مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و شرایط ۲۰۱۸ مهاجرت تحصیلی به اتریش چگونه است ، آیا مهاجرت تحصیلی به اتریش بهترین راه مهاجرت به اتریش است ، چرا به اتریش مهاجرت کنیم؟ مهاجرت تحصیلی به اتریش چه شرایطی دارد؟ برای مهاجرت تحصیلی به اتریش چه مدارکی نیاز است؟ چه کسانی افراد برای مهاجرت تحصیلی به اتریش مناسب می باشند؟ مهاجرت تحصیلی به اتریش چه امتیازاتی را برای فرد فراهم می اورد؟ مهاجرت تحصیلی به اتریش منجر به کسب اقامت دائم میشود؟ مهاجرت تحصیلی به اتریش از نظر امکان تحصیل رایگان در اتریش و امکان اخذ بورسیه تحصیلی اتریش یکی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش میباشد .

مهاجرت و تغییر محل زندگی و ترک حاشیه امن ، به امید یافتن آینده ی روشن تر همواره انتخاب کسانی بوده که به دنبال شرایط بهتر زندگی بوده اند و سعی در ارتقاء کیفیت زندگیشان دارند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد کشورهای دیگر می تواند علاوه بر گسترده شدن افق دید انسان وی را در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب مناسب ترین گزینه یاری کند. در این نوشتار متعلق به موسسه حقوقی ملک پور سعی شده تا پیرامون مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل در اتریش اطلاعاتی جامع خدمت شما خوانندگان گرامی قرار دهیم.

video مهاجرت تحصیلی به اتریش
audio مهاجرت تحصیلی به اتریش

چرایی مهاجرت تحصیلی به اتریش ؟

کشور اتریش بر اساس قدرت اقتصادی آن سنجیده می‌شود.علی‌رغم وسعت کوچک کشور اتریش و جمعیت کم آن، اتریش، دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد)بالای زندگی است.

باوجود دانشگاه‌های باکیفیت و همچنین هزینه‌های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌شود.

اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی دارد.

وجود دارد.QS۳دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

دانشگاه Vienna با رتبه ۱۵۶-   دانشگاه تکنولوژی Vienna با رتبه ۲۴۶- دانشگاه lnnsbruck با رتبه ۲۸۸

دانشگاه Vienna بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش می‌باشد که در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد.

دوازده رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود.

از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات مراتب بالاتر به‌صورت رایگان می‌باشد درصورتی‌که از زمان مقررشده محدود تجاوز نکند (زمان مورد انتظار برای رشته به‌اضافه درترم مجاز)

زمانی که در زمان مقررشده باشد،پاداشی برای هر ترم تقریباً ۳۶/۳۶۳ دلار می‌باشد.

استثنائاتی هم وجود دارد که در مواقعی درآمد دانشجو در سال به بیش از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد.در تمام این موارد ۱۷ دلار برای دانشجویان اتحادیه‌ها و حق بیمه شارژ می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی با توجه به شرایط خدماتی در کشور اتریش، درخواست منزل می‌کنند و پیشنهادات سریعی به آن‌ها خواهد شد که می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳۰۰ دلار در ماه برای آن‌ها داشته باشد.اگرچه استاندارد زندگی بالایی در اتریش وجود دارد، دانشجویان هزینه‌های مقبولی را در اتریش خواهند داشت.

دانشجویان اروپایی حق استفاده از سیستم سلامتی و بهداشتی را مانند یک اتریشی رادارند.همانطوریکه آن‌ها کارت بیمه سلامت اروپایی دارند اگر چه‌کارت بیمه سلامت هم در دانشگاه اتریش به دانشجویان داده می‌شود.

اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به‌ندرت دیده می‌شود.کیف‌قاپ‌ها می‌توانند در مناطق پرجمعیت یافت شوند شامل مناطق پرتردد توسط توریست‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس و در مترو. طبق قوانین اتریش ، شما همواره به داشتن پاسپورت و در دسترس بودن آن در تمامی مواقع نیازمندید.اگر شما پاسپورت خود را همیشه با خود همراه نداشته باشید ، شما باید حداکثر تا یک ساعت به آن دسترسی پیدا کنید و پاسپورت باید بخشی از وجود شما باشد.گواهینامه رانندگی به‌عنوان یک مدرک شناسایی پذیرفته‌شده نیست.

بر اساس‌ترم تابستانی ۲۰۱۳ تدارکات زیر برای پرداخت قابل‌اجراست:

*دانشجویان قانونی با تابعیت اروپایی و افرادی که از حقوق مشابه مانند اتریشیان

قبل از وضع قانون بهره می‌برند( ساکن دائمی در اتریش، ساکن در اتریش ۵ سال قبل از شروع به تحصیل و ….) باید شهریه دانشگاه به مبلغ ۳۶۳٫۳۶ در هر ترم را پرداخت کنند اگر آن‌ها از حداقل دوره زمانی تحصیلی برای کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری بیش از دو ترم تجاوز کنند.

*دانشجویان کشورهای جهان سوم باید شهریه‌ای به مبلغ ۷۲۹٫۷۲ در هر ترم را پرداخت کنند.

*دانشجویان غیرقانونی که فقط برای سخنرانی‌ها و جلسات خاصی ورود پیداکرده‌اند ، بدون توجه به تابعیت آن‌ها باید شهریه‌ای معادل ۳۶۳٫۳۶ را پرداخت کنند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به اتریش

مقررات گذرنامه و ورود

دانشجویان اروپایی نیازی به داشتن گذرنامه برای تحصیل در اتریش ندارند اما آن‌ها به درخواستی برای جواز اقامت از اداره مقررات اقامتگاه محلی نیاز دارند.

داوطلبان رشته‌های دوره کارشناسی یا فارغ‌التحصیلی باید تقاضای خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.برگه‌های درخواست آن‌ها از اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد.(در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد.) زبان تدریس شده در دانشگاه‌های اتریش ،آلمانی می‌باشد.متقاضیان می‌بایست سطح دستوری زبان آلمانی خود را حتی با نتایج مدرسه اثبات کنند.اگر در مدرسه تحصیل‌کرده‌اند یا با ارائه دیپلم زبان آلمانی.

موسسه‌ها به یک حداقل سطحی از زبان دستوری که بر اساس پاسپورت زبان اروپایی می‌باشد نیاز دارند.تحقیقات تا زمانی که در سطح دانشجویان بین المللی مطرح می باشد نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند.

اگر زبان‌آموزشی رشته انتخابی انگلیسی باشد به حداقل سطح دستوری یادگیری زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت زبان اروپایی نیاز می‌باشد.

مدارک موردنیاز:

PASSPORT

*کارت شناسایی یا مدرک تابعیت به همراه یک کارت شناسایی رسمی عکس‌دار

* دیپلم سطحa یا دبیرستان یا مدرک معادل

* رتبه‌هایی از مدرسه سال آخر

فرم‌های متنوع پرشده:

*فرم درخواست یا اجازه ورود به دانشگاه

*فرم پذیرش

*فرم برای آمارگیری(سرشماری)

*مدرک تحصیلی با عکس ضمیمه‌شده

*فرم مداومت و استمرار

عکس دوم

رسید بانک مبنی بر پرداخت شهریه ترم تحصیلی اگر دانشجو مستثنا نباشد.

 

موارد موردنیاز برای ورود به دانشگاه‌های اتریش :

موارد موردنیاز را باید یک تبعه خارجی برای اجازه ورود یا نام‌نویسی در دانشگاه به‌عنوان دانشجوی قانونی در پایه‌های دانشگاهی تکمیل کند:

۱ – یک مکان مطالعه باید در دانشگاه برای رشته موردمطالعه داشته باشد.

۲- متقاضی باید دیپلم دبیرستان یا سطحA داشته باشد که معادل یک مدرک معتبر در اتریش است و یا تهیه کردن مدرک تکمیلی دوره حداقل ۳ ساله در موسسه آموزشی معتبر.

۳- مدرک یا گواهی باید برای پذیرش رشته موردمطالعه، در دانشگاه ، در آن کشوری که دریافت شده،کامل و کافی باشد.هریک از موارد موردنیاز مرتبط با تحصیل دانشجو(به‌عنوان‌مثال آزمون ورودی) باید در کشوری که مدرک دیپلم دبیرستان یا سطحA داده‌شده، معتبر باشد.

فقط اگر رشته تحصیلی موردنظر در اتریش ، در کشور مبدأ ارائه نشده باشد،بنابراین این مدرک بسیار مطابق موارد مشابه رشته تحصیلی، باید تهیه گردد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد.اگر لازم باشد، یک آزمون گرفته خواهد شد.

آخرین‌مهلت (سررسید):

حداقل ۵ سپتامبر یا ۵ فوریه هرسال برای ترم‌های تحصیلی

نکات حائز اهمیت در مهاجرت تحصیلی به اتریش

شخص باید در یکی از دانشگاهای ایران (ترجیحا دولتی ) پذیرفته باشد

محد.دیت سنی ندارد ولی بهتر است gap تحصیلی زیادی نداشته باشد. میتوان گفت تحصیل رایگان است و صرفا ۲ تا ۵ ملیون هزینه ثبت نام دارد.

مدت زمانی که پروسه انجام مهاجرت تحصیلی به اتریش به طول می انجامد حدود ۶ تا ۸ ماه است. فرد اجازه بردن همراه را خواهد داشت

توجه فرمایید که بعد از اخذ پذیرش باید متقاضیان و و همراهان نفری ۱۰۰۰۰ یورو در حسابشان داشته باشندف و تا ۳ ماه بعد از وقت سفارت در حساب بماند.

با توجه به تعداد کثیر متقاضیان جهت مهاجرت به اتریش و تحصیل در اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش بر آن شدیم تا اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم .موسسه حقوقی بین المللی ملک پور اماده ارائه خدمات و پاسخگویی در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش و تمام امور تحصیلی به شما عزیزان می باشد. به اعتماد شما ما به عنوان به نامترین موسسه حقوقی با تیمی متشکل از وکلا شماخته شده ایم.جهت راهنمایی و مشاوره تخصصی در امر مهاجرت تحصیلی به اتریش میتوانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

Rating: 5
36 پاسخ
 1. مهناز گفته:

  سلام باتشکر از راهنماییهای بسیار خوبتون. من خانم 34 ساله دارای لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 14/87 از دانشگاه سراسری و فوق لیسانس مهندسی صنایع با معدل 15/26از دانشگاه امیرکبیر هستم.دارای 8 سال سابقه بیمه و در یک اداره دولتی استخدام هستم. همسرم 35ساله دارای مهندسی برق از دانشگاه آزاد و سابقه کار در فولادهرمزگان و آبشیرینکن جمعا بمدت 2/5 سال سابقه بیمه دارد.یک فرزند پسر3/5 ساله دارم. دارایی بدون فروش منزل مسکونی 150 میلیون تومان .میخواستم راحتترین راه و کم هزینه ترین راه و مقصد برای مهاجرت را بدونم.اگر بتوانم برای اتریش از طریق تحصیل اقدام کنم آیا همسرم میتواند آنجا کارکند ؟ظرف چه مدت میتوان اقامت دائم گرفت؟سطح زبان من و همسرم متوسط رو به بالا میباشد و درحال آماده شدن برای امتحان ایلتس هستیم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   تحصیل در اتریش به صورت رایگان مستلزم داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های سراسری، داشتن مدرک زبان مورد نیاز، نداشتن گپ تحصیلی بالا و همچنین قبولی در کنکور رشته های پر طرفدار این کشور می باشد. در غیر این صورت می توان با صرف هزینه در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمود.
   اخذ ویزای همراه عموماً به صورت همزمان نبوده و بعد از گذشت چند ماه از اقامتتان در اتریش می توانید برای ویزای همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال اقدام نمایید و اجازه کار همسر شما نیز بستگی به نظر مساعد اداره مهاجرت اتریش خواهد داشت.
   اقامت از طریق تحصیل میسر نبوده و به این منظور می بایست پس از پایان تحصیلاتتان ویزای تحصیلی را تبدیل به ویزای کاری نموده و پس از گذست مدت زمان مورد نیاز اقدام به درخواست اقامت دائم اتریش نمایید.

   پاسخ
 2. Amir گفته:

  سلام خسته نباشید با دارابودن شرایط بودجه مورد نظر برای تحصیل در اتریش چه قدر هست در مقطع فوق لیسانس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر مدرک لیسانس خود را از دانشگاه سراسری در ایران گرفته اید می توانید به صورت رایگان در اتریش تحصیل کنید. در غیر این صورت هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف متغیر است اما به صورت میانگین سالیانه 10،000 یورو می باشد. هزینه زندگی در اتریش نیز بین 800 تا 1200 یورو در ماه می باشد.

   پاسخ
 3. سلامتی گفته:

  با سلام من ارشد مترجمی زبان هستم از دانشگاه آزاد به نظر شما می تونم از دانشگاه وین اتریش پذیرش بگیرم البته می خوام پسرم هم به صورت همراه ببرم شرایط تحصیل او به چه صورت می شود؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور ابتدا می بایست در آزمون سراسری اتریش در رشته مورد نظر قبولی اخذ نمایید. تحصیل در اتریش علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به سن، گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام و عرض ارادت ببخشید میخواستم بدونم با دریافت دیپلم ریاضی و فیزیک و بدون دادن کنکور میتونم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی یا… در اتریش یا آلمان اقدام نمود ودایی بنده مقیم آلمان هستن. من الان وقت یادگیری زبان آلمانیرو دارم وهزینه ی مهاجرت چه قدر میشه؟بسیار ممنون و متشکر از همراهیاتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خیر بدون این شروط دشوار است . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Ali گفته:

  خدمت آقاي دكتر ملك پور عزيز و دوست داشتني عرض سلام و ادب و احترام دارم . بنده علي ٣٣ ساله متأهل بدون بچه ، داراي : ١- ديپلم رياضي فيزيك ٢- پيش دانشگاهي رياضي ٣- ديپلم كاربري كامپيوتر از شاخه كارودانش ٤- ليسانس حسابداري از دانشگاه آزاد هستم . ١٨ ماهه كه در تركيه اقامت دارم ، آيلتس ندارم ، زبان آلماني هم بلد نيستم ؛ علاقمند به يادگيري زبان آلماني در يكي از كالج هاي اتريش هستم تا پس از يادگيري زبان آلماني در يكي از دانشگاه هاي آلمان در رشته كارشناسي يا تكنيسيني و كاربري كامپيوتر ادامه تحصيل بدهم و از اين طريق بتوانم كار پيدا كنم و اقامت بگيرم . خواهشمند است جهت گرفتن پذيرش و ويزا راهنمايي هاي لازم مبذول فرمائيد.
  با تجديد احترام _ علي ٢٠١٨/٠٤/١٥

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل زبان در کشور اتریش برای شما وجود دارد. برای اطلاع از هزینه ها و شرایط اخذ آن پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل در مدارس کشور اتریش برای کودکان با این شرایط سنی وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در زمینه مدارس کشور اتریش می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید. آقا هستم مجرد ۳۳ ساله فوق لیسانس کامپیوتر نرم افزار؛… دیپلم ریاضی، فوق دیپلم آزاد کامپیوتر، لیسانس علمی کاربردی کامپیوتر ، فوق لیسانس غیرانتفاعی کامپیوتر. قصد پرفتن پدیرش نحصیلی از کشور اتریش را دارم. زبان آلمانی ام تا حدودی خوندم تا آخر A21 .لطفا راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدم. ممنون(من قصد اومدنم ۱۰۰ درصدی هست)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه دانشگاه محل تحصیل شما (دانشگاه آزاد) شانس پذیرش از کشور اتریش اندک می باشد. با توجه به داشتن مدرک زبان آلمانی می توان برای شما از سایر روشهای مهاجرتی برای آلمان یا اتریش اقدام کرد. برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  باسلام من ۴۱سالمه ولیسانس حسابداری ازدانشگاه آزاددارم معدلم ۱۱٫۵۸می باشد وحدود۱۲سال سابقه کارمالی دارم واکنون مدیرمالی یک شرکت هستم ومدرک زبان ندارم دوتابچه دارم وهمسرم لیسانس مدیریت برنامه ریزی ازدانشگاه دولتی داردبامعدل ۱۴وسن همسرم ۳۵سال میباشد ومدرک زبان هم نداردو حدود ۳سال سابقه کارمالی دارد وحدود ۱۰۰میلیون تومن سرمایه داریم چه نوع اقامتی همراه خانواده دراتریش یاکشورهای دیگرمناسب مامی باشدلطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط شما می توان از طریق همسرتان برای ادامه تحصیل در کشور اتریش اقدام نمود. روش های دیگر نیز می تواند با توجه به میزان سرمایه شما مورد بررسی قرار گیرد. در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  سلام من ۴۳سال سن دارم دارای مدرک کاردانی شیمی و لیسانس حقوق هستم و همسرم دیپلمه. دو پسر ۱۷و ۱۵ ساله دارم که تصمیم دارم برای ادامه تحصیل پسرانم در رشته دندانپزشکی مهاجرت کنم حدود پانصد میلیون هم داریم آیا راهی برای اقامت در کانادا یا اتریش برای ما هست .اتریش به خاطر هزینه کم دانشگاه .و اینکه مدرک زبان المانی نمیخواد و کانادا به خاطر شرایط خوب کشور .
  نهایت سپاسگزاری رو از پاسخ شما دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکن تحصیل فرزندانتان در هر دو کشور وجود دارد. ویزاهای توریستی یا اقدام برای شخص شما به عنوان نفر اصلی می تواند گزینه مناسبی برای همراهی فرزندانتان باشد. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از شرایط با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور خسته نباشید. من در حال تحصیل رشته برق تو یکی از دانشگاه های آزاد تهران هستم الان سال سوم تحصیلم هست و معدلم هم بالای ۱۷ می‌خواستم بپرسم دانشگاه آزادی بودن برای مهاجرت تاثیر منفی داره؟ اگر داره حدودا چقدر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. دانشگاه محل تحصیل شما بسته به کشور مقصد دارای اهمیت است به عنوان مثال کشور اتریش در حال حاضر دانشگاه آزاد را تایید نمی نماید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملک پور و همکاران با دانش و محترمتان. بسیار سپاسگذارم از بذل محبتتون و انرژی های مثبتی که از شما در فایلهای صوتی و تصویری دریافت می کنیم. سوالاتی دارم که با شما در میان می گذارم، امیدوارم بتوانم خیلی کامل شرایطم را توضیح دهم و از شما کمک بگیرم. من: ۴۴ ساله لیسانس برق الکترونیک فوق لیسانس صنایع کارمند ، سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا خانم: ۳۶ ساله لیسانس و فوق لیسانس طراحی صنعتی هیات علمی، سطح زبان انگلیسی متوسط رو به بالا دخترها: یکی ۱۰ ساله و دیگری ۳ ساله هدف: مهاجرت به اتریش یا آلمان، یافتن کار، پرداخت مالیات، اخذ تابعیت با هر روشی که شما توصیه می کنید. روشهایی که به ذهن من رسیده پس از مطالعه سایت شما: ۱- اخذ ویزای دانشجویی فوق لیسانس طراحی صنعتی توسط خانم بنده و ویزای همراه برای فرزندان. سوال: آیا کار دانشجویی در این مقطع، مشمول مالیات و در نتیجه شروع فرآیند دوره ۵ ساله برای گرفتن تابعه اتریش یا آلمان می شود؟ برای ثبت نام چه مدارک زبان و در چه سطحی مورد نیاز است؟ ۲- اخذ ویزای دانشجویی دکتری طراحی صنعتی توسط خانم بنده و ویزای همراه برای فرزندان. سوال: آیا کار دانشجویی در دوره دکتری مشمول مالیات و در نتیجه شروع فرآیند دوره ۵ ساله برای گرفتن تابعه اتریش یا آلمان می شود؟ برای ثبت نام چه مدارک زبان و در چه سطحی مورد نیاز است؟ آیا گرفتن بورس یا Fund از طرف دانشگاه به معنی شغل با پرداخت مالیات و در نتیجه شروع فرایند تابعیت برای اتریش یا آلمان می شود؟ ۳- در دو روش فوق اینجانب در ایران مانده و هزینه های خانواده را تقبل خواهم کرد. در این صورت آیا به اینجانب ویزای اتریش یا آلمان بدون دردسر تعلق می گیرد تا بتوانم در سال چند بار و به دلخواه به خانواده سر بزنم؟ ۴- خواهر خانم من و همسرشان تبعه اتریش هستند. آیا این امر از لحاظ قانونی کمکی به فرآیند مهاجرت ما و سرعت بخشیدن به آن می کند؟ از اینکه وقت گذاشته مطالعه و پاسخ می دهید بسیار سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. دانشگاه محل تحصیل همسرتان مورد نظر می باشد و در صورتیکه دانشگاه آزاد باشد شانس اخذ پذیرش اندک است. برای اخذ پذیرش دکتری باید رزومه (معدل و نمرات، مدرک زبان، مقالات بین المللی و …) مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات تکمیلی با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. با توجه به دانشگاه شما (دانشگاه آزاد) امکان اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش وجود ندارد و با ریسک همراه است. ویزای کار اتریش امتیاز بندی می باشد و باید امتیازات شما مورد محاسبه قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات در ارتباط با انتخاب بهترین راه با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 12. mie editor2 گفته:

  سلام و خسته نباشید. من ۲۶ سال سن دارم. مدرک لیسانس IT از دانشگاه آزاد دارم. ۲٫۵ سال سابقه کار تخصصی دارم. به زبان انگلیسی مسلط هستم ولی مدرک ندارم. مشمول هستم ولی غیبت ندارم. میخواستم ببینم شرایطم برای مهاجرت تحصیلی به اتریش بهتر است و یا کاری؟ و همچنین چقدر سرمایه لازم است؟ سپاس فراوان

  پاسخ
 13. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در اتریش دانشگاه محل تحصیل شما مورد نظر می باشد. در صورتی که دانشگاه شما مورد تایید قرار گیرد با داشتن مدرک زبان انگلیسی می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 14. mie editor2 گفته:

  درود من برای ویزای تحصیلی اتریش میخواستم اقذام کنم کارشناسی مهندسی نرم افزار دارم و ۵ سال متوالی بعد از فارغ التحصیلیم مشغول به کار بودم ، ۳۴ ساله هستم ، متاهل و یک دختر پایه دهم دارم، آیا امکان اقدام برای اتریش بدون داشتن زبان آلمانی ممکن است؟

  پاسخ
 15. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. شرایط سنی شما مشخص نیست. برای راهنمایی بهتر شما به اطلاع از سن شما نیاز است. رشته تحصیلی شما برای اخذ ویزاهای کاری با ریسک کاریابی همراه است اما روش های دیگری نیز وجود دارد همچون خرید ملک، ثبت شرکت، تحصیل فرزندان و … که می توانید از آن طریق اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 16. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور خسته نباشید من سمیرا شعبانی هستم از بندرعباس فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم همسر دپیلم دارند صاحب دو فرزند دختر ۱۰ساله و ۵ ساله خیلی دوست دارم مهاجرت کنم ولی هنوز تصمیم نگرفتم کجا بروم و چه ویزایی بگیرم که به نفع من باشه یک خونه دارم و پس انداز حدود ۱۰۰میلیون دوست دارم یه جایی برم که هم اب و هواش خوب باشه هم زبان اون کشور انگلیسی باشه الان کلاس زبان دارم میرم و زبان انگلیسی متوسطه به نظر شما من کجا مهاجرت کنم اتریش دوست دارم ولی به خاطر اینکه زبانش آلمانی هست و من هیچ چیز بلد نیستم دوست ندارم بروم البته کانادا هم دوست دارم با اینکه راهش دور است و اب و هوایش سرد دوست دارم جایی بروم که زودتر به اقامت ختم بشود.ویزایی کاری برای من بهتر است یا ویزای تحصیلی ….؟من دوست دارم با خانوادم مهاجرت کنم منزل من هم بخواهم اجاره بدهم ۱ میلیون اجاره میتوانم بدهم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 17. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای ادامه تحصیل در کشور اتریش به اشتغال به تحصیل یا نامه عدم منع تحصیل نیاز است. در حال حاضر کشور اتریش تنها دانشگاه های سراسری را می پذیرد. شما میتوانید کشورهای دیگر را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید یا از راه ویزاهای کاری برای کشور آلمان یا اتریش اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت استاد گرامی جناب آقای ملک پور و همکاران… بنده ۲۹ سالمه لیسانسه مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور هستم و مدرک آیلتس دارم و ۸سال سابقه تدریس و دوسال سابقه مدیر اداری در یک شرکت نیمه دولتی را دارم. همسرم هم کاردانی برق از دانشگاه آزاد و لیسانس برق از دانشگاه غیر انتفاعی دارند. ما فرزندی نداریم و میخواهیم برای ادامه تحصیل و زندگی به اتریش داریم . با در نظر گرفتن اینکه سرمایه ما فقط ۱۰۰ میلیون است . آیا امکان تحصیل رایگان برامون هست که بتونیم بعد از پایان تحصیل هم کار پیدا کنیم و اونجا اقامت بگیریم؟

  پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. تحصیل در هنر بسته به مقطع و رشته فرد آزمون ورودی دارد و آزمون ورودی پیش از شروع کورس اصلی برگزار می شود. پذیرش دانشگاه پیام نور و معدل فرد در هریک از کشورها متفاوت است به عنوان مثال کشور اتریش مدرک دانشگاه پیام نور را نمی پذیرد.

  پاسخ
 20. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترم، عرض شود در فایل صحبتهای جناب آقای ملک پور ایشان فرمودند جهت ورود جهت تحصیل در رشته هنر یک آزمون ورودی گرفته خواهد شد آیا این آزمون فقط جهت مقطع کارشناسی خواهد بود و یا در بقیه مقاطع هم خواهد بود و اینکه اگر کسی برای تحصیل به اتریش وارد شد این آزمون قبل از شروع کلاسهای زبان از شخص مورد نظر گرفته خواهد شد و سوال دیگر اینکه مدرک تحصیلی پیام نور برای تحصیل در ارشد مورد قبول اروپا و یا کشورهای دیگر میباشد و آیا شرط معدل دارد؟

  پاسخ
 21. mie editor2 گفته:

  با سلام. با توجه به شرایط و میزان سرمایه شما تحصیل در کشور اتریش می تواند برای شما یکی از گزینه های مطلوب برای ورود به این کشور باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 22. mie editor2 گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید.بنده ۳۶ ساله و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد و کارمند در شرکت خصوصی درقسمت خزانه داری هستم.حدود ۸ سال سابقه بیمه دارم.همسرم ۳۳ ساله و لیسانس شهرسازی از دانشگاه ازاد و کارمندو ۶ سالسابقه بیمه دارد.یک پسر ۳٫۵ ساله دارم.قصد مهاجرت به اتریش را داریم.وضعیت مالی خیلی متوسط.مانند پول پیش خونه و پول ماشین .من خودم مدرک ارایشگری از فنی حرفه ای هم دارم ولی سابقه کاری ندارم.یکی از بستگان دورمون هم در اتریش زندگی میکنند که نمیدونم این امتیاز هست یا نه.لطفا راهنمایی بفرمایید که از چه طریقی میشه اقدام کرد که بهترین راه باشه و کمترین زمان را ببره

  پاسخ
 23. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ادب. در صورتی که منظور شما اخذ پذیرش دکترا به همراه فاند باشد باید شرایط اخذ پذیرش دکترا رعایت شود. به طور معمول برای اخذ پذیرش دکترا به مقالات بین المللی، آیلتس بالای ۷، نمرات بالا و …. نیاز است. برای اخذ اطلاعات کامل در ارتباط با تحصیل و کار می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 24. mie editor2 گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی و تشکر از راهنمایی های صادقانتون بنده دختر مجرد ۳۶ساله با مدرک لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس بیوشیمی پایه از دانشگاه پیام نور میباشم سوالی که از خدمتتون داشتم این هست که آیا امکان فاند گرفتن از یک کشور اروپایی برام مقدور هست با این شرایط سنی یا گرفتن ویزای کار بنده به مدت دوازده سال سابقه کار در آزمایشگاه تشخیص طبی دارم و حدودا هفت سال بیمه بودم باتشکر از آقای دکتر ملک پور

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.