مهاجرت به ترکیه

 • مهاجرت به ترکیه در یک نگاه

 • مهاجرت به ترکیه و تابعیت کشور ترکیه

 • بررسی نظام اقتصادی کشور ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه

 • بررسی نظام سیاسی کشور ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه

 • مهاجرت به ترکیه و راههای ان

مهاجرت ترکیه مهاجرت به ترکیه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مهاجرت به ترکیه در یک نگاه

مهاجرت به ترکیه و شرایط ان را در این مقاله بررسی مینماییم ، کشور ترکیه یک کشور اوراسیایی است که در منطقه خاورمیانه واقع شده است .ترکیه در یکی از حساس ترین مناطق جهان به لحاظ جغرافیایی است که دارای موقعیت راهبردی و بسیار خوبی می باشد. سعی ما در نوشته حاضر این است که نظام سیاسی کشور ترکیه ، هزینه های زندگی در ترکیه و مسائل مربوط به اخذ تابعیت ترکیه را بررسی نماییم . همچنین بیان کنیم که کشور ترکیه از کدام یک از سیستم های حقوقی کامن لا یا حقوق نوشته تبعیت می نماید تا حدودی نمای کلی از نظام حقوقی کشور ترکیه نیز به دست داده شود . برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت اطلاعات مهاجرت از طریق مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق کار در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در ترکیه ، مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی در ترکیه و … می توانید به سایت ملک پور مراجعه فرمایید و یا با مشاورین مجرب و کارشناسان در زمینه مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

 • سوالاتی که می توان در این زمینه مطرح نمود :
 • تابعیت کشور ترکیه به چه کسانی داده می شود؟
 • نظام حقوقی و سیاسی ترکیه چگونه است؟
 • آیا ترکیه کشور مناسبی برای اقامت است؟
 • راههای اخذ اقامت ترکیه چیست؟
 • . هزینه های زندگی و وضعیت اقتصادی در کشور ترکیه چگونه است؟

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب مهاجرت به ترکیه:

audio مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه و تابعیت کشور ترکیه

ظام حقوقی ترکیه به گونه ای است که با نظام حقوقی اروپا مشابهت های فراوانی دارد. برای مثال حقوق مدنی ترکیه از قانون مدنی سوئیس ، حقوق تجارت و حقوق تعهدات آلمان .و حقوق اداری ترکیه از فرانسه و قانون مجازات آن هم از ایتالیا گرفته شده است.

بنابراین ترکیه دارای یک نظام حقوقی نوشته است .

در مورد تابعیت کشور ترکیه باید گفت که ترکیه از اصل خون پیروی می کند یعنی چنانچه پدر یا مادر کودک ترکیه ای باشند فرزند نیز به تبع آنها ترکیه ای محسوب می شود . بنابراین در ترکیه تفاوتی بین پدر یا مادر وجود ندارد و هریک از آنها می توانند چنانچه تابعیت ترکیه را داشته باشند فرزند را نیز تبعه کشور ترکیه نمایند. که قانون اساسی ترکیه اشخاص زیر را تابع کشور ترکیه دانسته است:

– هرکس که به واسه رابطه شهروندی به کشور ترکیه ملتزم شده باشد

– هرکس که از پدر یا مادر ترکیه ای متولد شود

– تابعیت و شهروندی ترکیه می تواند به موجب شرایط قانونی کسب شود .

– تابعیت ترکیه از هیچ کس سلب نمی شود مگر آنکه شخص عملی را انجام دهد که خیانت به کشور محسوب شود .

کودکان زیر ۱۸ سال که به وسیله اشخاصی که تبعه ترکیه هستند به فرزند خواندگی گرفته می شوند به طور خودکار تابعیت ترکیه را کسب می نمایند . همچنین طبق قانون تابعیت و شهروندی ترکیه کودکی که در ترکیه متولد می شود اما از طریق پدر یا مادر بیگانه خود تابعیت هیچ کشوری را نداشته باشد تابعیت ترکیه به او داده می شود.(ماده ۸)

قانون شهروندی ترکیه ( مواد ۱۴و۱۵)مواردی را بیان می کند که طبق آن اشخاصی که تابعیت ترکیه ای خود را از دست داده اند می توانند با تصمیم هیئت وزیران برای کسب دوباره تابعیت ترکیه اقدام کنند که خود به دو گروه تقسیم شده اند. یک: اشخاصی که بدون شرط اقامت می توانند دوباره تابعیت را اخذ کنند

دو : اشخاصی که در صورت اقامت می توانند دوباره به تابعیت ترکیه در بیایند.

اشخاصی که بدون شرط اقامت می توانند با تصمیم هیئت وزیران دوباره به تابعیت ترکیه بازگردند اشخاص زیر هستند:
– اشخاصی که تابعیت ترکیه ای خود را با مجوز ترک نموده اند

– اشخاصی که تابعیت ترکیه ای خود را به دلیل اینکه پدر و مادر آنها از کسانی بودند که با توجه به ماده ۲۱ این قانون در ظرف مدت مشخص از حق انتخاب تابعیت ترکیه برخوردار نشده اند و به تابعیت ترکیه در نیامده اند

۲- اشخاصی که می توانند مجددا با تایید هیئت وزیران به تابعیت ترکیه در بیایند ولی مشروط به وجود اقامت در ترکیه می باشد:

اشخاصی که از انها طبق مواد ۲۹ و ۳۴ قانون شهروندی ترکیه سلب تابعیت شده است می توانند با تایید هیئت وزیران در صورت ۳ سال اقامت در ترکیه تابعیت ترکیه را مجددا کسب نمایند.

سلب تابعیت در کشور ترکیه می تواند صورت بگیرد(ماده ۲۹)اما باید با تصمیم هیئت وزیران باشد :

– اشخاصی که علی رغم اخطار به آنها به کشور خارجی خدماتی را ارائه کرده اند که با منافع کشور ترکیه ناسازگار است

– اشخاصی که به طور داوطلبانه بدون اجازه هیئت وزیران به دولتی که در جنگ با ترکیه است خدمات ارائه کرده اند.

– اشخاصی که بدون اخذ مجوز به خدمت سربازی در کشور خارجی رفته باشند

همانطور که در بالا ذکر شد این اشخاص می توانند در صورت اقامت در ترکیه مجددا به تابعیت کشور ترکیه در بیایند .

بررسی نظام اقتصادی کشور ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه

همانطور که می دانید مسئله اقتصاد یکی از مهم ترین عوامل برای سنجش سطح توسعه یافتگی یک کشور است و اشخاصی که می خواهند در یک کشور زندگی کنند شرایط اقتصادی و هزینه های زندگی آن کشور می تواند در تصمیم گیری افراد برای زندگی تاثیر گذار باشد. بنابراین لازم است در مورد اقتصاد کشور ترکیه نیز مطالبی گفته شود.

صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۱ اقتصاد کشور ترکیه را به عنوان بازار در حال ظهور تعریف کرده است .۱و همچنین سازمان سیا ترکیه را از کشورهای توسعه یافته معرفی نمود۲. و از کشور هایی است که در محصولات کشاورزی ، نساجی و وسایل حمل ونقل و وسایل موتوری پیشرفت های زیادی داشته است .و می توان بخش های اصلی اقتصاد ترکیه را در بخش های کشاورزی و بخش صنعت شامل پارچه و لباس ، کشتی سازی ، صنایع دفاعی ، و صنعت فولاد آهن و پیمانکاری و ساخت و ساز و گردشگری دانست. همچنین ترکیه دارای منابع طبیعی نفت و گاز و انرژی زمین گرمایی می باشد.

مطلبی که قابل ذکر است نابرابری منطقه ای درثروت در ترکیه است . که ثروت در غرب و شمال غربی ترکیه متمرکز شده و قسمت شرق و جنوب شرق جمعیت فقیر زیادی وجود دارند و همچنین نرخ بیکاری نیز در این نواحی زیاد است .

بررسی نظام سیاسی کشور ترکیه جهت مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه با نام رسمی جمهوری ترکیه شناخته می شود که با کشورهای ایران ، ارمنستان،گرجستان ، آذربایجان، ، بلغارستان ، یونان ، عراق و سوریه همسایه است که در شمال آن دریای سیاه وغرب آن دریای مدیترانه ودو دریای کوچک مرمره و اژه قرار گرفته اند.

ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی بسیار حساس خود گذرگاه بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی است و ایران نیز از ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می کند .جمعیت ترکیه در سال ۲۰۱۵، هفتاد وهفت میلیون نفر برآورد شده است . حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند .پایتخت ترکیه شهر آنکارا است که در سال ۱۹۲۳ از زمانی که جمهوری ترکیه تشکیل شد پایتخت ترکیه از استانبول به آنکارا تغییر یافته است اما هم اکنون نیز شهر استانبول سومین شهر توریستی جهان و بزرگترین شهر ترکیه محسوب می شود .

ترکیه دارای نظام پارلمانی است یعنی محور اصلی کشور نمایندگان و مجلس این کشور هستند اما در ترکیه با اینکه نظام پارلمانی است اختیاراتی نیز به رئیس جمهور مانند ریاست کل قوا و یا بازگرداندن مصوبات مجلس نمایندگان و در صورت اصرار پارلمان برگزاری همه پرسی داده شده است . رئیس جمهور توسط نمایندگان با رای حداقل دو سوم نمایندگان مجلس ملی برای مدت ۵ سال انتخاب می شود.انتصاب اعضای شوراهای عالی و رؤسای دانشگاه های ترکیه و قضات دادگاه قانون اساسی نیز از اختیارات رئیس جمهور ترکیه می باشد .

مهاجرت به ترکیه و راههای ان

 • مهاجرت به ترکیه ازطریق مجوز اقامت کوتاه مدت در ترکیه

  اقامت کوتاه مدت ترکیه که معمولا به منظور فعالیت هایی چون کار، تحصیل و مقاصد توریستی صادر می شودا قامتی یکساله است که پس از چندسال تمدید حتی امکان تبدیل به اقامت دائم هم دارد.

  ویزای موقت ترکیه جهت مقاصد زیر میتواند صادر شود:

  اقامت به منظور تحقیقات علمی
  اقامت به منظور راه اندازی کسب و کار و برقراری ارتباطات تجاری (اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری)
  اقامت به منظور توریستی یا اقامت ترکیه واجاره ملک (به منظور مقاصد گردشگری)
  اقامت به منظور حضور در برنامه ها و کارگاه های آموزشی شرکت های محلی ترکیه
  اقامت به منظور تحصیل یا شرکت در برنامه های بین المللی که مراکز آموزشی ترکیه برگزار می کنند
  اقامت به منظور استفاده از برنامه های درمانی (بشر دوستانه)
  اقامت به منظور یادگیری زبان ترکی
  اقامت به منظور شرکت در برنامه های آموزشی، تحقیق، کارآموزی یا دوره های تخصصی از طریق سازمان‌های عمومی
  اقامت برای قربانیان قاچاق انسان
  اقامت به منظور خرید خانه (مالکیت اموال غیرمنقول)
  اقامت به منظور ازدواج

 • مهاجرت به ترکیه از طریق مجوز اقامت بلند مدت در ترکیه

  جهت اقامت بلندمدت ترکیه معیارهای زیر ارزیابی می گردند:

  اقامت داشتن در ترکیه حداقل به مدت ۸ سال یا ۵ سال یه صورت پیوسته
  عدم داشتن سوء پیشینه در 3سال گذشته
  عدم دریافت کمک اجتماعی در 3سال گذشته
  داشتن درآمد کافی و توانایی اداره خود و خانواده
  شخص تحت پوشش بیمه معتبر پزشکی باشد
  عدم تهدید امنیت عمومی ترکیه و پایبند به قوانین و نظم عمومی ترکیه

 • مزایای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت در ترکیه

  مزایای اقامت کوتاه مدت در ترکیه:

  امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه پس از گذشت چندسال

  هزینه‌های پایین زندگی در ترکیه

  حقوق و دستمزدها در ترکیه به نحوی است که فرد میتواند یک زندگی معمولی و مناسب فراهم کند.

  افتتاح حساب بین‌المللی

  تجارت آزاد

  مزایای اقامت بلند مدت در ترکیه:

  دریافت پاسپورت ترکیه

  حق رای

  اجازه استفاده از خدمات عمومی

  دریافت وام، تسهیلات و خرید وسایل نقلیه با بهره کم

  شرایط آسانتر جهت اخذ ویزا از کشورهای اروپایی و آمریکا

 • مهاجرت به ترکیه از طریق تولد

  کشور ترکیه قانون تابعیت مضاعف را دارد و فرد خارجی که در ترکیه و از پدر ترک و مادر خارجی متولد شود می تواند اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ کند و یک شهروند ترکیه ای محسوب شود.

  اگر فرزندی در خاک ترکیه و از پدر یا مادری متولد شود که هیچکدام از انها اقامت و تابعیت ترکیه را ندارند فرزند در صورت تمایل می تواند اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ نماید .

  تابعیت مضاعف که پیشتر در باب ان صحبت شد بدین معناست که در صورتی که شخصی همزمان 2 یا چند تابعیت داشته باشد و یا با حفظ تابعیت قدیم تابعیت جدید دیگری را کسب نماید تابعیت مضاعف نامیده می شود که کشور ترکیه بر خلاف بسیاری از کشورها تابعیت مضاعف را پذیرفته است. لذا در صورتیکه فرزندی در خاک کشور ترکیه متولد شود در صورتیکه والدین وی اقامت و تابعیت ترکیه را نداشته باشند فرزند می تواند علاوه بر اینکه تابعیت پدر و مادر خود را اخذ مینماید تابعیت ترکیه را نیز کسب کند.
  .

 • مهاجرت به ترکیه از طریق ویزای کار

  شرط اقامت ترکیه از طریق کار این است که یک شرکت ترکیه ای یا بعبارتی یک کارفرمابه شمایک پیشنهاد کاری دهد.

  برای کسب این جاب افر، شما باید تخصص ویژه ای داشته باشید و در زمان ارائه جاب افر شرکت ترکیه ای به شما، نباید شخصی که شهروندی ترکیه و تخصص شما را دارد ان کاررا بتواند انجام دهد.

  درنتیجه در حال حاضر شانس یافت کار در کشور ترکیه کم است.

  اما در صورت اخذ اقامت کاری ترکیه و اقامت بمدت چندسال میتوان اقامت دائم و سپس تابعیت ترکیه رااخذ نمود.

  پس راه ممکن جهت دریافت اقامت کاری در ترکیه، ثبت شرکت است.

  اقامت دایم ترکیه و سپس پاسپورت ترکیه به خارجیانی داده می شود که بیش از 5 سال اقامت کاری در ترکیه داشته اند و بیمه انها توسط کارفرما مرتب پرداخت شده است.

  برای اخذ اقامت کاری 2راه وجود دارد

  یا ثبت شرکت و فعال نشان دادن شرکت در این 5 سال و با استخدام افراد ترک در این شرکت و یا استخدام شدن در یک شرکت معتبر

  یا

  با ثبت شرکت ترک مطابق ضوابط خواسته شده توسط سازمان کار و امور اجتماعی ترکیه

 • مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  1-ثبت شرکت در ترکیه یا کارافرینی در ترکیه:

  ثبت شرکت در ترکیه یکی از راههای اخذ اقامت ترکیه است.جهت ثبت شرکت نیاز به یک بیزینس پلن قوی با توجیه اقتصادی بالا میباشد که بتواند توسط اداره کار ترکیه تایید شده و مجوز کسب کند.

  ثبت شرکت در ترکیه به دلایلی از جمله:

  دسترسی به بازارهای اروپایی

  بازار خوب

  فضای رقایتی

  مالیات پایین

  بسیار روش خوبی است.

  همچنین دراین روش هم پس از گذشت 5 سال میتوان اقامت دائم دریافت نمود اما لازمه ان اینست که در این 5 سال شرکت شما فعال بوده و مالیات پرداخت کرده باشد.

  2- خرید ملک در ترکیه:

  این نوع اقامت چندسال است که به خریداران املاک در ترکیه طبق قوانین سابق (قانون متقابلیت) حق خرید مستقلات در ترکیه که به (اتباع اتحادیه اروپا و آمریکا) ارئه میشده و با توجه به تصویب قانون جدید در ارایه حق خرید املاک به دارندگان پاسپورت ایرانی، نیز اعطا میگردد.

  برای گرفتن این نوع اقامت، نیازی به ثبت شرکت در ترکیه نبوده و علاوه براینکه هزینه ای جهت ثبت و نگهداری شرکت پرداخت نخواهید کرد، در صورت خرید ملک شاهد افزایش قیمت و سود سرمایه گذاری در بخش املاک ترکیه نیز خواهید شد.

  پروسه دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه پس از دریافت سند و رعایت ضوابط مربوط به اخذ اقامت خریداران خانه، ممکن خواهد بود.

 • مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

  ازدواج با فردی که شهروند ترکیه یا مقیم دائم ترکیه است (فرد نباید پناهنده باشد ) میتواند منجر به اخذ اقامت ترکیه گردد. اما باید اثبات شود که هدف واقعاازدواج بوده و صوری نیست. لذا در ابتدا یک اقامت 3 تا 5 ساله به فردداده میشود که پس از ان میتواند جهت دریافت پاسپورت ترکیه درخواست دهد.

 • مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

  برای گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیل لازم است که فرد اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های ترکیه و ارائه مدارک مورد درخواست دانشگاه از قبیلIELTS,TOMER,ALES,TOEFL,GRE که در هر دانشگاه متفاوت می باشد، را داشته باشد. پس از اخذ پذیرش از دانشگاههای ترکیه ، اداره امنیت به شما اقامت دانشجویی ترکیه با اعتبار 1 سال را می دهد که تا زمان اتمام تحصیل قابل تمدیداست.

  تحصیل در ترکیه در سه مقطع لیسانس- فوق لیسانس و دکتری و پزشکی و دندانپزشکی ممکن است تنها باید دقت نمود که دانشگاه مورد تحصیل مورد تایید وزارت علوم یا بهداشت ایران باشد.

  زبان تدریس دانشگاه های ترکیه انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی است . داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و کسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها از الزامات تحصیل در ترکیه است.

  مدت زمان مقطع لیسانس 4 سال-فوق لیسانس 2 سال-مقطع دکتری 4 سال و دوره پزشکی 4 سال است.

  دانشگاه های معتبر ترکیه که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند:

  دانشگاه حاجت تپه
  دانشگاه آنکارا
  دانشگاه چوکوروا
  دانشگاه آتاتورک
  دانشگاه دوکوزایلول
  دانشگاه بیلکنت
  دانشگاه خاورمیانه
  دانشگاه فنی استامبول
  دانشگاه بوغازیچی
  دانشگاه آناتولی
  دانشگاه اژه
  دانشگاه کارادنیز
  دانشگاه مرمره
  دانشگاه فنی ییلدیز
  دانشگاه معمار سینان
  دانشگاه استانبول
  دانشگاه غازی

 • مهاجرت به ترکیه از طریق پناهندگی

  پناهندگی از جمله راههای نامطلوب مهاجرت به ترکیه یا هرکشور دیگری میباشد.پناهندگی خطرات زیادی دارد علاوه بران افراد پناهنده از وضعیت مطلوب زندگی در کمپ ها برخوردارنیستند و از حداقل حقوق برخوردارند.بهتراست حتی الامکان سعی شود از طرق قانونی و امن جهت مهاجرت به ترکیه اقدام نمود.

 • اعتبار پاسپورت ترکیه

  پاسپورت ترکیه دارای رتبه 49 در دنیااست و دارندگان پاسپورت ترکیه میتوانند به 107 کشور بدون ویزا سفرکنند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تحصیل در ترکیه:

video مهاجرت به ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار در ترکیه:

audio مهاجرت به ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب پناهندگی در ترکیه:

audio مهاجرت به ترکیه

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب سرمایه گذاری در ترکیه- خرید ملک در ترکیه:

audio مهاجرت به ترکیه
کارآفرینی در ترکیه
پناهندگی در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه
تولد در ترکیه
کار در ترکیه
خرید ملک در ترکیه
تحصیل در ترکیه
سرمایه گذاری در ترکیه
سخن آخر

مهاجرت به ترکیه و اعم راههای ان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت و از مجموع مطالبی که گفته شد می توان گفت کشور ترکیه  کشوری توسعه یافته  و دارای موقعیت جغرافیایی مناسبی است .در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به ترکیه از راههایی همچون تحصیل در ترکیه ، کار در ترکیه ، خرید ملک در ترکیه ، سرمایه گذاری در ترکیه ، پناهندگی در ترکیه و … می توانید با مشاورین مجرب و کارشناسان ما در زمینه مهاجرت در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

law مهاجرت به ترکیه
30 پاسخ
 1. لیلا گفته:

  با سلام و عرض احترام خدمت جناب اقای دکتر ملک پور من ۴۳ ساله هستم بازنشسته بانک میباشم دوست دارم تنها ثمره زندگی ما . بهتر بتواند ادامه تحصیل دهد دخترم ۱۱ ساله است و همسرم نیز کارمند رسمی شرکت نفت است که هنوز بازنشسته نشده اما میتواند من و دخترم را از نظر مالی ساپورت نماید پیشنهاد شما کدام کشور میباشد برای مهاجرت . دوستان و اشنایان ترکیه را بخاطر تزدیک بودنش به ایران پیشنها د داده اند اما من میخواهم با یک فرد متخصص و کارازموده همچون شما مشورت نمایم باسپاس

  Rating: 5
  پاسخ
 2. رضا گفته:

  درود بر جناب ملک پور . دلیل ترکیه رفتن اول اینه که ما افراد فنی که شدیدا در ایران استثمار شدیم از زیر یوغ این استثمار بیاییم بیرون . دوم :اینکه برای هزینه رفتن به سوئد نیاز به پول هست و اون هم حدود صدو پنجاه تا دویست میلیون که در ایران توسط سود جویی و کلاشی بدست میاد که ما فنی ها از این قشر نیستیم وگرنه خونه هممون بالای شهر بود که نیست . حالا از حوزه ریال و اقتصاد مریضش اول باید بیرون اومد بعد که در ترکیه مستقر شدیم حالا برای رفتن به سوئد از طریق دوره های زبان و شرکت در فوق لیسانس و کار پاره وقت اقدام کرد . حالا اگر راهی سراغ دارید که میشه با 50 میلیون رفت سوئد بفرمایید من حاضرم بیام با شما قرارداد ببندم . وگرنه برای من که یه متخصص الکترونیک هستم توی ترکیه بالاخره کار پیدا میشه البته که به سختی ولی میشه و با 50 میلیون هم میشه از این اقتصاد مریض دزد پرور رهایی پیدا کرد . این جواب شما ست که سوال کردید این چه کاریه . آقا ده بار که زندگی به آدم نمیدن هرجه زودتر باید از نکبت دوری کرد . من 49 سالمه تا حالا صبر کردم که درست بشه بدتر شد که درست نشد . باز هم ممنون میشم اگر راهی هست که با این مبلغ میشه حرکتی کرد بفرمایید من بیام خدمتتون سریعا قرارداد ببندم . با سپاس از راهنمایی های شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور کار در ترکیه می بایست از کارفرمایی در ترکیه پیشنهاد کاری داشته باشید. به دلیل ورود بدون ویزا به کشور ترکیه برای ایرانیان، جستجوی کار در این کشور کار دشواری نخواهد بود. هرچند ترجیحاً نیاز به دانستن زبان ترکی خواهید داشت. در کل به عنوان آسان ترین راه، به منظور کار در ترکیه می توانید از موسسات کاریابی بین المللی کمک بگیرید که تعدادشان در ایران بسیار زیاد است. مقاله زیر را مطالعه نمایید.
   https://malekpour.ir/موسسات-معتبر-کاریابی-در-ترکیه/

   پاسخ
 3. رامتین گفته:

  با سلام و خسته نباشید میخاستم یه سوال بپرسم هنوز امکان اقامت دایم از طریق ملک وجود داره در ترکیه؟ و چقدر برای خرید ملک باید پول داشت؟ و این پروسه چقدر طول میکشه؟ شما انجام میدید؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما با خرید ملکی به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا اقامت ترکیه را اخذ خواهید نمود ولی ممکن است پس از گذست چند سال اقامت شما را لغو نمایند. در صورتی که با همین سرمایه و حتی مبلغ کمتر می توانید از طرقی اقامت کشورهای اروپایی و کانادا را بدیت بیاورید. پشینهاد میکنیم به منظور ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس بگیرید تا مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 4. جواد گفته:

  با سلام و سپاس از زحمات شما

  من 34 ساله هستم و کارشناسی ارشد هنر دارم در رشته تولید رادیو و تلویزیون ، میخواستم اگه امکانش هست توضیح بفرمایید با این مدرک میشه در ترکیه کار پیدا کرد؟ اساسا رشته های هنری از نطر کار چطور هستن ؟

  سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید از طریق موسسات کاریابی اقدام کنید یا شخصا برای جستجوی کار به کشور ترکیه سفر کنید.
   اما توجه داشته باشید که نرخ بیکاری در کشور ترکیه بسیار بالا می باشد و در موقعیت های شغلی مختلف نیز اولویت استخدام با شهروندان این کشور است. به همین دلیل نمی توان گفت که یافتن کار در ترکیه کار ساده ای ست.

   پاسخ
 5. امیرحسین گفته:

  سلام ببخشید من 17 سالمه و رشته کامپیوتر رو میخونم سال بعد دیپلم میگیرم ؛ مدرک پایان دوره زبان انگلیسی رو هم دارم میخاستم ببینم یک روشی هست که به عنوان یک کار آموز بتونم برم یا تنها راه
  برای من ویزای تحصیلی هستش به نظر شما بهترین زاه برای من چیه؟ و یا کدوم کشور مناسبتره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. اخذ ویزای تحصیلی علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به سن، گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 6. رها دارایی گفته:

  سلام
  خودم 27 و همسرم 31 ساله هستیم. لیسانس معماری با 33سال سابقه کار با سمت کارشناس آموزش کارکنان توی نیروگاه برق دارم و حدود 350 میلیون تومن سرمایه و سطح زبان متوسط. از چه راهی میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 7. مریم گفته:

  من و همسرم برایی مهاجرت تصمیم داریم به ترکیه بیایم و پسرمون۸سالشه برایی تحصیل پسرمون مشکلی پیش نمیاد و اینکه پسرمون که زبان بلد نیست از چه مقطعی شروع به تحصیل میکنه

  پاسخ
 8. مبینا گفته:

  سلام من دیپلم فنی دارم و ۲۳سالمه میخوام دانشگاه ثبت نام کنم.به نظرتون میشه ثبت نام کرد یانه؟من مدرک هلال احمر،بهیاری،تکنسین داروخانه هم دارم به درد میخوره یا نه؟؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   رشته ی مورد نظر شما در دانشگاهی که میخواهید،مدارک زبان و … نیاز است تا بتوان مشاوره کاملی به شما ارائه نمود.لذا برای اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 9. Ali گفته:

  سلام خسته نباشيد.من در يكي از كارگاه هاي بسته بندي پوشاك در تركيه مشغول كار هستم امكان گرفتن اقامت از موسسه هست ؟؟و هزينه ان چقدر ميشود؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود و هزینۀ آن با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. ازاده گفته:

  سلام سوالی دارم.اگر فرزند من در دوره دبستان در ترکیه تحصیل کند ایا مسله ویزا و زندگی در انجا حل میشود برای من به عنوان همراه و او؟ایا میتوانم سفری به ترکیه کنم و فرزندم رو ثبت نام کنم یا پذیرش و شرایط خاص لازم است؟تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 11. مهرداد گفته:

  سلام ببخشید اگر مادر وپدر به عنوان توریست به ترکیه بروند و فرزندشان اونجا به دنیا بیاورد تابعیت ترک به فرزند میدهند یا نه؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. خیر نظام کشور ترکیه بر اساس خون می باشد و از طریق پدر تابعیت می گیرند. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5