مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا 2018 و اخذ اقامت ایتالیا چگونه می باشد؟ همانطور که می دانید راههای مهاجرت به ایتالیا متعدد می باشد که از جمله ی این راهها می توان به تولد فرزند در ایتالیا (خون ،خاک) ، ازدواج در ایتالیا ، سرمایه گذاری در ایتالیا ، ثبت شرکت در ایتالیا ، کار در ایتالیا و یا تحصیل در ایتالیا اشاره کرد در این مقاله موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما عزیزان مهاجرت به ایتالیا را توضیح داده و راههای مهاجرت به ایتالیا را برای شما روشن نموده است تا بتوانید با تصمیم گیری درست مسیر زندگی خود را تعیین نمایید.در ابتدای مقاله به توضیح سیستم اخذ تابعیت کشور ایتالیا از طریق تولد به عنوان یکی از راههای مهاجرت به ایتالیا می پردازیم و پس از آن مهاجرت به ایتالیا را با کمک وکیل مهاجرت به طور کلی از طریق ازدواج و سرمایه گذاری و تحصیل به عنوان راههای مهاجرت به ایتالیا مورد بررسی قرار می دهیم .

مهاجرت به کشور ایتالیا از چند طرق امکان پذیر می باشد ؟

مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق تولد چگونه می باشد و سیستم تابعیت ایتالیا در این مورد چگونه است؟

کشور ایتالیا در زمینه ی ازدواج چگونه است و آیا از این طریق به افراد تابعیت اعطا می نماید ؟

آیا پناهندگی در کشور ایتالیا مناسب می باشد ؟

تحصیل در کشور ایتالیا چگونه می باشد ؟

مهاجرت از طریق تولد

در این قسمت به توضیح مختصری از راههای اخذ تابعیت ار طریق تولد در کشور ایتالیا می پردازیم :

  1. تابعیت از طریق طرح دعویفرزندانی که دارای تابعیتی خارجی می باشند و متولد از افراد ایتالیا یی می باشند و افراد متولد در کشور ایتالیا که دارای پدر و مادر خارجی می باشند و فرزندانی که تابعیت کشور ایتالیا را ندارند یا بی تابعیت هستند می توانند از طریق طرح دعوی تابعیت کشور ایتالیا را کسب نمایند. اهدای تابعیت بین افراد دارای شرایطی می باشد از جمله ی این شرایط : استخدام توسط دولت ایتالیا چه در کشور ایتالیا چه خارج از کشور ایتالیا ، خدمت در نیروهای مسلح کشور ایتالیا ،فرد در کشور ایتالیا به مدت دو سال پس از رسیدن به سن قانونی که همان ۱۸ سال می باشد سکونت نماید.۱-اخذ تابعیت از طریق فرزند خواندگی اشخاص ایتالیایی : اشخاصی که ایتالیایی نبوده و پدر و مادر آن ها معلوم نباشد و به فرزند خواندگی اشخاص ایتالیایی درآمده باشند می توانند پس از گذشت ۵ سال از سن قانونی درخواست تحصیل تابعیت نمایند و برای دولت ایتالیا محل سکونت این افراد اهمیتی نداشته و اگر این افراد در خارج از کشور ایتالیا نیز به فرزند خواندگی افراد ایتالیایی درآمده باشند قادر خواهند بود با کسب اجازه از دولت ایتالیا همچنین با مراجعه به سفارت این کشور درخواست اخذ اقامت یا تابعیت نمایند.
  2.  زمانی که فردی ادعای مبنی بر این دارد که اصل و نسب و نژاد وی ایتالیایی محسوب می شود و بینه ای روشن بر این امر در دست ندارند تنها راه چاره ی این فرد سیستم ثبت کشور ایتالیا می باشد به این طریق که فرد می تواند به اداره ی آمار شهر محل اقامت خود رجوع و از آنجا مدارک و شواهد ادعای خود مبنی بر تابعیت ایتالیایی اجداد خود را اخذ بنماید.
  3. افرادی که دارای پدر یا مادر دارای تابعیت ایتالیایی می باشند :فردی که تبار ایتالیایی دارد حتی در صورتی که خود او متولد کشور ایتالیا نباشد به طور خودکار ایتالیایی محسوب می شود البته در صورتی که که هیچ یک از اجداد یا پدر یا مادر او ترک تابعیت ایتالیایی نکرده باشد. همچنین کشور ایتالیا قبلا تابعیت مضاعف را قبول نداشته و به رسمیت نشناخته بوده اند اما اکنون این کشور تابعیت مضاعف را قبول دارد و به رسمیت می شناسد و فقط موضع خود را در مبارزه با بی تابعیتی به خوبی حفظ کرده است.

۱-۳-اعطای شهروندی به افراد از طریق حکم قضایی

 • کشور ایتالیا افرادی را داری اصل و نسب ایتالیایی می شناسد که دارای نژاد و تبار ایتالیایی باشد اما این حالت دارای استثنا ئاتی می باشد به گونه ای که اگر فرد نسب ایتالیایی نداشته باشد ولی در کشور ایتالیا متولد شده باشد می تواند یک سال پس از رسیدن به سن قانونی که در کشور ایتالیا در خواست اخذ تابعیت نماید که دولت ایتالیا اول به فرد اقامت میدهد و بعد از گذشت چند سال به او تابعیت ایتالیایی اعطا می کند. همچنین افرادی که می خواهند از این طریق درخواست اخذ تابعیت کشور ایتالیا را بدهند باید مدارکی را با خود همراه اشته باشند از جمله ی این مدارک عبارتند از : شناسنامه ، مدارکی که مثبت تابعیت پدر و مادر فرد باشد.

 

مهاجرت از طریق ازدواج

شرایط کلی فرد خارجی که می خواهد با زن یا مرد ایتالیایی ازدواج کند عبارتند از :

۱-اگر زن یا مرد خارجی همسر یک شهروند ایتالیایی شود این فرد برای گرفتن تابعیت کشور ایتالیا اگر ساکن در ایتالیا باشد می تواند بعد از دو سال درخواست تابعیت نموده و تابعیت به او اهدا می شود اما اگر خارج از ایتالیا باشند این مدت به سه سال افزایش خواهد یافت.

۲-در صورتی که متقاضی در ایالت متحده متولد شده است باید یک نسخه ی گواهی شده یا یک فرم کامل یا استبل(متن قانونی صادر شده توسط وزیر امور خارجه) به همراه ترجمه ی ایتالیایی تحویل سفارت دهد.

۳- اگر همسر ایتالیایی در ایالت متحده باشد باید درکنسولگری آن کشور گواهی شهروندی خود از اقامت قانونی را ارئه دهند.

۴-افرادی که در خارج از کشور ایتالیا ازدواج می کنند که گواهی تصدیق شده ی ازدواج توسط کشور ایتالیا را دارا نمی باشند باید گواهی خود را به مرجع صالح کنسولی ارائه بدهند.

۵-فرد متقاضی باید گواهی عدم سو سابقه از کشور خود از سن ۱۴ سالگی را دارا باشد و به زبان ایتالیایی ترجمه شده باشد.

۶-اگر همسر ایتالیایی ساکن در ایتالیا نباشد باید در بخش ایر واقع در کنسولگری سفارت ایتالیا ثبت درخواست نموده که صلاحیت آن بیش از مکان فرد از اقامت قانونی ثبت شده است.

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب کشور ایتالیا

audio مهاجرت به ایتالیا
audio مهاجرت به ایتالیا

همانگونه که می دانید مهاجرت از طریق پناهندگی دارای خطرات بسیار زیادی می باشد و افراد همه ساله در مهاجرت به کشور ایتالیا از طریق پناهندگی از راههای آبی یا خاکی خطرات فراوانی را متحمل می شوند .

پناهندگی در کشور ایتالیا نیز مانند سایر کشورها مشکلات فرائانی را به همراه دارد از جمله ی این مشکلات می توان به احراز هویت در اولین مرحله ی ورود به کشور اشاره کرد که معمولا با خشونت به همراه می باشد و بهتر است بداتیم خود افراد ایتالیایی دید خوبی نسبت به مهاجرین پناهنده ی خود ندارند. همه ساله اکثرا از کشور های افریقای افراد زیادی از طریق راههای ابی به کشور ایتالیا پناهنده شده که این افراد اکثرا با خود مریضی های پوستی به همراه می آورند.

در نهایت موسسه ی حقوقی ملک پور به شما عزیزان پیشنهاد می نماید تا زمانی که می توانید از طرق قانونی و با احترام وارد کشور ایتالیا شوید از پناهندگی استفاده نکنید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری راه دیگری از مهاجرت می باشد که برای این امر به توضیح سیستم سرمایه گذاری کشور ایتالیا می پردازیم سیستم سرمایه گذاری کشور ایتالیا به دو صورت ۱-انتخابی ۲- خود اشتغالی می باشد که به توضیح این دو سیستم می پردازیم.

۱-ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی (self-employment visa)

۲-ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی (Elective residence visa )

 

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی

در این نوع ویزا   افرادی که سرمایه ی کافی برای سرمایه گذاری دارند می توانند از این طریق به سرمایه گذاری در کشور ایتالیا   پرداخته البته میزان سرمایه ای که دارند باید به قدری باشد که افراد بدون نیاز به کار کردن بتوانند هزینه ی زندگی و مخاج خود را تامین کنند .

منابع مالب مورد نیاز برای این امر عبارتند از :

مجوز مالکیت کسب و کار،مالکیت املاک و مستغلات فرد ،حقوق بازنشستگی فرد و غیره

اقامت انتخابی در کشور ایتالیا در ابتدا به مدت ۲ سال تمدید و بعد از دو سال به مدت ۳ سال تمدید میشود و بعد از ۵ سال در صورتی که کار مفید انجام داده و مالیات بپردازد می تواند اقامت دائم را درخواست و اخذ نماید.همچنین این ویزا دارای ویزای همراه نیز می باشد به طوری که افراد می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به همراه خود به کشور ایتالیا ببرند.افرادی که این نوع دویزا را انتخاب می نمایند باید توجه داشته باشند که در این ویزا افراد کاملا در انتخاب نوع کسب و کار ازاد و مختار می باشند.

 

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی در کشور ایتالیا

باید توجه داشت که افراد در این نوع ویزا حتما باید گواهی نامه ای از اتاق بازرگانی محلی تحویل دهند و بودجه ای که دولت برای فعالیت فرد می پردازد در دسترس باشد.همچنین دقت داشته باشید که مقدار سرمایه در این ویزا به طور دقیق مشخص نشده است و میزان سرمایه به تصمیمات نهایی اتاق بازرگانی محلی (ICC)این کشور بستگی دارد. در این ویزا نیز افراد اجازه ی بردن همراه یعنی همسر و فرزندان خود را دارند.

فایل صوتی آقای ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در ایتالیا

audio مهاجرت به ایتالیا

در مورد تحصیل در کشور ایتالیا موسسه ی حقوقی ملک پور به شما پیشنهادات ویزه ای را ارائه می دهد . بهتر است مطلع و آگاه باشید که کشور ایتالیا یکی از بهترین مکانها برای تحصیل افراد جوان و بدون سرمایه ومی باشد زیرا در این کشور به افراد دانشجو بورسیه تعلق می گیرد همچنین کشور ایتالیا به عنوان سکوی پرتابی برای افراد مختلف در زمینه ی تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد می توانند در دانشکاههای مختلف این کشور تحصیل و بورسیه ان را اخذ نمایند در ادامه به توضیح بورسیه های این کشور می پردازیم .

 

اخذ بورسیه ی تحصیلی در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا دارای دو نوع بورسیه ی تحصیلی می باشد:

 • بورسیه ی تحصیلی dsu یا استانی :
 • بورسیه ی تحصیلی که از طرف استاد به افراد تعلق می گیرد.

 

بورسیه ی تحصیلی DSU:

این بورسیه در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری به افراد تعلق می گیرد که مبلغ آن از ۵ تا ۷ هزار یورو می باشد.

 

بورسیه ی استاد:

این نوع بورس به افراد دارای مدرک دکتری تعلق گرفته و میزان آن ۷۰۰/۱۳ یورو می باشد که از طریق استاد به افراد تعلق می گیرد.

 

 

مهاجرت از طریق کار به ایتالیا

 

شما عزیزان اگر نظر موسسه ی حقوقی ملک پور را که تجربه ی فراوانی در این امر را داراست خواستار باشید باید بدانید در کشور ایتالیا به علت رکود اقتصادی کار فراوانی موجود نمی باشد اما اگر قصد تحصیل دارید می توانید به طور نیمه وقت به دنبال کار در این کشور بگردید و کار کنید یا از طریق کار افرینی می توانید به بهترین نحو امورات خود را در این کشور بگذرانید . در قسمت ذیل به توضیح چگونگی مهاجرت از طریق ویزای کار می پردازیم :

۱-ویزای جستجوی کار

که این ویزا ویزایی می باشد که به شما عزیزان مهلت می دهد تا به مدت ۶ ماه در کشور ایتالیا به دنبال کار مورد نظر بگردید که موسسه ی حقوقی ملک پور می تو.اند برای شما به اقدام برای اخذ این ویزا نماید

 1. ویزای کارفرما :

که به اینصورت می باشد که افراد در ویزای کارفرما باید یک کارفرما در کشور ایتالیا داشته باشید که این کارفرما اول این ویزا را به مدت ۳ ماه در کشور ایتالیا اگهی داده و در صورت نبودن فردی با مشخصات درج شده در آگهی به مدت ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا اگهی دهد و در صورت نبودن فردی شما را استخدام نماید که این امر عملا امکان پذیز نیست اما موسسه ی حقوقی ملک پور به دلیل تجربه ی فراوان این امر نشدنی را برای شما امکان پذیر می نماید.

در نهایت می توان گفت کشور ایتالیا را می توان به عنوانم یک سکوی پرتاب برای جوانان انتخاب نمود تا بتوانند از طریق آن به افق های روشن زندگی خود دست یابند همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ایتالیا از جمله تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و یا سرمایه گذاری در ایتالیا و یا ثبت شرکت در ایتالیا و یا ازدواج در ایتالیا و یا تولدفرزند در ایتالیا و در نهایت راههای اخذ اقامت ایتالیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
22 پاسخ
 1. Kiarash torabi گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم با ویزای کار از طریق کارفرما در ایتالیا به همسر هم اجازه اقامت میدن یا خیر ،

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ ویزای همراه منوط به اجازه و صدور مجور اداره مهاجرت ایتالیا می باشد. در صورتی که همسر شما بتوانند مجوز کار بگیرند و چند سال را در ایتالیا مشغول به کار شوند می توانند به مرور درخواست اقامت دائم ایتالیا را داشته باشند.

   پاسخ
 2. کامران گفته:

  با عرض سلام…
  بنده مدرک پزشکی طب سنتی ایرانی را دارم و چند وقتی است که مطب زده و مشغول طبابت هستم،میخواستم بدانم که آیا بنده با مدرک فوق می توانم در ایتالیا مطب بزنم و مشغول طبابت بشوم و اقامت ایتالیا یا هر کشور دیگری را بگیرم؟
  با تشکر…

  Rating: 4
  پاسخ
 3. شهرزاد گفته:

  سلام و عرض ادب
  ببخشید می خواستم بدونم تحصیل در دوره کارشناسی در رشته گردشگری هزینه بیشتری نسبت به دوره ارشد داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. این موضوع بسته به مواردی از جمله نوع دانشگاه، رایگان یا شهریه دار بودن دانشگاه و شهر دانشگاهی مورد نظر شما خواهد داشت. به عنوان مثال ممکن است تحصیل در انگلستان از تحصیل رایگان در آلمان هزینه کمتری داشته باشد که این موضوع بخاطر هزینه های زندگی در این کشور می باشد. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله تحصیل در ایتالیا (https://malekpour.ir/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7/ ) در صورت داشتن سوالات دیگر و ارزیابی شرایطتان با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 4. علی گفته:

  با سلام ازدواج با خانم ایتالیایی در کشور ترکیه امکان دارد با این که مسافرت آنجا می‌رویم و اقامت ترکیه نداریم

  پاسخ
 5. Azita گفته:

  با سلام
  ميخواستم بدانم بعد از اتمام تحصيل امكان اقامت دائم در ايتاليا وجود داره؟ و ميتوان تابعيت اين كشور رو گرفت؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار شما باید پس از اتمام تحصیل به دنبال کار بگردید و در صورتی که کار پیدا کنید می توانید برای اقامت اقدام فرمایید. لازم به ذکر است که پیدا کردن کار با مشکلات فراوانی همراه است. از این رو ما به شما تحصیل در کشورهای دیگر که شانس یافتن کار در آن ها بیشتر است را پیشنهاد می کنیم. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. على گفته:

  با سلام من قصد تحصيل مهندسى نرم افزار(software engineering ) در رم ايتاليا را دارم ايا كرس به زبان انگليسى دارن؟
  با تشكر

  پاسخ
 7. محا گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  من من دانشجوی پریمدیکال دانشکده پزشکی ایروان هستم و سه سال هم رشته دامپزشکی در ایران تحصیل میکردم با معدل بالا در دبیرستان و تسلط خوب به زبان انگلیسی
  میخواستم بدونم میتونم برای آزمون imat و ورود به دانشگاه های پزشکی ایتالیا اقدام کنم؟ و اینکه آیا محدودیت سنی داره ؟
  و دیگه برای چه کشورایی میتونم اقدام کنم
  یا اینکه انتقالی از دانشگاه های ارمنستان به کدوم کشورا ممکنه ؟
  ممنونم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله با دانش زبان ایتالیایی میتوانید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. mie.editor2 گفته:

  سلام جناب دکتر و عرض تبریک سال جدید سوالی داشتم در مورد ایتالیا من شنیدم که با خرید ملک در ایتالیا امکان اخد اقامت از ایتالیا وجود داره آیا این مطلب صحت داره؟ و اگه صحت داره آیا شما در این زمینه می تونید کمک کنید؟ و شرایط خرید ملک چی هست؟ باسپاس

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. پیشنهاد می کنیم برای اخذ اطلاعات در زمینه مدارک مورد نیاز و هزینه ها با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  سلام…برای گرفتن بورس اجتماعی ایتالیا به صورت خود حمایتی چه مدارکی لازم هست؟ و حداقل درامد باید چقدر باشه اینجا…من واسه خودم کار میکردم حالا چجور باید ثابت کنم من مستقل بودم؟

  پاسخ
 11. سروش محمدزاده گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید من۳۵ سال سن دارم با مدرک دیپلم کارو دانش وپیش دانشگاهی ندارم مدرک لیسانس هم مدیریت علمی کاربردی و کارشناسی ارشد هم دانشگاه ازاد امتحان دادم قبول شدم ولی نرفتم میخواستم بهم راهنمایی کنید که ایا برای پذیرش از ایتالیا باید دیپلمم و عوض کنم و پیش دانشگاههی بخونم یا با همین مدرک لیسانس مدیریت کافیه در ضمن دارم برای ایلتس میخونم که تا چند ماه دیگه امتحان بدم ایا شرط سن هم وجود داره برای من یانه به نظر شما به نظر شما من اگه مدرک ایلتس رو بگیرمو و با این لیسانس اگه ایتالیا نشد چه کشورهایی میتونم برای پذیرش اقدام کنم با تشکر از شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 12. المیرا گفته:

  سلام. میخواستم برای ایتالیا از طریق بورسیه تحصیلی اقدام کنم.در رشته مدلینگ یا طراحی لباس. ولی دوره زبان رو نمیدونم ایران بگذرونم یا ایتالیا. چند جلسه زبان آیلتس رفتم ولی نتونستم ادامه بدم. ممنون میشم راهنماییم کنین کجا زبان رو بخونم. یا اگه برای زبان ایتالیا باید برم، کی اقدام کنم.

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به شبنم.
   amin_serafat@yahoo.com
   ۹۳٫۸۵٫۲۵٫۴۱ در پاسخ به آرش.
   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.