مهاجرت قاچاقی به سوئد

مهاجرت قاچاقی به سوئد 

 

مهاجرت قاچاقی به سوئد و قوانین پذیرش درخواست پناهندگی در سوئد در سال 2018 را در این مقاله بررسی خواهیم نمود.

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا مهاجرت قاچاقی به سوئد راه درستی است ؟ آیا مهاجرت قاچاقی به سوئد تنها راه مهاجرت به سوئد می باشد ؟ چه راه هایی به جزء مهاجرت قاچاقی به سوئد وجود دارد ؟ روش های مهاجرت قاچاقی به سوئد خطرناک است ؟ مراحل مهاجرت قاچاقی به سوئد در آب و خشکی خطرناک است ؟خطرات موجود در راه مهاجرت قاچاقی به سوئد چه می باشد ؟ما در این مقاله بر آن هستیم که در باب خطرات مهاجرت قاچاقی به سوئد ، راه های مهاجرت به سوئد ، خطرات روش های مهاجرت قاچاقی به سوئد و اقدامات لازم در مهاجرت قاچاقی به سوئد را بررسی نماییم . فلذا برای کسب اطلاع از راه های قانونی مهاجرت و کسب مشاوره می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید .

audio مهاجرت قاچاقی به سوئد
audio مهاجرت قاچاقی به سوئد

 

همان گونه که مستحضر هستید پر خطر ترین راه مهاجرت به کشور سوئد اقدامات از طریق مهاجرت قاچاقی به سوئد می باشد . در این راه بسیاری از افراد علاوه بر پول خود ، حیا و زندگی را نیز باخته اند . این راه ، در برترین گروه مهاجرتی قرار گرفته است . این راه توسط قاچاق چیان انجام می شود و در این راه هیچ نشانه از حضور تان و مکانتان مشخص نخواهد بود . در بهترین حالت مهاجرت قاچاقی به سوئد منجر به پناهندگی در سوئد خواهد شد که به شرح ذیل است :

کشور سوئد از جمله کشور هایی می باشد که از پناهندگان در سطح دنیا حمایت خواهد نمود . در دو حالت کلی امکان پذیر است در خاک و سفارت . به جزء دو کشور در اروپا ، اگر از هر کشور دیگری ورود به اروپا داشته باشید پس از در خواست شما را به آن کشور باز می گردانند . باید به این نکته توجه داست که در خواست پناهنده شما به منزله پذیرش در خواست نخواهد بود و شما می بایست منتظر تأیید بمانید . حال برای رسیدن به نتیجه مراحل ذیل را سپری نمایید .

در مرحله ابتدایی می بایست احراز هویت شوید . در این مرحله شما باید یک مدرک شناسایی هویتی از خود برای تشخیص هویت ارائه نمایید . که این مدرک می تواند یک پاسپورت ، شناسنامه یا هر مدرکی که در آن مواردی از تاریخ ولادت ، محل ولادت ، نام و اطلاعات مربوطه در آن مندرج باشد . در صورتی که افراد هویت مشخصی نداشته باشند و یا عمدا خود هویت را از بین ببرند ، دولت سوئد این امکان دارد تا در خواست وی را نپذیرد .

در مرحله ثانویه فرد می بایست مدارک کافی برای در خواست خود ارائه نماید . در این مرحله فرد می بایست ادله کافی مبنی بر ترک خاک کشور خویش و عدم امنیت مالی و جانی خود ارائه نمایید . ادله باید بر اساس موارد ذیل باشد تا مورد استماع سفارت قرار گیرد . همجنس گرایی ، ملیت ، نژاد پرستی ها ، مذاهب ، ادیان ، گرایش های سیاسی ،  جنسیت و عضویت در فرقه های خاص و در کل مواردی از این قبیل که شامل حال این دسته قرار گیرد . شما موارد فوق را نشان دهید در صورت بازگشت به میهن خویش مورد آزار و اذیت قرار می گیرید و یا جان و مال شما را تحت تأثیر قرار می دهد .

مرحله انگشت نگاری در پناهندگی سوئد ، مرحله سوم می باشد . این مرحله برای تمام  افرادی که بالای سن ۱۴ سال می باشند برگزار خواهد شد . این بر آن است که تا رزومه قبلی ورود به شنگن و مسیر های ورود به شنگن را بررسی نمایند . انگشت نگاری سوئد توسط سیستم sIS انجام خواهد شد . این برنامه کمک می کند تا تمام اطلاعات فرد در شنگن به ثبت برسد . این سیستم تمام اطلاعات وی را به ثبت می رساند و سبقه وی در شنگن را مشخص می نماید .

مرحله اخذ کارت LMA در سوئد در مرحله بعدی قرار می گیرد . در این مرحله پس از ارائه در خواست پناهندگی طی مدت چند روز برای فرد متقاضی یک کارت به نام LMA صادر می گردد . این کارت تا زمان مشخص نشدن قطعی پاسخ اداره مهاجرت مبنی بر در خواست پناهندگی وی باید همراهش باشد . این علاوه بر یک اجازه اقامت ، نشان از ارائه در خواست قانونی پناهندگی به دولت سوئد می باشد . این کارت پس از مشخص شدن پاسخ اداره مهاجرت باید تحویل اداره مهاجرت گردد و ابطال شود .

تست سلامتی برای پناهندگان در سوئد که به صورت رایگان انجام می پذیرد . که مدیکال تست برای مشخص شدن صحت و سلامت فرد متقاضی می باشد .

مشخص شدن محل سکونت و کمک هزینه های اقامتی برای پناهنده ، در این مرحله توسط اداره مهاجرت مکانی در هر یک از استان های کشور سوئد برای اسکان وی مشخص می شود . در صورتی که فرد پولی هم برای خوراک و امرار معاس نداشته باشد اجازه افتتاح حساب را به وی می دهند تا مستمری و مقرری را به حسابش واریز نمایند . این مستمری برای افراد غیر رشید به ازای هر روز ۴۳ کرون و برای افراد رشید روزانه ۷۱ کرون واریز می گردد .

خدمات پزشکی که برای پناهندگان در سوئد ارائه می شود به شرح ذیل است . در صورتی که برای فرد اتفاقات اورژانسی اتفاق بیافتد می تواند به صورت رایگان از آن بهره مند شود .

نکته بسیار مهم

همان گونه که مستحضرید پناهندگی بد ترین راه در میان راه های مهاجرت است . عواقب بسیار بدی برای شخصی که درخواست داده است دارد . ولذا از شما تقاضا می کنیم با یک وکیل حرفه ای و یا یک مشاور حقوقی نسبت به تمام راه های قانونی مهاجرتی از قبیل  : تحصیل ، کار ، ثبت شرکت ، سرمایه گذاری و…. اطلاعات کسب نمایید . و این امکان را فراهم آورید تا وکلای حقوقی شرایط شما را بررسی کنند و سهل ترین مسیر ، تند ترین روش و  کم خرج ترین مسیر و از همه  واجب تر مسیری درست را به شما پیشنهاد کنند .

در صورتی که اطلاعات فوق برای عدم انجام مهاجرت قاچاقی به سوئد و تصمیم بر راه قانونی مکفی نبود با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور  در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید .