مهاجرت به ترکیه و بررسی شرایط آن

مهاجرت به ترکیه و انواع روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. سوالاتی که ذهن متقاضیان مهاجرت به ترکیه را درگیر خود می کند اعم از این است که چه روش هایی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد؟ چه میزان سرمایه برای اخذ اقامت ترکیه مورد نیاز است؟ شرایط اخذ اقامت و تابعیت ترکیه به چه صورت است؟ تمامی این سوالات و سایر جنبه های اصلی اخذ اقامت ترکیه در این مقاله به صورت دقیق پاسخ داده می شود. یکی از نکات حائز اهمیت قبل از اقدام به مهاجرت بررسی شرایط نظام اقتصادی و سیاسی، تحلیل سیستم آموزشی و شرایط کاری کشور مقصد می باشد. به همین دلیل موسسه حقوقی ملک پور با بهره گیری از دانش وکلای مجرب و مشاورین خبره آماده ارائه قوانین مهاجرتی مطابق با آخرین بروز رسانی های انجام شده،‌ به متقاضیان مهاجرت به ترکیه می باشد. چنانچه ابهاماتی در زمینه مهاجرت به ترکیه دارید می توانید طی تماس تلفنی از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

مهاجرت به ترکیه 3 مهاجرت به ترکیه

شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به ترکیه و شرایط عمومی آن

ترکیه کشوری است که موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد چرا که بخشی از آن در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و در طول تاریخ همواره به عنوان یک پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کرده است. ترکیه از نظر قلمرو و مساحت در بین کشورهای بزرگ منطقه قرار دارد. این کشور از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان محدود می شود. آنکارا پایتخت ترکیه است در حالی که بزرگترین شهر و بندر آن استانبول است.

ترکیه در حال حاضر میزبان بیشترین جمعیت مهاجر است. تعداد مهاجران و پناهندگان ساکن ترکیه اکنون ۳.۹ میلیون نفر است که بیش از ۹۰ درصد آن ها سوری هستند و به دنبال درگیری های مداوم در سوریه به ترکیه مهاجرت نموده اند. از طرف دیگر وجود دانشگاه های معتبر بسیاری در ترکیه باعث شده است متقاضیان مهاجرت به ترکیه برای تحصیل نیز نرخ بالایی را به خود اختصاص دهند.

مهاجرت به ترکیه 1 مهاجرت به ترکیه

در این ویدئو خواهید آموخت:

برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

آیا ترکیه کشور مناسبی برای مهاجرت است؟

آیا خرید ملک در ترکیه سود آور است؟

فایل صوتی این ویدئو

audio مهاجرت به ترکیه

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به ترکیه

video مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق کار در ابتدا باید بدانند با توجه به اینکه زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی استانبولی می باشد تسلط به زبان ترکی استانبولی از جمله پیش نیازهای اصلی برای استخدام توسط کارفرمایان ترک می باشد. کلیه متقاضیان کار در ترکیه نیاز به دریافت مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی (MLSS) این کشور دارند. البته شایان ذکر است در اولین مرحله شخص متقاضی باید مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را با موفقیت گذرانده و با یک کارفرمای ترک به توافق رسیده باشد. همزمان با دریافت مجوز کاری شخص، مدارک از سوی کارفرما نیز باید به اداره کار تحویل گردد. در این حالت ابتدا به فرد اقامت یک ساله اعطا می گردد که در صورت تمدید قرارداد کاری توسط کارفرما، مدت اقامت نیز تمدید می گردد.

 کلیه دانشجویان در حال تحصیل نیز تنها با ارائه مجوز کاری مجاز به کار پاره وقت در این کشور هستند. جالب است بدانید نرخ بیکاری کشور ترکیه در حدود ۱۱ درصد است و این عدد در مقایسه با کشورهایی مثل آلمان و اتریش که زیر 5 درصد آمار بیکاری دارند نشان از وضعیت نامساعد اشتغال در این کشور دارد. به همین دلیل به دانشجویان مقطع لیسانس در کشور ترکیه مجوز کاری اعطا نمی گردد و تنها دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکتری حق انجام کار پاره وقت را دارند. در نمودار زیر نیز می توانید روند تغییرات نرخ بیکاری در ترکیه در سال های اخیر را مشاهده نمایید.

مهاجرت به ترکیه 2 مهاجرت به ترکیه

از دیگر نکات مهم برای متقاضیان کار در ترکیه بررسی شرایط ویزای همراه است. شخص متقاضی پس از یک سال کار و پرداخت بیمه و مالیات به دولت ترکیه می تواند برای همراهان خود اعم از همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال درخواست ویزا نماید. به صورت کلی در حال حاضر کشورهای برتر اروپایی مانند آلمان و اتریش در مقایسه با ترکیه از بهترین گزینه های مهاجرت کاری برخوردار هستند لذا توصیه می گردد با توجه به رزومه شغلی و تحصیلی خود،‌ ویزای کاری این کشورها را نیز بررسی نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در ترکیه از سطح مدارس شروع می شود و تا مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ادامه دارد. تحصیل در مدارس ترکیه به زبان ترکی استانبولی است. سن تحصیل در مدارس ترکیه از ۷ سالگی شروع می شود و تا ۱۸ سالگی ادامه دارد. در کلیه مدارس دولتی کشور ترکیه تحصیل به صورت رایگان است. تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان های ترکی و انگلیسی امکان پذیر است. کسانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور را دارند باید به زبان ترکی تحصیل کنند اما در دانشگاه های خصوصی امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

 متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید در اولین مرحله نسبت به اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. افرادی که قصد ورود به دانشگاه های ترک زبان را دارند، باید مدرکی مبنی بر گذراندن آزمون Yos ارائه نمایند. این مدرک برای دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی فعالیت دارند Sat نام دارد. امکان دریافت بورس تحصیلی نیز در ترکیه وجود دارد که با توجه به رزومه تحصیلی فرد قابل اعطا می باشد. میانگین نمرات مقاطع تحصیلی قبلی و تسلط به زبان ترکی از موارد مهم در اخذ بورس تحصیلی به حساب می آیند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. سیاست های کشور ترکیه در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. به صورتی که سرمایه گذاران علاوه بر اخذ اقامت این کشور می توانند به سود قابل توجهی نیز دست یابند. یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. در این روش نیاز است که فرد متقاضی طی استخدام ۵ نفر نیروی ترک، بیمه و مالیات آن ها را به دولت بپردازد. از این طریق پس از ۵ سال شخص می تواند اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت کند.

خرید ملک در ترکیه نیز یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه می باشد. این شیوه علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری شما را به سمت اخذ اقامت دائم و حتی تابعیت نیز سوق خواهد داد. برای اینکه از طریق خرید ملک موفق به اخذ پاسپورت ترکیه شوید، باید ارزش ملک خریداری شده حداقل معادل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا باشد. در غیر اینصورت اقامت فرد به صورت سالیانه تمدید می شود تا منجر به اقامت دائم گردد.

مهاجرت به ترکیه 5 مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق ازدواج، قوانینی مشابه سایر کشورها دارد. به این ترتیب که شخص الزاما باید اقامت دائم یا پاسپورت ترکیه را داشته باشد تا پس از ازدواج همسر وی بتواند اقامت دائم دریافت نماید. اقامتی که در ابتدا اعطا می گردد ۳ تا ۵ سال است و در صورت تداوم ازدواج به اقامت دائم منجر می گردد. نکته مهم در خصوص اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج این است که طرفین باید اثبات نمایند که ازدواج آنان حقیقی است و هدف آن ها از ازدواج اخذ اقامت نمی باشد، بلکه ازدواج بر پایه علاقه و تفاهم بنا شده است. ازدواج صوری با هدف اخذ اقامت در ترکیه، جرم تلقی می شود و برای می تواند برای طرفین جریمه های مالی یا زندان به همراه داشته باشد.

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

در حقوق بین الملل، قوانین تولد در کشورها از دو سیستم پیروی می کند، سیستم خاک و سیستم خون. تولد فرد در خاک کشورهایی که از طریق سیستم خاک تابعیت خود را اعطا می نمایند برای اخذ پاسپورت آن کشور کافی است. اما در کشورهایی که از طریق سیستم خون اقدام به اعطای تابعیت می نمایند، لازم است پدر یا مادر فرد تابعیت کشور مذکور را داشته باشند. کشور ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که در اعطای تابعیت خود از سیستم خون پیروی می کند. در نتیجه متقاضیان مهاجرت به ترکیه که قصد تولد فرزند در کشور ترکیه را دارند، ابتدا باید از طریق روش سرمایه گذاری، خرید ملک و کار در ترکیه پاسپورت این کشور را دریافت نمایند تا فرزند ایشان نیز تابعیت ترکیه را دریافت نماید. در صورتی که والدین اقامت موقت یا اقامت دائم ترکیه را داشته باشند در صورت تولد فرزند در ترکیه، فرزند آن ها نیز همان نوع اقامت را در ترکیه خواهد داشت.

مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

پناهنده شخصی است که به دلیل مسائل سیاسی، مذهبی، عقیدتی، عضویت در گروه های خاص و جنگ و مواردی از این قبیل در کشوری که زندگی می کند از امنیت جانی برخوردار نیست و تحت شکنجه و آزار قرار دارد، بر همین اساس به یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو پناه می برد تا در امان باشد و از او حمایت شود. کشور ترکیه از جمله اعضای کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو است که مفاد آن را با شرط محدودیت جغرافیایی پذیرفته است. بدین صورت که تنها از پناهندگان کشورهای عضو شورای اروپا به صورت کامل حمایت می کند.

کسانی که روش پناهندگی را برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنند باید بدانند دولت ترکیه در قبال سایر پناهجویان وظیفه حمایت موقت را دارد و بعد از مدتی به کشور دیگری هدایت می شوند. در این راه قاچاقچیان انسان به شیوه هایی کاملا نا امن اقدام به جا به جایی افراد می نمایند که در این مسیر بسیاری از پناهجویان جان خود را از دست می دهند. از سوی دیگر با توجه به جایگاه اجتماعی پایین پناهجویان در این کشور، آمار خودکشی در بین پناهجویان به علت لطمات اجتماعی قابل توجه است. شایان ذکر است موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

مهاجرت به ترکیه 7 مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

سیستم مهاجرت به ترکیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق کمی متفاوت است. ترکیه از جمله کشورهایی است که تجار مشهور، ورزشکاران، هنرمندان، دانش آموزان و دانشجویان تیزهوش و افراد موفق را برای اخذ تابعیت با روش های ویژه ای می پذیرد. افرادی که دارای رزومه های قوی و معتبر در سطح فعالیت های جهانی و بین المللی هستند در این گروه جای دارند. به عنوان مثال ورزشکارانی که در مسابقات جهانی دارای مدال هستند و یا هنرمندانی که در فستیوال ها و نمایشگاه های بین المللی جایزه دریافت کرده اند. البته سایر کشورهای جهان نیز مانند کشورهای برتر اروپایی، آمریکا و کانادا نیز از این سیستم پذیرش مهاجر حمایت می کنند. یکی از محبوب برنامه های اقامتی برای هنرمندان در دنیا، ویزای هنرمندان اتریش می باشد که مؤسسه MIE از معدود موسساتی است که در این زمینه فعالیت دارد و می تواند راهنمای هنرمندان در اخذ اقامت باشد.

مهاجرت به ترکیه و هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه زندگی متقاضیان مهاجرت به ترکیه بسته به سبک زندگی افراد متفاوت است. همانند سایر کشورها اقامت در شهرهای بزرگ و سکونت در محل های نزدیک به مرکز شهر،‌ هزینه های بالاتری را در بر دارد. هزینه اجاره منزل در ترکیه از ۱،۰۰۰ لیر شروع می شود و در برخی مناطق به ۳۵،۰۰۰ لیر نیز می رسد. به صورت متوسط هزینه های زندگی در ترکیه برای یک نفر از ۸۰۰ لیر تا ۲،۰۰۰ لیر در ماه متغیر است. با توجه به بالا بودن هزینه سوخت در ترکیه،‌ استفاده از وسایل نقلیه شخصی هزینه زیادی به دنبال دارد در حالیکه با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی می توان هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

مهاجرت به ترکیه 6 مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت ترکیه

مهاجرت به ترکیه با هدف اخذ تابعیت برای افرادی که پدر یا مادر آنها تابعیت کشور ترکیه را ندارد از طریق کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است. همان طور که در قوانین سایر کشورها نیز بررسی نموده ایم، اقامت تحصیلی هیچ گاه به اقامت دائم و تابعیت منتهی نمی گردد. افراد برای دریافت تابعیت از دولت یک کشور لازم است که در مدت مشخصی به دولت کشور مورد نظر بیمه و مالیات پرداخت نمایند، با فرهنگ کشور ادغام شوند و به زبان، تاریخ و آداب و رسوم آن به صورت کامل مسلط گردند. بدین ترتیب دیگر نیازی به تمدید ویزا، اقامت و مجوز کار نخواهید داشت و با توجه به اینکه دولت ترکیه تابعیت دوگانه را می پذیرد نیازی به لغو تابعیت قبلی خود نخواهید داشت. به طور کلی برای کسب تابعیت ترکیه شما باید به مدت 5 سال و در هر سال حداقل 6 ماه در ترکیه در این کشور زندگی کرده باشید. در صورتی که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده باشید یا در خاک ترکیه متولد شده باشید این زمان به 3 سال کاهش می یابد. در اقدام برای اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری نیز سه راه پیش روی شما قرار دارد.

 • خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار که بین ۳ تا ۶ ماه منجر به اخذ پاسپورت می گردد.

 • سپرده گزاری به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا یا سایر ارزهای موجود در بانک های ترکیه یا خزانه داری و یا صندوق سرمایه گذاری ترکیه به مدت ۳ سال

 • ثبت شرکت در ترکیه و استخدام ۵۰ نفر نیروی ترک در آن

پاسخ به سوالات متداول در زمینه مهاجرت به ترکیه

آیا می توان در ترکیه پناهنده شد و از این طریق درخواست اقامت کانادا را داد؟ پناهندگان در ترکیه چگونه می توانند اقامت کانادا را بگیرند؟

audio مهاجرت به ترکیه
audio مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه و سخن پایانی

مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه از طریق روش های تولد، تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم. همانطور که گفته شد یکی از روش هایی که بسیار سریع منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور ترکیه می گردد، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. البته قابل ذکر است زمانی که ارزش ملک خریداری شده حداقل برابر با ۲۵۰ هزار دلار باشد منجر به تابعیت خواهد شد. با توجه به اهمیت بررسی وضعیت اقتصادی و قوانین مالیاتی هر کشور قبل از اقدام به سرمایه گذاری، توصیه می گردد طی مشورت با یک وکیل مهاجرتی مجرب در این راه قدم بردارید. موسسه حقوقی ملک پور با تکیه بر دانش وکلای توانمند فعال در عرصه بین الملل و مشاورین کارآزموده،‌ آماده ارائه بهترین خدمات مهاجرتی به شما عزیزان می باشد. در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در باب مهاجرت به ترکیه در بخش دیدگاه های سایت مطرح و پاسخ مشاورین ما را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

42 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز میزان سرمایه به روشی که انتخاب می کنید بستگی دارد. مثلا برای خرید ملک در ترکیه شما باید حداقل 250 هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

   پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۷ سال دارم و در حال درس خواندنم به نظر شما بهترین راه و مناسب ترین راه برای من چیست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با این سن تحصیل در ترکیه رو بهتون پیشنهاد میکنیم:
   تحصیل در ترکیه در ابتدا نیازمند قبولی در کنکور سراسری دانشگاه های ترکیه یا YOS می باشد. پس از قبلی در آزمون با ارائه مدرک زبان آیلتس 6 به بالا یا معادل ترکی آن به همراه سایر مدارک مورد نیاز می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان ترکی بین 300 تا 800 دلار و به زبان انگلیسی بین 500 تا 1800 دلار است. دانشگاه های خصوصی ترکیه نیز بین 5000 تا 20000 دلار آمریکا شهریه دارند.

   پاسخ
 2. علی گلپور گفته:

  سلام من کارآفرین تو حوزه پوشاک در ایران هستم براز مهاجرت به ترکه چه باید بکنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در ترکیه می بایست از کارفرمایی در ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشید. به دلیل ورود بدون ویزا به کشور ترکیه برای ایرانیان، جستجوی کار در این کشور کار دشواری نخواهد بود. هرچند ترجیحاً نیاز به دانستن زبان ترکی و در برخی شرکت های محدود، انگلیسی خواهید داشت. در کل به عنوان آسان ترین راه، به منظور کار در ترکیه می توانید از موسسات کاریابی بین المللی کمک بگیرید که تعدادشان در ایران بسیار زیاد است. مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   https://malekpourmie.com/موسسات-معتبر-کاریابی-در-ترکیه/

   پاسخ
 3. ساناز گفته:

  سلام در توضیحاتتون نوشته بودید پدرو مادر اگه تابعیت ترکیه رو نداشته باشن اما فرزندشون تو ترکیه متولد بشه، فرزند تابعیت ترکیه رو میگیره
  اما درپاسخ یکی از کامنت ها عکسش رو فرمودید.
  ممنون میشم بطور واضح پاسخ من رو در این زمینه بدین ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در مقاله این مورد به وضوح اشاره شده که پدر و یا مادر حتما باید شهروند ترکیه و یا دارای پاسپورت ترکیه باشن تا فرزندشون شهروند ترکیه بشه:

   مهاجرت به ترکیه و تابعیت کشور ترکیه:
   در مورد تابعیت کشور ترکیه باید گفت که ترکیه از اصل خون پیروی می کند یعنی چنانچه پدر یا مادر کودک ترکیه ای باشند فرزند نیز به تبع آنها ترکیه ای محسوب می شود . بنابراین در ترکیه تفاوتی بین پدر یا مادر وجود ندارد و هریک از آنها می توانند چنانچه تابعیت ترکیه را داشته باشند فرزند را نیز تبعه کشور ترکیه نمایند. که قانون اساسی ترکیه اشخاص زیر را تابع کشور ترکیه دانسته است:
   – هرکس که به واسه رابطه شهروندی به کشور ترکیه ملتزم شده باشد
   – هرکس که از پدر یا مادر ترکیه ای متولد شود

   پاسخ
 4. لیلا گفته:

  با سلام و عرض احترام خدمت جناب اقای دکتر ملک پور من ۴۳ ساله هستم بازنشسته بانک میباشم دوست دارم تنها ثمره زندگی ما . بهتر بتواند ادامه تحصیل دهد دخترم ۱۱ ساله است و همسرم نیز کارمند رسمی شرکت نفت است که هنوز بازنشسته نشده اما میتواند من و دخترم را از نظر مالی ساپورت نماید پیشنهاد شما کدام کشور میباشد برای مهاجرت . دوستان و اشنایان ترکیه را بخاطر تزدیک بودنش به ایران پیشنها د داده اند اما من میخواهم با یک فرد متخصص و کارازموده همچون شما مشورت نمایم باسپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سن فرزندتان برای اخذ ویزای تحصیلی پایین است و ریسک ویزای ایشان بالا خواهد بود. حداقل سن توصیه شده برای تحصیل در مدارس سن 13 سال می باشد.

   پاسخ
 5. رضا گفته:

  درود بر جناب ملک پور . دلیل ترکیه رفتن اول اینه که ما افراد فنی که شدیدا در ایران استثمار شدیم از زیر یوغ این استثمار بیاییم بیرون . دوم :اینکه برای هزینه رفتن به سوئد نیاز به پول هست و اون هم حدود صدو پنجاه تا دویست میلیون که در ایران توسط سود جویی و کلاشی بدست میاد که ما فنی ها از این قشر نیستیم وگرنه خونه هممون بالای شهر بود که نیست . حالا از حوزه ریال و اقتصاد مریضش اول باید بیرون اومد بعد که در ترکیه مستقر شدیم حالا برای رفتن به سوئد از طریق دوره های زبان و شرکت در فوق لیسانس و کار پاره وقت اقدام کرد . حالا اگر راهی سراغ دارید که میشه با 50 میلیون رفت سوئد بفرمایید من حاضرم بیام با شما قرارداد ببندم . وگرنه برای من که یه متخصص الکترونیک هستم توی ترکیه بالاخره کار پیدا میشه البته که به سختی ولی میشه و با 50 میلیون هم میشه از این اقتصاد مریض دزد پرور رهایی پیدا کرد . این جواب شما ست که سوال کردید این چه کاریه . آقا ده بار که زندگی به آدم نمیدن هرجه زودتر باید از نکبت دوری کرد . من 49 سالمه تا حالا صبر کردم که درست بشه بدتر شد که درست نشد . باز هم ممنون میشم اگر راهی هست که با این مبلغ میشه حرکتی کرد بفرمایید من بیام خدمتتون سریعا قرارداد ببندم . با سپاس از راهنمایی های شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در ترکیه می بایست از کارفرمایی در ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشید. به دلیل ورود بدون ویزا به کشور ترکیه برای ایرانیان، جستجوی کار در این کشور کار دشواری نخواهد بود. هرچند ترجیحاً نیاز به دانستن زبان ترکی خواهید داشت. در کل به عنوان آسان ترین راه، به منظور کار در ترکیه می توانید از موسسات کاریابی بین المللی کمک بگیرید که تعدادشان در ایران بسیار زیاد است. مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   https://malekpour.ir/موسسات-معتبر-کاریابی-در-ترکیه/

   پاسخ
 6. رامتین گفته:

  با سلام و خسته نباشید میخاستم یه سوال بپرسم هنوز امکان اقامت دایم از طریق ملک وجود داره در ترکیه؟ و چقدر برای خرید ملک باید پول داشت؟ و این پروسه چقدر طول میکشه؟ شما انجام میدید؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما با خرید ملکی به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا اقامت ترکیه را اخذ خواهید نمود ولی ممکن است پس از گذست چند سال اقامت شما را لغو نمایند. در صورتی که با همین سرمایه و حتی مبلغ کمتر می توانید از طرقی اقامت کشورهای اروپایی و کانادا را بدیت بیاورید. پشینهاد میکنیم به منظور ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   با ویزای توریستی خیر ولی اگر اقامت بلند مدت این کشور را داشته باشید برای شما امکان پذیر است

   پاسخ
 7. جواد گفته:

  با سلام و سپاس از زحمات شما

  من 34 ساله هستم و کارشناسی ارشد هنر دارم در رشته تولید رادیو و تلویزیون ، میخواستم اگه امکانش هست توضیح بفرمایید با این مدرک میشه در ترکیه کار پیدا کرد؟ اساسا رشته های هنری از نطر کار چطور هستن ؟

  سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید یا شخصا برای جستجوی کار به کشور ترکیه سفر کنید.
   اما توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور ترکیه بسیار بالا می باشد و در موقعیت های شغلی مختلف نیز اولویت استخدام با شهروندان این کشور است. به همین دلیل نمی توان گفت که یافتن کار در ترکیه کار ساده ای ست.

   پاسخ
 8. امیرحسین گفته:

  سلام ببخشید من 17 سالمه و رشته کامپیوتر رو میخونم سال بعد دیپلم میگیرم ؛ مدرک پایان دوره زبان انگلیسی رو هم دارم میخاستم ببینم یک روشی هست که به عنوان یک کار آموز بتونم برم یا تنها راه
  برای من ویزای تحصیلی هستش به نظر شما بهترین زاه برای من چیه؟ و یا کدوم کشور مناسبتره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. اخذ ویزای تحصیلی علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به سن، گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 9. رها دارایی گفته:

  سلام
  خودم 27 و همسرم 31 ساله هستیم. لیسانس معماری با 33سال سابقه کار با سمت کارشناس آموزش کارکنان توی نیروگاه برق دارم و حدود 350 میلیون تومن سرمایه و سطح زبان متوسط. از چه راهی میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. چند راه برای شما وجود خواهد داشت که مهمترین آن در صورتی که گپ تحصیلی نداشته باشید راه تحصیل است. پیشنهاد می شود که مشاوره تخصصی با کارشناسان ما داشته باشید.

   پاسخ
 10. سودا گفته:

  سلام کسی که بره اونجا و درخواست پناهندگی کنه، میتونه وارد دانشگاه بشه و تحصیل کنه؟

  پاسخ
 11. مریم گفته:

  من و همسرم برایی مهاجرت تصمیم داریم به ترکیه بیایم و پسرمون۸سالشه برایی تحصیل پسرمون مشکلی پیش نمیاد و اینکه پسرمون که زبان بلد نیست از چه مقطعی شروع به تحصیل میکنه

  پاسخ
 12. مبینا گفته:

  سلام من دیپلم فنی دارم و ۲۳سالمه میخوام دانشگاه ثبت نام کنم.به نظرتون میشه ثبت نام کرد یانه؟من مدرک هلال احمر،بهیاری،تکنسین داروخانه هم دارم به درد میخوره یا نه؟؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   رشته ی مورد نظر شما در دانشگاهی که میخواهید،مدارک زبان و … نیاز است تا بتوان مشاوره کاملی به شما ارائه نمود.لذا برای اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 13. Ali گفته:

  سلام خسته نباشيد.من در يكي از كارگاه هاي بسته بندي پوشاك در تركيه مشغول كار هستم امكان گرفتن اقامت از موسسه هست ؟؟و هزينه ان چقدر ميشود؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود و هزینۀ آن با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. ازاده گفته:

  سلام سوالی دارم.اگر فرزند من در دوره دبستان در ترکیه تحصیل کند ایا مسله ویزا و زندگی در انجا حل میشود برای من به عنوان همراه و او؟ایا میتوانم سفری به ترکیه کنم و فرزندم رو ثبت نام کنم یا پذیرش و شرایط خاص لازم است؟تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 15. مهرداد گفته:

  سلام ببخشید اگر مادر وپدر به عنوان توریست به ترکیه بروند و فرزندشان اونجا به دنیا بیاورد تابعیت ترک به فرزند میدهند یا نه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. خیر نظام کشور ترکیه بر اساس خون می باشد و از طریق پدر تابعیت می گیرند. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
Rating: 5