مهاجرت تحصیلی به اتریش و بررسی شرایط آن

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط و نکات لازم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا مهاجرت تحصیلی به اتریش بهترین راه مهاجرت به اتریش است؟ مهاجرت تحصیلی به اتریش چه امتیازاتی را برای فرد فراهم می اورد؟ چرا به اتریش مهاجرت کنیم؟ تحصیل در اتریش از نظر امکان تحصیل رایگان در اتریش و امکان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش یکی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش می باشد. مهاجرت و تغییر محل زندگی و ترک حاشیه امن، به امید یافتن آینده روشن تر همواره انتخاب کسانی بوده که به دنبال شرایط بهتر زندگی بوده اند و سعی در ارتقاء کیفیت زندگیشان دارند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد کشورهای دیگر می تواند علاوه بر گسترده شدن افق دید انسان وی را در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب مناسب ترین گزینه یاری کند. در این نوشتار متعلق به موسسه حقوقی ملک پور سعی شده تا پیرامون مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در اتریش اطلاعاتی جامع خدمت شما خوانندگان گرامی قرار دهیم. شما عزیزان می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش مهاجرت تحصیلی به اتریش

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط عمومی

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط عمومی آن در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. کشور اتریش در اروپای مرکزی واقع شده و با کشورهای آلمان، جمهوری چک، ایتالیا و اسلوونی مرز مشترک دارد. پایتخت شهر اتریش وین نام دارد که چندین سال است به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی شناخته می شود. جمعیت اتریش 8.822.267 نفر و مساحت آن 83.878 نفر است. علی‌رغم وسعت و جمعیت کم آن، اتریش دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد) بالای زندگی است. با وجود دانشگاه‌ های باکیفیت و همچنین هزینه‌ های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌ شود. اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و ۱۱ دانشگاه خصوصی دارد. 12 رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می ‌شود. بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود. اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به ‌ندرت دیده می‌ شود. در ادامه این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به اتریش خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی اتریش 1 مهاجرت تحصیلی به اتریش

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش

video مهاجرت تحصیلی به اتریش

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اتریش

audio مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مدارس

اتریش از جمله کشورهایی است که به بچه های زیر ۱۸ سال اجازه می دهد که در این کشور درس بخوانند و مهاجرت تحصیلی به اتریش برای بچه های زیر ۱۸ سال حدوداً از ۹ سالگی امکان پذیر می باشد. اما باید توجه داشته باشید که بچه های زیر ۱۸ سال اجازه بردن پدر و مادر خود حتی به عنوان قیم به این کشور را ندارند. این کودکان برای گرفتن پذیرش در کالج های اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی و یا حتی انگلیسی ندارند، اما ممکن است در سفارت چند سوال انگلیسی از آنها بشود. کودکان زیر ۱۸ سال در مدرسه هم زبان انگلیسی و هم زبان آلمانی یاد می‌گیرند و بعد از یادگیری این دو زبان و گذشتن از چند سال از دوره تحصیل آنها می توانند زبان سوم خود را نیز به انتخاب خود آموزش ببینند. شرایط بسیار عالی برای کودکان زیر ۱۸ سال و تحصیل برای آنها در این کشور وجود دارد. کودکان ۹ سال اول تحصیلشان را در مقطع ابتدایی می گذراند و بعد از آن وارد آموزش متوسطه می شوند که به مدت ۴ سال در این دوره تحصیل می نمایند و نهایتا پس از آموزش متوسطه نیز وارد دبیرستان می شوند.

ساختار زمانی و دوره ای مدارس اتریش:

ساختار تحصیلی مقطع تحصیلی مقاطع سن سال توضیح
ابتدایی ابتدایی ۱-۴ ۶-۹ ۴ تحصیلات ابتدایی
متوسطه میانی متوسطه پایینی ۵-۸ ۱۰-۱۳ ۴ تحصیلات متوسطه میانی
متوسطه مقطع متوسطه اکادمیک ۱۰-۱۷ ۸
متوسطه متوسطه عالی ۱۴-۱۷ ۴ تحصیلات متوسطه عالی
فنی حرفه ای پیش-فنی حرفه ای ۱۴-۱۵ ۱
 • آموزش ابتدایی

  ۹ سال اول تحصیل در اتریش در مدارس دولتی این کشور، رایگان می باشد. ۴ سال تحصیل ابتدایی دانش آموزان در والکسچول یا مدارس مردمی سپری می شود.

 • آموزش متوسطه میانه

  پس از این دوره، دانش آموزان به مدت ۴ سال به انتخاب خود به مدرسه متوسطه عمومی یا آکادمیک می روند. در ابتدای هر سال تحصیلی این امکان وجود دارد که دانش آموز این مدرسه را تغییر دهد.

 • آموزش متوسطه

  پس از این دوره آموزش میانی، دانش آموزانی که قصد تحصیلات عالی در آینده را دارند، به دبیرستان می روند. در اینجا آنها یک دوره آموزشی طراحی شده تا دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده کند.

 • آموزش فنی حرفه ای

  دانش آموزان با استعداد عملی بیشتر و تیزهوش می توانند به مدارس حرفه ای بالاتر بروند. در این مدارس آنها شغل مورد علاقه آینده خود را انتخاب می کنند و آن را آموزش می بینند، اگر چه این امکان وجود دارد که مسیر خود را به سمت دانشگاه تغییر دهند.

از جمله مدارس بین المللی اتریش می توان به VES، AMADEUS و Danube اشاره نمود.

هزینه تحصیل در مقطع مدارس در اتریش را در جدول زیر مشاهده خواهید نمود:

مقطع هزینه درخواست هزینه ترم اول هزینه ترم دوم هزینه وسایل آموزشی در هر ترم هزینه سفرهای آموزشی در هر ترم
KIGA  و پیش دبستانی ۸۰۰ ۴۱۶۰ ۴۱۶۰ ۶۱ ۷۵
مقطع ۱-۴ ۸۰۰ ۴۱۶۰ ۴۱۶۰ ۶۱ ۷۵
متوسطه میانجی ۸۴۰/ ۴۲۰ ۵۵۳۰ ۵۵۳۰ ۱۱۱ ۷۵
متوسطه بالایی ۸۴۰ ۶۰۳۰ ۶۰۳۰ ۱۲۴ ۷۵

*هزینه ها به یورو می باشد*

تحصیل در مدرسه های شبانه روزی اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع لیسانس نیز امکان پذیر می باشد. داوطلبان تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باید تقاضای پذیرش خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند. این برگه ‌های درخواست در اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد. در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد. زبان تدریس در دانشگاه‌ های اتریش، آلمانی می‌باشد. متقاضی می بایست مدرک زبان آلمانی در سطح B2 ویا انگلیسی در سطح آیلتس 6 را داشته باشد. همچنین می بایست دیپلم 12 ساله داشته باشد. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش 4 سال می باشد و دانشجو در این 4 سال اجازه کار پاره وقت به مدت 10 ساعت در هفته را خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در اتریش:

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره ۶ یا زبان آلمانی B2
 • گواهی عدم منع تحصیل

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

پس از اتمام تحصیل در مقطع لیسانس، دانشجویان می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد در این کشور درخواست پذیرش بدهند. این مقطع در اتریش حدود 2 سال به طول می انجامد اما کاملا بستگی به سطح علمی و توانایی‌های فردی خود دانشجو نیز دارد که واحدهای خود را 2 ساله تمام می‌کند یا 3 ساله. زبان تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش انگلیسی است و کسانی که بخواهند به زبان آلمانی و در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنند، هزینه تحصیل آنها رایگان است. دانشجویان در این مقطع اجازه 20 ساعت کار دانشجویی دارند و می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز با خود به این کشور ببرند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی دانشجویان نیازمند مدرک آیلتس 6.5 می باشند و بدون مدرک زبان نمی توانند برای این مقطع اقدام نمایند. همچنین دانشجویان این دوره می توانند به مدت 20 ساعت در هفته کار پاره وقت داشته باشند.

مدارک لازم به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش:

 • مدارک هویتی
 • عکس ۴*۳
 • دیپلم ۱۲ ساله
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان آیلتس نمره 6,5 یا زبان آلمانی C1
 • ارائه مدرک لیسانس
 • گواهی عدم منع تحصیل

ad80e10b69 مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع دکتری

جهت اخذ پذیرش در مقطع دکتری در اتریش فرد باید مقالات ISI ، رزومه پژوهشی، معدل بالا، توصیه نامه و انگیزه نامه و گواهی عدم منع تحصیل را ارائه نماید. علاوه بر آن نیاز مدرک زبان آلمانی با نمره C1 یا C2 برای دانشگاه های دولتی و رایگان و یا آیلتس ۷ برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش می باشد. یکی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع دکترا برای کسانی که خواستار مهاجرت تحصیلی به اتریش می باشند، داشتن مدرک فوق لیسانس دانشجویان مقطع دکترا اجازه کار تمام وقت دارند و می توانند بخش قابل توجه و بسیار زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را با این کار دانشجویی فراهم نمایند و امکان گرفتن بورسیه در این مقطع بیشتر از سایر مقاطع است و دانشجویان اجازه بردن همراه را نیز با خود به این کشور دارند. همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال باشند عموماً منعی برای الحاق به نفر اصلی برایشان وجود ندارد.

تحصیل دکتری در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

افرادی که خواستار گرفتن بورسیه تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند، باید بدانند که بورسیه یک امر تضمینی نیست و ممکن است از طرف دولت و یا دانشگاه به شخص داده شود و درصدی می باشد و می تواند شامل هزینه تحصیل و یا زندگی و یا حتی هر دوی آنها شود. بورسیه های تحصیلی اتریش با توجه به رایگان بودن تحصیل در این کشور محدود بوده و بیشتر برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکتری می باشند.

در ادامه به بررسی چند نوع بورسیه که این کشور ارائه می دهد خواهیم پرداخت:

بورس تحصیلی کارشناسی ارشد MARIHE  

این بورسیه یک برنامه کاربردی برای آموزش است که توسط اتحادیه اروپا ارائه می شود که همه ملیت ها اجازه شرکت داشته باشند. هدف آن ارتقاء و نوآوری سطح دانشگاه ها برای افزایش جذابیت منطقه اروپا می باشد.  برای دوره تحصیلی به مدت چهار ترم 12000 یورو هزینه در نظر گرفته شده است.

بورس دانشگاه وین PHD COQUS

این بورس تحصیلی در دانشگاه وین و مرکز سیستم های کوانتومی می باشد که دانشجویان را بر اساس دستاورد های علمی و پژوهشی آن ها انتخاب می کنند. دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپا می باشد که این بورس را ارائه می دهد. حقوق به مبلغ 2000 یورو در ماه در نظر گرفته شده است.

برنامه بین المللی فارغ التحصیلان دکتری در اتریش PKU- IIASA

دانشگاه پکن و موسسه بین المللی تجزیه و تحلیل سیستم های کاربردی برنامه ایی برای تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد که هدف آن روش های پیشرفته اقتصادی و چالش های زیست محیطی مانند تجزیه و تحلیل آلودگی خطر می باشد. کمک هزینه این بورس مبلغ 15.000 می باشد.

مدارک مورد نیاز درخواست بورسیه تحصیلی در اتریش:

 • نیاز مالی

  متقاضی باید نیاز مالی خود را بتواند اثبات نماید.

 • اثبات صلاحیت علمی لازم

  پیشرفت تحصیلی که از سوابق تحصیلی قابل اثبات باشد را ارائه نماید.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه
بورسیه تحیصلی در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و هزینه های زندگی و تحصیل آن به صورت میانگین بررسی خواهد شد. از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات تکمیلی در اتریش به‌ صورت رایگان می‌باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش هزینه جانبی بین 380 تا 750 یورو در هر ترم و در دانشگاه های خصوصی این کشور به طور متوسط 14.000 یورو در سال می باشد.

در جدول زیر میانگین هزینه های زندگی در اتریش را مشاهده خواهید نمود:

مواد غذایی قیمت ها
شیر (1 لیتر) 1.08 یورو
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 17.04 یورو
سینه مرغ (1 کیلوگرم) 10.06 یورو
حمل و نقل قیمت ها
بلیط یک طرفه 2.40 یورو
تاکسی 1 کیلومتر 2.00 یورو
اجاره خانه در ماه قیمت ها
آپارتمان 1 خوابه ( داخل شهر ) 724.65 یورو
آپارتمان 1 خوابه ( خارج از شهر) 577.29 یورو

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و کار دانشجویی

یکی از مسائل مهمی که همیشه دغدغه دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند امکان کار دانشجویی به منظور تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور می باشد. همانطور که گفته شد، هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی که به زبان آلمانی تدریس می شود برای دانشجویان به صورت رایگان است اما دانشگاه های خصوصی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند، مستلزم هزینه برای دانشجویان می باشند. دانشجویان در طول تحصیل اجازه کار دانشجویی دارند اما ساعات آن بسته به مقطع تحصیلی آنها متفاوت می باشد. طبیعی است که کودکانی که زیر ۱۸ سال می باشند و زیر سن قانونی هستند، اجازه کار کردن در حین تحصیل طبق قوانین اتریش ندارند. اما دانشجویان مقطع لیسانس در طول هفته به مدت 10 ساعت و دانشجویان مقطع فوق لیسانس به مدت 20 ساعت و دانشجویان مقطع دکترا نیز به صورت تمام وقت اجازه کار دانشجویی دارند که می تواند بخش قابل توجه و مهمی از هزینه های زندگی آنها را پوشش دهد و این می تواند یک نکته مثبت برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارند، باشد.

austria مهاجرت تحصیلی به اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط ویزای همراه

طبیعی است که کسانی که خواستار مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند و سنشان بالای سن قانونی است و دارای همسر و فرزند هستند، بخواهند همسر و فرزند خود را نیز از طریق ویزای الحاق همراه با خود به همراه ببرند. اما طبق نظر وکیل پرونده بهتر است ویزای همراه با چند ماه فاصله درخواست شود. خوشبختانه اتریش اجازه بردن همراه را به افراد و دانشجویان می‌دهد اما باید توجه داشت که همراه فقط شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است و پدر و مادر را شامل نمی شود. مدت زمانی که پروسه انجام مهاجرت تحصیلی به اتریش به طول می انجامد حدود ۶ تا ۸ ماه است. فرد اجازه بردن همراه را خواهد داشت. فرد همراه باید مدرک زبان در سطح A1  را داشته باشد و بهتر است برای برای همراه همزمان با فرد اصلی اقدام نکرده و ابتدا فرد اصلی اقدام نماید و پس از اخذ ویزای تحصیلی برای همراه خود درخواست ویزای همراه را ارائه نماید.

توجه فرمایید که بعد از اخذ پذیرش باید متقاضیان و همراهان می بایست نفری 10.000 یورو در حسابشان داشته باشند و تا ۳ ماه بعد از وقت سفارت در حساب بماند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه اتریش به شرح زیر است:

 • سند ازدواج به همراه ترجمه به زبان آلمانی
 • شناسنامه
 • پاسپورت
 • کارت اقامت دانشجو
 • اثبات تمکن مالی جهت الحاق همراه
ویزای همراه اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

دانستن رتبه و اعتبار دانشگاه های اتریش  از ضروریات مهاجرت تحصیلی به این کشور است. در اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی وجود دارد. در ادامه لیستی از دانشگاه های برتر اتریش برای کسانی که خواستار مهاجرت تحصیلی به اتریش هستند آورده شده است:

رتبه کشوری رتبه جهانی نام دانشگاه
1 150 دانشگاه وین
2 382 دانشگاه اینسبروک
3 461 دانشگاه فنی گراتز
4 491 دانشگاه پزشکی وین
5 566 دانشگاه کارل فرانزنس گراتز
6 661 دانشگاه یوهانس کوپلر لینز
7 663 دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی وین
8 838 دانشگاه اقتصاد و تجارت وین
9 887 دانشگاه علوم پزشکی گراتز
10 914 دانشگاه علوم پزشکی اینسبروک
11 1201 دانشگاه دامپزشکی وین
12 1291 دانشگاه آلپ آدریاتیک کلاگنفورت
13 1353 موسسه علوم و فناوری IST اتریش
14 1563 دانشگاه لئوبن
15 1599 دانشگاه آموزش مداوم دانوب کرمس
16 1617 دانشگاه سالزبورگ
17 1980 دانشگاه غیر دولتی علوم پزشکی پاراسلسوس
18 2817 دانشگاه علوم کاربردی اتریش علیا
19 2949 دانشگاه خصوصی برای علم کامپیوتر، بهداشت و درمان، علوم پزشکی و فن آوری
20 3490 دانشگاه علمی کاربردی وین

دانشگاه های اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش

دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش نیاز به اخذ ویزای تحصیلی این کشور را خواهند داشت. مدارک مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به اتریش به شرح زیر می باشد:

 • پذیرش از دانشگاهای اتریش

  خصوصی یا دولتی

 • فرم درخواست ویزا
 • نامه تمکن مالی
 • گواهی اقامت در کشور اتریش
 • پاسپورت با اعتبار
 • تمام مدارک هویتی مانند شناسنامه، سند ازدواج ( برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه نامه دانشجویی
 • عکس پرسنلی
ویدئو اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از نگرانی هایی که دانشجویان دارند، این است که بعد از اتمام تحصیل شان حتماً بتوانند کار پیدا بکنند و نهایتا اقامت اتریش را بگیرند. این مسئله شاید دغدغه بسیاری از دانشجویان باشد. اما در این قسمت به بررسی شرایط کاری بعد از تحصیل در این کشور و موقعیت های کاری و شغلی که در این کشور وجود دارد خواهیم پرداخت. دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلاتشان در اتریش می توانند به مدت ۶ ماه در این کشور در جستجوی کار باشند و در صورت یافتن کار مناسب و تمام وقت به همراه پرداخت مالیات به مدت چند سال، درخواست اقامت و سپس تابعیت اتریش را نمایند. اشخاصی که در اتریش تحصیل می کنند از امتیاز ویژه ای برای یافتن کار در این کشور برخوردارند. دانشجویان برای یافتن شغل مورد نظر خود می توانند از طریق موسسات کاریابی و یا آگهی های کار اقدام نمایند.
به طور کلی اوضاع اقتصادی و شرایط و موقعیت کاری یک کشور را می توان از نرخ بیکاری آن تشخیص داد. نرخ بیکاری نشان دهنده این مسئله است که چه تعدادی از افراد یک جامعه شاغل و چند درصد آنها بیکار می‌باشند. طبیعی است که وقتی نرخ بیکاری کشوری بالا باشد، موقعیت کار برای مهاجران نیز ضعیف و کم می باشد. در اتریش خوشبختانه از هر ۱۰۰ نفر ۹۷ نفر شاغل هستند. یعنی حتی طبق آمار دانشجویان در حین تحصیل نیز مشغول به کار دانشجویی می باشند. اتریش بعد از آلمان جزو تنها کشورهایی است که به متقاضیان مهاجرت به اتریش ویزای کاری ۶ ماه می دهد و اجازه می دهد که آنها به کشور ورود پیدا بکنند و در جستجوی کار باشند و به کسانی که بتوانند دراین کشور کار کنند و مالیات پرداخت کنند نیز اقامت می دهد. بنابراین اصلا نباید نگران مسئله موقعیت کار پس از تحصیل باشید، چون کشوری که انتخاب کرده اید یکی از بهترین کشور های دنیا و پایتخت آن وین، قلب اروپا می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری اتریش را ملاحظه می نمایید:

نرخ بیکاری اتریش مهاجرت تحصیلی به اتریش

اقامت پس از تحصیل در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل شان به مدت 6 ماه اجازه دارند تا در اتریش بمانند و در جستجوی کار باشند. چنانچه در این این مدت بتوانند کار پیدا بکنند و چند سالی کار کنند و از حقوق دریافتی خود به دولت مالیات بدهند، می‌توانند طی ۵ سال اقامت دائم اتریش را دریافت کرده و بعد از ۶ سال نیز درخواست تابعیت این کشور را داشته باشند. البته گرفتن تابعیت شرط و شروطی دارد که می بایست آن شرایط را داشته باشند. شخصی که قصد تابعیت کشور اتریش را دارد برای دریافت پاسپورت اتریش باید بتواند به زبان آلمانی نیز تسلط کافی داشته و همچنین از تاریخ این کشور نیز آگاهی داشته باشد.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت تحصیلی به اتریش و سخن پایانی

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط و امتیازات این کشور در مقایسه با سایر کشورها مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. با توجه به تعداد کثیر متقاضیان جهت مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش بر آن شدیم تا اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های معتبر و رایگان از جمله دانشگاه ملی وین در کشور اتریش واقع شده اند، دانشجویان بسیاری از سراسر جهان متمایل به تحصیل در این کشور هستند. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش آماده ارائه خدمات و پاسخگویی در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش و تمام امور تحصیلی به شما عزیزان به صورت رایگان می باشد. جهت راهنمایی و مشاوره تخصصی در امر مهاجرت تحصیلی به اتریش می توانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر دیگر ما در ایران تماس حاصل فرمایید و یا اینکه در زیر همین مقاله سوالات خود را در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش ثبت نمایید و منتظر بمانید تا مشاورین ما در کمترین زمان ممکن پاسخ آنها را بدهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

36 پاسخ
 1. مهناز گفته:

  سلام باتشکر از راهنماییهای بسیار خوبتون. من خانم 34 ساله دارای لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 14/87 از دانشگاه سراسری و فوق لیسانس مهندسی صنایع با معدل 15/26از دانشگاه امیرکبیر هستم.دارای 8 سال سابقه بیمه و در یک اداره دولتی استخدام هستم. همسرم 35ساله دارای مهندسی برق از دانشگاه آزاد و سابقه کار در فولادهرمزگان و آبشیرینکن جمعا بمدت 2/5 سال سابقه بیمه دارد.یک فرزند پسر3/5 ساله دارم. دارایی بدون فروش منزل مسکونی 150 میلیون تومان .میخواستم راحتترین راه و کم هزینه ترین راه و مقصد برای مهاجرت را بدونم.اگر بتوانم برای اتریش از طریق تحصیل اقدام کنم آیا همسرم میتواند آنجا کارکند ؟ظرف چه مدت میتوان اقامت دائم گرفت؟سطح زبان من و همسرم متوسط رو به بالا میباشد و درحال آماده شدن برای امتحان ایلتس هستیم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   تحصیل در اتریش به صورت رایگان مستلزم داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های سراسری، داشتن مدرک زبان مورد نیاز، نداشتن گپ تحصیلی بالا و همچنین قبولی در کنکور رشته های پر طرفدار این کشور می باشد. در غیر این صورت می توان با صرف هزینه در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمود.
   اخذ ویزای همراه عموماً به صورت همزمان نبوده و بعد از گذشت چند ماه از اقامتتان در اتریش می توانید برای ویزای همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال اقدام نمایید و اجازه کار همسر شما نیز بستگی به نظر مساعد اداره مهاجرت اتریش خواهد داشت.
   اقامت از طریق تحصیل میسر نبوده و به این منظور می بایست پس از پایان تحصیلاتتان ویزای تحصیلی را تبدیل به ویزای کاری نموده و پس از گذست مدت زمان مورد نیاز اقدام به درخواست اقامت دائم اتریش نمایید.

   پاسخ
 2. Amir گفته:

  سلام خسته نباشید با دارابودن شرایط بودجه مورد نظر برای تحصیل در اتریش چه قدر هست در مقطع فوق لیسانس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر مدرک لیسانس خود را از دانشگاه سراسری در ایران گرفته اید می توانید به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنید. در غیر این صورت هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف متغیر است اما به صورت میانگین سالیانه 10،000 یورو می باشد. هزینه زندگی در اتریش نیز بین 800 تا 1200 یورو در ماه می باشد.

   پاسخ
 3. سلامتی گفته:

  با سلام من ارشد مترجمی زبان هستم از دانشگاه آزاد به نظر شما می تونم از دانشگاه وین اتریش پذیرش بگیرم البته می خوام پسرم هم به صورت همراه ببرم شرایط تحصیل او به چه صورت می شود؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور ابتدا می بایست در آزمون سراسری اتریش در رشته مورد نظر قبولی اخذ نمایید. تحصیل در اتریش علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به سن، گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام و عرض ارادت ببخشید میخواستم بدونم با دریافت دیپلم ریاضی و فیزیک و بدون دادن کنکور میتونم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی یا… در اتریش یا آلمان اقدام نمود ودایی بنده مقیم آلمان هستن. من الان وقت یادگیری زبان آلمانیرو دارم وهزینه ی مهاجرت چه قدر میشه؟بسیار ممنون و متشکر از همراهیاتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خیر بدون این شروط دشوار است . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Ali گفته:

  خدمت آقاي دكتر ملك پور عزيز و دوست داشتني عرض سلام و ادب و احترام دارم . بنده علي ٣٣ ساله متأهل بدون بچه ، داراي : ١- ديپلم رياضي فيزيك ٢- پيش دانشگاهي رياضي ٣- ديپلم كاربري كامپيوتر از شاخه كارودانش ٤- ليسانس حسابداري از دانشگاه آزاد هستم . ١٨ ماهه كه در تركيه اقامت دارم ، آيلتس ندارم ، زبان آلماني هم بلد نيستم ؛ علاقمند به يادگيري زبان آلماني در يكي از كالج هاي اتريش هستم تا پس از يادگيري زبان آلماني در يكي از دانشگاه هاي آلمان در رشته كارشناسي يا تكنيسيني و كاربري كامپيوتر ادامه تحصيل بدهم و از اين طريق بتوانم كار پيدا كنم و اقامت بگيرم . خواهشمند است جهت گرفتن پذيرش و ويزا راهنمايي هاي لازم مبذول فرمائيد.
  با تجديد احترام _ علي ٢٠١٨/٠٤/١٥

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل زبان در کشور اتریش برای شما وجود دارد. برای اطلاع از هزینه ها و شرایط اخذ آن پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل در مدارس کشور اتریش برای کودکان با این شرایط سنی وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در زمینه مدارس کشور اتریش می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید. آقا هستم مجرد ۳۳ ساله فوق لیسانس کامپیوتر نرم افزار؛… دیپلم ریاضی، فوق دیپلم آزاد کامپیوتر، لیسانس علمی کاربردی کامپیوتر ، فوق لیسانس غیرانتفاعی کامپیوتر. قصد پرفتن پدیرش نحصیلی از کشور اتریش را دارم. زبان آلمانی ام تا حدودی خوندم تا آخر A21 .لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم. ممنون(من قصد اومدنم ۱۰۰ درصدی هست)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه دانشگاه محل تحصیل شما (دانشگاه آزاد) شانس پذیرش از کشور اتریش اندک می باشد. با توجه به داشتن مدرک زبان آلمانی می توان برای شما از سایر روشهای مهاجرتی برای آلمان یا اتریش اقدام کرد. برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  باسلام من ۴۱سالمه ولیسانس حسابداری ازدانشگاه آزاددارم معدلم ۱۱٫۵۸می باشد وحدود۱۲سال سابقه کارمالی دارم واکنون مدیرمالی یک شرکت هستم ومدرک زبان ندارم دوتابچه دارم وهمسرم لیسانس مدیریت برنامه ریزی ازدانشگاه دولتی داردبامعدل ۱۴وسن همسرم ۳۵سال میباشد ومدرک زبان هم نداردو حدود ۳سال سابقه کارمالی دارد وحدود ۱۰۰میلیون تومن سرمایه داریم چه نوع اقامتی همراه خانواده دراتریش یاکشورهای دیگرمناسب مامی باشدلطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط شما می توان از طریق همسرتان برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام نمود. روش های دیگر نیز می تواند با توجه به میزان سرمایه شما مورد بررسی قرار گیرد. در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  سلام من ۴۳سال سن دارم دارای مدرک کاردانی شیمی و لیسانس حقوق هستم و همسرم دیپلمه. دو پسر ۱۷و ۱۵ ساله دارم که تصمیم دارم برای ادامه تحصیل پسرانم در رشته دندانپزشکی مهاجرت کنم حدود پانصد میلیون هم داریم آیا راهی برای اقامت در کانادا یا اتریش برای ما هست .اتریش به خاطر هزینه کم دانشگاه .و اینکه مدرک زبان المانی نمیخواد و کانادا به خاطر شرایط خوب کشور .
  نهایت سپاسگزاری رو از پاسخ شما دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکن تحصیل فرزندانتان در هر دو کشور وجود دارد. ویزاهای توریستی یا اقدام برای شخص شما به عنوان نفر اصلی می تواند گزینه مناسبی برای همراهی فرزندانتان باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از شرایط با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور خسته نباشید. من در حال تحصیل رشته برق تو یکی از دانشگاه های آزاد تهران هستم الان سال سوم تحصیلم هست و معدلم هم بالای ۱۷ می‌خواستم بپرسم دانشگاه آزادی بودن برای مهاجرت تاثیر منفی داره؟ اگر داره حدودا چقدر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. دانشگاه محل تحصیل شما بسته به کشور مقصد دارای اهمیت است به عنوان مثال کشور اتریش در حال حاضر دانشگاه آزاد را تایید نمی نماید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملک پور و همکاران با دانش و محترمتان. بسیار سپاسگذارم از بذل محبتتون و انرژی های مثبتی که از شما در فایلهای صوتی و تصویری دریافت می کنیم. سوالاتی دارم که با شما در میان می گذارم، امیدوارم بتوانم خیلی کامل شرایطم را توضیح دهم و از شما کمک بگیرم. من: ۴۴ ساله لیسانس برق الکترونیک فوق لیسانس صنایع کارمند ، سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا خانم: ۳۶ ساله لیسانس و فوق لیسانس طراحی صنعتی هیات علمی، سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا دخترها: یکی ۱۰ ساله و دیگری ۳ ساله هدف: مهاجرت به اتریش یا آلمان، یافتن کار، پرداخت مالیات، اخذ تابعیت با هر روشی که شما توصیه می کنید. روشهایی که به ذهن من رسیده پس از مطالعه سایت شما: ۱- اخذ ویزای دانشجویی فوق لیسانس طراحی صنعتی توسط خانم بنده و ویزای همراه برای فرزندان. سوال: آیا کار دانشجویی در این مقطع، مشمول مالیات و در نتیجه شروع فرآیند دوره ۵ ساله برای گرفتن تابعه اتریش یا آلمان می شود؟ برای ثبت نام چه مدارک زبان و در چه سطحی مورد نیاز است؟ ۲- اخذ ویزای دانشجویی دکتری طراحی صنعتی توسط خانم بنده و ویزای همراه برای فرزندان. سوال: آیا کار دانشجویی در دوره دکتری مشمول مالیات و در نتیجه شروع فرآیند دوره ۵ ساله برای گرفتن تابعه اتریش یا آلمان می شود؟ برای ثبت نام چه مدارک زبان و در چه سطحی مورد نیاز است؟ آیا گرفتن بورس یا Fund از طرف دانشگاه به معنی شغل با پرداخت مالیات و در نتیجه شروع فرایند تابعیت برای اتریش یا آلمان می شود؟ ۳- در دو روش فوق اینجانب در ایران مانده و هزینه های خانواده را تقبل خواهم کرد. در این صورت آیا به اینجانب ویزای اتریش یا آلمان بدون دردسر تعلق می گیرد تا بتوانم در سال چند بار و به دلخواه به خانواده سر بزنم؟ ۴- خواهر خانم من و همسرشان تبعه اتریش هستند. آیا این امر از لحاظ قانونی کمکی به فرآیند مهاجرت ما و سرعت بخشیدن به آن می کند؟ از اینکه وقت گذاشته مطالعه و پاسخ می دهید بسیار سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. دانشگاه محل تحصیل همسرتان مورد نظر می باشد و در صورتیکه دانشگاه آزاد باشد شانس اخذ پذیرش اندک است. برای اخذ پذیرش دکتری باید رزومه (معدل و نمرات، مدرک زبان، مقالات بین المللی و …) مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات تکمیلی با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. با توجه به دانشگاه شما (دانشگاه آزاد) امکان اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش وجود ندارد و با ریسک همراه است. ویزای کار اتریش امتیاز بندی می باشد و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات در ارتباط با انتخاب بهترین راه با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  سلام و خسته نباشید. من ۲۶ سال سن دارم. مدرک لیسانس IT از دانشگاه آزاد دارم. ۲٫۵ سال سابقه کار تخصصی دارم. به زبان انگلیسی مسلط هستم ولی مدرک ندارم. مشمول هستم ولی غیبت ندارم. میخواستم ببینم شرایطم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش بهتر است و یا کاری؟ و همچنین چقدر سرمایه لازم است؟ سپاس فراوان

  پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در اتریش دانشگاه محل تحصیل شما مورد نظر می باشد. در صورتی که دانشگاه شما مورد تایید قرار گیرد با داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  درود من برای ویزای تحصیلی اتریش میخواستم اقذام کنم کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم و ۵ سال متوالی بعد از فارغ التحصیلیم مشغول به کار بودم ، ۳۴ ساله هستم ، متاهل و یک دختر پایه دهم دارم، آیا امکان اقدام برای اتریش بدون داشتن زبان آلمانی ممکن است؟

  پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. شرایط سنی شما مشخص نیست. برای راهنمایی بهتر شما به اطلاع از سن شما نیاز است. رشته تحصیلی شما برای اخذ ویزاهای کاری با ریسک کاریابی همراه است اما روش های دیگری نیز وجود دارد همچون خرید ملک، ثبت شرکت، تحصیل فرزندان و … که می توانید از آن طریق اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور خسته نباشید من سمیرا شعبانی هستم از بندرعباس فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم همسر دپیلم دارند صاحب دو فرزند دختر ۱۰ساله و ۵ ساله خیلی دوست دارم مهاجرت کنم ولی هنوز تصمیم نگرفتم کجا بروم و چه ویزایی بگیرم که به نفع من باشه یک خونه دارم و پس انداز حدود ۱۰۰میلیون دوست دارم یه جایی برم که هم اب و هواش خوب باشه هم زبان اون کشور انگلیسی باشه الان کلاس زبان دارم میرم و زبان انگلیسی متوسطه به نظر شما من کجا مهاجرت کنم اتریش دوست دارم ولی به خاطر اینکه زبانش آلمانی هست و من هیچ چیز بلد نیستم دوست ندارم بروم البته کانادا هم دوست دارم با اینکه راهش دور است و اب و هوایش سرد دوست دارم جایی بروم که زودتر به اقامت ختم بشود.ویزایی کاری برای من بهتر است یا ویزای تحصیلی ….؟من دوست دارم با خانوادم مهاجرت کنم منزل من هم بخواهم اجاره بدهم ۱ میلیون اجاره میتوانم بدهم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای ادامه تحصیل در کشور اتریش به اشتغال به تحصیل یا نامه عدم منع تحصیل نیاز است. در حال حاضر کشور اتریش تنها دانشگاه های سراسری را می پذیرد. شما میتوانید کشورهای دیگر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید یا از راه ویزاهای کاری برای کشور آلمان یا اتریش اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی جناب آقای ملک پور و همکاران… بنده ۲۹ سالمه لیسانسه مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور هستم و مدرک آیلتس دارم و ۸سال سابقه تدریس و دوسال سابقه مدیر اداری در یک شرکت نیمه دولتی را دارم. همسرم هم کاردانی برق از دانشگاه آزاد و لیسانس برق از دانشگاه غیر انتفاعی دارند. ما فرزندی نداریم و میخواهیم برای ادامه تحصیل و زندگی به اتریش داریم . با در نظر گرفتن اینکه سرمایه ما فقط ۱۰۰ میلیون است . آیا امکان تحصیل رایگان برامون هست که بتونیم بعد از پایان تحصیل هم کار پیدا کنیم و اونجا اقامت بگیریم؟

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. تحصیل در هنر بسته به مقطع و رشته فرد آزمون ورودی دارد و آزمون ورودی پیش از شروع کورس اصلی برگزار می شود. پذیرش دانشگاه پیام نور و معدل فرد در هریک از کشورها متفاوت است به عنوان مثال کشور اتریش مدرک دانشگاه پیام نور را نمی پذیرد.

  پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترم، عرض شود در فایل صحبتهای جناب آقای ملک پور ایشان فرمودند جهت ورود جهت تحصیل در رشته هنر یک آزمون ورودی گرفته خواهد شد آیا این آزمون فقط جهت مقطع کارشناسی خواهد بود و یا در بقیه مقاطع هم خواهد بود و اینکه اگر کسی برای تحصیل به اتریش وارد شد این آزمون قبل از شروع کلاسهای زبان از شخص مورد نظر گرفته خواهد شد و سوال دیگر اینکه مدرک تحصیلی پیام نور برای تحصیل در ارشد مورد قبول اروپا و یا کشورهای دیگر میباشد و آیا شرط معدل دارد؟

  پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام. با توجه به شرایط و میزان سرمایه شما تحصیل در کشور اتریش می تواند برای شما یکی از گزینه های مطلوب برای ورود به این کشور باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید.بنده ۳۶ ساله و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد و کارمند در شرکت خصوصی درقسمت خزانه داری هستم.حدود ۸ سال سابقه بیمه دارم.همسرم ۳۳ ساله و لیسانس شهرسازی از دانشگاه ازاد و کارمندو ۶ سالسابقه بیمه دارد.یک پسر ۳٫۵ ساله دارم.قصد مهاجرت به اتریش را داریم.وضعیت مالی خیلی متوسط.مانند پول پیش خونه و پول ماشین .من خودم مدرک ارایشگری از فنی حرفه ای هم دارم ولی سابقه کاری ندارم.یکی از بستگان دورمون هم در اتریش زندگی میکنند که نمیدونم این امتیاز هست یا نه.لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه طریقی میشه اقدام کرد که بهترین راه باشه و کمترین زمان را ببره

  پاسخ
 23. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب. در صورتی که منظور شما اخذ پذیرش دکترا به همراه فاند باشد باید شرایط اخذ پذیرش دکترا رعایت شود. به طور معمول برای اخذ پذیرش دکترا به مقالات بین المللی، آیلتس بالای ۷، نمرات بالا و …. نیاز است. برای اخذ اطلاعات کامل در ارتباط با تحصیل و کار می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 24. mie editor2 گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی و تشکر از راهنمایی های صادقانتون بنده دختر مجرد ۳۶ساله با مدرک لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس بیوشیمی پایه از دانشگاه پیام نور میباشم سوالی که از خدمتتون داشتم این هست که آیا امکان فاند گرفتن از یک کشور اروپایی برام مقدور هست با این شرایط سنی یا گرفتن ویزای کار بنده به مدت دوازده سال سابقه کار در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم و حدودا هفت سال بیمه بودم باتشکر از آقای دکتر ملک پور

  پاسخ
Rating: 5