مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت به دومینیکا

مهاجرت به دومینیکا  و راههای مهاجرت به دومینیکا  و شرایط ۲۰۱۸ مهاجرت به دومینیکا  ، مزایای مهاجرت به دومینیکا  ، قوانین مهاجرت به دومینیکا ، مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج ، مهاجرت به دومینیکا از طریق ویزای کار ، مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گزاری ، هزینه های مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا و سرمایه گذاری در دومینیکا ، مدارک مورد نیاز مهاجرت به دومینیکا ، راههای مهاجرت به دومینیکا ، درباره زندگی و مهاجرت به دومینیکا ، مهاجرت به دومینیکا از طرق مختلف بطور مثال اخذ پاسپورت دومینیکن از طریق سرمایه گذاری در دومینیکن ، و یا خرید پاسپورت دومینیکا ، و راههای سرمایه گذاری در دومینیکن را در این مقاله میخوانیم . جهت رسیدن به پاسخ سوالاتتان در باب مهاجرت به دومینیکا با ما همراه باشید .

 

در باب موضوع مهاجرت به دومینیکا مطالب بسیار مفیدی جهت متقاضیان مهاجرت به این جزیره خدمت شما متقاضیان ارائه خواهد شد.اصولأ در یک مقاله مربوط به مهاجرت به دومینیکا می بایست تمامی قوانین و قواعد ریز مهاجرتی و اقامتی درمورد این جزیره توضیح داده شود. بسیاری از متقاضیان این روزها سال می پرسند که چطور امکان مهاجرت به دومینیکا را دارند یا چطور می توان جهت مهاجرت دائمی به دومینیکا از طریق اخذ پاسپورت دومنیکن این کار را انجام داد. یکی از دلایلی که مهاجرت به دومینیکا این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است این است که این جزیره تقریبأ درب های مرزی خود را به روی تمام افراد بازگذاشته و با آغوشی گرم و باز پذیرای نمامی افرادی است که درخواست اقامت بلند مدت دومینیکا و یا اقامت کوتاه مدت دومینیکا را دارند. افراد بسیار زیادی می توانند مهاجرت به دومینیکا داشته باشند و اقامت این کشور را بگیرند، یا حتی می توانند پاسپورت این کشور که تابعیت دومنیکن نامیده می شود را اخذ نمایند. به عنوان یک شخص خارجی اگر شما شخصی هستید که اقامت ندارید یا موقتأ اقامت دارید این امکان را دارید که درخواست اقامت دائم دومنیکن را به مقامات این کشور بدهید. افرادی که مهاجرت به دومینیکا دارند اگر هدف آنها مهاجرت کوتاه مدت باشد قطع به یقین یکی از اهداف تفریح، سیاحت یا تجارت در این کشور را داشته اند. در مباحث مربوط به مهاجرت به دومینیکا شخصی که مقیم این کشور معرفی می گردد شخصی است که از طرف مقامات قانونی این کشور اجازه قانونی حضور در خاک این کشور را برای یک بازه مشخص و به هدفی مشخص اخذ نموده است و جهت این حضور برگه رسمی اقامت یا کارت اقامت دریافت می نمایند. در این مقاله نحوه مهاجرت به دومینیکا و اخذ اقامت دائم دومینیکا را به طور کامل تشریح خواهیم کرد. در این مرحله شخصی که تقاضای اقامت دومنیکن را دارد و پس از انجام پروسه مهاجرت به دومینیکا و اخذ اقامت دومینیکا اقامت آن را دریافت می کند کارتی با عنوان کارت شناسایی اقامت آن شخص  Cédula de Identidad Personalبه وی داده می شود. این مقاله در باب مهاجرت به دومینیکا متعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور می باشد.

 

طبق ماده ۲۰  اقامت در دومینیکا هر شخصی که اقامت دومنیکا را داشته باشد اجازه دارد علاوه بر پاسپورت دومنیکن پاسپورت دیگری هم داشته باشد به عبارت دیگر پس از توضیح موضوع مهاجرت به دومینیکا متوجه می شویم دومینیکا جزء کشورها و مناطقی است که امکان تابعیت مضاعف را به یک خارجی می دهد و همچنین به ساکنین و تبعه های خود طبق ماده ۲۵ قوانین مهاجرت به جمهوری دومینیکا هر شخص خارجی پس از اخذ اقامت تمام امکانات و مسئولیت هایی که یک تبعه دومنیکن دارد را داراست. وقتی شما مهاجرت به دومنیکا را انجام دادید و اخذ اقامت دومنیکا را داشتید و کارت اقامت دومینیکا را دریافت نمودید می توانید از تمام امکانات شهروندی استفاده کنید به جز موضوع رأی دادن و فعالیت های رسمی سیاسی این کشور. طبق مواد زیر ۳ گام اصلی اخذ اقامت و تابعیت در دومینیکا را توضیح خواهیم داد:

 

                گام اول: اقامت موقت دومینیکا یا Provisional Residence

همانطور که ذکر شد گام اول اقامت موقت یا Provisional  جمهوری دومنیکا بود. جهت اخذ اقامت موقت این کشور می بایست فرم ثبت نام را از طریق دپارتمان مهاجرت دومنیکا دریافت نمود. از تاریخی این فرم را دریافت می کنید به مدت یکسال فرصت دارید فرم را تکمیل نموده و ارائه دهید. زمانی که شخص پس از مهاجرت به دومنیکا این فرم را تکمیل نموده و دولت جمهوری دومنیکا با اطلاعات و درخواست این فرم موافقت می نماید شما قانونأ می توانید در جمهوری دومنیکا زندگی نموده و فعالیت کنید. این کارت اقامت موقت در دومنیکا یکساله بوده و پس از یکسال باید مجدد مبادرت به تمدید این کارت نمایید که قطعأ این بار ساده تر از دفعه اول پر کردن این فرم خواهد بود. دقت نمایید متقاضیان مهاجرت به دومنیکا و اخذ اقامت دومنیکا باید بدانند که پس از ۵ سال از تاریخ اقامت موقت یا Provisional  در دومنیکا امکان اخذ اقامت دائم در این کشور را دارند. از زمانی که شما فرم اقامت موقت دومنیکا را تکمیل می نمایید بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد که دولت جمهوری دومنیکا به درخواست شما پاسخ مثبت یا منفی دهد. اولین گام این است که شما فرم مربوطه را به اداره مهاجرت یا اداره امور خارجه کشور دومنیکا ارسال نمایید. موارد اصلی که در این فرم به دولت جمهوری دومنیکن ارائه شده شامل اسم، ملیت، محل اقامت اولیه و فعالیتی که

شما مبادرت به انجام آن در این کشور خواهید داشت می شود.

 

                گام دوم: اقامت دائم دومینیکا

اگر ۵ سال اقامت موقت شما تمدید شود امکان اخذ اقامت دائم دومینیکا را خواهید داشت. در این مرحله وقتی ویزای ورود به دومینیکا را می گیرید ۶۰ روز فرصت دارید به خاک دومینیکا ورود کنید که هزینه ۹۰ دلاری مجدد شارژ خواهد شد. از لحظه حضور شما در خاک دومینیکا ۳۰ روز فرصت دارید جهت ثبت اثر انگشت، چک کردن پاسپورت و اطلاعات آن و امضای چند فرم که مربوط به اقامت موقت شما می باشد به اداره مهاجرت مراجعه کنید. جهت اخذ اقامت دائم دومینیکا مدارک زیر مورد نیاز می باشد البته مدارک زیر همراه با مدارک پیشین باید یکجا به اداره مهاجرت تحویل داده شود:

۱٫فرم درخواست اقامت دائم دومنیکن

۲٫نتایج تست پزشکی

۳٫نامه تأییدیه دولت

۴٫گواهی امضای دو شاهد جهت نامه تأییدیه دولت

۵٫کارت اقامت موقت

۶٫چهار قطعه عکس ۲*۲ با زمینه سفید که دو عکس تمام رخ و دو عکس نیم رخ باشد

کارت اقامت دائم بعد از یک سال باید مجدد آپدیت شود و پس از آن بعد از ۴ سال آپدیت می شود تا به تابعیت مبدل گردد منهای افرادی که از نظر مالی خود را ساپورت می کنند که می بایست هر ۲ سال یکبار کارت خود را آپدیت نمایند.

فرم های مربوطه:

                گام سوم: اخذ تابعیت دومینیکا

این مرحله بررسی فرم تابعیت توسط دپارتمان داخلی وزارت کشور تکمیل می گردد و موارد زیر را به همراه خواهد داشت:

۱- پس از دو هفته از تاریخی که تمامی مدارک ثبت و تأیید شد مصاحبه ای با home office این کشور خواهید داشت که به زبان اسپانیایی می باشد و درخواست حضور شما در home office از طرف دولت خواهد بود.

۲- ادای سوگند به کشور دومینیکا که نهایتأ می بایست تا مدت ۵ ماه، توسط home office اعلام گردد.

۳- ترجمه گواهی تولد یا شناسنامه شخص که نهایتا بعد از دوماه از ادای سوگند متقاضی می تواند تهیه شود و  در انتها به کارت شناسایی دومنیکن شخص متقاضی ختم شود.

انجام تمامی پروسه ی مذکور جهت اخذ تابعیت دومینیکا الزامیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مؤسسات حقوقی معتبر که در این سایت معرفی می گردد تماس حاصل نمایید.

 

موارد مهم :

 

۱- اخذ اقامت دومنیکا از طریق ازدواج یکی از راههای اصلی اخذ تابعیت این کشور خواهد بود.

۲- امضای یک قرارداد کاری با یکی از کارفرماها یا کمپانی های دومنیکن ( اخذ اقامت و تابعیت دومنیکا از طریق ویزای کار می باشد)

۳- اگر شما مدارکی دال بر اینکه فعالیت اقتصادی مفید برای جمهوری دومنیکا دارید ارائه دهید و یک طرح توجیه اقتصادی مفید که مورد نیاز این کشور باشد ارائه دهید اجازه اخذ اقامت و تابعیت این کشور را خواهید داشت.

 

از مهم ترین مسائل در مبحث مهاجرت به دومینیکا و بحث اقامت و پاسپورت دومینیکا این است که بدانیم چه فرمی را چگونه پر کنیم و چه مدارکی نیاز داریم که در زیر آنها را تشریح می کنیم:

۱٫فرم application ویزا (در این مقاله ضمیمه شده است)

۲٫فرم شماره ی ۵۰۹ (در این مقاله ضمیمه شده است)

۳٫پاسپورت معتبر با ۲ سری کپی از تمام صفحات آن

۴٫ترجمه شناسنامه و یک نسخه کپی

۵٫گواهی صحت سلامت که این مدرک باید به تأیید ثبت اسناد رسمی برسد و به زبان اسپانیایی ترجمه شود به همراه کپی آن

۶٫گواهی عدم سوء پیشینه که باید از کشور مبدأ گرفته شود (اگر شخصی پیش از این به کشور دومینیکا سفر داشته و اقامت آن را داشته می تواند همان گواهی پیشین را مجدد آپدیت نموده و به تأیید دفاتر حقوقی جمهوری دومنیکن برساند و ارائه دهد)

توجه نمایید که تمامی این مدارک باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود و یکسری کپی همراه این مدارک باشد.

۷٫اصل و کپی قرارداد کاری که شخص متقاضی با یک کمپانی در آن کشور امضا نموده است (در صورت وجود)

۸٫اگر شخص متقاضی متأهل است می بایست مدارک ذکر شده در بالا را مربوط به فرزندان و همسر خود را تهیه و به زبان اسپانیایی ترجمه کند و به همراه کپی ها موجود باشد.

۹٫سه قطعه عکس ۲*۲ با زمینه سفید از متقاضی اصلی

۱۰٫اگر شما به عنوان یک سرمایه گذار وارد دومنیکن شدید می بایست از مجموعه که می خواهید با آن همکاری اقتصادی داشته باشید نامه رسمی داشته باشید و یا طرح توجیه اقتصادی خود را ارائه دهید و آن را به ثبت اسناد رسمی در این کشور برسانید.

 

تمام مدارک فوق می بایست به همراه ۴ نسخه کپی از آنها تهیه شود و هزینه ۱۲۵ دلار آمریکا می بایست به حساب دولتی جمهوری دومنیکن واریز شود.

 

پس از اخذ ویزا مدارک مورد نیاز دیگری در گروه مشخص به شما اعلام می گردد که در زیر اشاره شده و پس از ارائه این مدارک شما می توانید اقامت موقت دومینیکا را دریافت نمایید:

۱٫فرم اقامت موقت که طور کامل تکمیل شده باشد و امضای متقاضی در ذیل آن درج شده باشد و این فرم باید به وزارت امور خارجه و یا دفتر مورد نظر در کنسولگری این کشور ارسال شده تا مهر بخورد.

۲٫پاسپورت معتبر به همراه دو سری کپی از صفحات آن

۳٫ویزای دومینیکا که پیش از این دریافت نمودید با مهر تأیید اداره مهاجرت یا امور خارجه دومینیکا

۴٫گواهی سلامت از متقاضی که توسط دپارتمان مهاجرت جمهوری دومینیکا تأیید شده

۵٫چهار قطعه عکس ۲*۲ با زمینه سفید که ۲ عکس تمام رخ و ۲ عکس نیم رخ باشد

۶٫کارت بیمه شهروندی که مورد تأیید اداره مهاجرت باشد

۷٫نامه رسمی شخص حمایت کننده که از نظر که از نظر مالی و غیرمالی تعهد دهد

۸٫اثر انگشت متقاضی

تمامی مدارک بالا نیازمند ۴سری کپی می باشد.

 

مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

در سال ۱۹۹۳ برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری برای همه متقاضیان مهاجرت به دومینیکا در سراسر جهان آغاز شد. طی این برنامه متقاضی می تواند به همراه تمامی افراد خانواده خود ظرف مدت ۴ تا ۶ سال بدون حضور در کشور دومینیکا پاسپورت کشور دومینیکا را اخذ نماید. پاسپورت مشترک المنافع دومینیکا به متقاضی اجازه می دهد بدون اخذ ویزا به بیش از ۱۱۵ من جمله کل اتحادیه اروپا و کشورهای سوئیس، سنگاپور و هنگ کنگ سفر کند. طبق قانون دومینیکا هیچ محدودیتی برای تابعیت دوگانه وجود ندارد و متقاضی اجباری به سلب تابعیت اول خود جهت اخذ تابعیت دومینیکا ندارد. با توجه به اینکه هیچ شرطی برای حضور فیزیکی در دومینیکا وجود ندارد، برای مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری شرایط سنی، شرط زبان، تجربه کسب و کار و یا الزام به داشتن مدرک آموزشی خاصی نیست و هیچ گونه مصاحبه ای برای اخذ تابعیت وجود ندارد. کشور دومینیکا کشوری با اقتصاد امن و با دموکراسی پیشرفته بالاترین استانداردهای زندگی را در جزایر کارائیپ دارد. همچنین برای افرادی که ساکن دومینیکا نیستند مالیاتی وضع نمی شود و دارای کمترین آمار جرم در کل منطقه جزایر کارائیپ است. برنامه Commonwealth of Dominica ارزان ترین برنامه سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت در جهان است که با مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ دلار آغاز می شود.

در ماه آگوست سال ۲۰۱۶ معیارهای سرمایه گذاری در دومینیکا تغییر کرد و هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا با ۷۵% افزایش به ۱۷۵٫۰۰۰ دلار تغییر کرد و این مبلغ تا سال ۲۰۱۷ ثابت خواهد بود. لذا پیشنهاد میکنیم پیش از اعمال تغییرات دیگر جهت اخذ شهروندی دومینیکا اقدام نمایید. ماده ۱۰۱ قانون شهروندی دومینیکا برنامه سرمایه گذاری در دومینیکا را تعریف میکند. برنامه سرمایه گذاری دومینیکا برای اخذ تابعیت را واحد سرمایه گذاری CBIU در وزارت امور مالی اجرا می کند. برای واجد شرایط بودن متقاضی اصلی می بایست حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و تمامی شروط ذیل در رابطه با پرونده وی تحقق یابد:

۱٫عدم وجود سابقه کیفری در پرونده متقاضی: در برنامه شهروندی دومینیکا تنها افرادی پذیرفته می شوند که سابقه کیفری و سوء پیشینه نداشته باشند. دولت دومینیکا یک سازمان تحقیقاتی بسیار قوی و پیشرفته دارد که نظارت کامل را بر رونده و پیشینه کیفری همه متقاضیان بالای ۱۸ سال اجرایی می کند و افرادی که سابقه کیفری ندارند در برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری پذیرفته می شوند.

۲٫صحت سلامت: متقاضی اخذ تابعیت می بایست اثبات نماید از صحت سلامت برخوردار است و گواهی سلامت مبنی بر عدم وجود بیماری های مسری ارائه دهد.

۳٫سرمایه گذاری در دومینیکا: برای اخذ تابعیت دومینیکا متقاضی از طریق نماینده خود در دومینیکا سرمایه گذاری در صندوق دولتی دومینیکا و یا املاک و مستغلات دومینیکا انجام می دهد. در هر دو روش متقاضی پیش از درخواست سرمایه گذاری متعهد به پرداخت مبلغ سرمایه گذاری می شود و مبلغ را در حساب خود اثبات می نماید.

سرمایه گذاری در صندوق دولتی دومینیکا: صندوق های دولتی دومینیکا در پروژه های بخش خصوصی و دولتی سرمایه گذاری می کند. پروژه هایی بخش دولتی که برای این برنامه در نظر گرفته شده اند شامل بازسازی بیمارستان های محلی، ساخت مدرسه، ساخت ورزشگاه و گسترش صنعت دریایی در جزایر دومینیکا است. همچنین پروژه های بخش خصوصی که توسط این صندوق ها تأمین سرمایه می شوند شامل پروژه هایی در زمینه پیشرفت فن آوری اطلاعات، گردشگری و بخش های کشاورزی است. برای واجد شرایط بودن اخذ شهروندی دومینیکا مبالغ زیر باید به صندوق دولتی دومینیکا واریز شود:

متقاضی بدون همراه: ۱۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

متقاضی به همراه همسر: ۱۷۵٫۰۰۰ دلار

متقاضی اصلی، همسر و دو فرزند زیر ۱۸ سال: ۲۰۰٫۰۰۰ دلار

هر یک از وابستگان دیگر: ۵۰٫۰۰۰ دلار

متقاضی موظف می شود ظرف ۳۰ روز پس از تأیید CBIU کل مبلغ سرمایه گذاری را بپردازد. این مبلغ سرمایه گذاری به بانک تجاری دومینیکا سپرده می شود. در صورتی که درخواست شهروندی در قدم نهایی رد شود کل مبلغ سرمایه گذاری منهای مبلغ جزئی هزینه درخواست طی یک ماه به متقاضی بازگشت داده خواهد شد.

خرید ملک در دومینیکا: برای سرمایه گذاری در امکاک دومینیکا متقاضی باید ملکی با ارزش حداقل ۲۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا خریداری کند و مالکیت این ملک را تا ۳ سال حفظ نماید. هزینه های درخواست برای برنامه سرمایه گذاری دومینیکا تحت عنوان خرید ملک به شرح ذل است:

متقاضی اصلی: ۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

فرزندان زیر ۱۸ سال: ۲۰٫۰۰۰ دلار

فرزندان ۱۸ تا ۲۸ سال: ۲۵٫۰۰۰ دلار

والدین وابسته و پدربزرگ و مادربزرگ تا ۵۵ سال: هر کدام ۲۵٫۰۰۰ دلار

خانواده تا ۴ نفر: ۷۵٫۰۰۰ دلار

خانواده تا ۶ نفر: ۱۰۰٫۰۰۰ دلار

چندین منطقه برای مجوز خرید املاک و مستغلات در دومینیکا در نظر گرفته شده ایت یکی از بهترین مناطق Range Developments است که منظره ای چشمگیر از اقیانوس ها و کوهها دارد. یکی از برجسته ترین مناطق خرید املاک و مستغلات در دومینیکا Tonquility Beach است. پس از تصویب شهروندی در دومینیکا متقاضی و همراهان وی ظرف یک هفته گذرنامه جدید خود را در کشور خود دریافت می نمایند.

اولین قدم برای مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری ارتباط با نماینده مجاز برنامه شهروندی منطقه جزایر کارائیپ است. تنها نمایندگان CBIU می نوانند درخواست شهروندی دومینیکا را طی برنامه جدید ارائه دهند. هزینه هایی که نماینده قانونی بابت خدمات حرفه ای اعلام می کند نسبت به پیچیدگی پرونده و تعداد افراد خانواده تعیین می شود. هزینه های ثبت نام شامل یک هزینه پروسه اداری اداری مبلغ ۳۰۰۰ دلار برای برای هر درخواست، هزینه ثبت اسناد رسمی مبلغ ۷۵۰ دلار برای هر متقاضی، هزینه پاسپورت ۶۰ دلار برای هر متقاضی و هزینه تمبر ۱۵ دلار برای هر متقاضی است. اگر تقاضای صدور پاسپورت سریع داشته باشید۱۲۰۰ دلار هزینه اضافی پرداخت می نمایید. برای انجام پروسه شهروندی دومینیکا ۶۰ تا ۹۰ روز زمان لازم دارید. انجام این پروسه نیازمند مصاحبه نیست و تمامی مکاتبات ار طریق نماینده مجاز انجام خواهد شد. در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۶ مبلغ سرمایه گذاری در دومینیکا افزایش یافته و به شرح زیر است:

متقاضی بدون همراه: ۱۷۵٫۰۰۰ دلار

متقاضی اصلی و همسر: ۲۲۵٫۰۰۰ دلار

متقاضی اصلی، همسر و دو فرزند زیر ۱۸ سال ۲۵۰٫۰۰۰ دلار

وابستگی های اضافی: ۵۰٫۰۰۰ دلار

هزینه های اضافی:

۷۵۰۰ دلار هزینه بررسی

۳۰۰۰ دلار هزینه پردازش

۷۵۰ دلار هزینه ثبت اسناد رسمی

۶۰ دلار هزینه صدور گذرنامه

۱۵ دلار هزینه تمبر

 

                مهاجرت به دومینیکا از طریق کار

 

افرادی قصد کار در دومنیکا را دارند در ابتدا می بایست مجوز کار در دومینیکا را دریافت نمایند. مجوز کار در دومینیکا به این شرط به متقاضس داده می شود که مدت استخدام بیش از ۶ ماه باشد. مدارک ذیل برای درخواست مجوز کار (LI 12) در دومینیکا مورد نیاز است:

گواهی پزشکی مبنی بر صحت سلامت متقاضی طی سه سال گذشته

نامه کارفرما با این موارد: نوع شغل، دستمزد(روزانه، هفتگی، ماهانه)، پذیرش مسئولیت کارمند، پیشنهاد قرارداد استخدام برای یکسال

تأیید اداره پلیس در رابطه با ثبت پرونده متقاضی

اثبات بلیط بازگشت و یا وجود هزینه بازگشت

دو قطعه عکس پاسپورتی

هزینه درخواست: ۲۹۵ دلار

سند ازدواج

نامه های کاری متقاضی

گذرنامه متقاضی با حداقل ۶ ماه متقاضی

نامه تمکن مالی

فرم درخواست

مهاجرت به دومینیکا از طریق تحصیل

در کشور دومینیکا کالجها و دانشگاهها در میان دانشجویان و دانش آموزان محبوبیت دارد. کالج دولتی با نام Clifton Community College شناخته می شود همچنین دانشگاههای غرب اندی، مدارس انگلیسی و آمریکایی دوره های آموزشی برای تحصیل دانشجویان داخلی و خارجی ارائه می دهند. دانشگاه راس یک دانشگاه پزشکی بزرگ و شناخته شده در منطقه است و دانشگاه کلمسون برای تحصیل رشته های بیولوژیکی بسیار محبوب است. برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در دومینیکا هستند تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی ضروری است زیرا این زبانها بومی هستند که اکثر مردم در دومینیکا به این دو زبان صحبت می کنند. اکثر رشته های دانشگاهیی به زبان انگلیسی در دسترس است. اکثر دانشگاهها در شهرهای بزرگ Roseau، All Saints، دانشکده ایالتی دومینیکا و پورثسموث هستند. اگر شما پذیرش از یکی از دانشگاهها و مراکز آموزشی دومینیکا داشته باشید می توانید برای ویزای تحصیلی دومینیکا اقدام کنید که این پروسه سریع و آسان است. اغلب دانشجویان از خوابگاههای داخل محوطه دانشگاه استفاده می کنند و یا آپارتمانهای نزدیک به دانشگاه را اجاره می کنند. دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی باید نشان دهند برای پرداخت هزینه های خود حمایت می شوند. این هزینه شامل هزینه تحصیل، هزینه مسکن و بیمه درمانی می شود. برخی دانشجویان بین المللی حین تحصیل کار می کنند. هزینه تحصیل در دومینیکا در رشته های مختلف ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال برای دانشجویان بومی و ۱۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال برای دانشجویان بین المللی است.

 

                اخذ اقامت دومینیکا از طریق ازدواج:

 

همانطور که میدانید در بسایری از کشور ها از راه های اخذ اقامت دائم آن کشور ازدواج با تبعه ی آن کشور می باشد، متقاضیان اخذ اقامت دومینیکا  از طریق ازدواج باید بداند که یک قانون بسیار مهم ر این رابطه وجود دارد. اگر یک زن خارجی با یک مرد دومینیکن ازدواج کند میتواند اقامت دومینیکا را دریافت نماید در حالی که اگر یک مرد خارجی با یک زن دومینیکن ازدواج نماید به طور مستقیم نمیتواند اقامت دومینیکا را بگیرد. اگر متقاضی این نوع اقامت دومینیکا هستید توصیه مینماییم با مشاورین مجرب تماس حاصل نموده تا مشاوره اخذ نمایید.

 

مزایای مهاجرت دومینیکا

 

یکی از مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا مسافرت بین المللی آزاد در کشورهای مختلف جهان است. اگر شما پاسپورت دومینیکا را داشته باشید می توانید بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید همچنین در جلسات تجاری این کشورها شرکن کنید، در دوره های تحصیلی  ثبت نام نمایید، از خدمات درمانی بیمارستان ها استفاده کنید و برای تعطیلات به کشورهایی همچون سوئیس و هنگ کنگ سفر کنید. با تابعیت کشور دومینیکا پروسه ساده تری برای اخذ اقامت کشورهای دیگر همچون کانادا و استرالیا خواهید داشت.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا لازم نیست حتی یک بار یه این کشور سفر کنید و هیچ شرطی برای حضور در دومینیکا وجود ندارد. در اغلب موارد متقاضیان پس از اخذ شهروندی دومینیکا نیازی به سلب تابعیت اول خود ندارند زیرا این پروسه به طور کاملأ محرمانه است و هیچ گونه افشای اطلاعات وجود ندارد. البته پیش تر هم عرض شد که این موضوع کاملا در قوانین مهاجرت به دومینیکا مطرح شده است و اصولا تابعیت مضاعف اعطا نمیگردد.

 

نتیجه گیری:

 

اگر شما متقاضی مهاجرت به دومینیکا هستید و اگر به دنبال این هستید شانس خود را در زمینه مهاجرت به دومینیکا امتحان نمایید، به شما پیشنهاد میشود حتما ازمشاورین مجرب در این زمینه مشورت اخذ نمایید و پیش از آنکه هزینه های گزاف انجام دهید ابتدا خوب مشاوره شوید. این کشور، یا بهتر است بگوییم این جزیره ی زیبا امروزه متقاضیان زیادی برای سرمایه گزاری و کارآفرینی دارد اما اگر شرایط مهاجرت به دومینیکا را نداریم و از یک وکیل برجسته در این ضمینه راهنمایی نجوییم امکان از دست دادن تمام سرمایه های خود را در این مسیر داریم. در پایان، از بین راه های مهاجرت به دومینیکا ، مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گزاری را پیش نهاد میکنیم به شرط آنکه همراه با مشورت باشد.

در این مقاله سعی کردیم  مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا و شرایط ۲۰۱۷ اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا همچنین شرایط ۲۰۱۸ اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا را خدمت شما توضیح بدهیم تا افرادی که متمایل به سرمایه گذاری در کشور دومینیکن هستند با مطالعه این مقاله از اخرین قوانین و شرایط مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا مطلع شوند و در صورتی که تمایل دارید از اخرین قوانین اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکامطلع شوید میتوانید در ساعات اداری با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا بهره مند شوید .