مهاجرت قاچاقی به دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک  و شرایط پناهندگی در دانمارک سال 2018 ، شرایط ارائه کیس پناهندگی پس از مهاجرت قاچاقی به دانمارک چگونه است ،

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

 مهاجرت قاچاقی به دانمارک چگونه است؟ ایا میخواهیدازطریق مهاجرت قاچاقی به دانمارک پناهنده شوید؟ و از شرایط مهاجرت قاچاقی به دانمارک اطلاعات کافی ندارید؟ایا میدانید مهاجرت قاچاقی به دانمارک چگونه صورت خواهد گرفت؟ آیا میدانید شخص پناهنده در دانمارک چگونه زندگی خود را خواهد گذراند ؟ پناهنده به کسانی اطلاق خواهد شد که دولت دانمارک سهمیه پناهندکی به اشخاصی که در دانمارک پناهنده یا انها را پذیرفته اند داده شود شرایط پناهندگی در دانمارک چگونه است ؟ آیا قصد پناهندگی در کشور دانمارک را دارید ؟ کسانی که از طریق مهاجرت قاچاقی به دانمارک اقدام به مهاجرت می نمایند چه مراحلی را باید طی کنند ؟ چه اندازه از عواقب و نتایج مهاجرت مهاجرت قاچاقی به دانمارک آگاهی دارید ؟ آیا می توان از طریق پناهندگی در کشور دانمارک به اقامت رسید ؟ پناهجویان با مهاجرت قاچاقی به دانمارک چه وضعیتی را خواهند داشت ؟ پاسخ تمامی سوالات طرح شده در باب مهاجرت قاچاقی به دانمارک در این مقاله آمده است .

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه با ارائه این مقاله در رابطه با موضوع مهاجرت قاچاقی به دانمارک به بررسی تمامی جوانب این موضوع پرداخته است . شما عزیزان با دقت این مقاله را مطالعه نموده و در صورت ایجاد هرگونه سوال و ابهام دیگری در ارتباط با مهاجرت به دانمارک و یافتن مناسبترین و بهترین راه مهاجرت به اروپا به جز راه مهاجرت قاچاقی به دانمارک می توانید همواره با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور و MIE در وین و یا تمامی دفاتر همکار این موسسه در ایران تماس حاصل نموده و با مشاورین و وکلای رسمی و حقوقدانان معتبر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

 

هزاران مهاجر قاچاقی به صورت سالانه به اداره مهاجرت در دانمارک مراجعه نموده و می خواهند به آنها اجازه داده شود که در دانمارک مستقر شوند و یا اینکه بتوانند مجوز اقامت این کشور را با پرداخت هزینه خریداری کنند. بسیاری از این مهاجران خواستار دریافت ویزای دائمی دانمارک می باشند. به طور کلی، مهاجرانی که مایل به اقامت در کشور دانمارک هستند باید به سفارت دانمارک در کشور خود مراجعه کنند و با کسب اطلاعات لازم مراحل آن را به صورت قانونی طی کنند.

چه کسانی مهاجران غیر قانونی هستند؟

دلایل مختلفی برای مهاجرت غیر قانونی افراد به دانمارک وجود دارد. حتی در میان گروه کوچک از این مهاجران، تنوع زیادی در زمینه انگیزه ها و تجارب شخصی آنها وجود دارد. برخی از آنها برای فرار از جنگ و ستم دولت در کشور خود مهاجرت می کنند. آنها با این امید به دانمارک می آیند که داستان های غالباً غم انگیز آنها برای رسیدن به وضعیت پناهندگی دائم کافی خواهد بود. با این حال، بسیاری از این افراد که واجد شرایط قانونی دولت دانمارک برای اخذ وضعیت پناهندگی نمی باشند و در نتیجه دولت درخواست اقامت آنها را رد می کند و از سوی دولت دانمارک اخراج می شوند. این افراد که نمی توانند یا نمی خواهند به کشور خود بازگردند، به طور غیر قانونی در دانمارک باقی می مانند. برخی مهاجران دیگر از جوامع تبعیض آمیز می آیند که به خاطر عقاید قومی و مذهبی خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. چنین پناهندگان ممکن است با سخت ترین شرایط دسترسی به پناهندگی مواجه شوند؛ زیرا اغلب آنها از کشورهای به اصطلاح «امن» فرار کرده اند. افراد دیگری نیز هستند که بر اساس ویزای توریستی و با هدف اقامت غیرقانونی وارد هلند می شوند تا کار بهتر و درآمد بیشتری نسبت به کشور خود داشته باشند.

مهاجرت و اقامت غیرقانونی جرم در دانمارک جرم تلقی می شود. طبق سیاست مهاجرت که در سال ۲۰۱۲ اصلاح شد، اقامت غیرقانونی در دانمارک یک جرم جنایی محسوب می شود، به طوری که خارجیانی که به صورت غیر قانونی وارد کشور دانمارک شده اند (و یا از زمان تعیین شده برای اخذ اقامت قانونی موفق به اخذ آن نشده اند) مرتکب جرم می شوند. طبق این قوانین، موارد زیر در رابطه با مهاجران غیر قانونی اعمال می شود:

  • افراد غیر قانونی در دانمارک به حداکثر چهار ماه زندان یا ۳۸۰۰ یورو (حدود ۴،۹۷۱ دلار آمریکا) جریمه نقدی محکوم می شوند که این جریمه های نقدی به مدت چهار سال قابل وصول است؛
  • حکم کیفری برای مهاجرین غیر قانونی بالای سن قانونی (هجده سال) قابل اجرا است؛
  • برخی اقدامات در رابطه با مهاجران غیر قانونی صورت می گیرد، به عنوان مثال، در هوای بسیار سرد به مهاجران غیر قانونی محلی برای اقامت و غذا داده می شود؛
  • هر فردی که با قاچاق انسان به دانمارک یا استخدام مهاجران غیر قانونی در ارتباط باشد مورد محاکمه قرار می گیرد.

 

مبارزه با اشتغال غیر قانونی

بر طبق گزارشات بازرسان اداره مهاجرت، شمار قابل توجهی از شهروندان خارجی غیر قانونی در صنایع غذایی، باغداری و به عنوان کارگر ساختمانی کار می کنند. به منظور جلوگیری از اشتغال غیر قانونی مهاجران، دولت جریمه های نقدی را افزایش داده و اقداماتی را برای توقف شیوه های اشتغال غیر قانونی انجام داده است. همچنین اقدامات قضایی در قبال مهاجرت غیر قانونی را تسهیل شده است.

همچنین طبق اصلاحات صورت گرفته در قانون مهاجرت که در تاریخ ۱۱ آوریل ۲۰۱۲ تصویب شده و در اول اکتبر ۲۰۱۲ به اجرا گذاشته شده است، محدودیت های جدیدی در رابطه با پیوستن به خانواده تعیین شده است. این اصلاحیه امکان پیوستن به خانواده را فقط برای اعضای اصلی خانواده (همسران و فرزندان کوچک) مجاز می داند و غیر از این افراد، هر گونه مهاجرت با هدف پیوستن به خانواده حتی برای فرزندان بالای هجده سال و سالمندان غیر قانونی تلقی می شود. همچنین این قانون امکان دیدارهای خانوادگی را با هدف پیوستن به خانواده که منجر به اقامت می شود را لغو می کند.

با این حال، در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲، وزیر امور خارجه، در نامه ای به پارلمان اعلام کرد که در برخی از این قوانین تجدید نظر خواهد شد. در حال حاضر برای اخذ اقامت دائم دانمارک و یا پیوستن به خانواده خود در این کشور به صورت قانونی به سه تا پنج سال زمان نیاز است.

استخدام کارگران غیر قانونی خارجی

اگر یک کارفرمای دانمارک کارگر غیر قانونی خارجی استخدام کند به مبلغ ۴۰۰۰ یورو جریمه می شود؛ و ممکن است این مبلغ به ۸۰۰۰ یورو نیز افزایش یابد. اگر بازرسان اداره مهاجرت ظرف ۲۴ ماه متوجه مورد دیگری از استخدام مهاجران غیر قانونی شوند، مبلغ این جریمه به میزان ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. بازرسان می توانند جریمه را بدون مداخله اداره مهاجرت اعمال کنند.

دولت همچنین جریمه های در نظر گرفته شده برای شرکت های تجاری که مرتکب نقض قانون عدم استخدام مهاجران غیر قانونی شده اند را افزایش داده است. بر اساس قانون امور اجتماعی و اشتغال که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۳ به اجرا گذاشته شد، دولت حتی می تواند این شرکت ها را تعطیل کند. همچنین ممکن است اجازه کار کارفرمایانی که مرتکب نقض این قانون می شوند، باطل شود.

طبق قانون هر چه مدت اقامت غیر قانونی مهاجران در دانمارک بیشتر باشد؛ تخلف آنها جدی تر است و شانس اخذ اجازه اقامت قانونی برای آنان کاهش می یابد. اخراج این مهاجران غیر قانونی در یک مرحله صورت می گیرد که ممکن است با صدور حکم زندان برای آنان همراه باشد. به عنوان مثال، ممکن است یک فرد خارجی که به مدت سه سال در دانمارک اقامت داشته است، به دو سال زندان یا بیشتر محکوم شود.

 

. در نهایت مهاجرت قاچاقی به دانمارک ، مخاطرات بسیاری در پی دارد،. با وجود تمام مباحث فوق  درکنار مهاجرت قاچاقی به دانمارک راه های مناسبتری جهت مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا وکشورهای اروپایی وجود خواهد داشت . وآن راه ها شامل مهاجرت ازطریق تحصیل ، مهاجرت ازطریق کار ،مهاجرت از طریق سرمایه گذاری،مهاجرت از طریق ازدواج، و. . . می باشد که در کشور دانمارک تمامی این راه های قانونی ممکن و میسرخواهد بود مسیرهای مهاجرت قاچاقی به دانمارک به لحاظ طبیعی و انسانی اصلا امن نیستند. بنابراین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات و دانش های تکمیلی تر و جامع تر در رابطه با روش های قانونی مهاجرت می توانید با دفتر وین و یا تمامی دفاتر همکار در ایران موسسه ی حقوقی ملک پور معتبرترین و مورد وثوق ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه تماس حاصل نموده و از طریق وکلا و کارشناسان این موسسه مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید.