مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی بعنوان یکی از راههای مهاجرت به مجارستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت امکان پذیر میباشد ؟

شرایط پناهندگی در مجارستان با گرفتن وکیل مهاجرت نیز طبق قوانین اخیر مجارستان امکان پذیر نمیباشد و طبق تغییرات نهایی قوانین در مجارستان تمام درخواستهای پناهندگی رد و مجازات برای وکیلی که پرونده را نیز قبول نموده است در نظر گرفته شده است ، در این مقاله به قوانین گذشته ی پناهندگی درمجارستان خواهیم پرداخت.

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان راه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند و خدماتی در این باره ارائه نمی نماید . بلکه فقط توصیه می نماید که از طرق قانونی اقدام به مهاجرت نمایید از جمله تحصیل در مجارستان و یا کار در مجارستان و یا سرمایه گذاری در مجارستان و یا خرید ملک در مجارستان و یا ازدواج در مجارستان و یا تولد فرزند در مجارستان راههای قانونی مهاجرت به مجارستان و در نهایت اخذ اقامت مجارستان می باشد .

پناهندگی در کشور مجارستان به دست  سرویس دولتی کشور  مجارستان بررسی خواهد شد . کار  سرویس های دولتی به این گونه است که پرونده اشخاص را بر اساس مدارک و مطالب  در راستای پناهندگی و  با انجام مصاحبه حضوری و پیگیری از کشور مبدأ منظور ( کشور تابعه خود فرد یا کشوری که در آنجا اقامت و سکونت داشته )  و با بررسی مراحل قانونی فرد تصمیم گیری های لازم را اتخاذ می کنند . در کشور مجارستان اصل بر عدم استرداد می باشد  اما مشروط و محدود  به این موضوع است که  صحت و درستی  اظهارات شخص متقاضی  تأیید شود . در نتیجه  پس از تأیید موارد مورد ذکر  و بررسی مفهوم پناهندگی در مجارستان  به شخص متقاضی پناهندگی اعطای پناهندگی داده خواهد شد  .

در صورتی که فرد در کشور مجارستان پناهنده می باشد و دارای  همسر و فرزندان زیر 18 سال است ، در صورتی که فرزندان تحت تکفل متقاضی اصلی می باشد یعنی تحت تکفل و زیر نظر فردی که تقاضای پناهندگی کرده ،  شامل پناهندگی خواهند بود و از آن طریق رسیدگی  پرونده این افراد هم رسیدگی خواهد شد و آنان نیز پناهندگی شمال حالشان نیز میشود.

با توجه به اصل عدم استرداد ، یعنی  بازنگرداندن  پناهنده به قلمرو کشوری می باشد  که مال یا جان یا آزادی وی به دلایل نژادی ، مذهبی ، ملی ، تعلق به گروه خاص اجتماعی ، دیدگاههای سیاسی یا خشونت فراگیر ، تهاجم خارجی ، تهاجم فرهنگی درگیریهای داخلی ، نقض گسترده حقوق بشر یا سایر رخدادهای بسیار  جدی متعارض با  نظم عمومی، هرج و مرج، تعارضات جنسیف تعارضان فرهنگی و … میتواند در معرض خطر باشد .

 

وظایف کنوانسیون های  افراد پناهنده  در کشور مجارستان :

بر اجرای کنوانسیون 1951 ژنو (در خصوص وضعیت پناهندگان و پناهجویان ) و صورت جلسه آن مورخ سال 1967 با ارگانهای ذیصلاح در امور پناهندگی  نظارت خواهند داشت .

امکان  ارتباط بر قرار کردن  با اشخاص  پناهجو را خواهند داشت  و این امر وابسته  به حضور فرد  در زندان  می باشد  .

افراد عضو  کنوانسیون  امور پناهندگی و متقاضی در خواست  پناهندگی  سازمان ملل متحد در کشور  مجارستان در مصاحبه هایی که توسط سرویس های دولتی مربوطه در امور پناهندگی  با پناهجویان انجام خواهد شد که این مصاحبه  باید به صورت  حضور مستقیم  باشد .

اطلاعات مربوط به  مدارک مورد نیاز برای رسیدن به پناهندگی و هدفس از این کار  او را در این راه کمک می کند .

وقتی شخص از این طریق اقدام می کتد در کشور مربوطه  دوره های زبان و آشنایی با محیط و … برگزار خواهد شد تا سطح دانش افراد  افزایش پیدا کند.

بر اساس آمار اداره مهاجرت کشور مجارستان ، فقط در سال 2015 میلادی تعداد 320 نفر اعلام پناهندگی به این کشور را دشته اند  که از این تعداد در حدود 290 نفر تابعیت کشور سوریه را دارا بوده اند . و در کل بقیه آمار متعلق به   کشورهای ترکیه ، ایران و قاره افریقا بوده اند .

 

روش در خواست پناهندگی از کنوانسیون ها :

1.تسلیم در خواست پناهندگی و هدف از این کار

  1. دو قطعه عکس

3.اتخاذ تصمیم سرویس  دولتی  کشور پناهندگان

 

وظایف و خدمات نهاد های دولتی به افراد پناهجو :

1.تأمین  محل اسکان افراد پناهجو

2.تخصیص حقوق

3.اجازه گرفتن وکیل

4.کمک های بالینی

  1. خدمات پزشکی و خدمات درمانی

 

سلب تابعیت از طریق  پناهندگی از  پناهجویان :

گاهی اوقات بر اساس شرایط خاص  حکم  سلب اعطای پناهندگی برای افراد پناهجو  صادر می شود ، لذا از طریق   زیر  امکان سلب پناهندگیاتفاق می افتد :.

در صورتی که شخص  از نظر قوانین اساسی و  حقوقی و مدنی دولت  مجارستان مشکل شهروندی داشته باشد و این قوانین ر ا رعایت نکند  و یا برای امنیت کشور مجارستان خطر ایجاد نماد پناهندگی وی سلب می شود .

در صورتی که اجازه مهاجرت و پرواز  به  کشور مجارستان پذیرفته شود و در یک  بازه زمانی خاص  ورود و خروج  نداشته باشند . مواردی که فرد برای درخواست  پناهندگی ارائه داده است   رد خواهد شد .

 

رد در خواست پناهندگی در مجارستان :

در صورتی که مستندات و مستدلات و اظهارات و استعلامات شخص  پناهنجو به دلایل خیلی روشن و صریح از طریق نهادهای دولتی کشور مجارستان  بر خلاف بیانات و اظهارات  فرد پناهنجو باشدد و یا مدارک شخص به صورت جعلی باشند مسلما در خواست رد خواهند شد.

پناهندگی در کشور مجارستان  :

برای پناهنده شدن   در کشور مجارستان ، فرد  باید بعد  از ورود به خاک این کشور  به صورت خیلی رسمی  و مکتوب در خواست خود را اعلام می کنند  .. در صورتی که شخص  پناهجو  حتی از طریق  غیر قانونی در خاک مجارستان وارد شود می تواند در خواست خود را برای پناهندگی نیز اعلام کند  .

فرد پناهنده  در صورتی که در کشور مجارستان قصد پناهندگی داشته باشد و بخواهد از این طریق به اقامت و تابعیت برسد ، باید  به مراکز دولتی و اداره  مهاجرت کشور مجارستان برود و مدارک مبتنی ربر درخواست پناهندگی  و خود را به آنها تسلیم کند  . در نتیجه  باید فرم درخواست پناهندگی  که در بند قانون دولت مجارستان اعلام شده است  را تکمیل و آن را تسلیم نماید . از این رو  افراد در تکمیل فرم خود و ارائه کیس پناهندگی خود  نیاز به مشورت  دارند و قادرند  از کمک افسر مربوط  بخش پناهندگی در خصوص تکمیل فرم ها ی مربوطه  و اسناد  مشورت لازمه را بگیرند  . این در خواست باید به یکی از زبان های مجاری  ، چینی ، انگلیسی ، روسی ، اسپنیش ، فرانسه و عربی یا زبان اصلی کشور فرد صورت پذیرد .

در صورتی که متقاضی امر درخواست پناهندگی هستید  و  در این  امر  ورود می نمایید ، قادر هستید  در صورت بالغ بودن برای تمام اعضاء خانواده فرم درخواست پناهندگی را کامل نمایید .

در قسمت زیر لیست مدارک مورد نیاز پناهندگی آورده شده است :

*فرد باید تمامی اصل + کپی تمام مدارک هویتی فردی  امثال شناسنامه ، پاسپورت  و یا هر مدرکی که نشان دهنده هویت شخص است را ارائه دهد .

*مدارک و اسناد دال بر اعلام پناهندگی که حتما سندیت مشخص  داشته باشد .

*ارائه 4 قطعه عکس در سایز 35 * 45 پشت نویسی شده

 

نکته قابل توجه:

پناهندگی بدترین راه مهاجرت می باشد و عواقب  بسیار بدی برای فردی که اقدام می نماید خواهد داشت . لذا از افراد درخواست میشود حتما از راه های قانونی مهاجرت اقدام نمایند تا هم امن تر باشد و هم کم هزینه و در این خصوص با موسسات حقوقی معتبر مشورت نمایند.

امیدواریم با خواندن نوشتار در مورد مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی از مضرات این راه با خبر شده باشید.

شما عزیزان می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد راه های قانونی مهاجرت به کشور مجارستان و دیگر کشور ها با موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملکپور) در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید . موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان راه پناهندگی را پیشنهاد نمی کند و خدماتی در این باره ارائه نمی نماید . بلکه فقط توصیه می نماید که از طرق قانونی اقدام به مهاجرت نمایید از جمله تحصیل در مجارستان و یا کار در مجارستان و یا سرمایه گذاری در مجارستان و یا خرید ملک در مجارستان و یا ازدواج در مجارستان و یا تولد فرزند در مجارستان راههای قانونی مهاجرت به مجارستان و در نهایت اخذ اقامت مجارستان می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.