مهاجرت تحصیلی به سنت کیس

آیا علاقمند به مهاجرت تحصیلی به سنت کیس هستید ؟ شرایط مهاجرت تحصیلی به سنت کیس را می دانید ؟ برای مهاجرت تحصیلی به سنت کیس چه اقداماتی باید صورت گیرد ؟ آیا مهاجرت تحصیلی به سنت کیس نیازمند مدرک زبان است ؟ برای مهاجرت تحصیلی به سنت کیس شرایط سنی خاصی لازم است ؟ این مقاله در باب مهاجرت تحصیلی به سنت کیس نگارش شده است و به تمامی سوالات شما در باب مهاجرت تحصیلی به سنت کیس پاسخ می دهد. برای تحصیل و مهاجرت تحصیلی به سنت کیس با کارشناسان مجرب و وکلای حقوقی معتبر مشاوره نمایید .

سنت کیتس کجاست؟

سنت کیس و نویس جزایر دوگانه ای هستند که بین اقیانوس اطلس و دریای کاراییب قرار دارند.این جزایر برای کوه های پوشیده از ابر و سواحل بسیار زیبای خود معروف هستند.این جزایر دوگانه معمولا به نام جزیره بزرگتر که همان سنت کیتس است شناخته میشود.جمعیت این کشور ۵۲ هزار نفر است و پایتخت آن شهر باستر میباشد.نکته مثبت مهاجرتی در مورد این کشور این است که زبان رسمی آن انگلیسی است.

آموزش و پرورش و آموزش عالی:

به موجب قانون آموزش و پرورش در سال ۱۹۷۶ ، آموزش و پرورش در سنت کیتس و نویس بین سنین ۵ و ۱۶٫ اجباری است [۱] در سال ۱۹۹۷، نرخ ثبت نام ناخالص اولیه ۹۷٫۶ درصد و نرخ ثبت نام اولیه خالص ۸۸٫۶ درصد بود.

اداره آموزش و پرورش این کشور مسئول کلیه امور مربوط آموزش عالی و دانشگاه ها است.

نکته جالب در مورد آموزش عالی این کشور این است که مقطع فوق دیپلم نیز در دانشگاه های این کشور تعریف شده است.

مانند بسیاری از کشورها متقاضیان تحصیل در کشور سنت کیتس میتوانند دوره های قبل از دانشگاهی را نیز در این کشور بگذرانند.به عنوان مثال کالج ها و موسساتی در این کشور وجود دارند path way  ارائه میدهند.یعنی شما برای شرکت در آزمون ورودی برخی از دانشگاه ها میتوانید یک path way  (این کلمه معادل دقیق فارسی ندارد اما میتوان گفت پث وی یک راه و یا یک میانبر تحصیلی است .که معمولا  دوره هایی از ۶ ماه تا ۲ سال ارائه میکنند که شما را برای ورود به دانشگاه در مقاطع مختلف آماده میکند این پث وی ها برای تمام مقاطع قابل انتخاب هستند) انتخاب کرده و سپس در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید.البته آزمون ورودی معمولا برای بهترین دانشگاه ها و بهترین رشته ها که متقاضیانی بیش از حد ظرفیت دارند برگزار میشود.

میتوان گفت سنت کیس یکی از مورد پسند ترین و محبوب ترین  مقاصد دانشجویان جهان برای ورود به رشته های علوم  پزشکی است.رشته های پزشکی,دندان پزشکی و داروسازی  در دانشگاه های مختلف علوم پزشکی  این کشور ارائه میشود.

ورود به رشته های علوم پزشکی دانشگاه های این کشور  معمولا همراه با آزمون ورودیست که البته متقاضی میتواند از قبل در دوره های آمادگی آزمون(کالج) در این کشور شرکت نماید.

نظام آموزش عالی در این کشور نسبت به امریکا و یا کشورهای اروپایی ارزانتر بوده و همچنین دانشجو برای زندگی نیاز به هزینه های کمتری دارد.

برای مهاجرت تحصیلی در مقاطع مختلف به این کشور شما میتوانید از دانشگاه های مختلف در این کشور پذیرش اخذ کنید که به چند نمونه از این دانشگاه ها اشاره میکنیم:

Best Schools & Universities in Saint Kitts and Nevis 2017:

دانشگاه پزشکی سنت کیتس:

در تاپیک سایت این دانشگاه نوشته شده است که تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی دانشجویان شاد و با انگیزه و همچنین کلاس های درسی کوچک است.این دانشگاه در سال ۲۰۰۷ میلادی در منطقه بستر سنت کیس تاسیس شد.این دانشگاه دوره هایی را نیز در پورتلند و نیویورک در کشور امریکا  برگزار میکند.

دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی (UMHS) دانشگاهی دارای یک فضای پر جنب و جوش، فراخوانی یک محیط بی نظیر برای  دانش آموزان، استادان و کارکنان است ، این دانشگاه زیر نظر آموزش پزشکی اختصاص است. این دانشگاه در بهشت عجیب و غریب، که با زیبایی طبیعی خیره مشخص شده . با داشتن سواحل شنی نرم، اکوسیستم دست نخورده، جنگل های بارانی گرمسیری، و یک آتشفشان خفته دیدنی و جذاب است ..

پردیس سنت کیتس
دانش آموزان برنامه علمی عمومی خود را در دانشگاه UMHS در جزیره کارائیب سنت کیتس کامل می کنند. در طول چهار ترم اول در سنت کیتس، دانش آموزان در یک محیط یادگیری مدرن  که مجموعه استاندارد برای آموزش پزشکی مدرن است تحصیل می کنند .

UMHS یکی از جدیدترین و محبوب ترین تکنولوژی های دانشگاهی جهان را به دانشجویان ارائه میدهد.

همه چیز از کلاس های درس و آزمایشگاه تجهیزات صوتی و تصویری عالی مجهز شده و اتصال بی سیم برای دانش آموزان برای دسترسی به آموزش آنلاین  نیز همواره وجود دارد.. برای به حداکثر رساندن یادگیری دانش آموزان  تمامی کلاس ها مجهز به لپ تاپ / تب لت است.

اعتبارنامه و مصوبات

دانش آموزان فارغ التحصیل     UMHS واجد شرایط آزمون پزشکی ایالات متحده برای داشتن مجوز پزشکی هستند  و مدرک آنها مورد تایید است .

علاوه بر داشتن مجوز رسمی، دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی (UMHS) همچنین دارای یک مجوز رسمی شش سال کامل از کمیسیون اعتباربخشی به دانشکده های پزشکی (ACCM). بدن اعتبار شناخته شده بین المللی، ACCM (accredmed.org) زیر کمیته ارتباطات در آموزش پزشکی (LCME) استانداردهای اعتباربخشی. LCME توسط وزارت آموزش و پرورش به عنوان تأیید آمریکا و دانشکده های پزشکی کانادا می باشد .

بر این اساس سنت کیس مقصد مناسبی برای طرفداران تحصیل پزشکی در امریکاست . که به علت سخت بودن شرایط پزشکی در آمریکا سنت کیس مقصد بسیاری از متقاضیان پزشکی است .

دانشگاه پزشکی ویندزور:

این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی است کهدر سال ۲۰۰۰  در منطقه کین در سنت کیتس قرار دارد.که رشته هایی مانند دکترای داروسازی  را ارائه میکند.این دانشگاه  دارای ۱۵۰۰ دانشجو میباشد.(آمار سال ۲۰۱۱)همچنین این دانشگاه دوره های کلینیکال را نیز در شهر های امریکایی مانند   ایلینویز و میشیگان و…برگزار میشود.دفتر مرکزی این دانشگاه نیز در ایلینویز امریکا قرار دارد.

دانشگاه های دیگری نیز در این کشور وجود دارند که در ادامه تنها به نام های آنها بسنده میکنیم:

دانشگاه پزشکی رز

انشگاه بین المللی علوم پزشکی سنت کیتس

دانشگاه پزشکی سنت ترزا

اطلاعاتی کوتاه در مورد کشور سنت کیس:

سنت کیس قبلا تحت حکومت  بریتانیا بود استقلال خود را  در سال ۱۹۸۳به دست آورد هنوز هم دارای روابط نزدیک با بریتانیا به عنوان یک عضو مشترک المنافع سازمان ملل است .  همچنین عضو سازمان ملل متحد (UN) است، جامعه کارائیب (CARICOM)، سازمان شرقی ایالات کارائیب (OECS)، و سازمان کشورهای آمریکایی (OAS).

سنت کیتس و نویس ترکیبی از آرامش و کسب و کار فعال است.  بسیاری از زمین های گلف و چشمه های معدنی و همچنین محیط های کسب و کار پر سود  برای کارآفرینان امیدوار به راه اندازی شرکت و دیگر فعالیت های تجاری فراهم می کند. بسیاری از فارغ التحصیلان سنت کیس بعد از فارغ التحصیلی علاقمند به ماندن و سرمایه گذاری برای کسب اقامت هستند

سفر به سنت کیس هر روز به طور مستقیم از ایالات متحده، کانادا، و انگلستان، به سادگی با انتخاب یکی از خطوط هوایی بین المللی در به طور روزانه امکان پذیر است .

چنانچه علاقمند به تحصیل و مهاجرت تحصیلی به سنت کیس هستید قبل از هر گونه اقدام و پرداختهای یورویی و دلاری با کارشناسان مجرب و وکلای حقوقی در موسسات حقوقی خوشنام و معتبر مشاوره نمایید . و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان این موسسات بهره مند شوید .

نگارنده: محسن مرادزاده

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.