اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۱۸  چقدر بودجه نیاز دارد ؟ آیا می توان با سرمایه گذاری در کانادا به مهاجرت به کانادا و اقامت دائم کانادا دست یافت ؟ در بین راه های تعریف شده آیا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مناسب می باشد ؟ طول انجام پروسه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری  چه مقدار می باشد ؟ آیا سیستم امتیازدهی برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دخیل می باشد ؟ در ادامه به جواب این سوالهایتان دست می یابید .

فایل تصویری آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب مهاجرت به کانادا

video مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب کبک کانادا یا خود حمایتی اتریش

audio مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب سرمایه گذاری در کانادا 

audio مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

بهترین نوع برنامه ریزی شما می تواند با یک وکیل که واقف به انواع سرمایه گذاری در کانادا هست صورت گیرد ، چرا که این پروسه ، امری است کاملا حقوقی و نیاز به دانش ، علم و تجربه یک تیم حقوقی با وکلایی زبده دارد .

در این سال های اخیر میزان مهاجرت به کانادا همچنان رونق داشته و در این بین هستند افرادی که مایلند با توانایی مالی خوبی که دارند امر مهاجرت خود را با ویزای تجاری ( سرمایه گذاری ) به انجام رسانند ، حال سوال اولی که پیش می آید این است که آیا اخذ ویزای سرمایه گذاری راه مناسبی برای مهاجرت است ؟

به طور کلی می توان گفت که با توجه به راه های متنوع سرمایه گذاری ابتدا می بایست میزان سرمایه ، ریسک و موفقیت ( اخذ اقامت ) این پروسه را تخمین زد .

مواردی که باعث انتخاب کانادا برای سرمایه گذاری می شود :

اگر به دنبال یک کشور پویا و موفق باشید که در آن سرمایه گذاری ، نوآوری ، رشد یا گسترش کسب و کار خود را در مرحله جهانی، فکر کنید کانادا!

کانادا از سرمایه گذاری های تجاری خارجی لذت می برد و مزایای رقابتی زیادی را ارائه می دهد:

محیط کسب و کار استقبال می کند

طبق گفته فوربس ، کانادا دومین کشور برتر در G20 برای انجام تجارت است.

یک رکورد رشد قوی

کانادا تمام کشورهای G7 را در رشد اقتصادی طی دهه گذشته (۲۰۰۶-۲۰۱۵) رهبری کرد.

منبع: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

دسترسی بازار بی نظیر

هنگامی که CETA به تصویب می رسد ، سرمایه گذاران خارجی در کانادا دسترسی های ترجیحی به NAFTA و اتحادیه اروپا را تأمین می کنند – یک بازار پر جنب و جوش که مجموع تولید ناخالص داخلی آن تقریبا ۳۷ تریلیون دلار است و یا نیمی از تولید کالا و خدمات در جهان است.

منبع: بانک جهانی

نیروی کار بسیار تحصیل شده

نیروی کار کانادا بیشترین تحصیلات در میان اعضای OECD است و نیمی از جمعیت کارآزمودهاش دارای تحصیلات عالی است.

منبع: سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

هزینه های مالیاتی کم هزینه

مجموع هزینه های مالیاتی کسب و کار در کانادا به مراتب کمترین میزان در G7 و ۴۶ درصد کمتر از ایالات متحده است.

منبع: KPMG

محیط رقابتی R & D

کانادا کمترین هزینه های کسب و کار در بخش های G7 برای بخش های تحقیق و توسعه را با ۲۷٫۷ درصد هزینه بیش از ایالات متحده ارائه می دهد.

منبع: KPMG

ثبات اقتصادی

انجمن اقتصاد جهانی به طور مداوم اعلام می کند که سیستم بانکی کانادا یکی از قوی ترین در جهان است.

منبع: انجمن جهانی اقتصاد

جای خوبی برای سرمایه گذاری، کار و زندگی است

کانادا یکی از چند فرهنگی ترین کشورهای جهان، با دانشگاه های جهان، یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی و شهرهای تمیز و دوستانه است. شاخص زندگی بهتر OECD نشان می دهد کانادا به عنوان بهترین در G7 در شرایط کلی زندگی و کیفیت زندگی است.

 

انواع سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری به صورت خرید سهام و یا اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری یا کارآفرینی

این راه هایی که نام برده شد به طور کلی در سرمایه گذاری بیشتر صورت می پذیرد

حال می خواهیم یکی از راه هایی که این روزها هم در اروپا و هم در کانادا صورت می گیرد را بررسی نمائیم

سرمایه گذاری با خرید سهام

در سال های اخیر خرید سهام یکی از راه های پردرخواست در ویزاهای سرمایه گذاری بوده ، البته با توجه به کثرت درخواست و سخت شدن شرایط در سال های اخیر میزان انجام پروسه های سرمایه گذاری مخصوصا در کانادا با کاهش درخواست روبرو بوده است .

شاید یکی از عوامل تاثیر گذار برای روی آوردن متقاضیان جهت اخذ اقامت زودبازده بودن آن پروسه است که البته باید خاطرنشان کرد که در بسیاری از کشورها این پروسه زمان بر بوده و نیاز به صبوری متقاضی دارد که در این باره می توان به سرمایه گذاری در کانادا و زمان به ثمر نشستن این پروسه اشاره نموده چرا که در سال های اخیر پروسه سرمایه گذاری و اخذ این اقامت زمان بر بوده و در بسیاری از پرونده ها حداقل طول انجام این پروسه در بهترین حالت دو سال بوده و حتی بیشتر از این تا پنج یا شش سال منتظر جوابی از سوی اداره مهاجرت کانادا بوده اند .

نکته ی بعدی ریسک سرمایه گذار و بلاک شدن پول او در حساب های دولتی است و حتی گاها از بین رفتن این پول که می تواند ریسک پروسه های سرمایه گذاری را دوچندان نماید .

وکلای مهاجرتی کانادا بهترین افراد برای انجام این پروسه ها هستند ، ولیکن توجه بفرمایید که برخی افراد در ایران با عنوان جعلی و یا جا زدن خود به عنوان وکیل مهاجرتی کانادا با عناوین مختلف از مردم اخاذی نموده اند .

نکاتی که خواندید حاصل سال ها تجربه ی مهاجرتی و همچنین دست نوشته ای از وکلای حقوقی بوده که بهترین و کم ریسک ترین انواع سرمایه گذاری در کانادا را به شما پیشنهاد می نمایند .

در پارامترهایی اصلی که عنوان شد می توان به گارانتی و تعهد آن وکیل برای انجام این پروسه و دریافت حق الوکاله خویش نیز اشاره نمود .

مواردی که خواندید در ارتباط با یکی از انواع سرمایه گذاری در کانادا بوده که در سال های اخیر و امروزه در کشور کانادا صورت می گیرد .

ماهیت کلی این پروسه ها نیاز به دارایی مالی بسیار خوب و پشتوانه به صورت نقدی و غیر منقول از سوی متقاضی است .

شما می توانید با سرمایه گذاری در صندوق های دولتی کانادا به اقامت دائم کانادا دست یابید .

این نوع سرمایه می تواند بسته به ایالت ها کانادا متفاوت باشد

یکی از پردرخواست ترین انواع سرمایه گذاری در کانادا ، سرمایه گذاری در کبک است

شما می توانید متناسب با توانایی مالی خود راه مناسب را انتخاب نمائید

به طور کلی شما باید دارایی بالغ بر ۱۶۰۰۰۰۰ دلار کانادا را به صورت نقدی و یا غیر نقدی اثبات نمائید که دارید که از طریق سود سهام بانکی ، دارایی و گردش حساب بانکی خوب ، اسناد ملک های تجاری و مسکونی که متعلق به شما است .

در این پروسه در حالت اول شما می توانید با مشارکت در سرمایه گذاری با صندوق های اعتباری میزان ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا را به صورت نقد در حساب های دولتی قرار دهید و در صورت ارائه مدارک کامل و دقیق موفق به اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال ) شوید که البته همانطور که گفته شد ، طول انجام این پروسه ثابت نبوده و شاید در بهترین حالت طی دو سال و حتی تا شش یا هفت سال به طول انجامد .

در حالت دوم که مختص به افرادی که این میزان مبلغ را به صورت نقد در حساب خود ندارند و می توانند با مبلغ کمتری در حدود ۲۲۰۰۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه گذاری خود را انجام دهند ، در این نوع سرمایه گذاری شما مبلغ ۲۲۰۰۰۰ هزار دلار را در یکی از حساب بانک های دولتی کانادا قرار می دهید تا آن صندوق سرمایه گذاری ۸۰۰۰۰۰ دلاری را از سوی شما انجام دهد .

فرق این دو حالت در این است که در حالت اول ۸۰۰۰۰۰ دلاری که از سوی متقاضی سرمایه گذاری شده بود بعد از پنج ساال از صدور اقامت دائم به متقاضی بدون هیچ گونه سودی عودت داده می شود و این در حالی است که در حالت دوم تمام آن ۲۲۰۰۰۰ هزار دلار از بین رفته و عودت داده نمی شود و می توان گفت که شما اقامت را خریده اید .

ما به شما پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی جهت انجام هرگونه سرمایه گذاری در کانادا در صورت امکان یکی از راه های دیگر را برای ورود و اخذ اقامت هدف قرار دهید ، شما می توانید با اخذ ویزای تحصیلی کانادا و راه های کم هزینه تر مانند ویزاهای توریستی به کانادا وارد شوید و جهت انواع سرمایه گذاری در کانادا سپس با دید باز و بهتری در آن کشور سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا کارآفرینی نمائید .

 

برای کسب اطلاعات دقیق تر موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و دفاتر همکارش در ایران پاسخگوی سوالات شما در مورد مهاجرت به کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، و راههای دیگر مهاجرتی به صورت تلفنی و رایگان خواهد بود.

2 پاسخ
 1. نسترن گفته:

  با سلام و عرض ارادت خدمت استاد عزیز. من ۳۴ ساله و متاهل هستم و لیسانس معماری از دانشگاه آزاد ، حدود ۱۰ سال در زمینه های مختلف رشته ام از جمله طراحی و نظارت و بازسازی کار کردم. شرکت ثبت شده هم دارم. در حال خوندن زبان برای آیلتس هستم. همسرم شغل آزاد دارن در زمینه فروش محصولات روشنایی.
  ایشون هم شروع کردن به خوندن زبان. البته مبتدی هستن. از نظر مالی در سطح متوسطی هستیم و البته فرزندی هم نداریم.
  علاقه زیادی به تجارت یا کارهای مدیریتی دارم و همیشه به این فکر بودم که چطور میتونم معماری رو با تجارت به بهترین شکل تلفیق کنم!!!. مدتی هم تصمیم به ادامه تحصیل در زمینه جهانگردی گرفتم اما با توجه به سن و شرایط تاهلم به نظرم روش تحصیلی زیاد مناسب ما نیست. مدتی هم به فکر سرمایه گذاری فرانچایز بودم , و حتی خرید یه هتل کوچیک تو قسمت پیستهای اسکی اتریش با توجه به علاقه و مهارت همسرم در اسکی!! ( همسرم حدود 1 ماه در آلمان و اتریش بودن و تا حدودی با فضای اونجا آشنایی پیدا کردن)
  ولی واقعا نمیدونم چه روشی میتونه مناسبتر و کم ریسکتر باشه. آیا با این اوصاف ما شانسی برای مهاجرت کانادا و یا اروپا و یا بریتانیا داریم؟! در ضمن هدف اصلی ما کسب تابعیت هست. یعنی دنبال روشی هستیم که نیاز به اقامت طولانی و ممتد برای تابعیت نباشه مگر اینکه از لحاظ کاری و کسب درآمد در کشور مقصد کاملا خیالمون راحت باشه.
  ممنون میشم پاسخ بدین من بارها تماس گرفتم و یا تو برنامه های لایو بودم ولی متاسفانه فرصت صحبت با شخص شمارو پیدا نکردم با توجه به زمان طولانی وقت اسکایپ واقعا نیاز به راهنمایی شما داریم. ممنون از زحماتتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.