مهاجرت تحصیلی به ژاپن

 

 • آیا شما مایل به مهاجرت تحصیلی به ژاپن هستید ؟
 • چرا ژاپن را برای تحصیل انتخاب کرده ایم ؟
 • آیا از نظام آموزشی ژاپن اطلاعی دارید ؟
 • آیا می خواهید برای کسب مدرک و انجام  دوره های تحقیقاتی به ژاپن مهاجرت کنید ؟
 • آیا شما تمایل به  بدست آوردن مهارت زبان ژاپنی از طریق تحصیل در یک موسسه ژاپنی هستید؟
 • آیا از بورسیه های تحصیلی در ژاپن اطلاعی دارید؟

اگر شما تمایل به مهاجرت تحصیلی به ژاپن دارید با مشاوران و وکیلان مجرب ما تماس حاصل فرمایید تا بتوانیم در تمام زمینه های مهاجرت تحصیلی به ژاپن و اخذ پذیرش در برترین دانشگاه های ژاپن و اخذ ویزای تحصیلی ژاپن شما را یاری کنیم .

کلمات کلیدی:مهاجرت تحصیلی به ژاپن ،تحصیل در ژاپن ،بورسیه های تحصیلی ژاپن

مقدمه :موضوع مقاله در ارتباط با مهاجرت تحصیلی به  ژاپن و تحصیل در ژاپن  و مزایای تحصیل در ژاپن  وشرایط لازم برای پذیرش دانشگاه های ژاپن می باشد. هدف اصلی این مقاله این است که  نشان دهد مهاجرت تحصیلی به ژاپن چه مزایا یی برای شما دارد و ما چرا  مهاجرت تحصیلی به ژاپن را به شما پیشنهاد کرده ایم شما می توانید با تمام دوره های تحصیلی در ژاپن و مراحل اخذ پذیرش  در دانشگاهای ژاپن و بورسیه های تحصیلی در ژاپن آشنا شوید . در این مقاله سعی براین است که تمام هزینه های تحصیلی در ژاپن مشخص شده تا دانشجویان بین المللی بتواند اطلاعات مفید وجامعی  را در این زمینه کسب کنند. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر نیز به سایت http://malekpourmie.com /مراجعه فرمایید .

چرا مهاجرت تحصیلی به ژاپن :

دلایل مناسبی  برای  مهاجرت تحصیلی به  ژاپن وجود دارد.  استانداردهای بالا آموزشی ژاپن برخی از دانش آموزان  را برای تحصیل در ژاپن به خود جلب کرده است ، در حالی که برای بسیاری از مردم میراث فرهنگی غنی ژاپن جذاب  است. نزدیک به ۵ میلیون دانش آموز در سال در خارج از کشور تحصیل می کنند ،  وتعداد  پیش بینی نشده ای هر ساله برای تحصیل به  ژاپن می آیند . ژاپن با بیش از ۱۵۰،۰۰۰ دانشجویان بین المللی یکی از محبوب ترین مقصد برای دانشجویان بین المللی است. هزینه تحصیل در ژاپن در مقایسه  با کشورهای همچون امریکا و استرالیا و انگلستان بسیار ارزان تر است .ژاپن رتبه ۸ را از نطر امنیت در بین شاخص های صلح  جهانی دارد .سه عامل مهم  ،زندگی آسان در ژاپن ،کشوری راحت برای تحصیل ، کار برای زندگی در ژاپن وجود دارد .

مزایای تحصیل در ژاپن:

 • استانداردهای آموزشی بالا

سازمان همکاری و توسعه به  دانش آموزان دبیرستانی ژاپن در زمینه ریاضی  رتیه یک در جهان و در زمینه علمی رتیه ۲  را اعطا کرده است. ژاپن دارای بالاترین تعداد برندگان جایزه نوبل در میان  کشورهای  آسیایی است ، و از سال ۲۰۰۰، ۴۹ درصد از فارغ التحصیلان ژاپنی  از دبیرستان وارد دانشگاه شده اند . ژاپن بیش از ۷۰۰ دانشگاه و دبیرستان دارد ، رتبه بندی  دانشگاه های ژاپن در سراسر جهان  ۱۰تا ۲۰۰به بالا می باشد

 • توسعه دیدگاه  دانشجویان بین المللی

تحصیل در خارج به شما فرصتی بی نظیر برای زندگی، کار و آشنایی با فرهنگی نو  می دهد. شما می توانید در مورد مردم، فرهنگ، تاریخ و زبان را از منحصر به فرد ترین فرهنگهای  جهان بیاموزید .زندگی در خارج ازکشور به شما کمک خواهد کرد که با  در نظر گرفتن مسئولیت توسعه  به انسانی مستقل تبدیل شوید  و مسائل  رااز نقطه نظر جدیدی ببینید ، و درک بهتری از  تفاوت بین فرهنگ داشته باشید، در حالی که شاهد شباهت عمیق بین انسانها هستید.یادگیری نه تنها در کلاس درس اتفاق می افتد بلکه  ملاقات با مردم از فرهنگ های مختلف و دوستان از سراسر جهان نیز بخش مهمی از رشد و نمو هستند.

 • ژاپن مکانی امن برای تحصیل می باشد

ژاپن یکی از امن ترین کشورهای جهان است. جرایم خشونت آمیز در این کشور به ندرت اتفاق می افتد . ، ژاپن رتبه آخررا  در تعداد قربانیان جرم و جنایت سرانه (nationmaster.com) دارد .ژاپن به طور منظم  هر ساله در لیست امن ترین مکان ها در جهان است. سیستم بهداشت و درمان ژاپن یکی از پیشرفته ترین  سیستم در جهان می باشد. درمیان مردمان ژاپن  امید به زندگی بالا ست. کاربران تحت  طرح ملی بیمه درمانی ژاپن حمایت می شوند  وتنها ۳۰ درصد از هزینه های درمانی خود را پرداخت می کنند، برای مراجعه به دکتر یا دندانپزشک اغلب هزینه  درمان چند صد ین (چند دلار) می باشد .

 • هنر و فرهنگ رزمی در ژاپن

برای کسانی که مایل به یادگیری  زبان ژاپنی هستند ، و یا قصد شرکت در یک هنر رزمی ژاپنی را دارند ، دانشگاهای ژاپن مزایای آشکاری را  ارائه می دهد.  به بیش از ۶۰ ورزشکار در این دانشگاه به بازی های المپیک راه پیدا کرده اند، مدال آوران المپیک در رشته های  جودو، کندو، کیودو، و کاراته فعالیت داشته اند . بازیکنان فرصتی را برای آموزش در یکی از باشگاه های دانشگاه رتبه اول  در جهان را دارند، در حالی که آموزش در سطح بالا یی به راحتی در دسترس ورزشکاران قرار می گیرد .

 • بهبود اشتغال در کشور ژاپن

مهاجرت تحصیلی به ژاپن بخش قابل توجهی  از  رزومه دانشجویان بین المللی است .  تحصیل در ژاپن به  بهبود آگاهی از  فرصت های شغلی بین المللی  کمک خواهد کرد . افزایش ساعات کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم کرده است تا فرصت های زیادی را برای افزایش درآمد خود داشته باشند. حدود در آمد کارهای پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در ژاپن ۳۳۶۰۰ ین در هفته می باشد .حداکثر تایم کاری برای دانشجویان بین المللی ۲۸ ساعت در هفته می باشد.

 • شهریه و کمک هزینه تحصیلی پایین برای تحصیل در ژاپن

شهریه دانشگاه ها ی ژاپن نسبتا ارزان است.  ، شهریه در دانشگاه های دولتی ژاپن تنها ¥ ۵۳۵،۸۰۰ (حدود ۵۵۰۰ $) در  سال است.  علاوه بر این،دانشگاه های ژاپن (دانشگاه های خصوصی و دولتی )طیف گسترده ای از کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند . . تعداد محدودی از کمک هزینه تحصیلی تسوکوبا برای دانشجویان در دسترس است ، که شامل پرداخت کمک هزینه زندگی ماهانه و کمک هزینه سفردانشجویان خارجی می باشد  البته فقط برای سال اول تحصیلی دانشجویان در نظر گرفته شده است   .  دیگر بورسیه  های دولتی وغیره نیز برای حمایت دانشجویان قرار گرفته است ، البته باید متذکر شد بورسیه های دانشگاه های ژاپن بسته  به ملیت خاص، زنان، اقلیت ها، و یا کسانی که تسلط کامل به زبان ژاپنی دارند متفاوت است  .

 • کشور ژاپن طبیعتی غنی دارد.

ژاپن کشوری با  چهار فصل مجزا و زیبااست کشور ژاپن از نظر طبیعت و جغرافیا بسیار مرفه می باشد . آب و هوای مناطق ژاپن با هم  متفاوت است البته تمامی کشور ژاپن آب وهوایی معتدل دارد البته شمال این کشور بیشتر  سرد و برفی است در حالی که  جنوب کشور ژاپن بسیار تابستان گرمی دارد.

 • اقتصاد کشور ژاپن توسعه یافته و پیشرفته است
 • کشور ژاپن داری فرهنگی غنی و عمیق و متنوع است

 

انواع مدارس در ژاپن

 1. دانشگاه ها (مقاطع لیسانس)
 2. مدارس فارغ التحصیل برای مقاطع لیسانس ،ارشد ،دکترا (Graduale  sckools )
 3. کالج برای دانشجویان تازه وارد (دانشکده مقدماتی تا ۲ سال Junior college )
 4. کالج و آموزش حرفه ای (دوره متوسطه)
 5. دانشکده فناوری ژاپن

دانشجویان خارجی می توانند درهر یک  از پنج نوع موسسه آموزش عالی ژاپن ثبت نام کنند. علاوه بر این، انواع مختلفی از مدارس زبان ژاپنی برای کسانی که مایل به  تحصیل  در ژاپن  هستند در دسترس دانشجویان بین المللی  قرار گرفته است  .
شما باید قبل از آمدن به ژاپن هدف خود را مشخص کنید تا بتوانید مدرسه یا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دانشگاه ها ( مقاطع کارشناسی)

دانشگاه های ملی، دولتی و خصوصی در ژاپن وجود دارد. طول  دوره تحصیل  در مقطع کارشناسی چهار سال می باشد البته  به استثنای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دانشکده علوم دامپزشکی، که نیاز به شش سال تحصیلی است.

 

برای اطلاعات در مورد دوره های کارشناسی در دانشگاههای  خاص، می توانید به وب سایت سازمان خدمات دانشجویی (JASSO)  ژاپن مراجعه کنید.
(http://www.jasso.go.jp/study_j/schinfo_e.html)
دانشگاه های  فارغ التحصیلی در مقاطع ارشد ودکترا

طول تحصیل در دانشگاه ژاپن( فارغ التحصیل )بستگی به مقاطع  کارشناسی ارشد و یا برنامه دکترا دارد
مقاطع  کارشناسی ارشد به مدت دو سال می باشد. برنامه دکترا به مدت ۵ سال طول می کشد و دوره های دوم معمولا ۳ سال طول می کشد.با این حال، طول دوره تحصیل در ژاپن  برای مقاطع  دکترا در رشته های  پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی (پس از اتمام دوره های کارشناسی شش ساله دررشته های پزشکی، دندانپزشکی یا علم دامپزشکی) چهار سال است. برخی از دانشگاه ها دوره های مقاطع  دکترا  را به مدت پنج سال ارائه می دهند . در حالی که دیگر دوره های  دوم مقطع  دکترا سه سال طول می کشد.

 

برای اطلاعات در مورد مدارس فارغ التحصیل خاص، لطفا به وب سایت انجمن فرهنگی دانشجویان آسیایی مراجعه کنید.
(http://www.jpss.jp/eng/index.html)
باید متذکر شوم:
برخی از دانشگاهها و مدارس عالی ژاپن دوره های آموزشی بدون مدرک را به دانشجویانی که قصد اعتبار درآمد دارند ،و یا  حسابرسان و دانش آموزان پژوهشی (علاوه بر دانشجویان تمام وقت) ارائه می دهد   .

 

 • دوره های بدون مدرک دانشجویان  برای اعتبار درآمد مشاغل مرتبط : برای بدست آوردن  اعتبار به رسمیت شناخته شده (مرتبط با کار خود)می توانند  دوره های مشخصی را  به اتمام برسانند
 • حسابرسان (بدون مدرک پاره وقت دانش آموزان): این گروه از  دانش آموزان  مجاز به گذراندن دوره های مشخصی هستند ، اما اعتبارات برای دوره تکمیلی به رسمیت شناخته نمی شود .
 • دانش آموزان پژوهشی (Kenkyu-SEI): مجاز به شرکت در تحقیقات در زمینه های خاص برای یک دوره مشخص شده هستند.

کالج برای دانشجویان تازه وارد (دانشکده مقدماتی تا ۲ سال Junior college )

طول تحصیل   در این کالج دو سال یا سه سال بسته به وزارت کشور ژاپن دارد

برای کسب اطلاعات  بیشتر در مورد کالج ،می توانید  به وب سایت زیر مراجعه کنید.
http://www.jpss.jp/en)/)
(http://www.jpss.jp/en/)

کالج آموزش های ویژه(حرفه ای ) ژاپن

کالج آموزش های ویژه ، دوره  آموزش های حرفه ای در مهارت های خاصی مانند فناوری اطلاعات ، وکسب مهارت های مورد نیاز در زندگی را ارائه می دهد، و دانشجویان فارغ التحصیل ازاین  مدارس نرخ اشتغال بالا تری  را در مقایسه با دانش آموزان فارغ التحصیل از دانشگاه ها  یا کالج دیگر بدست آورده اند . علاوه بر این، مدارس آموزش به تازگی دوره های ویژه  ای ازانواع مهارت های خاص از جمله دوره های موجود برای ورود به دانشگاه و یا مدارس عالی  را ارائه می دهد.برای ورود به  کالج حرفه ای آموزش باید مدارک مشخصی داشته باشید (به عنوان مثال، دوره های آموزشی برای دانشجویان فارغ التحصیل از مدارس دبیرستان و یا کسانی که در آن زمینه تحصیل داشته اند)، دوره های تحصیل در این کالج یک تا چهار سال می باشد . دانشجویان فارغ التحصیل از کالج  آموزش حرفه ای دیپلم دریافت خواهند کرد.

 

شما می توانید کتاب راهنما دقیق در مورد سیستم مدرسه آموزش های حرفه ای  را از وب سایت زیر دانلود کنید:
http://www.sgec.or.jp/ryuugakuguide/download/en.html کتاب راهنما کالج آموزش حرفه ای

 

دانشکده فن آوری

اموزش دوره های دانشکده فن آوری پنج سال (پنج سال و نیم برای دوره های تجاری حمل و نقل) می باشد که به  فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه داده می شود .دانشکده فن آوری  رشته های   مربوط به مهندسی، تجاری حمل و نقل و همچنین زمینه های دیگر را ارائه می دهد .

برای اطلاعات در مورد کالج فن آوری، می توانید  به وب سایت زیر مراجعه کنید:
موسسه کالج ملی فناوری
ژاپنی: (http://www.kosen-k.go.jp)
انگلیسی: (HTTP: /www.kosen-k.go.jp/english/index.html)

 

مدرسه زبان ژاپنی:

در سال ۲۰۰۸ دولت ژاپن طرحی را به نام “طرح ۳۰۰۰۰۰ دانشجویان خارجی “اعلام کرد .هدف از این طرح افزایش قابل توجهی در تعداد تحصیل دانشجویان در ژاپن  است.تعداد دانشجویان خارجی در سال ۲۰۲۰ از ۱۴۰۰۰۰ نفر به ۳۰۰۰۰۰ نفر  می رسد.

 

شرایط لازم برای پذیرش

مدارک تحصیلی برای پذیرش با توجه به نوع موسسه آموزش عالی شما متفاوت است . جزئیات به شرح زیر است.

 • دانشگاه ها (مقطع کارشناسی) و کالج تازه وارد

دانش آموز باید دوره آموزش و پرورش متوسطه  که شامل دبیرستان است را به اتمام رسانده باشد  ویا اگر در خارج از ژاپن تحصیل کرده است باید دیپلم ۱۲ ساله داشته باشد اگر دانش آموز بین المللی دیپلم کمتر از ۱۲ سال داشته باشد دانشگاه به این دانشجو پذیرش مشروط اعطا می کند دانشجو باید یک دوره مقدماتی کالج (شامل آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فن آوری) که توسط وزیر ژاپن تعیین شده است را بگذراند .دانش اموزان بین المللی باید حداقل ۱۸ سال سن برای ورود به دانشگاه های ژاپن را داشته باشند .

 • مدارس فارغ التحصیل

دانشجویی  که تمایل به تحصیل  در موسسه آموزش عالی ژاپن را دارد  برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد ژاپن باید ۱۶ سال دوره دبیرستان و مقطع لیسانس را گذرانده باشد (برای دانشجویان  رشته  پزشکی، دندانپزشکی و یا دامپزشکی علوم پایه ۱۸ سال می باشد ).  دانشجویان واجد شرایط باید حداقل ۲۲ سال سن داشته باشند. برای دانشجویان  رشته  پزشکی، دندانپزشکی و یا دامپزشکی علوم پایه حداقل باید ۲۴ سال سن داشته باشند.

 • دانشکده فن آوری

دانش آموزانی که تحصیلات متوسطه خود را در ژاپن یا خارج از ژاپن به پایان رسانده اند می توانند  به یک کالج فن آوری ژاپنی انتقالی بگیرند.  اگر دانش آموز ان به  سن مناسب رسیده باشد  و دانش آموزان در این دانشکده باید  توانایی علمی مساوی یا بالاتر از آن در کلاس داشته باشند تا بتوانند  به  عنوان دانشجوی انتقالی به رسمیت شناخته شوند.

 • کالج آموزش های ویژه

به غیر از موسسات زبان ژاپنی، شخص باید دو شرط زیر را برای ورود به کالج آموزش های ویژه داشته باشد:

۱) دانش آموزان باید ۱۲ سال دوره دبیرستان رادر خارج از ژاپن تکمیل کرده باشند. با این حال، ممکن است  در برخی از کشورها دوره متوسطه  ۱۰ یا ۱۱ سال باشد  این دانش آموزان باید دوره مفدماتی کالج که توسط وزیر آموزش ژاپن تعیین شده را  بگذرانند ، و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند

۲) آنها باید یکی از سه معیارهای زیر و توانایی زبان ژاپنی مورد نیاز برای تحصیل در کالج آموزش خاص را داشته باشند:

 • ۶ ماه یا بیشتر در یک موسسه زبان ژاپنی که  توسط انجمنی معتبر و مورد قبول  وزیر دادگستری ژاپن  تحصیل کرده است.
 • سطح ۱ یا ۲ از آزمون مهارت زبان ژاپنی  که  توسط انجمن آموزش و پرورش بین المللی ژاپن و بنیاد ژاپن تایید شده است را کسب کرده باشد .

۳)حداقل  مدرک یک سال تحصیلی را  از مقاطع ابتدایی یا راهنمایی ,یا دبیرستان  در آموزش و پرورش ژاپن دریافت کرده باشند.

 

سال تحصیلی در مدارس ژاپن :

سال تحصیلی در یک مدرسه ژاپنی به طور معمول از  آوریل آغاز می شود و در ماه مارس به پایان می رسد. برخی از کلاس هادر طول  یک سال در مدارس ژاپن  اجرا می شوند ،اما کلاس ها معمولا به دو  ترم تقسیم می شوند ، ترم اول (آوریل – سپتامبر) و ترم دوم (اکتبر – مارس) می باشد . دانشجویان معمولا در ماه آوریل ثبت نام می کنند ، اما برخی از دانشگاه های ژاپن در اکتبر اجازه ثبت نام دارند.

دوره های تعطیلات طولانی مدتی  در موسسات آموزش عالی ژاپن در سال تحصیلی وجود دارد: تعطیلات تابستانی (اواخر جولای – اواخر ماه اوت)، تعطیلات زمستانی (اواخر ماه دسامبر – اوایل ژانویه) و تعطیلات  بهاری (اواخر فوریه – اوایل آوریل).

همراه دانشجویان بین المللی :

همسران و فرزندان دانشجویان بین المللی  که در دانشگاه ، کالج، کالج آموزش های حرفه ای  و غیره تحصیل می کنند می توانید در ژاپن تحت ویزای  “وابسته” وضعیت اقامت بگیرند مشروط به اینکه دانشجویان بتوانند هزینه های زندگی همسر و فرزندان خود را متحمل شوند.

مراحل اخذ پذیرش از مدارس و دانشگاه های ژاپنی

برای تحصیل در مدارس ژاپن باید پروسه زیر در نظر بگیرید:

۱-مهارت زبان ژاپنی

 • · یادگیری زبان ژاپنی در مدارس کشور  خود تا سطح N5
 • گذراندن ·۱۸۰ساعت  آموزش زبان ژاپنی
 • · آزمون مهارت زبان ژاپنی
 • · اخذ معادل مدرک تحصیلی به زبان ژاپنی  برای آزمون مهارت (JLPT) سطح N5

۲-زمانی که تصمیم به تحصیل در ژاپن گرفنید باید مصاحبه که توسط مدارس ژاپنی برگزار می شود را انجام دهید

۳-مدارس مربوطه  در ژاپن را انتخاب کرده و ۴ ماه قبل از شروع سال تحصیلی نامه پذیرش از مدارس ژاپن اخذ می کنید ·

۴-تکمیل و ارسال فرم های  نرم افزارتحصیل  وارائه  مدارک سفر به ژاپن :

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ژاپن:

 • ۱٫ اسناد مرتبط با هزینه :
  • ① گواهی بانکی که نشان دهد شما توانایی پرداخت هزینه های زندگی و شهریه دوره تحصیلی خود را دارید  (شهریه + هزینه های زندگی)
  • ② گواهی اشتغال به کار از حامیان
 • ۲٫ سوابق آموزش و پرورش در کشور خود:
  • ③ مدرک  نهایی آموزش و پرورش (دبیرستان و بالاتر)، گواهی فارغ التحصیلی
  • ④ گواهی  ۱۸۰ ساعت اموزش زبان  ژاپنی
  • ⑤ نتیجه آزمون مهارت زبان ژاپنی ، N5 یا بالاتر
 • ۳٫ اسناد مربوط به خانواده
  • ⑥ صدور گواهینامه از خانواده متقاضی(کپی مدارک شناسنامه دانشجوی بین المللی )

اسناد و مدارک ارسال شده بسته به کشور مربوطه متفاوت است .

 

آزمون برای پذیرش دانشگاه ژاپنی برای دانشجویان بین المللی (EJU):

دانشجویان بین المللی برای پذیرش دانشگاه های ژاپنی باید آزمون  (EJU) را بدهند .برای ارزیابی اینکه آیا دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه ها یا دیگر موسسات آموزش عالی ژاپن  هستند توانایی اساسی علمی و  مهارت زبان ژاپنی را دارند یا خیر.

 

بورسیه تحصیلی در ژاپن

همانطور که می توان در جدول زیر درج شده است ، شش نوع کمک هزینه تحصیلی با حمایت دولت ژاپن تحت برنامه کمک هزینه تحصیلی دولت ژاپن (Monbukagakusho) در دسترس  دانشجویان قرار گرفته است  این دانشجویا ن شامل :دانشجویان پژوهشی  ، دانش آموزان آموزش معلمی در ژاپن ، دانشجویان مقطع کارشناسی، دانشجویان تحصیلات  ژاپنی، کالج دانشجویان  فن آوری ، دانش آموزان آموزش های ویژه.

 

کسانی که مایل به اخذ بورس تحصیلی ژاپن هستند  باید یکی از معیارهای ذکر شده در زیر را اعمال کند:

 • توصیه شده توسط سفارت ژاپن یا سرکنسولگری (توصیه نامه سفارت را داشته باشد).
 • توصیه شده توسط دانشگاه ژاپنی که به شما رجوع کرده است  (توصیه دانشگاه).
 • توسط دانشگاه های ژاپن انتخاب شده باشید مشروط بر اینکه  در حال حاضر در ژاپن و برای  تحصیل دانشگاه مورد نظرخود ثبت نام کرده اید (انتخاب داخلی).

 

بورس های تحصیلی دولت ژاپن و محتوای آنها
(سال مالی ۲۰۱۵)

 

پژوهش های دانشجویی دانشجوی تربیت معلم دانشجویان مقطع کارشناسی دانشجوی مطالعات ژاپنی دانشجوی دانشکده فناوری دانشجو آموزش های ویژه
سطح تحصیلات سطح مقطع تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی
نیاز واجد شرایط بودن فارغ التحصیل دانشگاه و یا  دانشگاه عالی فاغ التحصیل دانشگاه یا دانشگاه عالی و یا  معادل آن فارغ التحصیل دبیرستان یا معادل آن دانشجوی دانشگاه (مقطع کارشناسی) فارغ التحصیلان مدارس متوسطه یا معادل آن
محدودیت سنی (در زمان اعطای بورس) کمتر از ۳۵سال حداقل ۱۷ و زیر ۲۲ حداقل ۱۸ و کمتر از ۳۰ حداقل ۱۷سال و زیر ۲۲سال
مدت زمان حداکثر ۲ سال همراه با  آموزش زبان ژاپنی حداکثر ۱ سال ۶ ماه همراه با  آموزش زبان ژاپنی ۵ سال از جمله آموزش زبان ژاپنی (۷ سال پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) یک سال تحصیلی ۴ سال از جمله آموزش زبان ژاپنی (۴سال و نیم برای رشته های تحصیلی تاجر تفنگداران دریایی) ۳ سال از جمله آموزش زبان ژاپنی
آموزش زبان ژاپنی مقدماتی ۶ ماه (۵۴ دانشگاه از جمله دانشگاه هوکایدو)
کسانی که تسلط کافی ژاپنی را ندارند واز طریق آموزش مقدماتی زبان ژاپنی می تواننداقدام کنند
۱ سال
(دانشگاه توکیو مطالعات خارجی و دانشگاه اوزاکا)
هیچ ۱ سال
(موسسه مستقل اداری: ژاپن سازمان خدمات دانشجویی،ژاپن ،توکیو مرکز آموزش  Lanugage)
۱ سال
(موسسه Bunkaبرای  زبان ژاپنی، موسسه اداری مستقل: ژاپن سازمان خدمات دانشجویی، اوزاکا ژاپن مرکز آموزش Lanugage)
رشته های تحصیلی در تمامی  زمینه تخصصی آموزش های ویژه در بخش آموزش معلم آموزش و پرورش در مقطع کارشناسی زبان ژاپنی و یا آموزش های ویژه مربوط به ژاپن کالج سال سوم دوره های فن آوری بعد از دوره متوسطه
کشورهای تعیین شده در سراسر جهان (۱۶۸ کشور و مناطق) کشورهای در حال توسعه، و غیره (۶۴ کشور و مناطق) در سراسر جهان (۱۰۰ کشور و مناطق) در سراسر جهان (۷۴ کشور و مناطق) کشورهای در حال توسعه (۴۰ کشور و مناطق) کشورهای در حال توسعه، و غیره (۴۹ کشور و مناطق)
تعداد دانشجویان

دریافت کننده کمک هزینه تحصیلی جدید

۴۰۴۲ نفر ۸۹ نفر از افراد ۴۶۰ نفر ۱۹۰ نفر ۸۶ نفر ۹۰ نفر
مقرری بورسیه ¥ ۱۴۳،۰۰۰ ~ ۱۴۸،۰۰۰ در هر ماه ¥ ۱۱۷،۰۰۰ ~ ۱۲۰،۰۰۰ در هر ماه
شهریه برای دانشگاه های ملی و موسسه کالج ملی فناوری شهریه حذف شده و شهریه دانشگاههای دولتی و خصوصی توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری پرداخت می گردد
کمک هزینه سفر کرایه رفت و برگشت (بلیط هوا) ارائه می شود
توصیه سفارت بله بله بله بله بله بله
توصیه دانشگاه ( اعمال درخواست در خارج از کشور) بله خیر خیر بله خیر خیر
توصیه دانشگاه (پذیرش محلی) بله خیر بله (تنها برای مقطع نهایی) خیر خیر خیر

امتحانات مورد نیاز برای توصیه سفارت

دانش آموزان پژوهشی آزمون ژاپنی، انگلیسی (فقط متقاضیان)
دانشجویان تربیت معلم ژاپنی و انگلیسی (هر دو برای مقاصد مرجع)
دانشجوی لیسانس ژاپنی، انگلیسی، ریاضیات و علوم (آزمون دانشکده علوم مورد نیاز برای انتخاب دو معیاراز سه معیار  زیر است: شیمی، فیزیک و زیست شناسی)
دانشجویان مطالعات ژاپنی ژاپنی
کالج از دانش آموزان فن آوری ژاپنی، انگلیسی، ریاضیات و فیزیک یا شیمی
آموزش دانش آموزان کالج ویژه ژاپنی، انگلیسی و ریاضیات

 

هزینه های زندگی برای دانشجویان بین المللی :

متوسط هزینه های ماهانه (از جمله هزینه تحصیلی) یک دانشجوی بین المللی در زیر نشان داده. هزینه زندگی در منطقه شهری بالاتر از مناطق روستایی است.

 

وضعیت اقامت دانشجویان بین المللی

اقامت در ژاپن با توجه به نوع فعالیت، وضعیت و موقعیت ساکنان خارجی به ۳۰ نوع “وضعیت اقامت ” تقسیم شده است . وضعیت اقامت  مناسب  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ژاپن “دانشجوی  کالج”.  نام دارد.

نوع موسسه آموزشی طول اقامت
دانشگاه ها ۴ سال و ۳ ماه، ۴ سال،
۳ سال و ۳ ماه، ۳ سال،
۲ سال و ۳ ماه، ۲ سال،
۱ سال و ۳ ماه، ۱ سال
۶ ماه، ۳ ماه
کالج تازه وارد
دانشکده فن آوری
کالج و آموزش حرفه ای
دوره های زبان ژاپنی مقدماتی ارائه شده در دانشگاه های خصوصی و کالج ها
تبادل برنامه ها و دانشجو (در مدت ۱ سال) ۱ سال و ۳ ماه، ۱ سال،
۶ ماه، ۳ ماه
موسسات زبان ژاپنی
(غیر  از  کالج آموزش های حرفه ای)

 

در آخر ژاپن کشوری بسیار زیبا و امن برای مهاجرت تحصیلی می باشد.کشور ژاپن از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و هر ساله دانشجویان خارجی را جذب خود کرده است. ما به شما مهاجرت تحصیلی و تحصیل در ژاپن و پذیرش در بهترین دانشگا های ژاپن را پیشنهاد می دهیم .شما می توانید برای تحصیل در ژاپن با وکلا و مشاوران مجرب  برترین موسسه حقوقی  ملک پور تماس حاصل فرمایید.

 

 

Rating: 5
15 پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 1. M گفته:

  سلام میخواستم بدونم برادرم ویزا کاری ژاپن را دارد و مجرد است آیا میتواند برای مادر و خواهرش درخواست ویزا وابسته بدهد؟مشروط بر اینکه میتونه هزینه آنها را نیز تامین کند؟ موسسه شما میتواند به ما کمک کند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. علی تاجیک گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت دوستان گرامی.من دیپلم دارم ولی به دلایلی نتونستم ادامه تحصیل بدم از دیدگاه ایران من مهاجر شناخته میشم چون پدرم افغانی و مادرم ایرانی است ممنون میشم اگر شرایت رو برای من شرح بدین ک چطور ادامه تحیل در ژاپن رو بگیرم!

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام. من قصد تحصیل در رشته Game Design کالج HAL Tokyo رو دارم. متولد سال ۱۳۷۹ هستم و تو هنرستان رشته کامپیوتر خوندم. متاسفانه امسال نتونستم سال آخر هنرستان رو بخونم و دیپلم ندارم. برای ثبت‌نام توی این کالج، و به طبع ثبت‌نام مدرسه زبان ژاپنی، نیازی به دیپلم هنرستان دارم؟ خوندن پیش دانشگاهی (برای تکمیل ۱۲ سال) ضروری هست؟ آیا راهی هست که بتونم برای گرفتن دیپلم اقدام کنم و سربازی وقتم رو نگیره؟ ممنون بابت مقاله مفید مهاجرت تحصیلی به ژاپن.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور به مدرک دیپلم نیاز است. به طور معمول ادامه تحصیل در رشته های هنر دارای آزمون ورودی می باشد. برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. کامران گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور عزیز, برای ارشد رشته زبان انگلیسی میخواستم بدونم که چه مدرک زبانی نیاز هست و اینکه ازمون ورودی خاصی رو باید بدم و لطفا راهنمایی کنید که چطور هست ؟ شانس قبولی پذیرش از دانشگاه های ژاپن رو در چه مواردی میدونید و اینکه برای دانشجوی متاهل امکان گرفتن ویزای همراه(همسر) امکان پذیر هست یا خیر؟ممنون از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در ژاپن دارای شرایط خاصی است و بهتر است که قبل از هر گونه اقدام از آن شرایط مطلع باشید . میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی mie اتریش یا سایر دفاتر مستقل ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور عزیز, برای ارشد رشته زبان انگلیسی میخواستم بدونم که چه مدرک زبانی نیاز هست و اینکه ازمون ورودی خاصی رو باید بدم و لطفا راهنمایی کنید که چطور هست ؟ شانس قبولی پذیرش از دانشگاه های ژاپن رو در چه مواردی میدونید. با تشکر از شما

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.