مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت چین چگونه می باشد؟ همانطور که می دانید راههای مهاجرت به چین متعدد می باشد که از جمله ی این راهها می توان به تولد فرزند در چین (خون ،خاک) ، ازدواج در چین ، سرمایه گذاری در چین ، ثبت شرکت در چین ، کار در چین و یا تحصیل در چین اشاره کرد در این مقاله موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما عزیزان مهاجرت به چین را توضیح داده و راههای مهاجرت به چین را برای شما روشن نموده است تا بتوانید با تصمیم گیری درست مسیر زندگی خود را تعیین نمایید.

در این مقاله به بحث مهاجرت به چین را به طور کلی از طریق سرمایه گذاری و تحصیل و . . . به عنوان راههای مهاجرت به چین مورد بررسی قرار می دهیم .

معرفی کشور چین

کشور چین را می توان یک سرزمین پهناور و زیبا و باستانی و توریستی با میراث غنی و آثار تاریخی با شکوه معرفی نمود.چین سومین کشور پهناور در دنیا با مساحتی حدود ۹۶۰۰۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد. کشور چین دارای تنوع گسترده ی گیاهان و حیوانات و مواد معدنی و منابع زمینی می باشد.
زبان رسمی مردم کشور چین ماندارین می باشد.اما مردم بسیاری در کشور چین با انگلیسی آشنایی دارند و بسیاری از مردم چینی ،کارکنان دانش آموزان جوانان چینی و هتلداران و تجار و بانک ها به زبان انگلیسی آشنایی دارند.
پایتخت سیاسی جمهوری خلق چین ، بیجینگ می باشد. نوع نظام حک.متی کشور چین کمونیستی میباشد. جمعیت این کشور ۱۳۶۷۴۸۵۳۸۸ نفر می باشد. کشور چین در شرقی ترین قسمت آسیا واقع گشته است.
ادیان رسمی در کشور چین ، ۵ دین می باشد. که عبارتند از بودیسم ، تائیسم ، اسلام ، کاتولیک و پروتستان که ادیان رسمی این کشور می باشد.

راه های مهاجرت به کشور چین

در سال های اخیر مهاجرت به کشور چین، بطور گسترده ای افزایش یافته است.و این به دلیل هزینه های پایین زندگی و دانشگاه های معتبر و مناسب و اقتصاد رو به رشد این کشور می باشد که مردم از نقاط بسیاری را جذب میکند. امروزه بسیاری از افراد بنا به شرایط موجود در کشورشان تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر می گیرند .روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد . مهجرت از طریق قانونی به کشور چین از طریق کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری میباشد. ویزاهای کاری برای متخصصین در بخش های مختلف مهارتی در حال افزایش می باشد.

قوانین مجازات برای ورود غیر قانونی به چین

یک خارجی که به صورت غیر قانونی وارد سرزمین چین شده است جریمه ای حدود ۵۰۰ یوان تا ۲۰۰۰ یوان مجازات خواهد شد و یا به مدت ۳ تا ۱۰ روز بازداشت می گردد . یا ممکن است بطور همزمان دستور ترک کشور برای وی صادر گردد .اگر مورد خیلی جدی و جرمی صورت گرفته باشد مسئولیتی کیفری با توجه به قانون متوجه فرد خارجی خواهد گشت.

قواعد خروج از کشور چین

خارجی ها باید کشور را در محدودیت زمانی مشخص شده در ویزای خود ترک کنند
.
چگونه در خواست گرین کارت برای کشور چین را بدهید؟

متقاضی برای درخواست اجازه اقامت دائم در چین بایستی مدارک زیر را داشته و اقدام کند.:
ابتدا،متقاضی بایستی پاسپورت معتبر و مدارک مورد نیاز دیگر را تحویل دهد.
ثانیا، مدارک سلامت و بهداشت خود را ارائه دهد.
سوما، مدارک سوء پیشینه
چهارما،۴ قطعه عکس از روبه رو

خارجی هایی که برای اقامت دائم در چین تحریم شده اند، اقامت دائم بوسیله ی کنسولگری را دریافت خواهند کرد.
مجوز توسط وزارت امنیت عمومی امضاء می گردد. متقاضی در خارج از کشور با فرم تایید اجازه دائمی بیگانه به سفارت و کنسولگری خارج از کشور چین رفته و برای ویزای تایپ دی درخواست دهد.سپس یک اقامت دائم در ۳۰ روز بعد از ورود به چین از ارگانی عمومی که درخواست را پذیرفته است.

Source www.beijing.gov.cn

مهاجرت به چین از سال ۱۹۷۳ افزایش پیدا کرده است که البته مربوط به باز شدن درهای کشور و اقتصاد این کشور می باشد. بیشتر مهاجرت به شهرهای بزرگتر و هنگ کنگ صورت گرفته است.

مهاجرت از طریق تحصیلی به کشور چین

کشور چین به علت پیشرفت اقتصادی در سال های اخیر موقعیت ویژه ای داشته و مورد توجه بسیاری از افراد و مهاجرین قرار گرفته است. یکی از را های ورود به این کشور مهاجرت از طریق تحصیلی می باشد.نکته ی حائز اهمیت در مورد دانشگاه های چین این نکته می باشد که تنها داشتن پذیرش از دانشگاه های این کشور نمیتواند برای اخذ ویزا راهگشا باشد بلکه دانشگاه مربوطه بایستی معتبر بوده تا سفارت ویزا صادر کند . کشور چین دارای دانشگاه های بسیاریست و دانشگاه های این کشور به ۲ دسته دولتی و خصوصی تقسیم گشته است و حدود ۱۹۰ دانشگاه از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه های چین امکان پذیر میباشد و بسته به مقطع تحصیلی دانشجویان می توانند کار پارت تایم انجام دهند.قابل توجه است که تحصیل در مقطع لیسانس در چین به زبان چینی می باشد و دانشجویان بایستی حتما به زبان چینی مسلط باشند.از آنجایی که کشور ها و کمپانی های بسیاری در چین می باشند دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی می توانند نظر کارفرمایی را جلب کرده و مشغول به کار شوند.

مهاجرت از طریق کاری به کشور چین

یکی از راه های مورد توجه بسیاری از مهاجرین مهاجرت از طریق کاری می باشد، برای ورود به کشورهای دیگر فرد خارجی بایستی دعوت نامه ی کاری داشته باشد، با در دست داشتن دعوت نامه ی معتبر به سفارت رفته و درخواست روادید داده.نکته ی بسیار مهم در مورد کشور چین پهناور بودن این سرزمین و جمعیت بسیار زیاد این کشور می باشد و بنابراین یافتن شغل در این کشور بسیار سخت می باشد و افراد تبعه ی این کشور با بیکاری مواجه گشته اند ، لذا براحتی نمیتوان از طریق ویزای کاری به این کشور ورود پیدا کرد.و بهترین روش برای ورود از طریق تحصیلی و سپس یافتن حرفه ی مربوطه میباشد.
قوانین جدید ویزای شانگ های که طبق آن برای اجازه اقامت طولانی مدت و اجازه اقامت دائم گرین کارت چین بوجود آمده است.
در زیر تعدادی از تغییرات اخیر گرد آوری شده است.
اگر هر فرد خارجی که در شانگ های به طور پیوسته برای ۴ سال کار کرده و هر سال بالای ۶ ماه در شانگ های اقامت داشته و درامد بالای ۶۰۰ هزار یوان هر ساله و مالیاتی حدود ۱۲۰۰۰۰ یوان بدون هیچ جرمی در کشور خودش باشد میتواند برای اقامت دائم درخواست دهد.و به این نوع ترتیبویزای تایپ دی و گرین کارت چین را دریافت کند.
اگر فرد برای شرکتی با مدارک معتبر و مشخصی کار کندفرد خارجی می تواند برای ویزای تایپ آر اقدام کند. و مجوز اقامت برای متخصصین برای ۵ سال درخواست دهد و سپس بعد از اینکه فرد به مدت ۳ سال برای شرکت کار کرد میتواند درخواست اقامت دائم بدهد.
دانشجویانی که از یکی از دانشگاه های چین فارغ التحصیل شده اند اگر قصد سرمایه گذاری در شانگ های را داشته باشند یا بیزنس شخصی خودشان را راه اندازی کنند میتوانند ۲ سال اقامت داشته تا زمانی که بیزنس راه اندازی شود.
برای یک کارمند عادی خارجی می تواند درخواست ویزای نوع زد را بدهد بدون داشتن خروجی از کشور و به این ترتیب میتواند هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کند.

قانون تابعیت جمهوری خلق چین

تابعیت کشور چین از طریق تولد ایجاد میشود در صورتی که حداقل یکی از پدر یا مادر تابعیت چین را داشته باشند.
با توجه به قانونن جمهوری خلق چین در ملیت،چین تابعیت دوگانه را برای هر یک از شهروندان خود به رسمیت نمی شناسد
خارجی ها میتوانند برای اقامت دائم برای همسرانشان درخواست دهند در صورتی که
۱-همسران شهروندان چینی
۲-ازدواج هایی که به مدت ۵ سال بطول انجامیده
۳-به مدت ۵ سال متوالی در جمهوری چین ، مدت اقامت در این کشور کمتر از ۹ ماه نباشد.

رسیدن به اقامت چین از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاران خارجی می توانند برای پی آر در خواست دهند ، اگر تقاضای سرمایه گذاری مستقیم در جمهوری چین به مدت ۳ سال و پرداخت مالیات داشته باشند و یکی از شرایط زیر را دارا باشند.
۱-سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار دلار در صنایع در سرمایه گذاری خارجی که توسط دولت مشخص شده است.
۲-داشتن سرمایه گذاری در مجموع بیشتر از ۵۰۰ هزار دلار در نواحی غربی کشور چین
۳-با سرمایه گذاری در کل بیشتر از یک میلیون دلار در بخش مرکزی کشور
۴-با سرمایه گذاری در مجموع بیشتر از ۲ میلیون دلار در جمهوری خلق چین
سرمایه گذاران خارجی میتوانند برای اقامت دائم در خواست دهند اگر سرمایه گذاری مستقیم در جمهوری خلق چین را انجام داده باشند.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به چین از جمله تحصیل در چین و یا کار در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا ثبت شرکت در چین و یا ازدواج در چین و یا تولد فرزند در چین و در نهایت راههای اخذ اقامت چین به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
9 پاسخ
 1. آرزو گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۴ سالمه و لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش ژنتیک با معدل ۱۷ و ۸۵ دانشگاه آزاد ورامین رو دارم
  رزومه کاری در حال حاضر ندارم
  به زبان انگلیسی مسلط نیستم
  میخواستم بدونم اگر مدرک زبان انگلیسی در کنار اون مدرک سطح معمولی چینی رو هم داشته باشم میتونم از بورسیه تحصیلی چین که همه ی هزینه هارو شامل میشه بهرمند بشم؟
  اصلا شرایط گرفتن بورسیه تحصیلی چین برای ارشد واسه ی ما ایرانیا جزو شرایط سخت محسوب میشه؟
  بعد اگر این بورسیه رو داشته باشی بازم تمکن مالی میخواد؟ مبلغ چقدره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. محسن ولیعی گفته:

  سلام
  من دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی هستم و در حال یاد گیری زبان چینی و انگلیسی بنظرتون چطور میتونم یک شغل، تحصیل، درامد خوب توی چین و یا حتی ایران داشته باشم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای مهاجرت به چین می توانید از طریق تحصیل یا کار اقدام کنید. برای کار در کشور چین ابتدا باید یک کارفرما و دعوتنامه کاری داشته باشید سپس می توانید برای دریافت ویزای کار چین اقدام نمایید.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در کشور چین و ژاپن نیاز به پیشنهاد کار دارید. در حال حاضر کشورهایی که بدون پیشنهاد کار به شما ویزای جستجوی کار می دهند، آلمان، اتریش و افریقای جنوبی می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. شهاب گفته:

  ایا تمامی این قوانین مهاجرتی و اقامت در مناطق خودمختار هنگ کنگ و ماکائو نیز صادقه؟یا این مناطق ویژه قوانینش فرق داره؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.