مهاجرت قاچاقی به ترکیه

مهاجرت قاچاقی به ترکیه

مهاجرت قاچاقی به ترکیه و درخواست پناهندگی در ترکیه 2018 چگونه است؟ قوانین پناهندگی ترکیه 2018 چیست ،  ایا میخواهیدازطریق مهاجرت قاچاقی به ترکیه پناهنده شوید؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

و از شرایط مهاجرت قاچاقی به ترکیه  اطلاعات کافی ندارید؟ ایا میدانید پناهندگی در ترکیه چگونه صورت خواهد گرفت؟ آیا میدانید شخص پناهنده درترکیه چگونه زندگی خود را خواهد گذراند ؟ پناهنده به کسانی اطلاق خواهد شد که دولت ترکیه سهمیه پناهندکی به اشخاصی که درترکیه  پناهنده یا انها را پذیرفته اند داده شود شرایط پناهندگی در ترکیه چگونه است ؟ آیا قصد پناهندگی در کشورترکیه را دارید ؟ کسانی که از طریق مهاجرت قاچاقی به ترکیه  اقدام به مهاجرت می نمایند چه مراحلی را باید طی کنند ؟ چه اندازه از عواقب و نتایج مهاجرت قاچاقی به ترکیه آگاهی دارید ؟ آیا می توان از طریق پناهندگی در کشور ترکیه به اقامت رسید ؟ پناهجویان با مهاجرت قاچاقی به ترکیه چه وضعیتی را خواهند داشت ؟ پاسخ تمامی سوالات طرح شده در باب مهاجرت قاچاقی به ترکیه در این مقاله آمده است . موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه با ارائه این مقاله در رابطه با موضوع مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی به بررسی تمامی جوانب این موضوع پرداخته است . شما عزیزان با دقت این مقاله را مطالعه نموده و در صورت ایجاد هرگونه سوال و ابهام دیگری در ارتباط با مهاجرت قانونی به ترکیه و یافتن مناسبترین و بهترین راه مهاجرت به اروپا بصورت قانونی علاوه می توانید همواره با تمامی دفاتر همکار این موسسه تماس حاصل نموده و با مشاورین و وکلای رسمی و حقوقدانان معتبر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

مخاطرات و سختی های مهاجرت قاچاقی به ترکیه :

استانبول مسلماً شهری است که توده های مهاجران غیر قانونی از طریق آن به غرب منتقل می شوند. مهاجران کرد عراقی در محله وفا واقع در نزدیکی مسجد سلیمانیه حضور دارند. در محله لاللی بیشتر مهاجران اهل منطقه قفقاز می باشند. در مناطق آکساری و میدان بایزید مهاجرانی از تمام گوشه و کنار دنیا در هتل های ارزان قیمت ساکن هستند، و منطقه تارلاباسی مربوط به مهاجران آفریقایی است.

در این شهر با تقریبا ۱۵ میلیون نفر جمعیت، برآورد می شود که بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت آن به طور غیرقانونی اقامت دارند و از کشورهای دیگر می آیند و عمدتاً منتظر یافتن راهی برای ورود به اروپا هستند، که معمولاً از طریق یونان است.

قاچاقچیان می توانند ویزای و گذرنامه جعلی همراه با سایر اسناد مسافرتی لازم را برای مهاجران صادر نمایند و گاهی اوقات مشتریان بالقوه خود را در محله های خاص یا خارج از سفارتخانه ها و کنسولگری ها ملاقات می کنند. آنها بسته به تقاضای خود، برای گذرنامه غرب در حدود ۱۵۰۰۰ دلار می پردازند. این اغلب شامل انتقال به یونان یا ایتالیا از طریق راه های دریایی و با قایق سواری سریع و یا، در بیشتر موارد، کشتی های قدیمی است. بر اساس گزارش های پلیس یونان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بنادر اصلی خروج در ترکیه شامل آیوالیک، آیواجیک، ازمیر، کوساداسی، فوجا، آلجاتی، سیگاجیک، دایدیم، بدروم، داتجا، مارماریس و بزبوروک است.

اگر مشتری نتواند مبلغ کامل را بپردازد، اساساً او را به کارفرمای آینده اش، که معمولاً یک مهاجر نسل دوم در یک شهر اروپایی است، فروخته می شود و تا زمانی که باقیمانده هزینه سفر خود را پرداخت کند، در آنجا کار می کند. بنابراین لندن، پاریس و برلین شمار قابل توجهی از برده های مدرن امروزی را جمع آوری می کنند که در شرایط استرس و ناامنی شدید به مدت طولانی و بدون دستمزد کار می کنند. وضعیت آشوب فعلی در جهان عرب و مسلمان، همه چیز را بدتر خواهد کرد؛ زیرا شمار قابل توجهی از مردم این منطقه به دنبال راهی برای ورود به اروپا هستند.

پس از ورود به خاک ترکیه، مهاجران در انبارهای قدیمی یا آپارتمان های فرو ریخته اسکان داده می شوند و منتظر انتقال خود به اروپا می مانند. آنها در حین انتظار برای ورود به اروپا در یک دوره طولانی مدت گاهی تا ۳ سال به عنوان کارگر با دستمزد اندک در کسب و کارهای توریستی محلی و صنعتی کار می کنند و در نتیجه هزینه های کار در ترکیه را به حداقل می رسانند. گروه های ترک روی مسیرهای غیرقانونی مهاجرت تسلط دارند و به طور مرتب آسیایی ها را به یونان انتقال می دهند. در سال ۲۰۰۴ بیش از یک میلیون مهاجر غیرقانونی از ترکیه به سوی کشورهای اروپای غربی منتقل شدند.

در سال ۲۰۰۷ حداقل ۱۵۰ شهروند ترکیه به جرم شرکت در این فعالیت ها دستگیر شدند، و همچنین تعدادی به جرم جعل اسناد همراه با گروه های پاکستانی و عراقی در یونان دستگیر شدند. به ویژه در مناطقی از آتن، تعداد زیادی گروه های فوق شناسایی شده است که همچنین از راکت های محافظتی در محدوده خود استفاده می کنند. در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰، تعداد زیادی از افراد در این منطقه به دلیل مشارکت در فعالیت های جنایی دستگیر شده اند و تجارت مواد مخدر در میان افزایش چشمگیری داشته است.

یونان و ترکیه در سال ۲۰۰۳ و در سال ۲۰۰۵، توافقنامه دوجانبه ای درباره جرایم سازمان یافته و مهاجرت غیرقانونی امضا کردند، که البته این توافقنامه هرگز به معنای واقعی عملی نشد. طبق این توافقنامه آتن متعهد شد که به تمام وظایف مندرج در اسناد رسمی، مانند عدم پذیرش دوباره یونانیانی که قبلاً خط ساحلی ترکیه را ترک کرده اند، عمل کند.

احمد داودوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در سال ۲۰۰۹، رسماً اعلام کرد که آنکارا در پذیرش مجدد خارجیان غیر قانونی که از مرزهای اتحادیه اروپا وارد خاک این کشور شده اند، معذور است. همچنین، با توجه به سیاست عدم نیاز به ویزا بین ترکیه و ایران، ورود مهاجران غیرقانونی افغانی از طریق ایران، که کنترل کمتری روی مهاجران دارد، به منطقه بالکان، آسان تر شده است.

در همان سال شاهد تعداد قابل توجه ۱۴۶،۳۳۷ مهاجر غیرقانونی از ترکیه بودیم که توسط مقامات یونان در مرزها دستگیر شدند. بیش از ۲۲۰۰ نفر به عنوان قاچاقچی دستگیر شده بودند، که بیشتر آنها ملیت های یونانی، ترک، آلبانیایی و بلغاری داشتند. آتن چندین شکایت علیه ترکیه مبنی بر عدم پذیرش دوباره ۶۰ هزار نفر تنظیم کرد، همانطور که در توافقنامه میان این دو کشور اشاره شده بود، و در نهایت تنها تعداد ۲،۲۰۶ نفر دوباره در ترکیه پذیرش شدند.

. مهاجرت قاچاقی به ترکیه ، مخاطرات بسیاری در پی دارد،. با وجود تمام مباحث فوق  درکنار مهاجرت قاچاقی به ترکیه راه های مناسبتری جهت مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا وکشورهای اروپایی وجود خواهد داشت . وآن راه ها شامل مهاجرت ازطریق تحصیل ، مهاجرت ازطریق کار ،مهاجرت از طریق سرمایه گذاری،مهاجرت از طریق ازدواج، و. . . می باشد که در کشورترکیه تمامی این راه های قانونی ممکن و میسرخواهد بود مسیرهای مهاجرت قاچاقی به ترکیه به لحاظ طبیعی و انسانی اصلا امن نیستند. بنابراین شما عزیزان جهت کسب اطلاعات و دانش های تکمیلی تر و جامع تر در رابطه با روش های قانونی مهاجرت به ترکیه  می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه ی حقوقی ملک پور معتبرترین و مورد وثوق ترین موسسه ی حقوقی در خاورمیانه و یا دفتر اصلی موسسه در وین تماس حاصل نموده و از طریق وکلا و کارشناسان این موسسه مشاوره ی تلفنی و رایگان دریافت نمایید.