مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سال 2018 سریعترین راه مهاجرت به استرالیا میباشد و به همین جهت هم مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به استرالیاست. شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا 2018و راههای سریع مهاجرت تحصیلی به استرالیا را در این مقاله خواهیم خواند ، در سالهای اخیر مهاجرت تحصیلی به استرالیا بسیار مورد توجه دانش آموزان و دانشجویان ایرانی بوده است. با توجه به اینکه قارغ التحصیلان دانشگاههای معتبر استرالیا شانس زیادی برای کاریابی در استرالیا خواهند داشتمهاجرت تحصیلی به استرالیا علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است. مهاجرت تحصیلی به استرالیا قوانین و مراحل حقوقی خاصی دارد که بهتر است جهت انجام بهتر این پروسه با وکیل مهاجرت به استرالیا مشورت نمایید. مهاجرت تحصیلی به استرالیا در سنین مختلف امکانپذیر است که ما در این نوشته نظام تحصیلی استرالیا و شرایط پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی در استرالیا را به طور کلی شرح خواهیم داد. این مقاله در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیامتعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور می باشد.

audio مهاجرت تحصیلی به استرالیا

چند دلیل برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا:

 • شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا

_کشوراسترالیا سومین کشور از جهت جذب دانشجوی بین المللی پس از انگلیس و آمریکاست در حالیکه تنها ۲۳ میلیون نفر جمعیت دارد. بنا به همین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جذاب تر گشته است.
_در حال حاضر ۸ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه اول دنیا در استرالیا واقع شده اند.
_در حدود ۲۲۰۰۰ دوره تحصیلی در ۱۱۰۰ مؤسسه آموزشی در این کشور ارائه می شود که موجب شده شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا مفاد جزئیات گوناگونی داشته باشد.
_۵ منطقه از ۳۰ منطقه برتر دنیا برای تحصیل در استرالیا قرار دارد (از لحاظ هزینه، کیفیت زندگی و شرایط شغلی)
_بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در سال بورسیه تحصیلی از سوی دولت به دانشجویان ارائه می شود.
_استرالیا در رتبه بهترین کشورها با بیش از ۱۵ جایزه نوبل برای مهم ترین اکتشافات جهان در زمینه ریاضیات، زیست، شیمی و…. قرار گرفته است.(پنی سیلین، واکسن سرطان دهانه رحم، سونوگرافی، جعبه سیاه پرواز، گوش مصنوعی و….)
سیستم آموزش و پرورش در تمام نقاط استرالیا یکسان است و تنها در برخی ایالت ها تفاوت جزئی دارد.در باب شرایط  مهاجرت تحصیلی به استرالیا آموزش و پرورش از سن ۷ تا ۱۶ سال در استرالیا اجباریست و به دوره اولیه و ثانویه تقسیم می شود. دوره اولیه شامل مدرسه ابتدایی تا سال هشتم(از پیش دبستانی تا پایان سال هشتم)، دوره راهنمایی (سه یا ۴ سال)، دوره دبیرستان و یا دوره ثانویه(۲سال). دوره آموزش عالی شامل دوره های دانشگاهی و دوره های فنی و حرفه ای (VET) می شود. زبان تحصیل در مراکز آموزشی استرالیا به طور رسمی زبان انگلیسی است و تعداد محدودی از مدارس به زبان های دیگر تدریس می نمایند.

 

 • هزینه تحصیل در استرالیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا وهزینه های مهاجرت تحصیلی به استرالیا بستگی به دوره آموزشی و مرکز آموزشی خواهد داشت. دانشجویان بین المللی می بایست قبل از شروع دوره تحصیلی شهریه خود را به طور کامل پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی شامل هزینه خدمات مؤسسه و هزینه تدریس در دانشگاه می شود.
مدرسه: ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار در سال
آموزش زبان انگلیسی: در حدود ۳۰۰ دلار در هفته
مراکز فنی و حرفه ای: ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار در سال
دوره کارشناسی: ۱۵۰۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال
دوره کارشناسی ارشد:۲۰۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال
دوره دکترا: ۱۴۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار در سال

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا جهت دوره کارشناسی

طول دوره کارشناسی در دانشگاههای استرالیا ۴ سال است و اشخاصی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده اند می توانند مستقیمأ از دانشگاه در مقطع کارشناسی پذیرش شوند اما اگر نمرات متقاضی در مقطع دیپلم قابل قبول نباشد دوره ای به نام دوره foundation  به عنوان پیش نیاز ورود به دوره کارشناسی در دانشگاه مقصد ارائه می شود. البته این موضوع به سطع زبان متقاضی نیز بستگی خواهد داشت و حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به دوره کارشناسی آیلتس ۶ است. دانش آموزان امکان ورود به دوره پیش نیاز و ثبت نام در دانشگاه را با حداقل مدرک آیلتس ۵/۴ خواهند داشت. در مقطع کارشناسی تمامی رشته های تحصیلی من جمله رشته های شاخه علوم انسانی، علوم پایه و فنی و مهندسی به زبان انگلیسی ارائه می شود و این جزو بهترین شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا است و  در حال حاضر امکان ورود به دوره کالج و یا پیش دانشگاهی از سن ۱۶ سال برای دانش آموزان بین المللی فراهم شده است و این افراد می  توانند در بهترین کالج های سیدنی و ملبورن تحصیل نمایند. جهت اینکه امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا را بسنجید باید شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا را بشناسید و بدانید امکان اقامت پس از تحصیل در استرالیا در چه شرایطی مقدوره تر میباشد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا دوره کارشناسی ارشد

در باب مهاجرت تحصیلی به استرالیا؛ طول دوره کارشناسی ارشد در دانشگاههای استرالیا ۲ سال است. دانشجویان بین با مدرک ۴ ساله کارشناسی می توانند در دوره های کارشناسی ارشد دانشگاههای استرالیا ثبت نام کنند. مدرک زبان مورد نیاز برای ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد آیلتس ۵/۶ یا ۷ است. در حال حاضر امکان پذیرش در تمامی رشته ها در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد و حتی دانشجویان در صورت ارائه سابقه کاری در رابطه با رشته های مدیریتی می توانند در رشته مدیریت کارشناسی ارشد نیز پذیرش اخذ نمایند اما به طور کلی امکان تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های غیر مرتبط غیر از رشته مدیریت وجود ندارد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا دوره دکترا

طول دوره دکترا در دانشگاههای استرالیا ۳ تا  سال است و اخذ پذیرش در مقطع دکترا کمی دشوارتر از سایر مقاطع تحصیلی است. دانشجویان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در صورت ارائه رزومه علمی مناسب و تأیید استاد راهنما می توانند در مقطع دکترا پذیرش اخذ نمایند. همانطور که گفته شد رزومه علمی متقاضی برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار اهمیت خواهد داشت داشتن مقالات بین المللی، معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر جزء شرایط پذیرش دوره دکترا خواهد بود. مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا آیلتس ۷ به بالا می باشد . با توجه به شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا و امکاناتی که در بالا عرض شد نهایتا این کشور جهت مهاجرت و همچنین جهت اقامت پس از  تحصیل در استرالیا گزینه ای مناسب به شمار میرود.

طبق توضیحات ارائه شده مهاجرت تحصیلی به استرالیا یکی از بهترین روش های مهاجرت به  استرالیا و برای دانشجویان و حتی متقاضیان کار در استرالیا می باشد. دانشجویانی که دانشگاههای استرالیا مشغول به تحصیل هستند اغلب اوقات برای اسکیل ورکر استرالیا اقدام می نمایند. زیرا این افراد قادر به جستجوی کارفرما تأیید وی برای استخدام می باشد و همانطور که می دانید دعوتنامه کاری امتیاز اصلی اسکیل ورکر و ویزای کار استرالیا می باشد. برایمهاجرت تحصیلی به استرالیا سن متقاضی در پروسه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بسیار اهمیت دارد و افرادی که مدت زیادی از فارغ التحصیلی قبل خود دور بوده اند از نظر سفارت مورد تأیید برای تحصیل در استرالیا نیستند و علاقه واقعی آنها برای تحصیل در این کشور احراز نمی شود. مطلبی که خیلی مهم است کیفیت بسیار بالای آموزشی در کشور استرالیاست و این موضوع آینده درخشانی برای متقاضیان و دانشجویان ترسیم می کند.

این مقاله در بابمهاجرت تحصیلی به استرالیا متعلق به موسسه ی مشاوره ای MIE  با همکاری موسسه حقوقی ملکپور می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا می توانید به مقالات دیگر همین سایت با این موضوعات مراجعه نمایید. و یا  در صورت تمایل و چنانچه در خصوص نحوه اقدام و پر کردن فرم های اپلیکیشن جهت پذیرش و ویزای استرالیا سوالاتی داشتید میتوانید با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده نمایید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اهواز دارم با معدل کل 19.19 و نفر اول دانشگاه فارغ از تحصیل شدم
  متولد 73 هستم و تازه 8 ماهه که خدمت سربازیم تمام شده
  میخواستم بدونم چطور میتونم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در استرلیا اقدام کنم؟
  چون وضع مالی خانوادم بسیار سطح پایینی داره، آیا امکان fund گرفتن هست؟
  چون واقعا از پس هزینهای تحصیل در استرالیا برنمیام بخصوص با این نرخ شوک برانگیز دلار
  مرسی اگر راهنماییم کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های استرالیا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. shaghayegh گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه علمی کاربردی سال 92 و نامزدم کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه آزاد سال 97 هستیم. شرایط ادامه تحصیل در استرالیا برایمان امکان پذیر هست؟ و اینکه برای پناهندگی ثبت رسمی ازدواج در استرالیا انجام شود بهتر است یا در ایران؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی شما نیز در امر پذیرش مهم می باشد و اگر زمان زیادی از فارغ التحصیلی شما نگذشته باشد این امکان برای شما فراهم می باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در امر پناهندگی ارائه نمی دهد و به دلیل غیرقانونی بودن و خطرات جبران ناپذیر این مسیر را به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

   پاسخ
 3. مینا بهرامی گفته:

  سلام من ۲۶ سالمه و لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه غیر انتفاعی سال ۹۴ گرفتم میخواستم بدونم امکانش هست برای ارشد استرالیا ادامه تحصیل بدم؟ وآیا امکان تغییر رشته هست؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان اخذ پذیرش با مدارک غیر انتفاعی دشوارتر از مدارک دولتی و آزاد است هرچند بسته به سابقه علمی و رزومه تحصیلی شما غیر ممکن نیست. همچنین امکان تحصیل در رشته ای غیر از رشته خودتان عموما انکان پذیر نمی باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 4. elnaz qanavati گفته:

  با سلام واحترام، آقای دکتر به استحضار می رسانم اینجانب ۴۴ ساله داری مدرک ارشد بازرگانی سال ۹۲ دانشگاه آزاد وکارشناسی حسابداری دانشگاه آزاد سال۸۸وکارشناسی مدیریت تلفیقی آفات (گیاهپزشکی)سال ۹۴ از دانشگاه علمی کاربردی می باشم وهمسرم مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزادسال۸۹ می باشدوفرزندپسرم ۱۲ سال دارد آیا امکان تحصیل برای فرزندم دراسترالیا وکار برای خودم وهمسرم وجود دارد ؟باتشکر از راهنمایی جنابعالی

  پاسخ
  با سلام و احترام دوست گرامی جهت اگاهی کامل از مدارک و شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا  توضيحات كامل تر به مقاله ي مربوطه  در این لينك مراجعه بفرماييد.

  همچنین دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان روزانه توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

  همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ
 5. فروغ گفته:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی عمومی هستم
  خاستم بدونم برای مهاجرت به استرالیا مدرک پزشکی عمومی ایران قبول هست یا نه؟و اینکه اگر قبول نیست باید از ابتدا آزمون ورودی برای پزشکی بدم یا امکانش هست بدون آزمون ورودی وارد این رشته توی دانشگاه های استرالیا بشم و تطبیق واحد بدم؟ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 6. شیما گفته:

  با سلام
  شیما هستم فارس التحصیل کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی در سال 2007 ازدانشگاه آزاد شیراز
  مدت 10 سال در امارات متحده عربی مشغول به کار هستم در رادیو و تلوزیون . و علاقه مند به گذراندن کارشناسی ارشد در رشته کاری خود در استرالیا هستم اما اشاره فرمودید افراد با وقفه تحصیلی طولانی مدت مورد تایید اداره مهاجرت جهت ویزا نخواهند بوذ.
  چه راهی رو بیشنهاد میفرماییذ
  سباس

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی و رزومه شما برای کشور استرالیا باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که فاصله تحصیلی بالایی وجود داشته باشد شانس ویزای شما کاهش می یابد. برای اخذ اطلاعات و بررسی شرایط می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. ما به هیچ عنوان روش پناهندگی را به شما توصیه نمی کنیم. افراد بسیاری با شرایط شما وجود دارند که روند آنها باید از سوی نظام وظیفه استعلام گرفته شود. پیشنهاد می کنیم در کوتاه ترین زمان با دفاتر ما در وین یا ایران تماس بگیرید و اطلاعات کامل را در این زمینه دریافت کنید.

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید فراوان خدمت دکتر ملک‌پور من حدودا میشه گفت الان ۳ سال هستش که به فکره ادامه تحصیل در استرالیا هستم و منتظر موندم تا دوره پیش‌دانشگاهی رو تموم کنم و اقدام کنم اما همانطور که میدونید تابستون یک قانون توسط مجلس تصویب شد که دیپلمه‌های مشمول نمیتوانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنن که یا باید معاف شده باشند یا کارشناسی ارشد داشته باشند آقای ملک‌پور تمام زندگیم خراب شد رفتم و برای مهاجرت از طریق پناهندگی تحقیق کردم کم‌کم داشتم برا رفتن به ترکیه و UN آماده میشدم که یکی از دوستان شمارو معرفی کردن و گفتن که فردِ باسوادی هستن و اطلاعات زیادی دارن ممکنه بتونن کمکتون کنن مطمئنم فقط من نیستم که الان به مشکل خوردم و بقیه هم این سوالو دارن راهی هست که بتونیم با وجود این قانونِ جدید برای تحصیل از کشور خارج شیم؟ دیگه آخرین امیدم شما هستین لطفا جواب بدید در ضمن من چند روز دیگه ۱۸ سال و مشمول میشم

  پاسخ
 9. سید محسن محمدی پور گفته:

  با سلام سید محسن محمدی پور هستم. کاپیتان کشتیهای اقیانوس پیما می باشم.مقاله خیلی عالی و جامعی در مورد مهاجرت به استرالیا بود. من هم خیلی دوست دارم که با خانواده به استرالیا مهاجرت کنم. خیلی ممنون و متشکر

  پاسخ