مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال از جمله مهاجرت به پرتغال 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت از طرق مختلف اتفاق می افتد . یکی از بزرگ ترین سوالات شما متقاضیان مهاجرت به پرتغال این است که آیا فی الواقع سرمایه گذاری در پرتغال ،تحصیل در پرتغال ، مهاجرت به پرتغال از طریق کار در پرتغال ، ازدواج در پرتغال و یا تولد فرزند در پرتغال و یا خرید ملک در پرتغال ، مهاجرت توریستی به پرتغال ، ویزای طلایی پرتغال کمکی به اقامت دائم در پرتغال می کند ؟

کشور پرتغال از کشورهای توسعه یافته می باشد و دارای ۱۸ شهر می باشد که از جمله شهرهای مهم این کشور لیسبون و پورتو می باشد. زبان رسمی این کشور زبان پرتغالی می باشد که از شاخه ی زبان های رومی است . مردم این کشور عموما به زبان انگلیسی صحبت میکنند .سفر به این کشور می تواند لذت بخش ترین سفرها باشد موسسه ی حقوقی ملک پور این امکان را برای شما فراهم میکند تا با بهترین شرایط زندگی و بهترین کشورها اشنا شوید.

فایل های تصویری آقای ملک پور در باب ویزای طلایی پرتغال

video مهاجرت به پرتغال
video مهاجرت به پرتغال

فایل تصویری در باب زیبایی های پرتغال

video مهاجرت به پرتغال

چگونه میتوانیم تابعیت کشور پرتغال را کسب کنیم ؟در صورت کسب تابعیت کشور پرتغال چه مزایایی می توانیم داشته باشیم ؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور پرتغال چگونه است ؟ آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای ورود به این کشور الزامی  است؟ هزینه های زندگی درکشور پرتغال چگونه است؟ این کشور از نظر توریستی چگونه است؟تابعیت مضاعف در کشور پرتغال چگونه است ؟ تحصیل تابعیت از طریق فرزند خواندگی در کشور پرتغال امکان پذیر است ؟

video مهاجرت به پرتغال

 

به طور کلی بهتر است اول در مورد تابعیت یک توضیح کلی به شما ارائه دهیم .  یکی از راههای اخذ تابعیت  از طریق سیستم خون میباشد و دیگری خاک . تابعیت خون به گونه ای است که پدر و مادر فرد باید تابعیت ان کشور مورد نظر را داشته باشند تا بتوانند اخذ تابعیت کنند اما در سیستم خاک باید فرد در خاک آن کشور به دنیا آمده  باشد تا بتواند  تابعیت کشور مورد نظر را اخذ کند .تابعیت در این کشور از طریق سیستم خون اعطا میشود . باید در نظر در داشت که کشورها معمولا این نکته را در گیرند که اگر تابعیت مثلا خون را به صورت اصلی انتخاب میکنند خاک را نیز به طور فرعی قبول کنند تا از بی تابعیتی در سیستم حقوقی آن کشور جلوگیری شود .

تابعیت در کشور پرتغال از چند طریق حاصل می شود :

۱-کسب تابعیت از طریق سیستم خون به طور اصلی

۲-کسب تابعیت از طریق سیستم خاک به طور فرعی

۳-کسب تابعیت از طریق ازدواج

کسب تابعیت از طریق سیستم خون

لازم به ذکر است تابعیت کشور پرتغال را می توان از طریق سیستم خون بدست آورد یعنی اگر فرد پدر یا مادر یا پدر بزرگ و مادربزرگی داشته باشد که دارای تابعیت پرتغالی باشند این فرد می تواند تابعیت پرتغال را کسب کند و تبعه ی کشور پرتغال محسوب می شود.برای واضح تر شدن این مورد برای شمامثالی ارائه می کنیم : به طور مثال فردی متولد کشور المان اما پدر و مادر وی تبعه ی کشور پرتغال می باشند این فرد نیز بر اساس سیستم خون تبعه ی کشور پرتغال محسوب می شود.

کسب تابعیت از طریق سیستم خاک

اگر فرد در پرتغال بدنیا آمده باشد اما پدر و مادرش پرتغالی نباشند والدین این فرد باید به مدت ده سال در کشور پرتغال اقامت داشته داشته باشند این مورداستثنایی نیز دارد به این صورت که اگر پدر و مادر فرد پرتغالی زبان باشند این مدت به شش سال تقلیل می یابد. حال اگر فردی نه خودش و نه پدر و مادرش تبعه ی پرتغال نباشند میتواند به شرط اقامت داشتن ده سال اقامت در کشور پرتغال پس از هجده سالگی درخواست اخذ تابعیت نماید.البته شرط لازم برای این مورد تسلط کامل بر زبان پرتغالی و آشنایی کامل با فرهنگ و رسوم پرتغالی می باشد.

کسب تابعیت از طریق ازدواج

در این مورد افراد می توانند از طریق ازدواج با فرد تبعه ی پرتغالی تابعیت این کشور را اخذ نمایند البته اخذ تابعیت از طریق ازدواج نیازمند شواهد ودلایل معتبری می باشد که به سفارت ارائه میشود.

-در اکثر کشورها برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج باید فرد مورد نظر را در که تبعه ی آن کشور باشد داشته باشیم همچنین بهتر است بدانیم که اخذ تابعیتدر این مورد بسیار سخت است و باید آن را ثابت کرد مواردی از قبیل اینکه نشان دهنده ی رابطه ی عاطفی میان آن فرد و فرد مورد نظر باشد . یا در مواقعی نشان دادن قباله ی ازدواج و دیگر مواردی که نشان دهنده ی علقه ی بین این دو نفر می باشد. موسسه ی حقوقی ملک پور این امکان را برای شما فراهم میکند تا اطلاعات مناسبی در این زمینه از مشاورین اخذ نمایند.

 

 

تابعیت مضاعف در کشور پرتغال

کشور پرتغال از جمله کشورهایی است که تابعیت مضاعف را به خوبی پذیرفته است به طوری که حتی اگر فردی از تبعه ی این کشور بخواهد تابعیت کشور دیگری را اخذ نماید نیازی به ترک تابعیت پرتغالی نیست و اینکه اگر کسی پدر و مادر پرتغالی داشته باشد در کشوری به دنیا بیاید که سیستم خاک را داراست این فرد هم تابعیت آن کشور را دارا میشود و هم تابعیت کشور پرتغال را . پس این فرد دارای تابعیت مضاعف میشود و کشور پرتغال مشکلی با این مسئله ندارد.

 

مزایای اخذ تابعیت کشور پرتغال

شهروندان پرتغالی که تابعیت اکتسابی اکتسابی کشور پرتغال را کسب کرده اند مانند افراد با تابعیت اصلی در این کشور از حقوق و مزایایی برخوردار هستند از جمله ی این حقوق میتوان به حق رای دادن در انتخابات و همه پرسی ، کار در دفاتر سیاسی و داشتن پاسبورت را نام برد. کشور پرتغال یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد پس فردی که تابعیت این کشور را کسب می کند می تواند ازتمامی حقوق مرتبط با یک شهروند اروپایی لذت ببردو استفاده کند. این حقوق بسیار گسترده  می باشند وشامل حق کار، حق بازنشستگی و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای مدت نامحدود می باشدو همچنین تابعین این کشور حق رای و کاندیداتوری در انتخابات محلی در سراسر اروپا را درپی خواهد داشت. درست است که تابعیت کشور پرتغال مزایای فراوانی را درپی دارد اما شهروندان اروپایی نیازی برای به دست آوردن تابعیت کشور پرتغال حس نمی کنند.  این افراد میتوانند از حقوق بسیاری از شهروندان اصلی پرتغالی برخوردار شوند مانند :

 

۱-حق دادن رای پس از ۱۸سالگی

 

۲-حق اقامت و کار و بازنشستگی در کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا

 

۳-حق حمایت دیپلماتیک و دیگر حقوقی که افراد دارای با تابعیت اصلی آن را دارا می شوند.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در کشور پرتغال

دانشگاههای کشور پرتغال به طور کلی شرایط  مناسبی برای دانشجویان مهاجر فراهم کرده است .  شما برای اخذ پذیرش این دانشگاهها نیازی به داشتن مدرک آیلتس نخواهید داشت زیرا در این کشور شرایط مناسبی را برای گذراندن دوره ی زبان برای شما فراهم کرده است و شما میتوانید به مدت دو سال به تحصیل دوره ی زبان در کشور پرتغال پرداخته و بعد شروع به تحصیل در رشته ی مورد نظر خود نمایید.موسسه حقوقی ملک پور برای شما این موقعیت را فراهم می کند تا از این کشور زیبا د اطلاعات مورد نظر خود را کسب و به آنجا مهاجرت کنید.

پذیرش دانشگاههای کشور پرتغال شرط سنی ندارد و نسبت به دانشگاههای دیگر  کشورها شرایط  سهلی دارد. رنکینگ این دانشگاهها نیز  در رنج دویست تا سیصد جهانی می باشد.کشور پرتغال شرایط مناسبی برای بعضی از مهاجرین فراهم کرده است از جمله ی این شرایط کشورهایی هستند که میتوانند بدون اخذ ویزا به مدت نود روز  در این کشور اقامت داشته باشند.  پس به طور مثال فردی بدون داشتن مدرک زبان و بدون در نظر گرفتن شرایط مناسب سنی می تواند روی این گزینه فکر کند اما در هرصورت باید در نظر گرفت که مدرک زبان در آن کشور باید اخذ شود و اینکه بعد از این دو سال تسلط کافی را در زبان انگلیسی برای تحصیل و کار در آن کشور داشته باشد .

 هزینه های زندگی در کشور پرتغال

هزینه های زندگی در کشور پرتغال بسیار مناسب می باشد به طوری که میتوان گفت یکی از ارزانترین کشورهای اروپا می باشد .کشور پرتغال هم برای خرید ملک و هم برای زندگی دانشجویی موقعیت مناسبی را فراهم کرده است و هزینه های بسیار کمی  دارد .هزینه ی تحصیل در کشور پرتغال سالانه حدود ۱۰۰۰ یورو می باشد و نسبت به دانشگاههای انگلستان تقریبا رایگان محسوب میشود و هزینه ی زندگی برای یک خانواده بدون فرزند سالیانه حدود ۳۰۰۰ یورو می باشد.

کشور پرتغال یک کشور توریستی با جاذبه های گردشگری فراوان واقع در غرب اروپاست و پایتخت این کشور زیبا شهر لیسبون می باشد و واحد پول آن یورو میباشد .از جمله حاذبه های توریستی آن میتوان به سواحل زیبای طلایی و قلعه های قرون وسطی ای و جنگل های زیبای آن اشاره کرد . این کشور از غرب  به اقیانوس اطلس محدود شده است  در این اقیانوس دو جزیره به نام های آزور و مادیرا وجود دارند که جزو خاک پرتغال هستند . واحد پولی این کشور یورو می باشد. مذهب رسمی این کشور مسیحیت کاتولیک می باشد .

تحصیل تابعیت از طریق فرزند خواندگی در کشور پرتغال

اینگونه اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی  به گونه ای است که کودک تابعیت پرتغالی خود را از پدر و مادر خواند ه ی پرتغالی خود کسب می کند. چه این پدر و مادر پرتغالی در خود کشور پرتغال باشند چه در کشورهای دیگر . فرزندی را که به فرزند خواندگی قبول می کنند تابعیت آنها را اخذ می کند.

به طور  کلی  کشور پرتغال دارای مناظر زیبا و هزینه ی مناسب نسبت به دیگر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا می باشد به طوری شهر لیسبون ارزانترین پایتخت اتحادیه اروپا نامبرده می شود اما باید در نظر داشت که شهر لیسبون هم مانند دیگر پایتخت های اتحادیه ی اروپا نسبت  به شهرهای دیگر آن کشورهزینه ی بالاتری برای زندگی دارد . از آنجا که مهاجرت امر بسیار مهمی می باشد و باید برای اخذ تصمیم   به این مهمی شرایط کشورهای دیگر را نیز مطالعه کنند  . کشور پرتغال شرایط مناسبی برای زندگی را دارا می باشد اما کشورهای دیگری با رنکینگ جهانی بهتر نیز وجود دارد که موسسه ی حقوقی ملک پور به شما پیشنها د میکند از مشاورین برجسته ی آن کسب اطلاعات نموده و شرایط خود را برایشان بازگو کنید تا پیشنهادی مناسب با شرایط ارائه دهند.شما میتوانید در صورت تمایل به مشاوره با ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید.

 

با توجه به راه های مختلف بیان شده در راستای راههای مهاجرت به پرتغال و راههای اخذ اقامت پرتغال از جمله مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک ، مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری ، و یا ویزای طلایی پرتغال و یا مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در پرتغال ، مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج در پرتغال ،مهاجرت به پرتغال از طریق تولد و مهاجرت به پرتغال از طریق پناهندگی ، اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

به شما متقاضیان عزیز توصیه میگردد با مشاورین زبده موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور و دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته تا بتوانید شرایط خود را ارزیابی نمایید تا بتوانید با مشاوره رایگان را کسب نمایید .

Rating: 5
13 پاسخ
 1. علی گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشید شما بدون مدرک زبانم میتونید اقدام کنید برای پرتغال؟یعنی ما بعد از گذراندن دوره زبان توی اون کشور بخوایم وارد دانشگاه بشیم ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
 2. کریم گفته:

  با سلام و احترام ضمن تشکر از لطف و عنایت جنابعالی
  بنده مهندس کنترل و ابزاردقیق هستم و بیش از 16 سال سابقه کار در نیروگاههای سیکل ترکیبی و گازی را دارم و هم اکنون برای شرکت مپنا توسعه2 کار می کنم زبان پرتغالی را اصلا بلد نیستم و انگلیسی را هم در حد کم صحبت می کنم بنده متاهل هستم و 42 سال سن دارم 2 تا پسر 15 ساله و 10 ساله دارم پسر بزرگم در حد حرفه ای به ورزشهای تکواندو و کونگفو مشغول است و سال 96 مقام دوم کشوری کونگفو را در وزن منفی 59 کیلو که در اورمیه برگزار شد کسب کرد آیا با شرایطی که مطرح کردم امکان کار و اقامت در کشور پرتغال برای بنده و خانواده ام مقدور هست.
  با سپاس

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امکان ویزای کاری خیر اما این امکان وجود دارد که از ویزای طلایی استفاده نمایید و در صورت وجود سرمایه لازم اقدام به خرید ملک بفرمایید و از این طریق به اقامت دست یابید.

   پاسخ
 3. صبا گفته:

  سلام خسته نباشید برای تحصیل در دانشگاه های پرتغال در مقطع کارشناسی میتونیم اقدام کنیم ؟و اگر امکانش هست شرایط و هزینه دانشگاه هارو ذکر کنید لطفا

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. Atena گفته:

  سلام خسته نباشيد، خانمي ٣٢ ساله و فرق ليسانس مديريت بازرگاني گرايش بازاريابي از دانسگاه علوم تحقيقات تهران هستم ، آيا براي تحصيل ميتونم به پرتقال بروم؟ شرايط كاري چطور و همينطور هزينه فردند خواندگي چقدر هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امکان تحصیل برای شما وجود دارد .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. احسان گفته:

  با سلام
  شرایط پرتغال برای پرستاری رو داخل سایت خوندم
  اگه لطف کنین پیشنهادتون رو با توجه به شرایط بنده بهم بدید ممنونم
  احسان هستم ٢۶ ساله
  پرستار از دانشگاه علوم پزشکی ایران
  حدود ٣ سال سابقه کار دارم
  سطح زبان ۶ میتونم ارائه بدم
  متاهلم بدون فرزند

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط شما برای اقدام مناسب است. برای بررسی و اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • احسان گفته:

    تنها مشکلی که دارم اینه مه میخوام با همسرم همزمان برم
    راهی وجود داره؟
    چون آلمان میگن باید اول جستجوی کار بری بعد که بلو کارت اومد پیوست به همسر میدن

    پاسخ
 6. علی گفته:

  سلام و عرض ادب و احترام و سپاس به استاد عزیزی که هر شب با دیدن ویدیو ها و وویس هایش هم کلی مطلب یاد میگیرم هم کلی انرژی مثبت و شوق و شادی از روی ماهش.ضمن تشکر فراوان بابت جوابگویی به سوال اقامت سرمایه گذاری کبک یا خودحمایتی اتریش که موجبات شرمندگی اینجانب را فراهم فرمودید سوال دیگر خود را مطرح میکنم .اینجانب پزشک ۴۱ ساله همانطور که گفتم قصد اقامت در جایی مناسب جهت آینده بچه ها و گذران بازنشستگی خودم و خانمم با آرامش و بدور از استرس ها ومشکلات ایران را دارم .با توجه به اولویت اولم مبنی براینکه درخارج از کشور مایل به ادامه دندانپزشکی نیستم و ترجیع میدهم حداقل تا ۵ سال دیگر در ایران مشغول بکار خودم باشم .تا هم با برنامه ریزی کامل و با بیس مادی و آمادگی روحی روانی عازم کشور دیگر جهت زندگی با برنامه منظم و شاد و با آرامش شوم.میدانم که مقایسه این ۳ کیس، عملا چندان ممکن نیست ولی باتو جه به اهداف خودم و تجربه و تخصص جنابعالی خواهشمندم نظر شریفتان را بفرمایید:اول سرمایه گذاری ۲۲۰ هزار دلاری کبک .دوم خودحمایتی اتریش. سوم اقامت آز طریق خرید ملک ۳۰۰ هزار یورویی پرتقال.محاسن مورد اول برای من :کشوری با امکانات عالی بیمه بازنشستگی و شرایط تحصیلی عالی برای بچه ها و شرایط زندگی خوب و مهاجر پذیر بودن کانادا از لحاظ فرهنگی .ضمنا تا زمان شروع اقامت چندسالی زمان جهت کار در ایران و انجام مقدمات دارم .و دیگر اینکه حدود ۸ یا ۹ سال دیگه میتوانم پاسپورت کانادا را بگیرم .معایب کانادا:دور بودن از ایران وسردی هوا و خراب کردن پل های پشت سر.محاسن خودحمایتی اتریش برای من :کم هزینه ترین روش،نزدیکی به ایران و مخصوصا اصفهان (پروازمستقیم).امکانات عالی برای زندگی و آینده بچه ها .معایب اتریش برای من :بعلت شرایط خانمم و شرایط تحصیلی پسرم و شرایط کاری خودم فعلا امکان اقامت سالیانه ۶ ماه در اتریش را حداقل تا ۵ سال آینده ندارم.ضمن اینکه بعید میدانم بتوانم تبصره ای جهت کمتر ماندن در اتریش برای دادگاه بتوانم فراهم کنم .و اینکه برنامه اتریش در چند مقطع باید تمدید شود و باتو جه به بحران جهانی امکان تغییر قوانین مهاجرتی اروپا در این ده سالی که طول میکشد تا پاسپورت اتریش را بگیرم هست .و گزینه پرتقال :یکی از همکارانم از قول موسسه ای فرمودن با حدود ۳۰۰ هزار یورو میشود در بازسازی هتلی در پورتو به نسبت یک به ۴۵ سهام اون هتل را خرید با سود ۲ تا ۴ درصد که حدود ۷۵ هزار یورو میشود که البته نمیدآنم چقدر صحت دارد و جنابعالی تایید میفرمایید یانه.محاسن برنامه ویزا طلایی پرتقال برای من:باتو جه به شرط اقامت یک هفته درسال ،میتوانم فعلا به کارم در ایران تا ۵ سال آینده برسم و خانواده هم آماده مهاجرت شوند،کشوری زیبا با سطح پایین هزینه زندگی واینکه عرض ۶ سال میتوانم پاسپورت پرتقال را بگیرم و بعد از آن هرجا اروپا که بخواهم با پاسپورت پرتقالی زندگی کنم.با توجه به اینکه فعلا در ایران شرایط بدی ندارم و بیشتر قصدم برنامه ریزی جهت آینده و هدف اصلی ام گرفتن پاسپورت یک کشور معتبر میباشد ،خودم احساس میکنم گزینه پرتقال برای من مناسب تر باشد .لطفا راهنمایی بفرمایید.ممنون از زحمات و وقتی که میگزارید و اینهمه محبت و لطفی که به ما دارید .شاد باشید و سرفراز دوست عزیز جناب دکتر ملک پور .

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام و تشکر از پیام بسیار عالی و طولانی شما .
   شرایط شما برای برای کشور پرتغال باید دقیقا بررسی گردد . زیرا در حال حاضر ویزای طلایی پرتغال نیز جهت دریافت اقامت وجود دارد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا شرایط را به اطلاع شما برسانیم تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید . باز هم صیمیمانه از شما بابت ارسال دیدگاه سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.