مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به مجارستان مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته و آن به دلیل هزینه های مناسب و کیفیت آموزش و دانشگاههای مجارستان میباشد که افراد را به سمت مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل در مجارستان سوق میدهد . شرایط مهاجرت تحصیلی به مجارستان 2018 2018 چگونه خواهد بود ؟ برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان چه سنی ایده آل می تواند باشد ؟ مدرک زبان در پرسه ویزا برای تحصیل در مجارستان تا چه حدی مؤثر خواهد بود ؟ مراحل اخذ اقامت تحصیلی در کشور مجارستان چگونه خواهد بود ؟ تحصیل در مجارستان برای دانشجویان ایرانی چه مزایایی را فراهم خواهد کرد ؟ آیا مدارک ایران برای کشور مجارستان مورد تأیید می باشد ؟ مدارک کشور مجارستان برای کدامیک از کشورهای جهان مورد تأیید بود و آیا  مهاجرت تحصیلی به مجارستان مناسب می باشد ؟ دانشگاه های پزشکی و فنی برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان کدامند ؟ دقت بفرمایید حتما قبل از هر اقدامی جهت مهاجرت با وکیل مهاجرت مشورت نمایید تا متضرر نگردید .

مهاجرت تحصیلی به مجارستان در تمامی رشته ها بدین شکل می باشد که در ابتدای ورود فرد ملزم به گذراندن دوره تحصیلی پری پارتیکورس می باشد . دوره پری پارتیکورس که شامل دوره زبان انگلیسی و درس های مربوط به هر رشته می باشد ارائه می گردد. در این دوره پری پارتیکورس برای رشته های فنی دانشجو  می بایست دروس : ریاضی ، رسم ، فیزیک و مکانیک و زبان انگلیسی را بگذراند . و در دوره های رشته های پزشکی : شیمی ، زیست شناسی ، آناتومی مواد ، فیزیولوژی و زبان انگلیسی را سپری نماید . مدت زمان این ادوار یک سال خواهد بود و در سطح کالج های کشور مجارستان تحصیل می نمایید . دوره پری پارتیکورس در دو زمان شروع خواهد شد . که شروع اولیه آن در سپتامبر و دوره ثانویه آن در جولای می باشد .

پس از اتمام دوره ی فوق الذکر می تواند به مقاطع تحصیلی دانشگاهی ورود نماید و از مزایای تحصیل در مجارستان بهره مند گردد .

دوره های تحصیلی در مجارستان :

۱٫دوره کالج ، همانگونه که بیان شد این دوره یکساله می باشد و می توان در بسیاری از کالج های کشور مجارستان ادامه تحصیل نمایید . در این مقطع که پری پارتیکورس نامیده می گردد در رشته های فنی پری انجیرینگ و رشته های پزشکی پری مدیکال نام می گیرند . دوره های پری پارتیکورس را می توانید در کالج های ذیل تحصیل نمایید :

کالج مک دانیل با شهریه ای در  حدود ۵۴۰۰ یورو برای یکسال تحصیل می باشد

کالج اویسینا که شهریه آن در حدود ۵۲۰۰ یورو می باشد و امکان بورس در آن بر اساس توانایی تحصیلی می توان به آن دست یافت . این کالج مورد تأیید کشور ایران نیز می باشد و در بوداپست می باشد .

کالج پزشکی پچ با شهریه ای در حدود ۱۰٫۰۰۰ الی ۱۶٫۰۰۰دلار در سال می تواند بهترین گزینه برای رشته های پزشکی ،  داروساز ها و دندان پزشکان می باشد .

کالج دونا که هزینه سالیانه آن ۵۲۰۰ یورو می باشد و در بوداپست واقع گردیده است .

دوره تحصیلی لیسانس مجارستان :

برای شروع تحصیل در مقطع لیسانس شما موظف به گذراندن دوره کالج در کشور مجارستان بوده و کسب دیپلم ۱۲ ساله در کنار کالج کشور مجارستان را دارید . در کشور مجارستان مقطع لیسانس کرس تحصیلی شما به زبان انگلیسی خواهد بود . برای رشته های پزشکی دانشجو پس از گذراندن دوره کالج می بایست در آزمون ورودی کشور مجارستان شرکت نمایید . منابع آزمون پزشکی در مجارستان به شرح ذیل خواهد بود :

در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار خواهد شد . در مرحله کتبی ازمون که بر گرفته از زیست شناسی ، زبان انگلیسی و درس شیمی می باشد . و در مرحله شفاهی که در باب دروس فیزیک ، شیمی و زیست مصاحبه درسی انجام خواهد شد و سپس در باب انگیزه ورود به دانشگاه مربوطه ، سطح زبان انگلیسی و علاقه شما به رشته پزشکی صحبت انجام خواهد شد .

پس از گذراندن مراحل ازمون و ثبت نام اولیه کورس تحصیلی شما اغاز خواهد شد که به زبان انگلیسی برگزار می گردد . مدت زمان تحصیل در کشور مجارستان دقیقا همانند کشور ایران می باشد .

 

برخی از رشته هایی که در کشور مجارستان آزمون ورودی را دارند به شرح ذیل می باشد :

رشته روانشناسی ، باید هیئت علمی رشته روانشناسی در دانشگاه مربوطه شما را تأئید نمایند . مفاد آزمونی رشته روانشناسی بنا بر

اساس دروس رشته روانشناسی و زبان انگلیسی خواهد بود . لذا داشتن انگیزه و اثبات آن در زمینه پذیرش دانشگاه می تواند بسیار تأثیر گذار باشد .

رشته بهداشت ، که معمولا از دروس رشته های پزشکی آزمون گرفته می شود و این آزمون به صورت شفاهی از متقاضی گرفته خواهد شد . در این آزمون نیز همانند سایر آزمون های رشته های دیگر زبان انگلیسی شما نیز سنجیده خواهد شد . انگیزه نامه نیز باید به همراه آزمون تسلیم دانشگاه نماید تا پذیرش دانشگاه برای شما صادر گردد .

رشته دامپزشکی ، در دو مرحله به صورت شفاهی و کتبی آزمون این رشته برگزار می شود و پس از موفقیت در آزمون های مربوطه مفاد تحصیلی خود و زبان انگلیسی شما می توانید با کسب نمرات مکفی پذیرش تحصیلی را از دانشگاه مربوطه اخذ نمایید .

فوق لیسانس در کشور مجارستان :

در مقطع فوق لیسانس در کشور مجارستان می بایست شما مدرک لیسانس در دانشگاه های مورد تأیید کشور مجارستان را اخذ نموده باشید .  کسب نمره مورد تأیید و رشته تحصیلی شما نقش مهم و به سزایی در پذیرش تحصیلی شما ایفا می کند .

لیست برخی از دانشگاه های مورد تأیید در وزارت بهداشت ایران :

دانشگاه سملوایز بوداپست * دانشگاه آلبرت سنت جورجی در سگد * دانشگاه پچ * دانشگاه دبرسن در دبرسن

لیست برخی از دانشگاه های مورد تأیید در وزارت علوم ایران :

دانشگاه فنی بوداپست * دانشگاه فنی میشکولس * دانشگاه کشاورزی گودولو * دانشگاه کشاورزی پانون * داذنشگاه دبرسن * دانشگاه کوروینوس * دانشگاه صنایع غذایی * دانشگاه اتوش لورند

 

تحصیل مقطع دکتری در مجارستان :

در مقطع دکتری در کشور مجارستان می بایست مدرک مورد تأیید از دانشگاه های مورد تأیید مجارستان را اخذ نمایید . و لذا نسبت به گرفتن سوپروایزر و استاد راهنما اقامات ثانویه را انجام دهید . در این مقطع دانشجو می بایست مدارک تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را ترجمه نماید . رزومه و حداقل دو توصیه نامه از محل تحصیل و چنانچه سابقه کاری را دارد تسلیم نماید . و یک طرح تحقیقاتی به انضمام موارد فوق الذکر به دانشگاه ارسال نمایید .

امتیازات کشور مجارستان برای تحصیل :

علاوه بر حضور کشور مجارستان در حوزه کشورهای شنگن ، مدرک تحصیلی کشور مجارستان مورد تأیید ۲۵ کشور در سطح اروپا و کشور کانادا و امریکا می باشد .

پایداری اقتصاد کشور مجارستان یکی از عللی است که سبب تمیز کشور مجارستان نسبت به سایر کشور های حوزه شنگن می باشد و تأثیر مستقیم بر هزینه های زندگی در کشور مجارستان گذاشته است .

کسب اقامت از طریق تحصیل در کشور مجارستان یکی دیگر از امتیازات مجارستان است که به نحوی اقامت اتحادیه اروپا را به شما اعطا خواهد نمود . و شما از طریق تحصیل در کشور مجارستان می توانید شهروند درحه دوم در مجارستان باشید . که امتیازات برابر با شهروند درجه یک مجاری را خواهید داشت به جز حضور در انتخابات ، مجلس و مواردی از این قبیل که شما از آنها نمی توانید بهره مند گردید .

رنکینگ عالی دانشگاه ها و کالج های کشور مجارستان در سطح رنکینگ جهانی که اعتبار مدرک تحصیلی شما را دو چندان خواهد نمود .

تسلیم مدرک دکتری حرفه ای در پایان تحصیل که امکان ادامه تحصیل برای متقاضی سهل تر گردد .

موسسه حقوقی ملک پور با در بر داشتن وکلای حاذق و با تجربه مشاوره مهاجرتی در وین و یا دفاتر همکارش در ایران می تواند بهترین مشاور شما در زمینه مهاجرت به مجارستان و  مهاجرت تحصیلی به مجارستان باشد . شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین حقوقی موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و از تجربیات آنان بهره مند گردید .

31 پاسخ
 1. مهسا y گفته:

  باسلام و عرض ادب
  من ١٩ ساله هستم و امتحان دبرسن رو براي سال اول پزشكي قبول شدم و از سپتامر ميرم دانشگاه . ميخواستم بدون براي انتقالي به كشور انگلستان بعد از دو سال پزشكي خوندن در مجارستان بايد چه اقداماتي انجام بدم و شرايط انتقالي چه چيز هايي هست ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پاسخ به پرسش شما نیازمند مشاوره با شما دارد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره در این مورد با دفتر وین تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. عیسیس صالح زاده گفته:

  باسلام وعرض خسته نباشید.اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد دررشته زیست شناسی ژنتیک هستم وتمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارم .خواهشمند است شرایط تحصیل در مقطع دکترا را تشریح فرمایید. باتشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان و داشتن استاد راهنما وابسته است. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام معدل حداقل 14 باید باشد.
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 3. محمد شریفی گفته:

  سلام من ۳۳ سالمه و متاهلم وبچه هم دارم میخوام برم مجارستان برای تحصیل رشته دندانپزشکی یا پیراپزشکی ، میخواستم بدونم تحصیل محدودیت سنی داره یا نه مرسی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام تحصیل در مجارستان محدودیت سنی ندارد و همراهان بعد از شما میتوانند به صورت ویزای توریستی موقتا در کنار شما باشند .

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب هردو کشور خوب هستند اما اگر بخواهید از ایران اقدام کنید برای شرایط ویزا کشور مجارستان مناسب تر است همچنین سطح دانشگاه های هر دو کشور خوب میباشد . بنابراین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. Asal گفته:

  سلام وقت بخیر من لیسانس حقوق‌ از دانشگاه آزاد خوراسگان هستم
  میتونم برای فوق لیسانس روابط بین الملل اقدام کنم؟ ۲۲ سالمه و این که اگر بخوام یک‌ سال کالج‌ زبان بخوانم سن مشکلی نداره؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان اقدام برای کالج های زبان کشور مجارستان برای شما وجود دارد. شرایط سنی شما برای تحصیل در کالج های زبان این کشور مناسب است. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. محمد گفته:

  با سلام
  من فوق لیسانس مهندسی محیط زیست از دانشگاه تهران هستم . 43 سال سن و 12 سال سابقه کار دارم. در ضمن آیلتس 6 آکادمیک هم دارم. آیا ادامه تحصیل برای دکترا امکتنپذیر است؟ وضعیت خانواده و مدرسه برای بچه چطوره؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل دکترا برای شما در این کشور وجود دارد اما توجه نمایید که اخذ پذیرش در این مقطع به مدرک زبان ( آیلتس ۷ به بالا) و داشتن استاد راهنما وابسته است. امکان تحصیل برای فرزندان شما نیز در این کشور وجود دارد. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بسته به نوع رشته مورد نظر شما برای ادامه تحصیل در کشور مجارستان می توانید با دیپلم وارد کالج های این کشور شده و در صورت تحصیل یکساله در این کالج ها وارد دانشگاه شوید. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  من و همسرم ۳۵ ساله هستیم.اگر بخواهیم برای ویزای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در آلمان اقدام کنیم چقدر شانس قبولی داریم؟ اگر بخواهیم ابتدا ۱ سال در مجارستان زبان آلمانی بخوانیم و بعد از آنجا برای تحصیل آلمان اقدام کنیم شانس ما بالاتر است؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. با توجه به شرایط سنی شما تحصیل زبان در کشور مجارستان می تواند گزینه مناسب تری برای شما باشد. در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

   پاسخ
 7. همایون گفته:

  سلام خدمت شما اقای دکتر ملک پور عزیز و خوشقلب ….من ۱۹ سالمه و میخوام برای دندان پزشکی مجارستان اقدام کنم. برای هزینه سالانه مشکل چندانی ندارم و از شما سوالی داشتم که ایا من مدرک زیان ندارم و سربازی نکردم ولی میتونم معاف بشم معافیت بگیرم قطعا.. ولی متاسفانه وقت ان را نداشتم که دنبال معافیت برم …میتونم اقدام کنم برای مجارستان ؟ با توجه به این که مدرک زبان ندارم و سربازی نکردم ؟ پشتوانه خوب درسی هم دارم ….و سوال دیگ ایا میتونم با سرمایه ای که دارم از سودش بتوانم درسم را بخوانم ؟ حدود ۴۰۰ میلیون خیلی خیلی خواهش دارم که جواب سوال منو بدید که کار ها رو شروع کنم و سوال هامو الان گزینه ای اعلام میکنم ۱)مدرک زبان ندارم ۲)کارت سربازی ندارم ۳)با سرمایه حدود ۴۰۰ میلیون میتوانم از سودش برای هزینه زندگی استفاده کنم خیلی ممنون مچکر از موسسه خوبتون که واقعا برادرانه تلاش میکنید خیلی ممنون میشم که تو کانال تلگرامیتون جواب منو بدید دوست دار شما همایون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان تحصیل برای شما در کشور مجارستان وجود دارد. می توانید برای راحتی تحصیل در این کشور سطح زبان خود را نیز افزایش دهید. برای بررسی بیشتر و اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان اخذ بورس تحصیلی در این کشور وجود دارد اما برای دریافت آن باید شرایط مورد نظر برای اخذ بورس رعایت گردد. برای بررسی شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. پارسا گفته:

  سلام آقای ملک پور ، لطفا و خواهشا در یک ویس در گروه به سوال من جواب بدین، میخوام ببینم بین رشته هایی که خدمتتون میگم کدوم یک از نظر کلی (دریافت بورسیه ، درآمد فارغ التحصیل ، و…) وضعیت بهترین دارن ، اما نه در ایران . در اروپا ، آمریکا ، کانادا و استرالیا. خواهشا در مورد هر کدوم یک توضیح مختصر بدید و نسبت به هم اون ها رو بسنجید
  مهندسی کامپیوتر (IT) ، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک ، مهندسی هوا فضا ، هوش مصنوعی و مهندسی پزشکی و هوانوردی ، خواهشا جواب بدید چون به تنها مشاوری که تجربه کاری زیادی داره ، فقط به شما اطمینان دارم ، ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت امکان پاسخ شما منتشر می شود. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفتر مرکزی ما در وین نیز ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. ساناز گفته:

  با سلام
  من لیسانس منابع طبیعی مرتع و ابخیزداری هستم سال ٨٧ فارغ التحصیل شدم شش سال در زمینه غیر مرتبط کار کردمً حالا میخوام برای مقطع ارشد ادامه تخصیل بدم به زبان انکلیسی شما کدام کشورها را پیشنهاد میکنید که هزینه تحصیل زیاد نباشد و بعد بتوان با ویزای کاری آنجا ماند بین اتریش و ایتالیا و ألمان و مجارستان
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 10. نیلوفر گفته:

  سلام اقای ملک پور ….ببخشید من۲۲سالمه میخوام رشته ی دندونپزشکی مجارستان بخونم به نظرتون خوبه یااینکه کشوردیگه ای بهتره؟بین مجارستان وروسیه وچک کدوم بهترن؟بعد محدودیت سنی هم میخوام نداشته باشه چون ۲۳ساله میشم سال دیگه برارفتن.ویه سوال دیگه ای که دارم اینه که ایا این کشورهابعدیک سال ازمون میگیرن میتونیم قبول بشیم یاسخته وکدوم راحتتره ؟درکل نظرشمارامیحواستم که بهترین تصمیم چیه؟

  پاسخ
 11. هاني گفته:

  با سلام
  من لیسانس حسابداری و فوق لیسانس مدیریت اجرایی دارم و همچنین مدرک آکامیک آیلتس با نمره ی پنج ،میخواستم بدونم چجوری میتونم برای دکتری یا مستر مجدد در یکی از دانشگاههای مجارستان ثبت نام کنم
  ممنون میشم اگر هر چه زودتر منو راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.