مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا در سال 2018 چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا می دانند.

 

در این مقاله ما به توضیح مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا 2018 و اخذ بورسیه DSU ایتالیا پرداخته و همچنین سعی می نماییم که تمام مراحل تحصیلی از مهد کودک تا اتمام تحصیلات را در کشور ایتالیا به شما عزیزان توضیح داده تا شما دید بازتری نسبت به مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا داشته باشید. با توجه به اینکه افرادزیادی در سراسر دنیا مشتاق به مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا هستند.کشور ایتالیا نیز شرایط تحصیل برای اتباع خارجی را هموار کرده است. همان طور که میدانید مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا رایگان میباشد و در هر مقطعی به دانشجویان خارجی بورس تحصیلی تعلق میگیرد. شرایط مناسب مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا باعث شده  است افراد زیادی برای  مهاجرت   اقدام کنند. در ادامه شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا، مراحل اقدام برای پذیرش تحصیلی در ایتالیا را بررسی خواهیم کرد. موسسه حقوقی ملک پور مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را در وبسایت خود به تفصیل بیان کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا به موسسه ی حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید.

شرایط تحصیل در ایتالیا چگونه میباشد؟دانشگاه های ایتالیا در سطح جهانی چه رنکینگی رو به خود اختصاص داده اند؟آیا در کشور ایتالیا به اتباع خارجی بورس تعلق میگیرد؟هزینه تحصیل در کشور ایتالیا چه میزان است؟کشور ایتالیا در چه مقاطع تحصیلی دانشجو میپذیرد؟شرایط پذیرش دانشگاه های ایتالیا به چگونه می باشد؟هزینه زندگی در ایتالیا چه مقدار است؟

فایل های تصویری و صوتی آقای ملک پور (دانشجوی دکترای حقوق بین الملل دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل در ایتالیا و بورس تحصیلی در ایتالیا

video مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا
audio مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا
audio مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا

نظام تحصیلی در کشور ایتالیا

در کشور ایتالیا هر کودک از سن سه سالگی می تواند به مهدکودک برود و این مهد کودک رفتن اجباری نمی باشد. و از سن شش سالگی  تحصیل در دبستان آغاز شده که تحصیلات اجباری می باشد  که طیف گسترده ای دروس را از جمله ریاضی ،جغرافیا،ایتالیایی، انگلیسی،موسیقی ، مطالعات اجتماعی، مطالعات کامپیوتر را دارا می باشند.

درس آموزش مذهبی نیز جزو دروس اختیاری می باشد.این دوره به مدت پنج سال به طول می انجامد و ظرفیت کلاس های کوچک در این دوره بین ۱۰ تا ۲۵ دانش آموز می باشد.و در سن یازده سالگی آموزش متوسط این دانش آموزان آغاز خواهد شد .

 

همانطور که گفتیم افراد در سن یازده سالگی وارد آموزش متوسطه می شوند و این دوره تا سن چهارده سالگی آنها ادامه دارد که این افراد باید در هفته حد اقل سی ساعت کلاس داشته باشند  البته لازم به ذکر می باشد بعضی از مدارس در ساعات بعد از ظهر خود به آموزش موسیقی و ورزش و آموزش کامپیوتر می پردازند.

دانش اموزان در پایان دوره ی متوسطه آزمون کتبی ارائه میدهند که ای آزمون شامل دروس ریاضیات علوم و یک زبان خارجی می باشد .

 

بهتر است بدانیم هزینه ی زندگی در کشور ایتالیا معمولا بین ۴۰ تا ۵۰ ملیون تومان در سال می باشد.

و هزینه ی تحصیل در طول سال برابر با ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو می باشد. اما افراد می توانند در صورت عدم توانایی در پرداختن هزینه ها به شهرداری مراجعه نموده و درخواست هزینه ی کمکی تحصیلی و زندگی نمیاند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا

 

*افراد برای گرفتن پذیرش تحصیلی نیاز به ارائه ی مدرک زبان می باشند برخی از دانشگاهها بدون اینکه افراد این مدارک را تحویل دهند در صورت قبولی به آن ها پذیرش می دهند.

*برای ورود به هر مقطعی مدرک تحصیلی مقطع قبلی را خواستار می باشند.

*داشتن رزومه یا  cv

*افراد باید همچنین تمام ریز نمرات تحصیلی خود را به طور کامل ارائه دهند.

*داشتن توصیه نامه از اساتید

 

 

 

اعطای بورس در کشور ایتالیا

 

همچنان که می دانیم شانس بورس در دانشگاههای کشور ایتالیا بسیار زیاد می باشد و می توان زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه بورس تحصیلی کشور ایتالیا را اخذ نمود .

فقط تنها مشکلی که اکثر افراد متاهل نمی توانند به اخذ ویزای کشور ایتالیا اقدام نمایند ندادن ویزا به همراه افراد می باشد.

در مورد اخذ ویزا در رشته  های مختلف موسسه ی حقوقی ملک پور بسیار راحت برای شما عزیزان اقدام می نماید اما بهتر است آگاه و مطلع باشید که اخذ ویزای تحصیلی در رشته ی پزشکی در کشور ایتالیا کمی دشوار است و آن دشواری برای خود افراد می باشد زیرا در صورت گرفتن پذیرش دانشگاه این افراد اول باید مدتی را صر خواندن رشته ی پایه مانند زیست شناسی بنمایند بعد امتحان آلفا را داده و بعد به رشته ی پزشکی می توانند داخل شوند.

همچنین افراد باید مطلع باشند که بازار کار در کشور ایتالیا اصلا جالب نمی باشد و این کشور با رکود اقتصادی مواجه می باشد به همین دلیل کشور ایتالیا معمولا سکوی پرتابی برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در کشور های اروپایی را دارند می باشد افراد می توانند پس ار تحصیل در دانشگاههای ایتالیا با اخذ بورس و به طور رایگان پس از اخذ مدرک به بهترین کشورهای اروپایی و یا امریکا مهاجرت نموده و به دنبال کار بگردند به همین دلیل کشور ایتالیا سکوی پرتاب بزرگی برای افراد و جوانهای جهان سومی محسوب می شود.

همانگونه که عرض نمودیم کشور ایتالیا بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان ارائه میدهد که در قسمت ذیل به توضیح مختصری از این بورسیه می پردازیم.

 

دانشگاههای این کشور دارای دو نوع بورس می باشند یا به عبارت بهتر دو نوع بورس را به دانشجویان خود ارائه می دهند که این بور س ها عبارتند از :

 • بورس استانی یا DSU
 • بورسی که از طرف استاد تعلق می گیرد

بورس استانی یا DSU: این بورس بورسی می باشد که از طرف دولت ایتالیا به افراد تعلق می گیرد و مبلغ ان در حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو می باشد که در تمامی مقاطع از جمله لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به افراد تعلق می گیرد

 

بورسی که از طرف استاد به دانشجویان تعلق می گیرد: این بورس که فقط مختص دانشجویان دکتری می باشد نوعی شغل برای آنها محسوب می شود و اگر افراد بتوانند ابن بورس را اخذ نمایند علاوه بر هزینه های معیشتی مقداری را نیز ذخیره می نمایند. مبلغ این بورس در حدود ۱۳۷۰۰  یورو می باشد

لازم به ذکر می باشد در کشور ایتالیا در همه ی رشته ها به جز رشته ی  پزشکی می توانید به طور مستقیم به مقطع تحصیلی بعدی  بروید.

دانشگاههای کشور ایتالیا

در این مقاله سعی می نماییم اطلاعاتی را در مورد دانشگاههای کشور ایتالیا نیز به شما عزیزان ارائه نماییم. از جمله ی بهترین دانشگاههای کشور ایتالیا می توان دانشگاه پلی تکنیک را نام برد که یک دانشگاه فنی بوده و جزو برترین  دانشگاهها در سراسر جهان می باشد و دانشگاه دیگر ان دانشگاه میلان و دیگری دانشگاه بولونیا که جزو قدیمی ترین دانشگاهها در جهان می باشد که دارای ۲۰۰ رشته ی تحصیلی می باشد که هر کدام از این رشته ها می توان گفت زیر شاخه ای از رشته های اصلی می باشند.

لازم به ذکر می باشد برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا افراد باید حداقل مدرک زبانی را دارا باشند که عبارتست از برای دوره ی لیسانس آیلتس ۵/۵   و برای دوره ی فوق لیسانس آیلتس ۶  و دوره ی دکتری آیلتس ۵/۶ نیاز می باشد. در قسمت ذیل به توضیح مختصری در رابطه با دانشگاه بولونیا می پردازیم :

شهریه دانشگاه بولونیای ایتالیا با توجه به مقطع تحصیلی و رشته ای که در آن تحصیل میکنید و متفاوت می باشد ولی افراد باید توجه داشته باشند که میزان شهریه به طور میانگین شهریه ی مقطع کارشناسی به طور کلی حدود ۱۴۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو کارشناسی ارشد ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورومی باشد. یکی از مزایای این دانشگاه این است که داشجویان  بین المللی میتوانند کمک هزینه ی تحصیلی یا تخفیف دریافت نمایند. برای مثال به چند مورد از رشته های موجود در این دانشکاه اشاره می نماییم :

دانشکده های این دانشگاه بولونیا عبارتند از :

دانشکده ی علوم، دانشکده ی مهندسی و معماری، دانشکده ی کشاورزی و دامپزشکی،دانشکده ی روانشناسی ، دانشکده ی پزشکی، دانشکده ی دارو سازی, بیو تکنولو‍زی و تربیت بدنی،دانشکده ی ادبیات و زبان های خارجی ،دانشکده ی هنر و علوم انسانی، دانشکده ی علوم سیاسی،دانشگاه بولونیای ایتالیا دارای دپارتمان های تحقیقاتی مختلف در زمینه های رشته های تحصیلی مختلف است که شامل دپارتمان های:،پزوهش های کشاورزی DIPSA،تحقیقات پزشکی و سلسله اعصاب،پزوهش های کشاورزی و غذاییDISTAL ،مهندسی راه و ساختمان مهندسی بوم شناسی و مهندسی مواد، دانشکده ی اقتصاد , آمار و مدیریت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوترDISI ،تحقیقات در زمینه های زیست شناسی زمین شناسی و پزوهش های بوم شناختیBIGBA،شیمی CHIM،کشاورزی سنتی DBC،زبان شناسی کلاسیکFICLIT ،اقتصاد DSE

که البته بیشتر می باشند اما ما برای اینکه شما عزیزان تا حدودی اشنایی پیدا کنید تعدادی از این دانشکده ها را در این مقاله گنجاندیم.در نهایت می توان نتیجه گرفت که کشور ایتالیا با توجه به بورس تحصیلی که ارائه میدهد و دانشگاههای بسیار خوبی که دارد محل بسیار مناسبی برای اقدام بورس تحصیلی می باشد اما برای کار چون با کمی رکود مواجه می باسد بهتر است برای تحصیل اقدام نمایید و این کشور سکوی پرتاب شما محسوب شود. موسسه ی حقوقی ملک پور تمامی راههای مهاجرت را به شما عزیزان توضیح می دهد و شما می توانید از مشاوره ی تلفنی رایگان آن بهره ببرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا و یا تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید .

Rating: 5
12 پاسخ
 1. سارا گفته:

  سلام بنظر شما تحصیل پزشکی در دانشگاه بلونیا چگونه است ؟
  کلا الان فقط سوالم درمورد این دانشگاه ست.
  اینکه وضعیت خوابگاه هاش چطوره ؟
  مدرک تحصیلی اش چقدر ارزش داره ؟
  و اینکه سالانه چند تا ایرانی برای تحصیل به این دانشگاه میرن ؟
  ایا در صورت دریافت بورسیه باز هم احتیاجی به کار ازاد هست یا نه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد.
   ارزش مدارک تحصیلی این دانشگاه را در ایران می توانید از سایت وزارت علوم پیگیر باشید.
   در مورد تعداد ایرانی های این دانشگاه می توانید با وبسایت این دانشگاه مکاتبه نمایید.
   بورس تحصیلی انواع مختلفی دارد ولی هیچ کدامشان تمامی هزینه های تحصیل و زندگی شما را به طور کامل پوشش نمی دهند و شما می توانید با کار پاره وقت آن را جبران نمایید.
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. محمد ترنج گفته:

  سلام بنده 27 سالمه و لیسانس معماری با معدل 16/86 دارم مدرک زبان آیلتس 6 هم دارم و متاهلم هستم شانسم برای ارشدچقدره ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. ارزیابی شاسن شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا نیازمند دانستن اطلاعات کاملی از وضعیت شماست. به منظور اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه و دریافت شرایط آن با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. behnaz گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من دختری 22 ساله هستم
  میخواستم برای ادامه تحصیل در رشته معماری مقطع لیسانس به ایتالیا برم.
  زبان ایتالیایی رو هم بلدم
  میخوتستم ببینم امکانش هست؟اگر هست هزینه هاش چجوریه
  یعنی برای رفتن چقدر پول باید داشته باشم!؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید اقدام نمایید سالیانه ۴ الی ۵۰۰۰ یورو هزینه تحصیل خواهید داشت .جهت کسب اطلاعات در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. مرسده گفته:

  با سلام واحترام در صورت امکان میخو.استم اطلاعات کامل تری درمورد نحوه پذیریش دانشگاههایی که بصورت بورسیه پذیریش انجام میدهند داشته باشم برای فردی که 19 ساله ست ، مدرک پیش دانشگاهی داره ، معدل کتبی سه ساله دیپلم بالای 19 ، و نمره ایلتس 7 داره به نظر شما امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته دامپزشکی برای چنین فردی وجود داره ؟ ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب معدل و مدرک زبان شما مناسب است جهت بورسیه میتوانید رزومه خود را برای ما ایمیل نمایید تا بررسی گردد.

   پاسخ
 5. ساناز ناظمی گفته:

  سلام، من ۳۰ سالمه و میخواستم برای ادامه تحصیل برم ایتالیا؟
  میشه بفرمایید محدودیت سنی برای لیسانس چقدره؟
  متشکرم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با شرایط سنی شما متاسفانه شانس اخذ ویزا از کشور ایتالیا وجود ندارد و این فاصله حداقل ۶ تا ۷ ساله شانس ویزای شما را کاهش خواهد داد. برای بررسی کشورهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  من امسال انتخاب رشته میکنم و میخواهم ک برای رشته ی علوم تجربی ب ایتالیا برم و اونجا ادامه ی تحصیل بدم…زبان ایتالیایی هم بلدم…اما راهنما کننده ای ندارم.
  میخواستم ک شما راهنمایی ام بکنید.
  باتشکر.یاعلی مدد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما مانند شرایط سنی باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم ادامه تحصیل شما در این کشور بلامانع است. پیشنهاد میکنیم برای دریافت اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.