مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

آیا قصد مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی و مهاجرت به سرزمین زیبایی،امنیت و آرامش، را در سال 2018 دارید؟

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا از انواع مختلف مهاجرتی، طریق پناهندگی را برای دست یابی به آرزوهای خود در نظر گرفته اید؟ در این صورت پیشنهاد می کنم مقالۀ حاضر را مطالعه نمائید، هر چند ممکن است چندان موافق با نظرات شما نباشد و باعث شود نظرتان در خصوص پناهندگی به کلی تغییر یابد. بنابراین آنچه که در مقالۀ حاضر در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم همانا اطلاعات مختصری را در رابطه با مهاجرت به کشور سوئیس از طریق پناهندگی می باشد. اما توصیه می کنم برای دریافت اطلاعات دقیق و متناسب با خواست و نیاز خود در باب راههای قانونی و کم هزینه ی مهاجرت به صورت حضوری و یا غیر حضوری با وکلای مجرب مؤسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمائید تا ما بتوانیم شما را در مسیر هرچه بهتر و صحیح تر راهنمایی نماییم.

 

 سوئیس، کشوری که نام آن تداعی کننده آرامش و اطمینان می باشد. کشوری که در طول دو جنگ جهانی به صورت بی طرف ماند. همین اطلاعات کوتاه کافی است تا کسانی که مشتاق آرامش، نظم و امنیت هستند را به سوی خود بکشاند. بدیهی است با وجود مزایای بسیار زیاد و ایمنی بالای کشور سوئیس، به همان نسبت راههای ورود و مهاجرت به این کشور بسیار سخت و دشوار می باشد. به ویژه این دشورای زمانی بیشتر جلب توجه می نماید که متقاضی مهاجرت به کشور سوئیس بخواهد از طریق پناهندگی وارد خاک این کشور شود، که به طور قطع با موانع و مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.

امروزه در تمام دنیا تعداد بیشماری از افراد هستند که به فکر ترک موطن اصلی خود و مهاجرت به کشورهای دیگر می باشند. حال این مهاجرت و تفاضای پناهندگی می تواند به دلایل گوناگون باشد. از جمله اینکه برخی ممکن است به دلیل ترس از تحت تعقیب قرار گرفتن از سوی دولت خود به واسطۀ عقاید و نظرات سیاسی شان، برخی به دلیل جنگ در کشورشان و برخی نیز بنا به دلایل اقتصادی و وضع بد مملکت شان به فکر مهاجرت به کشور دیگر، آن هم از طریق پناهندگی باشند. مسلماً سوئیس می تواند با توجه به امکانانی که دارد یکی از اهداف متقاضیان پناهندگی باشد.

اما مقام مسئول برای رسیدگی به امور پناهندگان در کشور سوئیس ادارۀ امور مهاجرت در امر پناهندگی می باشد. این اداره فرم درخواست پناهندگان را به صورت دقیق و مجزا مورد بررسی قرار خواهد داد، که آیا اصلاً ادعایشان قابل رسیدگی است یا خیر، و اینکه آیا شخص متقاضی تمامی شرایط لازم را دارا می باشد یا خیر. پناهدگانی که درخواستشان مورد تصدیق قرار بگیرد به آنها پناهندگی اعطا خواهد شد. اما در مورد پناهندگانی که فرم هایشان به گونه ای باشد که چندان موجه به نظر نرسد، فوراً درخواستشان رد خواهد شد و موظف به ترک خاک کشور می باشند. مگر اینکه امکان بازگشت به کشورشان را نداشته باشند که در این صورت به آنها اجازۀ اقامت موقت داده خواهد شد تا تکلیف نهایی شان مشخص شود. از طرفی شخص پناهنده نیز این امکان را دارد تا در مقابل تصمیم منفی ادارۀ امور مهاجرت در دادگاه سوئیس طرح دعوا نماید. اما در ادامه به بررسی جزئیات این امر خواهیم پرداخت.

 

پناهندگی یکی از طرق مهاجرت می باشد که همواره با دیدۀ شک و تردید به آن نگریسته شده است و هیچگاه توسط مؤسسات معتبر مهاجرتی از جمله مؤسسۀ حقوقی ملک پور توصیه نمی شود.

از آغاز دهۀ ۸۰ شرایط پناهندگی دچار تغییر و تحول شد، و تعداد درخواست پناهندگی رو به افزایش گذاشته است، و همه  روزه بر تعداد کشورهائی افرادشان بنا به دلایل مختلف به سایر کشورها پناه می برند افزوده می شود. بنابراین پناهندگی امری است که دغدغۀ عصر حاضر می باشد که نیازمند رسیدگی هر چه بهتر و مناسب تر در این خصوص می باشیم. اما اغلب پناهندگانی که متقاضی دریافت پناهندگی می باشند  از کشورهایی نظیر سریلانکا، ترکیه، عراق، بالکان، و همچنین از کشورهای مختلف آفریقایی می باشند.

قوانین پناهندگی سوئیس بر پایۀ مقرراتی هستند که در کنوانسیون ژنو در خصوص پناهندگی گنجانیده شده اند. مهمترین قواعد برای پذیرش و رسیدگی به امور پناهندگی در قانون پناهندگی و همچنین  قانون اتباع خارجی گنجانیده شده اند. افرادی که به عنوان پناهده در نظر گرفته می شوند و یا اینکه حمایت فوری را دریافت کرده اند، به آنها اجازۀ اقامت موفت اعطا می شود. درخواست پناهندگی می تواند در فرودگاه، در مرز، و یا در داخل کشور سوئیس در مرکز پردازش پذیرش پناهندگی تسلیم شود. اطلاعات شخصی فرد ضبط می شود، امضا و عکس وی گرفته می شود، و اطلاعات با پایگاه داده های ملی و اروپایی مورد مقایسه قرار می گیرند. سپس دبیرخانۀ دولت مربوط به امور مهاجرت مصاحبه ای را ترتیب می دهد به منظور تصمیم گیری در خصوص پذیرش و یا رد درخواست پناهندگی. در صورتی که تقاضای پناهندگی مورد پذیرش واقع شود، پناهنده می تواند از مزایای امنیت اجتمای کشور سوئیس، همانگونه که اتباع این کشور از آن برخوردار می باشند، بهرمند شود.

چشم انداز کلی:

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم قوانین مهاجرتی کشور سوئیس بر پایۀ قوانینی هستند که در کنوانسیون ژنو مربوط به امور پناهندگی نگاشته شده اند. با توجه به این کنوانسیون و مطابق با ضوابط در نظر گرفته شده توسط حقوق بین الملل، پناهندگی به متقاضیانی که در معرض تهدید و یا تعقیب قرار گرفته اند اعطا می شود. علاوه بر این، کشور سوئیس همواره از کمپین های بین المللی برای کمک به افرادی که تحت تأثیر فاجعۀ جنگ قرار گرفته اند حمایت می کند، همچنین شورای فدرال سوئیس، همواره ازتلاش هایی که به منظور حذف علل جنگ و مهاجرت غیر داوطلبانه صورت می گیرد حمایت می نماید.

قواعد و هنجارهای کلی برای پذیرش پناهندگان و بررسی تقاضای شخص پناهنده

مهمترین قواعد مربوط به پذیرش و بررسی امر پناهندگی در قوانین مربوط به پناهندگی و همچنین قواعد مربوط به اتباع خارجی گنجانیده شده اند.

الف)- قانون پناهندگی

قانون پناهندگی در خصوص مسائل مربوط به اعطای پناهندگی، وضعیت حقوقی پناهندگان در کشور سوئیس، حمایت فوری از افرادی که نیاز فوری به چنین حمایتی را دارند، و همچنین بازگشت این افراد به کشورشان تنظیم شده است. اما در اینجا بد نیست بپردازیم به مادۀ ۳ قانون امور پناهندگی است که به تعریف پناهنده پرداخته است.

مادۀ ۳ قانون پناهندگی

پناهنده کسی است که از کشور مادری خود، و یا کشوری که در آن اقامت داشته است، در معرض وضعیت نامناسب قرار دارد ویا وحشت جدی دارد ازاینکه بنا به دلایل نژادی ، مذهبی، ملیتی، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص و یا داشتن عقاید سیاسی در معرض چنین وضعیت های نامناسبی قرار گیرد. وضعیت های نامناسب هم شامل : تهدید برای زندگی، سلامت جسمانی، و یا آزادی، همچنین اعمال فشارهای روحی غیر قابل تحمل”

تعریفی که در بالا آورده شده است در خصوص شخصی است که به عنوان پناهنده شناخته می شود. البته با توجه به منطوق کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو در امور پناهندگی، که توسط کشور سوئیس و ۱۴۴ کشور دیگر به امضاء رسیده است.

با توجه به این تعریف حمایت فوری تنها به افرادی اعطا می شود که در معرض تهدید جدی قرار دارند، و افرادی که در مناطقی که در آنها جنگ خارجی یا داخلی وجود دارد، همچنین در موارد خشونت عمومی.

 

ب)- قانون اتباع خارجی

قانون اتباع خارجی مواردی نظیر ورود و خروج، اقامت، الحاق خانواده اتباع خارجی در کشور سوئیس، همچنین اقدام به منظور افزایش بیشتر ادغام پناهندگان در جامعه را در بر میگیرد. این قانون همچنین به  اجازۀ اقامت و همچنین کار در کانتون ها مختلف سوئیس را مقرر کرده است.

در اینجا بد نیست به این نکته اشاره ای داشته باشیم که سوئیس کنوانسیونی را نیز که در خصوص حمایت از کودکان پناهندۀ بی سرپرست می باشند را نیز به امضا رسانیده است. و کودکانی را که پدر و مادر آنها معلوم نمی باشند و به عنوان پناهنده محسوب می شوند را مورد حمایت قرار میدهد.

شرایط قانون پناهندگی

در سال ۱۹۵۱، در پی وحشت به وجود آمده از جنگ جهانی دوم، کشورها کنوانسیونی را در کشور سوئیس منعقد نمودند که این کنوانسیون با عنوان کنوانسیون ژنو شناخته شده می باشد. در واقع کنوانسیون ژنو به افراد چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی حمایت مؤثری را در قبال سرکوبات سیاسی، شکنجه، خشونت و نژاد پرستی ارائه نموده است. موضوع اصلی کنوانسیون ژنو در مورد تعریف پناهندگی و ایجاد حق برای شخصی که مورد آزار و اذیت قرار گرفته، در خصوص درخواست حمایت از کشورهای امضا کنندۀ این کنوانسیون می باشد. و در واقع کنوانسیون ژنو به عنوان مبنایی در ارتباط با برخورد با پناهندگان در کشور سوئیس می باشد.

نکات مهم قانون پناهندگی در قانون امور پناهندگی

 • تمامی افرادی که تحت تعقیب و یا تهدید قرار گرفته باشند، با توجه به معیارهای حقوق بین الملل به عنوان پناهنده در کشور سوئیس شناخته خواهد شد.
 • دولت سوئیس همواره در تلاش است تا کمک های فوری را برای حمایت از افرادی که به واسطۀ جنگ در کشورشان و یا یک فاجعۀ طبیعی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. همچنین سوئیس همواره در مبارزات مشترک تحت لوای قوانین و مقررات بین المللی، به منظور حمایت از گروهی از افراد که گرفتار بلایای طبیعی شده اند، شرکت نموده است.
 • در مواردی که کشوری با توجه به اینکه در مخاطرۀ خطری حاد قرار گرفته است، قادر به کمک به ملت خود نمی باشد، سوئیس مرزهای کشور خود را به روی افراد چه به صورت انفرادی و چه به صورت گروهی باز گذاشته است.
 • به موزات این امر، با همکاری با شرکای بین المللی، سوئیس متعهد به انجام تلاش ­متمادی است برای کاهش و از بین بردن عوامل جنگ می باشد.

 مراحل بررسی پناهندگانی که وارد کشور سوئیس می شوند

مراحل بررسی پناهندگی مشخص می کند که آیا شخص متقاضی حق دریافت حمایت و پناهندگی را دارد یا خیر. این امر از جمله وظایفی است که بر عهدۀ  ادارۀ امور پناهندگی کشور سوئیس می باشد. در حقیقت بسیاری از افرادی که با عنوان پناهندگی وارد خاک کشوری می شوند مستحق دریافت چنین عنوانی نمی باشند و تحت شرایط جنگ و سایر عواملی که در بالا به آنها اشاره شد نمی باشند. و این افراد جزء دستۀ مهاجرین قرار می گیرند که برای دست یابی به شرایط بهتر به سایر کشورها مهاجرت می کنند. و با وجود اینکه می دانند شرایط زندگی سختی را خواهند داشت و به سختی می توانند شغل مناسبی را بیابند به طور غیر قانونی وارد مرز کشورها از جمله کشور سوئیس می شوند. خیلی از این افراد برای اینکه مقام صالحه با حضور آنها در سوئیس موافقت نمایند داستان های غم انگیزی را می سازند. و با این اقدام امید دارند تا بتوانند به عنوان پناهنده مورد پذیرش قرار گیرند. در چنین شرایطی مقام مسئول موظف به رد درخواست شخص بدون هیچ درنگی می باشد.

در حال حاضر اکثر درخواست های پناهندگی در خلال سه ماه توسط ادارۀ امور پناهندگی مورد بررسی قرار می گیرد.

مراحل پناهندگی با ارائۀ تقاضای پناهندگی آغاز می شود. این درخواست می تواند در فرودگاه سوئیس، پس از ورود در مرز باز، و یا در مرکز بررسی و پردازش پذیرش در داخل کشور پر شود.

البته از سپتامبر ۲۰۱۲، دیگر امکان پذیرش درخواست های پناهندگان از طریق مرز نمی باشد.

پذیرش متفاضیان پناهندگی که شامل ثبت نام آنها، مصاحبۀ خصوصی، ثبت اثر انگشت، چکاب پزشکی از جمله واکسیناسیون در مرکز پذیرش و پردازش انجام می شود. تقریباً حدود ۶۹ درصد از افرادی که با عنوان پناهنده وارد می شوند مدارک هویتی رسمی خود، و یا مدارک سفر خود را به هنگام پذیرش پناهندگی با خود به همراه ندارند. که این امر باعث می شود که شناسایی هویت افراد با سختی و حتی شاید ناممکن باشد.

اگر تقاضا نامۀ مربوط به پناهندگی در مرز سوئیس، تهیه و یا نگارش شود، فرد متقاضی پناهندگی به مرکز بررسی و پردازش پذیرش ارجاع داده خواهد شد. که در این مرکز همانطور که در بالا هم اشاره نمودیم اطلاعات شخصی متقاضی ضبط خواهد شد، عکس و امضای وی دریافت خواهد شد.

تقاضای اعطای پناهندگی می تواند به صورت کتبی و نیز شفاهی صورت گیرد و اگرچه این درخواست ملزم به مقررات خاصی نمی باشد اما باید در برگیرنده مدارکی دال بر وجود تهدید جدی بر جان و مال فرد و یا مدرکی نشان دهندۀ این باشد که شخص تحت تعقیب و پیگرد قرار دارد البته نه به واسطۀ ارتکاب جرم و یا جنایت.

به طور کلی اتباعی که اجازۀ معتبری برای ورود به کشور سوئیس را در اختیار ندارند نسبت به پر کردن فرم مخصوص پناهندگی اقدام می نمایند. اما افرادی که دارای اجازۀ ورود معتبر می باشند تنها می توانند در مرکز بررسی امور پناهندگی درخواست خود را ارائه نمایند. و در صورتیکه نامۀ درخواست متقاضی پناهندگی از سوی ادارۀ مربوط به امور پناهندگی آنچنان قوی به نظر نرسد و توسط دلائل معتبر حمایت نوشند به راحتی رد خواهد شد. البته در این صورت پناهندگی به طور کامل خاتمه نخواهد یافت و وارد مرحلۀ دومی می شود و آن این است که SEM بررسی می کند که آیا این رد درخواست پناهندگی معتبر بوده یا خیر. و در صورتی که چنین رد غیر قانونی و نامعتبر باشد ادارۀ مهاجرتی فوراً اجازۀ  اقامت موقت را برای شخص متقاضی صادر خواهد کرد. و این اجازه شامل دلایل محکمی برای رد مردود شناخته شدن نامۀ درخواست پناهندگی می باشد.

همچنین در صورتی که به شخص متقاض پناهندگی اعطا نشود، وی می تواند به دادخواستی را مبنی بر مقابله با تصمیم ادارۀ مهاجرت تقدیم دادگاه نماید. و این نامه در واقع آخرین راه برای کسب موافقت در خصوص پناهندگی در کشور سوئیس می باشد.

معمولاً دو سوم از تقاضانامۀ پناهندگان ظرف مدت ۲ ماه مورد رسیدگی قرار می گیرند.

علاوه بر روش هایی که در بالا به آنها اشاره نمودیم متقاضییان از طریق اینترنتی هم می توانند برای پناهندگی درخواست نمایند. که در واقع به این صورت هست که متقاضیا مرحله به مرحله فرم را پر نموده و نیازی نیست که به این امر فکر کنند که مستحق دریافت کدامین نوع از اقامت می باشند و هر زمان که از پر کردن فرم دست بکشید موظف هستید که از ابتدا تمامی مراحل را از سر گیرید. اما قبل از اینکه بخواهید فرم را بفرستید امکان باز بینی دوباره نیز موجود می باشد. این فرم نیز قابل ذخیره سازی، پرینت شدن و همچنین پاک شدن می باشد.

نکتۀ قابل توجه این است که پر کردن فرم به صورت الکترونیکی تنها زمان امکان پذیر می باشد که بتوانید تمامی فرم ها را به صورت الکترونیکی تهیه نمائید.

در صورتی که هنگام انجام کار سرعت اینترنت شما ضعیف بود و یا اتصال شما به شبکه قطع شد می توانید سریعاً با ادارۀ کار تماس حاصل نمائید.

تقاضانامۀ مربوط به پناهندگان

همانطور که اشاره کردیم پناهندگان به طرق مختلف می توانند تقاضای پناهندگی خود را به کشور سوئیس تقدیم نمایند. که رسیدگی به هر یک از این موارد به صورت انفرادی و شخصی می باشد. در اکثر موارد تقاضای پناهندگی در ۵ مرکز اصلی امور پناهندگی در سوئیس انجام می شود که همگی توسط SEM اداره می شوند. مراحل بررسی تا حدودی بسته به اینکه متقاضی پناهندگی تقاضای خود را در کجا تقدیم کرده باشد متفاوت است. اما متقاضیان برای مدت ۹۰ روز تا رسیدگی به تقاضایشان در مرکز دریافت و پردازش می مانند که البته این مدت می تواند افزایش یابد. پس از گذشت این مدت پناهندگان به یک از کانتون ها منتقل می شوند. و اگر که تا آن زمان مراحل رسیدگی به پایان نرسیده باشد در خلال مدتی که شخص به یکی از کانتون ها منتقل شده است رسیدگی ادامه می یابد.

مرحلۀ آماده سازی

مرحلۀ آماده سازی، پس از ارائۀ درخواست پناهندگی آغاز می شود، و معمولاً در مراکز رسیدگی و پردازش به امور پناهندگی صورت می گیرد. این مرحله حداقل به مدت ۳ هفته به طول می انجامد. به عنوان اولین مرحله، پناهندگان جلسۀ حضوری رایگانی را از مشاورین در خصوص امر پناهندگی و مراحل آن دریافت خواهند کرد. اما عمدتاً در رویه به این صورت است که تمامی توضیحات و اطلاعات مورد نیاز در غالب جزوه ای در اختیار افراد قرار می گیرد. SEM تقاضانامۀ افراد را ثبت می نماید و همانطور که اشاره کردیم اثر انگشت آنها را نیز دریافت می دارد. علاوه بر آن کلیۀ مدارک هویتی، دلایلی که منجر شده شخص اقدام به درخواست پناهندگی نماید، کشوری که از آنجا آمده و در صورت نیاز آزمایش های بالینی نیز انجام خواهد شد. بنابراین SEM مذاکراتی را با شخص متقاضی ترتیب خواهد داد به منظور کسب اطلاع از هویت شخص، اینکه اصالتاً اهل کجا می باشد و اینکه شرایط زندگیش به چه صورت است. این مذاکرات همچنین در مورد نحوۀ ورود و رسیدن به کشور سوئیس می باشد، و خلاصه ای از اینکه دلیل درخواست پناهندگیش چه بوده است. در صورتی که در خلال رسیدگی متوجه شوند که یکی از کشورهای عضو دوبلین نیز در رسیدگی به امر پناهندگی شخص مسئول می باشد، تقاضانامۀ پناهندگی از این حق برخوردار خواهد شد که در مقابل انتقالی که صورت گرفته است توسط کشور دیگر نیز قابل پیگیری باشد.

لغو و پذیرش تصمیم

همانطور که اشاره نمودیم پس از دریافت مدارک و انجام مصاحبه SEM تصمیم می گیرد که آیا درخواست پناهندگی قابل رسیدگی می باشد یا خیر. اگر تقاضای پناهندگی با توجه به قانون امور پناهندگی شرایط مورد نیاز را دارا نباشد، و در صورتی که تقاضانامه به اندازۀ کافی قابل توجیه نباشد، و همچنین در مواردی که متقاضی از تقاضای خود صرف نظر می کند، رسیدگی خاتمه پیدا خواهد کرد. علاوه بر آن تقاضانامۀ درخواست کنندگانی که موفق به همکاری نشده اند و یا کسانی که موفق نشدند در طول مدت ۲۰ روز خود را در اختیار مقامات مسئول قرار دهند، تقاضای آنها رد خواهد شد. و شخص متقاضی تا سه سال حق پر کردن هیچ فرمی را نخواهد داشت.

در موارد مشخصی، گاه اتفاق افتاده است که SEM بدون در نظر گرفتن جوهرۀ تقاضانامه دستور رد تقاضانامه را صادر خواهد کرد. چنین تصمیماتی زمانی گرفته خواهد شد که تقاضانامه منحصراً برای امور اقتصادی ویا پزشکی تهیه شده باشد. اما در رویه، شایع ترین دلیل برای رد چنین درخواستی، امکان بازگشت چنینن در خواستی به یک کشور به اصطلاح ثالث می باشد اگر که البته مطابق با قانون دوبلین کشور دیگری نیز مسئول رسیدگی به این قضیه باشد.

 تصمیم اساسی

در صورتی که کشور سوئیس مسئول رسیدگی به تقاضانامه باشد، متقاضی وارد مرحلۀ دوم می شود، مرحله ای که متقاضی این امکان را می یابد که به توصیف دلایل خود در مورد علل سفر، و در صورت امکان ارائۀ مدارک و شواهد مورد نیاز بپردازد. پس از اتمام مرحلۀ دوم، SEM شروع به بررسی اساسی درخواست می نماید. در اینجا SEM بررسی می کند که آیا شخص متقاضی مستحق دریافت عنوان پناهندگی می باشد یا خیر.

اما در صورتی که به هر دلیل با توجه به نظر SEM، تقاضای پناهندگی مردود در نظر گرفته شود، SEM آن را مردود اعلام خواهد کرد و تصمیم منفی در قبال آن خواهد گرفت. اما باز این ختم مسئلۀ پناهندگی نخواهد بود بلکه وارد مرحلۀ دومی می شویم که همانا بررسی این امر است که رد تقاضای پناهندگی آیا قانونی و مطابق با قانون بوده یا خیر. اما اگر این امر مغایر با قانون، غیر منطقی و ناممکن باشد، به فرد متقاضی پناهندگی اجازۀ اقامت موقت در کشور سوئیس داده خواهد شد. اجازۀ اقامت موقت حاوی دلایل موجه برای اثبات تصمیم منفی در خصوص رد پناهندگی خواهد بود. که این امر هم می تواند در مورد پناهندگانی که عنوان پناهندگی از آنها سلب شد است صادق باشد و هم در مورد سایر اتباع خارجی که در وضعیت پناهندگی قرار ندارند. قلمرو اقامت موقت از قلمرو حمایت تکمیلی نیز پا را فراتر گذاشته، همچنان که هم افرادی را در بر می گیرد که اخراج آنها همانا نقض قوانین و مقررات بین المللی می باشد، و همچنین شامل افرادی می شود که بنا به دلایل انسان دوستانه قادر به رد درخواست آنها نمی باشیم ( مانند مسائل پزشکی ). اما مسلماً وضعیت حقوقی فردی که دارای حق اقامت موقت می باشد مشخصاً  نسبت به وضعیت حقوقی فردی که دارای حق حمایت تکمیلی می باشد پایین تر است.

انواع مختلف اقامات موقت برای اتباع خارجی

الف)- اقامت موقت ( پذیرش موقت اتباع خارجی )

اتباع خارجی که به طور موقت مورد پذیرش قرار گرفته اند، افرادی هستند که از سوی دولت سوئیس به آنها اعلام شده است که باید به وطن خود برگردند و کشور سوئیس آنها را به عنوان پناهنده به رسمیت نشناخته است. اما از طرفی هم آنها قادر به بازگشت به کشور خود نمی­باشند بنابراین در واقع اجازۀ موقت به آنها به منزلۀ اقدام جایگزین در نظر گرفته شده است. مدت اقامت موقت ۱۲ ماه می باشد که البته با توجه به نظر کانتونی که شخص در آنجا اقامت دارد ممکن است به مدت ۱۲ ماه دیگر نیز تمدید شود. مسئلۀ دیگر که وجود دارد این است که ممکن است از سوی مقامات صلاحیت دار اجازۀ کار آنها البته در مشاغلی که ازجمله مشاغل پر درآمد به حساب نمی آیند نیز صادر شود.

ب)- اجازۀ اقامت CI (اجازۀ اقامت همراه با اشتغال به شغل پردرآمد)

این اجازۀ اقامت موقت با اجازۀ انجام شغل پردرآمد مناسب برای اعضای خانوادهای سازمان های بین دولتی می باشد، و همچنین برای نمایندگان اتباع خارجی است که در واقع در برگیرندۀ همسر و فرزندان آنها تا سن ۲۵ سالگی می باشد. و مدت اجازۀ چنین اقامتی بسته به میزان و مدت عملکرد اصلی آنها می باشد. که البته موضوع مقالۀ حاضر نمی باشد.

ج)- اجازۀ اقامت G ( همراه با اجازۀ رفت و آمد)

این نوع از اقامت مناسب برای افرادی می باشد که در مرزهای خارجی کشور سوئیس اقامت دارند، و در کشور همسایۀ سوئیس دارای اجازۀ کار می باشند. شرایط ” منطقۀ مرزی” با توجه به مواردی می باشد که از سوی دولت سوئیس و سایر کشورهای همسایه منعقد شده است. مسافران مرزی حداقل باید هفته ای یک بار  به محل زندگی و اقامت اصلی خود که خارج از خاک سوئیس می باشد باز گردند.

اتباع کشورها ثالث تنها در صورتی اجازۀ اقامت به صورت G را دریافت می دارند که اجازۀ اقامت دائم درکشور همسایه را داشته باشند. همچنین نیاز است که حداقل به مدت ۶ ماه در کشور همسایه اقامت داشته باشند و شرایطی را که ادارۀ کار نیازمند آنها است را دارا باشند. اجازپۀ اقامت از نوع G معمولاً به مدت یک سال می باشد و محدود به منطقۀ مرزی می باشد که آن کانتون اجازه را صادر کرده است. و دیگر اینکه اتباع خارجی کشورهای ثالث برای تغییر شغل خود نیازمند اجازه می باشند.

 اجازۀ موقت s ( مناسب برای افرادی که نیازمند کمک می باشند)

این قسم از اقامت شخص پناهنده را محق می کند برای اقامت در کشور سوئیس، البته به گونه ای که عبورومرور آنها به صورت محدود است و نمی توانند از مرز خارج شده و دوباره بازگردند. و هرگونه اجازۀ کار و همچنین تغییر شغل نیازمند اجازه و اطلاع قبلی می باشد و در صورتی که شخص با این نوع از اجازۀ اقامت قادر به یافتن شغل مناسبی شد موظف است کارفرمای آیندۀ خود مطلع سازد که دارای اجازۀ اقامت از نوع s می باشد. همچنین این اشخاص موظف هستند تا مقامات صالحۀ محلی را نیز مطلع سازند و هر نوع تغییر آدرس نیز باید ظرف مدت کمتر از ۸ روز  به اطلاع مقامات صالحه برسد. و نکتۀ مهم دیگری که وجود دارد این نوع از اجازۀ اقامت به عنوان مدرک شناسایی هویت دارندۀ آن محسوب نخواهد شد.

اجازۀ اقامت N (مربوط به پناهندگان )

متقاضیان پناهندگی کسانی هستند که درخواست پناهندگی خود را تقدیم دولت سوئیس کرده اند، و کسانی هستند که تقاضای پناهندگی آنها در حال بررسی می باشد. اما در خلال بررسی تقاضای آنها، امکان اجازۀ اقامت موقت در کشور سوئیس به آنها داده خواهد شد. و تحت شرایط خاصی با توجه به منطوق مادۀ ۴۳ قانون پناهندگی امکان اجازۀ کار به آنها داده خواهد شد. البته بد نیست به این نکته نیز در همین جا اشاره نمائیم که درست است که امکان اجازۀ کار صادر خواهد شد اما کمتر کارفرمائی حاضر به دادن شغل به چنین افرادی می باشد.

شرایط

متقاضیان پناهندگی که اجازۀ اقامت از نوع N را دارند، تا سه ماه پس از درخواست پناهندگی خود امکان اجازۀ کار ندارند. و این ممنوعیت ممکن است تا سه ماه دیگر نیز تمدید شود اگر که درخواست پناهنددگی شما در خلال مدت سه ماهۀ اول رد شود. اما پس از گذشت ۶ ماه پناهندگان تحت شرایط زیر قادر به انجام کار می باشند:

 • اقامت در کانتون زوریخ
 • دارا بودن شرایطی که از سوی ادارۀ کار در نظر گرفته شده است
 • در دست داشتن نامۀ مربوط به تقاضای کار از سوی کارفرما
 • رعایت شرط اولویت برای اتباع داخلی
 • میزان درآمد و همچنین شرایط کار هماهنگ باشد با آنچه که در آن بخش و کانتون مرسوم می باشد.

مقررات و الزمات قانونی در ارتباط با کار پناهندگان

متقاضیان پناهندگی شاید تنها در موارد زیر اجازۀ کار داشته باشند:

کشاورزی، باغبانی، جنگلداری، کارخانه های تولید چوب

 • صنعت ساختمان
 • پرستاری در بیمارستان، منزل و مؤسسات
 • کارخانجات تولید مواد غذایی و نوشیدنی
 • هتل ها و مراکز پذیرایی
 • خشک شوئی ها و مراکز مربوط به دوخت و دوز
 • دفع زباله

لازم به ذکر است که انتخاب شغل، تغییر آن و همچنین انتخاب شغل نیمه وقت، همه با توجه قوانین و مقررات اجازۀ اقامت می باشد. در صورتی که تقاضای پناهندگی رد شود، امکان اجازۀ کار نیز تا زمانی که شخص موظف به ترک کشور می باشد فسخ خواهد شد. و رسیدگی به هر یک از موارد با توجه به نظر قاضی در هریک از موارد به صورت مجزا خواهد بود.

بنابراین متقاضیان پناهندگی حق اجازۀ کار در هیچ یک از کارهای پر سود و پر منفعت در بازار کار آزاد را تا مدت سه ماه از زمان ارائۀ تقاضانامۀ پناهندگی خود ندارند. حتی برخی از کانتون ها این مدت را به سه ماه دیگر نیز افزایش داده اند، دلیلش هم امکان رد تقاضای پناهندگی می باشد. بنابراین متقاضیان پناهندگی پس از گذشت مدت زمان مقرر شده امکان اجازۀ کار را دارند مگر اینکه شرایط بازار کار و شرایط اقتصادی به طور کلی به گونه ای باشد که مانع چنین امری باشد.

 

مدارک مورد نیاز برای متقاضیان کار

 • کپی از فرم اجازۀ اقامت N
 • کپی از قرارداد کار
 • تأییدیۀ ادارۀ کار در خصوص اشتغال به این کار و اینکه فردی متناسب با این کار در کشور سوئیس وجود نداشته.

 

پناهندگان رد شده در برزخ زندگی می کنند

به عنوان یک قاعدۀ کلی، درخواست پناهندگانی که مورد پذیرش قرار نمی گیرند، موظف هستند که به موطن اصلی خود بازگردند. اما از آنجائیکه اکثر این افراد قادر به بازگشت به کشور خود نمی باشند، برای آنها اجازۀ اقامت موقت یا f permit صادر می شود. اما اجازۀ اقامت موقت محدودیت های بسیاری را برای دارندۀ آن به همراه خواهد داشت، به این معنا که گاه شخص شاید تا سالها مجبور به نوعی از زندگی باشد که همواره ذاتاً به طور موقتی است. مثال مناسبی که در این خصوص می توان زد شخصی از کشور اریتره بود که به کشور سوئیس پناهنده شد و به مدت ۶ سال پناهندگی اش ادامه پیدا کرد.

 

اجازۀ سفر برای کسانی که به عنوان پناهنده در نظر گرفته می شوند بسیار محدو است

از لحاظ تئوری، اجازۀ اقامت موقت برای مدت ۱۲ ماه صادر می شود که البته می تواند طولانی تر هم بشود. همچنین از دسامبر ۲۰۱۲ نیز افرادی که به عنوان پناهنده پذیرفته شده اند برای عبور و مرور به سایر کشورها با محدودیت های جدی مواجه هستند. زیرا با توجه به نظر ادارۀ امور مهاجرت و پناهندگی، اجازۀ اقامت موقت به کسانی اعطا می شود که در واقع درخواست پناهندگی آنها رد شده است اما از طرفی قادر به بازگشت به کشور خود نیز نمی باشند. و چنین قانونی نمایان کنندۀ یک از نواقص اساسی قوانین و مقررات بین المللی می باشد. مدت اجازۀ اقامت موقت ۱۲ ماه می باشد اما گاهی ممکن است این مدت  از سوی کانتونی که شخص در آن اقامت دارد به مدت ۱۲ ماه دیگر نیز تمدید شود. مقامات صاحب اختیار در کانتون ها همچنین ممکن است اجازۀ کار به تبعۀ خارجی متقاضی پناهندگی را بدهند البته به استثنای مشاغلی که درآمد آنها بالامی باشد.

 

مکان اسکان پناهنجویان

بعد از اینکه تقاضای پناهندگی فرد مورد پذیرش قرار گرفت، هر یک از پناهندگان با توجه به توزیع مثبت جمعیت، به یکی از کانتون ها فرستاده خواهند شد، جایی که مسئول رسیدگی به امور پناهندگان می باشد و همچنین وظیفه دارد پناهجویان را در مکان مناسبی اسکان دهد. هزینۀ چنین امری توسط کنفدراسیون کشور سوئیس مشخص می شود. که گاه بر طبق برخی از گزارشات گاه دیده شده که مسئولان از اموال پناهجویان البته به غیر از طلا و مواردی که برای شخص ارزشمند است دریافت می کنند برای ادارۀ خود پناهجویان.

در نهایت با توجه به شرایط بیان شده و با توجه به اینکه متقاضیان پناهندگی همواره در شرایط سخت و طاقت فرسا قرار دارند، و اینکه در بسیاری از موارد وضعیت آنها تا سالهای متمادی به همین صورت می ماند .

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه و با قرار دادن  اطلاعات جامع  در باب راههای مهاجرت به سوییس از طرق قانونی و سایر کشورها به شما متقاضی گرامی کمک میکند که  به راحتی بتوانید شرایط مهاجرت را با شرایط خود تطبیق داده و بهترین طریق را برای مهاجرت انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل مشورت نموده و از انها یاری بخواهید . هم اکنون با موسسه  حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی در این رابطه اخذ نمائید . مشاورین با تجربه ی ما شرایط را به طور کامل برای شما شرح داده و شما را به بهترین شکل ممکن یاری خواهند نمود .

 

آدرس مراکز پذیرش پناهندگی در کشور سوئیس

SEM Wabern

Quellenweg 6
۳۰۰۳ Bern-Wabern
Tel. +41 58 465 11 11

 

Reception and procedure centre Altstätten

Bleichemühlistrasse 6
۹۴۵۰ Altstätten
Tel. +41 58 480 49 50

 

 

Reception and procedure centre Basle

Freiburgerstrasse 50
۴۰۵۷ Basle
Tel. +41 58 482 12 82

 

Reception and procedure centre Bern

Morillonstrasse 75
۳۰۰۳ Bern
Tel. +41 58 465 75 80

 

Reception and procedure centre Chiasso

Via 1° agosto
۶۸۳۰ Chiasso
Tel. +41 91 697 60 10

 

Reception and procedure centre Kreuzlingen

Döbelistrasse 13
۸۲۸۰ Kreuzlingen
Tel. +41 58 480 53 23

 

Reception and procedure centre Vallorbe

Champs de la Croix 21
۱۳۳۷ Vallorbe
Tel. +41 21 843 98 98

 

 

 

 

Procedure centre Zurich

Förrlibuckstrasse 110
۸۰۰۵ Zurich
Tel. +41 44 274 14 00
Fax  +۴۱ ۴۴ ۲۷۴ ۱۴ ۲۰

 

Provisioning at the airport Zurich/Geneva

Staatssekretaria für Migration (SEM)
Dienst Flughafenverfahren
Postfach
۸۰۵۸ Zürich Flughafen
Tel. + 41 43 816 87 01
Fax  +۴۱ ۴۳ ۸۱۶ ۸۷ ۰۲

 

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

48 پاسخ
 1. فرزاد گفته:

  سلام‌میرزایی هستم خاستار پناهندگی در کشور سوییس هستم
  چرا ک در اینجا از فشار مالی و اقتصادی وترس از احتمال جنگ در منطقع هستم
  و وابستگی ب جمهوری اسلامی ایران ب هیچ وجع نیستم‌و نمیخام باشم
  ۲۴سالمه از ایران بزرگ

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام دوست عزیز شرایط برای همه یکسان هستش و اخذ پناهندگی به دلایل مشکلات اقتصادی و استرس از وقوع جنگ صورت نپذیرفته و امثالهم در هیچ کشوری مورد قبول نیستش.
   موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد.
   پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpourmie.com/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  سلام.علیرضا هستم .میخاستم از طریق قانونی و ویزای کار سویس اقدام کنم برای مهاجرت.لطفا راهنمایی کنیید ممنون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در سوئیس نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای سوئیسی و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان سوئیسی و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.
   در ضمن کشور سوئیس خیلی سخت به ایرانیا ویزاهای غیر تحصیلی میده.

   پاسخ
 3. فرهنگ گفته:

  فرهنگ هستم .مدرک فوق لیسانس معماری دارم از دانشگاه آزاد.28سالمه .خواستار پناهندگی هستم به کشور سویس!…کمکم کنین!شما رو به خداوند بزرگوار سوگندتون میدم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 4. وحید گفته:

  سلام
  با تشکر از این که محبت میکنید و وقت میگذارید .
  من کارمند رسمی یکی از شرکتهای نفتی در منطقه عملیاتی شمال شرق کشور هستم .
  ۴۲ سال سن دارم و تقریباً ۱۵ سال سابقه کار در اداره HSE شرکت ملی نفت دارم .
  در ادامه توضیحات خدمتتون عرض کنم کهحدوداً ۲۰۰ میلیون تومان بصورت نقدی سرمایه دارم.
  ولی اموال غیر منقول هم دارم که بصورت اجاره دست مستاجر هست .
  برای آینده بهتر فرزند دختر ۱۰ ساله ام که خدا رو شکر بسیار باهوش و با آتیه ای هست، تصمیم به مهاجرت دارم .
  زبانم هم در سطح معمولی هست ولی اگر شرایط برای مهاجرا برام فراهم بشه حتماً برای گرفتن تافل یا آیلتس تلاشم رو میکنم .
  با توجه به توضیحاتی که خدمتتون عرض کردم ، آیا امیدی به مهاجرت میتونم داشته باشم؟
  مدیونتون میشم اگر منو راهنمایی کنید که بصورت نیروی کاری بتونم مهاجرت کنم .
  در پناه خدا و شاد باشید .
  در ضمن .
  امکانش هست که جوابِ سوالم رو بصورت ایمیل برام ارسال بفرمایید .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.
   کار در اروپا نیز نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا تقریباً زمان بر است.
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 5. حمید گفته:

  سلام.من یک بار به فرانسه سفر کردم حدود یک سال پیش.اگر الان برم سوئیس سوئد آلمان بلژیک درخواست پناهندگی بدم آیا قبولم میکنن یا ارجا میدنم به فرانسه و بعد دیپورتم میکنن ایران.خیلیا گفتن بخاطر اینکه ویزای شینگن دارم نمیتونم درخواست پناهندگی اروپا بدم.ممنون میشم کمکم کنید.لطفاً

  Rating: 5
  پاسخ
 6. سعید گفته:

  با سلام بنده ۲۸ ساله هستم لیسانس مهندسی کشاورزی متاسفانه هیچ سرمایه ای ندارم و شروع کردم زبان و برنامه نویسی میخونم ک تقویت کنم و خودمو و همزمان کار میکنم ک توی یکی دو سال اینده هم زبانم فول بشه و توی ضمینه برنامه نویسی قوی بشم و از ایران برم چیزی ک شما بمن یاد دادید جناب ملک پور اینه امیدوارم بعد این مدت کمکم کنید دوباره بتونم اقامت یکی از کشورهای غربی و شرایط کاریش رو پیدا کنم

  Rating: 4
  پاسخ
 7. حسن گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی علوم دامی هستم و برای کار در رابطه با رشته تحصیلی میخوام مهاجرت کنم وایا مدارک من را ترجمه و معادل سازی میکنند یا نه و ایا میتوان به کشور باز گشت یانه و رفت وامد چه طور؟
  باسپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. اگر از طرق قانونی همچون کار و تحصیل اقدام کنید امکان بازگشت به کشور را دارید. رشته شما نیازی به معادل سازی ندارد و شما می توانید برای کار یا تحصیل در کشورهایی همچون استرالیا، کانادا، اتریش، آلمان و … اقدام کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 8. زینب گفته:

  باسلام وخسته نباشید من یه دختر ۱۷ساله افغانی هستم که باشرایطی که داریم درخواست پناهندگی داریم پدرم از معلولیت جسمانی برخورد است وبخاطر معلولیتی دارد کار سنگین نمیتواند انجام دهد و حقوقی که میگیرد به خانواده ی ما که شامل سه دختر و یک مادر هست بسنده نمیکند به خاطر شرایط پدرم خواهران بزرگترم از ادامه تحصیل بازماندد ونتواستند درس بخوانند من هم سال دیگه کنکور دارم اما با اوضاعی که هست پدرم بودجه دانشگاه را ندارد هم چنین بخاطر شرایط تحصیلم درایران کشور ایران نه بورسیه میکند نه مدرک به ما میدهد بااینکه پدرم به عنوان تحت پوشش بهزیستی قراردارد اما ما هیچ کمکی ازان موقعه دریافت نکرده ایم ودوسال است که کارت بهزیستی مارو تمدید نمیکند بخاطر اینکه یک افغانی هستیم هم چنین به دلیل افغانی بودنم درمدرسه تحقیر میشوم واین هم بخاطر اینه که درکارت شناسایی ما افغانی ذکر شده ایم ایا امکان دارد که ما شرایط پناهندگی را داشته باشیم اگه دارد لطفا مارا از راهنمایی و مشاوره خود بهره مند سازید

  پاسخ
 9. میترا گفته:

  باسلام.من وهمسرم هردومدرک کارشناسی ریاضی کاربردی داریم.وتاالان به علت وضعیت بداقتصادی که داشتیم نتوانستیم ادامه تحصیل بدهیم.میخواهم بدانم چگونه مامیتوانیم برای ادامه تحصیل به سویس برویم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از پرونده شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 10. امیرعلی نوری گفته:

  سلام و وثت بخیر
  خیلی سپاسگذارم از اینکه اطلاعات مفیدی در اختیار میگذارید.
  بنده 25 ساله هستم کارشناسی نرم افزار دارم و میخواستم اقدام به مهاجرت دائم به کشور سوئیس داشته باشم هم برای زندگی و کار
  از طریق قانونی اقدام کنم چقدر هزینه دارد و چه مدت زمان میبرد؟
  و باید چه شرایطی داشته باشم؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن شما، سابقه و شرایط کاریتان، سطح زبان و میزان سرمایه شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از روشهای قانونی مهاجرت برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کامل تر و پیدا کردن روش مناسب مهاجرت با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 11. حسین گفته:

  سلام من 18سالمه و از 13سالکی دارم کار میکنم ولی زندگیم با شرایط سختی داره میگزره بخاطر وضع بد ایران و تحریم و بخاطر اصلیتم چون مورد تمصخر قرار میگیرم و مورد اذیت ازار میشم مهاجرت کنم ب سوئیس میخواستم بدونم ایا میتونم پناهندگی بگیرم

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 12. آهو گفته:

  سلام وقت بخیر..ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتین.
  من 17 سالمه و قصد دارم بعد از کنکور به یه کشور خارجه به عنوان دانشجو مهاجرت کنم.
  با سرمایه ای که (خیلی زیاد نیست)کدوم کشور مناسب تره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بدون هزینه و یا با هزینه بسیار پایین به شما توصیه به مهاجرت نمکنیم زیرا این امر به صلاح شما نمیباشد این مسیر ، مسیر پر هزینه ای هست اما کشورهایی هم هستند که برای تحصیل با هزینه پایین بتوانید اقدام نمایید همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 13. amir گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه پدرم فوت کرده یه زمین بهم رسیده که بفروشم میشه ۱۰ هزار دلار باهاش میتونم اقامت بگیرم

  پاسخ
 14. زیبا گفته:

  سلام
  خیلی ممنون از اینکه این اطلاعات مفید رو در اختیار ما میذارید
  من 52 ساله هستم و مدرک کارشناسی مامایی دارم با 27 سال سابقه به زبان انگلیسی مسلطم و سرمایه ای دارم در حدود 100000 دلار همچنین سه فرزند دارم که کوچکترینشون دوازده ساله است میخواستم بدونم با این شرایط از چه طریق قانونی برای اخذ تابعیت و اقامت چه کشور هایی میتونم اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب راه های زیادی برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزندان و یا سرمایه گزاری برای خود شما وجود دارد .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. یوسف گفته:

  سلام میخواستم بدونم میشه با مقام کشوری به کشوری مهاجرت کرد؟
  مثلا نفر اول مقام کشوری در کُشتی بگیری و بعد بخوای بقیه ی کُشتی رو توی یک کشور دیگه ادامه بدی !

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این امری دشوار است در حال حاضر.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. یزدان گفته:

  باسلام وعرض خسته نباشید من ۲۳سالمه لیسانس حقوق و استادکار کابینت حقوقم خیلی کم و درشرایط بدی قرار دارم ازیه خانواده خیلی ضعیفم میخوام برم سویس کل دارایم ۱۱میلیون که بعد. ۹سال کارگری جمع کردم لطفا کمکم کنید چطوری میشه برم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در صورت نداشتن سرمایه کافی برای این امر ما مهاجرت را به هیچ عنوان به شما توصیه نمیکنیم. به طور کلی برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. سلمان گفته:

  باسلام
  من یک پسر ۴ساله مبتلا به اوتیسم دارم ،بعلت پایین بودن سطح درمان اوتیسم در ایران قصد مهاجرت دارم
  می خوام بدانم کدام کشورها از بیماران خاص حمایت میکنند چطور میتونم برای خود و خانواده ام اقامت بگیرم

  پاسخ
 18. امیرعلی گفته:

  سلام من مهاجرهستم افغانی هستم من شرایط خارج ازکشورایران رادارم لطفاراهنمای کنیدممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. برای این منظور می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 19. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید قانون دوبلین در سویس چگونه اجرامیشود الان من اثرانگشت سویدن را دارم واگر برم سویس برمیگردونم سویدن یا نه کارم ندارن ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 20. مسعود گفته:

  سلام وقت بخیر بنده در یکی از دستگاههای حاکمیتی ایران خدمت میکردم که بعلت مواضع بشر دوستانه و … از کار اخراج شده ام و با توجه به اخراجم امکان فعالیت در زمینه های دیگر و استخدام را هم ندارم. و بعد از اخراجم مدت چند روز هم بازداشت بودم . و بعد از ان به سبب مواضع قبلی و اطلاعاتی که داشتم مکررا از سوی مراجع مورد تهدید قرار میگیرم و شرایط مالیم نیر به گونه ای نمی باشد که اقامت بگیرم ایا امکان درخواست پناهندگی را دارم؟در صورت مثبت بودن جواب شما از چه طریقی اقدام نمایم؟ممنون. مسعود

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 21. س ق . طباطبايي گفته:

  سلام
  من ۵١ سال دارم و دارای ۴ فرزند که فرزند بزرگم ١٩ سال و فرزند کوچکم ۵ سال دارد و نیز دارای همسر هستم و اول مهر ماه از اموزش و پرورش بازنشسته می شوم و به زبان انگلیسی هم مسلط می باشم . ایا می توانید راهی مطمئن برای مهاجرت به کشور سوییس یا سوئد به بنده پیشنهاد کنید ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 22. محمد گفته:

  باسلام
  ٢٨ سالمه لیسانس عمران دانشگاه ازاد هستم و سربازی ام رو تازه تمام کردم
  ایا شانسی برای من وجود داره ک ب طریقی برای سوییس اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 23. احسان گفته:

  سلام وقت بخیر
  من در مراسم عروسی به جرم خوردن مشروب بازداشت شدم و پس از گذراندن مراحل دادگاهی به ۸۰ ضربه شلاغ حد محکوم شدم که در زندان حکم اجرا شد وتمام مدارک ابلاغی دادگاه و حتی عکسای جراحات بدنم که بسیار آزار دهنده است را دارم به عنوان مستندات ؛ با توجه به اینکه در قانون جمهوری اسلامی اگر ۳ بار حکم شلاغ حد ببرن محکوم به اعدام هستیم و یکبار مورد این حکم قرار گرفته ام آیا امکان گرفتن اقامت از طریق پناهندگی برای من و خانواده ام موجود است ؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به شبنم.
   amin_serafat@yahoo.com
   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به آرش.
   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ