مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین در سال 2018 چگونه می باشد؟ مدارک لازم برای مهاجرت به اوکراین چیست؟ مزایای اقامت دائم به اوکراین چیست؟ آیا با مهاجرت به اوکراین می توان اقامت و تابعیت کشور اوکراین را بدست آورید؟ همانطور که می دانید راههای متعددی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد که افراد می توانند از راههای قانونی متعددی که وجود دارد مهاجرت به اوکراین  را انتخاب نمایند. افراد با مهاجرت به اوکراین می توانند اقامت و تابعیت کشور اوکراین را اخذ نمایند کشور اوکراین از جمله کشور هایی است که برای تحصیل وکار بسیار مناسب بوده و افراد می توانند در بهترین دانشگاههای کشور اوکراین به تحصیل بپردازند. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله سعی دارد تا راههای مهاجرت به اوکراین را برای شما شرح داده و به سوالات شما در زمینه مهاجرت به اوکراین پاسخ دهد.

 

مهاجرت به اوکراین

وضعیت اقتصادی اوکراین در چندین سال اخیر باعث شده است تا این کشور در زمره اصلی ترین تولیدکنندگان صنعتی و کشاورزی محسوب شود. اوکراین از نظر منابع طبیعی بسیار غنی می باشد . مرکز وسیعی از صنایع عمدتاً در اطراف شهرهای بزرگ این کشور متمرکز شده است که این شهرها عبارتند از  کیف ، خارکف ، اودسا ، دنیپرپتروسک ، دانتسک ، زاپاروژه ، نیکلایو  و …که  باعث شده است که اوکراین هم به لیست کشور های مقصد مهاجرین از سراسر دنیا اضافه شود.البته مهاجرت به اوکراین مانند هر کشور دیگری پروسه خاص خود و شرایط مربوط به خود را دارد.

چه کسانی می توانند به کشور اوکراین مهاجرت نمایند:

_دانشجویانی که خواهان تحصیل در کشور اوکراین هستند.

_ کارگران ماهر که حضور آنها به اقتصاد کشور اوکراین کمک خواهد کرد .

_ سرمایه گذارانی که حداقل معادل ۱۰۰ هزار دلار در کشور اوکراین سرمایه گذاری نمایند .

_افرادی که خواهر ، برادر ، مادر بزرگ و یا پدر بزرگشان و یا نوه اشان دارای تابعیت کشور اوکراین باشد .

_ افرادی که در گذشته تابعیت اوکراینی داشته اند .

_فردی که یکی از والدینش اوکراینی باشند .

_ شخصی که با یک شهروند اوکراینی ازدواج کند و همچنین فرزندان نابالغش

_پناهندگانی که از لحظه درخواست پناهندگی به مدت ۳ سال پیوسته در خاک کشور اوکراین بوده اند .

مدارک لازم جهت اجازه مهاجرت به کشور اوکراین :

_ کپی از صفحات گذرنامه

_۳ قطعه عکس در سایز  ۳٫۵ در ۴٫۵

_مدرکی که محل زندگی شخص در آن مشخص شده باشد ، چه درکشور اوکراین و چه در خارج از این کشور

_ اسناد که به ثبت رسیده در رابطه با اعضای خانواده شخص متقاضی از جمله کپی شناسنامه ، کپی قواله ازدواج ،کپی اسناد کفالت و فرزند خواندگی و…

_مدرکی معتبر از دستگاه های دولتی مبتنی بر سلامت شخص متقاضی از بیماریهای مزمن و واگیر دار، اعتیاد به مواد مخدرو الکل ،

_گواهی مبنی بر عدم سوء پیشینه کیفری از دستگاه های قضایی کشوری که شخص متقاضی در آن اقامت دارد .

 

تابعیت تولد در کشور اوکراین:

اعطای تابعیت در کشور اوکراین بر اساس سیستم خون می باشد ، بدین معنی که هر کودکی که یکی از والدینش اوکراینی باشند آن کودک تابعیت کشور اوکراین را کسب میکند .

مدارکی که والدین برای کسب تابعیت کودکشان باید  ارائه دهند :

_فرم اخذ تابعیت از طریق تولد برای کودک اوکراینی

_ گواهی تولد

_کپی پاسپورت و یا مدرکی دال بر تابعیت اوکراینی یکی از والدین کودک در هنگام تولد

مزایای اقامت دائم درکشور اوکراین :

اقامت دائم درکشور اوکراین به ین معنا است که شخص متقاضی می تواند ، آزادانه هر جند بار که بخواهد از کشور اوکراین ورود و خروج داشته باشد و در این کشور به زندگی ، کار ، تحصیل و… و هر نوع فعالیت اجتماعی بپردازد.

_حقوق شهروندی همانند یک شهروند اوکراینی به جز حق رای

_دریافت پاسپورت اوکراینی درزمانی کوتاه

_ اجازه کار به صورت دائم و تمام وقت در کشور اوکراین

_ سهولت در دریافت ویزا جهت سفر به کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا

_ بهره مندی از تمامی امتیازات بانکی از جمله وام ، صدور چک و…

_ شرایط مناسب برای سرمایه گذاری مطمعن در کشوراوکراین

این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد. موسسه حقوقی ملک پور این امکان را دارد که راههای مهاجرت قانونی به کشور اوکراین را برای شما عزیزان شرح دهد و پرونده های حقوقی و قانونی شما را به انجام برساند.

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل :

دانشگاه های اوکراین به صورت دولتی ویا  خصوصی اداره می شوند .دانشگاه های اوکراین در سطح ین المللی اعتبار فراوانی برخوردار هستند .

 

دانشگاه های شناخته شده اوکراین در سطح جهانی :

_دانشگاه بوگامولتس که در زمینه پزشکی فعالیت دارد.

_ دانشگاه پلی تکنیک کشور اوکراین در شاخه فنی ومهندسی فعالیت دارد .

_دانشگاه هوا و فضای کشور اوکراین

_ دانشگاه تاراساشفچنکو که در زمینه های علوم انسانی فعالیت دارد .

_دانشگاه  ترانسپورت که در زمینه مهندسی حمل ونقل فعالیت دارد .

زبان آموزش در کشور اوکراین در سه زبان اوکراینی ، روسی و انگلیسی می باشد . دانشجویان در صورتی که نتوانند در رشته مورد نظر خود به زبان انگلیسی تحصیل کنند می توانند دوره های آموزش زبان روسی که مدت آن ۹ ماه می باشند شرکت کنند و بعد از پایان دوره در رشته مورد نظرشان که به زبان روسی است مشغول به تحصیل شوند .

جالب است بدانید در این دوره ها کشور اوکراین برای رفاه حال دانشجویان خوابگاه و بیمه دانشجویی در نظر گرفته است .

تحصیل در زمینه های علوم پزشکی در کشور اوکراین  از محبوبیت خاصی برخوردار است اما متاسفانه وزارت بهداشت کشور ایران مدرک پزشکی آن کشور اوکراین را تایید نمی کند .بنابر این اگر قصد تحصیل پزشکی در این کشور را دارید در صورت بازگشت به ایران نمی توانید در این زمینه کار کنید .

مهاجرت کاری به کشور اوکراین:

اخذ ویزای کاری در کشور اوکراین به چند روش امکان پذیر است که همه آنها مشروط به دریافت اجازه کار درکشور اوکراین می باشد .

_کار مورد نظر توسط کار فرما ۳ ماه در کشور اوکراین و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی نماید واگر شخصی خواهان کار مورد نظر نبود . شخص متقاضی می تواند اجازه کار در کشور اوکراین را دریافت نماید .

_ شخص متقاضی از طریق تحصیل می تواند وارد کشور اوکراین شده و در زمان دانشجویی به کار نیمه وقت بپردازد و زمینه لازم را جهت کار تماموقت برای بعد از اتمام تحصیلات خود فراهم سازد .

_شخص متقاضی از طریق ویزای جستجوی کار که مدت زمان مشخصی دارد وارد کشور اوکراین شود و به جستجوی کا ر در این کشور بپردازد و در صورت عدم موفقیت می بایست به کشور خود باز گردد .

در نهایت کشور اوکراین یکی از چهار بخش مهم تشکیل دهنده شوروی سابق بوده است و البته می توان گفت اوکراین در به وجود آمدن امپراطوری شوروی هم نقش بسزایی داشته است. این کشور با جمعیتی بالغ بر ۴۹ میلیون نفر می باشد که در سالهای گذشته با کاهش جمعیت رو به رو شده است. و به همین دلیل سیاست بازی در جذب مهاجر برای کار و یا تحصیل در اوکراین و …نسبت به دیگر کشورها و همسایگان اروپایی خود دارند.

موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به اوکراین می پردازد همچنین می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

7 پاسخ
 1. هادی گفته:

  با سلام
  هادی هستم . تقریبا ده یازده ساله تو کار فروشندگی هستم و تقریبا حرفه ای کارم رو بلدم .رفتن به اوکراین برام خوب هست یا نه ؟
  انگلیسیم هم بد نیس خوبه

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. کمیل گفته:

  آقای ملک‌پور لطفا در یک فایل صوتی درباره ویزای تحصیلی اوکراین،اقامت و کار در اوکراین و همچنین کیفیت زندگی در شهرهای اوکراین صحبت کنید ممنون از شما استاد بزرگوار

  پاسخ
 3. هیرش سلیمانی گفته:

  سلام آقای ملک پور عزیز چند سوال در زمینه تحصیلی دارم،خواهر بنده 24 سال سن دارن و مدرک کارشناسی مهندسی نرم افزار کامپیوتر دارند ی معدل 18:33 از دانشگاه آزاد و مدرک زبان و مقاله را هم ندارند و میخوان واسه ارشد همین رشته به خارج برن سوال من این است بین کشورهای اتریش و آلمان و نیوزلند و استرالیا کدام یک بهترین است طبق شرایط خواهر بنده؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار جهت بررسی مزایا و معایب این کشورها با توجه به شرایط شما باید مشاوره تلفنی صورت بگیرد.
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعاتی که در ادامه ایمیل خدمت شما اعلام مینماییم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 4. Hossein گفته:

  با سلام
  حسین هستم از اوکراین
  من در دانشگاه کارازین خارکف در رشته پزشکی تحصیل میکنم. این دانشگاه مورد تایید ایران است . رنک این دانشگاه درQs۴۰۱ است. ایا از این دانشگاه امکان انتقال به کشور های اتحادیه اروپا هست؟!
  دانشگاه بوگاملتس تایید ایران نیست. ایا از دانشگاه بوگاملتس امکان انتقال به کشور های اروپا هست؟
  سر دو راهی گیر کردم ، نمیدونم کارازین بمونم یا برم بوگاملتس(رشته دندانپزشکی) . بوگاملتس تایید ایران نیست ، میخواستم بدونم کدوم دانشگاه برای انتقالی به اروپا بهتره.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با عرض سلام خدمت شما

   برای انتقال از جایی که هستید به اروپا ، اگر مقصد، انگلیسی زبان نیست ،‌میبایست زبان آنجا را فرابگیرید و بعد میتوانید از خارکف به آنجا ترنسفر نمایید.
   با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.