مهاجرت تحصیلی یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشورهای دیگر میباشد. در این مقاله ، راه های مهاجرت از طریق تحصیل کشور اسلوونی را برای شما عزیزان گرد اوری کرده ایم.

موسسه حقوقی ملک پور ویا ( موسسه حقوقی MIE)کلیه اطلاعات مربوط به تحصیل در کشور اسلوونی را در اختیار شما متقاضیان قرار میدهد.

موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی  MIE (بهترین خدمات را برای تحصیل در اکثر کشورهای حوزه ی شینگن فراهم اورده است.

اسلوونی کشوری اروپاییست که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی دریافت ویزا سهل الوصول تر میباشد. سوالی که در اینجا پیش می اید این است که آیا با تحصیل در کشور اسلوونی میتوان به اقامت رسید؟

شرایط کاری برای یک دانشجو در حین تحصیل چگونه است؟ برای اخذ ویزایتحصیلی برای کشور اسلوونی متقاضی بایستی چه شرایط و مدارکی داشته باشد؟

اسلوونی یکی از کشورهای جنوبی در اروپای مرکزی می باشد. پایتخت این کشور لیوبلیاناست.دین رایج مردمان این کشور مسیحیت است.

نظام حکومتی این کشور جمهوریست.این کشور حدود دو میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد. این کشور جزو کشورهای حوزه ی شینگن و پیمان ناتو میباشد.

این کشور مسافتی حدود ۱ ساعت با شهر گراتس یکی از شهرهای کشور اتریش دارد و بسیاری از کسانی که قصد گرفتن پذیرشتحصیلی از یکی از دانشگاه های کشور اتریش را دارند ابتدا به این کشور ورود پیدا میکنند .

برای تحصیل در کشور اسلوونی در مقطع لیسانس دانشجویان نیاز به مدارک زبان انگلیسی نظیر آیلتس ندارند ولی در این مقطع بایستی زبان اسلوانیایی بدانندو این برای دانشجویان خارجی پروسه ای زمان بر میباشد گرچه در رشته های مدیریتی در مقطع کارشناسی تحصیل به زبان انگلیسی میباشد.

نکته ی حائز اهمیت در باب کشور اسلوونی نداشتن شرط سنی برای تحصیل میباشد.و همچنین تحصیل در رشته های غیر مرتبط در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا محدودیتی ندارد.

در مقاطع ارشد و دکترا پذیرش به زبان انگلیسی میباشد و داشتن مدرک آیلتس شانس متقاضی را جهت اخذ پذیرش بالاتر می برد. از جمله شرایط برای گرفتن پذیرش دشتن معدل خوب میباشد.طول دوره ی تحصیل در دوره ی کارشناسی بین ۲ تا ۳ سال میباشد.

تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های اسلوونی به زبان های انگلیسی و اسلوونی مهیا می باشد.بعضی از دانشگاه های این کشور با توجه به داشتن رتبه ی خوب ، قابل قبول در وزارت علوم ایران نمی باشند.

امکان استفاده از بورسیه ی تحصیلی در کشور اسلوونی بسیار پایین میباشد و این به دلیل هزینه های پایین دانشگاه میباشد.

البته شرایط استفاده از بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی در بعضی مواقع مهیا میباشد که هر ساله در بخش بین الملل وزارت علوم و فن آوری اعلام میگردد.

هزینه ی تحصیل در کشور اسلوونی حدودا سالیانه ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو میباشد و هزینه ی زندگی نسبت به بعضی از کشورهای حوزه ی شینگن پایین تر حدودا ۵۰۰ الی ۶۰۰ یورو در ماه میباشد.

دانشجویان در کشور اسلوونی ضمن تحصیل میتوانند ۲۰ ساعت به صورت پارت تایم کار کنند.

کشور اسلوونی دارای دانشگاه های متعددی میباشد ولی در این بین ۳ دانشگاه لیوبلیانا و پری مورسکا و ماریبور دانشگاه های معتبر و شناخته شده ی این کشور میباشند.

از این رو پیش از اقدام جهت اخذ پذیرش از هر گونه دانشگاهی حتما با موسسات مشاوره ای و کارشناسان مشورت نموده تا آینده ی تحصیلی  و کاری خود را تضمین کنید.

لیوبلیانایکی از معتبرترین و با قدمت ترین دانشگاه های اسلوونی میباشد که در رنکینگ جهانی ، ۵۰۰ میباشد.

طبیعت زیبای اسلوونی و وجود گونه های متفاوت گیاهی و جانوری برای کسانی که علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم گیاهی و جانوری هستند و همچنین تحصیل در رشته های هنری در دانشگاه های اسلوونی و همچنین رشته های مهندسی و علوم سیاسی مورد توجه بسیاری از دانشجویان میباشد و از رشته های مورد تقاضا هستند.

بعد از اتمام تحصیل در اسلوونی و به مجرد پیدا کردن کار مرتبط با رشته ی تحصیلی و پرداختن مالیات به اقامت منجر گشته و میتوانند به تمام کشورهای حوزه ی شینگن سفر کرده و متقاضی شهروند اتحادیه اروپا محسوب میشود و میتواند هر جای اروپا که خواست زندگی کند و از کلیه خدمات درمانی و رفاهی برخوردار خواهد بود.

برای اطلاعات در مورد کشور اسلوونی و سایر کشورهای حوزه ی شینگن  با متخصصان و کارشناسان در موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE) پیش از هر اقدامی مشورت کرده تا بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب نموده.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.