مهاجرت به امارات و بررسی شرایط آن

 • مهاجرت به امارات و شرایط عمومی آن
 • مهاجرت به امارات از طریق کار
 • مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
 • مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به امارات از طریق ازدواج
 • مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به امارات و هزینه های زندگی در امارات
 • مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت امارات
مهاجرت به امارات مهاجرت به امارات

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به امارات و مقدمه ای بر آن

مهاجرت به امارات، شرایط مهاجرت به امارات و راه های اخذ اقامت و تابعیت آن طبق قوانین بین المللی، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به امارات دارای چه شرایطی است؟ راه های مهاجرت به امارات و اخذ اقامت و تابعیت این کشور کدام اند؟ در این مقاله، به صورت ساده و خلاصه مهم ترین و اصلی ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان گرد آورده ایم.

امید است مقاله ذیل که برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث مهاجرت به امارات به نگارش در آمده است، مقبول پسند واقع شود. همچنین در صورت نیاز، قبل از هر اقدامی برای مهاجرت می توانید با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در تماس حاصل ایران نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به امارات

audio مهاجرت به امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات و شرایط عمومی

مهاجرت به امارات در شش روش و دسته بندی کلی کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی مورد بحث قرار می گیرد که در ادامه به هر یک از آنها به طور جداگانه می پردازیم. مهاجرت به امارات امروزه زبانزد اکثر مهاجرین اقتصادی خاورمیانه و سطح جهان شده است، چرا که پیشرفت روزافزون این کشور به صورت بسیار ملموس قابل توجه است.

مهاجرت به امارات به دلیل جاذبه های فراوان این کشور از جمله سواحل زیبا، مراکز خرید، باشگاه ها و آسمان خراش های غول پیکر امروزه مورد استقبال بسیاری از مهاجران واقع شده است. در امارات متحده عربی به ویژه در شهری مانند دبی، طیف وسیعی از ملیت ها، فرهنگ ها، زبان ها و ادیان مختلف وجود دارد. امارات متحده عربی، در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان در امتداد خلیج عمان و ساحل جنوبی خلیج فارس گسترش می یابد. همسایگان آن عربستان صعودی، قطر و عمان می باشند. اکثر زمین های آن خشک و شنی است. از جمله جاذبه های مهاجرت به امارات، پلیس آن است که در لامبورگینی ها و فراری ها رانندگی می کنند به منظور آنکه بتوانند سریع تر حرکت نمایند.

 

پایتخت ابوظبی
زبان رسمی زبان عربی
واحد پول درهم امارات AED
جمعیت ۸٫۱۰۶٫۰۰۰
مساحت ۸۳٬۶۰۰کیلومتر مربع

مهاجرت به امارات از طریق کار

برای مهاجرت به امارات و اخذ ویزای کاری آن، اولین پارامتری که باید به آن توجه شود نرخ بیکاری این کشور است. این رقم در سال 2017 ، 1.7% گزارش شده که در مقایسه با سایر کشورهای دنیا و حتی کشورهای پیشرفته، رقم نسبتا مناسبی است. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور امارات از سال 2009 تا سال ۲۰۱۸ نمایش داده شده است.

مهاجرت به امارات مهاجرت به امارات

به منظور مهاجرت به امارات و کار در این کشور داشتن یک ویزای کاری اجباری است. جهت کسب ویزای کار، شما باید یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی مناسب (job offer) از یک کارفرمای معتبر در این کشور داشته باشید. معمولا جاب آفر ها برای اشخاص خارجی زمانی صادر می شوند که از اتباع خود کشور امارات، شخص واجد شرایطی برای به عهده گرفتن آن شغل یافت نشود. فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و دانستن زبان خارجی ( انگلیسی و بالاخص عربی ) در اعطای جاب آفر بسیار موثر می باشند. حمایت از درخواست ویزا و تامین هزینه های مربوط به آن از جمله مسئولیت‌های کارفرما محسوب می گردد. برای اخذ هر شغل جدید، نیاز به یک اجازه کار از طرف کارفرمای شما می باشد که باید آن را درخواست نماید. این اجازه کار مجوز شما از خارج از کشور امارات برای ورود به این کشور به منظور استخدام محسوب می‌شود. این مجوز دو ماه پس از تاریخ صدور اعتبار دارد.

پس از ورود شما به کشور امارات، کارفرمای شما باید به منظور تکمیل مراحل مهاجرت به امارات و روند اقامت کاری برای انجام تست پزشکی، اخذ کارت شناسایی امارات، کارت کار و مجوز اقامت کاری در طی ۶۰ روز اقدام نماید. مجوز اقامت کاری توسط اداره کل اقامت و امور مهاجرت خارجیان  (GDRFA) در امارات صادر می شود. اگر شما دارای اعضای خانواده در خارج از امارات باشید و درخواست الحاق آنها را داشته باشید، باید نشان دهید که توانایی حمایت از آن ها را دارید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به امارات از طریق کار:

 • فرم درخواست که به طور کامل پر شده باشد
 • چند قطعه عکس گذرنامه
 • پاسپورت دارای اعتبار کارگزار با یک عدد کپی از آن
 • کپی کارت معتبر شرکت
 • مجوز تجاری معتبر شرکت
 • هزینه درخواست
 • گواهی سلامت معتبر
 • مجوز ورود توسط وزارت کار

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل، به دلیل وجود موسسات تحقیقاتی و آموزشی کاربردی که با شرکت های بزرگ در سراسر جهان در زمینه توسعه فناوری نانو، بیوتکنولوژی و مراکز بزرگ سوپر کامپیوتر در ارتباط هستند، بسیار مورد توجه واقع شده است. در سراسر کشور امارات بسیاری از دانشگاه ها و موسسات، دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا را در موضوعات مختلف ارائه می نمایند که برخی از این دانشگاه‌ها در رتبه بندی برتر در سطح جهان می باشند و شهرت جهانی دارند. برخی از این دانشگاه ها عبارتند از:

 • Emirates Aviation University
 • American University in Dubai
 • American University of Sharjah
 • Hamdan Bin Mohammed Smart University
 • Paris Sorbonne University Abu Dhabi

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی: مهاجرت به امارات و تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های معتبر می تواند مهمترین قدم در جهت موفقیت حرفه ای باشد. نتیجه تحصیل در این مقطع یک مدرک لیسانس است که معمولا پس از 3 تا 5 سال تحصیل موفق به شخص دانشجو اعطا میگردد. مقطع کارشناسی در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی از قبیل هنر، تجارت، مهندسی، فناوری، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیستی و علوم طبیعی می باشد.

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی ارشد: مهاجرت به امارات و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، یک دوره پیشرفته برای ادامه تحصیلات تکمیلی در رشته خاص می باشدکه معمولا بین یک تا دو سال زمان می برد که در رشته های مختلف که در مورد مقطع کارشناسی نام برده شد، قابل ارائه می باشند.

تحصیل در امارات در مقطع دکترا: PhD مخفف کلمه Doctor of Philosophy می باشد که معمولا پس از تکمیل یک تحقیق گسترده در یک حوزه خاص اعطا می گردد و با تقدیم پایان نامه ای که در حضور هیئت کارشناسان از آن دفاع می شود، پایان می یابد. این مقطع معمولا حداقل 4 سال زمان می برد و بسته به رشته و خود دانشجو این زمان می تواند متفاوت باشد. برای پذیرش در این مقطع نیاز به تایید استاد راهنما ( سوپروایزر ) می باشد که می توان از طریق سایت دانشگاه ها و یافتن ایمیل اساتید با آنها مکاتبه نمود.

تحصیل در امارات و بورس تحصیلی: بورس تحصیلی عموما مربوط به مقطع دکترا می باشد و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، کمتر به دانشجویان خارجی تعلق می گیرد. مواردی از قبیل نمرات دانشجویان در مقاطع تحصیلی قبلی، داشتن مقالات بین المللی ISI و شرکت در سمینارها و کنفرانس های بین المللی می تواند در اخذ بورس های تحصیلی بسیار موثر باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به امارات از طریق تحصیل به شرح زیر می باشد.

 • اسکن دیپلم دبیرستان یا مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • رونوشت سابقه دوره های قبلی شما
 • اسکن گذرنامه و یا گواهی تولد شما
 • CV شما
 • نمره تست و آزمون قبولی
 • مدارک مربوط به بورسیه
 • توصیه نامه
 • نمونه کارها

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کشور امارات در سه نوع فعالیت تجاری، صنعتی و حرفه ای متصور است. شرکت ها در امارات در سه حوزه سرزمین اصلی، منطقه آزاد و دریایی قابل تشکیل می باشند. اشکال مختلف شرکت ها در امارات عبارتند از:

 • مالکیت قطعی
 • شرکت عمران
 • شرکت سهامی خاص (LLC)
 • شراکت
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شاخه ها و نمایندگی ها

طبق قوانین کشور امارات پنج نوع شرکت تجاری وجود دارد که اشخاص خارجی می‌توانند آن ها را در این کشور به ثبت برسانند. این امکان به منظور طیف گسترده ای از سیاست های اقتصادی و اداری دولت امارات برای تبدیل این کشور به یک مرکز تجاری جذاب می باشد.

شرکت با مسئوایت محدود: شرکت با مسئولیت محدود، شایع‌ترین نوع ثبت شرکت در امارات می باشد. لازم به ذکر است که مالکیت 100% این شرکت ها توسط خارجیان مجاز نمی باشد. طبق قوانین تجاری امارات، سرمایه گذاران خارجی اجازه دارند تنها تا 49% سهام این شرکت ها را داشته باشند و 51 درصد سهام آن ها باید متعلق به یک یا چند تن از اتباع امارات باشد. حداقل سهامدار در این شرکت یک نفر و حداکثر سهامداران پنجاه نفر است. حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در دبی 300،000 دلار و در سایر شهرهای آن 150،000 دلار می باشد.

شرکت منطقه آزاد: ایجاد یک نهاد تجاری در مناطق آزاد تجاری امارات می تواند یک گزینه جذاب برای سرمایه‌گذاران خارجی باشد، چرا که در راه‌اندازی این شرکت ها هیچ سهمیه ملی نیاز نمی باشد. ازجمله مزایای آن امکان مالکیت 100% سرمایه گذاران خارجی، معافیت مالیاتی 100% برای صادرات و واردات، بازگشت 100% سرمایه و سود و معافیت مالیاتی شرکت برای مدت 15 سال و امکان تمدید برای 15 سال دیگر می باشد.

شرکت دریایی: امکان مالکیت 100% این شرکت ها برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد.

شعبه یا نمایندگی دفتر: این شرکت ها تابع شرکت مادر می باشند.

شرکت عمرانی: یک مشارکت تجاری برای حرفه ای ها مانند پزشکان، وکلا، مهندسین و حسابداران است.

برای مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک باید به این نکته توجه شود که خرید ملک در این کشور نه تنها منجر به تابعیت نمی شود، بلکه حتی موجب اقامت دائم نیز نمی گردد و تنها در صورتی که ارزش املاک به مبلغ یک میلیون درهم باشد، ( درصورتیکه افراد در ملکی شریک باشند، سهم هریک از سهامداران باید به ارزش یک میلیون درهم باشد) یک ویزای شش ماهه یا دو ساله دریافت می نمایند که هر دو آن ها فقط قابل تمدید می باشند.

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج، در صورتی که حداقل سه سال از زمان ازدواج گذشته باشد، می تواند منجر به اخذ تابعیت گردد، اما شخص خارجی باید از تابعیت قبلی خود خارج شود. در این روش، خود به خود بعد از 10 سال زندگی کردن در این کشور، شخص واجد شرایط برای تابعیت امارات می گردد.  اگر پس از آن شخص طلاق گرفته و با شخصی خارج از تابعیت امارات ازدواج نماید، در این صورت تابعیت امارات وی نامعتبر و از وی سلب می گردد. این شرایط برای ازدواج مرد تبعه امارات با زن خارجی است که منجر به اعطای تابعیت می شود. این در حالی است که ازدواج زن تبعه امارات با مرد خارجی منجر به اعطای تابعیت نشده و نهایتا منجر به اقامت دائم می شود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video مهاجرت به امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت از طریق تولد

مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت آن از طریق تولد تابع اصل خون می باشد، توضیح اینکه مطابق این اصل، فرزندی که درخاک کشور امارات متولد شده باشد تابعیت این کشور را اخذ نمی نماید. تابعیت در این کشور بر اساس اصل خون و متولد شدن از پدر یا مادر اماراتی تحصیل می گردد، فارغ از اینکه فرزند در کجا متولد شده باشد. امروزه اکثر کشورهای دنیا رو به اصل خون و ترک اصل خاک در حرکت می باشند و تنها تعداد معدودی از کشورها از جمله آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین تابع اصل خاک هستند. در توضیح اصل خاک می توان گفت فرزند به صرف اینکه در خاک کشوری متولد شده باشد، تابعیت آنجا را اخذ می نماید، فارغ از اینکه تابعیت پدر و یا مادرش چه باشد.

کشور امارات تابعیت دوگانه و دو تابعیتی را قبول نداشته و نمی پذیرد، چنانچه شخصی تابعیت امارات را به دست بیاورد، باید تابعیت قبلی خود را لغو نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video مهاجرت به امارات

مقاله مرتبط

مهاجرت به امارات از طریق تولد

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی

مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی دارای شرایط نامطلوبی می باشد، چراکه پناهندگی در بسیاری از موارد به دلایل موجه سیاسی و عقیدتی که طبق کنوانسیون ژنو پیش بینی شده است صورت نمی گیرد. بسیاری از افراد با دروغ گفتن به کشور مبدا و مقصد از این روش برای مهاجرت استفاده می نمایند، بدون اینکه از مصائب و مشکلات این روش در اطلاع باشند. عبور غیرقانونی و پرخطر از مسیر مرز ها و سر و کار افتادن با قاچاقچیان، همچنین شرایط نامطلوب و افتضاح کمپ های نگهداری پناهندگان از نظر نظافت و بهداشت، عدم امکان بازگشت به کشور بعد از پناهندگی و بحران های روحی ناشی از آن از جمله این مسائل می باشد که در شماری از موارد به دلیل غیر قابل تحمل بودن شرایط، حتی منجر به خودکشی پناهندگان می شود. این در حالی است که بسیاری از کسانی که از این روش برای مهاجرت خود استفاده می نمایند، از سایر طرق قانونی مهاجرت برای خود آگاه نیستند. توضیح اینکه در بسیاری از موارد با داشتن تحصیلات کافی و دانستن زبانهای خارجی و داشتن میزانی از سابقه کار و سرمایه می توان به طرق قانونی مهاجرت نمود. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این قسمت از مقاله صرفا جهت اطلاع و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان در مورد مهاجرت به امارات از طریق پناهندگی تدوین گردیده است.

مهاجرت به امارات و هزینه های زندگی در امارات

به منظور مهاجرت به امارات، جزو اولین مشخصه هایی که باید به آن توجه شود، هزینه های زندگی در این کشور است. هزینه های زندگی در کشور امارات در مقایسه با سایر کشورهای دنیا نسبتا گران است و حدود 1100 تا 1700 یورو در ماه برآورد شده است. به همین منظور لیستی از اقلام حیاتی و هزینه های زندگی در امارات در جدول زیر برای شما عزیزان نشان داده شده است:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 25.00 AED
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 150.00 AED
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو 25.00 AED
بطری 0.33% آب معدنی 40.00 AED
کاپوچینو بطور منظم 17.07 AED
بطری 0.33% کوکا/پپسی 17.07 AED
یک لیتر شیر 5.08 AED
یک قرص نان سفید تازه 500 gr 3.87 AED
یک کیلو برنج سفید 5.88 AED
12 عدد تخم مرغ 8.16 AED
یک کیلو پنیر محلی 34.28 AED
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان 19.99 AED
یک کیلو گوشت گوساله 30.88 AED
یک کیلو سیب 6.85 AED
یک کیلو موز 5.57 AED
یک کیلو پرتقال 5.65 AED
یک کیلو گوجه فرنگی 4.72 AED
یک کیلو سیب زمینی 3.16 AED
یک کیلو پیاز 2.36 AED
کاهو ( یک سر ) 4.73 AED
بطری آب 1.5 لیتری 1.81 AED
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 5.00 AED
رفت و آمد معمول ماهانه 200.00 AED
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی ) 1.81 AED
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی ) 20.00 AED
یک لیتر بنزین 2.37 AED
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه 1,808.94 AED
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک 32,777.14 AED
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر 9,500.25 AED
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر 7,118.89 AED

 

مهاجرت به امارات و اخذ تابعیت امارات

مهاجرت به امارات و درخواست های اخذ تابعیت یا شهروندی این کشور از مقامات خاص امارات صورت می گیرد. برای این منظور در بعضی از موارد تکمیل فرم ها بصورت آنلاین می باشد، اما بیشتر جلسات بصورت حضوری برگزار می گردند. از آنجا که قوانین مربوط به مهاجرت به امارات پیچیده هستند، استفاده از وکیل محلی یا متخصص مهاجرت توصیه می شود. موسسه حقوقی ملکپور می تواند شما را در انجام این مهم یاری نماید. بطور کلی اخذ تابعیت کشور امارات، کار سختی است. چراکه امارات کشور مهاجرپذیری نیست و تنها در صورتیکه اشخاص از طرق مختلف از قبیل کار، تحصیل و سرمایه گذاری در این کشور به مدت 30 سال اقامت داشته باشند، منجر به اعطای اقامت دائم و پاسپورت می گردد. بنابراین برای افرادی که با گذاشتن وقت و سرمایه خود، به دنبال تابعیت و پاسپورت کشور دیگر هستند، مناسب نمی باشد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
مهاجرت به امارات و سخن پایانی

مهاجرت به امارات و کلیه روش های آن در بندهای بالا توضیح داده شد. بعنوان حسن ختام می توان اظهار داشت که با وجود اینکه امارات در حال حاضر یکی از پیشرفته ترین کشورها محسوب می گردد و پاسپورت آن از نظر اعتبار اولین پاسپورت در میان کشورهای دنیا می باشد، اما با نظر به این موضوع که معمولا قصد افراد از مهاجرت به امارات و صرف وقت و هزینه های بسیار در این زمینه، اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور می باشد، همانطور که در بالا نیز اشاره شد، اخذ اقامت دائم و پاسپورت این کشور کار چندان ساده ای به نظر نمی رسد چراکه امارات کشور مهاجرپذیری نیست. حال آنکه می توان با صرف همین وقت و هزینه چه بسا کمتر، اقامت دائم و پاسپورت کشورهای اروپایی و کانادا را در عرض نهایتا پنج سال به دست آورد.
مهاجرت به امارات و مطالب مربوط به آن در مقاله فوق برای اطلاعات و آگاهی بیشتر و پاسخگویی به سوالات ذهنی شما عزیزان پیرامون بحث مهاجرت به امارات تهیه و تنظیم گردیده است. امید است که از آن نهایت استفاده را نموده باشید. همچنین توصیه اکید می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای معتبر ما در این زمینه مشورت نمایید. شما می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفتی رایگان بهره مند شوید. همچنین متقاضیان مهاجرت به امارات می توانند در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابند.

2 پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.