مهاجرت تحصیلی به گرجستان

 

مهاجرت تحصیلی به گرجستان در سال 2018 و مهاجرت به گرجستان با تعداد بالایی متقاضی روبرو گشته است ، تعداد دانشجویانی که در سالهای اخیر علاقمند به مهاجرت تحصیلی به گرجستان هستند افزایش یافته است و یکی از دلایل اصلی آن تبلیغات گسترده برای تحصیل در گرجستان و خدمات دانشگاههای گرجستان به دانشجویان بین المللی است. این مقاله با اطلاعات کامل در زمینه مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل در گرجستان توسط کارشناسان حقوقی و مشاورین مؤسسه حقوقی ملکپور در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

آموزش عالی در گرجستان

در حال حاضر دانشجویان گرجی می توانند با گذراندن امتحانات ملی وارد سیستم موزش عالی شوند. سیستم آموزش عالی سه دوره دارد. دوره کارشناسی، دوره کارشناسی ارشد و دوره دکترا. یک دانشگاه سه سطح آموزش عالی را ارائه می کند. دو ترم تحصیلی در دانشگاههای گرجستان وجود دارد: ترم بهار و ترم پاییز. دوره های آموزشی در دانشگاههای گرجستان به زبان گرجی و انگلیسی ارائه می شود.

 

هزینه تحصیل و زندگی در گرجستان

هزینه تحصیل در مؤسسات آموزش عالی گرجستان بسیار ارزان است. شهریه سالیانه بسیاری از دوره ها کمتر از 2000 دلار در سال است. برای تحصیل مقطع کارشناسی هزینه تحصیل به طور متوسط 2.500 تا 3000 دلار در سال است. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط 4.500 دلار است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی مبلغ 450 تا 500 دلار در ماه برای هزینه زندگی صرف می کنید.

داروسازی           3.500_6.500 دلار

پرستاری_بهداشت عمومی         2.500_4.200 دلار

بانکداری_حسابداری            2.500_4.800 دلار

فناوری اطلاعات           2.500_4.800 دلار

مهندسی عمران           2.500_4.800 دلار

علوم کامپیوتر              2.500_4.500 دلار

گردشگری               3000_4.500 دلار

اقتصاد                 3.500_4.200 دلار

هوانوردی              2.500_4.800 دلار

 

مزایای تحصیل در گرجستان

1.روند سریع پذیرش

2.هزینه مقرون به صرفه

3.دانشگاههای بین المللی معتبر

4.عدم نیاز به مدرک زبان

 

دانشگاههای برتر گرجستان

دانشگاه بین المللی قفقاز

دانشگاه ایالتی آکاکیسورتلی

دانشگاه بین المللی Healthcare BAU

دانشگاه علوم پزشکی تلیسیلی

دانشگاه هنر باتومی

دانشگاه حمل و نقل هوایی گرجستان

مؤسسه بین المللی گرجستان

دانشکده فنی گرجستان (MBA، بهداشت و درمان)

دانشگاه ایالتی

دانشگاه بین المللی دریای سیاه

مدرسه بین المللی اقتصاد

دانشگاه جورجیا

 

تحصیل در گرجستان

گرجستان در تقاطع آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است. بیش از 60 مؤسسه آموزش عالی در گرجستان وجود دارد. سیستم آموزش و پرورش در گرجستان در حال توسعه است. دانشجویان می توانند از طیف گسترده ای از رشته ها در گرجستان استفاده کنند: مدیریت کسب و کار، گردشگری، بازاریابی و PR، علوم رایانه و علوم اجتماعی. در اکثر دانشگاهها دانشجویان خارجی بر اساس یک مصاحبه پذیرفته می شوند و تنها چند دانشگاه برای پذیرش مدرک زبان انگلیسی نیاز دارند. دوره های محبوب در گرجستان دوره مدیریت بازرگانی و دوره کتابداری است.

دانشگاههای تخصصی منحصر به فردی در گرجستان برای آموزش دانشجویان بین المللی وجود دارد. فارغ التحصیلان این دانشگاهها می توانند برای آموزش زبان روسی و انگلیسی را انتخاب کنند و باید در امتحان پزشکی با چهار موضوع اصلی زیست شناسی، ریاضیات، فیزیک و شیمی شرکت کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاههای گرجستان:

فرم آنلاین درخواست

اسکن صفحات پاسپورت

یک قطعه عکس پاسپورتی

رونویس مدارک تحصیلی

 

محل اقامت دانشجویان

اکثر دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند در خوابگاههای دانشجویی زندگی کنند. هزینه تحصیل در خوابگاههای دانشجویی در مقایسه با خانه های مستقل بسیار مقرون به صرفه است. شهر اصلی گرجستان آتلانتا است که منطقه ای نزدیک به راه آهن مارتا است. همچنین گرجستان دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و مرطوب است و دمای هوا معمولأ 30 درجه سانتی گراد است.

ویزای تحصیلی گرجستان

همه دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در گرجستان را دارند می بایست ویزای دانشجویی اخذ نمایند. جهت اخذ ویزای تحصیلی باید نامه دعوتنامه را به کنسولگری گرجستان در نزدیکی محل اقامت خود تحویل دهند. نامه دعوتنامه و پذیرش از واحد روابط بین الملل دانشگاه صادر می شود در وزارت امور خارجه تأیید می شود. صدور دعوتنامه معمولأ 3 روز کاری طول می کشد. زمان بررسی مدارک برای ویزای دانشجویی در سفارت گرجستان 2 ماه است. برای درخواست ویزا باید مدارک زیر را به دفتر محلی سفارت گرجستان ارائه دهید:

فرم درخواست ویزا

گذرنامه با اعتبار حداقل یکسال

گواهی تولد

مدارک تحصیلی

گواهی منفی HIV- AIDS

گواهی سلامت

بیمه نامه یکساله

12 قطعه عکس 3*4

نامه تمکن مالی بانکی

نامه حمایت مالی والدین

رزرو بلیط هواپیما

 

معرفی چند دانشگاه برتر گرجستان

دانشگاه جورجیا

دانشگاه جورجیا یکی از بهترین مؤسسات در گرجستان و منطقه قفقاز است. این مرکز در قبل تفلیس پایتخت گرجستان است. دانشگاه گرجستان استانداردهای آموزشی اروپا را دارد و یکی از بهترین مؤسسات آموزشی بین المللی است.

دانشگاه دولتی پزشکی TBILISI

دانشگاه پزشکی دولتی تفلیس در 8 فوریه 1918 افتتاح شد و یکی از بهترین دانشگاههای پزشکی اروپاست. این دانشگاه دارای توافقنامه های همکاری دو جانبه با مؤسسات شغلی در سراسر جهان است.

دانشگاه پزشکی دیوید TVILDIANI

دانشگاه پزشکی دیوید تودیلانی بهترین دانشگاه پزشکی گرجستان است. این دانشگاه قبلأ به عنوان دانشکده پزشکی AIETI شناخته شده بود . اسن دانشگاه در سال 1992 تأسیس شد و اولین مؤسسه آموزش عالی غیر دولتی در گرجستان است. این دانشگاه عضو انجمن آموزش پزشکی اروپا (AMEE)، انجمن مدارس پزشکی اروپا (AMSE) و ORPHEUS است. یکی از اهداف اصلی این دانشگاه آموزش دانشجویان برای امتحان مجوز پزشکی در ایالات متحده آمریکا (USMLE) و دیگر امتحانات MCI و PLAB است.

دانشگاه Akaki Tsereteli

از زمان تأسیس این دانشگاه بیش از 17 هزار دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند و در میان انها دولتمردان و سیاستمداران، نویسندگان و دانشمندان شناخته شده دیده می شود. دانشگاه ایالتی Akaki Tsereteli رتبه سوم را در بهترین دانشگاههای پزشکی گرجستان دارد.

با توجه به اینکه گرجستان عضو اتحادیه شنگن نیست و امکانات رفاهی و زندگی در کشور گرجستان قابل مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه شنگن نیست پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی شرایط و قوانین را من باب این موضوع بررسی نمایید زیرا هزینه تحصیل در گرجستان با هزینه تحصیل در کشورهایی همچون مجارستان و اسپانیا و ایتالیا برابر است. پیش از اقدام با کارشناسان و متخصصین این امر مشورت نمایید و بهترین نتیجه و تصمیم را اخذ نمایید. با توجه به اینکه اغلب دانشجویان به دنبال اخذ اقامت هستند کشورهای حوزه شنگن گزینه بسیار بهتری برای این هدف هستند و امکانات کاری و اقامتی بسیاری بهتری در اختیار دانشجویان قرار می دهند. این مقاله توسط کارشناسان و متخصصین مؤسسه حقوقی ملکپور در اختیار شما عزیزان قرار گرفت جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشورت نمایید.

 

Rating: 5
6 پاسخ
 1. ارش گفته:

  سلام و عرض ارادت،
  يك سوال داشتم از خدمتتون در مورد داشكده هاي امريكايي اطراف ايران به طور مثال دانشكده امريكايي گرجستان اينكه امكان تبادل با خود دانشگاه هاي امريكا وجود دارد؟به طور مثال در رشته پزشكي؟در مقاله ي ديگري در همين سايت ديدم كه گفته شده بود بعد از يك سال تحصيل در دانشكده هاي امريكايي امكان تبادل هست!
  با تشكر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما برنامه تبادل دانشجو با آمریکا داشته و یا شعبه ای از دانشگاه آمریکایی باشد می توانید پس از چند ترم تحصیل در دانشگاه گرجستانی، به ادامه تحصیل در آمریکا بپردازید.

   پاسخ
 2. رویا گفته:

  ببخشید اگر تحصیل در دانشگاه نیازی به مدرک زبان نباشه
  پس به چه زبانی اساتید درس می‌دهند
  با این همه دانشجو از کشورهای متفاوت؟؟؟؟چرا این پیغام رو میدید که من قبلا این سوال رو پرسیدم؟؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. زبان تحصیل انگلیسی می باشد. همان طور که در متن نیز ذکر شده است نیازی نیست مدرک زبان ارائه دهید اما در مصاحبه ای که با شما انجام می شود سطح زبان انگلیسی نیز سنجیده می شود.
   این پیغام خطا به این دلیل است که شما قبلا این دیدگاه را ثبت کرده اید.

   پاسخ
 3. Esmaeil Padashi گفته:

  موضوع:ویزای تحصیلی ارشد معماری
  سلام و عرض ارادت خدمت اساتید مجرب و جناب دکتر ملک پور بزرگوار.
  بنده اسماعیل پاداشی هستم.مقاله را کامل خواندم اما در لیست رشته ها و دانشگاه از رشته معماری چیزی ذکر نشده بود ولی عمران بود اما معماری نه.!
  بنده دارای دیپلم معماری و پیش دانشگاهی علوم انسانی و کاردانی معماریاز دانشگاه آزاد و کارشناسی معماری از غیرانتفاهی با معدل ۱۶/۵۳ و یک سری رزومه کاری و توصیه نامه از استاد دانشگاه و در حال دوره آیلتس می باشم و هرآنچه هزینه تمکن مالی چه مقدار است؟و تنها ارائه فیش کافیست؟مبلغ دانشگاه چه زمانی باید پرداخت شود؟با ورود کار هم ضمن تحصیل فراهم میبلشد؟این پروسه چه مقدار طول می کشد؟تا برج ۱۰ امسال بنده قصد عزیمت دارم!
  جناب بنده قصد مهاجرت کشورهای اروپایی رو داشتم ولی متاسفانه بدلیل اوضاع اقتصادی ضعیف به این کشور رو آوردم.خواهشمندم به این بنده حقیر مساعدت لازم را بفرمایید.حق ادای کار شما و تیمتان با الله یکتا.
  پایدار و جاودان و در آرامش باشید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.