به سوئیس مطلع نیستید؟ آیا به دنبال مهاجرت قاچاقی به سوئیس می باشید؟ آیا از شرایط 2018 اخذ ویزای  کشور سوئیس جهت مهاجرت قاچاقی به سوئیس مطلع هستید؟ آیا اطلاع دارید مهاجرت قاچاقی به سوئیس شامل حال چه اشخاصی می شود؟ مقاله گردآوری شده از جانب وکیل مهاجرت و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور، جهت آشنایی و تسهیل در امر مهاجرت به کشور سوئیس از طریق مهاجرت قاچاقی به سوئیس می باشد و به طور کل شرایط مهاجرت قاچاقی به سوئیس و گرفتن اقامت کشور سوئیس و شرح مراحل پیش و رو در اخذ اقامت کشور سوئیس از طریق مهاجرت قاچاقی به سوئیس می باشد. یکی از روش های اخذ اقامت سویس، مهاجرت قاچاقی به سوئیس می باشد اما مطمعنا این روش با توجه به خطرات فراوانی که دارد، به هیج وجه از جانب موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیان گرامی توصیه نمی شود.

video مهاجرت قاچاقی به سوئیس
video مهاجرت قاچاقی به سوئیس

کشور سوئیس

بدون شک کشور سوئیس یکی از بهترین کشور های دنیا جهت زندکی میباشد و یکی از دلایل آن، امنیت بسیار بالا و دلیل دیگر ثروت این کشور میباشد. این کشور زیبای اروپایی دارای ۸٫۴۰۱٫۱۲۰  جمعیت میباشد و نکته قابل توجه تنوع زبان هایی میباشد که در این کشور صحبت می شود که بیشتر آن ها، سوئیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و انگلیسی میباشد.

در باب مهاجرت قاچاقی به سوئیس  در ارتباط با راه های ورود به این کشور؛ بی تردید پر خطر ترین روش مهاجرت نه تنها به کشور سویس، بلکه به تمامی کشور های دنیا، مهاجرت غیر قانونی و یا به بیانی دیگر مهاجرت به روش پناهندگی یا مهاجرت قاچاقی می باشد. درصد بسیار زیادی از مهاجرت های غیر قانونی در کشور سویس از راه های زمینی از طریق کشور های همسایه مانند فرانسه و بخصوص ایتالیا صورت می پذیرد. در ایتالیا مهاجرت قاچاقی از جنوب این کشور صورت می گیرد که اکثر مهاجرین از کشور های آفریقایی بوده و از طریق دریای مدیترانه اقدام به ورود به خاک ایتالیا می نمایند و سپس از طریق زمینی وارد خاک کشور سوئیس می شوند و درخواست پناهندگی می دهند. اما متاسفانه عده بسیار زیادی از این پناهندگان با توجه به طرق مختلفی که برای مهاجرت قاچاقی و از طریق قاچاقچیان انتخان کرده اند با خطر مواجه می شوند و حتی در مواقعی جان خود را نیز از دست می دهند.

تنها راه حل موجود پس از مهاجرت قاچاقی به سوئیس ، پناهنده شدن در خاک این کشور یا به عبارتی داشتن شرایط پناهندگی در سوئیس می باشد. کنوانسیون مربوط به به رسیدگی به وضعیت پناهندگان که در ۲۸ جولای سال ۱۹۵۱ در ژانویه امضا رسید، سند اصلی برای ضمانت و رسیدگی به وضعیت پناه جویان می باشد. این قانون در ۱۴۷ کشور دنیا در حال اجرا می باشد. بر همین اساس طبق قانون اساسی کشور سوئیس به صراحت به این کنوانسون اشاره دارد و طی سالیان اخیر همچنان در حال اجرا می باشد. بر طبق ماده یکم کنوانسیون پناهندگان، پناهندگی در یک کشور به تبعه خارجی داده می شود که” این فرد ترس موجهی از آزار و اذیت در کشور مبدا خود داشته باشد و این ترس ازآزار و اذیت از عواملی چون نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی ناشی شده باشد.این شخص به دلایل بیان شده نمی تواند و یا به دلیل این ترس مایل به ماندن در خاک کشور مبدا و تحت حمایت بودن کشور مبدا خود نمی باشد.”

کشور سوئیس یکی از مقاصد مهاجرت قاچاقی پناهندگان می باشد و این کشور برای اشخاصی که بصورت قاچاقی وارد این کشور می شوند پناه گاه هایی یا به عبارتی، کمپ هایی را در نظر گرفته است و این افراد را تحت پوشش خود قرار می دهد. البته این مراحل شامل سپری کردر مراحل اولیه ای میباشد. پس از اینکه فردی به عنوان پناهنده خود را در این کشور معرفی کرد، اداره مهاجرت این کشور اقدام به ثبت اطلاعات فرد در Application می نمایید که البته معاینات فردی خاص خود را نیز در پی دارد و جای هیچگونه سوءاستفاده ای نخواهد یود. بطور معمول مامورین مربوطه به راستی آزمایی افراد می پردازند تا متوجه شوند دلایل آنها جهت پناهندگی و متحمل شدن سختی فراوان بابت مهاجرت قاچاقی به سوئیس واقعی یا مورد قبول میباشد یا خیر و در صورتی که دلایل مورد قبول ماموران نباشد، فرد متقاضی میبایست خاک کشور سوئیس را ترک کند. تصویر مراحل اعلام شده، به شکل ذیل میباشد:

 

راه های ورود غیر قانونی به کشور سوئیس

بر اساس اعلام دولت کشور سوئیس اکثریت افرادی که از طریق غیر قانونی یا قاچاقی وارد خاک این کشور می شوند از طریق ویزای توریستی وارد شده سپس پس از گذشت بازه تعیین شده در ویزا، اقدام به خروج از خاک این کشور نمی کنند که این آمار بسیار بالا و برابر با ۶۳% میباشد که البته در مقایسه با آمار ۷۸% کشور های ایتالیا و فرانسه کمتر میباشد. یکی دیگر از راه های اقامت غیر قانونی که بیشتر توسط ساکنین آمریکای مرکزی و جنوبی (اکوادور، بولیوی و پرو) صورت می پذیرد؛ اهداف اقتصادی میباشد که تنها بهانه ای جهت ورود به خاک کشور سئئیس میباشد و پس از آن به اقامت غیر قانونی منجر میشود که ۴۳% از کل را شامل می شود و در ادامه ساکنین کشور های اروپای شرقی میباشند که ۲۴% از مهاجرت قاچاقی به سوئیس را به خود اختصاص داده اند. ۱۹% از نرخ مهاجرت مربوط به کشور های آفریقایی و ۱۱% نیز به کشور های آسیایی مرتبط می شود و در این بین کمترین درصد تنها با ۲% به کشور های آمریکای جنوبی و استرالیا مربوط می شود.

 

همانطوکه پیشتر اشاره شده بود، حجم افرادی که بصورت قاچاقی اقدام به ورود در خاک کشور سوئیس می کنند بسیار زیاد میباشد، بطوری که در بازه زمانی ژانویه الی نوامبر ۲۰۱۵ تعداد ۳۴٫۶۵۳ درخواست پناهندگی در اداره پلیس این کشور ثبت شد که بیشترین تعداد درخواست مربوط به کشور افغانستان با ۲٫۳۸۶ درخواست، کشور سوریه با ۹۹۱ درخواست و کشور عراق با ۵۸۶ در خواست میشد  و تنها ۸/۲۱ % از درخواست ها مورد قبول واقع شد. بطور مثال؛ تنها در نوامبر ۲۰۱۵ تعداد ۵٫۶۹۱ درخواست پناهندگی در خاک سوئیس ثبت شد که این رقم افزایش ۹۴۱ درخواست در مقایسه با ماه قبل آن را نشان می دهد.

در ارتباط با مهاجرت قاچاقی به سوئیس ، مهاجرینی که قاچاقی وارد خاک کشور سوئیس شده اند میبایست تا زمانی که نتیجه درخواست پناهندگی آنها مشخص شود در بازه زمانی مشخص و تعیین شده ای در یکی از کمپ هایی که برای پناه جویان در نظر گرفته شده است اقامت داشته باشن. این کمپ ها در شهر های مختلفی به شرح ذیل میباشند:

Altstätten (Canton of St. Gallen);

Basel (Canton of Basel);

Kreuzlingen (Canton of Thurgau);

Vallorbe (Canton of Vaud);

Chiasso (Canton of Ticino); and

Berne (Canton of Berne).

 

این کمپ ها در کل دارای ۵۰۰۰ تخت خواب می باشند و بطور معمول ظرفیت ها تکمیل میباشد. به همین جهت مراکز خصوصی برای باقیمانده پناه جویان در نظر گرفته شده است که در نهایت کمپ های دولتی و نیمه خصوصی دارای شرایط و ضوابط خاص خود در ورود جروج پناهندگان میباشند.

 

در این مقاله سعی بر این بود تا شرایط مهاجرت قاچاقی به سوئیس، وضعیت کمپ های پناهندگی سوئیس و کیس پناهندگی در سوئیس و گرفتن تابعیت کشور سوئیس و شرح مراحل پیش و رو در اخذ اقامت از طریق مهاجرت قاچاقی به سوئیس مورد بررسی قرار بگیرد. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه همچین راه خطرناک و غیر قانونی را به متقاضیان عزیز توصیه نمی کند و با توجه به روش های متفاورت مهاجرت به سوئیس؛ راه حل های قانونی و مناسب با شرایط هر فرد را پیش روی آن فرد قرار می دهد. موسسه حقوقی ملک پور با سالها سابقه در امر مشاوره ی مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد و با داشتن مشاوران زبده و کارآمد در باب مهاجرت به سوئیس و دیگر کشور های جهان مشاوره های حقوقی مفید و کاملی را به شما ارائه می دهد. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد مهاجرت  به سوئیس می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.