مهاجرت به یونان از طریق تولد

مهاجرت به یونان از طریق تولد آیا قصد مهاجرت به یونان از طریق تولد را دلرید؟ در مورد مهاجرت به یونان از طریق تولد دانستن چه مواردی لازم است؟ ملزومات اخذ اقامت درمهاجرت به یونان از طریق تولد چیست ؟ آیا مهاجرت به یونان از طریق تولد منجر به اخذ اقامت به تابعیت می شود؟ مراحل اخذ اقامت و تابعیت در مهاجرت به یونان از طریق تولد چیست؟ از مهاجرت به یونان از طریق تولد چه نتایجی می تواند به دست آید؟ قدم اول در مهاجرت به یونان از طریق تولد چیست؟ آیا مهاجرت به یونان از طریق تولد نیاز به ثبت در زمینه ی خاصی دارد؟ مقام ذی صلاح برای ثبت در مهاجرت به یونان از طریق تولد کدام است؟
در رابطه با مهاجرت به یونان از طریق تولد مسائل مختلفی می تواند مورد بررسی و بحث قرار گیرد. از احراز تابعیت نوزاد متولد شده در یونان گرفته تا نحوه ی انتقال آن به والدین او و در صدر همه ی این موارد روشن شدن انتقال دهنده این تابعیت به دلیل تولد در خاک یونان .
طبق ماده ۱ قانون شهروندی یونان  فرزندی که در یونان متولد شودپاسپورت و شهروندی کشور یونان را در حالی به دست می آورد که :
مادر فرزند متولد شده در یونان در طول دوران بارداری خود و در زمان تولد فرزند در یونان بوده باشد.
حالت دیگر اینکه پدر فرزند متولد شده در یونان در زمان تولد نوزاد در شهروند بوده باشد.
و حالت سوم اینکه اگر نه پدر و نه مادر تبعه یونان نباشند در این صورت می بایست اجازه قانونی اقامت در یونان را داشته باشند . و این اقامت باید تحت مجوز قانونی و مستند اقامت و حداقل به مدت ۵ سال قبل از تولد فرزند در یونان باشد.
یک نوزاد متولد شده در یونان تحت شرایط مذکور در بالا پاسپورت یونانی خد را به دست خواهد آورد مگر اینکه شرایط اخذ تابعیت کشور دیگر ی را از طرق دیگر فراهم کرده باشد.
در اینصورت در مهاجرت به یونان از طریق تولد باید تولد نوزاد در مراجع قانونی ثبت شده باشد مرجع قانونی مربوطه در این زمینه مراکز  بخش خانواده ی یونان است.
این سوال باید گفت که اگر اشخاص محجور یعنی زیر ۱۸ سال بوسیله پدر و مادر یونانی به سرپرستی گرفته شوند نیز از ابتدای پذیرش سرپرستی آن شخص محجور تابعیت کشور یونان را به دست می اورد
در حقیقت این نوع به دست آوردن تابعیت را تابعیت تبعی نامند
در مهاجرت به یونان از طریق تولد نکته حائز اهمیت اینست که کشور یونان در در اعطای تابعیت پیرو سیستم خاک به طور اصلی و سیستم خون به طور فرعی است .پس در حقیقت مهاجرت به یونان از طریق تولد می تواند شرایط اقامت و اخذ تابعیت را برای فرزند متولد شده و پدر و مادر وی فراهم اورد اما همانطور که ذکر شد کسب تابعیت یونان برای فرزند از طریق تولد مستلزم سابقه ۵ ساله اقامت در کشور یونان می باشد
در مهاجرت به یونان از طریق تولد نیاز است که سند رسمی ازدواج زوجی که صاحب فرزند شده اند ارائه گردد البته نیازی به  انجام اداب و رسوم رسمی ازدواج یونان به طور مجدد برای اتباعی که به رسم دیگری ازدواج نموده اند نمی باشد اما این موضوع به این معنی نیست  که اگر نوزادی به طور غیر مشروع تولد یافته باشد مشمول قوانین مربوط به مهاجرت به یونان از طریق تولد نمی باشد
از جایی که پدر و مادر فرزند متولد شده در یونان می توانند از طریق فرزند خود اقامت و متعاقبا تابعیت ان کشور را به دست اورند پس اثبات رابطه نسبی انها با فرزندشان نکته ای است بس مهم .
در مهاجرت به یونان از طریق تولد بسیار مهم است که بدانیم اگر رابطه نسبی مادر و فرزند متولد شده در یونان اثبات شود و رابطه ی فرزند متولد شده در یونان با پدرش ثابت نشود نوزاد متولد شده در یونان در صورتی به پاسپورت آن کشور دست می یابد که مادر یا تبعه آن کشور باشد یا طبق انچه گفته شد دارای ۵ سال سابقه اقامت در ان کشور باشد . عکس این مسئله  در موردی که تنها رابطه نسبی پدر روشن باشد نیز صادق است .
درمهاجرت به یونان از طریق تولد همانطور که گفته شد ثبت ولادت مسئله ی مهمی است  از این رو پدر و مادر فرزند متولد شده در یونان می توانند با مراجعه به ادارات کنسولی و یا شهرداری و یا مقامات دیپلماتیک و همینطور ناخدایان کشتی در مواردی که فرزند در کشتی یونانی به دنیا امده باشد تولد فرزند خود را ثبت نمایند
در مهاجرت به یونان از طریق تولد اگر نوزاد در طول مسیر در هواپیما و یا قطار یونان متولد شود مسئول ثبت در محل مقصد در پرواز وظیفه ثبت تولد را به عهده دارد و دادستان نیز ناظر بر این امور است .
.شاید یکی از بی دغدغه ترین روش های اخذ تابعیت و اقامت یعنی در کل مهاجرت به هر کشوری که از سیستم خاک به طور اصلی تبعیت می کند در اینجا یونان مهاجرت از طریق تولد باشد که والدین نوزاد متولد شده در یونان بواسطه تولد فرزند در خاک و یا مرزهاب ابی و هوایی یونان تابعیت کشور یونان را به دست اورند.
پس ثبت ولادت فرزند طبق قوانین ثبت احوال یونان لازم الاجزاست و در واقع اثبات کننده محق بودن والدین نوزاد متولد شده در یونان برای کوتاه شدن پروسه اخذ اقامت و تابعیت انهاست
•    نام و نام خانوادکی، ساعت تاریخ محل ولادت
•    مذهب و  با توافق والدین تاریخ غسل تعمید
•    نام و محل اقامت پدر
•    تاریخ و شماره لایحه
•    نام و نام خانوادگی و محل اقامت مادر
•    مشخصات ثبت شده صبق انچه در فهرست شهرداری یونان است .
•    نام و امضاء مسئول ثبت
در مورد فرزند خواندگی نیز سند ی تهیه می شود که در ان نام و نام خانوادگی متقبل شونده ها ثبت می شود .و محل اقامت انها نیز عنوان می گردد . اگر فرزند دو جنس باشد بعد از تعیین جنسیت اصلاح می گردد و خدشه ایی در پروسه مهاجرت به یونان از طریق تولد پیش نمی اورد .
پس ثبت مشخصات فرزند به صورت رسمی و صحیح در مهاجرت به یونان از طریق تولد نقش بسیار پررنگی را ایفا می کند و از ملز.مات اداری جهت اخذ اقامت در مراحل اداری و ثبتی است .
پدر و مادر به محض تولد فرزند خود در یونان اقامت دائم کشور یونان را به دست نمی آورند و اخذ اقامت و در واقع کامل شدن پروسه ی مهاجرت به یونان از طریق تولد مستلزم مدت حداقل ۲ سال زندگی در کشور یونان است .
النهایه در مورد مهاجرت به یونان از طریق تولد باید ذکر گردد که صرفا  تولد در یونان موجب اخذ اقامت و  تابعیت در یونان نمی شود و در این روش نیز رعایت قوانین اجرایی داخلی آن کشور لازم الرعایه است و نیاز به اخذ مشاوره و آگاهی از روند پروسه و برداشتن گام هایی محکم مستلزم حضور اشخاص کاردان و متخصص است . موسسه حقوقی ملک پور این بستر را برای عزیزان فراهم آورده تا با اخذ مشاوره و راهنمایی در انتخاب روش صحیح قانونی مهاجرتی نتیجه ایی منطقی و بی ضرر به دست آید.

نگارنده: سپیده متین

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
  1. داليا گفته:

    سلام منم دختر در يونان به دنيا امده لطفا راهنماى كنم ميخواهم شناسنامه بگيرم براش همكارى كنين ممنون

    پاسخ
  2. aria گفته:

    با سلام.من برای مدتی در یونان بودم .همسرم در این مدت در آتن باردار شد و فرزندم در این شهر به دنیا آمد.آیا من میتوانم برای فرزند خود پاس یونانی بگیرم؟

    پاسخ