مهاجرت به روسیه

 • مهاجرت به روسیه و مقدمه ای بر ان

 • مهاجرت به روسیه و بررسی پاسپورت روسیه

 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

 • مهاجرت به روسیه از طریق کار

 • مهاجرت به روسیه از طریق تولد

 • مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

 • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

 • مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

زبا مهاجرت به روسیه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به روسیه و مقدمه ای بر ان

مهاجرت به روسیه را میتوان به دلایلی جذاب شمرد. از انجا که کشور روسیه در طی چند قرن اخیر از کشورهای ثروتمند و قدرتمند جهان بوده است.بنابر این بناها ی با شکوه در روسیه ساخته شده است،همچنین آثار هنری زیادی در آن خلق و آثار بسیاری از گوشه گوشه جهان به این کشور منتقل شده است.به طوری که موزه ها و کتابخانه هاو گالری های این کشور منتقل شده است.به طوری که موزه ها وکتابخانه ها وگالری های این کشور از غنی ترین در نوع خود استاز جمله میتوان از موزه آرمیتاز در شهر سن پترزبورگ میتوان نام برد.

روسیه فرهنگ بسیار غنی همراه با دانشمندان برجسته و نویسندگانی بسیار معروف ومطرحی دارد.مانند تولستوی،داستایوفسکی وچایکوفسکی و…

جالب است بدانیدولادیمیر پوتین رئیس جمهورکشور روسیه در فهرست مجله فوربز مقام اول را در ده فرد قدرتمند جهان دارد.که آنگلا مرکل وباراک اوباما و…در مقام های بعدی هستند.

نظام سیاسی روسیه دموکراسی است اما عمیقا از نظر اعتباروابسته به رئیس جمهور خود ولادیمیر پوتین است.ودر واقع نظام پوتینی حاکم بر جامعه است. ولادیمیر پوتین از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ به مدت دو دوره رئیس جمهوری روسیه بوده و بعد ۶ سال سمت نخست وزیری را داشت و دوباره با انتخاب مردم برای ریاست جمهوری انتخاب شد.لازم به ذکر است دوران ریاست جمهوری ۶ ساله پوتین در سال ۲۰۱۸ خاتمه می یابد.

علاقه به ادامه کار پوتین که یکی از بهترین و قدرتمندترین رهبران در ثبات بخشی به کشور روسیه به شمار می رود در اقشار مختلف جامعه روسیه به چشم می خورد.

مهاجرت به روسیه دارای طرق خاصی است که در این مقاله به بررسی علمی راههای مهاجرت به روسیه پرداخته ایم.

video مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه و بررسی پاسپورت روسیه

همانطور که میدانید جهت اخذ پاسپورت روسیه در ابتدا لازم است اقامت و سپس تابعبت روسیه را ازطرقی که در ادامه همین مقاله بررسی شده اند کسب نمود.

پاسپورت روسیه رتبه 40 در دنیارا دارد و باان میتوان به 103 کشور دنیا بدون ویزا سفرنمود

شرایط کلی اخذ شهروندی و پاسپورت روسیه:

سن حداقل ۱۸ سال
۵ سال اقامت دائم یا ۳ سال اقامت مستمردر روسیه قبل از درخواست اخذ تابعیت

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

 • شرایط اموزشی روسیه

  روسیه نسبت به جمعیتش دارای بیشترین مراکز آموزس عالی در جهان است۵۴%ازتمامی اقشار جامعه امکان تحصیل رایگان را دارند.روسیه بیشترین درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی را در میان کشورهای اروپایی دارد.این کشور در شاخه های علمی مانند،پزشکی،تکنولوزس،شیمی،ریاضیات وهوافضا دارای دستاوردهای بسیار ارزنده است ویکی از قوی ترین قطب های جهان محسوب می شود.

  کشورروسیه دارای ۹۷ دانشگاه در دسته بندی بین المللی گروهBRICS است. یکی از این دانشگاه ها مطرح ،دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترز بورگ روسیه است این دانشگاه در سال۱۹۹۸ میلادی تاسیس شد که از همان سال بنیان گذاری تا کنون یکی از دانشگاه های پیشرو در روسیه به حساب می آید.این دانشگاه از بعد آموزسی و تحصیلی دارای تجربیات وسیع وگسترده ایی است وشامل ۱۲ دانشکده در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، فیزیک، فنی، علم مکانیک، اقتصاد وعلوم انسانی می باشد.

 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه

  تحصیل لیسانس در روسیه 4 ساله میباشد وفرد متقاضی باید دیپلم داشته باشد. تمامی دروس در لیسانس به زبانروسی تدریس می شود و دانشجو می تواند در هفته در کنار تحصیل کار هم کند و هزینه های زندگی دانشجویی را تامین کند.

  رشته های مقطع لیسانس در روسیه:

  علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات
  فیزیک
  ریاضیات
  اقتصاد
  تجارت بین المللی
  علوم سیاسی

 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

  تحصیل در روسیه در مقطع فوق لیسانس 2 ساله بوده و در صورتی که فرد در دانشگاه های کشور روسیه دوره ارشد را سپری کرده باشد می تواند شانسی در جلب نظر استاد برای مقطع دکترا جلب کند . در مقطع ارشد زبان تدریس انگلیسی و روسی است ،و جهت تحصیل به زبان انگلیسی حداقل ایتلتس 6 لازم است. دانشجویان می توانند در دوره ارشد تا 20 ساعت در هفته هم کار کنند .

 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در مقطع دکتری

  تحصیل در روسیه در دوره مقطع دکترا باتوجه به دانشگاه وتوجه خاصی که اساتید به دانشجو دارندممکن است و تحصیل به دو صورت رایگان و غیر رایگان است. تحصیل در روسیه در مقطع دکترا به صورت تحصیل رایگان اینگونه است که دانشجو از دانشگاه بورسیه بگیرد و دانشگاه مبلغ تقریبا 2000 دلار را سالانه به دانشجو پرداخت کند و در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید تمام هزینه های تحصیل را تقبل کند.

  جهت تحصیل در مقطع دکتری مدرک فوق لیسانس و تمام ریز نمرات الزامی بوده. همچنین داشتن یک رزومه علمی قوی و توصیه نامه جهت اخذ نظر اساتید جز الزامات ان است.

 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل پزشکی

  تحصیل پزشکی در روسه 6 ساله و دندانپزشکی 5 ساله میباشد.تعدادی از دانشگاههای روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و تحصیل به 3 زبان : روسی- انگلیسی و فرانسوی ممکن است.

  دانشگاههاي مورد تائيد وزارت بهداشت ایران در كشور روسيه جهت تحصیل پزشکی

  آكادمي پزشكي مسكو . سچينوا (دانشگاه شماره يك مسكو) Moscow I.M.Sechenov Medical Institute در (رشته داروسازي)

  انستيتو دندانپزشكي مسكو :Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko

  دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ (پاولوف) :Sp Pavlov Medical State University

  آكادمي تخصصي پزشكي سن پطرزبورگ :st.Petersburg State Medical Academy

  مركز چشم پزشكي فيدروف :The S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

 • شهریه های تحصیلی در روسیه

  بعنوان یک دانشجوی خارجی که در روسیه تحصیل می کند، هزینه های تحصیلی نسبتا مقرون به صرفه خواهد بود. اکثر برنامه های تحصیلی – بدون در نظر گرفتن اینکه آیا می خواهید مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد خود را در روسیه دریافت کنید – به مراتب کمتر از 5،000 یورو در سال و حتی کمتر از 2000 یورو در سال است.

مهاجرت به روسیه از طریق کار

جهت مهاجرت به روسیه از طریق کار و اخذ ویزای کاری روسیه باید حتما یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما داشته باشید و درواقع کارفرمای شما جهت وبزای اولیه شمااقدام میکند.کارفرمای شما باید اثبات کند که کار شما توسط یک روسی قابل انجام نیست تا اداره مهاجرت فدرال روسیه مجوز کار شمارا صادر نماید.

انواع ویزای های کاری روسیه:

• ویزای تک ورودی: برای ۹۰ روز اعتبار دارد، این ویزا بر اساس دعوت نامه کاری از سوی سفارت روسیه صادر میشود و بر اساس اجازه کار مجوز آن صادر خواهد شد.

• ویزای ورود مجدد :این نوع ویزا بر اساس ویزای تک ورودی از سوی دفتر محلی پلیس مهاجرت روسیه صادر میگردد و برای بیش از 1 سال اعتبار دارد.

• نوعی از ویزای کاری روسیه از سال ۲۰۱۰ برای متخصصین که حقوق بیش از دو میلیون روبل در هر سال داشته اند صادر میگردد که اعتبار ان ۳ سال است.

افراد خارجی برای اخذ ویزای کاری روسیه باید چند مرحله ی طولانی را طی کنند . تمدید ویزای کاری در روسیه یا دریافت ویزای کاری جدید و چندگانه نیازی به خروج از کشور ندارد و آن را از طریق پلیس مهاجرت محلی می توان دریافت کرد که البته این کار نیاز به ارائه مجوز کاری معتبر دارد.


شرایط لازم جهت اخذ ویزای کاری روسیه

فردی که برای ویزای کاری روسیه تقاضا داده باید :
سن مناسبی

حداقل مدرک تحصیلی لیسانس

سابقه کاری کرتبط با رشته تحصیلی

نسلط به زبان انگلیسی و یا روسی

را دارا باشد.

کار در روسیه
ویزای کاری روسیه
اقامت از طریق کار در روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق تولد

تابعیت در روسیه بر مبنای سیستم خون است . به عبارت دیگر هر کسی که پدر ومادرش اهل روسیه باشند تابعیت روسه را اخذ میکند.

یعنی اگر فرزندی یکی از والدینش شهروند روسیه باشد و دیگری وضعیت نامشخصی داشته باشد، شهروندی روسیه رااخذ میکند.
اگر یکی از والدین شهروند روسیه باشد و دیگری شهروند کشوری دیگر و فرزند در روسیه متولد شود به او تابعیت روسیه داده می شود.
اگر یکی از والدین کودک شهروند روسیه و والدین دیگر شهروند روسیه نباشد و فرزند خارج از روسیه متولد شده باشد امکان اهدای تابعیت روسیه به شرطیکه فرزند تابعیت آن کشور را اخذ نکرده باشد. وجود دارد.

تابعیت روسیه از طریق خاک هم به نحوی قابل اخذ است. اگر یکی از والدین کودک یا هر دو شهروند خارجی باشند و لی فرزند در خاک روسیه متولد شود تابعیت روسی دریافت خواهد کرد وجود دارد اما به شرطی است که از کشور والدین تابعیتی دریافت نکند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

هر مرد یا زن خارجی در صورت ازدواج با شهروند روسی به ترتیب اقامت موقت (RVP) معمولا بمدت 3 سال ، اقامت دائم (VNZh) و در نهایت تابعیت روسیه را اخذ میکند. ازدواج در دفاتر ثبت ازدواج و تولد و (ZAGS) مخصوص خارجی‌ها ثبت خواهد شد و ارائه مدارک زیر لازم است :

شناسنامه و پاسپورت و ترجمه انها

گواهی تجرد

این ازدواج فقط در روسیه ثبت می‌شود و در صورت تمایل افراد، با مراجعه به کشور همسر یا سفارت آن کشور در روسیه،باید ازدواج خود را جداگانه در آن کشور (مثلا ایران) هم به ثبت برسانند.

فایل تصویری موسسه ملک پور درازدواج با فرد خارجی

video مهاجرت به روسیه
ازدواج در روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

 • ویزای کسب و کار

  همانطور که در قسمت قبل هم به ان اشاره شد دارای 3 نوع میباشد که بین 3 تا 12 ماه هم اعتباردارند.

 • ویزای کارافرینی

  اگر فردی برای کار در روسیه دعوت نامه نداشته باشد میتواند از طریق کارآفرینی خصوصی اقدام کند. برای این کار شخص باید یک فعالیتی را جهت کارآفرینی مشخص کند تا اجازه کار درروسیه به وی داده شود و اداره خدمات مهاجرت فدرال روسیه هم باید این فعالیت را تأیید کند تا ویزا ی فرد صادر شود. جهت اخذ ویزای کارآفرینی فرد باید بتواند ثابت کند که فردی که تابع روسیه است توانایی انجام کار مورد نظر را ندارد و فقط او می تواند این فعالیت را در روسیه انجام دهد. با دریافت ویزای کارافرینی فرد می تواند در نهایت تابعیت روسیه هم پس از طی کردن مراحل اخذ کند و از حقوق و امکانات یک شهروند روسی برخوردار گردد. همچنین لازم است فردبا زبان روسیه و قوانین حقوقی کشور روسیه اشنایی داشته باشد در غیر این صورت کار او مشکل خواهد بود.

 • شرایط سرمایه کذاری در روسیه

  یکی دیگر راه ­های مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت روسیه سرمایه­ گذاری در روسیه است، بکه جهت اینکار یکی از شرایط زیر لازم است:

  باید حداقل بمدت ۳ سال از مدت زمان سرمایه­ گذاری شما در روسیه سپری شده باشد
  حداقل یک میلیون روبل را در طی این ۳ سال به عنوان مالیات یا بیمه صندوق بازنشستگی کسب و کار پرداخت کرده باشد
  قبل از درخواست اخذ تابعیت به مدت ۳ سال، حداقل ۱۰ درصد از سهام شرکت­ های روسی که در دولت این کشور فعالیت اقتصادی دارند داشته باشد
  سرمایه کلی برای سهام تجاری :۱۰۰ میلیون روبل (حداقل) و مالیات و بیمه- که سالیانه توسط شرکت پرداخت می­شود -به ۶ میلیون روبل رسیده باشد.

 • مزایای سرمایه گذاری در روسیه

  اخذ تابعیت روسیه پس از ۳ سال با حفظ سرمایه ورودیو پرداخت مبلغ اضافی

  صدور ویزا برای خانواده فرد متقاضی

  اقدامات و کارهای مربوطه برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری در همه ی کنسولگری ها و سفارت های خارجی این کشور قابل اجرا است.

  حتی اگر فرد تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری در روسیه را هم اخذ نکند این امکان را دارد که در روسیه زندگی و کار کند و به تمام خدمات درمانی و آموزشی دسترسی داشته باشد.

  روسیه نرخ مالیات خیلی کمی در مقایسه با کشورهای اروپایی دریافت میکند. مالیات برای شرکت ها در روسیه۲۰% و برای اشخاص تنها ۱۳% است.

سرمایه گذاری در روسیه
ثبت شرکت در روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

طبق کنوانسیون ژنو فردی که از لحظ جانی یا دینی یا سیاسی در کشور خود درخطر می باشد میتواند به کشور دیگری پناهنده شود. پناهندگان وضعیت مطلوبی نخواهندداشت و از کمترین حقوق بهره مند خواهد شد. پناهندگی ریسک پذیرترین راه مهاجرت به روسیه است و نمیتوان اینده روشنی را برای ان متصور شد چراکه دولت ها تمایلی به جذب زیاد پناهندگان ندارند.بطور مثال محل اقامت پناهندگان کمپ های بزرگ با تعداد زیادی افراد و امکانات پایینی هستند. لذا تازمانیکه میتوان از طرق قانونی و امن اقدام کرد باید از چنین روشهای پرخطری اجتناب نمود.

موسسه حقوقی ملک پور هیچ خدماتی در باب پناهندگی ارائه نمی دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video مهاجرت به روسیه
پناهندگی در روسیه
سخن آخر

در این مقاله به بررسی شرایط و راههای مهاجرت به روسیه پرداختیم . در پایان باید عرض کنیم چنانچه قصد شناخت راههای اقامت روسیه را دارید مطالب ارائه شده در این نوشتار سودمند خواهد بود و چنانچه قصد مهاجرت به روسیه را دارید قبل از هر گونه پرداختی با کارشناسان ارشد و وکلای موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره برخوردار شوید . همچنین میتوانید با ما در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

law مهاجرت به روسیه
1 پاسخ
 1. رضا گفته:

  با سلام و خسته نباشید..بنده متمایل به تحصیل در کشور روسیه در رشته پزشکی می باشم ..هزینه تحصیل و زندگی در دانشگاه های روسیه چقدر میباشد..آیا امکان دارد ک پس از تحصیل اقامت دائم بگیرم.ممنون از شما

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.