مهاجرت به تاجیکستان

 

مهاجرت به تاجیکستان به مانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط خاصی است که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا اطلاعات شما را در زمینه مهاجرت به تاجیکستان و همچنین اخذ اقامت و تابعیت این کشور به واسطه هریک از روش های  مهاجرت به تاجیکستان ارتقا دهیم تا در صورتی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید با اطلاعات کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید.افرادی که قصد مهاجرت به تاجیکستان  را دارند باید توجه داشته هریک از مهاجرت به تاجیکستان دارای شرایط و قوانین خاص خود می باشد که داشتن اطاعات کامل در باب هریک از این روشها می تواند در تصمیم گیری افراد متقاضی موثر باشد. با توجه به اینکه کشور تاجیکستان  یکی از کشورهای آسیایی مورد توجه بسیاری از افراد متقاضی است و افرادی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اند باید توجه داشته باشند که مهاجرت به تاجیکستان به مانند دیگر کشورها می تواند فرصت مناسبی برای ورود به این کشوربرای آنها ایجاد کند تا در صورتی که هدف خود را در این کشور تصور میکنند پیش از هر اقدامی با آگاهی کافی اقدام به مهاجرت به این کشور نمایند در این خصوص در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق در راستای مهاجرت به تاجیکستان همچنان برای شما عزیزان شبهاتی پیش آمد می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه حقوقی ملکپور و انجام مشاوره کامل اطلاعات خود را ارتقا و کامل نمایید.

 

ازدواج در تاجیکستان

ازدواج در تاجیکستان به مانند بسیاری کشورها دارای شرایط خاصی است که افراد باید با توجه به این شرایط و رعایت قوائد و اصول این شرایط اقدام به ازدواج نمایند.فردی که قرار است با تبعه تاجیکستانی ازدواج کند باید در ابتدا ثابت نماید که قصد قطعی در مورد ازدواج با وی را دارد و باید اثبات نماید که ازدواج را بهانه ای برای ورود به این کشور و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور قرار نداده است.مدارکی که افراد باید ارائه دهند شامل هرگونه مدرک که اثبات نمایند افراد باهم ارتباط دارند و همچنین فردی که تبعه تاجیکستان است باید ثابت نماید که می تواند هزینه های زندگی خود و همسر آینده خود را تامین نمااید.

به واسطه ازدواج با اتباع تاجیکستان افراد می توانند از شرایط و خدمات ذیل بهره مند شوند:

 • حق برخورداری از اقامت در تاجیکستان
 • بهرمندی خدمات آموزش
 • کسب تابعیت و شهروندی این کشور
 • برخورداری از خدمات مالی در تاجیکستان مانند داشتن کارت بانکی و اخذ وام
 • اجازه ورود به بازار کار تمام وقت و پاره وقت
 • عدم نیاز به اخذ ویزا برای کشورهای ثالث
 • استفاده از خدمات رفاهی و کاری مانند حق بازنشستگی و بیمه و درمان رایگان

تولد در تاجیکستان

تولد فرزند در صورتی که شرایط ذیل را دارا باشد منجر به اخذ اقامت تاجیکستان خواهد بود:

 • افرادی که والدین آنها یا یکی از والدین در زمان تولد آن شخص، شهروند تاجیکستان باشد به عنوان تبعه این کشور  محسوب می­شود.
 • افرادی که در خاک تاجیکستان از پدر و مادر بدون تابعیت متولد شده باشند و پدر و مادر فرد فوق اقامت قانونی این کشور راداشته باشند نیز به عنوان تبعه این کشور محسوب می شوند.
 • افرادی که در خارج از خاک تاجیکستان از والدین بدون تابعیت و یا مقیم قانونی و دائم ان کشور را داشته باشند متولد شده باشند در صورتیکه شخص متقاضی تابعیت کشور خارج را از طریق تولد کسب نکند، تبعه تاجیکستان می­باشد.
 • افرادی که درخاک تاجیکستان متولد شوند و والدین آن فرد اقامت دائم و قانونی این کشور را داشته در صورتیکه فرد متولد شده  تابعیت هر یک از پدر و مادرش را در هنگام تولد کسب نکند، تبعه تاجیکستان محسوب می شود.
 • افراد متولد شده از والدینی که از طریق پناهندگی وارد تاجیکستان شده اند و درخواست اقامت دائم و تابعیت داده اند
 • نوازدی که در خاک این کشور بدنیا آمده و از طرف پدرو مادرش ترد و رها شده باشند تبعه این کشور به حساب می شوند

پناهندگی در تاجیکستان

موسسه حقوقی ملکپور در زمینه مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمیدهد و ذکر مورد پناهندگی در مقاله فوق دلیل اطلاع رسانی و ارتقا اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

کشور تاجیکستان کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگان و پروتکل ۱۹۶۷ آن را به مانند بسیاری کشورها امضاء نموده است بر این اساس اشخاص می توانند در صورتیکه با درخواست پناهندگی آنها از سوی دولت تاجیکستان موافقت نشد به کمیسیون عالی پناهندگان سازمان ملل اعتراض نماید.و در این صورت این کمیسیون  باید شخص را در مورد روش های پناهندگی موجود در کشورتاجیکستان راهنمایی نماید و در صورت لزوم با ارائه خدمات قانونی به شخص وی را در رسیدن به اهداف مهاجرتی یاری نماید.

مراحل اخذ اقامت و تابعیت تاجیکستان از طریق پناهندگی به قرار ذیل است:

 • بررسی و اثبات هویت افراد متقاضی
 • دلایل و مدارک کافی در اثبات درخواست فرد باید ارائه شود
 • پروسه انجام مراحل انگشت نگاری
 • مصاحبه با فرد متقاضی
 • انجام آزمایشات سلامت فیزیکی و روحی و انجام دوره های یادگیری زبان

مهاجرت به تاجیکستان از طریق ویزای کار

داشتن کارفرما یا پیشنهاد کاری از سوی شرکت یا فردی در تاجیکستان برای ورود به این کشوررالزامی است در صورتی که کارفرمای فوق در مدت 3ماه آگهی خود کسی را با شرایط مورد نیازش جذب نکرد می تواند برای متقاضی ورود به بازار کار در این کشور که از خارج از این کشور درخواست داده است اقدام به ارسال نامه کاری نماید و با وی قرار داد کاری امضا نماید.

در کشور تاجیکستان به مانند دیگر کشورها 3نوع قرارداد کاری وجود دارد که شامل موارد ذیل است:

 • قرارداد بلند مدت و نامحدودراه و شهرسازی:در این نوع قرارداد به صورت شفاهی قرارداد بین طرفین بسته می شود و این توافق مربوط به مشاغل خاص می باشد
 • قرارداد بلند و ثابت :در این نوع قرارداد کاری مدت زمان خاصی برای افراد تعیین می شود
 • قرارداد پروژه های خاص مانند پروژه سد سازی :براساس این نوع قراراداد کاری افراد توافق می نمایند پروژه ای را در بازده زمانی مشخص تحویل و تکمیل نمایند

 

شرایط و قوانین کار در تاجیکستان:

 • ساعات کاری تعیین شده برای کارمندان بیش از 38 ساعت در هفته میباشد.
 • ساعات کاری تعیین شده برای نیروهای کاری در سنین ۱۶تا۱۸سال در هفته۳۶ساعت میباشد.

 

سرمایه گذاری در تاجیکستان

سرمایه گذاری در تاجیکستان در غالب ثبت شرکت به حساب می آید و افراد می توانند با افتتاح یک شرکت در صورت رعایت  شرایط قانونی سرمایه گذاری در این کشور اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور نمایند.

تسهیلات سرمایه گذاری در تاجیکستان

1- ارائه خدمات و تسهیلات مالیاتی

 

2- برخورداری از تسهیلات گمرکی

 

3- ارائه و اعطای کمک های بلاعوض نقدی و غیر نقدی از سوی دولت تاجیکستان

 

سرمایه گذاری در تاجیکستان در زمینه های ذیل انجام می شود:

 1. صنعت توریسم و گردشگری
 2. راهسازی مخابرات
 3. صنایع دستی و نساجی
 4. صنایع داروسازی و تجهیزات پزشکی
 5. سد سازی و صنایع وابسته
 6. راه و شهرسازی
 7. دارو و غذا

 

تحصیل در تاجیکستان

تحصیل در تاجیکستان نیز به مانند دیگر کشورها میتواند فرصت مناسبی برای افراد متقاضی مهاجرت به این کشور ایجاد نماید تا در صورتی که تمایل دارند اقامت دائم وتابعیت این کشور را اخذ نمایند به واسطه مهاجرت تحصیلی راه ورود افراد متقاضی به این کشور هموار شود تا پس از فارغ التحصیلی و ورود به بازار کار در این کشور بتوانند اقامت دائم این کشور را کسب نمایند.

تحصیل در تاجیکستان در تمامی مقاطع تحصیل بویژه رشته های پزشکی برای متقاضیان امکان پذیز است و افراد می توانند درصورت داشتن شرایط تحصیل اقدام به ورود به این کشور نمایند.تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی مانند لیسانس و ارشد و دکترا در این کشور انجام می شود و افراد می توانند در این مقاطع در این کشور تحصیل نمایند.

هزینه های تحصیل و زندگی در تاجیکستان

 تحصیل در دانشگاه های تاجیکستان در حدود  2000 تا 3000 دلار در سال هزینه دارد البته این هزینه ها بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد.

هزینه زندگی در تاجیکستان

هزینه زندگی در تاجیکستان در حدود 200 الی 300 دلار می باشد

با توجه به موارد ذکر شده در باب مهاجرت به تاجیکستان و همچنین ذکر قوانین این کشور از طریق هریک از مهاجرت به تاجیکستان در صورتی که شما عزیزان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان سوالات بیشتری در زمینه راه های مهاجرت به تاجیکستان دارید می توانید با دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملکپور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و مشاوره کامل دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.