مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا 2018 یکی از بهترین طرق مهاجرت به ایتالیا می باشد . می توان گفت همه ساله افراد زیادی از اقسا نقاط جهان از طریق مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می روند .مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در هنگام گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت به ایتالیا 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و برای تحصیل در ایتالیا و یا تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و یا پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا و همچنین بورسیه تحصیلی ایتالیا چه شرایطی دارد ؟ امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا را در ذهن خود دارند و بهترین راه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می دانند.

فایل تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورسیه تحصیلی در ایتالیا

video مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

فایل صوتی آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل در ایتالیا و آلمان

audio مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

همانطور که مطلع هستید و می دانید مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می تواند سکوی پرتابی برای شما عزیزان باشد تا بتوانید از طریق آن به کشورهای پیشرفته ی دیگر مهاجرت نموده و به کار و تحصیل بپردازید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا چگونه می باشد ؟

دوره های تحصیلی در کشور ایتالیا

شروع تحصیل در کشور ایتالیا از سن شش سالگی می باشد که تحصیلات دبستان شروع شده و افراد به مطالعه ی دورس گوناگون از قبیل

زبانهای ایتالیایی و انگلیسی،ریاضی ، موسیقی ، جغرافیا ،اجتماعی و کامپیوتر می پردازند.

پس از اتمام تحصیلات دبستانی که به مدت پنج سال می باشد افراد در سن ۱۱ سالگی وارد دوره ی متوسطه می شوند و این دوره نیز به مدت ۳ سال می باشد لازم به ذکر می باشد افراد باید در دوره ی متوسطه حداقل سی ساعت در هفته تحصیل نمیاند. و پس از اتمام دوره ی متوسطه آزمونی را که شامل علوم ریاضی و زبان خارجی می باشد را داده و پس از قبولی به مرحله ی موفق به اخذ دیپلم می شوند که به آن DIPLOMA DI MATURITAمی گویند .
دانشگاههای کشور ایتالیا

نظام تحصیلی دانشگاهی کشور ایتالیا در مقاطع لیسانس فوق لیسانس و دکتری می باشد که و همچنین نظام آموزش عالی کشور ایتالیا تحصیلات خود را در چند بخش تقسیم بندی نموده است :

تحصیلات عالی هنر و موسیقی

تحصیلات دانشگاهی

تحصیلات عالی فنی

دانشگاههای کشور ایتالیا به سه دسته تقسیم می شوند : دانشگاههای دولتی ، دانشگاههای غیر دولتی یا ازاد ، دانشگاههای مجازی

 

*مدارک تحصیلی که برای اخذ پذیرش در دانشگاههای ایتالیا نیاز می باشد عبارتست از : مدرک تحصیلی مقطع قبلی فرد در دوران تحصیل ، داشتن رزومه ی تحصیلی فرد یعنی تمام ریز نمرات تحصیلی دوازده ساله ی فرد ، همچنین بهتر است این افراد توصیه نامه ای از استاد خود داشته باشند . اما امتیازی که نسبت به دیگر کشورها دارا می باشد این است که نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارد.

*تعطیلات دانشگاهی در کشور ایتالیا از اواخر شهریور آغاز شده و تا خرداد ماه به طول می انجامد .

 

بورسیه ی تحصیلی در کشور ایتالیا

بورسیه ی تحصیلی در کشور ایتالیا به دو نوع تقسیم می شود :

بورس DSU یا استانی

بورسی که از طریق استاد به دانشجو تعلق می گیرد

بورس استانی یا DSU: بورسی می باشد که از طرف دولت ایتالیا به افراد تعلق می گیرد این بورس در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس ، دکتری به افراد تعلق می گیرد و مبلغی که از این طریق به افراد تعلق می گیرد در حدود ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو می باشد که برای گذراندن دوران تحصیلی دانشجویی مناسب می باشد.

 

بورسی که از طریق استاد به دانشجویان تعلق می گیرد : این بورس به افراد فقط در مقطع دکتری تعلق می گیرد که افراد می توانند در این مقطع مبلغ ۷۰۰/۱۳ یورو به عنوان بورسیه دریافت نمایند همانطور که مطلع هستید تحصیل در مقطع دکتری در اکثر کشورها شغل محسوب شده و افراد از طریق انجام پروژه های دانشجویی مبلغی پرداخت می نمایند.

 

هزینه ی تحصیل در کشور ایتالیا

این امر بستگی به این دارد که شما در چه مقطعی و در چه دانشگاهی تحصیل می نمایید آیا در دانشگاه دولتی یا دانشگاه خصوصی یا اینکه شما در مرکز شهر ایتالیا زندگی می کند یا در شهرهای اطراف و همچنین باز به این بستگی دارد که شما در چه سطحی قرار است زندگی کنید زندگی دانشجویی یا زندگی خانوادگی همراه با همسر و فرزندان ؟؟؟؟

با توجه به شرایط مختلف افراد گزینه های مختلفی نیز وجود دارد که شما می توانید از طریق تماس با موسسه ی حقوقی ملک پور از این هزینه ها با توجه به شرایط خود مطلع شوید .

 

زبان مدنظر برای تحصیل در دانشگاههای کشور ایتالیا به این طریق می باشد

در مقطع لیسانس زبان ایتالیایی، در مقطع فوق لیسانس هم زبان ایتالیایی و هم انگلیسی می باشد و همانطور که می دانید برای تحصیل در مقطع لیسانس در مرحله ی اول و برای اخذ پذیرش نیاز به ارائه ی مدرک زبان ندارید . در مقطع دکتری نیز به زبان انگلیسی و ایتالیایی.

 

آیا در ایتالیا اجازه ی کار دانشجویی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت بله وجود دارد و ان در حدود ۱۰ ساعت برای دانشجویان در مقطع لیسانس و ۲۰ ساعت برای دانشجویان در مقطع فوق لیسانس و ۳۰ ساعت برای دانشجویان در مقطع دکتری می باشد و افراد پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی به مدت ۴۰ ساعت می توانند در هفته کار کنند . و افراد می توانند از طریق موسسات کاریابی اینترنتی نیز اقدام به پیدا کردن کار دانشجویی یا نیمه وقت نمایند و باید این امر را در مظر داشته باشند که در صورت اقدام به این امر به هیچ عنوان نباید از ساعات کار گفته شده بیشتر اقدام به کار نمایند زیرا در اینصورت به شغل افراد شغل سیاه می گویند و نمیتوانند این کار را انجام دهند زیرا در کشور ایتالیا این کار جرم محسوب می شود.

 

در نهایت می توان گفت کشور ایتالیا محل بسیار مناسبی برای امر تحصیل و سکوی پرتابی برای افراد در زمینه ی تحصیل می باشد و کشوری با دیرینه ی خوب و شهرهای ان یاداور تاریخ اصیل آن می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا تحصیل در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا شرایط بورسیه تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید تحصیل در ایتالیا ، و شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و در نهایت اخذ اقامت ایتالیا طرفداران زیادی دارد .

2 پاسخ
 1. saraansari651 گفته:

  سلام خسته نباشین،32 ساله هستم و لیسانس شیمی و فوق لیسانس مدیریت میخواستم برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا اقدام کنم میخواستم بدونم میتونم ،و بورس تحصیلی بهم تعلق میگیره یا نه.ودر حال گذراندن دوره زبان ایتالیایی هستم.

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و احترام. دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد تا شما را بتوان راهنمایی دقیق نمود. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد می توانید با کارشناسان مجرب دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.