مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی 2018 احتمالا پس از گرفتن وکیل مهاجرت و یا با مشاوره اولیه با وکیل مهاجرت و از طرق مختلف اتفاق می افتد، اگر شما متقاضی اخذ اقامت کره جنوبی هستید و اگر در باب زندگی در کره جنوبی اطلاعاتی کسب کردید و یا نیاز به اخذ اطلاعات دارید پیشنهاد می شود متون مندرج در وبسایت ملک پور در باب کره جنوبی ، هزینه های مهاجرت به کره جنوبی و طرق مختلف آن را مطالعه بفرمائید.

سرمایه گذاری در کره جنوبی ،تحصیل در کره جنوبی ، کار در کره جنوبی ، ازدواج در کره جنوبی و یا تولد فرزند در کره جنوبی و یا خرید ملک در کره جنوبی ، مهاجرت توریستی به کره جنوبی چه شرایطی دارد ؟ با ما همراه باشید …

کشور کره جنوبی یکی از بزرکترین کشور های قاره آسیا ست که از تمدن و فرهنگ غنی برخوردار بوده و ادیان گوناگون در آن در کنار هم زندگی می کنند.  یکی از جذابیت های این کشور آن ست که تفاوتی میان قوم و ملیت و زبان وجود ندارد.و از نظر تجاری هم توانسته شرکای خوبی برای خود پیدا کند که در ادامه به آن می پردازیم.در این متن سعی شده تا حدودی با نظام آموزشی،حقوقی،اقتصادی این کشور و قابلیت های زندگی در آن آشنایی بیشتری پیدا کنیم.

 

کره جنوبی که با نام رسمی جمهوری کره نیز شناخته می‌شود، کشوری است در بخش جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا. کر ه جنوبی با ۹۸٬۴۸۴ کیلومتر مربع وسعت (صد و نهمین کشور جهان) در نیمکره شمالی،نیمکره شرقی،در شرق قاره آسیا در کنار دریای زرد (در غرب) ژاپن(در شرق) و چین شرقی (در جنوب) ودر همسایگی کشور کره شمالی(ذر شمال)واقع شده است. کر ه جنوبی کشوری نیمه کوهستانی است و ارتفاعات آن عمدتا در نواحی مرکزی و شمال شرقی واقع شده اند از جمله کوه های تیسماگ.

جلگه ها در آن وسعت فراوانی دارند و مهم ترین رودهای آن عبارت اند از: هان٬ ناک دونگ٬ گئوم٬ بوک هان و نام هان. این کشور دارای جزیره های فراوانی است و جنگل ها در آن وسعت زیادی دارند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پرباران است.

پایتخت این کشور٬ شهر سئول(۱میلیون نفر در سال ۲۰۰۵) ست و پرجمعیت ترین شهرهای آن عبارت اند از بوسان(۳۷۰۰۰۰۰نفر)،دانگو (۱۳۰۹۰۰۰ نفر) اینچنون(۷۹۷۰۰۰ نفر) و گوانگجو(۶۰۶۵۰۰ نفر)

کر ه جنوبی بخش جنوبی شبه جزیر ه کره را در بر می گیرد٬ که تقریبا ۱۱۰۰ کیلومتر طول دارد

جمعیت کره ۲۱۹/۶۶ میلیون نفر می باشد و توزیع جمعیتی ۴۸۶ نفر در هر کیلومتر مربع است که سومین کشور متراکم جهان است. میانگین رشد جمعیت نیم درصد اعلام شده است.

به طور سنتی کره ای ها از سیستم طایفه گرائی پیروی می کنند. مردم کره بر روی نهاد خانواده تاکید فراوانی دارند، رعایت آداب خانوادگی از ضروریات رفتار در جامعه کره ای بحساب می آید و همچنین به والدین و بزرگترها با احترام رفتار می کنند

در حدود ۷۰ میلیون نفر درجهان به زبان کره ای سخن می گویند. الفبای زبان کره ای موسوم به هانگول است که زبان ساده ای است، و بهمین دلیل کره در حال حاضر یکی از بالاترین نرخ های باسوادی را در دنیا دارد.

نظام حقوقی

از آنجا که ژاپن از سال ۱۹۱۰ تا ۱۹۴۵ کره را در اشغال خود داشت نظام حقوقی کره بسیار شبیه ژاپن است البته بعد از رفع اشغال تلاش برای استفاده از نظام حقوقی آمریکا بیشتر شد.قانون اساسی کره بعد از رفع اشغال در سال ۱۹۴۸ نوشته شد.نظام حقوقی کره مبتنی بر سیستم سیویل لا است در حالی که سوابق دادگاه به عنوان قانون رسمی تلقی نمی شود اما در عمل تصمیمات دیوان عالی کشور بسیار ارزشمند است.معاهدات بین المللی که کره عضو آن است همان تاثیر قانون داخلی را دارد.در این کشور قانون پس از تصویب توسط مجل شورای ملی به امضای رییس جمهور می رسد و سپس از طریق نشر در روزنامه رسمی اعلان می گردد

نظام آموزشی

سیستم آموزش و پرورش کره به صورت ۴-۳-۳-۶ است که مقطع ابتدایی ۶ سال،متوسطه ۳ سال دبیرستان ۳ سال و کارشناسی ۴ سال است البته در بعضی رشته ها مانند معماری و دندان پزشکی طولانی تر است.در کارشناسی ارشد ۲سال و در دکتری ۳ سال است.۹  سال اول برای کودکان ۶ تا ۹ سال رایگان و اجباری ست.در دبیرستان مدارس به دسته های کلی،علمی،فنی و حرفه ای و برای مقاصد خاص(زبان خارجه،هنر،علم) تقسیم می شوند که این دوره اجباری نیست ولی ۹۹% دانش آموزان وارد این مقطع میشوند. در پایان دبیرستان دانش آموزان اگر قصد رفتن به دانشگاه را دارند باید آزمون توانایی تحصیلی کالج را بگذرانند.برای ورود به مقطع آموزش عالی متقاضی می باید فتوکپی خوانا از گواهی فارغ التحصیلی یا دیپلم به زبان انگلیسی و همین طور ریزنمرات توسط موسسه مربوطه ارسال کنند.

وزارت آموزش و پرورش کره ۷ نوع نهاد را در آموزش عالی به رسمیت می شناسد که عبارتند از:

۱-کالج ها و دانشگاه ها

۲-دانشگاه های صنعتی

۳-دانشگاه های آموزش و پرورش

۴-کالج های مخصوص تازه واردها

۵-دانشگاه های علوم ارتباطات

۵-دانشکده های فنی

و نهادهای دیگر

 

۳ دانشگاه برتر کره عبارتند از:

دانشگاه ملی سؤل

دانشگاه کره

دانشگاه یونسی

 

بر اساس نمرات آزمون های بین المللی در رابطه با نرخ فارغ التحصیلی و پیگیری اموزش عالی ،کره جنوبی به عنوان به عنوان یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته می شود.

مطالعه ای توسط شرکت آموزش و پرورش پیرسون نشان داده که کره جنوبی بهترین سیستم آموزشی را بعد از فنلاند داراست همچنین آمارهای سازمان همکاری و توسعه برای ارزیابی دانش آموزان بین المللی، کره جنوبی رتبه دوم را در خواندن و قراءت ،رتبه چهارم را در ریاضی و ششم را در علوم در سال ۲۰۰۹ به دست آورد.

مطابق درجه بندی دانشگاه شانگهای در سال ۲۰۱۲ دانشگاه ملی سءول در میان۱۰۰ تا ۱۵۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفت درحالی که تنها ۱۰موسسه در۵۰۰ رتبه ی برتر قرار گرفتند.

مطابق آمار تنها ۳۰۰۰ نفراز ۵۵۰۰۰ نفر فارغ التحصیل دبیرستان در۳ شگاه برتر کشور موفق می شوند و این کمبود دانشگاه های برتر یک عامل عمده خروج سالانه ده ها هزار نفر از دانش آموزان کره ای به دانشگاه های خارج از کشوربه ویژه ایالات متحده است.

سیاری ۲۰۰هزارخانواده کره ای به این فکر هستند که فرزندانشان را برای آموزش زبان انگلیسی در مرحله پیش دانشگاه به خارج از کشور بفرستند بر اساس آمار دولتی ۲۷۳۵۰ دانش آموز در سال ۲۰۰۸ به خارج از کشور سفر کردند. نیوزیلند استرالیا و کانادا محبوب هستند ولی مقصد مورد نظر مدارس دولتی ایالات متحده به طور خاص کالیفرنیای جنوبی می باشد.

کره جنوبی تبدیل به آهنربای مدارس بین المللی شده برای کسانی که نمی خواهند فرزندانشان را به خارج از کشور بفرستند.در سال ۲۰۱۵  دوازده مدرسه معتبر غربی در ججو،شهر جهانی  آموزش که در آن همه انگلیسی صحبت می کنند افتتاح  شده است. در برنامه ی کلاس جهانی کره که در سال ۲۰۰۸ برای افزایش رقابت پذیری جهانی معرفی شد، دانشگاهیان بین المللی برای ارائه برنامه های کاربردی جهت ایجاد برنامه تحصیلی جدید و انجام تحقیقات مشترک در ۳۰ دانشگاه کره ای در زمینه های فن آوری نوظهور دعوت شدند.

در جهت بین المللی کردن دانشگاه ها برنامه های درسی در تعدادی از دانشگاه های برتر تغییر کرده است همین طور قوانین اعضای هیات علمی تغییر یافته.با این حال کارکنان بین المللی بسیار کمی در دانشگاه های کره وجود دارند و بسیاری از آنها نیز قراردادهای کوتاه مدت دارند.۱

 

نظام اقتصادی

کره مأمن برخی از موفق ترین صنایع جهان است.این صنایع عبارتند از: خودرو ، فولاد ، کشتی سازی ، صنایع نیمه هادی و آی تی. علاوه بر این شرکت های ساخت و ساز کره ای در خارج از کشور هم بسیار خوب عمل می کنند.بازی های آنلاین کره در حال حاضر در جهان دوم است.واضح است سرمایه گذاری در صنایع پیشرفته و در حال رشد کره یک انتخاب عاقلانه است.پیگیری فعال کره از توافقنامه تجارت آزاد به سرمایه گذاران خارجی کمک میکند کسب و کار خود را به طور موثر در بازار جهانی انجام دهند.تاکید براهمیت سرمایه گذاری برای آینده کشور،کره را مصمم کرده تا تمام تلاش خود را برای تطبیق با نیازهای سرمایه   گذاران خارجی انجام دهند.با توجه به گزارش یوان سی تی دی درسال ۲۰۱۵ کره جنوبی در حال حاضر در میان کشورهای جنوب و شرق آسیا از نظر جذابیت برای شرکت های چندملیتی در رتبه هفتم قرار دارد.

نقاط قوت کره جنوبی عبارتند از:

 • نیروی کار بسیار ماهر
 • زیرساخت های با کیفیت
 • درک برند ها از اینکه تمصرف کنندگان تمایل به مصرف محصولات با کیفیت دارند
 • سطح بالای درآمد قابل عرضه خانوارها
 • وجود حمل و نقل قوی

 

 

نقاط ضعف کره جنوبی

 • چارچوب های قانونی محدودکننده و غیرشفاف
 • هزینه بالای نیروی انسانی
 • رایج بودن مذاکرات طولانی و مکرر در طول مدت تجارت
 • گران بودن املاک و مستغلات
 • انحصاری بودن استانداردهای صنعتی

اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه و یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی عبارتند از:

 • مقررات یکسان در عملیات کسب و کار برای شرکت های داخلی و خارجی
 • تضمین پرداخت های خارجی ومقررات کسر مالیات
 • معافیت های گمرکی
 • الحاق به بسیاری از کنوانسون های بین المللی

 

بخش های کلیدی اقتصاد ملی عبارتند ار:

کشتی سازی ، صنایع نیمه هادی ، خودو ، الکترونیک (تلویزیون،تلفن همراه و غیره)، پارچه و لباس

 

بخش هایی که پتانسیل بالایی دارند عبارتند از:

هوا فضا ، خودرو ، بیوتکنولوژی ، صفحه نمایش ، صنعت محیط زیست ، صنعت فناوری اطلاعات ، منابع جدید انرژی های تجدیدپذیر ، آر اند دی ، صنایع نیمه هادی ، اس او اس ، گردشگری ، صنعت سرمایه گذاری

 

 بخش هایی که فرصت های سرمایه گذاری کمتر است عبارتند از:

 • خدمات پستی ، راه آهن ، انرژی و آب
 • خدمات مخابراتی
 • موسسات آموزشی
 • سلاح ،مواد منفجره ، انرژی اتمی
 • کشاورزی

ویزاهای مختص سرمایه گذاران خارجی

در اینجا مختصری از ۵ نوع ویزایی که برای کارکنان خارجی شرکت های تجاری صادر میشود را بررسی میکنم.این پنج ویزا عبارتند از :

C-2 , D-7 ,D-8 ,E-4 , E-7

اما علاوه بر این پنج ویزا سه ویزای دیگر هم وجود دارد تحت عنوان

برای اساتید و دانشگاهیانE -1

برای معلمان زبان های خارجه E-2

برای محققان است E-3

:F-4

برای کسانی ست که در کره به دنیا آمده اند ولی گرین کارت کشور دیگری را دارند یا شهروند کشور دیگری هم هستند.این ویزا به این افراد اجازه اقامت نامحدود می دهد به علاوه از نظر شغلی می توانند هر کاری انجام دهند و کارفرما هیچ قدرتی بر وضعیت ویزای این افراد ندارد اما داشتن گیرن کارت یا شهروند کشور دیگر بودن باید اثبات شود.

 

 ویزای کسب و کار کوتاه مدت C-21) ویزای

 

برای کسانی که برای ویزای کاری موقت طولانی مدت واجد شرایط نیستند این ویزا بهترین انتخاب است زیرا اجازه شرکت در تجارت کره به مدت ۹۰ روز را میدهد.اگر این مدت به اتمام برسد باید از طریق سفارت یا کنسولگری کره جنوبی برای ۹۰ روز دیگر درخواست داد در غیر این صورت جریمه سنگین و قابل توجه خواهد بود.

ویزای اقامت تجاریD-7) 2

 

این ویزا برای کارمندان خارجی  شعبه یا دفتر یک شرکت خارجی ست که به کره اعزام می شوند.برای اخذ این ویزا کارمند مربوط باید به مدت یک سال یا بیشتر در دفتر مرکزی، شعبه مادر یا دفاتر دیگر کار کرده باشد.

اسنادی که باید ارائه شوند از این قرار است:

۱-گذرنامه متقاضی

۲-فرم تکمیل شده با عکس

۳-دعوت نامه از شرکت های محلی در کره جنوبی همراه با تاییدیه هدف سفر متقاضی

۴-درخواست اعزام یا گواهی اشتغال به کار از شرکت های محلی در کره جنوبی

۵-نسخه گواهی شده ثبت شرکت و یا کپی از گواهی نامه نهاد تجارت

۶-کپی گواهی پرداخت سرمایه توسط عامل و یا طرح کسب و کار آنها برای دفتر محلی

۷-گواهی نامه محضری حمایت از دفتر محلی توسط یک دفتر اسنادرسمی در کره جنوبی

۸-سابقه کار شخصی متقاضی

 ویزای سرمایه گذاریD-8) 3

 

این ویزا برای کارمندان خارجی یک شرکت سرمایه گذاری خارجی ست اعم از اینکه شرکت تماماً متعلق به یک نفر باشد یا شرکت با سرمایه گذاری مشترک باشد.

کارمند متقاضی باید متخصص در یکی از شاخه های مرتبط با مدیریت، اداره و اجرا، تولید یا جنبه های فنی باشد.

 

اسناد و مدارک مورد نیاز عبارنتد از:

گذرنامه متقاضی-۱

۲-فرم تکمیل شده با عکس

۳-دعوت نامه از شرکت های محلی در کره جنوبی همراه با تاییدیه هدف سفر متقاضی

۴-درخواست اعزام یا گواهی اشتغال به کار از شرکت های محلی در کره جنوبی

۵-کپی تاییدیه سرمایه گذاری خارجی و یا گواهی شرکت های خارجی سرمایه گذار

۶-گواهی نامه محضری حمایت از دفتر محلی توسط یک دفتر اسنادرسمی در کره جنوبی

۷-سابقه کار شخصی متقاضی

 ویزای آموزش فنیE-44)

 

این ویزا برای تکنسین های خارجی ست که توسط یک سازمان دولتی یا خصوصی کره ای با هدف ارایه دانش حرفه ای در زمینه علوم طبیعی یا فناوری با توجه به زمینه های صنعتی تخصصی دعوت شده اند.

اسناد و مدارک لازم به شرح ذیل است:

۱-گذرنامه متقاضی

۲-فرم تکمیل شده با عکس

۳-دعوت نامه از شرکت های محلی در کره جنوبی همراه با تاییدیه هدف سفر متقاضی

۴-درخواست اعزام یا گواهی اشتغال به کار از شرکت های محلی در کره جنوبی

۵-کپی از دیپلم یا گواهی صلاحیت متقاضی

۶-گزارش تاییدی از توافق نامه ای که طی آن مجوز اعطا شده

۷-اسناد مربوط به تاسیس سازمان دولتی یا خصوصی از شرکت های محلی از جمله یک نسخه گواهی ثبت شرکت

۸-گواهی نامه محضری حمایت از دفتر محلی توسط یک دفتر اسنادرسمی در کره جنوبی

۹-سابقه کار شخصی متقاضی

ویزای فعالیت ویژهE-75)

این ویزا شبیه ویزای E-4  است به جز اینکه محدود به تمام فعالیت های خاصی ست که توسط وزارت دادگستری تعیین می شود.بنابراین برای کسانی مناسب است که دارای مهارت یا دانش خاصی هستند که در بازارهای داخلی کره در دسترس نیست مانند وکیل مدافع خارجی،حسابدار مالیاتی و… .

اسناد و مدارک لازم عبارنتد از:

۱-گذرنامه متقاضی

۲-فرم تکمیل شده با عکس

۳-دعوت نامه از شرکت های محلی در کره جنوبی همراه با تاییدیه هدف سفر متقاضی

۴-کپی از دیپلم یا گواهی صلاحیت متقاضی

۵-گواهی استخدام به وسیله وزارت مربوطه

۶-قرارداد استخدام

۷–اسناد مربوط به تاسیس سازمان دولتی یا خصوصی از شرکت های محلی از جمله یک نسخه گواهی ثبت شرکت

۸-گواهی نامه محضری حمایت از دفتر محلی توسط یک دفتر اسنادرسمی در کره جنوبی

۹-سابقه کار شخصی متقاضی

 ملیت و تابعیت

ملیت کره جنوبی را می توان از راه هایی به دست آورد از جمله:

 • فرد قبل از ۱۳ ژوئن ۱۹۹۸ از پدر کره ای یا مادر کره ای به دنیا آمده باشد یا قبل از این تاریخ از پدر کره ای به دنیا آمده باشد
 • فرد از پدر و مادر بی تابعیت در کره جنوبی به دنیا آمده باشد یا به عنوان کودک رها شده در قلمرو کره جنوبی پدا شده باشد.
 • فرد صغیر(زیر ۲۰ سال) می تواند با پدر و مادر خارجی ای که برای تابعیت درخواست داده اند،درخواست دهد.
 • کسانی که از مادر کره ای و پدر خارجی بین ۱۳ ژوئن ۱۹۷۸ تا ۱۳ ژوئن ۱۹۹۸ به دنیا آمده بودند می توانستند تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۴ برای کسب تابعیت کره جنوبی درخواست دهند(برخلاف تابعیت نیاز به شرایط اقامت و درخواست از داخل کره نبود) این به عنوان ماده ۷Addena شناخته شده.کسانی که موفق به درخواست دادن قبل از این تاریخ نشدند ممکن است هنوز هم قادر به اخذ تابعیت کره جنوبی از طریق تابعیت ویژه باشند.
 • سه نوع تابعیت در قانون کره جنوبی وجود دارد:

تابعیت عمومی

 

 • باید بیش از ۵ سال در کره جنوبی اقامت داشته باشند
 • باید بزرگسال(بالای ۲۰ سال) باشند
 • باید توانایی حفظ زندگی،دارایی و مهارت های خود را داشته باشند یا عضوی از چنین خانواده ای باشند.
 • باید دانش پایه یک کره ای را داشته باشند مانند درک درست از زبان،آداب و رسوم و فرهنگ کره ای.

تابعیت ساده

 

 • باید از نظر قانونی بالای ۲۰ سال باشند
 • باید خوش رفتار باشند.
 • باید توانایی حفظ زندگی،دارایی و مهارت های خود را داشته باشند یا عضوی از چنین خانواده ای باشند.
 • باید دانش پایه یک کره ای را داشته باشند مانند درک درست از زبان،آداب و رسوم و فرهنگ کره ای.
 • باید بش از ۳ سال متوالی در کره اقامت داشته باشند.
 • کسانی که پدر و مادرشان در گذشته کره ای شده اند اما آن را برای اخذ یک ملیت خارجی رها کرده اند.
 • کسانی که هم خودشان هم پدر و مادرشان در کره به دنیا آمده باشند.
 • کسانی که از یک سن قانونی با توجه به قانون مدنی کره در زمان تصویب توسط یک کره ای به فرزندخواندگی گرفته شده باشند.
 • همسر خارجی با ملیت کره جنوبی که ۲ سال یا بیش از ۲ سال متوالی با حفظ ازدواجش در کره اقامت کرده باشد ۳ سال یا بیش از سه سال متوالی ضمن حفظ ازدواجش بیش از یک سال در کره زندگی کرده باشد.

تابعیت ویژه

 

 • الزامات اساسی برای این نوع تابعیت عبارت است از:
 • باید خوش رفتار باشند.
 • باید توانایی حفظ زندگی،دارایی و مهارت های خود را داشته باشند یا عضوی از چنین خانواده ای باشند.
 • باید دانش پایه یک کره ای را داشته باشند مانند درک درست از زبان،آداب و رسوم و فرهنگ کره ای.
 • خارجیانی که حداقل یکی از والدینشان ملیت کره جنوبی را دارد در راستای قانون مدنی کره بعد از بزرگسالی به فرزندخواندگی گرفته شدند.

 

پناهندگی

در سال ۲۰۱۵ اولین پناهندگان تحت برنامه اسکان مجدد کره وارد این کشور شدند.قانون میگوید:وزیر دادگستری ممکن است اجازه اسکان مجدد در جمهوری کره را به پناهندگانی که به دنبال اسکان مجدد هستند بدهد.

خانوارهایی که به کره وارد می شوند برای ۶ تا ۱۲ ماه در مرکز مهاجرت در اینچون نگه داری می شوند.دولت کلاس هایی برای آموزش زبان کره ای و آداب و رسوم و فرهنگ کره تشکیل می دهد.

 

ازدواج

ازدواج در کره یک امر شخصی نیست و فرد باید قبل از ازدواج رضایت تمام اعضای خانواده را کسب کند.در گذشته این تابو وجود داشت که مرد و زنی که دارای فامیلی و جد مشترک هستند نمی توانند با هم ازدواج کنند اما ماده ۸۰۹ قانون مدنی کره اجازه ازدواج با هم قبیله ای را صادر نموده.

از قرن ۲۱ ازدواج با غیر کره ای در این کشور بسیار رایج شد.بسیاری از زنان و مردان کره ای با افراد اهل آمریکا،کانادا ، اروپا و آسیا ازدواج کرده یا می کنند.طبق قانون این کشور یک تبعه خارجی در صورت ازدواج با تبعه کره می تواند با مدت زمان حداقل دو سال شهروند کره شود.

قانون تابعیت دو گانه در این کشور به تازگی اصلاح شده و طبق آن بسیاری از خارجی ها نیاز به نفی تابعیت موجود خود ندارند.

هزینه زندگی

واحد پول کره وون است.کره جنوبی نسبت به کشورهای آسیایی گران ولی از ژاپن ارزان تر است.

مسکن برای کسانی که قصد یادگیری زبان انگلیسی در کره را دارند رایگان است در غیر این صورت باید پول زیادی را به عنوان سپرده برای اجاره اتاق کنار بگذارند.اجاره یک آپارتمان یک خوابه بین ۳۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ وون در ماه است.البته این امکان وجود دارد که به جای پرداخت اجاره به طور ماهیانه مبلغ زیادی را همان ابتدا به عنوان رهن بپردازید.

هزینه گرمایش به دلیل سرمای سخت بسیار زیاد است و حدودا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار وون در ماه خواهد بود.اما استفاده از کولر در تابستان هزینه زیاد ندارد و برای یک خانه یک خوابه کمتر از ۱۰۰ هزار وون خواهد بود.

تلویزیون کابلی و بسته های اینترنتی به راحتی در دسترس است و ماهانه در حدود ۳۵۰۰۰ وون است.قرارداد گوشی های هوشمند  ماهانه در حدود ۶۰۰۰۰ وون هزینه دارد اما در صورت وجود برنامه های خاص این هزینه افزایش می باید.

هزینه مترو برای هر سفر به سر تا سر سئول ۱۰۵۰ وون است و هزینه جا به جایی به خط دیگر ۵۰۰ وون.مترو قبل از ساعت ۱ صبح متوقف می شود ولی اتوبوس بعد از این ساعت هم با همان قیمت مترو وجود دارد.اگر می خواهید سریع به مقصدتان برسید تاکسی بهترین انتخاب است که از ۲۳۰۰ وون شروع می شود.

یک لیتر گاز ۲۰۰۰ وون است.با توجه به وجود ترافیک های طولانی در سئول و حمل و نقل عمومی بسیار کارآمد و ارزان بهتر است ماشین شخصی نخرید به خصوص اگر قصد اقامت طولانی مدت ندارید.

مالیات

در کره جنوبی مالیات کارمندان خارجی ۳/۳ از درآمد آنهاست که رقم بسیار مناسبی ست.

شهروندان برخی از کشورها از جمله ایالت متحده و بریتانیا در ۲ سال اول واجد شرایط برای معافیت های مالیات بر درآمد می باشند.

مالیات بر ارزش افزوده حدود ۸% است.

هزینه پزشکی

اگر بیمه داشته باشید هزینه ویزیت دکتر برای بیماری مانند سرماخوردگی ۵۰۰۰ وون خواهد بود و نسخه هم می تواند بین ۳۰۰۰تا ۱۰۰۰۰ وون باشد.اگر بیمه نداشته باشید هم می توانید با ۱۰۰۰۰ وون خدمت پزشکی دریافت کنید.

کره جنوبی یکی از مقصدها برای گردشگران پزشکی ست زیرا این کشور دارای اولین تکنولوژی پزشکی و آموزشی غیرگزاف است و این یعنی می توان درمان ها و مراقبت های پزشکی را با قیمت بسیار مناسب انجام داد.

هزینه های سرگرمی

سرگرمی در کره برای اکثر مردم قیمت بسیار مناسبی دارد.بلیط رویدادهای حرفه ای ورزشی ارزان است  و می توان هر بلیط را زیر ده هزار وون خرید.بلیط های سینما در سالن های تئاتر کوچک ۶۰۰۰ وون است و در سالن هایی با سیستم صوتی بهتر و یا با صفحه نمایش بهتر یا تئاترهای مخصوص گران تر است.

هزینه ورزش

هزینه سالن های ورزشی در کره بسیار زیاد است و هزینه عضویت در سالن از ۵۰۰۰ وون برای یک سالن معمولی تا ۱۰۰۰۰ وون برای یک مجموعه به طور کامل آراسته متفاوت است.

 هزینه تحصیل

میزان تقریبی هزینه تحصیل در مقاطع مختلف به این صورت است ( البته شایان ذکر است که ممکن است در برخی دانشگاهها هزینه ها کمی با میزان اعلام شده متفاوت باشد. در ضمن دانشگاه رایگان برای دانشجویان خارجی وجود ندارد. دانشگاههای دولتی (ملی) : کارشناسی در رشته های مختلف از ۲۰۰۰ تا ۴۴۰۰ دلار، کارشناسی ارشد و دکترا از ۲۵۰۰ تا ۵۱۰۰ دلار. دانشگاههای خصوصی : کارشناسی رشته های مختلف از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار ، کارشناسی ارشد و دکترا از ۳۸۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار. میانگین هزینه زندگی دانشجویی کسانی که از خوابگاه استفاده میکنند: هزینه ماهیانه برای دانشجویان مقیم خوابگاه حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار است. کسانی که به طور شخصی محلی برای اقامت اجاره میکنند: هزینه ماهیانه برای دانشجویان مقیم خارج از خوابگاه با توجه به شهر محل تحصیل حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار است. تعطیلات آخر سال تحصیلی تعطیلات پایان سال از ماه آگوست (مردادماه) شروع شده و تا حدود سپتامبر (شهریور ماه) ادامه دارد . بیشتر دانشگاهها در زمان تعطیلات پایان سال تحصیلی، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار میدهند البته دانشجو باید هزینه ماهیانه اجاره خوابگاه را پرداخت نماید. دانشجویان خارجی میتوانند با اجازه دانشگاه در تعطیلات دانشگاهی در این کشور کار کنند.

کره کشوری است با اقتصاد پیشرفته و آینده ای درخشان که  با تغییراتی که در قوانین خود داده هر چه بیشتر به سمت جهانی شدن حرکت کرده و با ارائه محصولات با کیفیت جایگاه خوبی را در بازارهای جهانی به خود اختصاص داده که این خود کشش سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این کشور دو چندان میکند.میزان واردات این کشور نشان میدهد این کشور یک کشور خود مختار بوده و دارای مردمانی ست که میل به پیشرفت ملی در وجودشان ریشه دوانده و مرزهایشان به روی دنیا باز است و برای نشان دادن خودو تاکید بر اعتقادات‌شان نیازی به بستن مرزها یا در افتادن با بقیه دنیا ندارند. به طور کلی باید گفت کره جنوبی جایی امن و مطمین برای سرمایه گذاری، دیدنی برای سیاحت و مناسب برای پیشرفت است .

با توجه به راه های مختلف بیان شده در راستای راههای مهاجرت به کره جنوبی و راههای اخذ اقامت کره جنوبی از جمله مهاجرت به کره جنوبی از طریق خرید ملک ، مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت به کره جنوبیاز طریق تحصیل در کره جنوبی ، مهاجرت به کره جنوبی از طریق ازدواج در کره جنوبی ،مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد و مهاجرت به کره جنوبی از طریق پناهندگی ، اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کار به شما متقاضیان عزیز توصیه میگردد با مشاورین زبده موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور و دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته تا بتوانید شرایط خود را ارزیابی نمایید تا بتوانید با مشاوره رایگان را کسب نمایید .

Rating: 5
28 پاسخ
 1. ساراصادقی گفته:

  سلام خسته نباشین.من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم.وخواهرم دیپلم تجربی داره ماچطوری میتونیم ازدانشگاه های کره جنوبی بورسیه تحصیلی بگیریم

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   مراحل اخذ بورسیه تحصیلی در مقطعی که شما و خواهرتان حضور دارید سخت می باشد و بهترین راه برای شما این است که برای ترم اول هزینه نمایید و وارد دانشگاه های این کشور شوید و در ادامه برای ترم های بعدی در این کشور که حضور دارید اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی نمایید.

   پاسخ
 2. Amir گفته:

  سلام.من یک دوست ایرانی در کره جنوبی دارم که الان با ازدواج تابعیت وملیت کامل رو گرفته و اونجا رستوران میزبار اجاره کرده سوالم اینه که ایا ایشون به عنوان کارفرما میتونه درخواستمو قبول کنه اصلا امکانش هست یک ایرانی در کره کارفرمای ایرانی باشه؟؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که از طرف اداره کار یا اداره مهاجرت کره جنوبی مورد تایید قرار گیرد می توانند برای شما پیشنهاد کار ارسال کنند. البته معمولا باید اثبات کنند که نتوانسته اند نیروی مورد نیاز خود را از شهروندان کره جنوبی استخدام کنند.

   پاسخ
 3. سارا گفته:

  با سلام
  ببخشید من 27 سال سن دارم و زبان کره ای و انگلیسی در سطح خوبی بلد هستم لیسانس مدیریت جهانگردی دارم قصد مهاجرت به کره جنوبی داشتم میخواستم بدونم از کدام طریق اقدام کنم بهتره ؟ ویزای تحصیلی ،کاری ،؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید و اگر پیشنهاد کار داشته باشید امکان دریافت ویزای کار کره جنوبی نیز وجود دارد.

   پاسخ
 4. مریم گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون دختری 24ساله هستم مدرس زبان انگلیسی کودکان و نوجوانان دیپلم کانون زبان ایران و لیسانس زیست عمومی دارم واسه ارشد میخوام کره جنوبی درس بخونم زبان کره ای هم بلد نیستم ایا راهی دارم که برم؟ویزای تحصیلی میخوام

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. خواهر عزیز متاسفانه اطلاعی از میزان سرمایه خود ارائه نداده اید. تحصیل در کره جنوبی به دو زبان کره ای و انگلیسی امکان پذیر است که بستگی به شرایط شما دارد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. Zahra گفته:

  سلام، خسته نباشید
  من قصد دارم واسه یه کمپانی سرگرمی آزمون بدم و اگه قبول بشم و بخوام الان که 17 سالمه برم خب باید دبیرستان رو رها کنم، بنظرتون میتونم یه سالی که مونده تا دیپلم بگیرم رو در کره ی جنوبی بخونم؟چیکار باید انجام بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. نیاز است اطلاعات شما از قبیل سطح آشنایی با زبان کره ای و رزومه تحصیلی شما بررسی شود. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 6. hkd گفته:

  سلام من رشته ورزشی هاپکیدو کار میکنم که برای کره جنوبی میخاستم بدونم که میتونم اقامت ورزشی تو کره بگیرم؟

  پاسخ
  • ناشناس گفته:

   سلام من میخوام از ایران به کره برم 14 سالمه یعنی 18 سالگی میخوام برم من میخوام برای همیشه بمونم سعول آیا میشه؟

   Rating: 5
   پاسخ
   • miemalekpour30 گفته:

    باسلام و عرض ادب
    باید اطلاعات بیشتری از شما داشته باشیم تا بتوانیم راهنمایی تان کنیم به صورت کلی فقط می توانید با پذیرش تحصیلی اقدام نمایید

    پاسخ
 7. Eln گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه من رشته هنر خوندم مدرک زبان انگیلیسی دارم و زبان کره ایم خیلی خوبه و مدال استانی هندبال دارم و میخوام طراحی دوخت بخونم میخواستم بدونم می تونم بورس تحصیلی بگیرم اونجا درسمو ادامه بدم

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام دوست گرامی
   بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس باید مطابق شرایط شما برررسی گردد لذا با ما از طریق تلفن 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 8. ملینا گفته:

  درود فراوان
  بنده ملینا 22 ساله،کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد کرج رو دارم و همچنین مدرک تاپیک level2 زبان کره ای میخواستم بدونم که چطور میتونم برای تحصیل در مقطع ارشد در رشته حقوق بین الملل یا جُرم شناسی تحصیل کنم؟
  و اینکه من از لحاظ مالی سطح متوسطی هستم یعنی خیلی از لحاظ مالی ok نیستم فقط دوست دارم که فوق لیسانسم رو در یک کشور خارجی بگیرم
  به نظر شما اگر کره امکانپذیر نیست چه کشوری بهتره؟ارمنستان یا نروژ برای تحصیل یا مهاجرت چطور هستش

  آقای دکتر شرمنده اگر اینقدر سوال پرسیدم🙏🙏🙏🙏

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   سلام برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام من 15 سالمه میخاستم بعد از اتمام درسم برای زندگی به کره برم حدودای 20 سالگیم میخام به همراه 3 تا از دئستام اونجا خواننده شم دقیقا باید چی کار کنم

  پاسخ
 10. علی گفته:

  من۲۷ سال دارم فوق لیسان حسابداری دارم ۳۰۰میلیون دارم و زبان انگلیس بلدم می توانم به کره مهاجرت کنم

  پاسخ
 11. بهار گفته:

  سلام میخواستم بدونم هزینه دریافت ویزای تحصیلی و کارهای مربوط به اون تقریبا چقدر میشه؟!

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. Meri گفته:

  سلام خسته نباشید من دیپلم رشته کامپیوتر هستم میخواستم بدونم میشه بورسیه گرفت؟ چه جوری میشه؟

  پاسخ
 13. لیلا گفته:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم یک پزشک متخصص از چه راهی میتونه به کره مهاجرت کنه آیا محدودیت سنی داره و اینکه پروسه ممکنا چقدر طول بکشه ممنونم????

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست بزرگوار جهت تحصیل در رشته های موسیقی در صورت داشتن رزومه قوی شما باید امتحان و مصاحبه ورودی را با موفقیت بگذرانید این در حالی است که شما نمی توانید تحت این عنوان برای ویزا اقدام کنید. از این رو شما باید از طریق روش های دیگر قانونی ورود پیدا کنید و سپس در آزمون ورودی رشته های موسیقی شرکت نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب و بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.