مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت به مجارستان از طریق کار و همچنین کار در مجارستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت و همچنین مهاجرت به مجارستان نیاز به طی چه فرایندی دارد؟ مهاجرت به مجارستان از طریق کار ریا چه رشته هایی ممکن است؟ ایا از طریق ویزای در جستجوی کار هم میشود به مجارستان اعزام شد؟ مهاجرت به مجارستان از طریق کار چه مدارکی را لازم دارد؟ مهاجرت از طریق کارآفرینی هم در مجارستان ممکن است ؟ شرایط اخذ اقامت مجارستان به چه صورت است ؟ ویزای کاری مجارستان از چه طرقی ممکن است؟بهترین روش جهت مهاجرت به مجارستان کدام روش است؟ قوانین اخذ ویزای کار مجارستان چگونه است ؟ موسسه حقوقی ملک پور در این خصوص مشاوره ارائه می نماید .

در حقیقت میتوان گفت کسب ویزای کار بهترین انواع ویزا ها است ، آیا اخذ اینچنین ویزا برای اتباع کشورهای مختلف در کشورهای اروپایی امکان پذیر هست ؟ چرا خیلی از افراد امکان گرفتن ویزای کار کشورهای اروپا را ندارند ؟

چرا در اروپا اولویت برای کار با اتباع ابتدا خود آن کشور و پس از آن با کشورهای اروپاییست؟ آیا یک فرد ایرانی می توان به صورت مستقیم  با دریافت ویزای کار به کشورهای اروپایی ورود کند و به اقامت و بعد از آن تابعیت برسد؟ طبق قوانین موجود مهاجرتی در اروپا اگر به  مثال یک موقعیت کاری و جاب آفر در مجارستان وجود داشته باشد و شخصی از اتباع خارجی درخواست آن را بکند و جهت دریافت آن موقعیت کاری و ویزای کاری اقدام  کند برای این فرد موقعیتی فراهم نیست  زیرا افرادی برای این موقعیت کاری در اولویت  و در صف انتظار هستند که از اتباع مجارستانی  و یا اتحادیه اروپا باشند به همین دلیل  شاید شما نیاز به یک نوع ویزای دیگر جهت ورود به کشور مجارستان خواهید داشت تا بتوان  با حضور  در آن کشور و اقامت در این کشور به مانند  اینکه برای تحصیل  یا راه اندازی  یک شرکت و یا یک بیزینس و ایجاد شخص حقوقی  و یا شرایط دیگر در مجارستان اقامت موقت کرده و پس از آن به اقامت دائم مجارستان رسید. به این دلیل سریعترین راه برای گرفتن اقامت راه  اخذ ویزای کار و اخذ اقامت مجارستان اقدام نمائید .

همه ی افراد  خارجی نیاز به اجازه ای برای کمترین حالت  سه ماه جهت ورود به  کشور مجارستان لازم دارند و از آنجا که کشور مجارستان بخشی از منطقه اتحادیه اروپا و حوزه ی شنگن است و شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا نیازی به اخذ  ویزا و روادید ندارند برای ورود به مجار همه آنها نیاز به گذرنامه اروپایی خود دارند .

مشخصا قانون اینگونه است که برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی، از جمله کشورهای معتبر  ایالات متحده آمریکا ، سوئیس ، کانادا ، استرالیا  و نیوزلند و مکزیک و برزیل ، به دلیل لغو روادید بین این کشورها  نیازی به ویزا جهت ورود و کار در کشور مجارستان نمیباشد.اما اینگونه است که سایر افراد می بایست برای اخذ ویزای شنگن با داشتن یک موقعیت و قرارداد کاری جهت کار تحت نظارت یک کارفرما اقدام کند و یا اینکه در صورتی که  می خواهند خودشان مستقل در این کشور کار کنند می باید در بدو امر جهت اخذ ویزای شنگن اقدام کرده  ، که شما شرایط دریافت این نوع ویزا را در ادامه ی این مقاله  خواهید خواند .

برای درخواست  کردن یک ویزای شنگن در ابتدا  نیاز به جمع آوری و تهیه ی مدارک مورد نیاز سفارت که درسایت و لیست خود قرارداده است میباشد که از قبیل فرم درخواست ویزای مشخص که تکمیل و ارسال به  قسمت کنسولگری یا سفارت مجارستان در کشور مورد حضور ، زمان پرداختن به این نوع درخواست می تواند متفاوت باشد ، بنابراین می باید از قبل  زمان بندی مناسبی را جهت  گرفتن این نوع  ویزا  داشت  که معمولا  در طول  این پروسه و اعمال شما نیاز به یک وکیل خواهید داشت  و بهتر است با اهل علم و فن اقدام کنید .

اگر یکی از اهداف شما و مشخصا هدف شما با اخذ ویزای شنگن برای مهاجرت به مجارستان جهت  رسیدن به درامد وکسب و کار است نیاز به یک دعوتنامه ی کاری  از یک شخص حقوق یا یک کارفرمای مجار دارید که  کسب و کار مجارستانی و یا یک نامه از کارفرمای محلی خود که در آن شرح اقدامات شما را به صورت مشخص بیان نموده و میزان حقوق دریافتی نیز قید شده و…. شما باید آن  را در سفارت  مجارستان برای آن موقعیت کاری شرح دهد .

در بعضی  موارد دیده شده  متقاضیان این نوع ویزا ممکن است اسناد و مدارک را ارائه کنند  اضافی در اختیار سفارت یا کنسولگری مجارستان قرار دهند که معمولا گواهی اشتغال و اثبات اقامت در کشور خود را دارد و به عنوان یک شاخص ثبت شده نیاز است که نشان دهد به کشور مبدا خود باز خواهد گشت تا شانس ویزای فرد بالا باشد.

 

پیش از به کارگیری یک  فرد خارجی جهت حضور و کار در  کشور مجارستان ابتدا می باید آن شرکت و شخص حقوقی  و یا کارفرما  آن موقعیت کاری  را در کشور مجارستان برای یک  دوره  ی ثابت پانزده  روزه آگهی کند و اجازه دهد که شهروندان  خود مجارستان برای این موقعیت کاری اقدام کرده و اولیوت بودن این افراد رعایت شود  و اگر شخصی اقدام نداشت  سپس کارفرمای این شغل با نشر اگهی می تواند برای  دعوت به کار از یک کارمند خارجی استفاده کند ، این اجازه ی کار که تایید اداره کار مجارستان را دارد در صورت ارائه  مدارک زیر  ارائه میگردد :

ارائه ی گواهی مدارک تحصیلی آموزشی یعنی دانشگاهی (ترجمه به مجارستانی)

ارائه ی گواهی آزمایشات پزشکی ،

پس از اجازه کار این  کارمند می تواند برای ویزای اقامت(Tartózkodási engedély)  با عنوان  که یک ویزا برای ورود یک اقامت طولانی مدت  با عنوان تایپ دی (بیش از ۹۰ روز) داشته باشد  که باید در سفارت مجارستان  یا کنسولگری محل اقامت اراده شود و خود انجام شود که مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه و تاییدات  شامل :

داشتن اجازه کار

ارائه ی قرارداد  کاری و استخدام

داشتن و ارائه پاسپورت گذرنامه معتبر و دو عکس گذرنامه ای

ارائه ی محل اقامت در کشور مجارستان و اثبات این امر

نشان دادن تمکن مالی وداشتن  بودجه ی کافی و بیمه ی بهداشت و درمان

ارائه و تکمیل فرم درخواست روادید

هزینه بررسی این ویزا  و اخذ روادید در سفارت مجارستان

اجازه ی کار به طورطبیعی  برای مدت یک سال کاری و یا حتی چهارده ماه  صادر می شود که قابل تمدید است و شخص می توان  با حضور در اداره ی  مهاجرت با مسلم شدن  شرایطی و ارائه ی مدارک  این امر را محقق کند و اقامت موقت  اروپایی خود را سال به سال کاری  تمدید نماید تا بعد  از سه تا چهار سال باپرداخت بیمه و مالیات کار و کسب درامد خالص  به اقامت دائم کشور مجارستان و حوزه ی شنگن و اتحادیه اروپا دست یابید .

 

در انتها پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر با دیگر مقالات این سایت اشنا شده و مطالعه نمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به مجارستان از جمله مهاجرت به مجارستان از طریق کار با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار در مجارستان و یا شرایط اخذ ویزای کار مجارستان و یا شرایط مهاجرت کاری به مجارستان و در نهایت شرایط اخذ اقامت مجارستان مشاوره دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.