مهاجرت به کانادا از روش PEQ

مهاجرت به کانادا از روش PEQ

مهاجرت به کانادا از روش PEQ یکی از بهترین و سریعترین راههای مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۸ میباشد ،شرایط مهاجرت به کانادا از روش PEQ سال ۲۰۱۸ را برای شما عزیزان بررسی خواهیم نمود، و توضیح خواهیم داد چگونه مهاجرت به کانادا از روش PEQ میتواند به اخذ اقامت کانادا منجر گردد ، راههای اقدام جهت اخذ اقامت کانادا پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا همان مهاجرت به کانادا از روش PEQ را بطور مفصل شرح داده ایم ، راه مهاجرت به کانادا از روش PEQ جهت اشخاصی که شرایط مهاجرت از طرق دیگر مهاجرت به کانادا همچون اسکیل ورکر کانادا ، اسکیل ورکر کبک ، اسکیل ورکر فدرال ، اکسپرس اینتری کانادا ، سرمایه گذاری کانادا و … را ندارند و تمایل به مهاجرت به کانادا در اسرع وقت ممکن میباشند کاملا مناسب بوده ، به جهت اینکه مهاجرت به کانادا از روش PEQ و مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زمان کوتاه تری نسبت به بقیه پلن های مهاجرتی کانادا انجام میپذیرد و شرایط سهل الوصول تری نیز دارد ، و در مدت زمان کوتاهی نیز میتوانند موفق به دریافت اقامت کانادا نیز شوند.

 

اقامت کانادا از طریق تحصیل در استان کبک :

فرصتهای بسیار خوبی جهت اخذ اقامت کانادا برای دانشجویانی که در استان کبک کانادا تحصیل نمایند وجود  دارد ، و دانشجویانی که در استان کبک کانادا تحصیل نمایند ، استان کبک امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا از روش PEQ را در اختیار آنان قرار میدهد ، در حال حاضر تقاضا برای اقامت دائم کانادا PR بسیار مشکل گردیده و با سخت گیریهای عدیده ای روبرومیباشد ، لکن خوشبختانه استان کبک هنوز از متقاضیان اقامت در کانادا استقبال مینماید.

 

چرا تحصیل در کبک کانادا ؟

در ذیل به چندین دلیل خواهیم پرداخت که چرا تحصیل در کبک میتواند یکی از بهترین گزینه های شما باشد :

 • مدارک تحصیلی کبک در تمام دنیا مورد تایید و دارای اعتبار میباشد .
 • رشته های تحصیلی بسیاری جهت تحصیل به زبانهای انگلیسی و فرانسه وجود دارد .
 • هزینه شهریه ها پایینتر از ایالات دیگر و مناسبتر است .
 • پاینترین هزینه های زندگی در کانادا مربوط به زندگی در کبک میباشد .
 • تمامی موسسات آموزش عالی در کبک از کوچک تا بزرگ همه مجهز به امکانات فوق مدرن بوده و دارای آزمایشگاههای پیشرفته ، سایتهای کامپیوتر مدرن ، امکانات ورزشی کامل ، سالن های کنفرانس پیشرفته و … میباشند .
 • امنیت و آرامش جهت تحصیل و زندگی در استان کبک یکی دیگر از دلایلی است که این استان را تبدیل به برترین انتخاب مهاجرتی نموده است ، و همچنین با دارا بودن محیطی مهیج باعث جذب افراد میگردد.
 • تحصیل در کبک همراه با کسب تجربۀ تحصیل و زندگی در آمریکای شمالی و با محیطی فرانسوی میباشد .

 

فرصت های اقامت پس از تحصیل در کبک:

 1. تقاضا برای گواهی CSQ و اقامت دائم کانادا از روش  PEQ

برنامۀ مهاجرت به کانادا از روش PEQ یکی از راههای سریع برای صدور گواهی CSQ برای فارغ التحصیلان و کارگرانی است که جهت اخذ گواهی CSQ درخواست داده اند و دارای شرایط معین و مورد نیاز این روش میباشند است . قابل ذکر است که گواهی CSQ برای همسر واقعی افراد و فرزندان وابسته به آنها نیز صادر میگردد . و بعد از صدور گواهی CSQ اشخاص میتوانند جهت اخد اقامت دائم کانادا PR درخواست خود را ارائه دهند.

 

مهاجرت به کانادا از روش PEQ شامل دو دسته افراد ذیل میگردد :

 • دانشجویان تبعه خارجی که در کبک فارغ التحصیل گردیده و یا در حالت فراغت از تحصیل بسر میبرند.
 • کارگران موقتی با مهارت خاص شغلی .

شرایط لازم جهت اخذ اقامت کانادا از روش برنامه ی PEQ  پی ایی کیو :

متقاضیان مهاجرت به کانادا از روش PEQ میبایست حتما در زمان ارائۀ درخواست CSQ ، دارای تمامی شرایط مورد نیاز برنامه مهاجرت به کانادا از روش PEQ باشند .

 • داشتن قصد اقامت در استان کبک جهت کسب و یافتن موقعیت شغلی و اشتغال .
 • بطور موقت در کبک زندگی کرده باشند و این اقامت صرفآ جهت تحصیل در کبک بوده باشد و تمامی شرایط اقامت را نیز رعایت نموده باشند .
 • حداقل نیمی از سالهای تحصیل آخرین مقطع خود را در کبک گذرانده باشند .
 • مدرک قابل قبول در استان کبک را دارا باشند یا اینکه در انتظار پایان تحصیلات خود طی شش ماه آینده پس از ارائه تقاضای خود جهت گواهی CSQ باشند.
 • دانستن زبان فرانسوی در حد پیشرفته از دوره متوسط زبان فرانسوی الزامی است .
 • داشتن تمکن مالی کافی جهت ساپورت هزینه های مورد نیاز خود و درصورت وجود همسر و فرزند که در فرم تقاضای CSQ نامشان آورده شده باشد ، تمکن مالی کافی جهت ساپورت مالی آنها برای مدت زمان حداقل سه ماه مورد نیاز میباشد .
 • حداقل سن ۱۸ سال میباشد ، و باید دارای گذرنامۀ معتبر نیز باشند ، توجه بفرمایید که درصورتیکه فرم تقاضا را از استان کبک کانادا ارسال مینمایند باید حتما در زمان ارائه تقاضانامه ی خود ساکن استان کبک باشند .

 

مدارک واجد صلاحیت جهت روش مهاجرت به کانادا از روش PEQ :

متقاضی مهاجرت به کانادا از روش PEQ میبایست در طول سی و شش ماه گذشته حداقل یکی از مدارکی که در ذیل آورده ایم را دریافت نموده باشد ، و یا اینکه یکی از رشته های تحصیلی را که در مدت زمان شش ماه آینده از آن فارغ التحصیل میگردد و منجر به گرفتن یکی از مدارک زیر میگردد را آغاز نموده باشد .

 1. مدرک کارشناسی
 2. مدرک کارشناسی ارشد (و MBA)
 3. مدرک دکتری
 4. مدرک DEC-دیپلم مطالعات دانشگاهی، آموزش های فنی
 5. مدرک DEP- دیپلم مطالعات شغلی، با۱۸۰۰ ساعت مطالعات پایدار
 6. مدرک DEP- دیپلم مطالعات شغلی، همراه با ASP (گواهی تخصص شغلی) گواهی گذراندن ۱۸۰۰ ساعت دوره آموزشی که منجر به  تجارتی خاص گردد.

نکته مهم که باید به آن توجه نمود آنست که متقاضیان اجازه دارند شش ماه قبل از اتمام تحصیلاتشان درخواست CSQ را ارائه نمایند ، ولی در هر حال گواهی CSQ تنها زمانی صادر میگردد که ریز نمرات کامل و گواهی تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات  متقاضی نیز ارائه گردد . و پس از ارائه همه مدارک گواهی CSQ صادر میگردد.

 

شرایط مورد نیاز زبان جهت مهاجرت به کانادا از روش PEQ :

در صورتیکه متقاضی مهاجرت به کانادا از روش PEQ به زبان فرانسه در حد پیشرفته مکالمه مینماید میبایست با یکی از روشهایی که در ذیل آنها را معرفی مینماییم توانایی زبان خود را نشان دهد.

 • متقاضی تحصیلات خود را به طور کامل در استان کبک به زبان فرانسوی گذرانده باشد ، مدرک حداقل تحصیل به مدت سه سال تمام وقت و به زبان فرانسه در یکی از موسسات آموزش متوسطه و یا بعد از دبیرستان داشته باشد .
 • دوره زبان فرانسه پیشترفته در کبک را که توسط وزرات آموزش پرورش و ورزش و یا وزارت علوم ، تحقیقات و آموزش عالی ارائه شده باشد را با موفقیت تکمیل و پشت سر گذاشته باشد .
 • با موفقیت گذراندن یک آزمون استاندارد نشان دهنده مهارت پیشترفته زبان فرانسه که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا باشد .
 • دارا بودن شرایط مورد نیاز زبان مهاجرت به کانادا از روش PEQ و دارا بودن مدرک CCIN کبک

 

درخواست برای اجازۀ کار Open Work Permit :

اگر شخصی در یکی از رشته های آموزشی حرفه ای شغلی از یکی از موسسه های متوسطه خصوصی و یا دولتی در استان کبک فارغ التحصیل گردیده باشد  که توسط وزارت آموزش، پرورش و ورزش  MELS  ارائه شده باشد وی می تواند تا سه سال برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کبک درخواست خود را ارائه  نماید .

جهت این امر شخص متقاضی میبایست :

 1. در زمان ارائه درخواست خود حداقل ۱۸ هجده سال و یا بالاتر سن داشته باشد.
 2. هنگامیکه جهت اخذ مجوز کار درخواست خود را ارائه می نماید ، اجازه تحصیلی معتبر نیز داشته باشد.
 3. یکی از رشته های تحصیلی را بصورت تمام وقت به میزان حداقل ۹۰۰ ساعت و یا بیشتر از آن مدت زمان را گذرانده باشد ، بطور مثال دوره های هشت ماهه که منتهی به دریافت مدرک DEP و یا ASP میگردد .
 4. طی مدت زمان ۹۰ نود روز از زمانیکه تاییدیه کتبی خود را از موسسه ی مزبور دریافت میدارد ؛ که این تاییدیه شرایط ادامه تحصیل توسط متقاضی را تایید مینماید می باشد، میتواند برای اخذ مجوز کار در کبک درخواست بدهد . بطور مثال یک رونوشت یا نامه رسمی .
 5. تهیۀ یک نامه حمایتی از موسسه ی مربوطه که در آن حتمآ کد رشته ی تحصیلی و طول مدت زمان تحصیل دقیق ذکر شده باشد.

استان کبک از نظر مساحت بزرگترین استان ایالت کانادا میباشد ، استان کبک کانادا دارای فرهنگی فرانسوی به همراه محیطی فرانسوی زبان است ، موسسات آموزشی انگلیسی زبان و فرانسوی زبان استان کبک تقریبآ در هر سال سی هزار نفر دانشجوی خارجی میپذیرند ، اشخاص متقاضی تحصیل در استان کبک حتمآ میبایست دارای شرایط مورد نیاز پذیرش تحصیلی ای که از سمت موسسات آموزشی اعلام میگردد باشند ، و این امر بدون نیاز به گذراندن آزمون میباشد ، همچنین دارا بودن مدرک اثبات تمکن مالی برای تحصیل و زندگی در استان کبک کانادا نیز مورد نیاز میباشد .

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مفصل در مورد اخذ اقامت کانادا  و مهاجرت به کانادا از روش PEQ و اقامت پس از تحصیل در کانادا از روش PEQ بود که به صورت کامل خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر شما در باب مهاجرت به کانادا و تحصیل در کانادا و راههای مهاجرت به کانادا و کار در کانادا و کاریابی در کانادا ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.