مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

جهت مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی ابتدا این مقاله را مطالعه نموده و بعد تصمیم گیری نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی آیا اعضای خانواده ی متقاضی نیز مورد پذیرش قرار می گیرند ؟
آیا مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی امری قانونی است؟ آیا طرقی برای مهاجرت به یونان به طور قانونی وجود دارد که بر مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی دارای اولویت باشد؟

video مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی  متاسفانه با وجود تمامی مشکلات و وضعیت تاسف باری که در مورد مهاجرین در کمپ ها و مرزها و حتی داخل آتن وجود دارد همچنان روشی است که بوسیله عده کثیری انتخاب می شود.
در مقاله پیش رو برآنیم که علاوه بر توضیح و تبیین مراحل پیش رو در مهاجرت به  یونان از طریق پناهندگی مشکلات و مصائب آن را به طور موثق بررسی نماییم.
در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی آنچه در قدم اول مطرح می شود رسیدن به مقصد است رسیدن به کشور یونان از دو طریق کلی می تواند صورت بگیرد یکی از طرق طریقه ی قانونی است و طریق دیگر روش غیر قانونی .
منظور از روش قانونی ورود به یونان در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی ورود به کشور یونان از طریق مرزهای زمینی ، هوایی و غیره به طور رسمی و تحت مجوزات لازم می باشد اما روش غیر قانونی برای ورود به خاک کشور یونان در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی روشی است که اشخاص به طور مخفیانه و معمولا مرزهای زمینی و بدون مجوز انتخاب می نمایند .
دلیل اعظم انتخاب طرق ورود غیر قانونی در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی این است که درخواست پناهندگی متقاضی زمانی مورد پذیرش مرجع ذی صلاح برا ی بررسی درخواست واقع می شود که متقاضی پناهندگی مشمول تعریف کنوانسیون پناهندگی باشد .و دایره شمول این تعریف به نحوی است که شخص متقاضی پناهندگی می بایست از حداقل شرایط زندگی از جمله امنیت و نیازهای اولیه ی فردی بهره مند نشود .در واقع به نوعی شخص از نظر جانی ، به دلایل جنسیتی عقیدتی و غیره در خطر باشد به نحوی که قابل تحمل نباشد .
به همین خاطر قاعدتا اگر شخصی روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی  را انتخاب نماید در واقع مدعی آن است که مشمول تعریف کنواسیون پناهندگی است پس قاعدتا در رفت و آ مد و خروج از مرز ها با مصائب و ممنوعیت روبرو خواهند بود و اغلب ممنوع الخروج که در نتیجه خروج قانونی آن ها از کشور مبدا شان منافات دارد .
به همین دلیل و بعضا به دلایل مالی اشخاص متقاضی پناهندگی روش ورودی غیر قانونی به کشور یونان را انتخاب می نمایند .البته لازم به ذکر است که ویزای توریستی نیز ویزایی قابل تبدیل به نوع دیگر از ویزاها نیست و شاید مزید بر علت باشد .
پر واضح است که در روش های غیر قانونی ورود به یونان در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی خطرات بی شماری می تواند متوجه شخص باشد و بسیار اشخاص سودجو در این میان با دریافت هزینه های هنگفت مبادرت به نقل و انتقال اشخاص پناهجو می نمایند اما آن افراد را بدون رساندن به مقصد در مرزها رها می نمایند.
حالتی که شخص پناهجو بتواند در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی به کشور ورود نماید می بایست در خواست پناهندگی خود را اعلام نماید که اعلام این درخواست مستلزم طی مراحلی است که در زیر آورده شده:
اولین مرحله برای مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی ثبت نام درخواست پناهندگی می باشد .
در مرحله بعد شخص پناهجو می بایست د انتظار دریافت پیامکی مبنی بر اطلاع رسانی زمان ومکان ملاقات پناهجو با مصاحبه کننده از جانب خدمات پناهندگی باشد.
مرحله ی بعدی تکمیل ثبت نام در جلسه حضوری می باشد .
در مرحله ی بعد شخص پناهجو می بایست در دفتر خدمات پناهندگی مورد مصاحبه قرار گرفته  دلایل خود را برای درخواست پناهندگی نموده است .
در صورتی که مرجع ذی صلاح در رابطه با بررسی درخواست پناهندگی متقاضی در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی یعنی دفتر خدمات پناهندگی در یونان پناهجو را محق دریافت اقامت ببیند ابتدا یک اقامت یکساله دریافت می نماید که به طور خودکار تمدید به ۳ سال می شود و بعد از ۴ سال پناهجو اقامت دائم خود را دریافت می نماید اگر شرایط وی مطلوب باشد شرایط مطلوب منظور انطباق پذیری با محیط پرداخت مالیات در صورت اشتغال و عدم ارتکاب جرم می باشد.
در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی در صورتی که در خواست پناهندگی مورد تایید دفتر خدمات پناهندگی واقع شود متقاضی اجازه کار ، تحصیل ، حق استفاده از خدمات درمانی و سایر تسهیلاتی که مقیمان برخوردارند  خواهد داشت .
در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی در صورت دریافت اقامت یکساله و یا بعد از آن سه ساله متقاضی می تواند با دریافت مجوز به سایر کشورهای اروپایی سفرنماید اما طول مدت این سفر نباید بیشتر از ۵ سال باشد در غیر اینصورت احتما عودت داده شدن متقاضی به یونان وجود دارد .
در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی نکته جالب توجه اینست که دیپورت یعنی بازگرداندن به کشور ابتدایی متوقف شده اند اما همین مطلب موجب می شود که متقاضیان پناهندگی ابتدا به یونان ورود نمایند و در آنجا انگشت نگاری انجام دهند و بعد از آن به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند که اکثر کشورها که مخالف عدم بازگشت دادن هستند پناهجویان را به یونان عودت می دهند و این هجم بالای پناهجویان موجب عدم تقسیم یکسان و یا حد نصاب از امکانات خواهد بود .
اگر در روش مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی دفتر درخواست پناهندگی استعلام نماید از یوروداک در مورد سابقه انگشت نگاری شخص متقاضی پناهندگی و مشخص شود که شخص متقاضی سابقه ی در خواست پناهندگی در کشور دیگری از اعضای اتحادیه اروپا داشته باشد کشور یونان طی مکاتبه ایی در خواست بازگرداندن پناهجو را به آ ن کشور می نماید اگر آن کشور به درخواست عودت دادن و قبول پناهندگی پاسخ نداند متقاضی پناهندگی ملزم به بازگشت می باشد اما امکان اعتراض به رای بازگشت را نیز در صورتی که دلایل قابل قبول داشته باشد دارد .
در اینصورت به درخواست وی در دادگاه رسیدگی می شود .
لازم به ذکر است که در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی اگر شخص متقاضی در کشور دیگری از پیش درخواست پناهندگی نداشته باشد ممکن است که به کشورهایی که مجاورت مرزی دارند عودت داده شوند .
در صورتی که شخص پناهجو در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی به تنهایی اقدام نموده باشد و خانواده ی وی در کشور مبدا حضور داشته باشند بعد از پذیرفته شدن درخواست پناهندگی می تواند با مراجعه به شورای یونانی برایی پناهندگان GCRدرخواست الحاق خانواده خود را نمایند . ک در خوش بینانه ترین حالت این پروسه ۶ ماه به طول می انجامد .و در صورتی که اثبات رابطه ی خویشاندی روشن نباشد ملزم به ارائه تست DNA می باشند .
با آنچه در بالا آورده شد سعی بر آن بود که مراحل و مصائب مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی به طورواقع بینانه توصیف شود تا عزیزان متقاضی مهاجرت با دید وسیع تر مبادرت به اخذ تصمیم نمایند . موکدا توصیه می شود جهت هر گونه اقدام با وکلا و اشخاص کاردان درموسسات حقوقی معتبر مشورت نمایید تا خود و خانواده را از گزند اشخاص سودجو در امان بداریدو موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و دفاتر همکار ما در ایران با ارائه مشاوره ی جامع در باب راههای قانونی مهاجرت در خدمت شما عزیزان است .

 

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
  1. آزاده نوری گفته:

    ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار گذاشتید. هم متن مقاله خیلی خوب جنبه های مختلف پناهندگی رو پوشش داده بود و هم اطلاعات خیلی مهم و مفیدی در ویدئو ها توسط آقای ملک پور ارائه شده. با شنیدن صحبت های ایشون تصورات غلطی که در مورد پناهندگی داشتم اصلاح شدن و دیگه برای خودم به عنوان یک راه مهاجرت بهش نگاه نمی کنم. ممنون از تلاش ها تون برای ساختن آینده ی بهتر برای ایرانیان

    پاسخ