مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی شرایط آن

مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا و به طور کلی کسب اقامت کانادا از طریق تحصیل در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. اما کسب اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل چگونه است؟ آيا مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای شرایط سنی می باشد؟ از این رو مهاجرت تحصیلی به کانادا از جهات مختلف قابل بررسی خواهد بود. سعی گردیده در این نوشتار به طور ساده و خلاصه به مقوله مهاجرت تحصیلی به کانادا بپردازیم و نکات مهم و اساسی را پیرامون این موضوع خدمت شما دوستان گرامی شرح دهیم. کانادا از دیر باز یکی از مقاصد پر اهمیت برای دانشجویان بین المللی تلقی می شود. کانادا در حال حاضر دارای برنامه های مهاجرتی بسیاری است که هر کدام از ‌آنها معیار های متفاوتی را برای پذیرش متقاضیان در نظر دارد. از این رو همواره تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا مورد سوال مخاطبین همیشگی ما قرار گرفته است. امید است در این مقاله که توسط متخصصین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است توانسته باشیم به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان پاسخ دهیم تا بتوانید اطلاعات کاملی را در باب مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط تحصیل در این کشور به دست آورید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا 1 مهاجرت تحصیلی به کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط عمومی

هرساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در کانادا اقدام به مهاجرت می نمایند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا نیاز به دریافت ویزای تحصیل خواهند داشت. این مجوز به عنوان یک سند از سوی اداره مهاجرت کانادا به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. دانشجویانی که قصد دارند برای بیش از یک سال در کانادا تحصیل نمایند می توانند در پایان هر سال مجوز تحصیلی خود را در کانادا تمدید کنند. همینطور دانشجویان برای دریافت مجوز تحصیلی خود باید در ابتدای امر از موسسه یا دانشگاه که مورد تائید اداره مهاجرت کانادا می باشد پذیرش دریافت نمایند. پس از آن نامه خود را مبنی بر قبولی در دانشگاه های کانادا به سفارت ارسال نمایند تا بر حسب آن بتوانند ویزای تحصیل خود را دریافت کنند. بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط این کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

کانادا دارای 10 استان و 5 منطقه اصلی است. به طور کلی می توان گفت فرهنگ و جمعیت هر کدام از بخش های کانادا متفاوت می باشد. این کشور به عنوان دومین کشور پهناور جهان از لحاظ مساحت شناخته شده است. از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور در شمال قاره آمریکا واقع شده است که از شرق با اقیانوس اطللس و از غرب با اقیانوس آرام هم مرز می باشد. علاوه بر آن کانادا بیشترین مرز زمینی با کشور آمریکا را دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند هستند که در شهر های بزرگ کانادا مانند تورنتو، مونترال و ونکوور تحصیل نمایند. در ادامه مقاله می توانید با شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا آشنا شوید.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 مهاجرت تحصیلی به کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video مهاجرت تحصیلی به کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مدارس

یکی از مقاصد مهم دانش آموزان بین المللی و والدین آنان تحصیل در مدارس کانادا می باشد. چرا که کانادا دارای یک سیستم قوی در آموزش تحصیلی به دانش آموزان می باشد که عمدتا آنها به صورت استانی اداره می شوند. بنابراین برخی از جنبه های نظام آموزشی بین استان ها متفاوت است اما به طور کل تمام آنها توسط دولت فدرال کنترل می شود. سیستم آموزشی در کانادا دولتی و خصوصی است. دولت کانادا بحث تحصیل را از مقطع مهد کودک تا سطح متوسطه به شدت رصد می کند و به طور متوسط شش درصد از تولید ناخالص داخلی را صرف هزینه های تحصیل می کند.

تحصیل در مدارس استان های مختلف کانادا متفاوت است. اما به طور کل تحصیل ازسن 5 سالگی شروع می شود در حالی که تحصیل در این مقطع کاملا اختیاری است و تحصیلات اجباری در کانادا از سن 6 سالگی شروع می شود. در جدول زیر سنین کودکان برای تحصیل در مدارس کانادا ذکر شده است.

استان آموزش اجباری در سن
Alberta 6 الی 16 سال
British Columbia 6 الی 16 سال
Manitoba 7 الی 18 سال
New Brunswick 5 الی 18 سال
Newfoundland 6 الی 16 سال
Northwest Territories 5 الی 18 سال
Nova Scotia 5 الی 16 سال
Ontario 6 الی 18 سال
Prince Edward Island 5 الی 16 سال
Quebec 6 الی 16 سال
Saskatchewan 7 الی 16 سال
Yukon 6 الی 16 سال

همانطور که در جدول مشاهده نمودید مدارس ابتدایی در کانادا از سن 6 الی 7 سالگی شروع می شود و تا سن 13 الی 14 سالگی به اتمام می رسد. معمولا سال تحصیلی در این مقطع از سپتامبر تا ژوئن ادامه پیدا می کند.

آموزش متوسطه در کانادا از سال 9 در سنین 14 الی 15 سال شروع می شود و تا کلاس 12 (سنین 17 الی 18 سال) ادامه می یابد. در برخی از مدارس کانادا دانش آموزان می توانند با ادامه دادن تحصیلات خود به مدت 2 سال دیپلم حرفه ای خود را دریافت نمایند. که بعد از آن می توانند وارد کالج ها و یا دانشگاه ها شوند.

دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل در کانادا زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه را انتخاب نمایند. البته در برخی از موسسات، مدارس و دانشگاه ها ممکن است به هر دو زبان آموزش ارائه داده شود. اگرچه برای حضور دانش آموزان در مدارس کانادا در هر مقطعی نیاز به تسلط به زبان های انگلیسی و یا فرانسه نیست، به طور کل زبان اصلی آموزش در مدارس کانادا، انگلیسی می باشد. با این حال تحصیل در کانادا به زبان فرانسه به طور گسترده در سراسر این کشور امکان پذیر می باشد. البته باید خاطر نشان کرد که در کبک معمولاً دانش‌آموزان موظفند کتاب های دوره دبیرستان به زبان فرانسه آموزش ببینند. برخی از استثنائات هم وجود دارد که بر اساس آن دانش آموزان با مجوز صلاحیت می توانند به زبان انگلیسی آموزش ببینند.

نکته حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به کانادا و تحصیل در مدارس کانادا اشاره به این موضوع می باشد که والدین می توانند برای مراقبت از فرزندان خردسال خود از طریق ویزای ویزیتوری در کنار فرزندان خود حاضر شوند و در مدت زمان حضورشان در خاک کانادا از فرزندان خود مراقبت نمایند. طبق قوانین مهاجرتی کانادا، کودکانی که زیر 17 سال می باشند می توانند برای یکی از والدین خود در خواست ویزای ویزیتوری دهند.

تحصیل رایگان در کانادا 3 مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی

کانادا دارای شبکه های گسترده از کالج ها و دانشگاه های معتبر می باشد که برخی از آنها بهترین نوع آموزش را در سراسر جهان ارائه می دهند. در این راستا تقاضا جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا بسیار بالا می باشند. دانشجویان در کانادا می توانند رشته های مختلفی را با موضوعات متنوع جهت تحصیل انتخاب نمایند. دانشگاه های متفاوتی در شهرهای اصلی (در تمام استان ها) وجود دارند که مدارک دانشگاهی آن دارای طیف گسترده ای در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارا می باشد. برخی از برترین رشته های مقطع کارشناسی در سال 2019 – 2020 شامل موارد زیر می باشد.

 • اقتصاد
 • حسابداری و مالی
 • داروسازی
 • پزشکی
 • مهندسی
 • هنرهای نمایشی
 • جهانگردی
 • مدیریت
 • بازرایابی

در این قسمت به برخی از شهرهای مهم جهت تحصیل در این کشور که مورد علاقه دانشجویان بین المللی می باشد خواهیم پرداخت.

 • مونترال
 • کبک
 • تونرنتو
 • ونکوور

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا 4 ساله است که دانشجویان می توانند پس از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله و با داشتن مدرک زبان انگلیسی اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا نمایند و از دانشگاه مورد تائید اداره مهاجرت کانادا، پذیرش مستقیم دریافت نمایند. اما برای بهبود شرایط متقاضیان این امکان برای دانشجویان وجود دارد که آنان بتوانند بدون مدرک زبان پذیرش دریافت نمایند و پس از ورود به خاک کانادا با به دست آوردن مدرک زبان انگلیسی اقدام لازم را جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا انجام دهند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد به افرادی اهدا خواهد شد که توانسته باشند با موفقیت به سطح بالاتری از تخصص در رشته تحصیلی خود دست پیدا کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا در دو نوع تدریس و تحقیق ارائه می گردد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور معمول یک الی دو سال به طول می انجامد و فارغ التحصیلان می توانند آمادگی بیشتری را برای تخصص در رشته های تحصیلی خود به دست آورند. تنوع برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بسیار زیاد می باشد و از این رو محبوبیت تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بسیار بالا است. یکی دیگر از عوامل محبوبیت تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین المللی امر هزینه های تحصیل در این کشور است. بسیاری از دانشجویانی که با هدف بازار کار اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا می نمایند می توانند به راحتی پس از یک دوره تحصیلی دو ساله و دریافت تخصص اقدام به کاریابی نموده و از شرایط اقامت پس از تحصیل در کانادا بهره مند گردند. معمولا دانشجویان برای پذیرش در این مقطع نیاز به مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس 6/ 6.5 )‌ خواهند داشت.

تحصیل رایگان در کانادا 4 مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری معمولا پس از انجام تحقیقات گسترده در یک رشته تحصیلی تعیین شده، اعطا می گردد. به گونه ای که این تحقیقات و پژوهش ها باید به میزان قابل توجهی در دانش بنیان فعلی نقش داشته باشد. تحصیل در این مقطع با ارائه پایان نامه تکمیل می شود که غالبا با دفاع در مقابل متخصصان و در صورت موفقیت آمیز بودن آن، اعطای مدارک صورت می گیرد. مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری همواره 4 سال تحصیل است. البته این مدت زمان بسته به شرایط دانشجو، دانشگاه مورد نظر و رشته مربوطه گاهی به طول می انجامد. دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی بسیار موفق در کانادا وجود دارد که بسیاری از دانشجویان می توانند در سطح بین المللی در این کشور تحصیل نمایند. همینطور طیف وسیعی از رشته های تحصیلی برتر و برنامه های تحصیلی شامل دکترا حرفه ای در رشته بهداشت، روانشناسی، مهندسی، علوم زیستی و علوم پزشکی در کانادا وجود دارد. اما باید در نظر داشته باشید که پذیرش در این مقطع کاملا متفاوت تر از اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد می باشد. ارائه دانش نامه با نمرات و توانایی های بالا، ارائه مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی، ارائه تحقیقات و پروژه های علمی و عملی و در نهایت داشتن یک استاد راهنما مورد نیاز می باشد. چرا که تحقیقات و پروژه های انجام شده و یا پیشنهاد شده توسط دانشجویان دکتری باید بر اساس دستور العمل های دانشگاه مورد نظر پیگیری گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی روشی برای تحصیل ارزان یا تحصیل رایگان در کانادا می باشد. در صورتی که در مقطع دکترا تحصیل کنید معمولاً استاد راهنما از پروژه هایی که در زمان تحصیل انجام می دهید برای شما بورسیه یا فاند تحصیلی در نظر می گیرد، برخی از بورس ها نیز توسط دانشگاه اعطا می شود. در ادامه برخی از بورس های تحصیلی در دانشگاه های کانادا معرفی شده اند.

 • بورسیه های تحصیلی در دانشگاه تورنتو

  یکی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه تورنتو که برای اکثر دانشجویان بین المللی در دسترس می باشد، Lester B.Pearson است. این بورس تحصیلی به دانشجویانی که پیشرفت تحصیلی بسیار بالایی دارند، در رشته خود ابتکار و خلاقیت دارند و به عنوان دانشجویان برتر در دانشگاه خود شناخته شده اند، تعلق می گیرد. این بورس در بر گیرنده شهریه دانشگاه و پشتیبانی هزینه های اقامت دانشجویان در مدت تحصیلان آنان در این دانشگاه می باشد.

 • بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه York

  دانشجویان بین المللی که سابقه علمی و رده علمی بالایی دارند و توانسته اند از دانشگاه York پذیرش دریافت کنند، مجاز برای دریافت بورس تحصیلی به ارزش 60 الی 100 هزار دلار به مدت 4 سال تحصیلی می باشند.

 • بورس تحصیلی از دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

  این دانشگاه به دانشجویان بین المللی بورس های تحصیلی جزئی به عنوان کمک هزینه اهدا می کند و افرادی که واجد شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه باشند می توانند به ارزش 4،000 دلار الی 16،000 دلار بورس تحصیلی دریافت نمایند.

 • بورسیه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد / دکتری از دانشگاه Manitoba

  بورسیه های تحصیلی از این دانشگاه به عنوان جوایز مبتنی بر شایستگی های دانشجویان بین المللی با هر ملیتی که سعی بر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری را دارند تعلق می گیرد و استفاده از این بورس برای تمامی افراد امکان پدذیر می باشد. کمک هزینه هیا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 14،000 دلار در یک سال و برای مقطع دکتری 18،000 دلار در 12 ماه تحصیلی می باشد.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

مهاجرت تحصیلی به کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و تعیین هزینه های تحصیل در این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه دانش آموزان و یا دانشجویان در چه رشته ای در حال تحصیل هستند و اینکه آیا دانش آموزان و یا دانشجویان به عنوان یک فرد کانادایی و یا یک فرد خارجی در حال تحصیل هستند؟

به طور کل می توان گفت شهروندان کانادایی که در این کشور در حال تحصیل هستند به طور متوسط ۶،۸۳۸ دلار در سال در مقطع کارشناسی و به طور میانگین ۷،۰۸۶ دلار در مقطع کارشناسی ارشد شهریه دانشگاه می پردازند. بر اساس یک آمار کلی در کانادا متوسط شهریه دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ برابر با ۲۷ هزار دلار کانادا در نظر گرفته شده است. این در حالی است که هزینه ها و شهریه های تحصیل در رشته های علوم انسانی کمتر از این مبلغ و رشته های مرتبط به موضوعات پزشکی و مهندسی بیشتر از این خواهد بود‌.

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد به مراتب هزینه کمتری را در بر خواهد داشت. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به طور متوسط ۱۷،۰۰۰ دلار کانادا در نظر گرفته شده است اما رشته های مدیریتی و رشته های مدیریت اجرایی به مراتب جزء گران ترین رشته های حال حاضر در دنیا محسوب می شود که هزینه های تحصیل در این رشته ها سالانه بین ۳۷ هزار و ۷۰۰ دلار الی ۴۹،۷۹۸ دلار می باشد.

هزینه های زندگی در کانادا بسته به موقعیت مکانی و عادات هزینه کردن دانشجویان متفاوت است. مواردی هم به مسکن، غذا، کتاب، لوازم تحریر و هزینه های جانبی دیگر بستگی دارد. شهر های تورنتو و ونکوور به عنوان گرانترین شهر کانادا برای زندگی دانشجویان انتخاب شده است به گونه ای که هزینه های زندگی در سال برای دانشجویان بین المللی ۱۵ هزار و ۵۰۰ دلار برآورد گردیده است. اما باید در نظر گرفت که اقامت دانشجویی به دو نوع اصلی اقامت در محل اقامت در دانشگاه و اقامت خصوصی دسته بندی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه های یک دانشجوی بین المللی می توانید جدول زیر را مشاهده کنید.

رستوران
غذا در رستوران های ارزان قیمت 16
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 65
مک دونالد 10
یک بطری 0.33 آب 1.76
یک بطری 0.33 پپسی/کوکاکولا 2.13
بازارها
1 لیتر شیر 2.34
1 کیلو گرم برنج 4.04
12 عدد تخم مرغ 3.31
1 کیلو گرم پنیر 12.63
1 کیلو گرم مرغ 13.13
1 کیلو گوشت قرمز 14.79
1 کیلو سیب 3.95
1 کیلو موز 1.70
1 کیلو پرتقال 4
1 کیلو گوجه فرنگی 3.94
1 کیلو سیب زمینی 2.73
1 کیلو پیاز 2.62
1.5 لیتر آب 2.26
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3.05
1 کیلومتر تاکسی 1.88
1 لیتر بنزین 1.25
هزینه های ماهیانه
برق، گرمایش، سرمایش و … برای آپارتمان 85 متری 146.78
اجاره مسکن
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1261.62
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 1025.39
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2031.54
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1651.07

مهاجرت تحصیلی به کانادا و کار دانشجویی

تحصیل در کانادا فقط حق حضور در دانشگاه، کالج و یا مدارس را به شما نمی دهد بلکه شما دانشجویان بین المللی با تحصیل در کانادا این امکان را خواهید داشت که حداکثر ۲۰ ساعت در هفته یا به طور تمام وقت در زمان تعطیلات دانشگاهی به کار مشغول شوید. این فرصت به طور کلی در اختیار تمام دانشجویان بین المللی قرار می گیرد و این امکان را برای آنان فراهم می کند تا بتوانند سرمایه های خود را برای تامین بودجه های تحصیل و یا هزینه های زندگی اختصاص دهند. در عین حال کار ضمن تحصیل فراهم آوردن ارتباطی نزدیک بین دانشجویان و کارفرمایان می شود. خود این موضوع زمینه ساز ایجاد اشتغال بسیار عالی برای تمام افرادی است که قصد دارند پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار تمام وقت شوند.

تحصیل رایگان در کانادا 5 مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه

دولت کانادا برای فراهم آوردن تمام شرایط مطلوب برای دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند اجازه همراهی اعضای خانواده و فرزندان وابسته را به آنان خواهد داد. قابل ذکر است که در راستای قوانین بین الملل اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال تلقی می گردد. همچنین باید اشاره به این مطلب داشت که شریک زندگی یک دانشجوی بین المللی در کانادا می تواند اجازه کار به شکل آزاد را درخواست نماید و با به دست آوردن این مجوز کار در کانادا برای یک کارفرما به طور تمام وقت نیز کار کند. همینطور فرزندان وابسته یک دانشجوی بین المللی می‌توانند در مدارس دولتی همانند یک فرد کانادایی با همان هزینه مشغول به تحصیل شوند. کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور این نوشتار را تهیه نموده اند و کپی برداری از آن مجاز نمی باشد. علاوه بر آن والدین دانشجویان بین المللی، خواهران و یا برادران آنان می توانند با درخواست Visiting Canada به ملاقات آنان در کانادا بیایند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

با استفاده از داده های روزنامه تایمز، بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2019 به ترتیب زیر می باشد.

Canada Rank Global Rank University
1 29 University of Toronto
2 35 McGill University
3 51 University of British Columbia
4 113 University of Alberta
5 137 University de Montral
6 140 McMaster University
7 173 University of Waterloo
8 211 Western University
9 233 University of Calgary
10 239 Queens University

در این بین دانشگاه های تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا از نظر تحقیقات و توسعه دانش و همینطور در کار دانشگاهی توانسته اند کیفیت بالایی را تولید کنند و از این منظر در بالاترین سطح این رتبه بندی قرار گرفته اند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای دانشجویان بین االمللی با گذراندن مراحل قانونی همراه است. در ابتدای امر دانشجویان می بایست از ۶ الی ۳ ماه قبل از شروع ترم در مدارس، کالج و یا دانشگاه ها اقدامات و الزامات اولیه را جهت اخذ پذیرش انجام دهند. پس از دریافت پذیرش تحصیلی می بایست درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای تحصیلی در کنسولگری کانادا اعلام نمایند. به همین منظور دانشجویان می بایست مدارکی را برای دریافت ویزای دانشجویی ارائه دهند.

 • ارائه نامه پذیرش
 • ارائه نامه تمکن مالی مبنی بر تامین هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در کانادا
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه نامه ای جهت بررسی اهداف خود از تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا و به دست آوردن یک موقعیت شغلی برای دانشجویانی بین المللی که قصد دارند پس از تحصیل در این کشور اقامت گزینند، امکان پذیر می باشد. یکی از مزایای تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی امکان دریافت کار در این کشور می باشد. بسیاری از علاقه مندان کار در کانادا طبق قوانین مهاجرتی این کشور می توانند با توجه به طول دوره تحصیلی خود به مدت 8 ماه تا 3 سال در کانادا حضور داشته باشند و در مدت حضورشان مجوز کار خواهند داشت تا بتوانند به راحتی در این مدت زمان مشخص در کانادا کار نمایند و برخی از هزینه هایی که جهت تحصیل صرف کرده اند را از طریق کار به دست آورند. در نهایت دانشجویان از طریق برنامه های اکسپرس اینتری کانادا، امکان تبدیل اقامت تحصیلی را به اقامت کاری و اقامت دائم خواهند داشت. از شرایط کسب موقعیت کاری پس از تحصیل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • متقاضیان می بایست در زمان فارغ التحصیلی بالای 18 سال باشند.
 • دانشجویان باید در مدت زمان حضور خود در کانادا تجربه به دست آوردن یک تخصص و یا یک حرفه را داشته باشند.
 • الزامی است که دانشجویان برای بهره مندی از موقعیت کار پس از تحصیل در دوره های بالای 8 ماه اقدام به پذیرش تحصیلی نمایند.
 • دانشجویان باید در موسسه، کالج و یا یک دانشگاه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا تحصیل کرده باشند، در غیر این صورت نمی توانند اقامت کاری پس از تحصیل (PGWP) دریافت نمایند.

در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در کانادا در سال های اخیر نمایش داده شده است که می تواند شرایط کلی بازار کار در کشور کانادا را نشان دهد. در سال های اخیر نرخ بیکاری در کشور کانادا رو به کاهش بوده است و پیش بینی می شود که با توجه به رشد موقعیت های شغلی در کشور کانادا، این نرخ همچنان روندی نزولی را طی نماید. 

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویان با مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند در جهت پیشبرد اهداف خود از طریق تحصیل در این کشور اقامت و تابعیت کانادا را به دست آورند. این موضوع می تواند با یک برنامه ریزی صحیح و تلاش مستمر صورت گیرد. دانشجویان بین المللی می توانند در زمان اقامت پس از تحصیل خود با توجه به آموخته ها و دانش های علمی و با به دست آوردن اطلاعات ارزشمند و ارائه این اطلاعات و در میان گذاشتن تجربه خود با کارفرمایان کانادایی امکان اخذ اقامت پس از تحصیل را خواهند داشت. مسئله پر اهمیت برای کسب اقامت و تابعیت در کانادا برای دانشحویان انتخاب رشته مناسب می باشد چرا که این امر در مقوله یافتن شغل مورد نظر می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. در این راستا دولت کانادا برای بهبود بخشیدن به شرایط دانشجویان اقامت پس از تحصیل را برای آنان فراهم آروده تا از طریق کار بتوانند اقامت و تابعیت خود را به دست آورند. در این مقوله دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی با به دست آوردن مجوز کار در کانادا مشغول به فعالیت شودن و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند و در صورت فعالیت و کار مستمر در این کشور و پس از سه سال کار متوالی آنان می توانند در خواست خود را مبنی بر کسب اقامت دائم در کانادا اعلام نمایند. بنابراین افرادی که از طریق مهاجرت تحصیلی به کانادا توانسته اند در این کشور مشغول به فعالیت شوند و در مدت حضورشان در کانادا از طریق کار مدوام و حضور فیزیکی حداقل 1095 روز از 5 سال گذشته باشد واجد شرایط دریافت تابعیت کانادا خواهند شد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا و شرایط اقامت پس از تحصیل در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. کانادا به عنوان یکی از تحصیل کرده ترین کشورهای جهان شناخته شده است و این موضوع در کنار مزایای دیگر تحصیل در کانادا سبب علاقه بسیاری از متقاضیان جهت تحصیل در این کشور می باشد. امیدورایم در این مقاله توانسته باشیم به تمام سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان در باب مهاجرت تحصیلی به کانادا پاسخ دهیم ولیکن در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و ازمشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور شما عزیزان می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه سوالات و پرسش های خود را مطرح نموده که در کمترین زمان ممکن جواب آن را توسط کارشناسان ما دریافت نمایید.

law مهاجرت تحصیلی به کانادا
54 پاسخ
 1. Mmdoo گفته:

  سلام من 22 سالمه لیسانس عمران با مدل 15از دانشگاه ازاد وایلتس 6.5 دارم شرایط من برای دوره کواپ چه جوریه
  واینکه بودجه اولیه چه قد میخواد

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری دارد و همچنین اطلاعات کاملی از شما در دست نیست. لذا جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. محمد جلال گفته:

  سلام. ضمن عرض تشکر از مطالب مفیدتون در سایت، جهت راهنمایی مشاورین محترم توضیحاتی در خصوص وضعیتم خدمت شما میدم.
  بنده سال 87 در مقطع کارشناسی نرم افزار با معدل 15.25از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده ام، موضوع پایان نامه ام سنسورهای بی سیم شبکه بوده که منجر به ایجاد همایش ملی در رودهن شد. بعد از تحصیل، 10 سال مشغول به کار حرفه ای در حیطه شبکه های کامپیوتری هستم. مدارک بین المللی از کمپانی مایکروسافت دارم. در این مدت حدود 12 هزار ساعت دوره های تخصصی شبکه های مایکروسافت و سیسکو تدریس داشته ام. 6 سال مدیر عامل شرکت پیاده سازی شبکه هستم. در واقع ما به دنبال راهی برای مهاجرت هستیم و با توجه به مدرک تحصیلی و سنم اکسپرس انتری شدنی نیست بنابراین روش تحصیلی رو انتخاب کردیم در این راستا شرایط تمامی دانشگاه های کانادا و سوپروایزرها رو از سایت رسمی دانشگاه ها در فایل اکسل لیست کردم نامه و رزومه ی کاملی براشون ارسال کردم ولی با توجه به محدود بودن زمینه تحقیقاتی در شبکه حدودا 20 ایمیل ارسال شد. یک استاد از دانشگاه آنتاریو پاسخ داد که رزومتون خوب هست اما امسال شرایط فاند دادن ندارم. در عین حال من حاضرم سلف فاند اقدام کنم. در این خصوص چنانچه بنده رو راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. امیررضا قوامی گفته:

  با عرض سلام به آقای دکتر ملک پور
  من ۲۸ سالمه من در سال ۱۳۹۰در رشته لیسانس عمران از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم من در سال ۹۴ از دانشگاه خواجه نصیر در رشته کارشناسی ارشد عمران آب فارغ التحصیل شدم. ولی به دلیل عدم علاقه به رشته عمران آب شش ماه پیش دوباره در امتحان کارشناسی ارشد شرکت کردم و با توجه به رتبه خوبی که بدست آوردم احتمالا از رشته عمران زلزله دانشگاه تهران قبول بشم. من هدفم اینه که برای دو یا سه سال آینده برای تحصیل در مقطع دکترا به کانادا برم. میخواستم از شما بپرسم وجود فاصله تحصیلی بین پایان دوره لیسانس و شروع ارشد دوم میتونه در گرفتن فاند تحصیلی مشکل درست کنه؟ ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. ساناز گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملکپور عزیز و گرامی.
  آیا میتوان با سرمایه 200 میلیون به همراه همسر و فرزندم مشغول به تحصیل در کشور کانادا شوم؟و امکان بورسیه خواهم داشت؟
  29 سالمه_لیسانس معماری دانشگاه آزاد تهران_معدل لیسانس 15.5_مدرک زبان ندارم
  دیپلم ریاضی با معدل 19.5

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات و بررسی روش های دیگر مهاجرت همانند ویزاهای کاری با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Sanaz گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملکپور عزیز و گرامی.
  آیا میتوان با سرمایه 200 میلیون به همراه همسر و فرزندم مشغول به تحصیل در کشور کانادا شوم؟و امکان بورسیه خواهم داشت؟
  29 سالمه_لیسانس حقوق دانشگاه آزاد تهران_معدل لیسانس 15.5_مدرک زبان ندارم
  دیپلم ریاضی با معدل 19.5

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط شما همانند میزان گپ تحصیلی، رشته مورد نظر، سطح زبان و …… آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم از این رو باید رزومه شما و همسرتان توسط تیم ما بررسی گردد تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. امیرحسین صداقت گفته:

  سلام آقای ملک پور
  ممنون از راهنمایی های خوبتون
  من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه دولتی با معدل 17 دارم
  زبانم هم خیلی خوبه
  میخواستم بدونم به نظر شما برای تحصیل تو مقطع ارشد و کار در آینده کشور آلمان بهتره یا کانادا
  یکم هم مشکل مالی دارم
  ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 7. سحر گفته:

  سلام.من 29 ساله هستم و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور دارم با معدل 14.08
  میخواستم در رشته غیر مرتبط ادامه تحصیل بدم (هنر – طراحی ).
  سوالم این هست که ایا میتونم ارشد بخونم یا حتما باید از اول شروع کنم و اگر قرار باشه از اول شروع کنم از من رزومه میخوان؟
  برای رشته هنر باید نمونه کار اماده کرد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 8. افشین گفته:

  سلام آقای دکتر تشکر از زحمات شما
  من پسری ۲۹ ساله متاهل هستم رشته مدیریت بازرگانی بامعدل ۱۴.۸ و آیلتس اورآل ۶.۵ میخواستم برای ارشد مدیریت mba اقدام کنم شما کشور هلند پیشنهاد میدهید یا کانادا و با این معدل میشه واسه کانادا اقدام کنم و پیدا کردن کار بعد تحصیل خیلی برام مهم هستش شما کدوم کشور پیشنهاد میدهید که در آینده کار و حقوق خوب و پیشرفت کاری خوبی داشته باشم
  سپاسگزارم از شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام،من دانشجویه کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد ودانشجوی پزشکی دانشگاه تهران هستم،زبانم هم درحده خوبیه ومیخوام اقدام به گرفتنه مدرکه آیلتس کنم،آیامن شرایطه گرفتنه ویزایه تحصیلی در کانادارو دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید شرایط شما بررسی بیشتری شود و سنتان را هم بدانیمجهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 10. elham گفته:

  با سلام و عرض احترام
  اینجانب ۳۲ ساله فارغ التحصیل مهندسی کامبیوتربا معذل ۱۴/۹۴ سال ۸۶ از دانشگاه ازاد هستم . سابقه کاری مرتبط هم دارم و آیتلس ۵.۵ دارم و مدرک ب۱ tefaq مهارت اکوت وسال ۲۰۱۶ اولین سری آنلاین برای اسکیل ورکر کبک سابمیت کردیم . همسرم هم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارند. ممنون میشم بفرمایید ایا جهت مقطع فوق لیسانس در کانادا باتوجه به درخواست مهاجرت امیدی هست ؟و چه شرایطی و استانی احتمال قبولی هست . متشکرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت اخذ ielts 6 میتوانید جهت پذیرش تحصیلی برای مقطع بالاتر اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. آیسان گفته:

  باسلام و خسته نباشید
  بنده 24 ساله با مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل 16 هستم که سال 96 مدرکم رو گرفتم.
  همسرم 31 ساله و فوق دیپلم حسابداری و مدیرمالی هستن.
  ازتون مشاوره میخواستم بهترین راه برای مهاجرت من و همسرم کدوم روشه؟ با توجه به اینکه شنیدم حسابداری در کانادا رونق زیادی داره

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی مهاجرت به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و همچنین شرایط جزیی شما بررسی شود برای مهاجرت بهترین روش را برگزینید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. ارمین گفته:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  من ۳۵سالمه و لیسانس مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست دارم را از دانشگاه ازاد بامعدل ۱۳/۶۰رو دارم و بعد از فارغ التحصیلی تا همین الان بمدت ده سال سابقه کار با بیمه رو دارم.باتوجه به علایقم به رشته های هنری کهمتاسفانه با مدرک لیسانسم مرتبط نیست ایا میتونم برای ارشد رشته های هنری در کانادا پذیرش بگیرم؟ اگه جواب منفی هست ایا میتونم برای ارشد رشته خودم پذیرش بگیرم بعد که اونجا اومدم تغییر رشته بدم و به رسته های هنری برم؟ و سوال اخر اینکه باتوجه به اینکه هدف من از تحصیل در رشته های هنری فعالیت و کار در مشاغل هنری تو کانادا هست ایا برای رسیدن به این هدفم اصلا بهتر هست یا میتونم از طریق کالج های هنری که سرتیفیکیت یا دیپلم های دانشگاهی میدن اقدام کنم؟ اگه جواب مثبت هست شرایط کالج ها به چه شکل هست و ایا مشکل سنی برای کالج ها ندارم؟ ببخشید سوالاتم زیاد بود و ممنون میشم راهنماییم بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. به علت غیر مرتبط بودن رشته تحصیلی لیسانس شما با هنر متاسفانه امکان اخذ پذیرش فوق لیسانس در این رشته وجود ندارد. می توانید در رشته خود یا رشته های مدیریتی ادامه تحصیل دهید. تغییر رشته در این کشور دشواری هایی دارد و ملزم به رعایت شرایط خود می باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. morad گفته:

  باسلام من ۴۱سالمه ولیسانس حسابداری ازدانشگاه آزاددارم معدلم ۱۱٫۵۸می باشد وحدود۱۲سال سابقه کارمالی دارم واکنون مدیرمالی یک شرکت هستم ومدرک زبان ندارم دوتابچه دارم وهمسرم لیسانس مدیریت برنامه ریزی ازدانشگاه دولتی داردبامعدل ۱۴وسن همسرم ۳۵سال میباشد ومدرک زبان هم نداردو حدود ۳سال سابقه کارمالی دارد وحدود ۱۰۰میلیون تومن سرمایه داریم چه نوع اقامتی همراه خانواده دراتریش یاکشورهای دیگرمناسب مامی باشدلطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. تحصیل در کانادا بسته به نوع کالج و سطح زندگی هزینه های متفاوتی دارد. با توجه به این میزان سرمایه، فرزند شما امکان تحصیل یک یا دو سال اولیه را خواهد داشت اما برای سالهای آتی باید به فکر تامین هزینه ها باشید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نمایید. انجام تحقیقات قبل از هر اقدامی مناسب ترین تصمیم شماست. با ارزوی موفقیت

  پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  با عرض ادب و احترام خدمت جناب عالی(دکتر ملک پور). بنده پسری دارم که ۱۶ سال سن دارد و کلاس دهم است و به شدت به من اسرار میکند که منو به خارج بفرست و بنده هم قصد چنین کاری رو دارم، بودجه مالی بنده متوسط است، مقصد مورد نظرم کانادا است و مدرک زبان نداره و معدلش هم ۱۷ است و مبلقی تا ۱۷۰ ملیون تومان میتوانم برای مهاجرت پسرم هزینه کنم؛ نظر جناب عالی در این مورد چیه؟! فقط خواهشمندم پاسخگوی سوال بنده باشید؛ با تشکر

  پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. بله با افزایش سطح زبان خود در حد آیلتس ۶٫۵ امکان تحصیل در کشور کانادا برای شما وجود دارد. هزینه تحصیل و زندگی در کانادا بسته به نوع دانشگاه، شهر محل سکونت، سبک زندگی و … متفاوت است و در صورتی که نمرات و معدل شما خوب باشد می توانید موفق به اخذ بورس تحصیلی از این کشور شوید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  باسلام خدمت جناب دکتر ملک پور من دختر ٢٨ ساله هستم که مدرک مهندسی علوم ر صنایع غذایی از دانشگاه ازاد هستم در حال حاضر در یک شرکت پیمانکاری تهیه غذا مشغول به کار هستم و دو سال سابقه بیمه دارم میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم و دره ایلس رو هم تازه شروع کردم به نظرتون موفق میشم ؟هزینه مهاجرت و تحصلم چقدر میشه و ایا امکانش هست که بعد از یک ترم بورسیه بشم؟

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. شرایط شما برای دریافت ویزاهای تحصیلی مناسب است. برای اخذ بورس باید نمرات و رزومه شما توسط وکیل مورد بررسی قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  سلام جناب ملک پور ضمن سپاس و تشکر از زحماتتون.بنده ترم اخرکارشناسی ارشد معماری هستم با ۲۵ سال سن و دارای ۲ مقاله isi و یک مقاله داخلی و در پی دریافت ایلتس ۶٫۵ هستم ایا امکان گرفتن بورسیه کانادا برای من می باشد؟

  پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  با سلام. خیر، امکان تحصیل در کشور کانادا برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفتر وین ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  سلام اقای دکتر خسته نباشید،من ۲۰ساله هستم و میخوام برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنم و الان ۱ساله که در ترکیه هستم و مدرک ایلتسم ۲ماه دیگه میگیرم.به نظر شما برای من که مدتیه در ترکیه هستم و سربازی هم نرفتم و فلن نمیتونم برگردم ایران به خاطره سربازیم مشکلی برای رفتن به کانادا ندارم؟باتشکر

  پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن سابقه کار امکان اخذ ویزای کار المان برای شما وجود دارد همچنین می توانید برای ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام نمایید. بهتر است سطح زبان خود را در ایران تقویت نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 23. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید. اول از همه یک شرحی راجع به خودم میدم بعد سوالم رو میپرسم من دارای مدرک دیپلم هنرستان کامپیوتر کاردانی روزانه کامپیوتر و کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر با معدل ۱۴٫۲۲ هستم سنم ۲۶ سال هست دارای سابقه بیمه ۶ ماهه تامین اجتماعی هستم همینطور سابقه کار تو(البته مدرکی ندارم) حوزه ی برنامه نویسی کامپیوتر آی تی و موبایل هست همینطور دارای مدرک های مختلف تو حوزه ی برنامه نویسی هستم ۵ مورد جاهای مختلف دوره رفتم. حال بخاطر پیشنهاد یکی از اقوام که در آلمان هست برای مهاجرت شروع به خواندن زبان آلمانی کردم و در حال حاضر تا مقطع ب۲٫۳ در موسسه گوته تهران پیش رفتم اما متاسفانه اکثر دانشگاه های خوبه آلمان برای رشته ی فوق لیسانس کامپیوتر به زبان انگلیسی ارائه میشن همینطور وضعیت سفارت آلمان متاسفانه خراب شده و باید بیش از ۱ سال منتظر موند همینطور برای این مقطع سطح زیان آلمانی س۲ میخوان دانشگاه ها که خیلی سخت هست نسبت به انگلیسی و از طرفی هم توی حوزه کاری کامپیوتر زبان انگلیسی خیلی مهم هست تا آلمانی. ازطرفی با توجه به شرایط دریافت پاس آلمان و مدت زمان اون که ۸ سال هست با پرداخت مالیات به غیر از مدت زمان تحصیل به این فکر افتادم که برای کانادا اقدام کنم و اونجا شروع به خواندن زبان و سپس به ادامه ی تحصیل و کار بپردازم تا بتونم پاس کانادا رو بگیرم از یک طرف با دریافت پاس کانادا این شانس رو دارم که بتونم بعدش به آمریکا نیز برم چون یکی از اقوام نزدیک در سیلیکون ولی آمریکا هست که رویای کامپیوتری ها هست و برای کار این شانس رو دارم که بتونم اونجا برم . حال با این وضعیت من بین ۲ راهی موندم که برای کدوم کشور اقدام کنم بهتر هست برام. خودم بیشتر به رفاه اهمیت میدم از جمله راحت زندگی کردن خانه ماشین و … خوب و همینطور آینده ی روشن ملاک هست. ممنون میشم راهنماییم کنید باتشکر

  پاسخ
 24. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. بسته به اینکه تمایل دارید چه رشته ای بخوانید و چه میزان هزینه کنید، کشورهای مختلف را می توان اقدام کرد. هزینه های تحصیل و زندگی در هر کشور متفاوت است. صحبت درباره همه کشورها در این متن نمیگنجد. در صورتی که تمایل دارید در ارتباط با کشورهای مختلف اطلاعات کامل دریافت نمایید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 25. mie editor2 گفته:

  سلام و درود جناب‌ ملکپور عزیز در نخست یک جهان تشکر از شما بابت اینکه واقعاً راه درست رو برامون نشان میدین درسته حرف پول این وسطه اما شما واقعاً خشنودی مارو میخاین این رو میشه از حرفهاتون فهمید و بخاطر اینکار خیلی خیلی ممنوتون بخدا مثل شما آدم تو این دنیا خیلی کمن اما من یه مشکل داشتم و به مشوره شما نیازمندم اگه این پست منو میخوانین لطف نموده یک جوابی واسم بفرستین ممنونتان میشم جناب ملکپور من امید هستم ۱۷ سالمه اهل افغانستانم دبیریستانو تمام کردم و مجموعه نمرات سه سالم بالای ۸۵ درصده و حالا میخوام برم خارج واسه ادامه تحصیل،در نخست میخواستم از راه پناهندگی پیش برم ولی خیلی وقته من پست ها و حرفهایتانو تو تلگرام دنبال میکنم و بنظرم این راه منطقی نیست و من انگلیسیم خوبه ولی مدرک تافل یا ایلیتس ندارم بودجم در حدود ۳۰۰۰۰$ تا ۳۵۰۰۰$ هستش اگر در یکی از کشور های ذیل واسه تحصیل و اخذ اقامت آن کشور راه هست لطف نموده جوابم را ارایه فرماید ؛ (مخصوصاً کانادا) و یا ، اتریش ، آلمان ، سویس ، انگلس ، هلند ، سوئد ، و یا کدام کشوری دیگر که امکاناتش مثل اینا هستش و از شما جناب ملکپور عزیز میخواهم اینقدر برادران ایرونیمون کمک کردین تا به هدف شان برسن لطفاً مارو هم کمک کنین. تشکر فراوان…

  پاسخ
 26. mie editor2 گفته:

  سلام. برای اخذ بورسیه تحصیلی شرایط و رزومه شما باید مورد بررسی قرار گیرد. سطح زبان، نمرات و معدل شما و … باید ارزیابی شود. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 27. mie editor2 گفته:

  باسلام خدمت اقای ملک پور اقای ملک پور من متولد سال۸۱ هستم وقصد دارم یجورایی بورسیه تحصیلی بگیرم اگر میشوذراین خصوص راهنمایی کنید باتشکر

  پاسخ
 28. mie editor2 گفته:

  با سلام. برای اخذ پذیرش در کانادا باید شرایط شما از جمله سن، مدرک زبان، فاصله تحصیلی و … مورد بررسی قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات دقیق در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 29. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما جناب اقای ملک پور. بنده یه سوال داشتم من دانشجوی افغانستانی در ایران میباشم و مدرک کاردانی رشته مدیریت بازرگانی دارم میخواستم بدونم که آیا میشه با همین مدرک به کانادا آمد و از طریق تحصیل بتونم اقامت دائم بگیرم .میشه یه راهنمایی کنین باتشکر از شما

  پاسخ
 30. شبناز گفته:

  سلام.من هفده ساله محصل رشته ی علوم تجربی هستم و میانگین معدل کل سال دهم و یازدهم من ۱۹ به بالا بوده و از لحاظ زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم و در حال تحصیل میباشم و تا سال بعد اقدام برای گرفتن آیلس یا تافل خواهم کرد.
  ولی سوالی که داشتم آیا برای تحصیل در کانادا معدل دیپلم و داشتن مدرک زبان می شود تحصیل نمود؟ از لحاظ مالی هم خانواده ام قشر متوسط اجتماعی هستند.اقوامی هم در کشور مذکور دارم.
  در صحبت هایتان ذکر کردیده اید که اگر در کالج تحصیل کنیم شانس قبولی در رقابت ها افزایش میابد به دلیل افزایش آگاهی.
  آیا با داشتن دیپلم می توانم اقدام به تحصیل در دانشگاه های کانادا نمایم؟اگر با دیپلم با داشتن پشتوانه ی مالی قادر به تحصیل دانشگاه های کانادا نباشم، چگونه اقدام به گرفتن پذیرش کالج را نمایم؟
  بسیار متشکرم از وقتی که صرف پاسخ دادن به سوالات بنده می نمایید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. شما می توانید با داشتن مدرک دیپلم ۱۲ ساله و داشتن مدرک زبان برای دانشگاه های کشور کانادا اقدام نمایید. در صورتی که مدرک دیپلم ۱۱ ساله دارید و مقطع پیش دانشگاهی را نگذرانده اید، می توانید برای کالج های کانادا اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 31. مجتبی ولیدآبادی گفته:

  سلام آقای دکتر . وقت بخیر . بابت کمک به ایرانیان برای امور مهاجرت خیلی تشکر می کنم . دکتر من ۳۱ ساله و همسرم ۲۲ سال داریم من لیسانس شبکه های کامپیوتری از دانشگاه علمی کاربردی و همسرم لیسانس حسابداری از دانشگاه علم و فرهنگ رو داریم . سال ۹۶ کارشناسی خودمون رو گرفتیم . از سال ۸۷ تا الان سابقه کار تو نیروگاه برق رو دارم سطح فعلی زبان من هم الان ۶٫۵ هست . قصد ما مهاجرت به کانادا برای کار و زندگی هستش.لطفا نظرتون رو بهمون بگید .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و سپاس از شما. برای اخذ ویزای کار در کشور کانادا به پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز است. با توجه به شرایط مطلوب شما راه های مختلفی برای مهاجرت شما و همسرتان به کشورهای مختلف وجود دارد. پیشنهاد می شود برای اخذ اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 32. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور کانادا راحت نبوده و همسر شما برای اخذ پذیرش حتما باید شرایطی از جمله مقالات isi، سطح زبان بالا، نمرات خوب و … را دارا باشند. با توجه به ویزاهای گذشته شما شانس ویزای شما مطلوب است و امکان اخذ ویزای تحصیلی برای هلند، اتریش و کشورهای دیگر برای شما وجود خواهد داشت. پیشنهاد می شود در صورت تمایل با دفاتر ما تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. با تشکر

  پاسخ
 33. mie editor2 گفته:

  با درود فراوان خدمت آقای دکتر ملک پور و تشکر از زحمات بی دریغ جنابعالی در راستای کمک به هم میهنان عزیز جهت امر مهاجرت/بنده به همراه همسر و دخترم قصد مهاجرت به کانادا یا اروپا رو در سال آینده شمسی رو داریم حتی المقدور به روش تحصیلی. در صورت امکان شرایط خودم رو برای تصمیم گیری و راهنمایی جنابعالی توضیح میدم. سن خودم ٣٧ همسر ٣۵ و یک دختر ٧ ساله. سطح تحصیلات خودم لیسانس مدیریت امور نمایشگاهی از دانشگاه علمی و کاربردی و همسرم لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه علامه و هم اکنون در حال تحصیل کارشناسی ارشد مترجمی زبان انگلیسی میباشند که ادامه تحصیل مد نظر ایشان برای سال آینده میباشد تاکنون ۵ بار ویزای شینگن کاری از کشور فرانسه و یک ویزای تحصیلی از کشور سوئد اخذ نموده ایم و در حال حاضر هم دارای ویزا با اعتبار ٢ ساله شینگن هستیم سرمایه داخل ایران حدود یک میلیارد تومان با توجه به توضیحات فوق در صورت امکان بهترین پیشنهاد ویزای تحصیلی که پس از آن منجر به اخذ اقامت شود رو از جنابعالی سوال دارم پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  پاسخ
 34. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. تحصیل هر یک از فرزندان شما به شرایط آنها و میزان سرمابه شما بستگی دارد. برای راهنمایی بهتر و دقیق تر به اطلاعات کامل تری از شما نیاز می باشد. برای دریافت پاسخ سوالات خود با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 35. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت اقای ملک پور عزیز،ما خانواده ای پنج نفره ایم،شرکت تولیدی در ایران داریم.سه پسر دارم،٢۴،٢٢،١٣ساله دارم،پسرهای بزرگتر دانشجو هستند وپسر کوچکم دانش اموز است،اگر ممکنه مرا راهنمایی کنید ،کجا برای تحصیل و در اینده کسب وکار مناسب باشه،خودم ۴۵سال وهمسرم۵١ سال دارند.از لطفتون بسیار ممنونم

  پاسخ
 36. شهریار فرزام گفته:

  با سلام
  حضور استاد گرانقدر جناب آقای ملک پور در راستای طرح ویژه تخفیف مخصوص ماه محرم، اینجانب درخواست تخفیف پنجاه درصدی جهت مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری را خواستارم. امیدوارم با یاری شما به این امر مهم نایل گردیم. با تشکر فراوان از تلاش شما در ارایه هر چه بهتر خدمات مشاوره ای جهت هموطنان عزیز. پیروز باشید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4