مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی که یکی از راههای مهاجرت به عمان میباشد را در این مقاه بررسی مینماییم .

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

آیا مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی روشی معقول و کم خطر برای افراد محسوب می شود؟ در مورد مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی و همچنین وضعیت پناهندگان در این کشور اطلاعاتی دارید؟

video مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی
video مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی
video مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی
audio مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی یک روش مهاجرت محسوب می شود اما روشی منطقی برای مهاجرت نخواهد بود زیرا افراد با خطرات بسیاری مواجه خواهند شد که اغلب این خطرات غیر قابل جبران خواهد بود افرادی که مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را به عنوان روشی برای مهاجرت در نظر می گیرند بهتر است بدانند که از لحاظ حقوقی وضعیت مساعدی در کشور نخواهند داشت اگر خواهان کسب اطلاعات در مورد مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی هستید می توانید با مطالعه مقاله فوق اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و سایر شرایط برای مهاجرت به عمان را نیز در کنار مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی بررسی کنید.

شما همراهان موسسه حقوقی ملک پور می توانید با مطالعه این مقاله از شرایط مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی آگاهی لازم را کسب نمایید.

در حال حاضر مهاجرت به عمان در بین متقاضیان مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است اما با توجه به حجم مهاجرینی که در حال حاضر وجود دارد برخی افراد مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را برمی گزینند که بهتر است تمامی شرایط افرادی که مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را انتخاب کرده اند بررسی نمایید و سپس اقدام به انجام این کار را داشته باشید.

شرایط پناهندگان در عمان

ارزش جمعیت پناهندگان توسط کشور یا قلمرو پناهندگی در عمان تا سال ۲۰۱۴ به میزان ۱۵۱ نفر بوده است ،  در طول ۱۰ سال گذشته این شاخص به حداکثر مقدار ۱۵۱ نفر در سال ۲۰۱۴ رسیده و حداقل میزان پناهندگی در عمان تعداد ۷ نفر در سال ۲۰۰۴ بوده است .

در حال حاضر جمعیت پناهندگان در عمان به طور قابل توجهی افزایش یافته است به طوری که در ۱۰ سال گذشته جمعیت پناهندگان رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

در تعریف پناهندگی و مطابق با کنوانسیون اینگونه آمده است که افرادی که در کشور خود با مسائل خاص رو به رو هستند و مورد آزار قرار می گیرند می توانند در کشور دیگری درخواست پناهندگی دهند و کشور مذکور مطابق با قوانین حقوق بشر موظف است که به امور این اشخاص رسیدگی نماید.

متاسفانه در حال حاضر اشخاصی که در عمان و در اکثر کشورها درخواست پناهندگی می نمایند در وضعیت نامساعدی به سر می برند و اگر با درخواست پناهندگی این افراد موافقت نشود  باید کشور مذکور را به قصد کشور دیگر و با هدفی دیگر ترک نمایند اما نکته مورد توجه در مورد پناهندگان در عمان این است که در زمانی که درخواست پناهندگی افراد مطرح می باشد و به نتیجه مشخصی نرسیده است اجازه کار در عمان و همچنین در کشورهای دیگر را نخواهند داشت.

انواع پناهندگی

پناهندگی مذهبی: در مورد پناهندگی مذهبی باید اینگونه بیان نماییم که نوعی از پناهندگی می باشد که افراد درخواست می دهند اما در این نوع پناهندگی اشخاص باید بیان نمایند که به دلایل تغییر مذهب کشور خود را ترک کرده اند و امکان بازگشت مجدد به کشور خود را نخواهند داشت در این صورت درخواست پناهندگی افراد از این طریق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پناهندگی سیاسی: در واقع پناهندگی سیاسی مورد دیگری از پناهندگی می باشد که متقاضیان بسیاری دارد اما در حال حاضر با مشکلات عدیده ای رو به رو است و آن این است که اغلب درخواست های پناهندگی به دلیل مناسب بودن اوضاع سیاسی کشور مورد قبول دولت ها قرار نخواهد گرفت از این رو افراد با مشکلات خاص این نوع درخواست رو به رو خواهند شد.

پناهندگی اجتماعی: در حال حاضر پناهندگی اجتماعی که نوعی دیگر از انواع پناهندگی می باشد مورد قبول اکثر جوامع نمی باشد و مهمترین دلیل آن جو مناسب و آرام کشورهایی است که درخواست پناهندگی را مطرح می نمایند به همین دلیل این نوع پناهندگی در اکثر کشورها مترود شده است هرچند این نوع پناهندگی متقاضیان بسیاری دارد اما مورد قبول واقع نخواهد شد.

در مورد افراد پناهنده نکته ای که وجود دارد این است که اگر در حین روند پناهندگی از درخواست خود منصرف شوند و به کشور خود باز گردند علاوه بر اینکه درخواست پناهندگی چنین افرادی لغو خواهد شد تا مدت ها یعنی در حدود ۱۰ سال امکان درخواست ویزا و ورود به کشور دیگر را نخواهند داشت.

اشخاصی که قصد مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی را دارند باید درخواست خود را در اداره پلیس کشور عمان مطرح نمایند تا مورد بررسی توسط مقامات دولت عمان قرار  گیرد.

افراد متقاضی مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی به محض ورود به کشور و مطرح کردن درخواست پناهندگی خود باید مدتی را در کمپ هایی که برای پناهندگان در نظر گرفته شده سپری نمایند تا شرایط آنها مورد برسی قرار گیرد.

قانون دابلین

در مورد پناهندگان قانونی وجود دارد که به عنوان قانون دابلین شناخته می شود و مطابق این قانون اشخاصی که در کشوری درخواست پناهندگی می نمایند امکان درخواست در کشور دیگر را نخواهند داشت و در صورتی که به کشور دیگری وارد شوند مطابق با قانون دابلین به کشور اول برگشت داده خواهند شد چنین افرادی امکان ورود به کشورهای دیگر را ندارند این قانون برای هرچه سختتر کردن شرایط پناهندگان میباشد.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی گزینه مناسبی برای مهاجرت افراد نخواهد بود و قطعا شرایط بهتر و موقعیت های مناسبتری نسبت به مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی وجود خواهد داشت که می توانید اقدام نمایید و با شرایط ساده تر امکان اخذ اقامت و تابعیت خود را فراهم نمایید اما مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی راهی مطمئن برای اقامت نخواهد بود.

اگر خواهان مهاجرت هستید و متقاضی مهاجرت به عمان از طریق پناهندگی می باشید می توانید با مطالعه مطالبی در زمینه پناهندگی اطلاعات خود را گسترده نمایید همچنین می توانید انواع راههای مهاجرت به عمان را مورد بررسی قرار دهید و بهترین و منطقی ترین راه مهاجرت به عمان را انتخاب نمایید. شما عزیزان این امکان را دارید که با تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و اطلاعات مناسب در زمینه مهاجرت به عمان را دریافت نمایید و از مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت بهره مند شوید .

2 پاسخ
 1. عادل گفته:

  با سلام
  اینجانب فارغ التحصیل کارشناس تبلیغات تجاری و برندسازی و همچنین مدیر مسیولین و صاحب امتیاز کانون تبلیغاتی و نیز فارغ التحصیل انجمن خوشنویسان ایران با مدرک ممتاز و نیز سوابق هنری می باشم و همسرم داری مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک و مسلط به زبان عربی و دارای یک فرزند هستم .چنانچه امکان دارد بهترین راه مهاجرت به کشور عمان را با توجه به شرایط فوق الکترونیک بفرمایید.متشکرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.