مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند

مهاجرت به ایسلند از جمله مهاجرت به ایسلند 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت از طرق مختلف اتفاق می افتد . یکی از بزرگ ترین سوالات شما متقاضیان مهاجرت به ایسلند این است که آیا فی الواقع سرمایه گذاری در ایسلند ،تحصیل در ایسلند ، مهاجرت به ایسلند از طریق کار در ایسلند ، ازدواج در ایسلند و یا تولد فرزند در ایسلند و یا خرید ملک در ایسلند ، مهاجرت توریستی به ایسلند ، ثبت شرکت در ایسلند کمکی به اخذ اقامت ایسلند می کند ؟ مهاجرت به ایسلند روش مناسبی برای اخذ تابعیت ایسلند است؟

موسسه حقوقی ملک پور قصد دارد تا در این مقاله به سوالات شما در خصوص مهاجرت به ایسلند پاسخ دهد;  اینکه در کشور ایسلند درخواست مهاجرت  باید به چه مرجعی تقدیم شود، مهاجرت به ایسلند از چه حقوقی برخوردار میشود.

این مقاله سعی دارد به سوالات شما در خصوص مهاجرت به ایسلند پاسخ دهد. در صورت ابهام یا نیاز به اخذ توضیح بیشتر ، وکلا و مشاوران ما در موسسه حقوقی ملک پور پاسخگوی سوالات شما هموطنان گرامی خواهند بود.
ایسلند برنامه مهاجرتی خاصی ندارد. تنها روش برای مهاجرت به این کشور از راه پناهندگی سیاسی تحت کنوانسیون سازمان ملل متحد و یا ثبت درخواست برای مجوز کار و اقامت است. پس از اقامت در ایسلند به مدت ۳ سال یا بیشتر می توانید برای اخذ مجوز کار دائمی و بدون محدودیت درخواست دهید.
قانون کلی برای خارجی ها این است که پس از اقامت در ایسلند به مدت ۷ سال یا بیشتر می توانند برای شهروندی ایسلند درخواست دهند. موارد استثنا در این قانون شامل کودکان متولد ایسلند، کودکانی که یکی از والدین آنها ایسلندی است، خارجی هایی که با همسران ایسلندی ازدواج کنند، شهروندان دیگر کشورهای اسکاندیناوی و پناهندگان می شود.

شرایط ویزای ایسلند

مهاجران با توجه به طبیعت نفس گیر، مردم مهمان نواز ایسلند و تاریخ غنی آن رویای نقل مکان به این کشور را دارند. البته در ایسلند چیزهای بیشتری از آبدره و آتشفشان وجود دارد.
ایسلند عضو منطقه شنگن است. این به شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و برخی کشورهای دیگر امکان می دهد تا بدون گرفتن ویزا به ایسلند سفر کنند. برای مشاهده فهرست این کشورها به وب سایت Útlendingastofnunfor مراجعه کنید. با این حال، باید توجه داشته باشید که این امکان تنها در مورد سفرهای کوتاه مدت، مانند سفرهای تجاری، گذران تعطیلات، و یا سفرهای کاوشی وجود دارد. اگر شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیستید و یا برای کار به ایسلند سفر می کنید به مجوز کار و مجوز اقامت معتبر و همچنین به ویزا نیاز دارید. به طور کلی، دو نوع ویزا برای اتباع کشورها غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا وجود دارد: ویزای نوع C برای گردشگرانی که حداکثر به مدت ۹۰ روز در ایسلند اقامت دارند، در حالی که ویزای نوع D  به مهاجرانی تعلق می گیرد که مجاز به ثبت درخواست برای مجوز اقامت هستند.

مجوز برای متخصصین مجرب

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار و اقامت قانونی در ایسلند درخواست دهید، باید قرارداد کاری داشته باشید. برای اینکه واجد شرایط اخذ مجوز متخصصین مجرب باشید، موقعیت شغلی آینده شما باید نیاز به مهارت های تخصصی داشته باشد و نباید یک پروژه کوتاه مدت باشد. شما باید برای این نوع مجوز قبل از سفر به ایسلند درخواست دهید و قبل از تایید ویزا مجاز به ورود به کشور نیستید. بررسی و تایید درخواست مجوز شما ممکن است تا ۹۰ روز طول بکشد.
به منظور ثبت درخواست برای مجوز کار و اقامت متخصصین مجرب باید مدارک زیر را ارائه دهید:
•    فرم درخواست تکمیل و امضا شده توسط شما
•    فرم درخواست برای مجوز کار متخصصین مجرب که توسط شما و کارفرمای شما تکمیل و امضا شده باشد.
•    قرارداد کاری
•    یک قطعه عکس در اندازه عکس گذرنامه
•    یک کپی از گذرنامه شما
•    گواهی عدم سابقه کیفری که در کشوری که در ۵ سال گذشته در آن اقامت داشته اید، صادر شده باشد.
•    بیمه خدمات درمانی
•    تایید صلاحیت یک شخص در ایسلند برای پیگیری درخواست شما
•    گواهی مسکن و اثبات این که شما محلی برای زندگی دارید.
مجوز کار و اقامت برای متخصصین مجرب قابل تمدید است و بر اساس آن می توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. اطمینان حاصل کنید که حداکثر یک ماه قبل از انقضای مجوز خود برای درخواست تمدید آن اقدام کنید. در غیر این صورت، در حین رسیدگی به درخواست شما مجبورید کشور را ترک کنید.

مجوز کمبود کارکنان

آیا برای گرفتن مجوز برای متخصصین مجرب واجد شرایط نیستید؟ و یا قصد دارید برای یک پروژه کوتاه مدت به ایسلند سفر کنید؟ شما همچنان شانس دریافت مجوز کار و اقامت دارید، در صورتی که نه تنها در ایسلند بلکه در کل اتحادیه اروپا مشکل کمبود کارگر وجود داشته باشد. بر خلاف مجوز متخصصین مجرب، این مجوز موقت است و تنها یکبار قابل تمدید است.
به منظور ثبت درخواست برای مجوز کمبود کارکنان، لطفا مدارک زیر را ارائه دهید:
•    فرم درخواست، تکمیل و امضا شده توسط شما
•    فرم درخواست برای مجوز کمبود کارکنان که توسط شما و کارفرمای آینده شما امضا شده باشد.
•    قرارداد کاری
•    یک قطعه عکس در اندازه عکس گذرنامه
•    یک کپی از گذرنامه شما
•    گواهی عدم سابقه کیفری
•    بیمه خدمات درمانی
•    تایید صلاحیت یک شخص در ایسلند برای پیگیری درخواست شما
•    گواهی مسکن
لطفا به یاد داشته باشید که شما در زمان بررسی درخواست خود مجاز به سفر به ایسلند نمی باشید. مجوز کمبود کارکنان بر خلاف مجوز متخصصین مجرب، مبنای اقامت دائم نیست.

دریافت شماره شناسایی

تمام مهاجران باید در اداره ثبت ایسلند شماره شناسایی دریافت کنند. شما می توانید درخواست خود را از طریق پست، ایمیل، فکس و یا شخصاً ارائه دهید. با استفاده از این شماره، که شهروندان ایسلند در هنگام تولد دریافت می کنند، برای مثال امکان اجاره آپارتمان، افتتاح حساب بانکی، و یا داشتن خط تلفن در خانه و غیره وجود دارد.
شماره شناسایی شخصی شما ده رقمی است که از تاریخ تولد شما و چهار رقم تصادفی تشکیل شده است. اداره ثبت ایسلند نه تنها شماره شناسایی به شما اختصاص می دهد بلکه اطلاعات مربوط به نام، تولد، تغییر آدرس، ازدواج، و غیره را ثبت می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام یا شماره شناسایی شخصی خود لطفا با اداره ثبت ایسلند تماس بگیرید.

با توجه به راه های مختلف بیان شده در راستای راههای مهاجرت به ایسلند و راههای اخذ اقامت ایسلند از جمله مهاجرت به ایسلند از طریق خرید ملک ، مهاجرت به ایسلند از طریق سرمایه گذاری ، و یا مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل در ایسلند ، مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج در ایسلند ،مهاجرت به ایسلند از طریق تولد و مهاجرت به ایسلند از طریق پناهندگی ، اخذ اقامت ایسلند از طریق کار

به شما متقاضیان عزیز توصیه میگردد با مشاورین زبده موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور و دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته تا بتوانید شرایط خود را ارزیابی نمایید تا بتوانید با مشاوره رایگان را کسب نمایید .

12 پاسخ
 1. مصطفی گفته:

  سلام جهت مهاجرت ب طریق پناهندگی ب کشور ایسلند شرایط رو و هزینه چطور هست ممنون ک راهنمایی میکنید

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره در امر پناهندگی ارائه نمی دهد. روش های دیگری برای مهاجرت وجود دارد که هم قانونی هستند و هم امنیت بیشتری دارند. توصیه می شود روش های دیگر را بررسی کنید و راه مناسب تری انتخاب کنید.

   پاسخ
 2. علی پرنیان گفته:

  سلام و عرض ادب و خداقوت به کارکنان پر تلاش موسسه یmie.
  من مدرک دیپلم علوم تجربی دارم،17 سالمه،میخوام با کمترین هزینه به خارج از کشور برای کار و اگر ممکن باشه تحصیل مهاجرت کنم.
  ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید.
  باتشکــــــــــــر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. ایوب گفته:

  سلام،من متولد ۱۳۶۶هستم و سال ۱۳۹۰فوق لیسانس صنایع چوب از دانشگاه آزاد کرج گرفتم،۴مقالهisi، دارای ۲مقاله داخلی و ۱کنفرانس داخلی و ۱کنفرانس خارجی بوده و همسرم لیسانس تربیت بدنی میباشد،خیلی علاقه داریم جهت زندگی به ایسلند و یا سوئد مهاجرت کنیم ولی نمیدانیم از چه روشی باید اقدام کرد و چه مدارکی نیاز هست و چه مقدار پول باید داشته باشیم و در آنجا شرایط چگونه برایمان خواهد بود،بنده ۲سال و نیم سابقه بیمه دارم و به کار غیرمرتبط مشغولم و همسرم مدرک مربیگری و داوری درجه ۳والیبال داشته و مشغول فعالیت میباشد،در ضمن مدرک زبان نداریم و ممنون میشم بتوانید ما را راهنمایی کنید و کدام کشور واقعا برای ما از نظر هزینه و راحت بودن مهاجرت و آینده مناسب میباشد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. غلامرضا گرامی مقدم گفته:

  سلام
  من چهل سالمه مهندس عمران هستم و کارمند راه آهن با مدرک متصدی ترافیک راه آهن ، خانمم هم ۲۷ سالشه و دارای مدرک کارشناسی it یه پسر ۴ ساله و یه دختر ۲ ساله داریم
  آیا میتونیم اقدام کنیم برای مهاجرت به ایسلند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. مشاور حقوقی گفته:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

  پاسخ
 6. مشاور حقوقی گفته:

  سلام،خسته نباشید،من ۲۵سال دارم،کارشناسی تربیت بدنی و مدیریت با معدل ۱۷.۱۷،میخواستم برا مهاجرت به کشور ایسلند اقدام کنم،لطفا کمکم کنید،هر چقدر تحقیق میکنم یا تو نت دروغ نوشتن یا زنگ میزنم با بداخلاقی و تندخویی از سرشون باز میزنن و کمکی نمیکنن،لطفا کمکم کنید چون میخوام اقامت بگیرم و بسیار به این کشور علاقه مندم.منتظر پاسختون هستم .سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.