مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت چیست ؟ مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ پذیرش تحصیلی اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی از مواردی هستند که دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال آن هستند . تحصیل در اسلواکی یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی 2018 شناخته میگردد . بهتر است برای مهاجرت تحصیلی به اسلواکی تمامی راه های آن را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید .

video مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

مهاجرت تحصیلی به اسلواکی یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی است که همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان از این راه وارد کشور اسلواکی میگردند . دقت نمایید راه های مهاجرت به اسلواکی بسیار زیاد است که باید همواره بهترین راه را برای مهاجرت به اسلواکی انتخاب نمایید .

پیشنهاد میگردد حتما ویدیو موجود در این صفحه را که توسط آقای آقای  ملک پور دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی رشته تجارت در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران مطالب ارزنده ای را در خصوص تحصیل در اسلواکی است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب تحصیل در اسلواکی را کسب نمایید.

فایل تصویری آقای  ملک پور در باب تحصیل در اسلواکی

video مهاجرت تحصیلی به اسلواکی

نظام آموزش و پرورش اسلواکی :

مدت دوره تحصیل اجباری در اسلواکی ۱۰ سال می باشد که بعد از اتمام دوره متوسطه تمام دانشجویان اسلواکی موظف به فارغ التحصیلی از امتحان maturita می باشند و بعد از این امتحان فرد میتواند برای دوره تحصیلات عالی وارد مراکز آموزش عالی شود.

آموزش عالی در اسلواکی:

بیشتر مدارس در اسلواکی دولتی هستند ولی برخی از مدارس متعلق به کلیسا و مدارس خصوصی در سالهای گذشته تاسیس شده اند که اشکال موسساتtiertary  برای آموزش در اسلواکی عبارتند از:

 1. مدارس دولتی آموزش عالی که اکثریت مدارس در اسلواکی را تشکیل می دهند و منابع مالی این مدارس از کسب و کارهای دولت و موارد مقرر در قانون تامین می گردد.
 2. نهادهای دولتی آموزش عالی که مربوط به ارتش، پلیس و دانشکده های پزشکی در اسلواکی است . تامین مالی این مراکز نیز توسط دولت و فعالیت های کسب و کارصورت می گیرد و یا از طریق وزارتخانه های مربوط که توسط دولت تاسیس گردیده اند.
 3. مدارس خصوصی آموزش عالی که تاسیس و حمایت مالی آنها توسط موسسات غیر دولتی است اما مورد تایید وزارت آموزش و پرورش می باشد. البته تعداد این مدارس در اسلواکی بسیار کم و نادر است.

سال تحصیلی در اسلواکی از سپتامبر و از ماه ژوئن به دو ترم تقسیم می شود. زبان آموزش اصلی تا مدتها به زبان اسلواکیایی بوده است ولیکن در حال حاضر اسلواکی در بسیاری از دروس مقاطع لیسانس و فوق لیسانس از زبان انگلیسی استفاده می کند.

چنانچه فردی از اتحادیه اروپا قصد ادامه تحصیل در اسلواکی را داشته باشد هزینه تحصیل وی رایگان است اما در غیر اینصورت هر فرد موظف به پرداخت ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار در هر سال تحصیلی می باشد.

تحصیل در خارج از مرکز اسلواکی:

در پایتخت اسلواکی ؛ براتیسلاوا مطمئنا هر فرد میتواند یک دانشگاه معتبر برای تحصیل پیدا کند و لیکن در شهرهای دیگر این کشور زیبا نیز می توان به تحصیل ادامه داد از جمله بانسکا بیستریکا، کوشیتسه لیپتوسکی میکولاش، نیترا، بودگلد، روژمبرک، ترنچین، زولن و زیلینا.

به طور کلی در اسلواکی با دانشجوی خارجی و متقاضی اسلواکیایی در دانشگاه بطور یکسان برخورد می شود و هردو گروه شرایط یکسانی دارند و فقط تفاوت در هزینه تحصیل می باشد که اسلواکی در شرایطی بورس تحصیلی نیز اعطا می کند. چنانچه دانشجوی خارجی بخواهد در اسلواکی ادامه تحصیل بدهد و بیش از ۹۰ روز در این کشور بماند باید از طریق سفارت اسلواکی در کشور خودش مجوز اقامت موقت تحصیلی را دریافت نماید.

دوره فشرده زبان اسلواکی:

موسسه یادگیری مادام العمر دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی اقدام به سازماندهی دانشجویان خارجی نموده تا دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای اسلواکی را دارند در یکی از دانشکده های این دانشگاه دوره فشرده زبان اسلواکی را بگذرانند. مدت زمان این دوره فشره ۶۴۰ ساعت برنامه ریزی شده که ۳۲۰ ساعت در ترم تابستان و ۳۲۰ ساعت آن در ترم زمستان ارائه می شود.

برای فارغ التحصیلی فرد لازم است که در ۴ مهارت زبانی به سطح پیشرفته برسد. تعداد افرادی که در هردوره حاضر می شوند ۸ نفر هستند و شهریه هر دوره ۲۲۴۰ یورو می باشد. این دوره آموزشی پیش نیازی برای موفقیت در امتحانات ورودوی دانشگاه STU می باشد.

سازمان دهی علمی:

مطالعات داخلی در اسلواکی در زیر برنامه های مطالعاتی و مراحل ذیل سازماندهی شده است:

 • مرحله ۱: برنامه مطالعه کارشناسی به مدت ۳ تا ۴ سال؛
 • مرحله ۲: برنامه مطالعه استاد یا فوق لیسانس ۱ تا ۳ سال.
 • برخی از برنامه های شامل مرحله ۱ و ۲ و در خصوص مطالعه در یک رشته خاص می باشد؛
 • مرحله ۳: دکترا برنامه مطالعه پایدار ۳-۴ سال.
 • مطالعات تخصصی در مقطع پزشکی

دانشگاه ها که نوعی از مدارس آموزش عالی است ؛ شرایط تحصیل در هر سه مرحله اصلی دانشگاهی را فراهم می کند . اما مراکز غیر دانشگاهی و مدارس حرفه ای آموزش عالی که معمولا تنها دروس را در مرحله مطالعات کارشناسی ارائه می دهند.

متقاضیان خارجی که کلیه ضوابط لازم را ندارند ؛ لازم است در دوره مقدماتی شرکت کنند که از جمله این دوره ها شرکت دردوره زبان اسلواکیایی می باشد که در دانشگاه مربوطه برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز عمومی:

 1. بررسی مدارک اتمام دوره دبیرستان که پیش نیاز اصلی برای ورود به مقطع کارشناسی و یا یک برنامه مطالعاتی درجه سطح ۲ ترکیبی از پایان تحصیلات دبیرستان با “maturita” است. ورود به دوره کارشناسی ارشد نیز بستگی به دریافت مدرک کارشناسی دارد.
 2. شرایط پذیرش برای دانشجویان بین المللی نیز به طور کلی همان است که برای اتباع اسلواکی اعمال می شود و مدرک دیپلم بین المللی نیاز عمومی برای ورود به موسسات آموزش عالی در اسلواکی است البته هر دانشکده معیارهای خاص خود را برای پذیرش دانش آموزان تعیین می کند .

شهریه و پذیرش:

دوره های مطالعاتی در دانشگاههای دولتی و عمومی برای دانش آموزان اسلواکیایی و کشورهای اتحادیه اروپا رایگان است و لیکن سایر دانش آموزان بین المللی مجبور به پرداخت هزینه تحصیلی سالانه در حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو می باشند.

روش مطالعه دروس :

آموزش شامل اشکال مختلف آموزشی مانند سخنرانی ها، سمینارها، تمرین ها، کارهای آزمایشگاهی، پروژه ها، آموزش عملی، مشاوره، و غیره می باشد و برنامه درسی در اسلواکی بصورت تمام وقت یا پاره وقت و یا به صورت مطالعه از راه دور، و یا یک روش ترکیبی از روشهای فوق می باشد.

روش درخواست ویزا دانشجویی اسلواکی:

دانش آموزان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اقامت در بیش ار ۹۰ روز در اسلواکی باید برای اجازه اقامت موقت با هدف مطالعه و تحصیل مدارک خود را به سفارت اسلواکی در کشور خود تحویل نمایند. مدارکی که متقاضی موظف به ارائه آن می باشد شامل مدارک زیراست:

 • فرم درخواست که باید به زبان اسلواکیایی پر شود.
 • پاسپورت معتبر
 • ۲ قطعه عکس سایز پاسپورت
 • نامه پذیرش از موسسه و سند رسمی ترجمه شده به زبان اسلواکیایی که دلایل اقامت فرد را مشخص می کند.
 • مدارک و شواهد اثبات منابع مالی کافی برای اقامت که می تواند بیانیه حساب بانکی و یا نامه بورس تحصیلی باشد.
 • مدارک اثبات زبان اسلواکیایی و یا پذیرش در موسسات زبان
 • مدارک لازم برای اثبات محل اقامت؛ اجاره نامه
 • بیمه درمانی
 • گواهی عدم وجود سوابق جنایی برای یک دوره بیش از ۹۰ روز در کشور محل اقامت متقاضی وظایف به محض ورود در اسلواکی :
 • پس از دریافت اجازه اقامت موقت دانشجو باید ظرف ۸۰ روز به این کشور وارد شود و علاوه بر رعایت موارد مربوط به ویزا و اقامت موقت ظرف ۳ روز کاری برنامه جابجایی خود در محدوده دولت اسلواکی را به وزارت مربوطه و یا پلیس گزارش نماید. این گزارش معمولا به تایید محل اقامت دانشجو اعم از هتل، خوابگاه یا خوابگاه دانشجویی میرسد و فرد دانشجو موظف است ظرف ۳ روز پس از کسب اجازه اقامت بیمه سلامت خود را از یکی از سزمانهای بیمه دریافت نماید.
 • سفارت جمهوری اسلواکی به منظور ارزیابی با متقاضی مصاحبه به زبان اسلواکیایی و یا زبان دیگر برگزار خواهد نمود و بعد از تایید مدارک به دانشجویان بین المللی ویزای دانشجویی به نام ویزای بلند مدت D اعطا می گردد که مخصوص منطقه شنگن می باشد . ویزای بلند مدت D به دانشجویان اجازه می دهد تا در یک دوره ۹۰ روزه حق ماندن ۶ ماهه در اسلواکی را داشته و برای دوره بیش از ۹۰ روز اجازه اقامت بلند مدت صادر میشود.

زندگی دانشجویی در اسلواکی:

بسیاری از موسسات آموزش عالی در اسلواکی به متقاضیان خوابگاه ارائه می کنند که غالبا یک اتاق بین یک یا دو دانشجو مشترک بوده و این اتاقها دارای فضاهای مشترکی از قبیل حمام ، مراکز تناسب اندام، استخر و شنا و سایر امکانات ورزشی میباشد. لذا قبل از درخواست پذیرش به مدارس حتما از قبل در خصوص خوابگاه از دانشگاه مورد نظر بررسی لازم را به عمل آورید.

فرهنگ و ورزش اسلواکی:

اسلواکی فرهنگ محلی بسیار غنی دارد که متنوع از آهنگ ها، افسانه ها، رقص، ادبیات، موسیقی و هنر های رنگی دیگر است . اسلواکی دارای گستره ای بیش از ۵۰ موزه از جمله موزه ملی اسلواکی در براتیسلاوا است که با دیدن از این موزه می توانید با تاریخ باستانی اسلواکی آشنایی کامل پیدا کنید. برخی از محبوب ترین ورزش ها در اسلواکی عبارتند از : هاکی روی یخ، فوتبال، بسکتبال، هندبال، والیبال و چوگان.

در مهاجرت تحصیلی به اسلواکی باید مدارک موردنیازش را همواره به صورت کامل ارائه نمایید زیرا اگر یکی از مدراک نقص داشته باشد ممکن است که پذیرش شما دیرتر صادر شود . بهتر است قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل در اسلواکی ویدیو موجود در این بخش را که فقط دقایقی زمان را خواهد گرفت به صورت رایگان مشاهده نمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی را کسب نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.