مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و بررسی شرایط آن

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کانادا و به طور کلی کسب اقامت کانادا از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. اما امکان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل برای ما ایرانیان طی چه شرایطی امکان پذیر است؟ دانشجویان بین المللی با ثبت نام در چه دوره های و در چه رشته هایی شانس ویزای تحصیلی خواهند داشت؟ و در کل طی چه شرایطی مهاجرت تحصیلی منجر به کسب اقامت و تابعیت در کانادا می شود؟ از این رو مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، از جهات مختلف قابل بررسی می باشد که سعی گردیده در این مقاله به صورت ساده و خلاصه وار، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می گردد. کانادا به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان که اقتصاد آن تنوع و فراوانی بسیاری دارد شناخته شده می باشد. این کشور همیشه در بین 10 کشور اول تولید کننده در دنیا قرار دارد که به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر اقدام به نیــرو جذب می کند و از این رو علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. این موضوع باعث گردیده که دانشجویان قصد عزیمت به این کشور نمایند و از طریق تحصیل و فراگیری حرفه مجوز کار در این کشور را به دست آورند. بنابراین مهاجرت از طریق تحصیل مورد سوال بسیاری از مخاطبین قرار گرفته است که سعی گردیده در این نوشتار به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان پاسخ داده شود. این مقاله توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده، فلذا شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط عمومی آن

تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش های کسب اقامت دائم کانادا می باشد که بر اساس آن دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی و در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانند اقامت کاری خود را به دست آورند. اما از شرایط عمومی مهاجرت تحصیلی به کانادا می توان اشاره کرد به دریافت نامه پذیرش تحصیلی جهت ثبت نام در دانشگاه مورد نظر که البته شرایط و رویه پذیرش از دانشگاه ها وموسسات آموزشی در کانادا متفاوت می باشد. به طور کلی می توان گفت پس از اخذ پذیرش از موسسه و دانشگاه مورد نیاز جهت تحصیل در کانادا، مجوز تحصیلی متقاضی توسط اداره مهاجرتی کانادا ( IRCC ) مورد بررسی قرار می گیرد که بر حسب آن مجوز تحصیل به دانشجویان بین المللی در مدت زمان مشخص در کانادا داده می شود. علاوه بر آن دانش آموزان و دانشجویان باید بتوانند افسران ویزا را متقاعد نمایند که استطاعت مالی مکفی را جهت هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا را خواهند داشت که بر این اساس بتوانند ویزای تحصیلی را دریافت نمایند و بر حسب آن اقدام به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نمایند.

در تصویر زیر اطلاعاتی عمومی از کشور کانادا به نمایش گذاشته شده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا برای تمام دانش آموزان بین المللی امکان پذیر می باشد. تحصیل در کانادا به دلیل نظام آموزش قوی و سطح کیفی آموزشی نظر بسیاری از مخاطبین رو به خود جذب کرده است و بسیاری از والدین علاقه مند هستند که فرزندانشان برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور مهاجرت نمایند. کشور کانادا توانسته از نظر کیفیت آموزش در دنیا رتبه سه را از آن خود نماید. اما دانش آموزانی که مقیم این کشور نیستند و قصد دارند از طریق مهاجرت تحصیل در مدارس کانادا تحصیل کنند می بایست در مدارس شبانه روزی کانادا پذیرش دریافت نمایند. پس از ورود به خاک کانادا و ورود به مدسه مورد نظر، دانش آموزان تعیین سطح می گردند و نسبت به دانش زبان انگلیسی و یا فرانسه در کلاس های مورد نظر مشغول به تحصیل خواهند شد. د رمدارس کانادا نمره زیان انگلیسی و نمره دورسی همانند درس ریاضی بسیار خائز اهمیت می باشد. به طور کلی تحصیل در مدارس کانادا در سه سطح تحصیلی امکان پذیر است. البته تحصیل برای دانش آموزان 4 الی 5 ساله کاملا اختیاری می باشد. اما دانش آموزان از سن 6 سالگی باید وارد مدرسه شوند و تحصیلات ابتدایی خود را شروع کنند تحصیل برای فرزندان 6 ساله اجباری است. دانش آموزان پس از 6 سال تحصیل در دبستان، می توانند برای تحصیل در دبیرستان اقدام نمایند. در نهایت دانش آموزان در سن 17 الی 18 سالگی بعد از فارغ التحصیلی در دبیرستان و به دست آوردن دیپلم خود می توانند در کالج ها و یا دانشگاه های مورد نظر کانادا ثبت نام نمایند. که در ادامه به شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا خواهیم پرداخت.

از مهم ترین نکات ویزای تحصیلی کانادا برای مقطع مدرسه این است که دانش آموز می تواند در زمان تحصیل والدین خود را نیز به عنوان همراه در کنار خود داشته باشد. در واقع والدین می توانند به واسطه تحصیل فرزند خود ویزای کانادا را کسب نمایند.

پاسپورت کانادا 3 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند باید دقت داشته باشند که شرایط مهاجرت تحصیلی دانشجویان تفاوت بسیاری با مهاجرت تحصیلی دانش آموزان دارد چرا که دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه باید مدرک زبان انگلیسی ( آیلتس 6 )، مدارک دیپلم 12 ساله و مدارک تست پزشکی و تمکن مالی لازم را ارائه دهند. اما لازم به ذکر است افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند و می خواهند که بدون ارائه مدرک زبان اقدام کنند، خوشبختانه این امکان برای آنان وجود خواهد داشت که در ابتدا بتوانند با پذیرش در کالج های کانادا دانش و سطح زبان انگلیسی خود را افزایش دهند و بعد از دریافت مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های کانادا اقدام نمایند. مقطع کارشناسی در کانادا بسته به رشته تحصیلی بین 3 الی 4 سال تحصیلی می باشد. و دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی اقدام به ادامه تحصیل در مقاطع عالی نمایند و یا می توانند با کسب علم و تخصص در همان مقطع کارشناسی اقدام به دریافت مجوز کار داشته باشند.

شهرهای محبوب کانادا که مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند شامل موارد زیر است.

 • مونترال
 • برنابی
 • تورنتو
 • ونکوور

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

بسیاری از دانشحویانی که قصد مهاجرت دارند و می خواهند از طریق تحصیل در مقطع ارشد هم تحصیلات عالی خود را اقزایش دهند و هم تخصص در رشته خود را به دست آورند، کانادا را انتخاب می نمایند چرا که در دانشجویان در کنار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مزیت های دیگری را به دست می آورند که یکی از این مزیت ها کاهش هزینه های تحصیلی نسبت به تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد به طور کل می توان گفت کانادا در مقیاس با دیگر کشورهای انگلیسی زبان از هزینه تحصیل کمتری برخوردار است بالاخص متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند به راحتی می توانند بعد از 1 الی 2 سال تحصیل اقامت پس از تحصیل به دست آورند و با در دست داشتن مجوز کار بتوانند اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. دانشجویانی که متقاضی مهاجرت به کانادا هستند باید شرایط لازم برای پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد داشته باشند که در این قسمت به سه مورد آن اشاره خواهیم داشت.

دانشجویان کارشناسی ارشد برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا باید بتوانند مدرک زبان انگلیسی( آیلتس 6.5)، دانش نامه ( دیپلم 12 ساله و مدرک کارشناسی خود) و تمکن مالی مکفی جهت هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا را ارائه نمایند. معمولا ددلاین دانشگاه ها در ماه های ژانویه و فوریه می باشد.

تحصیل در کانادا 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکترا

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دکتری کمی متفاوت تر از مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و یا کارشناسی به نظر می آید. دانشجویان برای اخذ پذیرش در این مقطع می بایست توانایی های خود را در زبان انگلیسی اثبات نمایند و درکنار آن باید دانش نامه خود را با نمرات بالا و توانایی های که در تحقیقات و پروژه های علمی داشته اند را ارائه دهند. همینطور در اکثردانشگاه های کانادا باید مدارک خود را دال بر پشت سر گذاشتن آزمون های GMAT و یا GRE ارائه نمایند. طول دوره تحصیل در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی معمولا بین 4 الی 6 سال می باشد. البته مطلب بسیار مهم در بحث مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در مقطع دکتری داشتن یک استاد راهنما است. در این راستا دانشجویان باید تحقیقات پیشنهادی خود را مطابق با دستورالعمل های دانشگاه مورد نظر پیگیری نمایند و به طور کلی باید اعلام نمایند که دلیل ارزشمند بودن پروژه آنان چیست. برای بررسی این موضوع دانشجویان می بایست با استاد راهنمای خود در ارتباط باشند و در صورت تائید از سمت استاد راهنما بتوانند بحث پذیرش را پیگیری نمایند.

یکی از عوامل دیگر برای مهاجرت تحصیلی در مقطع دکتری ارائه دو یا سه توصیه نامه و ارائه رزومه تحصیلی می باشد. البته برخی از دانشگاه های کانادا برای پذیرش در مقطع دکتری از متقاضی در خواست می کنند که در یک مصاحبه که اصولا به صورت آنلاین برگزار می شود شرکت نمایند.

گام بعدی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا درخواست ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به کاناداست که متقاضیان بتوانند اقامت دانشجویی در کانادا را به دست آورند.

خوشبختانه در کانادا کمک هزینه های بسیاری برای دانشجویان مقطع دکتری وجود دارد که دانشحویان می توانند از آن بهره مند شوند البته کمک هزینه های تحصیل بر اساس شایستگی های علمی و تحقیقات و پروژه های قوی در نظر گرفته شده است.

تحصیل در کانادا مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا
شرایط ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به همراه بورس تحصیلی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند و قصد دارند از طربق دریافت بورس تحصیلی اقدام نمایند می توانند از طریق وب سایت scholars4dev.com شرایط بورسیه تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است را پیگیری نمایند. که در ادامه برخی از بورسیه های تحصیلی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است را خدمتتان شرح خواهیم داد.

 • بورسیه تحصیلی کالج بین المللی هامبر

  این کالج سالیانه بر اساس شرایط تحصیلی دانشجویان تعدادی از بورسیه های تحصیلی را با شروع کلاس های درس در ماه های سپتامبر و ژانویه به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بین المللی یورک

  دانشجویان بین المللی با رزومه های تحصیلی ممتاز می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های یورک کمک دریافت نمایند. این دانشگاه در 4 سال تحصیلی بر اساس رزومه های شایسته مبلغی معادل 60 الی 100 هزار دلار به دانشجویان بورس می دهد.

 • بورسیه تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا

  دانشگاه بریتیش کلمبیا سالیانه بیش از 10 میلیون دلار کانادا را صرفا جهت کمک هزینه و بورس تحصیلی در اختیار دانشحویان بین المللی قرار می دهد. قابل ذکر است که این دانشگاه جوایز بین المللی برتری را به تعدادی از دانشجویان بین المللی که در زمینه تحصیلات خود موفق هستند را در نظر می گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و هزینه زندگی و تحصیل در کانادا

مهاجرت به کاناد از طریق تحصیل برای دانشجویان بین المللی به مراتب و در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مقرون به صرفه تر به نظر می رسد. به طور متوسط می توان گفت هزینه های تحصیل در کانادا بین 15 الی 30 هزار دلار کانادا خواهد بود. البته این هزینه بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاه یا موسسه مورد نظر می تواند متفاوت باشد که در ادامه هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف را به طور میانگین خدمتتان اعلام می نماییم.

مقطع تحصیلی شهریه سالانه
مدارس شبانه روزی بین 30.000 الی 50.000 دلار
کارشناسی بین 5.500 الی 29.000 دلار
کارشناسی ارشد بین 13.000 الی 20.000 دلار
دکتری بین 10.000 الی 20.000 دلار
تمام مبالغ به دلار کانادا می باشد.

علاوه بر هزینه های تحصیل که خدمتتان ارائه شد. شما عزیزان می توانید هزینه های زندگی را در جدول زیر مطالعه نمایید تا نسبت به هزینه های زندگی نتیجه های بهتری را دریافت نمایید.

رستوران
غذا در رستوران های ارزان قیمت 16
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 65
مک دونالد 10
یک بطری 0.33 آب 1.76
یک بطری 0.33 پپسی/کوکاکولا 2.13
بازارها
1 لیتر شیر 2.34
1 کیلو گرم برنج 4.04
12 عدد تخم مرغ 3.31
1 کیلو گرم پنیر 12.63
1 کیلو گرم مرغ 13.13
1 کیلو گوشت قرمز 14.79
1 کیلو سیب 3.95
1 کیلو موز 1.70
1 کیلو پرتقال 4
1 کیلو گوجه فرنگی 3.94
1 کیلو سیب زمینی 2.73
1 کیلو پیاز 2.62
1.5 لیتر آب 2.26
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3.05
1 کیلومتر تاکسی 1.88
1 لیتر بنزین 1.25
هزینه های ماهیانه
برق، گرمایش، سرمایش و … برای آپارتمان 85 متری 146.78
اجاره مسکن
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1261.62
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 1025.39
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2031.54
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1651.07

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و کار دانشجویی

مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور، شرایط کار پاره وقت را برای دانششجویان بین المللی به ارمغان خواهد داشت که دانشجویان بتوانند در حین تحصیل به فعالیت های روزانه خود ادامه دهند و از این طریق توانایی پرداخت برخی از هزینه های زندگی را در این کشور داشته باشند. دانشجویان بین المللی می توانند بدون محدودیت در کانادا مشغول به کار شوند( از این لحاظ که دانشجویان می توانند هم در محیط خارج از دانشگاه و هم در محیط دانشگاه فعالیت نمایند.) بنابراین دانشجویان بین المللی می توانند تا مدت 20 ساعت در هفته مجوز کار به دست آورند. علاوه بر آن دولت کانادا به دانشحویان اجازه می دهند که بتوانند در تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند و این امر باعث می گردد که در آمد بیشتری را به دست آورند. اگر چه دانشحویان باید دقت داشته باشند که قبل از ورود به کانادا باید شواهد مالی مکفی جهت تامین هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل خود را ارائه دهند. به طور کلی کار دانشجویی در کانادا به خیلی از دانشجویان کمک شایانی داشته است چرا که در این مسیر توانسته اند تخصص مربوط به رشته خود را فرا گیرند که در زمان به دست آرودن مجوز کار با ارائه توانایی های خود توانسته اند نظر کارفرما را به خود جلب نمایند و از این طریق اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند.

تحصیل در کانادا 2 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

دانشگاه های رایگان کانادا
شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و بررسی ویزای همراه

بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند هستند که در زمان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل خانواده خود را به همراه داشته باشند. یکی از عواملی دانشجویان کانادا را انتخاب می نمایند بدین دلیل می باشد که کانادا به دانشجویان در اکثر مواقع اجازه همراه را خواهد داد. اما در قوانین بین الملل تعریف همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال است. یکی دیگر از مزایای تحصیل در کانادا حضور مستمر خانواده در این کشور می باشد. علاوه بر ان در صورتی که یکی از واالدین اقامت تحصیلی در این کشور داشته باشند، فرزندان آنان می تواندبا کمترین هزینه در مدارس دولتی کانادا به تحصیل مشغول شوند. و در نهایت می توان گفت دولت کانادا برای آنکه شرایط تحصیل برای دانشجوی بین المللی را هموارتر سازد علاوه بر مجوز همراه، به همسر متقاضی تحصیل اجازه می دهد که بتواند در کانادا به صورت تمام وقت کار کنند. این در خالی ست که خود دانشجو می تواند در حین تحصیل به طور پاره وقت نیز مشغول به فعالیت گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

طبق رتبه بندی موسسه QS بیش از 15 دانشگاه در کانادا جز 300 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است. که در این بخش برخی از آنان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

تحصیل در کانادا 1 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویانی که قصد مهاجرت یه کانادا و قصد تحصیل در این کشور را دارند باید در نظر داشته باشند که 3 الی 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی اقدام به دریافت پذیرش نمایند تا در زمان مقرر بتوانند جهت دریافت ویزای تحصیلی خود در کنسولگری کانادا اقدام نمایند. اما دانشجویانی که از ایران اقدام می کنند و در خواست ویزای تحصیلی دارند به صورت آنلاین در خواست خود را اعلام می نمایند. و در نهایت برای ثبت اطلاعات بایومتریکی می بایست از کشور های مجاور ایران اقدام کنند. و در آخر اشاره خواهیم کرد به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد.

 • ارائه نامه پذیرش
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی مکفی جهت تامین هزینه های تحصیل و زندگی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و موقعیت کار پس از تحصیل

مهاجرت به کانادا و کسب یک موقعیت کاری برای دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی بتوانند شغل مورد نظر خود را به دست آورند امکان پذیر می باشد. افراد زیادی علاقه مند هستند که بعد از فارغ التحصیلی در کانادا از طریق یافتن شغل مورد نظر در این کشور حضور داشته باشند و اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. در این راستا و طبق قوانین مهاجرتی کانادا دانشجویان بین المللی می توانند از طریق به دست آوردن مجوز کار به مدت حداقل 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در این کشور حضور داشته باشند.

این مجوز امکان کار تمام وقت را برای دانشجویان بین المللی را به ارمغان خواهد داشت. البته فراغ التحصیلان در کانادا می توانند تا زمان تائید درخواست اقامت پس از تحصیلشان در این کشور حضور داشته باشند و به صورت تمام وقت اجازه کار خواهند داشت و در نهایت با تائید مجوز کار قادر خواهند بود نوع اقامت خود را از طریق یافتن کار تبدیل به اقامت کاری نمایند. از شرایط به دست آوردن اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر می باشد.

 • باید سن فارغ التحصیلان در زمان در خواست مجوز کار بالای 18 سال باشد.
 • می بایست یک دوره آموزش فنی را در خاک کانادا گذرانده باشند و یا تجربه گذراندن یک تخصص را در کانادا به دست آورده باشند.
 • علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد، دانشجوی بین المللی می بایست در دوره هایی ثبت نام نمایند که طول دوره تحصیلی آن بیش از 8 ماه باشد.
 • در این راستا باید یک نامه رسمی از سمت موسسه و دانشگاه مورد نظر کسب نمایند که مدت زمان تحصیل و برنامه تحصیلی در آن ذکر شده باشد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

خلبانی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویانی که برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل قصد کسب اقامت و تابعیت این کشور را دارند باید با یک برنامه ریزی درست و تلاش مستمر یتوانند ویزای تحصیلی و اقامت تحصیلی کانادا را به دست آورند.

بنابراین بحث اقامت و تابعیت پس از تحصیل آنچنان اهمیت دارد که دانشجویان می بایست در زمان تحصیل خود، آموخته ها و دانش های علمی و اطلاعات دریافتیشان را در زمان پیدا کردن کار پس از تحصیل به کار برند و آن را به منصه ظهور بگذازند تا بتوانند اقامت کاری در این کشور کسب کنند. دانشجویان بین المللی با انتخاب یک رشته تحصیلی مناسب و تلاش های پی در پی می توانند نتیجه بسیار مناسبی را رقم بزنند. در این راستا دولت کانادا برای بهبود بخشیدن به وضعیت و شرایط دانشجویان بین المللی اجازه اقامت پس از تحصیل را به آنان خواهد داد. دانشجویان بین المللی پس از تکمیل دوره های تحصیلی خود در کانادا می توانند با اخذ مجوز کار پس از تحصیل از طریق یک روش معمول اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم کانادا را به دست آورند و مجوز کار این نقش را برای دانشجویان فراهم می کند و از این جهت می توانند برای هر کارفرما در کانادا کار کنند. لازم به ذکر است که مجوز کار پس از فارغ التحصیلی صادر می شود و فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره های تحصیلی ۳ الی ۴ ساله در مقطع کارشناسی و یا یک الی دو ساله در مقطع کارشناسی ارشد واجد شرایط دریافت این مجوز کار می شوند با این حال اگر فارغ التحصیلان بتوانند به مدت بین ۳ الی ۵ سال در کانادا کار نمایند و اصطلاحاً مالیات پرداخت کنند واجد شرایط دریافت اقامت دائم خواهند بود. یکی دیگر از عوامل اقامت پس از تحصیل در کانادا سرمایه گذاری در این کشور می باشد فارغ التحصیلانی که بتوانند از طریق کارآفرینی و یا ثبت شرکت در کانادا اقدام به سرمایه گذاری نمایند و تاثیر بسزایی در بازار تجارت و اقتصاد کانادا بگذارند واجد شرایط کسب اقامت در کانادا خواهند بود. شما عزیزان می توانید در ادامه از طریق لینک زیر اطلاعات گسترده ای را در زمینه سرمایه گذاری در این کشور کسب نمایید.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و سخن پایانی

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در این نوشتار به طور خاص مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت همانطور که مستحضر هستید کشور‌کانادا به سبب موقعیت جغرافیایی و کیفیت بالای زندگی و نظام آموزشی تحصیلی خوب به عنوان یکی از کشور های مهاجر پذیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است این عوامل باعث گردید تا پیرامون مسائل مهم کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی را در عناوین مختلف به نگارش در آوریم با این موضوع راهنمای شما مخاطب همیشگی ما باشد در این نوشتار مهاجرت به کانادا، بررسی شرایط ویزای همراه معرفی دانشگاه های برتر کانادا و شرایط اقامت پس از تحصیل هزینه های زندگی و هزینه های تحصیل مورد بحث قرار گرفت امیدواری که در این مقاله توانسته باشیم به تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما عزیزان در باب مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل پاسخ داده باشیم فلذا شما عزیزان در صورت نیاز به اطلاعات جامع تر می توانید با کارشناسان مجرب ما در باب حقوق بین الملل شرایط مهاجرت به کانادا تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید همینطور می توانید در انتهای این مقاله و در قسمت دیدگاه سوالات و پرسش ها همینطور نظرات خود را بیان نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

law مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
20 پاسخ
 1. میلاد گفته:

  سلام آقای ملک پور
  من 32 سال دارم ودارای مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی با معدل 12/50 و در حال حاضر مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستم.میخواستم بدونم با معدل پایینی که دارم میتونم از دانشگاههای کانادا پذیرش تحصیلی بگیرم بعداز اینکه تافل یا آیلتس گرفتم یا تلاشم بیهوده هست.در ضمن توانایی مالی کافی برای تحصیل هم دارم.
  مچکرم

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل این نکته مهم را باید درنظر داشته باشید که سن شما و گپ تحصیلی شما تاثیر بسزایی در روند پرونده شما خواهد داشت. در صورتیکه گپ تحصیلی بالا داشته باشید شانس ویزا شدن شما پایین می آید. اما شما شانس دارید که برای کشورهای دیگر و از راه های مختلفی مهاجرت امنی داشته باشید. پیشنهاد می شود برای بررسی کامل پرونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید تا مشاوران ما کاملا شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ
 2. pkprvr گفته:

  سلام اقای دکتر مرسی از انرژی مثبت همیشگیتون
  من علیرضا هستم 28 سالمه مجرد فوق لیسانس مکانیک معدل 16.83 یک مقاله سابمیتی خوب دارم لیسانس معدلم پایینه 13.62 ایلتسم هم 6.5 سابقه کارم 19 ماه هست که یکسالش مرتبطه و نمیدونم ارشد مجدد اقدام کنم یا کالج .در حال حاظرم دو مهر نظام مهندسی مکانیک تاسیسات ساختمان دارم و به تاسیسات علاقه دارم . لطفا راهنماییم کنید مرسی از وقتی که برای پاسخ گویی میزارید

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. شما برای تحصیل در خارج از کشور معمولا باید رشته رشته تحصیلی خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهید. ما در کانادا دوره های یک ساله درس و کارآموزی هم می توانیم به شما پیشنهاد دهیم که سریعا وارد بازار کار و پروسه اخذ اقامت دائم شوید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. Romina گفته:

  با سلام میخواستم بدونم امکان اخذ بورسیه کانادا در مقطع فوق دیپلم یعنی بعد از دادن کنکور هست؟و اگ میشه چه شرایطی لازم هست؟رتبه دو رقمی یا سه رقمی در کنکپر ریاضی چقدر میتونه تاثیر داشته باشه؟

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ بورس تحصیلی شرایط شما همچون نمرات و معدل، مدرک زبان، سن و … مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که شرایط را داشته باشید امکان اخذ بورس تحصیلی در دانشگاه های مختلف این کشور وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید ببا شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. m.s گفته:

  باسلام من ی جوان 29 ساله ویک ترم دانشگاه رفتم بخاطر شرایط مالی نتونستم ادامه بدم ومیخوام ب کانادا مهاجرت کنم شرایط اگه امکانش هست توضیح بدید زبان انگلیسی معمولی هستش وکلا تو بازار بزرگ صنف پوشاک کار کردم امکانش هست راهنمایی کنید ممنونم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. T.a گفته:

  سلام خدمت آقای دکتر ملک پور
  خدا قوت
  ممنون از وقتی که برای ما می زارید

  من یه سوال دارم؟
  برای تحصیل در کانادا، محدودیت سنی وجود داره؟؟؟

  توی ویدئو ها ندیدم برای افرادی که در دهه 40 سنی هستند، صحبتی بفرمایید

  خواهش می کنم در خصوص سن افراد برای مهاجرت هم توضیح بفرمایید
  آیا این دسته هم شانسی برای مهاجرت دارند؟ یا سن مهاجرت رو رد کردند و برای هیچ کشوری
  شانس ندارند؟! ??

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب. متشکر از لطف شما. دوست گرامی برای مهاجرت به کشور کانادا کم هزینه ترین روشها تحصیل و کار هستند که منجر به اقامت دائم در کانادا خواهند شد. متاسفانه سن شما جهت اخذ ویزای تحصیلی با ریسک بالایی همراه خواهد بود. این در حالی است که شما می توانید در صورت کسب امتیاز مورد نیاز با شانس بالایی برای ویزای های کاری و یا سرمایه گذاری اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. mohammad hossein گفته:

  سلام من 18سالمه و پیش دانشگاهی هنر هستم امسال کنکور دادم رتبم هم 1200 شده و دانشگاه دولتی میارم رشته یی که میخوام ولی میخواستم بدونم شرایط و هزینه برای تحصیل لیسانس توی رشته های انیمشن و یا گیم آرت توی کانادا چجور هست جایی هم شنیدم که دوره های حداکثز دوساله هست مشابه فنی حرفه ای اینجا برای انیمشن هست که بعد از یکسال اقامت هم میدن و با اون مدرک میشه بعد فارغ التحصیلی کار کرد.
  میخواستم ببینم شما هم این موارد و تایید میکنید؟
  و ایا شرایطم برای المان اتریش یا ایتالیا چجوره؟میتونم کمک هزینه ای بگیرم؟اگه نمونه کار ارایه بدم؟
  زبانم در حد متوسط هست ولی میتونم توی چند ماه به حد لازم برسونمش
  شرایط مالی هم متوسط هست طوری که با شرایط الان تقریبا میتونم سالی 8و9 هزار دلار هزینه کنم

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست بزرگوار شما پس از اتمام تحصیل در کانادا این فرصت را خواهید داشت که در کانادا مانده و به دنبال کار بگردید و اقامت دائم بگیرید. در مورد کمک هزیمه هم شما باید شرایط بورسیه همانند معدل بالا و دانش بالای زبان را داشته باشید. البته در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین گزینه با دفاتر همکار ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. ترمه گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت دکترملک پور عزیز وهمکاران گرامی

  ضمن تشکر از شما وشبکه های مفید ارتباطی شما که این امکان را برای هموطنانتون ایجاد کردید که به صورت رایگان از خیلی پیچ وخم های مهاجرت اگاه بشن

  من میخواستم یه سری سوال و مشورت با شما داشته باشم که واسه ی من و ایندم لااقل خیلی حیاتیه!؟
  راستش من17 سالم و هست وسال اخر رشته ریاضی و میگذرونم ولی درواقع تلاش و هدف و وقتم کاملا صرف رشته هنر شده ومیخوام که کنکور هنر بدم
  مطمئنا از شرایط سخت و طاقت فرسای امروزه ایران مطلع هسنید و این شرایط فعلی منو مصمم تر کدکه هرجور شده به هر نحوی از این کشور خارج بشم حنی در ازای مننوع الورودی اما با خوندن مطالب شما که واقعا دد ادمو بازتر و روشن تر میکنه میخواستم از شما کمک بگیرم
  در واقع من اونقدری درس میخوندم که بتونم رتبه تک رقمی کنکور سال 98 و مال خودم بکنم صرف اینکه میانبری باشه برای پذیرش در کشور های اروپایی راستش من قبل از خوندن مطالب سایت شما علاقه زیادی به کشور مریکا داشتم و صرف تبلیغات گسترده هالیوود شیفته زندگی در امریکا اما الان زندگی درلندن یا پاری یا کانادا و ترجیح میدم با احتساب اینکه در پی گرفتن لیسانس وحالا مدارک فوق رشته فیلمنامه نویسی هستم اما راستش پشتوانه مالی چند صد میلیونی ندارم و خانوادم انچنان با مسئله مهاجرت من موافق نیستن که عدم موفقتشون مسئله ی جدی نیست میخوام بدونم کهه رتبه کنکور بالا امتیارزی برای تحصیل به صورت بورسیه اونم واسه یه همچین رشته ای محسوب میشه ؟ ایا امکانش هست که تو کشوری مثله کانادا باکمترین هزینه صرف اینکه نخبه محسوب میشه اقامت تحصیلی گرفت؟ من وقاعا ناامیدم و از این شرایط خسته شدم و همیشه نواقص کشورم اذیتم کرده میخوام راهنمایی وکمکم کنید که با این رشته ای که من میخوام تحصیل کنم چه کشوری از هر لحاظ برای من مناسبه و میتونم به تنهایی از پسش بر بیام
  طبق تحقیقاتی که داشتم کشور اتریش شرایط تحصل رایگانو اینجاد کرده اما هزینه های اونجا برای زندگی بالاست و چون پولشونم یورو هست فکرمیکنم هزینه هاخیلی بالا باشه و از نظر اجتماعی مردم سرسختی با رواببط اجتماعی پایین هستن و کار پیدا کردن اونجا سخت و کارهای خدماتی با حقوق اندک طاقت فرسا هست و من بیشتر نظرم برای کشورهای فرانسه و نگلیس و کانادا است
  حتی اگه بشه حاضرم چند سالی و تو کشوری مثل ترکیه درس بخونم و زندگی کنم بعد باری اقامت کانادا یا فرانسه اقدام کنم که واقعا این تصیمات نیازمند کمک انسان خرمندی مثل شماستواقعانیاز زیادی به کمکتون دارم

  پیشاپیش سپاس از پاسخگوییتون

  با احترام

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 8. شقایق گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شماو همکاران
  من 29 سالمه, لیسانس کامپیوتر دارم, (نرم افزار) با معدل 18.84 و آیلتس جنرال 7 و PTE آکادمیک 71. سال 90 فارق آلتحصیل شدم ولی تو این مدت گپ سابفه کار هم با بیمه و هم بدون بیمه مرتبط دارم. آیا امکان اخذ بورسیه کانادا رو دارم؟ لطفا جوابم رو بدین.
  ممنون از وقتی که میذارین.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در مورد امکان اخذ بورسیه شانس بالایی ندارید اما برای تحصیل در کانادا میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. سجاد نائینی گفته:

  سلام به شما جناب دکتر ملک پور عزیز دکتر جان من 17 سالمه سال یازدهم را با معدل 17 به اتمام رسانده ام به عنوان دانش اموز برتر اخلاقی انتخاب شدم به عنوان دستیار معلم بودم و برترین دانش آموز برنامه نویس بودم که برای همش از مدرسه نامه دارم چند تا مقاله دارم میخواستم سال دوازدهم را خارج از کشور بخونم ، وضعیت مالی خیلی عالی ندارم میخواستم برای بورس بپرسم که میتوانم بورس بگیرم یا نه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4