سرمایه گذاری در قبرس و بررسی شرایط اخذ اقامت و تابعیت قبرس

 • سرمایه گذاری در قبرس و شرایط عمومی آن
 • سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری
 • سرمایه گذاری در قبرس و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس
 • سرمایه گذاری در قبرس و مزایای آن
 • سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن
سرمایه گذاری در قبرس مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سرمایه گذاری در قبرس و مقدمه ای بر آن

سرمایه گذاری در قبرس، شرایط اخذ اقامت قبرس، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس به صورت تخصصی و علمی به بحث گذاشته می شود. معمولا سوالات فراوانی در خصوص سرمایه گذاری در قبرس مطرح می شود که در این نوشتار تمامی این ابهامات مورد تحلیل قرار می گیرد. چگونه می توان برای سرمایه گذاری در قبرس اقدام کرد؟ آیا اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ شما نیز می توانید سوالات خود را قسمت دیدگاه های همین مقاله مطرح نمایید. کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور با تکیه بر تجربه و تخصص خود در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما خواهند بود. هم چنین می توانید با تماس با کارشناسان متخصص و مجرب موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص سرمایه گذاری در قبرس و تبعات آن، بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس

video مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس

audio مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس و شرایط عمومی آن

قبرس در شرق دریای مدیترانه قرار گرفته است و به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقیسم شده است. مساحت کشور قبرس ۲۵۱,۹ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۶۶,۱۴۱,۱ نفر است. قبرس جنوبی عضو اتحادیه اروپا بوده، اما قبرس شمالی در واقع بخش ترک نشین است که عضو اتحادیه اروپا و شنگن نمی باشد. بنابراین اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس دارید توصیه ما به شما قبرس جنوبی می باشد، که بتوانید با اخذ اقامت قبرس جنوبی از مزایای عضویت در اتحادیه اروپا است استفاده کنید. بنابراین در این مقاله به جنبه های مهم سرمایه گذاری در قبرس جنوبی پرداخته می شود.

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس و راه های مختلف سرمایه گذاری در قبرس را که منجر به اقامت این کشور می شود، در این مقاله به طور جامع مورد بررسی قرار می دهیم. قبرس از روش های مختلف سرمایه گذاری نظیر خرید ملک و ثبت شرکت به سرمایه گذاران اقامت می دهد. با توجه به مبلغی که در قبرس سرمایه گذاری می کنید (۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون یورو) می توانید اقامت موقت یک ساله و یا اقامت دایم کشور قبرس را به دست آورید. در نوعی از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس شما می توانید پاسپورت کشور قبرس را نیز به دست آورید. در ادامه به تفصیل به این موضوع می پردازیم. چنانچه شخص سرمایه گذار از هر یک از راه های سرمایه گذاری موفق به اخذ اقامت قبرس شود همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال او نیز می توانند اقامت قبرس را به دست آوردند. این مقاله با عنوان سرمایه گذاری در قبرس توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً مجاز نمی باشد.

سرمایه گذاری در قبرس و استانداردهای سرمایه گذاری

یکی از مهم ترین نکاتی که سرمایه گذار قبل از سرمایه گذاری در قبرس باید بدان توجه داشته باشد امنیت سرمایه گذاری در این کشور است. قبرس در سال های اخیر از لحاظ اقتصادی رشد چشمگیری داشته است. همینطور اشتغال در بسیاری از بخش های اقتصادی قبرس رشد خوبی داشته، نرخ بیکاری کاهش چشمگیری به نسبت سال های قبل داشته است. با افزایش سرمایه گذاری خارجی که معمولا سرمایه گذاران غیر اروپایی هستند در بخش املاک، سطح فعالیت های اقتصادی در این زمینه رشد بالایی داشته است. این افزایش تقاضا با فعال شدن بخش های خصوصی در ساخت و ساز منجر به رونق بازار املاک در قبرس بوده است.

یکی از مهم ترین استانداردها که در زمان سرمایه گذاری باید مورد توجه قرار گیرد، فساد در سیستم قضایی آن کشور می باشد. دوری از فساد می تواند این اطمینان را ایجاد کند که قضاوت ناعادلانه ای صورت نگیرد که منجر به از دست دادن سرمایه شود.

دولت قبرس در سال های اخیر در جهت مبارزه با فساد تلاش هایی را انجام داده است که یکی از آن ها اصلاحیه قانون کیفری این کشور در سال 2012 می باشد. این قانون کنوانسیون حقوق کیفری فساد نامیده می شود. میزان فساد در کشور قبرس در سال های اخیر در نمودار زیر بررسی شده است. عدد 100 نشان دهنده عدم وجود فساد در یک کشور می باشد.

سرمایه گذاری در قبرس مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

لازم است پیش از تصمیم گیری در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس، شاخص اقتصادی در این کشور مورد بررسی قرارا گیرد. در سال های گذشته کشور قبرس از نظر عملکرد مالی و رشد اقتصادی شرایط بسیار خوبی داشته، اشتغال در بیشتر بخش ها در حال رشد و پیشرفت چشمگیر بوده است. نرخ ساخت و ساز نیز به شکل قابل توجهی افزایش داشته است. تمام این مسایل در مجموع باعث کاهش نرخ بیکاری در قبرس شده است. نرخ بیکاری در این کشور در نمودار زیر نمایش داده شده است.

سرمایه گذاری در قبرس 1 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

از جمله شاخص های اقتصادی دیگر که برای سرمایه گذاری در قبرس می تواند دارای اهمیت باشد، نرخ تورم در این کشور می باشد. از این رو روند تغییرات نرخ تورم در قبرس در نمودار زیر بررسی شده است.

سرمایه گذاری در قبرس 2 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری درقبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک از بهترین و امن ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. اینکه با چه مبلغی می توان از طریق خرید ملک در قبرس اقامت گرفت در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک با حداقل سرمایه ۳۰۰،۰۰۰ الی ۵۰۰،۰۰۰ یورو امکان پذیر است. در این روش سرمایه گذاری نیازی به حضور و اقامت در قبرس برای اخذ اقامت وجود ندارد، اما چنانچه شخص سرمایه گذار تمایل داشته باشد اقامت کشور قبرس را به دست آورد باید برای ۳ سال ملک را حفظ نماید. نوع دیگری از سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک وجود دارد که منجر به اخذ پاسپورت کشور قبرس می شود. اگر شخص بخواهد اقامت دایم و سپس شهروندی کشور قبرس را به دست آورد باید ملکی به ارزش حداقل ۲ تا ۳ میلیون یورو خریداری نماید، ملک خریداری شده تا ۳ سال باید در مالکیت شخص باقی بماند و در انتهای سال سوم می تواند ملک را بفروشد و ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری نماید. در این روش ابتدا برای ۳ سال اقامت دایم قبرس را خواهید داشت و سپس می توانید برای دریافت پاسپورت قبرس درخواست دهید. چنانچه سرمایه گذار دارای همسر و فرزند باشد این اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر می شود. در روشی که ملک به ارزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار یورو خریداری می کنید فقط اقامت اخذ می شود. خوشبختانه برای حفظ اقامت قبرس هیچ نیازی به حضور فیزیکی شخص سرمایه گذار در قبرس وجود ندارد. در لیست زیر مزیت های سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید ملک  بیان می شود.

 • مالیات های پایین.
 • سرعت بالا برای اعطای شهروندی.
 • دریافت اقامت دائم بسیار سریع
 • دریافت تابعیت
 • امکان سفر به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا (ملک باید در قبرس جنوبی خریداری شده باشد)
 • امکان دریافت پاسپورت برای تمام افراد خانواده از جمله فرزندان کمتر از ۱۸ سال.
 • عدم الزام به زندگی در قبرس برای تمام سال.
 • عدم الزام به دانش زبان.
 • امکان دریافت ویزای توریستی ایالات متحده.
 • معافیت از مالیات برای منابع درآمدی در هر نقطه دنیا .
 • عدم نیاز به ارائه مدارکی دال بر سوابق مدیریتی و چگونگی به دست آوردن سرمایه
ثبت شرکت در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت موقت قبرس می باشد. برای ثبت شرکت در قبرس باید طرح اقتصادی ایده ال و جدیدی ارایه داد که این طرح اقتصادی می تواند در زمینه های بازرگانی و یا گردشگری باشد. یکی از محبوبترین انواع شرکت در قبرس، شرکت با مسیولیت محدود است. چنانچه شما شرکت فعالی دارید می توانید یک شعبه از شرکت خود را در قبرس راه اندازی نمایید. برای این کار شما نیاز به وکیلی خواهید داشت که به قوانین حقوقی کشور قبرس آشنایی کامل داشته باشد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در قبرس حداقل ۲۵،۶۲۹ یورو می باشد.

نامی که برای شرکت انتخاب می کنید باید مورد تایید قرار بگیرید، وکیل شما در قبرس باید تاییدیه نام را اخذ نماید. آدرس شرکت باید مشخص باشد، مشخصات مالک شرکت (اطلاعات پاسپورت) به طور کامل قید شود و فرم اظهار نامه در این خصوص تکمیل شود. هزینه های ثبت شرکت پرداخت شود، که این هزینه ها شامل هزینه ارسال فرم، هزینه گواهی ثبت شرکت، هزینه تایید آدرس ثبت شده شرکت، هزینه تایید و گواهی مدیران شرکت و هزینه ثبت کردن مدارک است. سیستم مالیاتی کشور قبرس با سیستم مالیاتی اتحادیه اروپا سازگار بوده و قانونمند و شفاف است. نرخ مالیات در کشور قبرس در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

سرمایه گذاری در قبرس 3 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق کارآفرینی در قبرس

کارآفرینی در قبرس یکی از راه های سرمایه گذاری در قبرس و به دست آوردن اقامت کشور قبرس است. دولت قبرس از کارآفرینانی که با نوآوری به راه اندازی کسب و کار می پردازند حمایت می کند. برای این کار شما باید یک طرح بسیار مبتکرانه ارایه نمایید که می تواند منجر به اشتغال زایی و کسب درآمد در قبرس شود. در این راستا چنان چه طرح اقتصادی فرد کارآفرین مورد تایید قرار گیرد برای وی و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می شود کارت اقامت یک ساله صادر می شود که قابل تمدید است و می تواند به اقامت دایم کشور قبرس هم ختم شود. از آنجا که کشور قبرس عضو سازمان تجارت جهانی و کشورهای مشترک المنافع و همین طور صندوق بین المللی پول است، می تواند مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران باشد. البته با توجه به این نکته بسیار مهم که کارآفرینان نخبه با ایده های بکر می توانند در کشورهای درجه یک اروپایی نظیر اتریش و آلمان اقدام به کارآفرینی نمایند، پیشنهاد می شود قبل از اقدام به کارآفرینی حتما با وکلای متخصص این امر مشاوره نمایید.

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس از طریق خرید اوراق قرضه در صورتی امکان پذیر است که، شخص حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار یورو برای خرید سهم و اوراق قرضه سرمایه گذاری کند. در سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه سرمایه گذار برای رسیدن به اقامت باید حداقل برای ۳ سال این سهام و اوراق قرضه را در کشور قبرس حفظ نماید. در این روش برای فرد سرمایه گذار و خانواده وی اقامت موقت صادر می شود که بعد از سال سوم تبدیل به اقامت دایم می شود.

سرمایه گذاری در قبرس و مزایای آن

در این مقاله روش های مختلف سرمایه گذاری در قبرس را مورد بررسی قراردادیم، چنانچه بیان شد خرید ملک از ساده ترین و امن ترین روش های سرمایه گذاری در قبرس است. در ادامه به مزایای سرمایه گذاری در قبرس میپردازیم.

 •  مهم ترین نکته برای هر سرمایه گذار امنیت کشور مقصد و حمایت دولت آن کشور از سرمایه گذار خارجی است که خوشبختانه قبرس با توجه به اینکه عضو سازمان تجارت جهانی و اتحادیه اروپا است، این امنیت را تضمین می نماید.

 • اقامت دایم و پاسپورت کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری در قبرس قابل اتخاذ می باشد.

 •  نیازی به حضور و اقامت در قبرس برای اخذ اقامت قبرس و حفظ آن وجود ندارد.

 • نیازی به دانش زبان برای اخذ تابعیت وجود ندارد.

 • با اخذ پاسپورت قبرس می توان به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر کرد.

سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن

سرمایه گذاری در قبرس و اخذ اقامت و تابعیت این کشور است، معایبی را نیز به همراه دارد. در ادامه برخی از این معایب عنوان شده است.

 • هر چند تنش ها بین قبرس شمالی و جنوبی اندک می باشد، با این وجود این مسئله می تواند بر زندگی در قبرس تاثیر گذار باشد.

 • با وجود اینکه قبرس جزیره ای کوچک و زیبا می باشد، جمعیت آن بیش از یک میلیون نفر است و ممکن است برای همه مناسب نباشد.

 • سرمایه شما برای مدت 3 سال غیر قابل برداشت می باشد.

 • برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در قبرس از گران ترین روش های اخذ اقامت و تابعیت در اروپا می باشد.

اگر علاقه مند به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید، روش های دیگری علاوه بر سرمایه گذاری در قبرس وجود دارد، که برخی از آن ها در ادامه معرفی شده است. شما می توانید سرمایه گذاری را در کشورهای درجه یک اروپایی یا کانادا و استرالیا داشته باشید و از طریق این سرمایه گذاری اقامت این کشورها را برای خود و خانواده تان اخذ نمایید. به عنوان مثال اگر علاقه مند به سرمایه گذاری از طریق خرید ملک هستید می توانید در پرتغال با خریداری ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو اقامت کشور پرتغال را به دست آورید. با اخذ اقامت هر یک از کشورهای حوزه شنگن می توانید در تمامی کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا بدون ویزا رفت و آمد داشته باشید. در انتهای سال پنجم اقامت دایم اخذ می نمایید و چنانچه یک سال دیگر ملک را در تملک خود داشته باشید می توانید برای دریافت پاسپورت پرتغال اقدام نمایید و پس از آن می توانید ملک خریداری شده را بفروشید. چنانچه ملاحظه فرمودید برای دریافت پاسپورت کشور قبرس ارزش ملک خریداری شده حداقل ۲ میلیون یورو باید باشد.

 اگر علاقه مند به سرمایه گذاری از طریق ثیت شرکت یا کارآفرینی هستید کشور اتریش یا آلمان می تواند مقصد بسیار مناسب تری برای شما باشد. از این طریق می توانید اقامت اروپا را برای خانواده خود مهیا نمایید. فرزندان شما می توانند در بهترین مدارس و دانشگاه های آلمان و اتریش تحصیل رایگان داشته باشند. با توجه به کیفیت زندگی و اعتبار پاسپورت و امنیت اجتماعی که این کشورها در مقایسه با قبرس دارند، شما می توانید شرایط اقامتی بهتری را برای خود و خانواده تان مهیا کنید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
سرمایه گذاری در قبرس و سخن پایانی

سرمایه گذاری در قبرس، اخذ اقامت و تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری و بهترین روش سرمایه گذاری در قبرس در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. توجه به اینکه ضروری می باشد که سرمایه گذاری در همه کشورها و همه روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت نمی شوند. چنانچه می خواهید از طریق سرمایه گذاری به کشورهای اروپایی از جمله قبرس مهاجرت نمایید، پقبل از هر گونه اقدام حتما با کارشناسان و مشاوران متخصص موسسات حقوقی معتبر تماس بگیرید و شرایط کشور مورد نظرتان را در اعطای اقامت و تابعیت در رابطه با سرمایه گذار خارجی جویا شوید. در رابطه با سرمایه گذاری در قبرس می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. در انتها پیشنهاد می شود نظرات، سوالات و پیشنهادات و انتقادات خود را در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه یاداشت نمایید تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در قبرس باشند.

law مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس
2 پاسخ
 1. ارغوان گفته:

  سلام. دخترم متولد۱۳۶۷-مجرددارای مدرک کارشناسی حسابداری با ۸ سال سابقه وکارشناسی ارشد مهندسی صنایع درحال دفاع فعلا درحال گرفتن ایلس برای کار در المان یا کانادامیخواهم برایش اقدام کنم بایستی چه کرد.منظورم پیدا کردن کار تظمینی است.مثلا برای المان ۶ماه ویزای کاری لازم است ولی بعداز ۶ ماه به کار مشغول شود.ایا برای شما مقدور است.

  ۰۰

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.