مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان و راههای مهاجرت تحصیلی به انگلستان 2018 در هنگام مهاجرت به انگلستان 2018 و راه اخذ اقامت انگلستان و کار در انگلستان پس از مهاجرت تحصیلی به انگلستان و پس از گرفتن وکیل مهاجرت را خدمت شما عزیزان شرخ خواهیم داد ، مهاجرت تحصیلی به انگلستان چقدر هزینه خواهد داشت ، امکان بردن خانواده به عنوان همراه با ویزای تحصیلی انگلستان امکانپذیر است یا خیر .

مطالب حاضر توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور با همکاری وکیل مهاجرت به انگلستان جهت آشنایی شما هموطنان عزیز با مقررات مهاجرت تحصیلی به انگلستان گردآوری شده است. چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان یا آشنایی با نظام آموزشی انگلستان را دارید پیشنهاد می شود مطالب ذیل را به دقت مطالعه فرمایید. همان گونه که در ذیل خواهید دید مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از پر طرفدارترین و بهترین روش های مهاجرت می باشد، زیرا بهترین سیستم آموزشی به همراه امکاناتی فوق العاده برای دانش آموزان و دانشجویان، در کشور انگلستان فراهم شده است. مهاجرت تحصیلی به انگلستان به دلیل تنوع در ارائه ی دوره های تحصیلی و فراهم بودن شرایط مناسب برای تحصیلِ کودکان، می تواند برای هر شخص با هر مدرکی مورد توجه قرار گیرد. به خصوص اینکه دانشگاه های انگلستان همواره در بین ۱۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و تحصیل در انگلستان برای دانشجویان مستعد، زمینه ی موفقیت های روزافزون را فراهم می آورد.

چنانچه پس از مطالعه ی این نوشتار قصد تکمیل اطلاعات یا طرح پرسش داشتید می توانید با کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی ملک پور که در زمینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان دارای سابقه و تخصص می باشند در ارتباط باشد.

توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل و بورسیه تحصیلی انگلستان

video مهاجرت تحصیلی به انگلستان
video مهاجرت تحصیلی به انگلستان

 

پیش از ورود به بحث مهاجرت تحصیلی به انگلستان به دلیل تفاوت در سیستم آموزشی انگلستان با سایر کشورها، لازم است که در این خصوص اطلاعاتی داشته باشیم.

نظام آموزشی کشور انگلستان

آموزش ابتدایی در کشور انگلستان از سنین بسیار پایین شروع می شود و هر مرحله با توجه به سن کودک نام گذاری می گردد. از سن ۳ تا ۵ سالگی دوره ی بنیادی تحصیلی کودک است (Early Years Foundation Stage). از سن ۵ تا ۱۱ سال آموزش ابتدایی (primary education) و از سن ۱۱ تا ۱۶ سال آموزش متوسطه و آموزشِ بعد از ۱۶ سالگی تا ۱۸ سالگی. و پس از ۱۸ سالگی آموزش عالی شروع می گردد. در سن ۱۶ سالگی معمولاً آزمونی: (GCSE)  (General Certificate of Secondary Education) برای دریافت گواهی عمومی آموزش متوسطه برگزار می شود. آموزش و پرورش در انگلستان تا سن ۱۸ سالگی اجباری است اما                   برنامه های تحصیل در مدرسه تا ۱۶ سالگی اجباری است. به همین دلیل پس از سن ۱۶ سالگی، دانش آموزان انواع مختلفی از دوره های تحصیلی را به اختیار خود می توانند انتخاب نمایند. این دوره ها به دوره ی ششم (sixth form) یا کالج معروف هستند که معمولاً پس از یک دوره ی دو ساله، به اخذ مدرک (A-Level) منجر می شوند. این مدرک تا حدودی شبیه به دیپلم دبیرستان در کشورهای دیگر است. علاوه بر طی این دوره می توان دوره های( BTEC) یا دیپلم بین المللی یا دوره های پیش دانشگاهی کمبریج                                          ( Cambridge Pre-U ) را طی نمود. همچنین دانش آموزان می توانند دوره های کارآموزی را نیز بگذارنند. دوره ی دیگری که             دانش آموزان می توانند در آن به تحصیل بپردازند دوره های Foundation Stage است که در واقع یک سال از دوره ی تحصیلی اجباری و یک سال از دوره ی تحصیلی اختیاری را پوشش می دهد و البته این دوره سطح پایین تری از (A-Level) دارد. سال تحصیلی در اول سپتامبر یا اول آگوست آغاز می گردد.

آموزش عالی و دانشگاهی با دروه ی سه ساله ی لیسانس آغاز می گردد و با دوره های Postgraduate degrees که شامل کارشناسی ارشد و دکترا بوده و بیشتر به صورت پژوهش و تحقیق برگزار می گردد به اتمام می رسد. کارشناسی ارشد حدود یک سال و دکترا حدوداً سه سال به طول می انجامد. هزینه های تحصیل برای یک سال تحصیلی برای دانش جویان حدود ۹۰۰۰ پوند خواهد بود، گرچه طبق آخرین اعلام برای تحصیل در سال ۲۰۱۷ این رقم به ۹۲۵۰ پوند افزایش یافته است. نظام آموزشی انگلستان برخلاف اکثر کشورها که دوره های طولانی تری برای تحصیل در مقطع آموزش عالی در نظر می گیرند، این دوره ها را کوتاه تر نموده و به کیفیت دوران تحصیل توجه ویژه ای نموده است. لذا هزینه های دانشجویان نیز به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

انواع ویزاهای تحصیلی انگلستان

برای ورود به کشور انگلستان جهت تحصیل سه نوع ویزا وجود دارد: ویزای کوتاه مدت تحصیلی، ویزای تحصیل برای کودکان زیر ۱۶ سال، ویزای تحصیل برای بزرگسالان بالای ۱۶ سال، این ویزاها امتیازی هستند (Points-based immigration system) و چنانچه متقاضی، امتیازات لازم که شامل توانایی زبان انگلیسی، تمکن مالی و پذیرش از دانشگاه را کسب نکرده باشد، مقاماتِ مسئول حق خواهند داشت که با درخواست متقاضی موافقت ننمایند. در ادامه به طور مختصر به معرفی این ویزاها می پردازیم. مطالب فوق توسط وکلای موسسه حقوقی ملک پور https://legalmalekpour.com جهت آشنایی با مهاجرت تحصیلی به انگلستان گردآوری شده است، لذا چنانچه قصد تحصیل در این کشور را دارید، جهت تکمیل اطلاعات، با کارشناسان موسسه که دارای تخصص در اخذ ویزای تحصیلی انگلستان می باشند، در ارتباط باشید.

Short-term study visa

این ویزا به مدت ۶ ماه تا حداکثر ۱۱ ماه صادر می گردد و معمولاً دوره های کلاس زبان را شامل می شود، این ویزا قابلیت تمدید نداشته و دارنده ی آن حق کار یا بردن همراه به این کشور را ندارد.

 

Tier 4 (Child) student visa

این ویزا مخصوصِ کودکانِ ۴ تا ۱۷ سال است و مدت ویزا بستگی به سن متقاضی دارد. به این صورت که متقاضیِ زیر ۱۶ سال به مدت ۶ سال و ۴ ماه حق اقامت در انگلستان را خواهد داشت و متقاضی ۱۶ و ۱۷ ساله ۳ سال و ۴ ماه می تواند در انگلستان اقامت داشه باشد. همچنین متقاضی بالای ۱۶ سال حق کار به صورت نیمه وقت ۱۰ ساعت در هفته و حق کار در دوران تعطیلات مدرسه به صورت تمام وقت را خواهد داشت. والدینِ کودک تا ۱۲ سالگی حق خواهند داشت که همراهِ کودک خود به انگلستان بروند. ویزای صادره برای والدین در ابتدا به مدت ۶ یا ۱۲ ماه صادر می شود و پس از آن قابلیت تمدید به ۱۲ ماه دیگر راخواهد داشت و تا زمانی که کودک به سن ۱۲ سالگی برسد این ویزا تمدید می شود. والدین حق کار یا تحصیل یا تغییر ویزا به نوعی دیگر را نخواهند داشت.

Tier 4 (General) student visa

این ویزا برای افراد بالای ۱۶ سال صادر می گردد و علاوه بر داشتنِ پذیرش از دانشگاه یا موسسه ی آموزشی و نیز تمکن مالی مناسب برای پرداخت هزینه های تحصیل و دانشگاه، توانایی صحبت، خواندن، نوشتن و درکِ زبان انگلیسی مورد نیاز است. افرادی که موفق به اخذ این ویزا می شوند حق کار در حین تحصیل را خواهند داشت.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل و مهاجرت به انگلستان

audio مهاجرت تحصیلی به انگلستان

اخذ تابعیت انگلستان

تحصیل در انگلستان علاوه بر کسب توانایی های علمی و فراهم شدن زمینه ی اشتغال در این کشور و سایر کشورها، همچنین می تواند به کسب تابعیت این کشور نیز منجر شود. زیرا در قوانین مهاجرتی این کشور چنانچه شخصی پنج سال در انگلستان زندگی نموده باشد و در این ۵ سال بیشتر از ۴۵۰ روز از خاک انگلستان و در ۱۲ ماهِ آخرِ درخواست کسب اقامت، بیش از ۹۰ روز از خاک انگلستان خارج نشده باشد می تواند برای کسب تابعیت این کشور اقدام نماید. البته علاوه بر گذشتِ مدت های لازم، شرایط دیگری چون آشنایی با زبان انگلیسی در سطح English qualification at B1, B2, C1 or C2 level و شرکت در آزمونی که عموماً در خصوص فرهنگ، تاریخ و سنت انگلستان می باشد و ۴۵ دقیقه به طول می انجامد و شامل ۲۴ سوال می باشد نیز لازم است. همچنین شخصی که می خواهد به اخذ تابعیت انگلستان نائل شود نباید مرتکب جرمی شده باشد.

 

تحصیل در کشور انگلستان به خصوص از سنین پایین برای کودکان مزایای فراوانی خواهد داشت. این کشور به دلیل امنیت بسیار بالایی که دارد می تواند محیطی مناسب برای کودکان فراهم آورد تا در کنار تحصیل به زبان انگلیسی با فرهنگ و آداب و رسوم کشوری پیشرفته و دارای تاریخی غنی آشنا شود. همچنین بر تحصیلِ کودکان برای والدین نیز این امکان فراهم می شود که پس از مدتی به کسب اقامت و تابعیت این کشور اقدام نمایند. تحصیل در مقاطع بالاتر و در دانشگاه های انگلستان، به دانشجویان این امکان را می دهد که در حین تحصیل به کار مشغول شده و از نظر پوشش هزینه های تحصیلی و زندگی با مشکل مواجه نشوند. مساله ای که ممکن است ذهن بسیاری از افارد را به خود مشغول کند این است که تصور می کنند زندگی و تحصیل در این کشور هزینه های فراوانی داشته و برای تحصیل در انگلستان باید تمکنِ مالی بسیار زیادی داشت، باید خاطر نشان کرد که البته هزینه های زندگی در این کشور تا حدودی بالاست اما این نکته ی مهم را نباید فراموش کرد که دوره های تحصیلی در این کشور کوتاه تر از سایر کشورهاست و همین امر هزینه های تحصیلی در انگلستان را مساوی و یا حتی کم تر از سایر کشورها می نماید. بنابراین اگر به فکر تحصیل در خارج از کشور هستید پیشنهاد می شود حتما به تحصیل در انگلستان نیز فکر نموده و اطلاعاتِ خود را با مراجعه به وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور https://legalmalekpour.com تکمیل نمایید.

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب مهاجرت تحصیلی به انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به انگلستان ، تحصیل در انگلستان ، سرمایه گذاری در انگلستان و در نهایت اخذ اقامت انگلستان و … با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

12 پاسخ
 1. ماندانا گفته:

  با سلام و احترام. و سپاس فراوان از تمامی راهنماییهای شما من 34 سالمه و فوق لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه ملی آکادمی علوم ارمنستان با معدل 17.42 هستم لیسانسم ایران آزاد خوندم 14 سال سابقه کار تخصصی دارم اما غیر مرتبط با رشته ارشدم هست و بیشتر با رشته لیسانسم مرتبط هستند. دوره های عملی فنی حرفه ای تخصصی رشته خودم که آزمایشگاه های عملی هست را گذرانده ام و مهارت شغلی و نرم افزاری ام بالا هست.مدرک زبان ایلتس ندارم ولی باتوجه به اینکه ارشد تمام کلاسهایم انگلیسی برگذار میشد مهارت بالا در زبان دارم و 3 ماهه میتونم ایلتس 6 یا 6.5 بگیرم و با امکان مالی نهایت ۲۵- ۳۰ میلیون تومن. همچنین با یکی از اقوامم که مقیم منچستر هست امکان ازدواج هم دارم و میخوام بدونم برای منکه هدفم تحصیل فقط با فاند هست و قصد مهاجرت و اخذ اقامت هست، چقدر احتمال گرفتن پذیرش با فاند در منچستر هست ؟ و میتوانم همزمان کار تخصصی پیدا کنم؟ برای المان اتریش یا دانمارک شانسی دارم؟ برای ادامه تحصیل و پیدا کردن کار تخصصی با بودجه ی من، پیشنهاد شما کدام کشور انگلیسی زبان هست که فقط فاند داشته باشه؟ سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. امکان کار حین تحصیل نیز برای شما وجود دارد. پیشنهاد میکنیم با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. اخذ ویزاهای کاری برای رشته گرافیک با دشواری هایی همراه است. برای مهاجرت بیشتر از این میزان سرمایه نیاز است به خصوص برای تحصیل در کشورهایی همچون انگلیس و کانادا. برای دریافت اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. و سپاس فراوان از تمامی راهنماییهای شما. من ساره هستم. ۳۲سال سنم هست. لیسانس گرافیک از دانشگاه هنر تهران. ۷ سال سابقه کار تخصصی دارم. و مهارت شغلی و نرم افزاریم بالا هست. امکان مالی نهایت ۲۵- ۳۰ میلیون تومن. با مدرک زبان فرانسه. میخوام بدونم برای منکه هدفم مهاجرت و اخذ اقامت هست، بصورت تحصیلی (رشته انیمیشن)، بهتره اقدام کنم یا ویزای کار؟ چقدر احتمال کار تخصصی پیدا کردن دارم؟ من برای کشور فرانسه تصمیم داشتم، اما با صحبتهای شما متوجه شدم شرایط پیداکردن کار و اقامت فرانسه خیلی سخت هست. برای کانادا یا انگلستان شانسی دارم؟ برای ادامه تحصیل و پیدا کردن کار تخصصی با بودجه ی من، پیشنهاد شما کدام کشور غیرآلمانی زبان هست؟

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. بله شما می توانید در کشور انگلیس به تحصیل بپردازید. داشتن آیلتس آکادمیک بسته به مقطع تحصیلی از الزامات تحصیل در این کشور می باشد. برای دریافت بورس در این کشور باید رزومه شما قوی باشد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید.من دختری ۲۲ ساله هستم با مدرک کارشناسی رشته اقتصاد از دانشگاه دولتی با معدل ۱۷٫۵ در حال حاضر مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در دانشگاه دولتی هستم و خودم رو برای امتحان آیلتس آماده میکنم.میخواستم بپرسم به نظر شما آیا امکانش هست که بتونم ویزای تحصیلی کشور انگلستان روبگیرم؟چون خواهرم لندن زندگی میکنه و برای من انگلیس میتونه بهترین گزینه باشه فقط شهریه دانشگاه های انگلیس خیلی زیاد هست.به نظرتون امیدی به بورسیه گرفتن برای بنده هست؟با توجه به اینکه هنوز مقاله ای هم ندارم.با تشکر

  پاسخ
 6. javad گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و همکاران محترمتون
  بنده ٣٣ساله با مدرک لیسانس حسابداری و شاغل در نظام بانکی(متصدی امور بانکی در سطح ١) با سابقه ٨ساله و سابقه ١٣ ساله تامین اجتماعی و همسر بنده هم با سابقه ۴ساله تامین اجتماعی شاغل در بخش خصوصی و با مدرک کارشناسی ارشد حسابداری دارای یک فرزند دختر ٢ساله با یک زندگی متوسط
  هستم
  در شرایط فعلی اگر راهنمایی بفرمایید جهت اقامت در کشوری که با توجه به موقعیت کار جهت بنده و همسرم

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام. تحصیل در هر یک از کشورها شرایط خاص خود را داراست. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدرک کارشناسی، مدرک زبان و … نیاز است. برای اخذ اطلاعات در خصوص تمامی این کشورها، هزینه ها، شرایط و … با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با درود فراوان خسته نباشید. من ۲۱ سالم هست و دانشجوی ترم ۶ فیزیک دانشگاه دولتی مازندران هستم. برای ارشد میخواهم اقدام کنم. ۱۰۰ میلیون تومان هم پول اولیه در اختیار دارم . الویت های منم به ترتیب انگلیس ، سوییس ، آلمان ، اتریش ، نروژ هستند. البته چون هزینه انگلیس خیلی بالا هست فعلا زیاد جز برنامه هام نیست. اما اگر راهی باشه خیلی عالی میشه. لطفا میشه یک راهنمایی کلی درباره این کشور ها در کارشناسی ارشد و نحوه اپلای و چگونگی جبران هزینه ها‌ و کار بکنید. بسیار بسیار ممنون از زحماتتون.

  پاسخ
 9. سارا گفته:

  سلام.از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار دادید ممنونم.
  من متولد دی۶۷ هستم
  کارشناس ارشد اقتصاد انرژی از دانشگاه دولتی هستم
  متاهلم
  میخوام برای دکترا به انگلستان مهارجرت کنم.
  لطفا در این زمینه مرا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.