مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت تحصیلی به پرتغال در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به پرتغال 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به پرتغال و برای تحصیل در پرتغال و یا تحصیل در دانشگاههای پرتغال و یا پذیرش تحصیلی پرتغال و یا اخذ ویزای تحصیلی پرتغال چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت تحصیلی به پرتغال و در نهایت اخذ اقامت پرتغال را در ذهن خود دارند و بهترین راه را مهاجرت تحصیلی به پرتغال می دانند.

ما در این مقاله بر آن شدیم تا شما سروران گرامی را در باب مهاجرت تحصیلی به پرتغال و به دنبال آن شرایط و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در این کشور راهنمایی نماییم. موسسات  ملک پور با سابقه درخشان خود در امور مهاجرت و بهره گیری از وکلای حاذق و مشاورین ارشد خود در امور حقوق داخلی و بین الملل آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

کشور پرتغال یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد که در غربترین نقطه این قاره واقع شده است آب هوای این کشور ساحلی معتدل شرجی می باشد. پرتغال کشوری جذاب نه تنها به جهت سیستم آموزشی بلکه به دلیل سبک زندگی فعال و هزینه های زندگی معقول می باشد. نظام آموزشی این کشور بسیار دارای طیف گسترده و رشته های گوناگون در مقاطع مختلف (تحصیلات ابتدایی و تکمیلی) می باشد.دانش آموزانی که به دنبال مدرک تحصیلی می باشند می توانند به راحتی در دانشگاه ثبت نام نموده و دانش آموزانی که هدف برای یک تخصص فنی را در سر دارند می توانند مدرک مورد نظر خود را از دانشگاه های پلیتکنیک اخذ نمایند.

به منظور تحصیل و اخذ مدرک در پرتغال شما می بایست به دو زبان انگلیسی و پرتغالی صحبت نمایید که این جهت تحصیل در اکثر کشور های اروپایی غربی دارای ارزش می باشد.ولی غالبا نیاز به ارائه مدرک زبان جهت پذیرش و حتی ویزا نمی باشد اما ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که در صورت ارائه مدرک زبان مورد نیازرشته مربوطه شانس ویزای شخص متقضی به مراتب بالاتر خواهد رفت و در صورت مصاحبه در سفارت مشکل خاصی نخواهد داشت.

مدارس:

تحصیل در مدارس پرتغال برای افراد خارجی زیر ۱۸ سال نیاز به قیم می باشد پس می بایست پدر یا مادر دارای اقامت موقت یا دائم باشند تا فرزند ایشان بتواند در مدارس دولتی یا خصوصی این کشور به تحصیل بپردازد.بنابراین با توجه به شرایط فوق الذکر دانش آموزان ایرانی می بایست علاوه بر واجد الشرایط بودن سنی (بالای ۱۸ سال)  مدرک تحصیلی ۱۲ ساله (دیپلم نظام قدیم آموزشی و دیپلم و پیش دانشگاهی نظام جدید آموزشی) دارا بوده تا جهت تحصیلات تکمیلی در کشور پرتغال اقدام نمایند.

کارشناسی:

دوره کارشناسی در کشور پرتغال بسته به رشته ۳ تا ۴ سال می باشد. اکثر رشته ها به جز رشته های مدیریتی و معدود رشته های خاص در مقطع لیسانس به زبان پرتغالی می باشد. هزینه های تحصیل در این مقطع بسته به دانشگاه مد نظر و رشته متفاوت می باشد و به طور معمول شهریه آن سالیانه بین ۲ تا ۶ هزار یورو متغیر می باشد. که این مبالغ با توجه به اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته ای دانشجویان قابل پوشش می باشد.

کارشناسی ارشد:

دوره کارشناسی ارشد در پرتغال به صورت نرمال ۲ ساله می باشد. در بسیاری از رشته ها زبان مورد نیاز انگلیسی بوده و نیازی به زبان پرتغالی نمی باشد. هزینه های رشته های مختلف در این مقطع بسیار کم می باشد به قسمی که به طور میانگین سالانه ۱ تا ۳ هزار یورو می باشد ضمن اینکه کشور پرتغال با توجه به سیاست های آموزشی از دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و حتی عمرانی خود نیرو می پذیرد و فرد می تواند در پایان نامه خود از این پروژه ها بهره ببرد ضمن اینکه با دریافت حقوق می تواند از پس هزینه های خود برآید. دانشجویان کارشناسی ارشد دارای اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته به همراه درس خود می باشند.

دکتری:

پذیرش در مقطع دکتری منوط به  پذیرش از طرف یک استاد راهنما از سمت دانشگاه مربوطه می باشد که این امر نیازمند یک رزومه تحصیلی خوب می باشد.هزینه تحصیل در مقطع دکتری سالیانه ۲ تا ۳ هزار یورو می باشد. دانشجویان مقطع ارشد و دکتری با مراجعه به FTC (معادل وزارت علوم کشور پرتغال) با ارائه مدارک و سوابق تحصیلی و پژوهشی( از جمله مقالات و شرکت در کنفرانس ها) می توانند از بورس تحصیلی پرتغال بهره مند گردند که در این میان شانس دانشجویان مقطع دکتری به مراتب بالا تر می باشد علاوه بر این در صورت عدم اعطای این بورس دانشجویان دکتری می توانند استاد سوپروایزر خود را مجاب به دریافت بورس از طرف وی نمایند و یا در پروژه های فوق الذکر شرکت نمایند و به تامین هزینه های تحصیل و زندگی خو بپردازند ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که دانشجویان مقطع دکتری می توانند ۳۰ ساعت در هفته به صورت نیمه وقت در کنار تحصیل خود کار نمایند که از مزایای بزرگ تحصیل در مقطع دکتری می باشد.

پنج عدد از برترین دانشگاه های پرتغال به شرح زیر می باشد:

.Universidade Tecnica de Lisboa (Technical University of Lisbon(

Universidade de Aveiro (University of Aveiro(

Universidade do Minho (University of Minho(

Universidade do Porto (University of Porto(

Universidade de Coimbra

 

قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه های کشور پرتغال شما می بایست از ویزای تحصیلی پرتغال و مراحل آن آگاهی داشته باشید که در ذیل بدان اشاره خواهد شد:

 

چه کسانی به ویزای تحصیلی برای کشور پرتغال نیاز دارند؟

سه نوع ویزا وجود دارد که شاید شما جهت تحصیل در پرتغال بدان نیاز خواهید داشت: ویزای ورودی، ویزای شنگن و ویزای دانشجویی

 1. ویزای ورودی برای دانشجویانی که تابعیت کشور های ناحیه شنگن را ندارند مورد نیاز می باشد. غالبا افرادی که تابعیت کشور های EU را دارا می باشند نیازی به ارائه مدارکی جهت اقامت کوتاه مدت را ندارند.
 2. افرادی که دارای تابعیت کشور های EU را دارند نیازی به ویزای تحصیلی جهت تحصیل در مقاطع بالای ۹۰ روز نخواهند داشت. ایشان تنها می بایست مدارکی دال بر اثبات توانایی مالی جهت تحصیل در این مقاطع به انضمام یک بیمه درمانی ارائه دهند و در نهایت به گواهی مربوطه جهت تحصیل در این کشور دست خواهند یافت که این گواهی دارای اعتبار ۵ ساله می باشد.
 3. دانشجویانی که از کشور های خارج از اتحادیه EU می آیند جهت شرکت در دوره های آموزشی زیر ۹۰ روز نیاز به ویزای شنگن خواهند داشت. لازمه این ویزا ارائه یک مدرک بیمه درمانی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورویی می باشد. که این درخواست از طریق کنسولگری قابل پیگیری می باشد.

(این مقاله متعلق به سایت ملک پور می باشد و هرگونه کپی و برداشت از آن پیگرد قانونی دارد.)

راهنمایی در باب درخواست ویزای دانشجویی پرتغال:
■  یافتن مقطع و رشته مناسب با پس زمینه تحصیلی و برنامه کاری آتی خود.  بررسی و اطمینان خاطر جهت زبان مورد نیاز رشته مربوطه و پذیرش الزامات آن  در صورت واجد شرایط بودن شما.  جستجو  برنامه های آموزشی در  پرتال های دانشگاه.
■  درخواست و دریافت پذیرش در دوره مد نظر خود در پرتغال
■  درخواست برای ویزای دانشجویی در اسرع وقت. این فرایند معمولا دو تا سه ماه به طول می انجامد، اما این بازه بستگی به هر مورد دارد.
■  بررسی کنید که چه ترتیبات دیگری را قبل از درخواست ویزای دانشجویی می بایست انجام دهید.
■   به شما توصیه میشود، قبل از ارسال مدارک، تمام الزامات دوبار چک نمایید و مطمئن شوید که تمام اسناد و مدارک را دارا می باشید.  اشتباهات و یا فایل های ناقص ممکن است منجر به برگشت شود. همچنین، نسخه های کپی از فایل های خود را نزد خود نگه دارید. ممکن است برخی از این اسناد مورد نیاز شما واقع شود.
■ پس از اخذ ویزای خود، ممکن است جهت برخی از الزامات سلامتی از قبیل واکسیناسیون اقدام گردد.

 

مدارک مورد نیاز جهت ویزای دانشجویی پرتغال :

■ فرم تکمیل شده
■ یک عکس گذرنامه رنگی
■ گذرنامه معتبر که پس از حداقل سه ماه از منقضی شود، با حداقل یک صفحه روادید خالی
■ تامین هزینه  application fee به مبلغ ۱۷۰ یورو
■ نامه پذیرش از دانشگاه / دانشکده جهت تحصیل
■ اثبات منابع مالی برای حمایت از خود در طول اقامت خود در پرتغال
■ اثبات پوشش بیمه درمانی
■ یک بلیط مسافرتی معتبر و یا رزرو تایید به پرتغال
■ تایید ترتیبات اقامت
■ سوابق جنایی و سوء پیشینه

 

ویزای همراه در پرتغال:

ویزای همراه (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) فردی که ویزای تحصیلی پرتغال اخذ نموده است پس از ورود وی به این کشور و اثبات تامین سرپناه مناسب خانواده و ارائه دیگر مدارک مورد نیاز پس از در خواست شخص صادر خواهد شد.

 

 

 

 

هزینه زندگی در کشور پرتغال:

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل و زندگی در کشور پرتغال می توان به هزینه و مخارج تقریبا اندک این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی اشاره نمود به طوری که هزینه های زندگی در پرتغال بسته به سبک زندگی اعم از اسکان،خورد و خوراک و پوشاک و.. به طور معمول بین ۴۰۰ تا۶۰۰ یورو در ماه می باشد که این هزینه در شهر های کوچک آن ۲۰ درصد کاهش می یابد.

 

اخذ اقامت موقت و تابعیت پرتغالی :

یکی دیگر از مزایای تحصیل در کشور پرتغال اعطای اقامت موقت ۶ ماهه پس از فارغ التحصیلی فرد می باشد تا وی به جستحو کار در این کشور بپردازد و در نهایت پس از استخدام پس از سپری نمودن ۵ سال تحصیل و زندگی در پرتغال می تواند جهت دریافت اقامت دائم کشور پرتغال اقدام نماید و پس از ۵ سال دیگر به تابعیت این کشور دست یابد.

 

با توجه به مقاله فوق یکی از بهترین،امن ترین و کم هزینه ترین طرق مهاجرت  به کشوری چون پرتغال مهاجرت تحصیلی می باشد. کشور پرتغال یکی از گزینه های مناسب در میان کشور های اروپایی جهت مهاجرت تحصیلی به دلایلی چون هزینه اندک تحصیل و زندگی، اجازه کار ، پذیرش سهل تر نسبت به بسیاری از کشور ها (عدم نیاز به مدرک زبان و حائز اهمیت نبودن چندان گپ تحصیلی ) و غیره می باشد، که البته می بایست با شرایط فرد متقاضی سنجیده و بررسی گردد زیرا معایبی چون عدم صدور ویزای همراه از روز اول را نیز داراست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا تحصیل در پرتغال و مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا شرایط بورسیه تحصیلی پرتغال و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید تحصیل در پرتغال ، و شرایط مهاجرت تحصیلی به پرتغال و در نهایت اخذ اقامت پرتغال طرفداران زیادی دارد .

4 پاسخ
 1. n.f گفته:

  درود وسپاس بخاطر مطالب خوب شما
  من يك مادر مجرد هستم كه سه دختر ١٧،١٢و ٧ساله دارم ديپلم گرافيك ومدرك قنادي حرفه اي اما توانايي كار ندارم سرمايه حدود دوميليارد تومن تمام دارايي ماست بنظر شما امن ترين راه مهاجرت براي من وبچه ها كدوم راهه؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست عزیز احتمالا می توانید از طریق خود حمایتی اقدام کنید. توصیه می کنم برای بررسی جزئیات شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  سلام دکتر بزرگوار من ۲۷ساله ام لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد با معدل ۱۵ و زبان انگلیسی رو تقریبا بلدم اما مدرک ندارم من بصورت نیمه حرفه ایی فوتبال بازی میکردم تا اینه مصدوم شدم و کنار گذاشتم حالا میخوام در رشته ی مربی گری فوتبال بصورت آکادمیک و دانشگاهی تحصیل کنم طبق اطلاعاتی که دارم پرتقال انگلیس و المان که از نظر هزینه پرتقال خوبه لطفا شرایط اخذ پذیرش را برام بگید در ضمن نهایتا۳۵میلیون بتونم پول جمع کنم کارت پایان خدمت هم دارم تشکر میکنم اگر جواب بدین

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. میزان سرمایه شما برای تحصیل و زندگی در کشورهای نامبرده کافی نیست. برای تحصیل در این رشته باید از ابتدا اقدام کنید و شرایط سنی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.