مهاجرت به سوئد از طریق تولد

مهاجرت به سوئد از طریق تولد

مهاجرت به سوئد از طریق تولد  و شرایط 2018 اخذ تابعیت سوئدی از طریق تولد در سوئد ، قوانین اخذ پاسپورت سوئدی و مهاجرت به سوئد از طریق تولد ، این مقاله به منظور اطلاع شما سروران همیشه همراه سایت و کانال  موسسه حقوقی ملک پور نوشته و تقدیم شما عزیزان میگردد ، و بطور کامل شرایط مهاجرت به سوئد از طریق تولد ( سیستم خاک و خون ) و شرح مراحلی که شما طی خواهید کرد تا به ویزای مهاجرت به سوئد از طریق تولد دست پیدا کنید ، مدت زمانی که طول خواهد کشید تا در مورد ویزای مهاجرت به سوئد از طریق تولد برای هر شخصی تصمیم گیری شود ، و اینکه چه راه هایی دارید برای اینکه شانس خود را جهت اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد افزایش دهید . همچنین در مورد چرایی استفاده دولت ها از این سیستم و انواع آن توضیحاتی داده خواهد شد. در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد میتوانید با وکیل مهاجرت و یا مشاوران و وکلای برجستۀ  حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود  با مشاوران ما بهرمند گردید .

video مهاجرت به سوئد از طریق تولد

اخذ تابعیت سوئد از طریق تولد

در مورد تابعیت دانشمندان حقوق بین الملل بحث های متعدد و مفصلی انجام داده اند لیکن نظر واحدی ارائه نکرده اند. واکنون سیستم های گوناگونی در کشورها ایجاد می شود. واژه تابعیت و مشتقات آن همچون تبعه و اتباع که از موضوعات مهم حقوق بین الملل خصوصی است به صورت معمول روزی چند بار در خبرهای مختلفی که به رویدادهای عرصه مناسبات بین کشورها مربوط می شود تکرار می گردد.

به تعبیری تابعیت را می توان  رابطه‌ای دانست که با آن خانواده ملت تشکیل می‌یابد؛ به عبارتی پیوندی که وابستگی فردی از افراد انسانی را به ملتی خاص توجیه می‌کند.

از طرف دیگر پیوندی است که فردی را به ملت مشخصی مربوط می‌سازد و تعلق حقوقی شخصی به جمعیت تشکیل دهنده دولت را می سازد.

تابعیت رابطه‌ای است بین شخص و دولت که فرد تبعه را در قبال تبعیت، به حمایت دولت متبوع خود ذی‌ حق می‌نماید. چنین رابطه‌ای، شخص تبعه را مطمئن می‌سازد که در رفتار و دادوستدش با کشورهای خارجی و اتباع بیگانه، عندالاقتضا از حمایت سیاسی دولت متبوع خود، که به وسیله حقوق بین‌الملل شناخته شده، متمتع خواهد شد.

در کل تابعیت عبارتست از یک رابطه سیاسی، حقوقی و معنوی که فردی را به دولتی معین مرتبط می‌سازد.کشورهای جهان برای ایجاد تابعیت از دو قاعده «خاک»  و «خون» به طور جداگانه استفاده میکنند و یا از ترکیبی از آنها در واقع هم از طریق خون و هم از طریق خاک طبق مورد ،استفاده می کنند. طبق اصل خاک که معمولاً کشورهای مهاجرپذیر آن را اعمال می کنند هر کودکی که در سرزمین آن کشور متولد شود صرف نظر از این که والدینش تابعیت کدام کشور را داشته باشند، به تابعیت کشور محل تولد درمی آید. در واقع با متولد شدن در یک کشور تابعیت آن کشور را به دست می آورند. به طور مثال اگر فردی در کشور آمریکا متولد شود و صرف نظر از اینکه پدر یا مادر آن فرد تبعه کدام کشور باشند آن طفل تابعیت آن کشور را به دست می آورد و تبعه ی آمریکا محسوب می شود.

در اصل خون که معمولاً از سوی کشورهای فرستنده مهاجر برای ایجاد تابعیت مورد استفاده قرار می گیرد کودکی که از پدر و مادر یا تنها پدر دارای تابعیت آن کشور در هر نقطه ای از جهان متولد شود به تابعیت کشور والدینش درمی آید. به عنوان مثال اگر فردی در کشور ایران متولد شود صرف نظر اینکه در کشور ایران متولد شده است تابعیت پدر و مادر خود را به دست می آورد.

البته علاوه بر این نوع تابعیت که از آن به عنوان تابعیت طبیعی یاد می شود نوع دیگر تابعیت، تابعیت اکتسابی است که اشخاص بزرگسال می توانند طبق مقررات با ترک یا حتی حفظ تابعیت اولیه خود به تابعیت کشور دیگری درآیند.

موسسه حقوقی ملک پور با افتخار ترین موسسه حقوقی در ایران با داشتن وکلایی مجرب راه ورود شما را به کشورهای اروپایی هموار میکند.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد ، معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این معنا که چنان چه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شود. البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین  هرکس که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود. ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط حقوقی خاص می باشد. برای مثال : ماده  ۹۸۸قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق.

اخذ تابعیت در سوئد از طریق خون بوده مگر که تصویب قوانین جدید این وضع را تغییر دهد. هرچند دربسیاری از کشورها  تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب  می شود. خون به معنای این که تابعیت شخصی ناشی از نسب است وبه محض تولد تابعیت پدر ومادر خود را داشته باشد، منطقی ودرست است.

همانطور که گفته شد تابعیت در کشور سوئد از طریق خون انجام می گیرد در واقع با متولد شدن یک فرد در کشور سوئد، طفل تابعیت والدین خود را به دست می آورد و به دنیا آمدن فرد در خاک آن کشور روی آن طفل تاثیری نمی گذارد.

شما میتوانید برای به دست آوردن تابعیت یک کشور راه های دیگر را انتخاب کنید و فرزندان شما از طریق شما تابعیت آن کشور را به دست آورند.

در سال ۲۰۰۱ قوانین و مقررات مربوط به تابعیت تغییر یافت و تابعیت مضاعف در سوئد نیز به رسمیت شناخته شد. این مقاله  به افرادی که قصد مهاجرت و اخذ تابعیت کشور سوئد  را از طریق تولد دارند، کمک می کند تا با سهولت بیشتری مسیر انتخابی خویش را بپیمایند.

در تازه ترین آمار اداره مهاجرت سوئد،تا اینجای سال در حدود ۱۶۰۰۰ نفر از ۱۵۰ کشور مختلف دنیا توانسته اند “گذرنامه سوئدی” دریافت کنند و شهروند(سیتیزن) سوئد شوند.عراقی ها،لهستانی ها،تایلندی ها،افراد فاقد مدارک هویتی و سومالیایی ها به ترتیب بیشترین ملیتهایی بوده اند که توانسته اند شهروند یا سیتیزن سوئد شوند.

از ۱۶۰۰۰ شهروند جدید سوئد،بیش از ۵۰% از یک کشور آسیایی،بیش از ۲۵% از یک کشور اروپایی و ۱۰% از یک کشور آفریقایی به سوئد آمده اند.اداره مهاجرت سوئد پیش بینی کرده است که تعداد افرادی که امسال برای شهروندی سوئد اقدام می کنند به ۴۰۰۰۰ نفر برسد.این تعداد در سال گذشته میلادی در حدود ۳۹۰۰۰ نفر بوده است.

مدیر بخش ارتباط عمومی اداره مهاجرت سوئد می گوید: “حق شهروندی سوئدی مجموعه ای از انگیزه ها را در بر می گیرد که مردم را با پیش زمینه های مختلف به مهاجرت ترغیب می کند.صرفنظر از دلایل و ریشه ها،افرادی که زمینه و شرایط لازم برای زندگی در سوئد را دارند و مایل به ادامه ی زندگی شان در سوئد هستند بایستی قادر باشند که این کار را انجام دهند و همچنین آنها بایستی از شانس و اقبالی برابر برای حضور و شرکت در جامعه ی سوئد برخوردار باشند.” وی می افزاید: ” زمانی که پای زمان کوتاه برای دریافت حق شهروندی سوئد به میان می آید،سوئد یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که در ابتدای این صف قرار دارد.امروزه،خدمات اداره مهاجرت سوئد در زمینه اعطای حق شهروندی دلیل و گواه خوبیست برای یادآوری این موضوع که سوئد از نظر تاریخی کشوری ست که از حق شهروندی دفاع می کند.

در گزارشی که در ۲۶ ماه آوریل امسال به دولت سوئد ارائه شده است،کمیسیون اداره مهاجرت سوئد پیشنهاداتی برای چندین تغییر در سیاست های مهاجرتی سوئد ارائه کرده است که مهمترین این پیشنهادات عبارتند از:

اعطای حق شهروندی سوئد به فرزندی که یکی از والدین وی شهروند سوئد هستند.

اعطای حق شهروندی سوئدی به کودک در زمان تولد صرفنظر از اینکه پدر یا مادر وی شهروند سوئد باشند یا نباشند.

همچنین کارشناس اداره مهاجرت سوئد در امور شهروندی می گوید:” کمیسیون پیشنهاد کرده است که اداره مهاجرت سوئد در همکاری با سایر سازمانها و نهادهای دولتی بایستی برای پدر و مادر فرزندی که امکان شهروند سوئدی شدن فرزند یا فرزندانشان هست،اطلاع رسانی لازم را انجام دهد تا بدین شکل تعداد بیشتری از پدر و مادرها از این امکان آگاه شوند.” وی می افزاید: “موقعیت و شرایط کودکان و فرزندان برای اداره مهاجرت سوئد موضوع بسیار مهمی هست و هدف از پیشنهادات این کمیسیون،بهبود شریط حقوقی آنها در کسب حق شهروندی سوئدی و تاکید بر احساس تعلق کودکان و فرزندان به سوئد می باشد.

در موارد زیر اشخاص می توانند تابعیت کشور سوئد را از طریق تولد فرزند به دست آورند:

اگر شما شهروند سوئدی باشید و فرزندی داشته باشید که در خارج از سوئد به دنیا آمده باشد،می توانید برای شهروند شدن فرزندتان اقدام کنید.

اگر شما سرپرستی بچه ای که در سوئد متولد شده باشد را عهده دار باشید می توانید برای شهروند شدن بچه خود تا قبل از پنج سالگی اش اقدام نمایید.

فرزندی که مادرسوئدی داشته باشد بطور خودکار حق شهروندی سوئدی دریافت می کند ولی اگر پدرسوئدی داشته باشد در صورتی که تولد فرزند در سوئد اتفاق افتاده باشد،می تواند شهروندی سوئدی دریافت کند.اگر پدر فرزند با مادرغیرسوئدی ازدواج کرده باشد،فرزند صرفنظر از اینکه تولدش در کجا اتفاق افتاده باشد شهروند سوئد محسوب خواهد شد.فرزندی هم که از طریق پدر یا مادر شهروند سوئدی محسوب شود،می تواند تقاضای داشتن ملیت دوگانه کند.

فرزندی که هنوز ۱۲ سالش نشده باشد و توسط یک شهروند سوئدی به فرزندخواندگی پذیرفته شده باشد می تواند حق شهروندی سوئدی دریافت نماید.

زمانی که زنی که شهروند سوئد باشد از یک مرد سوئدی دارای فرزندی باشد که در خارج از سوئد متولد شده باشد، فرزند آنها درصورتی که زوج ازدواج رسمی نکرده باشند حق شهروندی سوئد را دریافت نخواهد کرد.

موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب همواره پاسخگوی سوالات شما عزیزان است. در این مقاله سعی بر آن داشتیم که به مختصر اطلاعاتی در مورد اخذ ویزای تابعیت سوئد از طریق تولد بپردازیم و اگر فکر می کنید به اطلاعات صحیح بیشتری در مورد این ویزا نیاز دارید وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مفتخرند تا شما را از روند و جزییات کامل آن با استناد به دانش روز و آخرین تغییرات وضع قوانین مطلع سازند.

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبر ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع مهاجرت به سوئد از طریق تولد و تمامی مسائل حقوقی و مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با مهاجرت به سوئد از طریق تولد و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در اروپا ، با دفتر مرکزی ما در وین و یا تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان حقوقی و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

2 پاسخ
 1. سعيد امير اسماعيل گفته:

  سلام .من زن و بچه ام اقامت سوئد را داران ول زنم زير سن ،الان ميشه از طريق بچه ام اقامت بگيرم ،اگر ميتونيد كمكم كنيد

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید به صورت جزئی مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.