مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک در سال 2018 چه شرایطی دارد ؟ در این مقاله  سعی شده است که در مورد  مهاجرت به  مجارستان از طریق خرید ملک توضیحاتی جامع داده شود. با ما همراه باشید ..

مجارستان کشوری در قلب اروپا:

از زمانی که کشور مجارستان عضو اتحادیه ی اروپا  و همینطور منطقه ی شنگن شده است ٬ شما و خانواده اتان با در اختیار داشتن کارت اقامت و یا ویزای مجارستان می توانید بدون مشکل و بدون نیاز به دریافت ویزا به اکثر قریب به اتفاق کشور های اروپایی سفر کنید.
بوداپست ٬ پایتخت کشور مجارستان شاید به معروفیت برخی از پایتخت های اروپایی مانن پاریس ٬ لندن ٬ میلان و … نباشد ٬ اما از بسیاری جهات مانند  جاذبه های توریستی و تجاری در صدر پایتخت های کشور های اروپایی قرار می گیرد. آب و هوای مناسب و روز های آفتابی فراوان در کنار موقعیت جغرافیایی این کشور در قاره اروپا این کشور را به یکی از بهترین مقاصد برای متقاضیان مهاجرت تبدیل کرده است. از نکات مناسب دیگر این کشور امنیت بالای آن و نرخ جرم و جنایت بسیار پایین در این کشور  به همراه هزینه های زندگی پایینتر نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی است.

سرمایه گذاری در املاک : راحت و سودآور

اخیرا بازار املاک در شهر بوداپست به طرز قابل توجهی رشد داشته است. پیش بینی های رسمی در داخل این کشور حاکی از آن است که قیمت املاک در شهر بوداپست در سال های آینده نیز رشدی در حدود ۱۵ درصد سالانه  را به همراه خواهد داشت.((این نکته را نیز در نظر بگیرید که برای متقاضیان ایرانی نکته ی سود آور مساله رشد قیمت یورو است. به طوری که هر ساله اختلاف  نرخ تورم در کشور ایران و کشور های اتحادیه ی اروپا باعث رشد درصدی قیمت یورو نسبت به ریال خواهد شد ٬ که این رشد قیمت یورو منجر به سودآوری بیشتر برای سرمایه گذاران ایرانی خواهد شد.))
سود دیگری که در این روش به سرمایه گذار خواهد رسید مبحث اجاره بها است. به دلیل اینکه کشور مجارستان و علی الخصوص شهر بوداپست شهری دانشجویی و توریستی است ٬ اجاره دادن املاک مسکونی در این کشور بسیار راحت و ایمن  و همین طور  بدون صرف زمان زیاد خواهد بود.

امتیازات و راه های مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک:

در ابتدا ذکر این نکته مهم است که اگر شما به دنبال خرید ملک در مجارستان هستید تا بتوانید اقامت این کشور را به دست آورید  ٬ باید این نکته را بدانید که این اقامت به صورت اتوماتیک وار به شما داده نخواهد شد و شامل طی یک پروسه که باید برای آن اقدام شود است.

برنامه ی اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک  و یا Real Estate Residence Program (RERP):

این روش یکی از سریعترین و ایمن ترین و راحت  ترین راه های اخذ اقامت اروپا است. این برنامه بسیار شبیه به برنامه ی خرید ملک در اسپانیا و پرتغال است. اما هزینه های پایینتری داشته و پروسه ی انجام آن سریعتر است.
سرمایه گذاری: شما باید حداقل ۲ آپارتمان در کشور مجارستان خریداری نمایید که ارزش کلی آنها حداقل ۲۰۰ هزار یورو باشد.
ثبت شرکت: شما برای دریافت اقامت باید یک شرکت نیز ثبت نمایید که هزینه های آن در حدود ۱۰ درصد از مبلغ املاک خریداری شده می باشد.
برای دریافت اقامت شما میباید بعد از خرید ملک  شرکت خود را در کشور مجارستان ثبت نمایید دقت کنید ثبت شرکت در این کشور مدارک خاصی نیاز نداشته و مدارک هویتی و مالی شما کافی است. برای ثبت شرکت نیز نیاز به اجاره ی دفتر فیزیکی نیست. برای این منظور شما حداقل باید یک بار به کشور مجارستان سفر کنید تا حساب بانکی به نام شرکت خود را در این کشور ثبت نمایید. به محض افتتاح حساب و نهایی شدن پروسه شما می توانید فعالیت تجاری خود را در این کشور شروع کنید. در این برنامه فعالیت اصلی شرکت شما اجاره دادن  و خرید و فروش املاک خواهد بود زیرا شما از قبل حداقل ۲ ملک در این کشور خریداری نموده اید. پروسه ی ثبت و نهایی شدن شرکت شما بین ۲ تا ۳ روز کاری به طول خواهد انجامید. بهترین روش درامد زایی در این پروسه اجاره دادن املاک خواهد بود زیرا شما برای تمدید اقامت خود نیاز دارید که برای شرکت خود درامد زایی داشته باشید. اما به محض اینکه شرکت شما به صورت اتوماتیک EU VAT شماره ی دریافت نمود ٬ شما می توانید فعالیت های اقتصادی و تجاری خود را گسترده تر نموده و در هر نوع دیگری از فعالیت تجاری و اقتصادی نیز شرکت نمایید.
اگر شما طبق این پروسه یک درامد ثابت و مطمعن به همراه یک طرح تجاری کامل در کشور مجارستان داشته باشید ٬ می توانید برای اخذ اقامت خود و خانواده اتان اقدام نمایید و بعد از ۵ سال نیز اقامت دایم خود را دریافت نمایید.

تایم پروسه ی اخذ اقامت مجارستان از طریق خرید ملک:

کل پروسه ی دریافت اقامت کشور مجارستان از زمانی که شما ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و سند آن را دریافت می کنید تا زمانی که کارت اقامت خود را دریافت میکنید در حدود ۲ تا ۳ ماه به طول خواهد انجامید.

شرایط تحصیل ویژه در مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک:

وقتی که شما اقامت کشور مجارستان را دریافت می کنید ٬ همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما نیز به تبع شما می توانند از طرق پروسه ی الحاق خانواده “family unification” برای دریافت اقامت خود اقدام نمایند. شما برای تحصیل فرزندان خود می توانید آنها را در مدارس دولتی و یا خصوصی کشور مجارستان ثبت نام نمایید. هزینه ی تحصیل برای آنها در مدارس دولتی رایگان خواهد بود. اگر فرزند شما بالای ۱۸ سال باشد نیز میتوانید با ثبت نام او در دانشگاه های کشور مجارستان نظیر دانشگاه سملوایز ٬ پچ ٬ سگد ٬ دبرسن و …. برای وی تقاضای ویزای تحصیلی نمایید.

در این مقاله به شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک و مهاجرت به مجارستان  از ان طریق پرداختیم .شایان ذکر است قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت تحصیلی حتما با موسسات حقوقی معتبر سراسر کشور و وکلای حقوقی در این موسسات مشورت نموده تا بهترین راه را برای مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک به شما  معرفی نمایند.
درصورت تمایل به اخذ مشاوره از ما میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.