مهاجرت به سوئد و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت به سوئد و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به سوئد از طریق کار
 • مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل
 • مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به سوئد برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در سوئد
 • مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت سوئد
 • اقامت سری لانکا و سخن پایانی
مهاجرت به سوئد مهاجرت به سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به سوئد و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به سوئد ، راه های اخذ اقامت سوئد و روش های مهاجرت به سوئد  در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. بهترین راه مهاجرت به سوئد کدام است؟ کم هزینه ترین روش مهاجرت به سوئد چیست؟ در این نوشتار سعی بر این است که به سوالاتی از این دست پاسخ داده شود تا متقاضیان این راه با توجه به رزومه خود بتوانند بهترین روش را برای مهاجرت به سوئد انتخاب نمایند. شما می توانید برای اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد راه های مهاجرت به کشور سوئد با مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش ؛ تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان با کارشناسان ما بهره مند شوید. شما هم چنین می توانید سوالات خود را در مورد مهاجرت به کشور سوئد در انتهای همین مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان و مشاوران ما در اسرع وقت پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مهاجرت به سوئد

video مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد و شرایط عمومی آن

سوئد کشوری در شمال اروپاست که در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. سوئد از شمال با کشور فنلاند، از جنوب با کشور دانمارک، از شرق با خلیج بوتنی و از غرب با کشور نروژ همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم می باشد که بزرگترین شهر سوئد نیز هست. جمعیت سوئد در حدود ۱۰ میلیون نفر بوده و مساحت آن ۹۶۴,۴۴۹ متر مربع است. سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا است اما به دلایل شرایط آب و هوایی، بیشتر جمعیت این کشور در جنوب سوئد سکونت دارند. زبان رسمی مردم سوئدی است و واحد پول این کشور کرون سوئدی است. مردم سوئد از کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت بسیار خوبی برخوردارند. اما هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی دیگر بالاتر است. راه های مختلفی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد که از بین آنها می توان به مهاجرت کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری اشاره نمود. در این نوشتار ما بهترین راه های مهاجرت به کشور سوئد را به شما معرفی خواهیم نمود.

مهاجرت به سوئد از طریق کار

نرخ بیکاری در سوئد 6.6 درصد در سال ۲۰۱۸ بود که در ماه های ابتدایی سال ۲۰۱۹ به ۶.۴ درصد رسید . برای اخذ اقامت سوئد از طریق کار و کسب درآمد و امرار معاش در کشور سوئد باید اجازه قانونی برای کار داشته باشید . قبل از آن که بتوانید در این کشور مجوز کار دریافت کنید باید در ابتدا پیشنهاد یک  شغلی در سوئد را به دست آورده باشید. قبل از ورود به سوئد باید این پیشنهاد شغلی دردست شما باشد. شما همچنین می توانید بعد از به دست آوردن پیشنهاد شغلی خود ازطریق اینترنت درخواست خود را به اداره اقامت ومهاجرت کشور سوئد تسلیم نمایید. البته در نهایت برای دریافت ویزا و ورود به کشور سوئد می باید به سفارت کشور سوئد در محل زندگی خود مراجعه نمایید .در صورت در خواست آنلاین، یک سری دستورالعمل به صورت مشخص در مورد چگونگی پر کردن فرم درخواست و مدارک مورد نیاز برای آپلود روس سایت اداره مهاجرت سوئد وجود دارد که می بابد شخص مورد نظر طبق آن عمل نماید.

1 17 مهاجرت به سوئد

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار در سوئد به شرح زیر می باشد:

برای اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد کار در سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

کار در کشور سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

برای مهاجرت به کشور سوئد از طریق تحصیل شما می بایست چند نکته را در نظر داشته باشید. نکته اول اینکه دانشگاه های سوئد دیگر مانند سال های گذشته برای متقاضیان خارجی که از خارج از اتحادیه اروپا هستند رایگان نیست و تمامی شهروندان کشور های خارج از اتحادیه اروپا و سوئد مشمول پرداخت شهریه هستند. می توان گفت هزینه های تحصیل در این کشور نیز تقریبا بالاست و در حدود سالانه  ۹ تا ۱۷ هزار یورو می باشد. پس از اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور سوئد در رشته و مقطع مورد نظر شما می باید از سفارت کشور سوئد در کشور محل زندگی خود  تقاضای اقامت دانشجویی نمایید. که بر خلاف دیگر کشور ها شما در ابتدا و در کشور محل زندگی خود کارت اقامت خود را دریافت می نمایید.

برای اخذ این نوع از ویزا شما می باید  پنج شرط اصلی زیر را احراز کنید :

 • داشتن گذر نامه معتبر
 • پذیرفته شدن در یک رشته و مقطع در یک کالج یا دانشگاه معتبر در سوئد
 • ارائه اسناد مالی برای اثبات توانایی در پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کشور سوئد
 • اگر تحصیل شما در مقطع قبلی به زبان انگلیسی نبوده باشد می باید برای ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد مدرک زبان ارائه نمایید
 • داشتن بیمه نامه معتبر

نکات مهم:

 • برای تحصیل در هر مقطعی ، ارائه مدارک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ریز نمرات الزامی می باشد .
 • بسیاری از دانشگاه های کشور سوئد برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی دوره های آمادگی زبان ارائه می کنند که البته این دوره ها نیز نیازمند ارائه نمره حداقل آیلتس است. ( البته اگر متقاضی ثابت نماید که در دوره تحصیل قبلی خود دوره ی زبان انگلیسی را در میان دروس خود گذرانده است برخی از دانشگاه ها دیگر از متقاضی مدرک آیلتس طلب نمی کنند)

برای ارائه درخواست اقامت دانشجویی کشور سوئد دو روش آنلاین و غیر آنلاین وجود دارد . در روش غیرآنلاین ، باید فرم درخواست اولیه برای اجازه اقامت دانشجویی در سوئد را تکمیل و به همراه مابقی مدارک به سفارت سوئد در کشور محل اقامتتان ارائه دهید. در صورت به همراه بردن خانواده ، مدارک هویتی آنها نیز برای ارائه به سفارت مورد نیاز است. در روش آنلان نیز این موارد در سایت سفارت سوئد آپلود می شود و شما تنها برای مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت مراجعه می نمایید. به صورت کلی اگر خواهان تحصیل در کشور های اسکاندیناوی و نوردیک هستید با توجه به هزینه های بالای زندگی و تحصیل در کشور سوئد کشور هایی مثل هلند گزینه مناسب تری هستند.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

تحصیل در سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راههای مهاجرت به سوئد و اخذ اقامت سوئد سرمایه گذاری و خود اشتغالی در سوئد می باشد. کشور سوئد دارای اقتصادی قوی و رو به رشد است . در کشور سوئد سرمایه گذاری تجاری به صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود است که  نیازمند حداقل سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰ کرون می باشد که می بایست در حساب شرکت باشد و هزینه های دو سال اقامت شخص به همراه خانواده که برابر است با ۲۰۰ هزار کرون برای شخص اصلی و ۱۰۰ هزار کرون برای همسر و ۵۰ هزار کرون به ازای هر فرزند. اقامتی  که در این روش به متقاضی تعلق می گیرد اقامت  تجاری با اجازه اقامت طولانی مدت می باشد که پس از ۴سال زندگی بدون وقفه در این کشور تبدیل به اقامت دائم خواهد شد. در این روش متقاضی می بایست یک شرکت را با ارزش حداقل صد هزار یورو در کشور سوئد خریداری یا ثبت نموده و از طریق این شرکت درخواست اقامت کاری و یا تجاری نماید. البته متقاضی می تواند بخشی از یک شرکت را نیر خریداری کند که حداقل ارزش آن ۵۰۰۰۰ کرون باشد.

با وجود همه مطالب ذکر شده در خصوص سرمایه گذاری در سوئد ، باید متذکر شویم که سوئد بهترین کشور برای  سرمایه گذاری در اروپا برای ایرانیان نیست چرا که  این کشور به سختی با درخواست متقاضیان ایرانی موافقت می کند. اگر خواهان سرمایه گذاری در اروپا و اخذ اقامت هستید، گزینه های بهتری مانند مالتا، پرتغال، اسپانیا، اتریش و … برای ایرانیان وجود دارد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد سرمایه گذاری در سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سرمایه گذاری در سوئد

مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت سوئد از طریق تولد یکی دیگر از راه های مهاجرت به این کشور می باشد . کشورهای جهان برای اخذ تابعیت خود طبق قانون خون و خاک عمل می کنند.

برای اخذ اطلاعات تکمیلی در مورد تولد در سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video مهاجرت به سوئد

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های مهاجرت به سوئد اخذ اقامت سوئد از طریق ازدواج است. شخص اصلی می بایست حتما اقامت موقت و یا دایم و یا پاسپورت کشور سوئد را داشته باشد تا بتواند برای الحاق خانواده خود در کشور سوئد اقدام نماید. در صورتی که شخص دارای هر نوع از اقامت در کشور سوئد باشد این نوع از اقامت به همسر وی نیز منتقل خواهد شد.
از آن جمله  شرایط قانونی این نوع الحاق می توان به سن قانونی طرفین، سلامت روانی، عدم جرم و سابقه کیفری منجر به حبس و در صورت داشتن ازدواج قبلی، ارائه طلاق نامه اشاره نمود. تمکن مالی شخص اصلی جهت تامین مخارج زندگی و امرار معاش و نیز ارائه خانه ایی برای سرپناه و تامین محل زندگی نیز جزو الزامات می باشد.

برای اخد اطلاعات بیشتر در مورد ازدواج در سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

ازدواج در سوئد

مهاجرت به سوئد برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در کشور سوئد نظیر سایر کشورهای اتحادیه اروپا برنامه مهاجرتی خاصی برای اعطای اقامت دائم به هنرمندان یا افراد موفق ندارد. چنانچه دارای توانایی های ویژه ای در زمینه های هنری یا ورزشی هستید،  باید در ابتدا از طریق یکی از روش های مهاجرت وارد سوئد شده و در آنجا از طریق این تخصص و توانایی ویژه شانس اخذ اقامت را برای خود فراهم سازید.

مهاجرت به سوئد و هزینه های زندگی در سوئد

یکی از نکاتی که باید قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت در نظر بگیرید، هزینه های زندگی در کشور مقصد است. در مورد هزینه های زندگی در کشور سوئد می توان گفت که این کشور نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی دارای هزینه های زندگی بالاتری است. خصوصا زندگی در شهر استکهلم هزینه های بالایی دارد. هزینه های زندگی از سویی دیگر بسیار بسته به سبک زندگی شما خواهد داشت. اما به طور کلی می توان گفت که هزینه های زندگی در کشور سوئد برای یک نفر بین ۹۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ کرون در ماه متغیر است . البته برای یک خانواده هزینه های سایر افراد خانواده چیزی در حدود نیمی از این مبلغ است. بیشترین مساله در این تفاوت قیمت مربوط به محل زندگی شخص است. به عنوان مثال اجاره یک آپارتمان کوچک و معمولی در شهر استکهلم بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ کرون است، در حالی که یک آپارتمان با همین شرایط در شهر های دیگر حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد ارزان تر خواهد بود. اما می توان گفت هزینه های زندگی یک دانشجو در سوئد با اقامتگاه مشترک و یا خوابگاه در حدود ماهانه  ۹۰۰۰ کرون  خواهد بود.

برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی در کشور سوئد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

هزینه های زندگی در سوئد

مهاجرت به سوئد و اخذ تابعیت سوئد

در ابتدا باید این نکته را در نظر گرفت که اخذ تابعیت به صورت سریع در کشور سوئد امکان پذیر نیست و در هر یک از روش های مهاجرتی مدت زمان خاصی برای اخذ تابعیت در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، دوران تحصیل فرد در کشور سوئد جزو پروسه دریافت اقامت دائم و پاسپورت محسوب نمی شود، مگر اینکه این تحصیل در مقطع دکتری و بالاتر باشد و شخص در طی این مدت حقوق دریافت کرده و مالیات آن را بپردازد. اما به طور کلی می توان یک پروسه را برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور سوئد در نظر گرفت. به این شکل که هر فردی که به صورت قانونی وارد کشور سوئد شود و بتواند ۵ سال در این کشور شغل تمام وقت داشته باشد و در این مدت مالیات پرداخت نماید می تواند تقاضای اقامت دائم نماید. به عنوان مثال، متقاضی پس از پایان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد می توانید با یافتن شغل اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهید و بعد از ۵ سال پرداخت مالیات تقاضای اقامت دائم نمایید. در روش های سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز اگر شما پنج سال فعالیت تجاری خود را در این کشور ادامه دهید می توانید از مزایای آن استفاده نمایید. بعد از اخذ اقامت دائم در کشور سوئد و گذشت پنج تا  هفت سال از تاریخ صدور آن به شرط زندگی در کشور سوئد و نداشتن سو پیشینه در این مدت و همین طور دانش زبانی مناسب می توانید درخواست پاسپورت سوئدی نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به سوئد و سخن پایانی

مهاجرت به سوئد، راههای اخذ اقامت سوئد، روش های مهاجرت به سوئد در این مقاله مورد نقد و بررسی قرار گرفت. اگر علاقمند به مهاجرت به سوئد و اخذ پاسپورت سوئد هستید، بهتر است قبل از هر گونه اقدام و یا پرداخت با وکلا و مشاوران موسسات حقوقی معتبر در زمینه مهاجرت به سوئد تماس گرفته و شرایط و مدارک مورد نیاز را در رابطه با صدور ویزای مورد نظرتان از کشور سوئد جویا شوید. در رابطه با مهاجرت به سوئد و دریافت ویزای تحصیلی سوئد با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان و وکلای این موسسه در این زمینه بهره مند شوید. در پایان پیشنهاد می شود سوالات و پیشنهادات وانتقادات خود را درارتباط با مهاجرت به سوئد در زیر این مقاله در قسمت دیدگاه یاداشت نمایید تا کارشناسان ما بتوانند در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.

law مهاجرت به سوئد
14 پاسخ
 1. جواد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید. ببخشید هنگام مهاجرت آیا راهی هست که بشه ارز دولتی دریافت کرد؟ برای مثال هنگام انجام کارهای مربوط به ویزای سرمایه گذاری در بلژیک و یا سوئد، ارز دولتی دریافت می کنیم یا باید با ارز آزاد تبدیل کرد؟ و اینکه این سرمایه گذاری که انجام میدیم سودی هم در آینده داره؟ اگر ممکنه میشه کشورهایی که بشه اقدام به دریافت ویزای خود حمایتی کرد معرفی کنید؟ بسیار ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
 2. yahellkhoshroo1988 گفته:

  درودبرشماجناب ملک پور. سوالی داشتم ازخدمتتون . بنده الان ساکن آلمان هستم بعنوان پناهنده . وباخانمی که درسوئدساکن هستندبه مدت دوسال هست که آشناشدم . قصدازدواج داریم ولی چون درحال حاضرپناهنده آلمان هستم نمیدونم چکارکنم. آیامن میتونم خودم برم سوئدودرخواست پناهندگی بدم وازدواج کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در کشور سوئد باید ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایید که پیش نیاز آن نیز اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های سوئد می باشد. در مقاله زیر می توانید اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل در در سوئد در مقاطع تحصیلی و هزینه های آن به دست آورید.

   https://malekpour.ir/تحصیل-در-سوئد

   پاسخ
 3. مهناز گفته:

  سلام
  من نامزدم شهروند سوئد
  می خوام بدونم با ارایه چه نوع مدارکی می تونم رابطه مون به اداره مهاجرت ثابت کنیم و اینکه این رابطه واقعی هستش و ما قصد ادامه زندگی داریم

  Rating: 3
  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست عزیز مدرک لیسانس و مدرک زبان و سابقه کار لازم است.برای این منظور باید شرایط شما بررسی گردد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره ۰۲۱٫۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. samira گفته:

  سلام من 27ساله فوق لیسانس مکانیک بدون سابقه کاری ومجرد هستم برای مهاجرت از طریق کار بهتر اقدام کنم یا پذیرش دکترا؟کدوم کشور برا گرفتن مهاجرت راحتره؟به زبان اینگلیسی تسلط دارم ولی مدرک نگرفتم هنوز. ایا بهتره یک سال صرف مقاله isi و گرفتن ایلس کنم یا همین الان میتونم اقدام کنم؟

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   سابقه کاری در اکثر کشورها اهمیت دارد.همچنین برای دکترا شما نیاز به سوپر وایزر دارید.برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره همراه با بررسی شرایط خود با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. Sara گفته:

  سلام وقت بخیر. من دانشجوی ارشد مهندسی برق از دانشگاه سراسری هستم .میخوام بعد از تموم شدن دوره ارشد برای مستر مجدد خارج از ایران اقدام کنم. آیا این کار امکان پذیر هست برای کشور های اروپایی مثل فنلاند نروژ هلند یا جای دیگه مثل کانادا ؟ حتی الویت آخر میتونه ترکیه باشه

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5