مهاجرت تحصیلی در سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد

audio مهاجرت تحصیلی به سوئد

مهاجرت تحصیلی به سوئد ، شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئد سال 2018 ، هزینه های مهاجرت تحصیلی به سوئد چقدر است ، مهاجرت به سوئد از طریق ویزای تحصیلی چگونه خواهد بود ، مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به سوئد چیست ، شرایط اخذ اقامت سوئد از طریق مهاجرت تحصیلی به سوئد 2018 ، اخذ پذیرش از دانشگاههای رایگان سوئد ،  تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سوئد .تحصیل در مقطع دکتری سوئد . دوره های زبان کشور سوئد . انواع ویزای دانشجویی .مدارک لازم سفارت برای ویزای دانشجویی . تمکن مالی . دانشگاه های برتر سوئد . هزینه های تحصیل و هزینه زندگی  . ترم های تحصیلی دانشگاه های کشور سوئد و سیستم آموزشی کشور سوئد یکی از برترین های اروپا و بین الملل  است و همواره در لیست برترین های جهان حضور دارند ، تحصیل در کشور سوئد یک افتخار است .مهاجرت  تحصیلی به کشور سوئد  در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و دوره های زبان محبوبیت زیادی در میان دانشجویان بین المللی دارد .زبان تحصیل درکشورسوئد ، انگلیسی میباشد و ۹۰ درشد مردم به زبان انگلیسی صحبت می کند که یک امتیاز عالی برای دانشجو است .مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد می تواند یکی از بهترین راه های برای مهاجرت به این کشور است .مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد مانند دیگر کشورها شرایطی دارد که در این مقاله از منظر وکیل مهاجرت سعی بر توضیح آن را داریم .

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد

دوره های کارشناسی ارشد در کشور سوئد یک و دو ساله است . تمامی رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی تدریس می شود .دانشجو در این مقطع اجازه کار دارد . لازم به ذکر است دانشجویانی که با مدرک لیسانس خواهان تحصیل در این مقطع هستند باید یک دوره مستر ۱ تا یک سال ونیم را بگذرانند .

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه سوئد

دوره دکتری در این کشور معمولا ۴ تا ۵ سا می باشد . که دانشجو باید ۱۶۰ واحد درسی پاس نماید که ۸۰ واحد آن واحد درسی است و ۸۰ واحد آن تحقیق وپژوهش می باشد . دانشگاه های سوئد به دانشجویان دکترا حقوق می دهند و تحصیل در این مقطع سابقه کاری محسوب می شود و دانشجو می تواند بعد از ۴ سال با پرداخت مالیات اقامت این کشور را کسب کند .

فایل صوتی توضیحات آقای ملکپور (فارغ التحصیل حقوق,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب مهاجرت از طریق کلاس زبان سوئد

audio مهاجرت تحصیلی به سوئد

دوره های زبان در کشور سوئد

دوره های زبان انگلیسی به منظور آمادگی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ویا کار پس از اتمام دوره درکشور سوئد است.برای ورود به این دوره ها داشتن مدرک زبان الزامی می باشد . و این دورها معمولا ۶ ماهه و ۱ ساله میباشد و فقط در دوره های ۱ ساله اجازه همراه است .

 

انواع ویزای دانشجویی کشور سوئد

ویزای دانشجویی برای تحصیل در سوئد از طریق اقدام جهت ادامه تحصیل از نوع شنگن صادر می گردد و دونوع می باشد :

_مربوط به دوره های زبان است که معمولا ۶ ماهه صادر می شود و برای تمدید آن باید ادامه تحصیل بدهید و یا اینکه مشغول به کا شوید و نوع ویزا خود را به کاری تغییر دهید .

_ ویزای مربوط به دوره های لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری که مدت این ویزا یکساله است .

 

تمکن مالی برای دانشجو

اداره مهاجرت کشورسوئد اعلام کرد است که از ۳۱ ژانویه ۲۰۱۵ دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که برای تحصیل در سوئد برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند باید ماهیانه معادل ۸۰۱۰ کرون در حساب بانکی خود داشته باشند. این مبلغ قبل از این تاریخ ۷۳۰۰ کرون برای هر ماه بوده است.

دانشجویانی که به همراه خانواده خود اقدام به اخذ اقامت تحصیلی‌  کشور سوئد را می کنند می‌بایست ماهیانه ۳۵۰۰ کرون سوئد برای همسر و ماهیانه ۲۱۰۰ کرون سوئد به ازای هر فرزند سپرده بانکی داشته باشند. البته نکته مهم در اینجا این است تمکن مال برای سال تحصیلی برای شخص دانشجو ۱۰ ماه است ولی برای خانواده همراه دانشجو ۱۲ ماه می باشد . در اینجا به عنوان مثال میزان تمکن مالی را برای یک خانواده ۳ نفره حساب می کنیم :

۸۰۱۰ کرون شخص دانشجو × ۱۰ماه : ۸۰۱۰۰

۳۵۰۰ کرون برای همسردانشجو × ۱۲ماه : ۴۲۰۰۰

۲۱۰۰ کرون یک فرزند × ۱۲ ماه : ۲۵۲۰۰

بنابراین مبلغ تمکن مالی برای خانواده ۳ نفره ۱۴۷۳۰۰ کرون است .

لازم به ذکر است  اگردانشجو لیسانس اقدام می‌کند ۳ سال تحصیلی‌ ، برای فوق لیسانس ۲ ساله به میزان ۲ سال تحصیلی‌ ، فوق لیسانس یک ساله یک سال تحصیلی‌  باید مقدار تمکن مالی در حساب بانکی قرار بگیرد .

 

مدارک مورد نیاز برای در خواست اقامت دانشجویی در کشور سوئد

فرم در خواست اقامت دانشجویی(فرم شماره ۱۰۵۰۳۱)باید کامل وبه زبان انگلیسی و یا سوئد ی پر شود .جوابهای خود را با ماشین تحریر تایپ کرده ویا با حروف خوانا بنویسید . مدارک زیر را باید به سفارت سوئد تحویل دهید:

_ پذیرش دانشگاه در صورت نبودن اصل پذیرش ،مدرک مربوط می تواند کپی باشد .

_ گواهی حساب بانکی بنام شخص متقاضی برای نشان دادان تمکن مالی

_ یک قطعه عکس جدید که رتوش نشده باشد .

_ پاسپورت معتبر و کپی ۷ صفحه اول و صفحات حاوی مهر و ویزا . پاسپورت باید حداقل به مدت ۱ سال اعتبار داشته باشد .

_گواهی بیمه ، اکر زمان تحصیل یک سال و یا کمتر از یک سال باشد ، باید برابر با دوره مربوط بیمه دانشجویی داشته باشذ و کپی آن را به سفارت ارائه دهد .

 

در صورت داشتن همراه:

_برای همراه بایذ فرم مخصوص تکمیل گردد .

_هزینه درخواست همراه

_ اصل عقد نامه و شانسنامه شخص متقاضی و همراهان و ترجمه رسمی آنها

_تمکن مالی برای همراهان که توسط نامه بانکی تایید شده باشد .

_ کپی گواهی بیمه به میزان شخص اصلی برای همراهان

 

دانشگاه های برتر سوئد

هشت دانشگاه در کشور سوئد در رده بندی QS  جز بهترینها هستند که به شرح زیر می باشد :

دانشگاه لوند : دانشگاه لوند در سال ۱۶۶۶ تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر۳۸۰۰۰ دانشجو دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های کشور سوئد می باشد ودر شهر لوند که در جنوب سوئد قرار دارد. دانشگاه لوند ۳۰۰ واحد مطالعاتی، ۵۰ دوره ی کارشناسی ارشد و زمینه های تحقیقاتی دکترا را به زبان انگلیسی برگزار می کند.

 

دانشگاه اوپسلا : این دانشگاه در شهر اوپسالا در نزدیکی استکهلم پایتخت کشور سوئد واقع شده است. دانشگاه اوپسالا در سال ۱۴۷۷ تاسیس شده است وهم اکنون ۲۰۰۰۰ دانشجو دارد.این دانشگاه، برترین دانشگاه سوئد و از دانشگاه های برتر جهان در رشته های علوم پایه می باشد. دانشگاه اوپسالا ۴۰۰۰ هیئت علمی و ۲۰۰۰ دانشجودر مقطع دکترا دارد.

 

دانشگاه KTH : دانشگاه KTH به عنوان اولین پلی تکنیک سوئد در سال ۱۸۲۷ در شهر استکهلم تاسئیسشده است و در حال حاضربا داشتن حدود ۱۳۵۰۰ دانشجو یکی از معتبرترین دانشگاههای اتحادیه اروپا به خصوص در زمینه رشته های فنی می باشد . دانشگاه KTH دارای بیشترین تعداد دانشجویان خارجی درمیان دانشگاههای کشور سوئد است .

 

دانشگاه استکهلم : دانشگاه استکهلم واقع در پایتخت کشور سوئد از بزرگترین دانشگاههای سوئد در سال ۱۸۷۸ تاسئیس شده است .این دانشگاه ۲۷۵۰۰ دانشجو دارد که ۱۸۰۰ نفر آنها در مقطع دکترامشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای چهار دانشکده علوم انسانی،علوم پایه،حقوق و علوم اجتماعی و ۸۰ دپارتمان می باشد . این دانشگاه در رشته شیمی بسیار معتبر می باشد چنانچه چهار نفر ازپژوهشگران این دانشگاهدر رشته شیمی افتخاردریافت جایزه نوبلرا داشته اند.

 

دانشگاه چالمرز: دانشگاه صنعتی چالمرز در شهر گوتنبرگ قراردارد. این دانشگاه با داشتن ۱۷ دپارتمان و ارائه حدود ۵۰ رشته در مقطع فوق لیسانس در زمینه های علوم طبیعی، تکنولوژی و معماری دارد. چالمرز با کمپانی های معتبر کشورسوئد مانندSKF-Volvo و Ericsson همکاری دارد . دانشگاه چالمرز در سال ۱۸۲۹ توسط ویلیام چالمرز تاسیس شد و امروزه یکی از بهترین دانشگاه های صنعتی در اروپا و منطقه اسکاندیناوی  می باشد.

 

دانشگاه گوتنبرگ : این دانشگاه در شهر گوتنبرگ قرار دارد. دانشگاه گوتنبرگ حدود ۵۰۰۰۰ دانشجواز دارد. دانشگاه گوتنبرگ با داشتن ۸ هیئت علمی و ۶۰ دپارتمان یکی از گسترده ترین دانشگاه ها از لحاظ رشته و فرصت های آموزش است.یکی از شاخصه های این دانشگاه داشتن رابطه تنگاتنگ بین تحقیق و آموزش است.

 

دانشگاه اومئو: یک دانشگاه دولتی در شهر اومئوکشور سوئد است.این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس شده و در حال حاضر۳۴٬۲۰۰ دانشجو می‌باشد.و دارای چها ر دانشکده شامل  دانشکده هنر، دانشکده پزشکی ، دانشکده علم و تکنولوژی ، دانشکده علوم اجتماعی

 

دانشگاه لینشوپینگ :  یک دانشگاه دولتی است که در شهر لینکشاپینگز کشور سوئد قرار دارد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های سوئد بشمار می رود. دانشکده هنر و علوم ، دانشکده علوم سلامت و بیمارستان دانشگاه لینشوپینگ ، موسسه لینشوپینگ فناوری ، دانشکده علوم تربیتی

 

زبان تحصیل در کشور سوئد

به طور کلی برای تحصیل در کشور سوئد باید شخص متقاضی آیلتس ۶٫۵ را داشته باشد . درکشور سوئد زبان تحصیل در دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است . تقریبا سوئدی ها به راحتی با شما انگلیسی حرف می زنند. اما اگر بخواهید دراین کشور در هنگام تحصیل کار کنید تقریبا باید سوئدی بدانید. سوئدی یک زبان Germanic محسوب می شود  ، بسیاری از کلمات آن برای کسانی که انگلیسی می دانند آشنا به نظر می رسد .

 

هزینه تحصیل در کشور سوئد

تحصیل در کشور سوئد تا سال ۲۰۱۱ رایگان بود . اما بنا بر تصمیم دولت سوئد از سال ۲۰۱۱ دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه شدند .این هزینه ها مربوط به دوره زبان ، مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد .مقطع دکترا رایگان است و مدت زمان تحصیل در این مقطع سابقه کاری محسوب می شود ودانشجومقطع دکترا می تواند  بعد ازدریافت ۴ سال حقوق و پرداخت مالیات اقامت کشور سوئد رااخذ نماید.

_هزینه های تحصیل برای دوره های زبان کشور سوئد حدودا ۴۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ کرون سوئد است .

_هزینه های تحصیل برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا ۷۰۰۰۰ کرون تا ۲۰۰۰۰۰ کرون سوئد متغییر است .

 

ترم های تحصیلی دانشگاه های سوئد

دانشگاه های سوئد در دو ترم پاییز و ترم بهار دانشجو می پذیرند .اما معمولا تعداد رشته ها در ترم بهار محدود تر می باشد .

 

هزینه زندگی در کشور سوئد

هزینه های زندگی دانشجویی در کشور سوئد حدودا۳۵۰۰ کرون است که این هزینه ها بستگی به نوع زندگی و شهر محل اقامت دارد . به طور کلی هزینه های زندگی در استکهلم پایتخت سوئد و شهرهای بزرگ این کشور کمی بیشتر از سایر شهرها است .

در نهایت می توان گفت مهاجرت تحصیلی به کشور سوئد به دلیل تدریس به زبان انگلیسی ، هزینه های مناسب تحصیل وهزینه های زندگی مناسب و اینکه سوئد جز کشورهای عضو شنگن می باشد ، می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای مهاجرت از طریق تحصیل باشد . در صورت نیاز به مشاوره در این باب شما می توانید با تماس با دفتر وین تماس مستقیم گرفته و یا با دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل بفرمایید و از مشاوره وکلای مجرب این موسسات بهره بگیرید و بهترین تصمیم را برای مهاجرت داشته باشید . موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مراحل همراه شما عزیزان است .

4 پاسخ
 1. محبوبه شهسواری گفته:

  با سلام چند سوال داشتم
  آیا برای دوره های زبان حتما باید مدرک ایلتس ارائه داد؟
  تمکن مالی برای خانواده چهار نفره فرزند خردسال چقدر هست؟
  آیا همراه اجازه کار دارد؟
  آیا خوابگاه به صورت خانوادگی وجود دارد ؟
  اگر اماکن داره لطفا هزینه وکالت تون رو می‌فرمائید
  ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله باید مدرک زبان ارایه داد . دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر ملک پور سوال من این است که آیا ادامه تحصیل ارشد درسوئد درصورتیکه با زبان سوئدی باشه رایگانه یاخیرلطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. تحصیل در کشور سوئد در گذشته رایگان بوده اما در حال حاضر به زبان انگلیسی یا سوئدی دارای هزینه می باشد. برای اخذ اطلاعات لازم در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.